Wielerronde van Nieuwerkerk op 14 juni met junioren, amateurs en Mirjam Theunisse NIEUWSBODE 148 Zwemmers en zwemsters krijgen er diploma bij A/B-junioren Delta Sport presteren uitstekend Serie duels Zierikzee III voor promotie vrijdagavond van start Nog een beslissing op terrein van Bruse Boys Delta Sporters op triathlon Kampioenen bij tennisclub Westerschouwen Stella Boys koploper na derde zege in ZAV- competitie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Don.l.-rda,; 15 mei I98H Nr. 23930 11 Mirjam Theunisse fungeert tijdens de derde wielerronde van Nieuwerkerk als ronde-miss. NIEUWERKERK - „De derde wielerronde van Nieu werkerk is voor elkaar", constateert Anton Stoutjesdijk, de grote stimulator achter het inmiddels goed ingebur gerde wielergebeuren in de Duivelandse kern. „We heb ben gisteravond vergaderd met het comité en daarin wer den de laatste zaakjes geregeld. Voordat we op zaterdag 14 juni gaan rijden komen we nog wel een pqar keer bij elkaar, maar dat is louter om alle dingen nog eens her nieuwd door te spreken". Stoutjesdijk is zoals steeds he lemaal bezeten van 'zijn' wielerronde. „Het wordt dit jaar nog grootser door de toevoeging van de juniorenca tegorie en we hebben in Mirjam Theunisse weer een grandioze ronde-miss", zegt hij glunderend. In 1984 werd de wielerronde van.een paar dagen geopend, maar we Nieuwerkerk voor de eerste keer ge- hebben reeds aardig wat grote namen houden. Hiermee werd een wens van binnen. Als-ik daar de toezeggingen A Oi.' .i:3:21. 11 21 tt'IZ - lvi-54-Xl vast. ,,Ik ben ervan overtuigd, dat we weer een beresterk rennersveld krij gen. Daar zullen ze in Zierikzee nog weieens van staan te kijken", voegt hij er snel aan toe, daarmee illustre rend dat er wel degelijk enige - overi gens gezonde - rivaliteit is tussen de eilandelijko wielercomité's. Jammer vindt de Nieuwerkerkse nestor het overigens, dat het door sommige wie- lerliefhebbers geopperde plan om oen klassement te laten verrijden aan de hand van de vier criteriums nooit is uitgevoerd. Daar zou ieder criteri um profijt van kunnen hebben. Som mige comitéleden zijn bang, dat de ene plaats voordelen zou kunnen heb ben ten koste van de andere. Dat is natuurlijk belachelijk. Naar het ein de van de serie toe loopt de spanning alleen maar extra op, maar vooruit, het is niet anders", onderkent Stout jesdijk. Ronde-miss Nieuw in Nieuwerkerk zijn de juni oren, die 's middags om drie uur star ten. ,,We willen het programma beet je bij beetje uitbreiden om er uiteindelijk een hele dag van te ma ken", vertelt Stoutjesdijk. „Het toe voegen van de juniorenkoers is een eerste stap. Later zien we wel weer verder". Vooralsnog kwamen dertig startkaarten terug. Een niet te verwaarlozen aspect in een wielergebeuren is de ronde-miss, het 'gezieht' van een wielerhappe ning. Stoutjesdijk belast zichzelf jaarlijks niet de persoonlijke keus van de miss. Dit jaar viel zijn oog op Mirjam Theunisse, die na enig aarze len instemde om op zaterdag 14 juni gastvrouw te zijn. De Nieuwerkerk se schone staat garant voor de huldi ging van de winnaars in de beide ca tegorieën, maar ook fungeert zij tijdens het avondlijke wielerbal als stralend middelpunt, zoals dat ook het geval is met Koos Alberts, die als muzikaal trekpleister optreedt in het Nieuwerkerkse dorpshuis. Naast het wielergebeuren is er om half