Succes fiets/molentocht Westhoek noopt tot uitbreiding programma CDA-voorman Eversdijk haalt uit naar kritiek socialisten Concert in Noordgouwe 'Bi-Bop': mode voor wie zich jong voelt Renessedag: regenachtig, maar geslaagd Verdeling portefeuilles Duiveland Rood staan wordt duurder ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MIDDKN MIDDKNSTAND Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 mei 1986 Nr. 23928 3 Een groep fietsers arriveert bij de molen in Burgh-Haamstede. Bij de molen in Nieuioerkerk stonden oude maalattributen opgesteld, die de bezoekers een aardig beeld van de molenhistorie gaven. ZIERIKZEE - Al of niet in combinatie met de landelij ke fietsdag van de ANWB hebben de Schouwen-Duive- landse molens zaterdag veel bezoekers getrokken. In de Westhoek, waar molen De Graanhalm in Haam stede in de ANWB-fietsroute was opgenomen, werden een tweehonderd deelnemers geteld. De dag was een der mate succes, dat eigenaar J. P. Landegent van De Graan halm er volgend jaar nog meer attracties in wil opne- Vervolg van pagina 1 Kosten Overigens had de organisatie ook enkele Renesser verenigingen de ge legenheid gegeven om op eigen kos ten en tegen eigen bate een stand in te richten. Hiervan werd gebruik ge maakt door de CJV De Schakel dat aanwezig was met 'glas graveren' en een enveloppe loterij en de Hervorm de Vrouwengroep Martha met een handwerkstand. Buiten de opbrengst van de Renessedag om, behaalden ook zij goede resultaten. Verder waren bij het vrolijk gebeu ren op de Lange Reke te Renesse, die voor deze gelegenheid was afgesloten voor het verkeer, ook non profit orga nisaties van de partij als het Rode Kruis, Amnesty International, We reldwinkel en de Christelijke Stich ting voor Hulp aan Gewetens vervolg den. En er werden demonstraties gegeven in ondermeer stoelenmatten en glas in tin werk. Om drie uur was er een gratis bal lonenwedstrijd voor de kinderen. In totaal werden zo'n 150 ballonnen op gelaten. Tben tegen vieren de belangstelling ten gevolge van de regen sterk terug liep werden de verkoopstands en de rommelmarkt opgeruimd. De spelle tjes bleven evenwel tot het eind van de Renessedag doorgaan. Na het avondmaal bleek dat toch weer aardig wat belangstellenden de dorpskern wisten te vinden. Vandaar dat de trekking van de grote verlo ting, die in de weken voorafgaande aan de Renessedag al met veel succes van start gegaan was, door aardig wat mensen werd bijgewoond. De trekking van de 40 prijzen werd ver richt door P. G. H. v.d. Waarsenburg, die zich met de nodige kwinkslagen van zijn taak wist te kwijten. Er wa ren voor deze verloting drie hoofd prijzen. De eerste prijs was een week in een bungalow van Kavero ergens in Nederland. De tweede prijs was een half var ken en de derde een grote mand met boodschappen. Verschillende van de winnaars waren bij de trekking aan wezig en konden hun prijs meteen mee naar huis nemen. Alle winnaars zullen telefonisch op de hoogte wor den gesteld van hun gewonnen prijs. Als afsluiting van de geslaagde Re nessedag verzorgde Luctor et Emer- go op het trottoir van de Lange Reke, van half negen tot negen uur een con cert. Het ligt in de bedoeling dat het or ganiserende comité deze maand nog bijeenkomt voor een evaluatie van het succesvol gebeuren. Hierbij zal ongetwijfeld worden besproken of de samenwerking wordt voortgezet en of er volgend jaar een Renessedag '87 komt. Vervolg van pagina 1 Wie ooit getwijfeld mocht hebben of een gitaar wel een mooi instru ment is om klassieke muziek op te spelen, moet zaterdagavond in Noordgouwe geheel zijn overtuigd bij het horen van een sonate voor twee gitaren van Chr. Gottlieb Scheidier, uitgevoerd door Dik de Koning en Erik Wilbrink. Een enkel slippertje