Delta Sport-turnsters ook op derde gym grand prix-toernooi weer op het allereerste plan Toch nog All Ready-feestje NIEUmBODE K Herenformatie TV Duiveland dichtbij titel Peter Wielaard winnaar van Menheerse-loop Bruse Boys en Zierikzee ontmoeten elkaar Golfclub Haamstede onderneemt actie voor meer leden Damesteam Westerschouwen kandidaat voor de titel Damesteam Brouwershaven besluit winnend: 4-0 De Bru-Tèn poulewinnaar Brouwershaven besluit met 1-2 zege ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 mei 1986 Nr. 23939 11 ZWIJNDRECHT - In Zwijndrecht werd het afgelopen weekeinde het derde en laatste gym grand prix-toernooi afgewerkt. Tijdens deze toernooien worden de beste turnsters voorgeselecteerd voor de nationale finales, die tijdens het laatste weekeinde van mei in Kampen wor den gehouden. Tijdens eerdere toernooien in Cuijk en Alkmaar lieten de aanwezige Delta Sport-turnsters reeds nadrukkelijk zien stoute plannen te hebben voor die finaledagen. In Zwijndrecht hoefde derhalve de boog niet zo gespannen te staan en waren er mogelijkheden om eens wat nieuwe onderdelen uit te proberen. Dankzij die verminderde druk presteerde de groep van het trai nerstrio Jossie van den Beemt, Astrid Pellegrino en Ron de Waal weer uitstekend. Drie eerste en een aantal ande re ereplaatsen waren voor de vertegenwoordigsters van de Zierikzeese vereniging weggelegd. In de juniorklasse was er een uit stekende overwinning voor Vera van den Beemt. De Delta Sport-turnster die aan haar afscheidsjaar bezig is, draaide een prima vierkamp met waarderingen die stuk voor stuk bo ven de acht uitkwamen. In de eind stand bleef Vera van den Beemt twee gevaarlijke opponentes van De Ha- zenkamp uit Nijmegen en haar even eens goed voor de dag komende club genote Irene Buijs voor. Vera van den Beemt pakte haar grote voorsprong op de balk. Voor haar oefening op de tien centimeter brede balk incasseer de zij 8.45 punten, waarmee zij de vol tallige concurrentie op minimaal een vol punt manoeuvreerde en dat bleek achteraf ook nodig, want de marges op de drie andere onderdelen waren stuk voor stuk veel kleiner en vielen ook nogal eens een keer in het nadeel van de Delta Sport-turnster uit. Voor haar twee sprongen scoorde Vera van den Beemt 8.50 punten, de b rugoefe ning leverde 8.30 punten op en de vrije oefening was altijd nog goed voor 8.05 punten. Op deze onderdelen moest zij steeds een fractie toegeven op Susan Schepers, maar Vera van den Beemt hield toch uiteindelijk nog een voorsprong van zestiende punt over. Monique Thoonen ver speelde als derde eeneneenkwart punt. Op een na Verrassend was zeker de tweede plaats van Irene Buijs tijdens de balkoefening. Als enige hoefde zij minder dan een punt toe te geven op Vera van den Beemt met een score van 7.60 punten. Ook op de andere toestellen turnde zij zich goed in het voorste gelid, al moest zij het podi umtrio toch op eerbiedige afstand volgen. Met 29.40 punten was Irene Buijs desondanks ruimschoots kop- loopster van de lange rij achtervol gers. In de pré-olympische klasse bezet te Nynke Botterweg na de twee ver plichte onderdelen op zaterdag een vierde plaats achter drie leden van de nationale A-selectie. Susanne Bee- repoot keerde zondags evenwel niet terug voor de keuzestof, zodat Nynke Botterweg automatisch opschoof naar de derde positie, evenwel op zeer geringe afstand van