twee 's middags weer de inleidende trimloop van atletiekvereniging Del ta Sport over hetzelfde parcours, dat later door de wielrenners wordt ge bruikt. Ter omlijsting wordt er rond het parcours weer een braderie/ker mis gehouden om het stellig talrijke publiek bezig te houden. „En dan is het nu alleen nog maar te hopen, dat we een zomerse dag hebben. Voor de rest zit alles goed", besluit Anton Stoutjesdijk. Anton Stoutjesdijk vervuld. Het amateurgebeuren werd beheerst door - een drietal. De Roosendaalse ama teur Edwin Rovers leek regelrécht op de zege af te stevenen, toen hij met Thijs Fase en Pierre Raas in de finale raakte. De piepjonge 's-Heerenhoe- ker had evenwel nog een verrassende coupe in petto en klopte Rovers in de eindsprint overtuigend. Het vorig jaar was Raas er andermaal bij, toen de buit verdeeld moest worden. Nu echter had hij in Toon van der Steen uit Bruinisse en Jacques Sienders uit Zwijndrecht twee ijzersterke mede finalisten. De reeds vroeg in blaken de vorm verkerende Van der Steen (het vorig jaar werd er in Nieuwer kerk gereden op zaterdag 18 mei) bood Pierre Raas geen schijn van kans om andermaal met de bloemen en de kussen van ronde-miss Linda Koster te gaan strijken en klopte hem ruim. De door een val bebloede Jac ques Sienders had niet meer de kracht om Van der Steen partij te ge ven en moest met een derde plaats ge noegen nemen. Sterk veld „Het belooft ook dit jaar weer een sportief spektakel te worden", constateert comité-voorzitter Anton Stoutjesdijk. „De inschrijving is pas ~b'ijtèl "dan' ziéthet er groots uit". Het wielercomité van Nieuwer kerk bestond de eerste twee jaren uit Anton Stoutjesdijk, Henk Pairoux en adviseur Wim Evertse. Door de uitbreiding van de activiteiten was een evenredige uitbreiding van het comité noodzakelijk. Rein van Klin ken en Frans Slager werden als zoda nig toegevoegd. De amateurs worden op zaterdag 14 juni weggeschoten door burgemeester J. van Bommel. Onder de vertrekkers«ijn in ieder ge val de twee voorgaande winnaars Pierre Raas en Toon van der Steen en ook de smaakmaker bij uitstek Thijs Fase. Sterke vertrekkers zijn onte genzeggelijk ook Jan-Willem Loen- hout uit Nieuw-Vossemeer. Hij lijkt zich nu reeds op te werpen als de cri teriumkoning bij uitstek voor 1986. Het afgelopen weekeinde boekte Van Loenhout drie zeges in vijf dagen. Sterke renners zijn verder Matti de Baat, Peter van de Acker, Jack van der Horst, Rudy Hoondert, Nap Ha- ge, John de Crom, Patrick Tolhoek, Toine Goense en Ruud van der Schaft uit Wilnis, een coureur die in het Zeeuwse niet zo vaak te zien is, maar vooral boven de rivieren goed scoort. „We zijn diktevreden over wat we momenteel al aan renners binnen hebben", stelt Anton Stoutjesdijk Pierre Raas start in Nieuwerkerk weer als een van de voornaamste favorie ten. Tijdens de eerste editie van 1984 won Raas verrassend, het vorig jaar moest hij zijn meerdere erkennen in Toon van der Steen, maar nu is zijn ster inmiddels zover gestegen, dat hij als een heus favoriet gezien mag worden. ZIERIKZEE - In het Zierikzeese zwembad Onderdak was het weer diploma- zwemmen geblazen. Van de in totaal 149 kandidaten bleek er slechts één een dusdanige proef te hebben afgeleverd, dat het beoogde diploma niet kon wor den uitgereikt. De diploma's werden uitgereikt door vice-voorzitter C. Lege- maate van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland. In totaal over handigde hij 45 A-diploma's, 55 B-diploma's en 48 basiszwemdiploma's.