Schoolkinderen graven naar oude fundamenten vroeger Leprozenhuis Examenkandidaten LTS vieren voor het eerst een afscheidsfeest *M} «|4A-CyM9fC DE ZIERIKZEESCHE COURANT WAT WORDT HET WEtR. Autobedrijf A.L.G. Verzamelaars gezocht Twee gewonden botsing Ellemeet Tuinhuisje Borrendamme afgebrand Gewonde in Zierikzee Westerschouwse commissie komt bijeen AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Wanhopig Fiets en verkeer Rijkswaterstaat Mensenrechten De brugklassers van de Rijksscholengemeen- In een Schouws Interviewtje komt ing. Leen Amnesty International bestaat dezer dagen 25 Door met 1-0 te winnen van klassegenoot Bres schap Professor Zeeman uit Zierikzee hielden Becu aan het woord naar aanleiding van 't over jaar. De betrouwbaarheid is de levensader van kens plaatste Zierikzee zich als eerste voor de zich bezig met het bewuster gebruiken van de enkele weken te verschijnen boekwerkje met deze zich met mensenrechten bezighoudende kwartfinales van de KNVB-districtsbeker in fiets in het verkeer. (Pag. 3). zijn Rijkswaterstaat-aantekeningen. (Pag.4). instantie. (Pag. 6). Zuid I. (Pag. 7). VRIJDAG 9 MEI 1986 142ste jaargang Nr. 23927 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De mooiste dingen in het leven kosten niks. Wim Kan ZIERIKZEE - Ruim honderd eindexamenkandidaten van alle afdelingen van de LTS Sehouwen-Duiveland vierden woensdag op waardige wijze hun afscheid van de school. Dat gebeurde, veelal verkleed, met een feest programma van 11.00 tot 14.00 uur. Het was de eerste maal in de geschiedenis van de school dat een dergelijke activiteit werd gehouden. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Het programma, dat was opgezet voor de gehele' schoolbevolking, be gon om 11.00 uur binnen met een quiz tussen leraren en leerlingen. Wie daarbij het antwoord op een vraag schuldig moest blijven, kreeg een op dracht uit te voeren als straf. Het pro gramma werd vervolgens buiten voortgezet met een gekostumeerde volleybalwedstrijd, waarbij met wa ter gevulde ballonnen als bal fun geerden. De middagpauze werd gebruikt om gezamelijk pannekoeken te eten, die door de leerlingen van de afdeling consumptieve techniek waren gebak ken. Aansluitend werd met volle maag een steprace verreden en wer den de vaardigheden in het mast- klimmen gemeten. Daartoe was een ruim zeven meter hoge paal op gesteld, waarmee sommige deelne mers nogal wat moeite hadden. De festiviteiten werden afgesloten met een partijtje touwtrekken tussen leraren en leerlingen, waarna de prijsuitreiking volgde. Voor de liefhebbers was er tenslotte vervolg pagina 3 Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Enige regen Een nieuwe Oceaanstoring bereikt morgen de regio. Veel bewolking en overdag enige regen. Een zuidwesten wind kracht 4 tot 5, morgenmiddag toenemend 5 a 6 Beaufort. Middag- temperatuur 16 graden. Minimum temperatuur komende nacht 10 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 13 mei: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 5 Perioden met zon Ook het lerarenkorps liet zich niet onbetuigd. Menigeen had zich, ter verhoging van de feestvreugde, in bizarre kledij gestoken. Bij het onderdeel touwtrekken waren de groepen leerlingen en leraren zodanig aan elkaar gewaagd dat het touw uiteindelijk brak. Daaraan was overigens wel het feit debet dat de leraren hun touweinde aan een boom hadden vastgeknoopt (Uit angst voor gezichtsverlies?). Leerlingen St. Willibrordusschool doen aan archeologie aan de Grachtweg te Zierikzee ZIERIKZEE - Onder leiding van de heer P. R. M. van der Sneppen, directeur van de rooms-katholieke basis school St. Willibrordus te Zierikzee, een aantal leerlin gen van die school al geruime tijd bezig om archeo logisch onderzoek te verrichten. Dat gebeurt aan de Grachtweg nabij de Noordhavenpoort, achter de land- bouwschuur van Van der Wekken. Op de plaats, waar de kinderen nu graven, heeft in vroeger eeuwen het zogenaamde Leprozenhuis gestaan. Het gebouw, waarvan nu de funda menten al gedeeltelijk zijn blootge legd, werd in 1800 gesloopt. Advertentie Zierikzee - 4457 BURGH-HAAMSTEDE - In expositieruimte De Bewaer- schole te Burgh-Haamstede krijgen verzamelaars van alles en nog wat van 21 juni tot en met 19 juli de kans hun verza meling ten toon te stellen. De expositie is niet plaatsgebon den en ook het verzamelde kan uiteenlopen van stickers tot postzegels en van autootjes tot suikerzakjes. Belangstellenden nemen con tact op met A. C. van der Klooster-van Sonsbeek (01115- 1661), A. C. de Vos (01115-2541) of A. van der Wiel (01116-1794). Voor hen. die problemen heb ben om de verzameling naar Burgh-Haamstede te vervoeren bestaat de mogelijkheid om de spullen op te laten halen. Zoals bekend bestaan er plannen om op dat stuk grond achttien appar tementen te bouwen. Van der Snep pen: ,,We hebben dus nog een aantal maanden de tijd om te