Bevolking Ouwerkerk mag zegje doen over dorpsplan Peuterspeelzaal verhuisde Westerschouwen doet beroep op Rijkspot Publieksvriendelijk. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Pelsdieren- fokkerij in Bruinisse Archivarissen naar Zierikzee Drie keer schade bij ongeval Diefstal uit auto Geen voorrang Ongeluk in Oosterland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 mei 1986 Nr. 23931 3 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar f 15260; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. ruimte is voor particuliere woning bouw. Verzocht werd bij realisering van woningbouw ook te denken aan parkeergelegenheid en groenvoorzie ning. evenals voor leefruimten; dus niet alle ruimten in het dorp volprop pen met woningen. In dit verband werd ook de zogenaamde brandput genoemd, die in de winter gebruikt wordt als schaatsbaan voor de kleinste kinderen. Aandacht werd ook gevraagd voor tijdige herbestratingen, voor het be ter bereikbaar maken van trottoirs voor minder-validen en voor het bestraten van het terrein aan de Ach terweg bij het hertenkamp, zodat het dienst kan doen als parkeerterrein. Kritiek op de openbare verlichting op de Ring werd in Ouwerkerk reeds eerder vernomen. Vooral wanneer de leilinden in blad staan, zijn de trot toirs slecht verlicht. Voorgesteld wordt de arm van de verlichtingspa len te verwij deren en een verlich- tingskop rechtstreeks op de paal te zetten. Het zal de Ouwerkerkse be volking dan wellicht mogelijk wor den ook 's avonds de juiste sleuven van de PTT-brievenbus te vinden en de postzegelautomaat te gebruiken. Groenvoorziening Gepleit werd verder de groensingel rond het dorp volledig te maken, evenals voor enkele mooie bomen op de Ring nu daar bij de laatste storm een mooie kastanjeboom is gesneu veld. Om de ouders van opgroeiende kin deren, die het vervolgonderwijs in Zierikzee volgen, als inwoners van Ouwerkerk te behouden, wordt het van belang geacht, dat 's morgens en 's middags één van de lijndiensten van de ZWN over het dorp komt voor het vervoer van de schoolkinderen. Vooral tijdens de herfst, winter en het natte voorjaar wordt een dergelij ke voorziening voor de leerlingen van de laagste klassen van het vervolgon derwijs van groot belang geacht. Te vens werd aandacht gevraagd voor een goede wachtgelegenheid voor de buurtbus. Ten slotte werden ook reeds wen sen geuit ten aanzien van de ver keerssituatie op de Rijksweg. Ko mende vanaf de richting Zijpe is het moeilijk, zo niet onmogelijk, om bij de Vissersweg af te slaan naar het dorp. Men kan op de Rijksweg voorsorte ren, maar wanneer er verkeer vanuit de richting Zierikzee komt, mag men niet op de Rijksweg voorgesorteerd blijven staan. Dat is strafbaar. Men moet dan eerst naar Zierikzee door rijden en vandaar weer terug naar de Vissersweg gaan. Als eventuele oplossing wordt eraan gedacht om bij de verkeerslichten bij Nieuwerkerk aan te geven, dat men via de Midden weg naar Ouwerkerk kan. Een ande re suggestie betreft het verbreden van de Rijksweg bij de Vissersweg, zodat er op het wegdek een gemar keerde afslag kan komen. Overige wensen Tijdens de hoorzitting op 26 mei zullen ook de overige dorpsbewoners hun mening over al of nog niet gesig naleerde knelpunten kunnen geven. Het gemeentebestuur acht het wen selijk, dat tijdens de periode van opstelling en uitvoering van het dorpsplan gewerkt wordt met een be geleidingsgroep. In zo'n plaatselijke begeleidingsgroep zitten in principe vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur en van het dorp. De gedach ten gaan in dit geval uit naar een ver tegenwoordiging uit het college van b en w, uit de gemeenteraad van Duive- land en uit de Stichting Ontwikke ling Ouwerkerk. Hoorzitting: maandag 26 mei OUWERKERK - De bevolking van Ouwerkerk krijgt op maandagavond 26 mei de gelegenheid haar zegje te doen over aanwezige voorzieningen en over zaken, die niet of slechts ten dele op het dorp aanwezig zijn. Dat gaat gebeuren in de vorm van