- Het A-diploma fungeert als basis diploma. Voor de bezitters is het van belang nog wat meer ervaring op te doen in het zwembad teneinde echt vertrouwd te raken met het water. Een logisch vervolg op het B-diploma is het C-zwemvaardigheidsdiploma. Het basiszwemdiploma is een tussen- diploma tussen het oude C-diploma (tegenwoordig heet dat zwemvaardig- heid 1) en het B-diploma. Deze tus senvorm is ontstaan, omdat in de ou de constructie veel kandidaten werden afgewezen voor het C- diploma. Doordat een en ander nu. veel geleidelijker gaat'is dé kans om te slagen veel groter. Het diploma A werd behaald door: Joyce Wijsman, Marcel Berrevoets, Mark Berrevoets, Peter Bakker, Jor- dy Bom, Mario van Dongen, Patrick Dalebout, Fred van Gardingen, Xan- der Holthaus, Pieter de Munnik, Lom Pham, Dennie Scheele, Stefan Smal- heer, Mario Stouten, Sietse Veenstra. Albert van Vessem, Danny Vaes, Kwok-Van Yuen. Kees van de Velde, Bram Bevelander, Elly Bouterse, Marjolein Bolleman, Mariska Braai, Santina Brcidenbach. Angelique den Boer, Sylvia Deurloo. Wilma Hart. Hang Huynh, Cathelijne Huis in 't Veld. Pëtra Kouwenbcrg, Marieke Kok. Suzanne Limburg, Ilonka Land man. Annemarieke van Oord, Judith van Oord, Bianca Passchier, Nilmini Quaak, Nathalie van der Spek, Anja Stouten, Quirine Scherpenzeel, Dian- ne Slager, Mariska Slager, Inge Ver hulst, Angelique Vleesenbeek. Het B-diploma ging naar de volgen de 55 kandidaten: Nathalie Alder- lieste, Marja van As, Gwen van Aspe- ren, Veronica Berrevoets, Zoë Baart, Renalde Barczuk, Ernani dc Boer, Michelle Brondgeest, Martineke Costerus, Linda den Engelsman, Leo- nie Flach, Karin Ganzeman, Karin Holthaus, Joskc Klompe, Evelyn Luyendijk, Ezrah Meijser, Jolanda Mosselman, Hélène Natte, Monique van Oeveren, Annieke Pos, Marieke van de Perk, Saskia van Popering, Helen van Velzen, Colinda van de Weel, Miriam van de Wees, Dennis Aerts, Dennis Anderlieste, Jan den Boer, Remco Babijn, Lennart den Boer. Jerry Cabboort, Dimitri Druy- ve, René Ganzeman, André Goud zwaard, Evert de Graaf, Serge Hoo- gedeure, Martijn Hanson, Namsy de Jonge, Leon Lampert, Ronald van Marion, Lee Mol. Martijn van de Perk. David Rigaars. Daniël de Rooy. Wijnand de Ruyter, Louis Stouten. Dirk Schram, Huib Smits, Robert Schras. Marco de Vrieze, Lennert de Vrieze, Marwin Verton, Sytse van der Wekken, Hidde Wouters. Pascal Zuy- derwijk, Wilfred Nelissen. Aan de tests voor het basiszwemdi ploma namen 49 kandidaten deel. Hierbij viel de enige afwijzing van de hele serie. De overige 48 ontvingen het diploma wel: Jan van Nieuwen- huyze, Krista Pols, Silvie Prince, Bermito Ravia, Arjan Rossen, André Ruytenberg, David Scheele, Nicole Schot, Barry Schoute, Sandor Schre- gardus, Sandra Sebel, Driss Sürig, Stefan Syswerda, Ilona Uyl, Tjesse Veenstra, Arjan Vermeule, Wilco Ver wijs, Erik Vis, Andrea de Vlieger, Floris de Vos, Sanja Zijla, Richard Bulte, Roslien Prager, Cees van Os, Cynthia Besling, Harold Blom, Mark Coomans, Anita Dalebout, Hugo-Jan Doeleman, Barry Dorreman, Raimo Dubelaar, Waldo Feijen, Philip-Jan Flach. René Fondse, Eva Geluk, An gelique de Graaf, André Hasselmei- jer, Dimitri van Hekken, Ronald Henning, Fenny van de Hoek, Emiel Huyer, Leon Jonker, Maaike