en het slaan van de klok van negen konden daar beslist geen afbreuk aan doen. Een sonate van Philip Pool be staande uit de delen Allegro, Andan te en Menuet I en II bracht vervolgens de organist ten gehore. Toegift Een duet van Ferdinando Carulli in largo en rondo door de twee gita risten gold als sprankelende afslui ting van dit sfeervolle zaterdaga vondconcert. Het publiek was inmid dels zo enthousiast geworden door het gebodene, dat het de executanten een toegift afdwong. ,,We hebben ver der niets ingestudeerd", liet Dik de Koning in alle eenvoud weten: „dus we spelen het laatste stuk nogmaals". Daar toonde het publiek zich uiterst tevreden mee. men. Ook zaterdag waren de reacties van de deelnemers op het programma al bijzonder plezierig. Terwijl drie vrij willige molenaars (de oude molenaar èn de sinds kort aangeworven „knechten") De Graanhalm beman den, maalden, en de bezoekers rond leidden, liet de familie S. J. Bij de Vaate zien waarvoor meel onder an dere kan dienen. Beneden in de bak kerij werden er in het bijzijn van het publiek bolussen van bereid, dus Zeeuwser kan het niet. SCHARENDIJKE - De Tweede Kamerfractie, drs. avond in de Putmeet te Sch; de socialisten. De suggest: als zou het nieuwe stelsel \i aanslag op de uitkeringen arbeidsongeschikten betek 'spookverhalen'. Ook de o wer Wim Kok, dat de huidi heid steen voor steen afbree lijke uitspraak", volgens d Volgens Eversdijk wordt met de stelselherziening niet getornd aan de minimum-uitkeringen en dat ar beidsongeschikten - ouder dan 35 jaar - niets te vrezen hebben en dat er „evenmin iets verandert voor verre weg de meeste mensen, die nu al aan gewezen zijn op een werkloosheids uitkering". De maatregelen betreffen wel de jongeren, die in de toekomst werkloos worden en mensen, die straks arbeidsongeschikt verklaard worden. Nodig De CDA-politicus zei dat die stelsel herziening nodig is om het huidige peil van de uitkeringen in Nederland te handhaven. En ook de PvdA heeft in zijn ogen stilzwijgend ingestemd met de herziening. „Alleen zeggen de socialisten de uitkeringen weer naar 75 procent te willen terugbrengen. Maar dit is een vage verkiezingsbe lofte met veel slagen om de arm. Of die belofte uitgevoerd wordt, hangt, naar eigen zeggen, af van het doorzet ten van het herstel (meer dan drie procent economische groei)". Het CDA wil vanuit zijn geloofso vertuiging geen euthanasiewetge ving. Volgens Eversdijk is het CDA de enige partij „van enige betekenis", die aandacht vraagt voor levenbe- schouwelijke elementen in de Neder landse samenleving. „In dit verband heb ik ook niet zo'n hoge pet op van de samenwerking met D'66. Deze par tij gaat bijvoorbeeld bij een vraag stuk als euthanasie het verst; verder dan WD en PvdA". Hij acht een der gelijk voorstel een ramp voor het De ruim twintig kilometer lange ANWB-route, die zowel de VVV- Renesse als De Graanhalm tot start punt had, leidde over de J. J. Boeyen- weg, waardoor het mogelijk was een bezoek te brengen aan mevrouw A. v. d. Vlugt, die in 't Oute Uus brood deegkunst demonstreerde, een erg aardig onderdeel van de fietstocht. Volgend jaar wil Landegent probe ren wat intensiever bij de voorberei dingen betrokken te raken om de planning nog beter aan te pakken. ice-voorzitter van de CDA Eversdijk, heeft vrijdag- •endijke fel uitgehaald naar van de PvdA-voormannen i sociale zekerheid een forse in bejaarden, werklozen en ïen deed Eversdijk af met merking van PvdA-lijstdu- e regering de sociale zeker- t is een „werkelijk schande- christen-democraat. Drs. H. Eversdijk sprak namens het CDA in de Putmeet te Scharendijke. land en vindt het niet onwaarschijn lijk. dat D'66 haar voorstel in een nieuwe regering wil 'doordrammen'. „Dat is