Zierikzee heeft weer rode brandweerwagen Vlag in top Corneliastichting Bij boeren weinig bezwaar tegen komst Dammenweg, mits voldoende compensatiegrond Raad Bruinisse buigt zich over mogelijke komst pelsdierenfokkerij WAT I DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ernstig gewonde bij brand in Brouwershaven HET Vrachtwagen velt boom AH, Msmc ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE ABOP-actie Showband Opheffing Nostalgie De Algemene Bond voor Onderwijzend Perso- De Zierikzeese showband Rust Roest is al vier De Bescherming Bevolking wordt op korte ter- Het afgelopen weekeinde werd voor de tweede neel houdt op Schouwen-Duiveland een actie, jaar bezig'met het opnemen van een flink stuk mjjn opgeheven. Hierdoor dreigt er in Zeeland keer de Oosterschelde Race gehouden, het- waarbij het onderwijzend personeel op de bres Show in de optredens. Een stukje kwaliteitsver- een tijdelijk vacuüm te ontstaan in de hulpver- geen in de Zierikzeese haven de nodige komt tegen bezuinigingen. (Pag. 3). betering. (Pag. 4). lening. (Pag. 5) nostalgische tafereeltjes bracht. (Pag. 6). DINSDAG 13 MEI 1986 142ste jaargang Nr. 23929 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Medelijden met dieren hangt met de goedheid van het ka rakter zó nauw samen, dat men gerust beweren kan: wie wreed is tegenover dieren, kan geen goed mens zijn. Schopenhauer Donderdag vergadering in gemeentehuis BRUINISSE - Het ziet er niet naar uit dat de raad van Bruinisse, donderdag voor het eerst in 'gewone' vergadering bijeen, het die eerste reguliere vergade ring erg moeilijk zal krijgen. Of het zou moeten zijn met de beroepschriften tegen geweigerde bouwvergunningen, waarvan één voor de bouw van een pelsdierenfokkerij van D. Hage aan de Langeweg 2. Hage vroeg een bouwver gunning, die door het college van b en w werd geweigerd. Tegen deze weige ring heeft betrokkene bezwaar aangetekend en dit beroepschrift is inmiddels in de betreffende commissie behandeld. De raad zal donderdag een uitspraak doen over het al dan niet bouwen van een pelsdierenfokkerij in Bruinisse. De vergadering begint overigens met het behandelen van een 'regen' ingekomen stukken, waaronder het verzoek van de Stichting Kanker Pre ventie Zeeland om financiële steun bij de aanschaf van de inmiddels al bekende computertomograaf. Het college stelt voor die steun te verle nen met één gulden per inwoner. Recreatieplan De raad wordt gevraagd in te stem men met het vaststellen van een voor- bereidingsbesluit bestemmingsplan recreatieplan. Dit om het mogelijk te maken dat ten westen van jachthaven Aquadelta een horecabedrijf kan worden gebouwd. De aanvraag gaat in tegen het vigerend bestemmings plan, maar het college wil wel mede werking verlenen. BROUWERSHAVEN - M. J. B. uit Brouwershaven werd gisteravond (maandag) ernstig gewond bij een brand in haar woning aan de Burge meester Gaststraat 7. Aanvankelijk werd ze overgebracht naar het Zweeds Rode Kruisziekenhuis in Zie- rikzee en later naar de speciale brandwondenafdeling van het Rot terdamse Zuider Ziekenhuis. Hoe de brand is ontstaan is nog niet duidelijk; de Technische Recherche stelt vandaag een onderzoek in. Vast staat, dat de buren de brand ontdek ten. Omstreeks 23.00 uur kwam de melding binnen. De buren hebben de bewoonster uit het al brandende huis gehaald. De brandweerkorpsen van Brouwershaven en Dreischor hebben zich bezig gehouden met het blus werk, maar konden niet voorkomen dat de benedenverdieping bijna ge heel uitbrandde. Het college stelt de raad voor om het bedrag van 55.480,—, zijnde de bijdrage uit het provinciaal stads- en dorpsvernieuwingsfonds voor dit jaar, in z'n geheel ten goede te laten komen aan aanvragen van door eige naren bewoonde woningen voor ver betering van die woningen. De raad krijgt nog twee beroep schriften te behandelen; die van H. J. Bonte tegen de weigering van een bouwvergunning voor een volière en bergplaats in de Steinstraat en die van J. Schipper tegen de weigering van een bouwvergunning voor een schuurtje op Onze Hoeve. VVV/SCB Als vervolg op het besluit van de Bruse VVV om uiteindelijk toch on der