Kappers, Simone Kievits, Rozemarijn de Leeuw, Janetta Luyendijk. Ruben Maes, Ard Mulder. GOES - Op de atletick-accomnio- datie van sportpark Het Schcnge in Goes werd dc eerste wedstrijd in de landelijke A/B-juniorcncompetitic afgewerkt. Hierbij kwam zowel dc jongens- als de meisjesplocg van het Zierikzeese Delta Sport goed voor de dag. De jongens behaalden een keuri ge vierde plaats, terwijl de meisjes op een zesde positie terechtkwamen. Bij de jongens kwam Mark van de Riet bij het verspringen weer zoals gewoonlijk uit op een keurige af stand. Met een score van 6.39 meter kwam hij als winnaar uit de bus. Marcel de Jonge won de 100 meter in een snelle tijd van 11,5 sec., hetgeen tegelijkertijd een persoonlijk record inhield. Winst was er verder ook voor de 4x100 meter estafetteploeg van Delta Sport. Mark van de Riet, Ray mond van Mourik, Sander van Hae- ringen en Marcel de Jonge finishten na 46,5 sec. Een persoonlijk record was er voor Paul de Bruijn bij het speerwerpen, waarop hij 37.92 meter scoorde. Een tweede persoonlijk record noteerde hij bij het kogelstoten. Hij reikte net niet tot de grens van tien meter: 9.72 meter. Raymond van Mourik eindig de als vierde bij het discuswerpen met een worp van 25.72 meter en Kees Jonker behaalde dezelfde positie op de 800 meter in 2.17,2 min. Nog een vierde plaats was er voor Sander van Haeringen, die bij het hoogspringen tot 1.70 meter kwam. Mark van de Riet liep nog een persoonlijk record op de 400 meter in 54,9 sec., waarmee hij als tweede eindigde. Eric de Reus scoorde op de 3000 meter 11.51,8 min. De jongens scoorden 5928 punten. De meisjes totaliseerden 4284 pun ten, De estafetteploeg, bestaande uit Citty van Aart, Natascha Bakker, Jesca Doeswijk en Suzanne Bergsma. eindigde als vierde in 57,5 sec. Nata scha Bakker liep de 100 meter in 14,0 sec. en stootte de kogel 7.87 meter weg. Nini Schot overbrugde bij het hoogspringen 1.40 meter en Jeska Doeswijk gooide de discus 17.38 me ter weg. Citty van Aart kwam met de speer tot 11.18 meter en Suzanne Bergsma sprong 4.04 meter ver. Op de 800 meter kwam zij tot een persoon lijk record van 2.44.7 min., hetgeen haar een vijfde plaats opleverde. Jes ka Doeswijk liep de 400 meter in 1.13,1 min. ZIERIKZEE - Het derde team van Zierikzee speelt vanaf morgen - vrij dag 16 mei - een extra nacompetitie om twee plaatsen in de tweede klas met Domburg II, Steen III en IJzen- dijke II. Behalve op vrijdag 16 mei spelen de vier ploegen ook op maan dag 19 mei en op zondag 25 mei. Zierikzee III eindigde in de derde klas B als tweede achter kampioen Renesse, die automatisch promoveert naar de tweede klas met louter stan daardteams. Zierikzee III kreeg als hoogstgeëindigde reserveploeg het recht om mee te doen aan een nacöm-. petitie met de kampioenen van de derde klassen B, C en D. Zoals reeds gesteld promoveren twee van de vier ploegen naar de tweede klas. De nacompetitie begint vrijdag avond met de wedstrijden Zierikzee III-Domburg II en I Jzendijke li-Steen III. Beide wedstrijden beginnen om kwart over zeven. Op maandag 19 mei (tweede pinksterdag) om half drie trekt Zierikzee III naar Sint Jansteen om Steen III te bekampen, terwijl Domburg" II IJzendijke II op bezoek krijgt. De serie wordt besloten met Zierikzee IlI-IJzendijke II en Dom burg II-Steen II op zondag 25 mei om half drie. Bij een gelijke