dan een tijdbom onder het ka binet. want het CDA zal nooit ak koord kunnen gaan met een zo ver gaand wetsvoorstel als dat van het CDA". In zijn redevoering ging de vicc- voorzitter ook kort in op de discussie omtrent de Westerschclde Oeverver binding. De plannen voor een brug- tunncl-combinatie ter hoogte van Kruiningcn-Pcrkpolder komen tij dens de komende kabinetsformatie l Hij denkt er bijvoorbeeld aan om dan de medewerking te vragen van Meel fabriek Krijger, zodat het oude en het moderne procédé tegenover elkaar kunnen worden gezet. Ook lijkt het hem nuttig voor de tocht te gaan sa menwerken met fietsverhuurbedrij ven. Onder de molenfietsers waren toe risten, maar ook veel bewoners van de Westhoek en leerlingen van de la gere scholen die per stencil van deze ANWB-fietstocht op de hoogte waren gesteld. Ongeveer zestig van hen startten bij De Graanhalm, de overi gen bij de WV-Renesse. Duiveland In Duiveland was er geen ANWB- tocht, maar in samenwerking met de Zeeuwse Molenvereniging had vrij willig molenaar D. A. Haak de grond- zeiler in Nieuwerkerk toch open gesteld voor het publiek, evenals Mark Witte dat in Oosterland deed. 'uiteraard' weer ter tafel. Door de opgedane kennis over de bodem gesteldheid met de Oosterschelde- werken komt volgens Eversdijk weer het oude plan van Terneuzen in het vizier. „Verkeerstechnisch is dit een beter tracé". Hij denkt hierbij aan een geboorde tunnel. Deze aanpassing van de Zeeuwse infrastructuur heeft volgens hem meer dan alleen regionale betekenis en in dit kader blijft ook de Zeeland- brug een belangrijke schakel. Evers dijk vindt het een goede zaak wan neer de brug een fikse opknapbeurt krijgt, die echter niet tot tariefsver hogingen mag leiden. „Er zijn wegen, die dat overbodig maken en de pro vincie heeft die mogelijkheden. Overigens is een fors deel van de te maken kosten het gevolg van het half openblijven van de Oosterschelde. Daar was bij de bouw van de Zee- landbrug geen rekening mee gehou den. Je zou dus eigenlijk die extra kosten kunnen toerekenen aan de Oosterscheldewerken, maar omdat de bouw van de brug indertijd een puur Zeeuwse zaak was, gaat die vlie ger jammer genoeg niet op", besloot hij. DUIVELAND - Na de wethouders verkiezing in de gemeente Duiveland heeft de volgende verdeling der por tefeuilles binnen het college plaats gevonden: Burgemeester J. van Bommel: fi nanciën, personeel, volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, milieu en volksgezondheid, algemene zaken, politie, brandweer, representatie. Wethouder J. Op 't Hof: onderwijs, sport, grond- en pachtzaken. Wethou der A. van Klinken, openbare wer ken, sociale zaken, welzijn, recreatie. Tbt eerste loco-burgemeester is aan gewezen wethouder J. Op 't Hof. Tbt tweede loco-burgemeester is aange wezen wethouder A. van Klinken. Er was een fietstocht uitgezet, die be halve langs deze molens ook langs (niet binnen) Aeolus in Dreischor en Zierikzee leidde. Weinigen klommen echter op de fiets, omdat het meer maal- dan fietsweer was. Toch sprak Haak van een gezellige dag. Hij ont ving een man of dertig, een „goeie oogst" ten opzichte van de tien van verleden jaar. Het waren echter meest mensen uit de omgeving of toe vallige passanten, die de gelegenheid waarnamen een molen in werking te zien en tegelijkertijd het tentoonstel- linkje van oude landbouwwerktui gen te bekijken, dat Haak speciaal voor deze gelegenheid had uitgestald. Zierikzee In Zierikzee was er bij molenaar Tfeun de Bok wel veel bezoek geweest in molen De Hoop, maar dat had wei nig van doen met de op de Westhoek geconcentreerde ANWB-tocht. De Bok ontving, geassisteerd door een aspirant-molenaar, een honderdtwin tig belangstellenden, op de openstel ling attent