een hoorzitting in het dorpshuis, aanvang 20.00 uur, in het kader van een voor Ouwerkerk op te stellen dorpsplan. De vernieuwing c.q. uitbreiding van delijke wens van de diverse verenigi In het kader van het Kleine Kernen Experiment Schouwen-Duiveland werd reeds in 1982 op initiatief van de aan het experiment deelnemende gemeenten, het Projekt Integrale Dorpsplannen gestart. Doel van dit projekt was voor een aantal kleine kernen op Schouwen-Duiveland een integraal dorpsplan op te stellen. In een dergelijk dorpsplan wordt het beleid voor de komende jaren aangegeven gericht op de verbetering van de leefbaarheid van die kleine kernen op Schouwen-Duiveland. In de gemeente Duiveland werd een integraal dorpsplan vastgesteld voor Sirjansland. Dit dorpsplan is thans grotendeels uitgevoerd. In aanslui ting op de ervaringen met de opzet van dit dorpsplan voor Sirjansland, wil het gemeentebestuur thans star ten met de kern Ouwerkerk. Procedure De procedure om tot de vaststelling van een dorpsplan te komen start met Vervolg van pagina 1 De SGP wenste geacht tegen gestemd te hebben bij het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de vestiging van een strandpaviljoen bij Aquadelta, wegens verstoring van de zondagsrust. De rest van de raad was voor. Zonder stemming ging de raad te vens akkoord met de votering van 15.000,— om de inwoning van de VVV in het gebouw van de CSB mo gelijk te maken, zijnde het plan Wie- brens. De inwoning gaat per 1 okto ber in, de verbouwing start 1 september. Wethouder C. J. van Liere deelde voorts mee, dat het in de be doeling ligt het kantoor de hele week open te houden, maar daarvoor komt nog een subsidie-aanvraag van de VVV. Alle overige agendapunten wa ren voorts hamerstukken. Nagekomen was nog een voorstel van b en w voor het nemen van een voorbereidingsbesluit om het moge lijk te maken dat de plaatselijke dok terswoning wordt uitgebreid met een praktijkruimte, dat weer mogelijk heden schept voor de vestiging van een tweede arts in Bruinisse. Zonder dat er zelfs nog maar een bouwplan is ingediend was de raad unaniem van mening dat hieraan medewerking moet worden verleend en dus werd het voorbereidingsbesluit genomen. Wat bij de verkiezing voor verte genwoordigingen in commissies en dergelijke niet kon, kon nu wel: er moest nog een vertegenwoordiger ge kozen worden voor de schoolartsen- dienst, welke geliquideerd zal wor den. M. Meeuwscn werd bij acclama tie gekozen dit karwei te klaren. Het kftn dus wel eenvoudig... Gebruikmakend van de rondvraag wilde Huizer graag weten hoe de uit spraak van het kort geding was, dat Van Tuyl had aangespannen tegen de gemeente over de bekende grondver- koop. Voorzitter Hekman kon slechts melden dat er nog géén uitspraak was gedaan, omdat de tegenpartij een getuigenverhoor heeft gevraagd, hetgeen de procedure verlengt. dorpshuis in Ouwerkerk is een dui- het op een rijtje zetten van de aanwe zige voorzieningen. Verder wordt be zien of door de bevolking gewenste voorzieningen niet of slechts voor een deel aanwezig zijn. Uiteraard zou kunnen blijken, dat er ook van be paalde zaken te veel is. Uit dit alles kunnen tekorten, overschotten of an dere problemen naar voren komen. Daarna wordt alles samengevat en worden de echte en reële knelpunten als uitgangspunt genomen voor een volgende fase. In die volgende fase worden oplos singen gezocht voor de knelpunten; een belangrijke fase derhalve. Als laatste onderdeel in de procedure wordt het verwezenlijken van de mo gelijke oplossingen verder uitge werkt. Dit gebeurt naar plaats, tijd en beschikbare financiële middelen. Uiteindelijk is het de bedoeling, dat de gemeenteraad het afgeronde dorpsplan ter vaststelling krijgt aan geboden. Inmiddels is door het gemeente bestuur van Duiveland reeds gespro ken met het dagelijks bestuur van de Stichting Ontwikkeling Ouwerkerk. Deze bespreking was bedoeld als eem eerste verkenning van de knelpunteni in Ouwerkerk. Vervolgens kwam het onderwerp' aan de orde