eindstand beslist het doelsaldo van de reeks en indien dit ook gelijk is, dan valt de beslis sing via strafschoppen. In verband hiermede dient na iedere wedstrijd een serie strafschoppen (vijf straf schoppen om en om) te worden geno men. Indien na die vijf strafschoppen de stand nog gelijk is, wordt steeds om en om een strafschop genomen, totdat de beslissing is gevallen. BRUINISSE - Een week nadat za terdag derde klasser Bruse Boys op eigen veld uiterst verrassend kam pioen werd via een 5-2 zege op Yerse- ke -in combinatie met een 3-^-neder laag van Serooskerke tegen Kloe- tinge moet op diezelfde plaats nog een beslissing vallen in de klas, waarin Bruse Boys dit seizoen uit kwam. Aanstaande zaterdag 17 mei komen Kogelvangers en Wemeldinge naar Bruinisse om elkaar voor de derde keer dit seizoen te bekampen. In de onderste regionen van de der de klas A van het zaterdagvoetbal viel afgelopen zaterdag in de laatste ronde de beslissing nog niet. Wemel dinge boekte voor de tweede keer op rij een overwinning. Nadat een week eerder sensationeel met 2-1 werd ge wonnen van Serooskerke, waarmee indirect voor Bruse Boys de weg naar het kampioenschap werd geëffend, kreeg nu Nieuwdorp in eigen huis met 0-1 klop. Kogelvangers kwam bij Kapelle niet verder dan 2-2. Door de ze resultaten eindigden Wemeldinge en Kogelvangers beide met twaalf punten, waardoor een extra wed strijd nodig werd. Op verzoek van Wemeldinge werd Bruse Boys verzocht of de beslis singswedstrijd in Bruinisse zou kun nen worden afgewerkt. Bruse Boys ging onmiddellijk akkoord en ook voor Kogelvangers was deze neutrale piste aanvaardbaar. Willemstad ligt tenslotte niet zo erg van Bruinisse. Uiteindelijk start Kogelvangers met een piepklein voordeel. Immers na 240 minuten beslissingswedstrijd beslist eventueel het doelsaldo in de normale competitie. Dan is Kogel vangers in het voordeel. De Braban ders besloten de competitie met een negatief doelsaldo van 21, terwijl We meldinge tot -31 kwam. Het lijkt evenwel niet aannemelijk, dat het doelsaldo gaat bepalen welke ploeg in de volgende competitie der de klasser is en welke ploeg naar de vierde klas zakt. Eerst worden name lijk indien nodig twee wedstrijden met verlengingen afgewerkt. De kortste pijn is een normaal duel over negentig minuten. Is de stand dan ge lijk, dan volgt er een verlenging van twee keer een kwartier. Is er dan nog geen beslissing dan herhaalt de pro cedure zich. Pas wanneer er dan na 120 minuten weer een gelijke stand is komt het doelsaldo aan de orde. Het duel in Bruinisse begint zaterdag 17 mei om half vier. WIJCHEN - Dc Delta Spori-atletcn Adrie en Erwin Gcrards namen deel aan respectievelijk een kwart cn een achtste triathlon in Wijchen. De Belg Mark van Looy werd win naar van de sterkbezette internatio nale kwart triathlon. Hij had voor de een kilometer zwemmen, 45 kilome ter fietsen en tien kilometer lopen in totaal 2.04.42 uur nodig. Adrie Ge- rards eindigde op een uitstekende 31e plaats in een tijd van 2.18.55 uur. Zoon Erwin Gerards scoorde bij de junioren een 51c plaats in een veld van 170 deelnemers, die een achtste triathlon afwerkten. Zijn tijd was 1.28.01 uur. AMSTERDAM - Dc gemeente Am sterdam zoekt - met de opening van hot nieuwe stadhuis/muziektheater in het vooruitzicht - driftig naar nieu we bestemmingen voor de nu nog in de hele stad verspreide