gemaakt door het bord aan het toegangspad aan de Lange Nobelstraat. Dat bord wordt alleen buiten gezet, wanneer De Bok as sistentie heeft, want werken en rond leiden gaan nu eenmaal niet samen. Voor De Hoop was het zaterdag dus een „gewone" bezoekdag, maar Tfeun de Bok is wel van plan om in oktober, in de Week van het Brood, wat extra's te organiseren. AMSTERDAM - Met ingang van (heden) maandag wordt „rood staan" bij de bank duurder. Althans de ABN verhoogt die dag de toeslag op de de betrente in verband met de ontwik kelingen op de geldmarkt van nihil tot een procent. Dat heeft de bank vrijdag bekendgemaakt. Bij de NMB beraadde men zich vrij dag nog over een verhoging. Half juli vorig jaar verdween de toeslag. Sinds begin april 1985 gold een opslag van 0,5 procent en voordien een tarief van een procent. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 40,00; per jaar 152,50; losse nummers 1 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 50/0 B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. Nieuw initiatief van Marco Holm ZIERIKZEE - 'Bi-Bop' is de pittige naam voor het intieme modewinkeltje in het pand Nieuwe Bo- gerdstraat 7, dat heden (vrijdag) zijn deuren voor het publiek opent. Initiatiefnemer van dit bedrijf, dat zich met het kleurrijke assortiment richt op de jeugd en op iedereen, die zich jong voelt, is Marco Holm. Marco Holm en Petra Saarloos in het frisse interieur van Bi-üop. Deze jonge Zierikzeese ondernemer deed sinds hij zich als vakspecia list in de kappersbranche in de Sint Domusstraat vestigde, reeds meer dere malen van zich spreken. Holm erkent persoonlijk veel waarde te hechten aan goede public relations rond zijn bedrijfsvoering en dat brengt hij onder meer tot uiting met breed opgezette shows en demon straties en met van tijd tot tijd nieuwe bedrijfsinitiatieven. Zo startte hij naast de kapsalon, die hij als basis van het bedrijf zal blijven beschouwen, de zonnebank-service en de verkooppresentatie van chique, vrij exclusieve kleding. Kapsel, kleding en make-up zijn, volgens Marco Holm, immers zeer nauw verweven aspecten. Om in dit opzicht derhalve ook zijn wat jeugdiger klanten met de vaak wat min der ruime beurs van dienst te kunnen zijn, besloot hij tot de start van 'Bi-Bop'. Trendgevoelig Mode gericht op de jeugd is trendgevoelig en om daarop in te kunnen spelen, dient het assortimént veelvuldig te wisselen. Bedrijfsleidster van 'Bi-Bop' Petra Saarloos benadrukt dat aan die voorwaarde zeker zal worden voldaan. Zij toont zich enthousiast met de bedrijfsvoering van dit specifieke modewinkeltje van start te kunnen gaan. De huidige voorjaars- en zomercollectie biedt pittige, felgekleurde kleding. Verder ligt het accent op denim, niet in de traditionele uitvoering, maar vooral in bedrukte variaties. En...in het besef dat ook jonge mensen, niet al- INDE leen sportiet, maar ook weieens op chic willen, voorziet de collectie met enkele exemplaren, zoals ensembles en blouse/rok-combinaties ook in die behoefte. Naast de meer gebundelde inkoop bestaat het assortiment ook voor een deel uit kleding, die in eigen opdracht en met zelf gekozen materia len wordt vervaardigd. De damesmode kreeg voorshands de meeste aandacht, maar in de loop van de komende tijd zal ook de collectie jon gens/herenkleding wat verder worden uitgebreid. De verbouwing van het pand in de Nieuwe Bogerdstraat werd in twee weken verricht. Het ontwerp voor het strakke, frisse interieur werd in eigen beheer gemaakt; de uitvoering ervan werd verricht door dc firma Lanco uit Dreischor en de firma Gebrs. Koster uit Zierikzee deed het schilderwerk. Kamerlid sprak tijdens bijeenkomst in Scharendijke

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3