Zierikzeese Rust Roest werkt druk aan kwaliteits-optredens Soepel Seersucker bij holty 'n Persoonlijke Zaak 4 Al vier jaar bezig met showelement tijdens uitvoering DREISCHOR Dienst voor doven en horenden In de Nederlands Hervormde kerk van Dreischor wordt op zondag 18 mei (Pinksterzondag) een kerkdienst gehouden voor doven en horenden. Deze dienst, die om 10.00 uur begint, zal geleid worden door ds. F. A. L. Franken uit Zeist, één van de drie doven-pastores die in ons land inter kerkelijk werkzaam zijn. Verder zal het kerkkoor in deze dienst meewer ken. Belangstellenden zijn van harte welkom. BRUINISSE NCVB-bijeenkomst De NCVB-Bruinisse houdt op don derdag 15 mei weer vergadering in het Nederlands Hervormd Vereni gingsgebouw, aanvang 19.45 uur. Als spreker is uitgenodigd ds. J. H. Smeets uit Kamperland die over Symbolen in de kerk gaat spreken. Busreis bejaardensoos Een prachtig reisje maakten de le den van de bejaardensoos van me vrouw IJzelenberg naar Utrecht, het museum „Van speelklok tot piere ment" en de prachtig in bloesem staande Betuwe. Er werd volop geno ten van de prachtige en rijke natuur ter plaatse. De plaatsvervangend voorzitster mevrouw Verspoor ver welkomde allen. Koffie met gebak werd gedronken in Leerdam, waarna de mooie bloesemtocht langs de Lin- ge die zich langs de plaatsen Gelder- malsen, Tiel en Culenborg slingert. In Houten in restaurant Engel stond een voortreffelijk diner gereed wat iedereen zich goed liet smaken. In het museum „Van speelklok tot piere ment" waren heel mooie en interes sante dingen te zien. Op de terugweg werd in Haastrecht nog een verfris sing gebruikt. Tbrug in de veilige thuishaven werd nog een heerlijke koffietafel gebruikt in het panne koekhuisje De Cleene Mossel. Het was een prachtige dag waar allen van genoten hebben. SCHOUWEN-DUIVELAND Typen Voor het examen te Zierikzee zijn voor het diploma machineschrijven de volgende kandidaten geslaagd: Burgh-Haamstede: F. P. Adam, M. A. Kuzee, P. M. van de Putte, S. H. van de Putte, J. C. Visser, A. J. van de Putte. Kerkwerve: C. A. Bil, J. J. C. den Boer, A. L. Hagesteijn, C. J. Klink, C. S. J. Kristalijn. Zierikzee: L. M. den Boer, M. C. Deurloo, A. van Dijk, D. F. de Feijter, W. Hartog, D. A. de Jonge, L. K. van Loo, V. B. van Oosterom, A. J. Quist, A. Schoo- naard, J. M. Rombouts, A. P. Kort, J. P. Verschure. Dreischor: J. A. van den Hoek. Noordgouwe: A. P. Dalebout, R. E. de Leeuw, C. J. Timmerman. Brouwershaven: J. de Feiter-de Blon de. Scharendijke: J. C. Heijboer. Schuddebeurs: F. Hoogmoed, J. P. Kwaak. Nieuwerkerk: N. J. ten Hove, M. J. Kik, A. L. Louws, P. van der Wielen-Slootmaker. Serooskerke: P. van Splunter. Oosterland: J. W. Dorst, L. Flikweert, M. Goudzwaard, C. H. Hanzen, M. Hendrikse, H. C. Holwer- da, J. M. Klaassen, B. Morks, J. W. Ni- kerk, W. H. de Valk. Bruinisse: C. C. M. Deurloo, J. Hoekman, G. E. Hou tekamer, A. Jumelet, P. A. Jumelet, P. Knop, C. H. de Looff, C. van der Spek. Sommelsdijk: J. van der Boom, L. J. van der Boom, R. A. Cornielje. Dirksland: J. van den Hoek, A. de Blok. Middelharnis: A. H. Meijs, M. J. Tieleman, J. van de Slik. Oude ïbn- ge: T. P. M. Knape. Ouwerkerk: C. van de Velde. ZIERIKZEE Geslaagd Aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam slaagde onlangs onze oud stadsgenote Lianne van dor Wekken voor haar arts-examen. Geslaagd Voor het einddiploma ziekenverzor gende van de Stichting Opleidings school voor Ziekenverzorgden te Goes, slaagden Marian Fierens en Bi- anca Vermeulen. De opleidingsschool verzorgt onder meer de theoretische opleiding voor het verpleeghuis Cor- neliastichting te Zierikzee. 'e Even Luustere... De verkoop van de vorige week ver schenen LP met louter Flakkeese liedjes, door het schoolkoor van Prins Maurits onder leiding van Mar van der Veer, verloopt stormachtig. Reeds in de eerste week is de eerste persing van duizend platen uitver kocht. Volgende week komt er een nieuwe persing, zodat de muziek minnaars even geduld moeten heb ben. Bestellingen kunnen gewoon ge plaatst worden, onder meer in Zierik zee bij de dirigent. BURGH-HAAMSTEDE Jubileum De dienst gemeentewerken van Westerschouwen heeft een jubilaris. Op 1 mei was het vijfentwintig jaar geleden, dat M. Post in dienst trad bij de afdeling. Post is bouwkundige. Het dagelijks bestuur van de gemeen te heeft hiervoor