secretarie- afdelingen. BURGH-HAAMSTEDE - Twee da mesteams van tennisclub Wester schouwen hebben het kampioen schap in hun respectieve poules opgeëist. Zowel het eerste als het tweede team werd kampioen. Het eerste team, bestaande uit José Wal ter, Ineke Marsman, Gerda Minnaar, Corrie Roda en Ria Schoots, versloeg in de laatste wedstrijd Waarde met 3- 1. Met enkele andere poulewinnaars moet het Westerschouwen-team nog strijden om de Zeeuwse titel in de eerste klas. Het tweede team van de tennisclub uit Burgh-Haamstede klopte in Vlis- singen DOS II. Marjan Bakker, Lizet Boon, Cisca van Herpen en Willy Rijnberg mogen nu een stapje om hoog doen en spelen derhalve het vol gende seizoen in de tweede klas. De wedstrijdcommissie van de club zette het team in de bloemetjes. Het tweede damesteam van tennis club Westerschouwen, dat door een poulezege in de derde klas promo veert. ZIERIKZEE - Na drie ronden in de 29e editie van de zomeravondvoet- balcompetitie gaat Stella Boys met de maximale buit van zes punten uit drie wedstrijden aan de leiding. De butant WIK uit Kerkwerve is ook nog ongeslagen, maar de Kerkwerve- naren speelden pas twee keer, omdat in de tweede ronde de ontmoeting te gen de Veteranen van Zierikzee op verzoek van deze laatste ploeg werd uitgesteld. De competitie ligt nu tot maandag 26 mei stil, omdat een ZAV- selectie zich aan de hand van drie oe fenwedstrijden gaat voorbereiden op de deelname aan het tiende toernooi om de Schouwen-Duiveland-trofee. Stella Boys boekte in de derde ron de overigens een moeizame 1-0 over winning op de Veteranen van Zierik zee. Veel ruimer was de overwinning van WIK. Op het sportveld in Seroos kerke boekte de ploeg een 0-4 score tegen Velocitas, dat eerder redelijk verrassend de PZEM-ploeg in het zand had laten bijten (2-3). In de der de ronde ontmoetten De ploegen van dc PZEM en Zeelandia elkaar. Nadat dc geelzwarte Zeelandianen in de tweede ronde met een ondertal aan spelers was verschenen, hetgeen voor een belangrijk deel de grote 8-3 nederlaag tegen Stella Boys ver klaart, was het nu de PZEM-equipe die slechts met z'n achten opdraafde. Ondanks die fikse handicap - Zeelan dia was wel compleet - weerde de PZEM-equipe zich uitstekend en werd andermaal duidelijk, dat het binnen de Zeelandia-formatio nog niet optimaal marcheert. Na een paar minuten stond er reeds een 1-1 stand op dc borden. In de resterende 55 mi nuten kwam daar geen verandering meer in. Na deze resultaten ziet de stand er als volgt uit: Stella Boys WIK PZEM Velocitas Zeelandia Zierikzee Vet. 3 3 0 0 11- 3 6 2 2 0 0 3 111 3 10 2 3 0 12 2 0 0 2 8- 1 4 5-4 3 3-8 2 5-13 1 0-3 0 De afgelopen weken samengestelde ZAV-selcctie speelt morgen - vrijdag 16 mei - op het terrein van Scha- rendijkse ZSC de eerste oefen wedstrijd tegen de plaatselijke eerste klasser. Door omstandigheden kun nen niet alle geselecteerden er tijdens deze eerste wedstrijd zijn, zodat de ZAV-ploeg nu in de navolgende sa menstelling aantreedt: Martin van Hekke (PZEM). Bert de Vos (Stella Boys), Wim van den Hoek, Nico Schoutc, Ko Willcmsc, Henk Berre voets (allen Zierikzee Veteranen), Ri- ni de Looze, Herman Rikhof (beiden Zeelandia). Jaap van Gastel (Veloci tas), Adrie Verhage, Gerrit Kooman cn Rinus Bastiaansen (allen WIK). Het duel begint om zeven uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11