Miranda Pluk van Olympia Cuijk. Voor haar verplichte onderdelen scoorde Nyn ke Botterweg uitstekend met 8.75 punten voor de sprong en 7.65 punten voor de balkoefening. Bij de keu zestof startte de Zierikzeese sterk op sprong en brug, maar zij viel licht te rug op de balk en de vrije oefening. Een aantal onderdelen kwam niet optimaal uit de verf, hetgeen voorna melijk het gevolg was van het feit, dat Nynke Botterweg niet kon doorstoten naar de tweede eindklas sering achter de superieure Siinone Veldman van Bato Winschoten. De 48.40 punten zijn evenwel aanvaard- NIEUWERKERK - Het eerste he renteam van Duiveland heeft de ba sis gelegd voor het kampioenschap in de vierde klas door naaste concur rent Kapelle II met 6-0 genadeloos te rug te wijzen. Ook de eerste onder linge ontmoeting in Kapelle was reeds door Duiveland gewonnen. Toen kwam er een 2-4 score op het wedstrijdformulier. Prinsenbeek en Sas van Gent werden met 6-0 geklopt door de Nieuwerkerkse equipe. Met nog de returns tegen deze twee teams te gaan heeft Duiveland nog slechts vier wedstrijdpunten nodig om zich kampioen te noemen. André Goedegebure had ais eerste speler weinig moeite met Kees Kole van Kapelle. Hij won overtuigend met 6-0, 6-1. Hans-Jan Goedegebure trok eveneens aan het langste eind. Via de cijfers 7-5, 6-2 kreeg Frans van Eenennaam het nakijken. Bertus Bleyi moest het opnemen tegen Alexander van Eenennaam. Het Ka- pelse talent sleepte bijna de tweede set winnend uit het vuur. toen hij in de tiebreak met 2-5 voorkwam, maar de geroutineerde Duiveland-speler trok toch nog aan het langste eind (6- 4, 7-6). Hans Bouma behaalde in zijn par tij tegen Michel van Gils eveneens een overwinning. Hij won de eerste set vrij gemakkelijk met 6-1 en hoe wel hij de tweede set op meer tegen stand stuitte, haalde hij ook deze bin nen. Ook in de dubbelspelen lieten de Duiveland-spelers geen set liggen. De broers Goedegebure wonnen vrij ge makkelijk met 6-3, 6-4 en de tandem Bleyi/Bouma had meer moeite met hun tegenstanders, maar via twee ge wonnen tiebreaks liep de strijd toch ook hier positief af. baar en betekenen een gemiddelde van boven de acht voor de zes onder delen. De winnares liep evenwel ruim vijf volle punten uit. Ronduit subliem was andermaal het optreden van Monique Slootma- ker in klasse IVA. De Benjamin van de Delta Sport-A-selectie boekte haar derde klinkende zege in evenzoveel gym grand prix-toernooien. De over macht waarmee zij haar tegen standsters haar wil oplegt is zo groot, dat de piepjonge Nieuwerkerkse over drie weken ongetwijfeld van start gaat als een zeer groot kandidate voor de nationale titel in haar klasse. Ook in Zwijndrecht kwamen maar liefst weer 54 turnsters aan de toestellen in klasse IVA. Monique Slootmaker totaliseerde 21.05 punten op de vierkamp en zette daarmee AMSTERDAM - Een inwoner van Emmen heeft bij de Reclame Code Commissie een klacht ingediend over een advertentie waarin de Partij van de Arbeid verklaart dat zij tegen kernenergie ,,was, is en blijft". De Emmenaar, H. van Sister heeft dat dinsdag bekend gemaakt. MIDDELHARNIS De elfde Menheerse-loop in Middelharnis le verde een verrassende overwinning op voor a-junior Peter Wielaard van de organiserende vereniging AV Flakkce. Hij had 21.11 min. nodig en verwees zijn clubgenoot Jan van de Hoek op vijf seconden naar de twee de plaats. Simon Blom, die