tijdens een vergadering' van het algemeen bestuur van ge noemde Stichting. Uit het scala van onderwerpen zijn wensen, gedachten, problemen enzovoort op papier gezet' met betrekking tot: Continuïteit dorpskrant, vernieuwing c. q. uit breiding dorpshuis, sportveld, bestratingen, openbare verlichting op de Ring, groenvoorziening, open baar vervoer en verkeerssituatie^ Rijksweg. Dorpshuis Tbn aanzien van een vernieuwing c. q. uitbreiding van het dorpshuis in Ouwerkerk blijken de gedachten uit te gaan naar een multi-functioneel gebruik. Zo wordt van diverse zijden gepleit voor meer ruimten met stof fen vloerbedekking voor het houden van vergaderingen. Ook werd de wens geuit van een mogelijkheid voor het houden van ..al sporten, waarbij tevens werd gedacht aan het gymnastiekonderwijs voor de school. Verder werden genoemd: ruimten voor de jeugdsoos, als peuterverblijf en voor de muziek. Ook de toneel groep, de bejaardensoos en de peuter- groep bleek behoefte te hebben aan opslagruimte. Ook werd de wens geuit van twee kleedkamers met dou cheruimte en van een eventuele op baarruimte. Ten aanzien van het sportveld werd aangevoerd dat deze voorziening aan vergroting toe is, dat het oefenspecl- veld veel te klein is en dat in het kleedlokaal verwarming ontbreekt. Verder werd gepleit voor terreinver- lichting op het trainingsveld en voor een openbare verlichtingspaal bij de ingang van het sportveld. De suggestie werd ook gedaan om het sportveld te verplaatsen en de grond van het huidige sportveld te gebruiken voor woningbouw en ont- sluitingsweg voor het verkeer naar de Baalpapenweg, campings, kreken- gebied enzovoort. Woningbouw Wat betreft de woningbouw werd aangevoerd, dat in Ouwerkerk geen ZIERIKZEE - Peuterspeelzaal Harlekijn is sinds enkele weken gehuisvest in het voormalig schoolgebouw van Bin nen de Veste. Het vroegere onderkomen - de Nuts kleuterschool - moest worden verlaten toen de sloop van dat gebouw zich aandiende in het kader van de werkzaamheden aan het Baden Powellterrein. Een onplezierige verrassing voor leidsters en peuters van 'Harlekijn' was het om begin deze week te moeten constateren, dat tijdens de vakantieweek flinke vernielingen aan hun nieuwe onderkomen waren aangericht. Bovendien bleek de buitenmuur danig met verf beklad. ZIERIKZEE - Op donderdag 22 mei komt een aantal rijks-, gemeente- en streekarchivarissen tezamen met be- drijfsarchivarisscn bijeen te Zierik zee. Op die dag houdt het Nederlands Economisch Historisch Archief, Af deling Zuid haar jaarlijkse bijeen komst. Deze afdeling omvat de pro vincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Het NEHA brengt de overheids- en bedrijfsarchivarissen met elkaar in contact om op die wijze te komen tot het uitwisselen van informatie be treffende bedrijfsarchieven. Nadat drie jaar geleden de leden op bezoek waren in Vlissingen bij de Koninklij ke Maatschappij De Schelde is het ditmaal de beurt aan Zierikzee. Het gezelschap, dat wordt geleid door prof. dr. H. F. J. M. van den Ee- renbeemt (hoogleraar in Tilburg), wordt om 11.00 uur ontvangen op het stadhuis. Nadat burgemeester Th. H. de Meester een welkomstwoord heeft gesproken vindt een huishoudelijke vergadering plaats. Daarna brengt het gezelschap een bezoek aan de Ko ninklijke Zeelandia waarbij onder meer het Bakkerijmuseum zal wor den bezocht. ZIERIKZEE - Op de Nieuwe Kool- weg te Zierikzee deed zich donder dagmiddag omstreeks 15.25 uur een ongeval voor, waarbij drie personen auto's schade opliepen. F. van der S. uit Dreischor reed over de Nieuwe Kooiweg en moest stoppen voor een voorganger, die wilde af slaan. R. van Bommel, die achter Van der S. reed zag dit tijdig en remde af. Niets aan de hand, totdat M. S. uit Zierikzee het stoppen van Van B. te laat doorhad en tegen Van B's auto botste. Van B. botste hierdoor vervol gens tegen Van der S. RENESSE - G. de P. uit Harlingen heeft aangifte van diefstal gedaan bij de rijkspolitiegroep Schouwen- Duiveland. De P's auto stond