graven. Aller eerst willen we proberen om zoveel mogelijk van de fundamenten bloot te leggen." Het boek "De voormalige kloosters' en liefdadige instellingen te Zierik zee", dat is geschreven door P. D. de Vos, leert dat het Leprozenhuis reeds in 1472 in geschriften wordt ge noemd. Het pand deed vervolgens vanaf 1655 dienst als pesthuis, omdat de lepra of melaatsheid zich toen niet meer openbaarde. Het heeft overi gens in dié hoedanigheid niet zo erg lang gefungeerd want we lezen dat in 1679 alle bezittingen en inventa risstukken waren verkocht of wegge geven. In 1781 werd het huis, nadat het lan ger dan een eeuw door de diaconie was gebruikt om er armen te huis vesten, ingericht als hospitaal en in 1789 kreeg het die bestemming voor ELLEMEET - Bij een ongeval tus sen twee voertuigen op de kruising Hogeweg-Schelpweg te Ellemeet zijn donderdagmiddag omstreeks 15.30 uur twee personen gewond geraakt. Het betrof een voorrangsfout. A. F. B. uit Dirksland (militair) reed over de Hogeweg vanuit Seroos- kerke richting Brouwershaven. Bestuurster De M. van der H. uit Wis- senkerke kreeg van B. geen voorrang, waardoor zij na een ongelukkige ma noevre in de sloot belandde. Zij rank te hierbij gewond, alsook L. J. uit de wagen van B. Beiden werden ver voerd naar het Zweeds Rode Kruis- ziekenhuis in Zierikzee. Omdat B. een militair is werd ook de mare chaussee ingeschakeld. het in Zierikzee gelegerde garnizoen. Het definitieve einde kwam op zon dag 9 november 1800, toen het door een geweldige storm zodanig werd beschadigd dat het al nagenoeg gesloopt was. Twee weken later werd besloten tot definitieve afbraak. Het bracht toen een prijs op van 240 gul den. De leerlingen van de school hebben inmiddels aan de achterzijde van het vervolg pagina 3 ZIERIKZEE - In de nacht van don derdag op vrijdag is een tuinhuisje nabij bejaardencentrum Borrendam me volledig afgebrand. Het prieeltje met rieten dak is naar alle waar schijnlijkheid aangestoken. De scha de wordt geraamd op zo'n 4000 gul den. De rijkspolitie kreeg om 01.42 uur melding binnen van de brand en constateerde bij aankomst, dat ook een deel van de beplantingen ver nield was. De vrijwillige brandweer van Zierikzee heeft het tuinhuisje ge blust. De politie vraagt eventuele ooggetuigen zich te melden bij het bureau in Zierikzee. ZIERIKZEE - De bromfietser A. F. D. uit Dreischor is donderdag ge wond geraakt bij een verkeersonge val op de Zierikzeese kruising Deltastraat-Unastraat-Poststraat. D. brak zijn linkerbeen en raakte aan beide knieën gewond. D. reed in de Poststraat en wilde linksaf slaan de Deltastraat in. Hier bij hield hij in de bocht teveel naar links, waardoor een botsing met het voertuig van J. W. de J. uit Nieuwer- kerk onvermijdelijk bleek. BURGH-HAAMSTEDE - De com missie voor de ruimtelijke ordening van de gemeente Westerschouwen vergadert maandag 12 mei in het ge meentehuis te Burgh-Haamstede. Tijdens de bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, komt onder meer het ontwerp-bestemmingsplan Buiten gebied Oost ter sprake. De indieners van de bezwaren te gen deze herziening krijgen tijdens de bijeenkomst de gelegenheid hun bezwaren mondeling toe te lichten. Advertentie Maandag: Dinsdag: uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 [W| b.g.g. 1585 of 1385 «Ab Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuid 4 Perioden met zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwèst 4 ZON- EN MAANSTANDEN 10 mei Zon op 05.54, onder 21.19 Maan op 06.16, onder 23.34 11 mei Zon op 05.52, onder 21.21 Maan op 06.42 onder 12 mei Zon op 05.51, onder 21.22 Maan op 07.18, onder 00.41 Eerste Kwartier: 17 mei (03.00) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt minder koel. In een zuidwestelijke stroming wordt vrij zachte lucht via de Golf van Biscaje naar Frankrijk en onze omgeving getransporteerd. De voor ste begrenzing van deze lucht pas seert vanavond ons land. De over gangszone tussen deze lucht en koele lucht boven de Oceaan blijft de ko mende dagen dichtbij ons land. Dat houdt in dat we de zon nog wel eens zullen missen en de kans op een bui tamelijk groot moet worden geacht. Werd het op Hemelvaartsdag niet warmer dan een graad of dertien a veertien, de komende dagen zal het minder koel zijn. In het binnenland is twintig graden mogelijk. Doordat de wind overwegend zuidwest zal zijn houdt het koude water van de Noordzee de temperatuur aan de kust laag. De zone met zware onweersbuien, die in de eerste helft van deze week enkele dagen dichtbij ons land lag, ligt nu boven West-Rusland. In Por tugal en Spanje wordt het zomers. Twee leerlingen van de St. Willibrordusschool bij de blootgelegde buiten muur bezig met het uitgraven van een soort keldertje. Al wroetend en gravend worden de fundamenten van het voormalige Lepro zenhuis blootgelegd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1