de voor gaande vijf edities won, eindigde als derde op zeventien seconden. Gedurende de eerste vijf van de te lopen zeven kilometer was er een kopgroep van tien lopers. Toen scheidden Wielaard, Van de Hoek en Blom zich af, maar even later demar reerde Wielaard en alleen Van de Hoek kon volgen. In de laatste hon derd meter moest ook Van de Hoek zich gewonnen geven, zodat Peter Wielaard nu solowinnaar werd na het vorig jaar nog samen met Simon Blom te zijn gefinished. Van de overige Delt Sporters klas seerde Adrie Gerards zich als tiende in 23.15 min. Wim Provoost werd veertiende in 23.45 min.. Eddy Smit finishte vijf seconden later en weer vier seconden later ging Martien Moermond door de finish. Johan van de Hoek had 25.30 min. nodig. Bij de veteranen werd Krijn de Oude van Delta Sport winnaar in 25.40 min en Jan Kloet verbruikte 28.05 min. Bij de dames werd Greetje Smit derde in 28.50 min. haar grootste tegenstreefster Linda den Hartog van Tonido uit Amster dam op bijna tweepunten. Wyke Kar ton van DOS Den Oever kon het ver schil al niet meer binnen twee punten houden. Op de balk en op de vrije oe fening scoorde Monique Slootmaker cle hoogste waardering, maar aan de brug, het favoriete toestel, werd zij voor een keer geklopt, ondanks een puike score van 5.40 punten. Op de sprong verwees de Nieuwerkerkse wel haar voornaamste tegenstand sters ruim terug, maar nu bleek Jo- janneke Blok uit Eemnes iets beter gepresteerd te hebben. Door matige prestaties aan de brug en op de vloer moest zij zich uiteindelijk tevreden stellen met een vierde positie in het eindklassement. Van de Zeeuwse in breng kwam Brenda de Ruyter van het Vlissingse VTV nog het verst, maar ondanks haar uitstekende der tiende plaats was het verschil ten op zichte van klassewinnares Monique Slootmaker reeds ruim vijf volle punten. Onderdoen Natuurlijk kon Monique Slootma- kers zus Linda nauwelijks voor haar onderdoen en dus pikte ook zij weer een klassezege mee. Linda Slootma ker drukte haar zege evenwel wat meer bescheiden uit. Wendy Staats van Turnlust uit Alkmaar verspeelde zestiende punt, hetgeen voorname lijk werd bewerkstelligd via de sprong, waarvoor de Nieuwerkerkse 8.10 punten achter haar naam kreeg. Bij een eerdere gelegenheid faalde zij juist op dit onderdeel. De sprong werd de basis voor haar tweede gym grand prix-overwinning. Op de drie andere onderdelen scoor de Linda Slootmaker dusdanig goed, dat zij niets meer hoefde in te leve ren. Voor de brug- en balkoefening kreeg Linda Slootmaker een fractie minder dan Wendy Staats, terwijl op de vrije oefening Manon Bruijn van het Haarlemse Bato haar eentiende punt voorbleef. Met een eerste en drie tweede plaatsen kon aan haar totaalzege evenwel niet getornd wor den. Achter Wendy Staats en Manon Bruijn klasseerden zich sterke tegen standsters als Patricia Tang en Syl via Smal. In klasse IVB kon Wendy van der Velde terugzien op een knap geturnde wedstrijd. Zij presteerde zeer con stant, ondanks het feit dat haar trai ningsintensiteit door een rugbles sure noodgedwongen terugloopt. Wendy van der Velde eindigde als vijfde, maar verspeelde slechts een tiende punt ten opzichte van de derde plaats. Zonder de blessure had Wen dy van der Velde zeker hoge ogen ge gooid naar de klasse-overwinning. Nu moest zij vooral op de sprong veel punten laten liggen. Een voor haar normale score tussen 