in de nacht van donderdag op vrijdag ge parkeerd in een vak aan de Zeeane- moonweg te Renesse, toen onbeken den een portier van de wagen forceer den. De P. mist een autoradio- cassetterecorder. De totale schade wordt geschat op 1000 gulden. NIEUWERKERK - Doordat W. Y. uit Brijdorpe donderdagavond om 20.55 uur geen voorrang verleende aan de voor hem van rechts naderen de E. van D. uit Nieuwerkerk bleek een botsing onvermijdelijk. Plaats van gebeuren was de kruising Poststraat-Ooststraat te Nieuwer kerk. OOSTERLAND - De automobi- listes M. B. uit Bruinisse en W. van der M. uit Oosterland raakten don derdagmiddag omstreeks 16.00 uur met elkaar in botsing op de Ooster- landse kruising Oud Heiligersweg- Sint Joostdijk. Beide voertuigen lie pen schade op, nadat B. over de Oud Heiligersweg rijdende niet genoeg rechts reed en ook Van der M. bij het afslaan vanuit de Sint Joostdijk niet voldoende op de eigen weghelft reed. Bestrijding kleine criminaliteit WESTERSCHOUWEN - Westerschouwen is één van de weinige rijkspolitiegemeenten in ons land, die een be roep doen op de door het rijk beschikbaar gestelde subsi- diepot van 40 miljoen gulden ten behoeve van de bestrij ding van de kleine criminaliteit. Deze gemeente heeft ten behoeve van uitbreiding van de openbare ver lichting en enkele andere, kleinere voorzieningen een aanvraag van 100.000,— bij het rijk ingediend, zo deelde wethouder A. J. Padmos mede tijdens een openbare vergadering van de commissie publieke werken in Westerschouwen. Inmiddels is van rijkswege echter nog steeds geen beslissing genomen op deze aanvraag terwijl het nieuwe toeristenseizoen toch reeds voor de deur staat. Voorzitter Padmos liet we ten slechts over een mondelinge toe zegging te beschikken, dat de ge meente wellicht zal kunnen rekenen op een rijksbijdrage van ongeveer 66.000,—, een definitieve beslissing is daar echter nog niet over genomen. Het helpt Padmos was ervan overtuigd, dat uitbreiding van de openbare verlich ting zal helpen bij de preventieve be strijding van de kleine criminaliteit. Het college was inmiddels zo vrij ge weest prijsopgave te vragen bij de PZEM en won nu ook advies in bij de commissie. Om de voorziening nog voor aanvang van het toeristensei zoen gereed te hebben, zal de defini tieve opdracht immers snel verstrekt moeten worden. Zelfs op het gevaar af, dat de rijkssubsidie alsnog niet zal worden toegekend. ,,Maar", sprak Padmos: „dan komt er wel oorlog". „Het kost ons misschien een ton, maar als we het niet doen hebben we voor twee ton anti-reclame", sprak G. J. W. van der Salm (PvdA). RU- woordvoerder J. van den Berg hield zijn advies kort: „Het is gewoon no dig". Ook J. W. Geleijnse (CDA) vond dat alles gedaan moet worden om de cri minaliteit terug te dringen en toonde zich dan ook volledig voorstander. Van secretaris J. W. de Jonge kreeg hij desgevraagd te horen, dat dekking voor de volledige investering in elk geval gevonden kan worden in de ruimte die de afschrijving van het niet geheel uitgevoerde grote verlich tingsplan van de gemeente nog biedt. De voltallige commissie was het er over eens, dat de uitbreiding van de openbare verlichting voor 1 juli ge reed moet zijn. ZIERIKZEE - De heringerichte etalage van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Zierikzee lijkt haar vruchten af te werpen. Volgens directeur A. van der Hulle komen nu meer werkzoekenden even binnenlopen om vragen te stellen dan voorheen. En dat was ook de bedoeling van de herinrichting. De simpele gordijntjes van weleer hebben plaats moeten maken voor een fris aanzicht, waarmee het arbeidsbureau passanten wijst op openstaande vacatures en studiemogelijkheden. Volgens Van der Hulle werkt de nieuwe aanpak drem pelverlagend. ,,Het is onze bedoeling om de presentatie naar buiten toe uit nodigender te maken en daarmee publieksvriendelijker. Aan de balie wor den door cliënten ook vragen gesteld hierover", aldus de directeur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3