Eerste Renessedag ondanks regenachtig weer geslaagd Historische reis door muziek tijdens concert in Noordgouwe Dodelijk ongeluk Stoofweg Serooskerke DE ZIERIKZEESCHE COURANT 4, C|H8 C, C Zl ERIKZEESCH E NIEUWSBODE Fiets/molentocht PvdA-kritiek Ronald van Oeveren Sensationeel Afgelopen zaterdag was het weer gecombi- Tijdens een bijeenkomst in Scharendijke haal- Zierikzee bleef zondagmiddag behouden voor Na een jaar in de derde klas te hebben ge- neerd fietsen en molens bezichtigen. De fiets/ de CDA-tweede kamerlid H. Eversdijk uit naar <je tweede klas van het zondagvoetbal. Veel, speeld is Bruse Boys weer terug in de tweede molentocht was vooral in de Westhoek een de door de PvdA geuite kritiek ten aanzien van zo niet alles had de ploeg te danken aan het klas. De promotie kwam overigens sensatio- groot succes. (Pag. 3). het nieuwe stelsel. (Pag. 3). doorzetten van Ronald van Oeveren. (Pag. 4). neel tot stand. (Pag. 5). MAANDAG 12 MEI 1986 142ste jaargang Nr. 23928 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Grote vreugden komen veel minder voor dan grote smar ten. Hume Redelijk aantal bezoekers Sfeervol optreden in kerk Leraar Dik de Koning zelf studeerde in 1982 af voor de onderwijsakte klas siek gitaar aan het Rotterdams con servatorium bij Dick Hoogeveen. Sindsdien werkt hij als zelfstandig muziekleraar op Schouwen-Duive- land en de streekmuziekschool in Middelharnis. Anton den Boer studeerde orgel bij Theo Faber en Folkert Grondsma. dat laatstgenoemde was het storend bijgeluid dat het orgel produceerde. Bijna ontroerend met een veelvul dig herhaald thema was tussentijds het gitaarspel van Dik de Koning, te weten: een Fantasia van de Engelse componist John Dowland. De Suite geldt als muziekvorm uit de Barok: een muzikaal idee op basis van wat accoorden met steeds een an der ritme. De gitarist liet horen hoe fijn enkele Spaanse, Franse en En gelse dansen anno 1700 klonken. vervolg pagina 3 Er werd goed zaken gedaan tijdens de Renessedag, afgelopen zaterdag. Via één van zijn leerlingen kwam hij in contact met Anton den Boer, die een ruim aantal jaren geleden als vas te organist in diezelfde dorpskerk op trad. Verdere plannen waren toen snel gemaakt. Het concerterend trio werd compleet met de medewerking van gitarist Erik Wilbrink, een vroe gere leerling van Dik de Koning, die thans op het Rotterdams Conservato rium bij Henk Vesthiner studeert. NOORDGOUWE - Nostalgie was de voornaamste drijfveer van klassiek gitarist Dik de Koning om het ini tiatief te nemen tot het sfeervolle concert van orgel en gi taar, dat zaterdagavond plaatsvond in de Hervormde kerk te Noordgouwe en waar terecht een ruime publieke belangstelling voor bestond. Tien jaar geleden immers hield Dik de Koning in diezelfde kerk te Noordgouwe, met zijn prima akoestiek, zijn eerste concert en het leek hem derhalve aardig een decen nium later een dergelijk optreden te herhalen. Verscheidene malen heeft hij meege werkt aan het presentatie concert voor amateurs in de Laurenskerk te Rotterdam. In 1983 was hij finalist tijdens het concours voor amateurs in dienst deed als balans. Nadat de win naar aan de ene zijde van de wip had plaats genomen, werden aan de ande re zijde levensmiddelen geplaasts als aardappelen, uien en bloem aange vuld met blikjes, tot de „wipbalans" in evenwicht was. Rond het podium waar zich dit al les voltrok, was een terras gemaakt, waar men koffie en gebak kon bestel len. Ook kon men op de Renessedag terecht voor broodjes warme worst, stroopwaffels, ijs, paling en haring. Het aanbod aan attracties in de vorm van spelletjes was groot. Zo was er niet alleen de magische spiraal uit de Sterrenshow, maar ook een ther