een feestelijke bij eenkomst belegd in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede op vrijdag 16 mei. De huldigingsbijeenkomst be gint om 15.30 uur. HAAMSTEDE Kerkmis in Haamstede Aanstaande zaterdag 17 mei zai voor de negende keer de kerkmis (rommel-infomarkt) worden gehou den op het parkeerterrein rond de Ge reformeerde Kerk te Haamstede De opbrengst is voor een zendingspro ject in Lesotho en de kerk. Naast de rommel- en infomarkt en verkoop van handwerken kan men zich ver maken met vele attracties, onder an- .dere het rad van avontuur. De pannekocken- en andere versnaperin gen stands zullen niet ontbreken. Bij slecht weer speelt de kerkmis zich af in de recreatiezaal van de kerk. ZIERIKZEE - De Zierikzeese showband Rust Roest heeft sinds enkele jaren definitief afgerekend met het 'gewone' harmonie- en drumbandwerk en richt zich meer en meer op het showelement bij de optredens. Nu de on geveer 50 leden inmiddels aan hun vierde show nieuwe stijl zijn begonnen lijkt de tijd aangebroken, dat het korps zich volledig kan gaan toeleggen op kwaliteit. Nu al draait Rust Roest aardig mee in het showcircuit en ge let op het enthousiasme van de leden lijkt een nog betere plaats op de ranglijst zeker tot de mogelijkheden te be horen. Tijdens de oefeningen is ëfgéeri plaats voor de franje van de uniformen. Rest alleen nog de instrumenten én een grote inzet van de muzikanten. Rust Roest is indertijd begonnen als gymnastiekvereniging. Na enkele jaren werden verscheidene instru menten aangeschaft en stapten de muzikale 'elementen' van de sport vereniging al snel door de straten van Zierikzee. Het heeft tot ongeveer vier jaar geleden geduurd, voordat de le den kozen voor een opzet, waarbij de uitvoeringen naar Amerikaanse stijl werden samengesteld. Amerikaans Die Amerikaanse manier van op treden uit zich niet alleen in de vele figuren, die de Rust Roest-Ieden zich eigen hebben gemaakt, maar ook in de instrumentkeuze en de kleding. De strakke pakken werden ingeruild voor cowboy-achtig aandoende out fits en steeds meer majoretten lever den hun 'stok' in voor een vlag. Deze color-guards maken nu een wezenlijk deel uit van het totale showkorps. Rust Roest heeft zich voor het showband-tijdperk beperkt tot vrij éénvoudige shows, waarbij het optre den een optelsom van verschillende nummers inhield. Nu echter horen alle nummers bij elkaar en krijgen de toehoorders een complete show van zo'n 20 minuten voorgeschoteld. Die komt het beste tot haar recht tij dens een taptoe of een wedstrijd. De optredens in Zierikzee beperken zich meestal tot een rondgang door de straten en daarmee gaat vaak het ef fect van de ingestudeerde show ver loren. Wie bij Rust Roest 'acties' zegt denkt meteen aan Dries Schiettekat- te. Dat is de drijfveer achter de gel dinzamelingen van de vereniging, die twee keer per jaar gehouden mogen worden. Daarbij zoeken de muzikan ten naar een originele vorm. Vrijdag avond 23 en zaterdag 24 mei (hopelijk voor de koffie) komen de leden langs de deuren in Zierikzee om hun boter koek te slijten. De opbrengst gaat vanzelfsprekend naar de clubkas. Wanneer Arie Bontekoe gevraagd wordt naar de bestemming van het geld, dan reageert hij spontaan met „Oh, de trompetten zijn aan vernieu wing toe; we hebben zestien nieuwe color-guard-vlaggen nodig van 150 gulden per stuk; we denken aan een schouderbas van 5000 gulden Als het aan Rust Roest ligt eet heel Zierikzee voornoemd weeke* ide dus smakelijk. Kort nadat Rust Roest zich enkele vlaggen aanschafte en in feite een eerste knipoog gaf naar de Ameri kaanse stijl kwamen Lieneke en Arie Bontekoe in Zierikzee wonen. Een echtpaar, dat lid was van de Hilver- sumse top showband Beatrix. Het muzikale bloed kruipt waar het niet gaan kan en het duurde dan ook niet lang eer Lieneke en Arie de gelederen van Rust Roest kwamen versterken. Mede door hun inzet is Rust Roest nu een showband geworden, waar Zie rikzee trots op mag zijn. Je presenteren als showband is heel aardig, maar daarvoor dient bij de le den wel de wil tot studeren aanwezig te zijn. Zonder afbreuk aan andere gezelschappen te willen doen, mag worden gesteld, dat het show werk meer vergt van de muzikanten, dan het harmoniegebeuren. Die inzet en drang tot beter is bij de leden van Rust Roest aanwezig en wordt met een bevestigd door Lieneke en Arie, die