7.50 en 8.00 pun ten hadden haar waarschijnlijk voor bij winnares Ursula Schouten van het Amsterdamse Tonido gebracht. Aan de brug, op de balk en bij de vrije oefening gaven de twee turn sters elkaar niets toe. De scores voor de sprong (8.25 punten voor de Am sterdamse en slechts 5.00 punten voor de Delta Sport-turnster) trokken de zaak scheef. Een keurige tweede plaats was er voor Nicole van der Ha ve van het Goese Volharding, maar de pupille van trainster Helen Derksen totaliseerde toch ook slechts zestien de punt meer dan Wendy van der Vel de. De Bruse turnster demonstreerde haar grote klasse vooral op de vrije oefening, waarbij zij een klasse apart was getuige de score van 7.45 punten. Met 6.10 punten kwam Melanie van Heumen van De Hazenkamp het dichtst in de buurt. Stapje terug In Zwijndrecht deden met name de nationale kampioenen van het vorig jaar het een fractie minder. In klasse IA werd Mireille Lemaire ruim schoots afgetroefd door Chantal Bruijn van Bato Haarlem en in klas se IB moest Sandra de Keijzer zich zelfs tevreden stellen met een vierde plaats, overigens op niet zo'n grote af stand van winnares Sherida de Meza van Tonido Amsterdam. Monique Raaijmakers van Delta Sport werd hier verdienstelijk zesde. Mireille Lemaire moest vooral flink toegeven op de sprong. Chantal Bruijn scoorde 8.60 punten en de Del ta Sportster liet 7.75 punten aanteke nen, waarmee zij toch als tweede uit de bus kwam op dit onderdeel. Dat was overigens het geval op alle on derdelen, maar aan de brug, op de balk en op de vloer waren de ver schillen geringer. Chantal Bruijn to taliseerde op de vierkamp 32.90 pun ten en bleef Mireille Lemaire 1.80 punten voor. Sanne van Beekhoven van Tonido Amsterdam eindigde als derde en was reeds ruim drie punten kwijt ten opzichte van de winnares. Sandra de Keijzer had in klasse IB haar dag niet. Op sprong scoorde zij met 8.55 punten formidabel, maar op de overige drie onderdelen liet zij rechts en links nogal wat steekjes vallen, waardoor zij afgleed naar de vierde plaats met een totaal van 29.65 punten. Sherida de Meza kwam precies een punt verder. Linda Ver schuren van De Hazenkamp en Ester Hofenk van Moba Zutphen bereikten met minimaal verschil het erepo dium. Monique Raaijmakers kwam als zesde uit op 26.60 punten, waar mee zij de brede middenmoot aan voerde. In klasse IIIA turnde Cindy Buijs een zeer sterke wedstrijd, hetgeen re sulteerde in een keurige vierde plaats. De drie koploopsters Esther Kok, Elvera Becks en Babette de Bont gaven elkaar niets toe, maar ook de achterstand van Cindy Buijs was gering. De Zierikzeese toonde aan vooral aan de brug aardig wat vooruitgang te maken. Op de balk scoorde zij zelfs de hoogste waarde ring van allemaal. Ernani den Boer eindigde op de negende plaats via goede prestaties op sprong en vrije oefening. Aan de brug en op de balk liet zij evenwel tegenvallende oefe ningen zien, hetgeen aan de waarde ringen duidelijk viel te constateren. ZIERIKZEE - Op het sport veld van Bruinisse wordt don derdagavond 15 mei een oefen wedstrijd gespeeld tussen de kersverse zaterdag tweede klasser Bruse Boys en zondag tweede klasser Zierikzee. De ontmoeting werd reeds eerder vastgesteld, maar werd toen vanwege het overladen pro gramma van beide ploegen tot nader datum uitgesteld. De wedstrijd in Bruinisse be gint donderdagavond om zeven uur. Na het