mische lans. Er kon worden gegooid op omklapppende koppen, blikken en flessen, met ringen en met pijltjes. Voor de voetballiefhebbers was er een spel, waarbij de bal door een bord met gaten moest worden gescho ten, voor de kleintjes was er een visspel en een grabbelton en er was zelfs een echte schiettent. Veel be langstelling kreeg ook de stand met speelautomaten en het Rad van Avon tuur. vervolg pagina 3 Meppel en in 1985 won hij het Adri- aen Willeart concours in Roeselare. Als organist is hij verbonden aan het Hervormd Centrum Den Donck te Ridderkerk. Het gelegenheidstrio had voor het concert zaterdagavond in Noordgou we een fraaie historische reis door de muziek samengesteld, die de aanwe zigen vooral moet hebben verrast door de bijzonder aangename afwis seling van orgelspel en gitaarmu ziek. Begonnen werd met de Ricercare I voor orgel van Adriaen Willaert. Een Ricercare, zo liet Dik de Koning in zijn toelichting weten, geldt als een eerste instrumentale compositie om streeks de tweede helft van de vijf tiende eeuw. Voordien werd muziek slechts als begeleiding bij zangstuk ken gecomponeerd. Na Anton den Boer was het de beurt aan De Koning een Ricercare voor gitaar van Francesco da Milano ten gehore te brengen. Vervolg De Fantasia gold als vervolg op de Ricercare en deze historische lijn hielden de concertgevers ook aan. De Fantasia ontstond in de Renaissance en hield stand tot in de Barok. Het gold vaak als een fantasie op de melo die van een liedje. De organist speelde een Fantasia van de Leidse componist Abraham van den Kerckhoven en één van Jo- hann Seb. Bach. Beetje jammer bij RENESSE - De eerste Renessedag, die zaterdag in de dorpskern van Renesse werd gehouden, is een groot suc ces geworden. De opbrengst van deze groot opgezette braderie-rommelmarkt bedroeg 23.500,-, een resultaat, dat de organisatoren tot grote tevredenheid stemde. Het evenement werd gezamenlijk georganiseerd door de Her vormde Gemeente Renesse, de S.V. Renesse en de fanfare Luctor et Emergo. De netto opbrengst van het hele ge beuren zal onder deze instanties worden verdeeld. Het was de eerste maal dat een der gelijk gebeuren gezamenlijk werd ge organiseerd. Vorig jaar organiseer den zowel de Hervormde Gemeente als de sportvereniging en de muziek vereniging een eigen evenement. De Hervormde Gemeente voor de restau ratie van het orgel en een goed doel, de sport en de muziek ter versterking van de clubkas. Omdat men van me ning was, dat drie ongeveer gelijke evenementen binnen betrekkelijk korte tijd een beetje veel was (temeer daar steeds op de zelfde mensen een beroep moet worden gedaan) ont stond het plan om de handen ineen te slaan en het nu eens gezamenlijk te proberen, maar dan wel groot opge zet. Er werd een comité gevormd, met vertegenwoordigers van de drie orga niserende instanties, dat zich met energie en inzet sinds december met de voorbereiding bezig hield. Het resultaat mocht er zijn, mede dank zij de bereidwillige medewer king van ruim 150 vrijwilligers, die de kraampjes bemanden en hielpen bij het opbouwen en afbreken. De sa menwerking tussen de organiserende instanties was zowel op de dag zelf als tijdens de voorbereidingen uitste kend. Ook was men erg ingenomen met de medewerking van de Renesser middenstand en de gemeente. Water Tben zaterdagmorgen om 05.00 uur een start werd gemaakt met de op bouw leek het even of het gehele ge beuren letterlijk in het water zou val len, maar het werd spoedig droog. En toen om negen uur de braderie rommelmarkt van start ging liep het meteen al aardig. Het bleef aardig druk tot tegen vieren, toen de regen spelbreker werd. Voor de zeer vele bezoekers van de Renessedag viel er heel