één dak te gaan wonen met de Culturele Stichting Bruinisse in de Molenstraat, prijkt op de raadsagen- da het beschikbaar stellen van een krediet dat die samenwoning moet bewerkstelligen. De raad koos al reeds voor het zogenaamde alterna tief 'Wiebrens' en moet nu nog de penningen voteren. De rest van de agenda ziet er als- volgt uit: machtiging tot het beleggen van overtollige kasgelden; vaststel ling vergoeding lager onderwijs; vaststelling scholenplan; wijziging aanwijzing algemene invalidenplaats en verder voorkomende zaken. De vergadering begint om 19.30 uur en wordt anders dan gebruike lijk op donderdag gehouden. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's L. Lukaert (87) hijst de nationale driekleur in top van de nieuwbouw van de Corneliastichting. Hij wordt belangstel lend gadegeslagen door (r) directeur Schouw en (l) door voorzitter Van Geesbergen. Een van de opzichters (uiterst links) assisteert Lukaert. Hoogste punt bereikt bij nieuwbouw ZIERIKZEE - Een van de bewoners van de huidige Cor neliastichting, de heer L. Lukaert (87 jaar oud) heeft mandttgmiddag de vlag gehesen van de nieuwe Cornelia. De bouwers handen het hoogste punt bereikt, vandaar het bescheiden feestje op de nog kale betonvloer: een pilsje, een harinkje en een enveloppe inet de nok-fooi voor alle medewerkers. Voorzitter van de Corneliastichting en voorzitter van de bouwcommissie, A. L. van Geesbergen sprak ter gele genheid van dit feit een kort woord en noemde het een toevalligheid en toepasselijkheid dat dit hoog(s)te- Op maandag, 19 mei aanstaan de zal de „Zierikzeesche Nieuwsbode" niet verschijnen. Het kantoor van de krant zal de gehele dag gesloten zijn. Advertenties voor de editie van dinsdag, 20 mei, dienen uiterlijk vrijdag, 16 mei vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn. ZIERIKZEE - „Eindelijk heeft Zierikzee weer een fatsoenlijk, róde brandweerwa gen", constateerde J. M. W. Beenhakker, regiocommandant van de Vrijwillige Brand weer Midden-Zeeland maandagavond bij de officiële plechtigheid van de overdracht van de nieuwe Zierikzeese hulpverleningswagen. Commandeur Beenhakker feliciteer de commandant Fierens en zijn mannen met de aanwinst, en wees op het belang van de meest parate organisatie in ons land, de brandweer, welk korps dan ook goed ge reedschap moet hebben. Binnen de brandweer overtreft het aantal assistenties voor hulpverlening die van brandbestrijding. „Dank ook aan het gemeentebestuur voor het voteren van het krediet. De brandweer is niet goedkoop of bescheiden, maar we vra gen het niet voor ons zelf maar in het belang van anderen. Mijn complimenten en waar dering verder voor de mannen die,de nieuwe wagen hebben ingericht; succes met de 870", zo besloot commandeur Beenhakker. vervolg pagina 3 kfORDT WEER. punt juist op de dag van de verple ging werd bereikt. Van Geesbergen: „Voor het eerst wordt nu de aandacht gericht op de uitvoering zélf en dat is een goede zaak. Mijn complimenten voor het tot nu toe bereikte resultaat, in feite zo kort na het slaan van de eerste paal. En dat ondanks de stren ge winter en verplichte ATV-dagen. Geluk gewenst en dank, ik hoop dat u in hetzelfde tempo en met dezelfde kwaliteit verder kunt gaan". Verouderd De voorzitter zei er niet aan te moe ten denken, dat de bouwers net zo lang nodig zullen hebben als de voor bereiding: acht a negen jaar duurde de plannenmakerij. „Nu we nog niet eens halverwege de bouw zijn is het gebouw al een beetje verouderd; de ontwikkelingen in de gezondheids zorg staan nu eenmaal niet stil. Stu dies vertellen ons dat we in de toe komst een heel ander soort verpleeg huis krijgen dan nu. Maar toch heb ik op deze dag geen zorgen over de toe komst: de inrichting van onze Corne lia is onvergelijkbaar met andere ver pleegtehuizen". Van Geesbergen verwacht dat de nieuwe Cornelia nog tot in lengte van jaren modern zal blijven. Symbolisch Na het overhandigen van de enve loppen aan de werkers dankte na mens hen J. Bos van aannemer Van Oorschot voor dit traditionele gebaar en voegde aan het toepasselijke en toevallige nog een dimensie toe: het mooie weer dat naar hij hoopte sym bolisch zal zijn voor de verdere af bouw. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Rustig weer Wolkenvelden en geen neerslag van betekenis. Matige cot zwakke zuid westenwind. Maximumtemperatuur omstreeks 17 graden. Minimumtem peratuur komende nacht 11 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 17 mei: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 9 graden Middagtcmp.: 12 graden Windkracht: west 5 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 407c Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: west 4 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 14 mei Zon op 05.47, onder 21.25 Maan op 09.11 onder 02.21 15 mei Zon op 05.46, onder 21.27 Maan op 10.23 onder 02.54 Eerste Kwartier: 17 mei (03.00) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een zwakke rug van ho- gedruk passeert vannacht en morgen ochtend met opklaringen ons land. De wind valt dan weg en de tempera tuur daalt in de vroege ochtend tot een graad of 8. Overdag nadert een nieuwe oceaanstoring vanuit het wes ten ons land. Onder invloed daarvan neemt de bewolking in de loop van de dag toe. In de middag wordt de be wolking gevolg door enige regen. De wind is zuidwest en neemt in het bin nenland toe tot matig, op het IJssel- meer en langs de kust later tot krach tig. De temperatuur loopt in het zuidoosten van het land, waar de zon in de ochtend nog enige tijd schijnt tot een graad of 17 op. Elders blijft het kwik bij 13 a 15 graden steken. Ook op donderdag bepaalt de nieuwe oceaanstoring nog ons weer. Dan stroomt vanuit het westen nog iets koelere lucht het land binnen en val len plaatselijk buien. Na vrijdag krijgen we te maken met een weers- verbetering. RENESSE - Op de Hogezoom te Re- nesse werd maandagochtend (11.15 uur) een boom geveld door een vrachtwagen. De bestuurder van deze vrachtwagen, W. N. J. v. d. B. uit Goes, moest uitwijken voor een te genligger en raakte daarbij een boom die plat ging. De opbouw van de wa gen werd deels beschadigd. De plant soenendienst heeft zich over de boom ontfermd. Tijdens hoorzitting Westerschouwse commissie BURGH-HAAMSTEDE - Met de maandagavond nog maals benadrukte medewerking van de gemeente Wes- terschouwen bij het verkrijgen van geschikte compensa- tiegronden, bestaan er bij de meeste bezwaarde land bouwers in verband met de aanleg van de Dammeweg nauwelijks nog protesten van enige importantie. Dat bleek na een vraag van RU-commissielid J. van den Ber ge aan de toehorende agrariërs. Burgemeester J. L. Nie- mantsverdriet zei tijdens de hoorzitting, dat de gemeen te uniek handelt met de bemiddeling, maar kon - evenals haar secretaris J. W. de Jonge - geen concrete toezeggin gen doen. De resultaten van de bemiddeling zijn afhan kelijk van factoren, als beschikbare grond en prijs. van rtpr Wekken overhandigt de sleutels van de nieuwe (rode) brandweerwagen aan burgemeester Th. H de-Mees ter Op de achtergrond (reehts-gericht) de manschappen van de Zierikzeese vrijwillige brandweer. Me! die bereidheid van de gemeen te lijkt weer enige gerustheid onder de boeren te zijn. die enige tijd in gro te getalen bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan Buitenge bied Oost, vierde herziening, indien den. Het werd maandagavond nog- eens duidelijk, dat de landbouwers geen heil zien in een financiële ver goeding. zoals CDA-commissielid J. W. Gcleijnse de agrariërs nogeens voorhield. De belasting slokt hiervan het grootste deel op. Doorkruising De komst van dc Dammenweg bete kent een doorkruising van de land bouwgronden. Dat de weg er moet ko men in verband met de te verwachten toeristenstroom van en naar Neeltje Jans, lijkt voor de meesten buiten kijf te staan. Socialist J. C. Hendrik- se benadrukte nogeens, dat indertijd gevochten is voor een weg over de Stormvloedkering „en die kan niet plotseling ophouden". Ook de burge meester liet niet na het belang van het tracé nogeens toe te lichten, maar zei ook alle begrip voor de bezwaren te hebben. Hoewel die van de landbouwers, mits er compensatiegronden verkre- Vervolg pagina 6

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1