zaterdagmiddag be haalde kampioenschap is de ontmoeting mogelijk een vin gerwijzing naar de verhoudin gen, zoals die er momenteel sportief gezien bijstaan. Nood zaak zal dan zijn, dat beide teams in de sterkst mogelijke opstelling aantreden, hetgeen op een doordeweekse avond nog wel eens te wensen over laat. De kersverse kampioen zal zich evenwel zeker geen af gang willen permitteren, ter wijl de ontmoeting voor Zie rikzee de mogelijkheid biedt om het ritme vast te houden. De ploeg van Jack Schipper resteert minimaal nog een wedstrijd uit de kwartfinales om de districtsbeker. BURGH-HAAMSTEDE - Bij het plannen van de realisatie van een ne gen holes-golfbaan in Burgh- Haamstede op een terrein gelegen tussen de Hogezoom en de Vroonweg is uitgegaan van drie toetsen, name lijk de planologische, de technische en de financiële haalbaarheid. De eerste twee punten worden diep gaand onderzocht en daarbij hebben zich tot op dit moment nog geen on overkomelijke problemen voorge daan. De financiële haalbaarheid hangt voor een belangrijk deel af van het aantal mensen, dat zich in dit stadi um van ontwikkeling bij de plannen wil aansluiten. Het initiatiefcomité heeft zich op het standpunt gesteld, dat zich voor de uitvoering van het project een minimum van 250 leden moet hebben aangemeld. Ruim 400 personen gaven in de af gelopen zes maanden blijk van hun belangstelling en daarvan meldden zich er thans ruim 150 aan als aan deelhouder/lid. Aangezien dit nog een te geringe basis is om van start te gaan, is besloten tot een grootscheep se ledenwerfactie. Daartoe worden tweede huis-bezitters per brief bena derd en wordt informatiemateriaal verstrekt bij de VVV-kantoren en de hotels op Schouwen-Duiveland. Voor nadere informatie kan contact opge nomen worden met de Stichting Golf Schouwen-Duiveland (telefoon 01117- 1696 of postbus 143 in Zierikzee). BURGH-HAAMSTEDE - De da mescompetitie zit er voor tennisclub Westerschouwen bijna op. Het eerste team maakt nog steeds een grote kans om kampioen te worden. De ti tel is binnen wanneer het aanstaande duel tegen Waarde in winst wordt omgezet. Nu kreeg de ploeg van Kruiningen met 4-0 klop. Het derde team van Westerschouwen verloor met 4-0 bij Kruiningen III, terwijl het tweede team met 1-3 won bij Westkapelle. De herencompetitie is afgelopen zonder dat daarbij uitschieters geno teerd kunnen worden. Er werden geen kampioenschappen behaald, maar er kwam ook niet een team met degradatie in aanraking. Het derde en het vierde team misten de eerste eindklassering op een haar. Het eer ste herenteam besloot met een 2-4 ne derlaag tegen het Heinkenszandse Te- bo, het tweede team klopte MLTC II met 6-0, team drie won met 2-4 bij MLTC III en Westerschouwen IV en De Bru-Tèn III deelden de punten: 3-3. BROUWERSHAVEN - Het da mesteam van tennisclub Brouwers haven, dat reeds eerder kampioen werd, besloot de competitie met een afgetekende 4-0 overwinning tegen Golfbreker uit Zoutelande. Jopie Meuldijk, Jeanette Beek, Ona Steu- tel en Lies Hanse verspeelden tegen het Walcherse kwartet zelfs geen set. Het herenteam van Brouwershaven besloot de competitie met een uit wedstrijd tegen het tweede team van De Bru-Tèn in Bruinisse. De twee ploegen kwamen een 3-3 puntende- ling overeen, hetgeen tot gevolg heeft, dat Brouwershaven op twintig punten eindigt en de Bruse formatie zes punten vergaarde. Beide