wat te bele ven. Een van de toppers, ook finan cieel gezien, was de rommelmarkt, waar een uitgebreid assortiment tweedehands goederen werd ver kocht. Bijzonder veel belangstelling trokken ook de vier korte mode shows. Deze swingende shows wer den gegeven op het centraal opgestel de podium, waar de hele presentatie van de Renessedag plaats vond. Evenals de hele dag werd de show muzikaal omlijst door ATG disco. Op het podium werden regelmatig de uurwinnaars bekend gemaakt van spelen als sjoelen en darts. Verder werden er verschillende bingo rondes afgewerkt. Voor de winnaars van het hingo-spel had men een zeer originele prijs bedacht, n.l. het lichaamsgewicht van de winnaar in levensmiddelen. Hiertoe was op het podium een wip geplaatst, die Even de inwendige mens versterken.... Gitarist Dik de Koning en een aandachtig publiek tijdens het klassiek con cert in de Ned. Hervormde kerk te Noordgouwe. SEROOSKERKE - Op de kruising Stoof weg/Dammenweg te Seroos kerke (gemeente Wcsterschouwen) gebeurde vrijdagmiddag omstreeks 15.45 uur een aanrijding, waarbij één bestuurder dusdanig ernstig werd gewond dat hij tijdens het vervoer naar het Rotterdamse Dijkzigtzie- kenhuis is overleden. Het is de uit Rozenburg afkomstige Jan Philippi, 63 jaar oud. Op genoemde kruising reed Philip pi vanuit de richting Ouddorp over de Dammenweg en wilde linksaf slaan in de richting Serooskerke. Op dat moment reed over de Stoofweg A. do L. (34 jaar) uit Zevenbergen in de richting van Renesse. Eerstgenoemde verleende volgens de politie geen voorrang aan De L. met het fatale ge volg: hij reed in de flank van de auto van de man uit Zevenbergen. Beide bestuurders werden per ambulance naar het Zweeds Rode Kruiszieken- huis vervoerd, want ook De L. werd gewond. Philippi is vervolgens we gens de aard van zijn verwondingen naar Rotterdam gebracht. Vermoede lijk onderweg overleed hij aan zijn verwondingen. Beide auto's raakten total-loss. Jan de Jonge heeft de wrakken van de weg gesleept. Verder verleende assistentie: dokter Flach, de brandweer van Westerschouwen en ambulance Duson. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WflT kfOPDT BET Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Tijdelijk regen Vanavond en vannacht tijdelijk re gen. Morgen eerst veel bewolking maar in de middag ook zonnige peri oden. Tbmperatuur morgen om streeks 16 graden en een matige zuid westenwind. Minimumtemperatuur komende nacht 11 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 16 mei: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.; 17 graden Windkracht: zuidwest 3 Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 13 mei Zon op 05.49, onder 21.24 Maan op 08.08 onder 01.37 Eerste Kwartier: 17 mei (03.00) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Ook morgen is een de pressie bepalend voor hel weer. Wel is het zo dat dit lagedrukgebied, dat vannacht boven Schotland komt te liggen, morgenmiddag bij Noorwe gen is aangekomen. In de komende nacht zijn daarom de regenkansen het grootst, maar ook morgen moet bij een wisselende bewolking nog re kening worden gehouden met een bui. De wind is matig, aan de kust krachtig en waait uit hot zuidwesten. In deze stroming wordt lucht aange voerd, waarin de middagtempera- tuur waarden Tond 17 graden bereikt. Vannacht daalt de temperatuur tot omstreeks 10 graden. In de west stroming trekken do eerstkomende dagen nog enkele neerslaggebieden onze richting. Maar zoals het er nu uitziet, zal het weer aan het einde van de week steeds meer onder invloed komen te staan van een hogedrukgebied, zodat aan de wisselvalligheid geleidelijk een einde komt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1