respectievelijk de algehele lei ding en de instructie slagwerk voor hun rekening hebben genomen. Rust Roest in vol ornaat tijdens een huldeblijk aan het adres van oud-instructeur Rini de Looze. Zeelandia Iedere vrijdag is het korps op het bedrijfsterrein van Zeelandia te zien, waaroij de strenge discipline tijdens de repetitie meteen opvalt. Volgens de leidster is er binnen Rust Roest nog voldoende gelegenheid voor ge zelligheid, maar „wanneer de keuze wordt gemaakt om als showband te gaan werken, dan moet daar iets te genover staan". Dat is ook het geval tijdens de muzikale repetitie-avon den in de Nobelpoort. Al beschikken alle leden van Rust Roest nu al - of over enkele jaren - over voldoende individuele capaci teiten, dan nog is Rust Roest in haar huidige vorm geen echt drumkorps. Dat komt niet alleen, omdat een drumkorps geen majoretten kent en de Zierikzeese band nog wel, maar vooral door het ledenaantal. Vijftig leden is eigenlijk te weinig. Gedacht moet worden aan een korps van zo'n 80 tot 120 leden. Wat dat aangaat lijkt het goed te gaan met Rust Roest. Na een periode van ledenverlies neemt het aantal be langstellenden weer toe en zowel de leiding als de leden begroeten graag nieuwkomers om hun streven van een groot muziekgezelschap te verwezen lijken. Wanneer er voldoende leden zijn; hun enthousiasme groot is en de kwaliteiten van hoog niveau, dan nog speelt er een belangrijke factor mee: geld. Belang Een uniform - bij een show- en drumkorps van wezenlijk belang - kost gemiddeld 500 gulden. Wanneer het een muzikant betreft, dan komt de totale investering per persoon op ongeveer 3000 gulden. En dat geeft aan welke bedragen achter een mu ziekband van deze omvang schuilen. Rust Roest krijgt gemeentelijke sub sidie, maar die gaat meteen op aan de huur van de Nobelpoort, zodat het ge zelschap voor alle andere kosten is aangewezen op de leden, donateurs enacties. Algemeen leidster Lieneke Bontekoe geeft de Rust Roest leden tijdens de repetitie aanwijzingen. Rust Roest ging onlangs de straat op om om een eerbetoon te brengen aan oud-algemeen leider Rini de Loo ze. Hij moet nu ook zijn instructeur schap neerleggen en zich beperken tot het spelen van de eerste trompet. Een gemis voor de showband en dat uitten de muzikanten dus onlangs met een muzikaal bezoekje bij De Looze thuis in de Breedstraat te Zie rikzee. RENESSE Overleden Begeleid door een groot aantal oud collega's, vrienden en plaatsgenoten is maandag professor dr. Cornelia de Vogel op de algemene begraafplaats in Renesse begraven. Mevrouw De Vogel, die ook buiten haar vakge bied, de wijsbegeerte, grote bekend heid genoot, was hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht van 1946 tot 1975. Veel van haar publicaties moeten in Renesse, waar zij een zo merhuis had, zijn ontstaan. In 1973 vestigde zij zich definitief in Renesse, waar zij zeven mei jongstleden over leed. KERKWERVE NCVB-reisje De leden van de Kerkwerfse afde ling van de NCVB hebben er hun jaarlijks reisje weer opzitten. Deze keer zijn zij naar het Loo gegaan, na een kopje koffie te hebben genuttigd in Meerkerk. De vrouwen bezochten verschillende kamers en de stallen en ook de tuin kon bezocht worden. In de middag stapten de leden weer in de bus, die via de Veluwe naar Arn hem reed. Daar hadden de 'reizigers' alle gelegenheid om de stad te bezoe ken. Na een tocht door de Betuwe keerde het gezelschap terug naar huis. Advertentie Seersucker blazers en gaucho's in bonte, kleurige ruiten en ton- sur-ton wit. Kom die soepele, tiKie sportieve zomermode persoonlijk signaleren bij uw mode speciaalzaak Waar u overigens nog veel meer leuke zomercreaties vindt. Stuk voor stuk perfect te combineren. ZONNEMAIRE Rommelmarkt Voor de eerste keer in haar bestaan heeft voetbalvereniging Zonnemaire een rommelmarkt op poten gezet. Za terdag 17 mei kunnen de bezoekers van de rommelmarkt/bazar hun hart ophalen met een uitgebreid assorti ment van gebruiksvoorwerpen, een schiettent, grabbelton, ballengooi- tent, een rad van avontuur en uiter aard is er alle gelegenheid de inwen dige mens te versterken. Voorts is er die dag een loterijtrekking, die wordt verricht door burgemeester C. Slab- bekoorn van Brouwershaven. De rommelmarkt/bazar begint om 09.00 uur; de loterij om 16.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4