ploegen wonnen elk een dubbelspel en ook bij de enkelspelen werd de buit broeder lijk gedeeld. BRUINISSE - Zowel het dames- als het herenteam van de Bruse LTC De Bru-Tèn is winnaar geworden in de respectieve poules van de tenniscom- petitie. Ook de laatste wedstrijden werden gewonnen. Het damesteam klopte De Schelde uit Vlissingen met 4-2 en de heren klopten Souburg met 5-1. Corrie de Waal leek over Loes Bec ker heen te zullen walsen na een 6-0 eerste set. In de tweede set kon de Vlissingse evenwel zelfs een tiebreak afdwingen. Daar bleef het ook bij, want de Bruse trok aan het langste eind. Barbara Heezen, de sterke aan winst voor de Bruse equipe, klopte Ruth van Dijk vrij simpel. Drie sets had Adrie de Looff nodig om Nel Lut- weiler tot overgave te dwingen. Wies van der Doe leed setverlies, won de tweede, maar leek toen al haar kruit te hebben verschoten, getuige de 0-6 nederlaag in de derde set. De dubbels werden zusterlijk gedeeld. Het eerste herenteam is ongeslagen poulewinnaar geworden. Aanstaande zaterdag wordt op de banen van De Bru-Tèn om het Zeeuws kampioen schap gespeeld. Sjaak van Opstal, Willem Vonk, Rinus Geense en Thom van Gelder wonnen allen hun en kelspel. Souburg redde de eer, omdat Van Opstal en Geense hun dubbelspel in drie sets verloren van Kats en En gelse. SPUI - Zaterdag afdelings tweede klasser Brouwershaven besloot de competitie met een 1-2 overwinning op hckkcsluitcr Spui. De ploeg van trainer Kees Kommer stond halver wege nog op een 1-1 puntendeling. Nadat Duiveland twee dagen eer der nog met 2-1 verloor bij Spui, was Brouwershaven gewaarschuwd. ,,Het belangrijkste was, dat we er zouden winnen en zodoende toch nog op een redelijk aantal punten en een aan vaardbare vierde plaats zouden ko men", stelde Kees Kommer vast. „In die opzet zijn we geslaagd. Veel meer motivatie is er niet meer uit te halen aan het eind van een seizoen". Halverwege de eerste helft kwam Brouwershaven op voorsprong toen Joop Krips ver oprukte en vervolgens werd neergelegd in het zestien meter- gebied. Zelf zette hij de toegekende strafschop om. Vlak voor rust kwam Spui naastzij en Brouwershaven mocht zelfs niet mopperen, dat de thuisploeg niet uitliep. Paal en lat vóórkwamen dat. In de tweede helft werd er goed voetbal afgeleverd, maar meer dan een treffer zat er niet in. In de 25e minuut bereikte een dieptepass van René Roon de opge rukte Flip Bokelaar, die adequaat af rondde: 1-2. Wendy van der Velde kwam tijdens de gym grand prix van Zwijndrecht uit stekend voor de dag. Vanwege een rugblessure kon zij op de sprong niet vol uit gaan, waardoor zij een paar plaatsen moest toegeven. ZIERIKZEE-Na de enorme problemen binnen het seniorenbestand van de Zierikzeese korfbalvereniging All Ready, die hun sporen zeker nog vele maanden, zo niet jaren na zullen laten, is het toch erg leuk dat er in de vereniging toch ook nog wat te feesten is. De All Ready D-aspiranten werden voor het derde jaar op rij voorjaarskampioen in de af de- ling Zeeland van het KNKV Het door Corrie Kloet en Henk Vermeule geleide team bestaat uit Elanda Jongejan. Tine ke Gieskes. Sook de Jonge. Mia den Dekker. Diana Verloo. Mirjam van Tiggelhoven. Carta Berrevorts, Robert Jonge jan. Jaeco Bil. Leo Schouls. Jeroen de Boer. André van Dongen. Jappe Beekman en Egbert de Jong.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11