'n Dorp bewaart geheimen Gevolgen radioactief afval na Sowjet-ramp volop in discussie Middelburg-se braderie met mode en beeldende kunst ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VrijdaS mei - v. «927 13 Zaterdag 10 mei Nederland 1 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 11.25 uur Personal Computer. Les 12. (herh). 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur Een voorbeschouwing van de voetbalwedstrijd Liverpool- Everton. 16.00 uur Rechtstreekse uitzending van de voetbalwedstrijd: Liverpool- Everton vanuit het Wembleystation in Londen. Commentaar: Harry Ver- meegen. (eerste helft); 16.45 uur Boksen 16.55 uur Cup Finale, 2e helft en even tuele verlenging. 17.46 uur Journaal 17.57 uur Club Veronica Clips. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Countdown. Adam Curry presenteert popmuziek vanuit de Countdownstudio. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Zendtijd politieke partijen: Partij van de Middengroepen. 20.38 uur Miami Vice, Amerikaanse politieserie. Afl. Home Invaders. Lt. Castillo wordt ingezet in een serie overvallen op te lossen. De zaak blijkt echter moeilijker op te losen dan het lijkt. 21.25 uur RUR, Jan Lenferink praat met drie gasten. 22.10 uur Blazing saddles, western. Regie: Mel Brooks. Satirische western, warin een zwarte spoorweg werker benoemd wordt tot sheriff. Hij stort zich al snel op een spoorweg magnaat en weet diens zaken danig te f rusteren... 23.50 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.45 uur Medelanders Nederlanders. De Avant Garde. Programma voor Surinamers. Afl. 3. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Marokka nen. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Op volle toeren, De Neder landstalige Top 5 en kanshebbers op de ereplaatsen, gepresenteerd door Chiel Montagne. 20.00 uur TROS Wondere Wereld, po pulair wetenschappelijk programma met Chriet Titulaer. Vandaag een kijkje achter de schermen van het ruimtespektakel Space '86. 20.25 uur De Huurling, deel 2-slot. Griffin is woedend als hij verneemt dat Drew hem gebruikt heeft voor di- amantensmokkel, toch gaat hij we derom in op een aanbod. Nancy heeft haar bedenkingen over zijn geheim zinnige baan. 21.57 uur TROS sport 22.30 uur Journaal 22.4Q uur Studio sport 23.10 uur Charlotte, speelfilm uit 1981 van Frans Weisz. Charlotte moet afscheid nemen van haar ouders en haar geliefde om naar Frankrijk te gaan en zo aan Hitier te ontkomen. Zijn troepen komen daar echter ook en Charlotte voelt dat het noodlot zal toeslaan. BRT 1 14.50 uur Wikken en wegen, consu mentenmagazine. (herh). 15.40 uur Voetbal: Britse Cup finale. Rechtstreekse reportage vanuit het Wembley-station van de wedstrijd Liverpool-Everton om de F.A. Cup. Commentaar Rik de Saedeleer. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Stad op stelten, spelpro- gramma gepresenteerd door Micha Marah en Marijn Devalck. 19.00 uur Trekking van de Lotto- Joker 19.05 uur Boeketje Vlaanderen, toe ristisch magazine. 19.35 uur Lotto-trekking, paarde- koersen, mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunstzaken. 20.20 uur Rigoletto, compilatie vol grappen en grollen. Presentatie: Mi chel Follet. 21.00 uur De spookvrijer, Engelse tv- film van John Korty. Met: Jane Sey mour, Gerold McRaney en Paul Ros- silli. Julie.en Dan Evans kopen een prachtig huis aan de oceaan. Dan blijkt er een geest in het huis aanwe zig te zijn waar Julie een vreemde re latie mee krijgt. 22.30 uur Sport op zaterdag. 22.45 uur Journaal en paardekoer- sen. Aansl. Coda; Melanconia van Ysaye door Jenny Spanoghe, viool. BRT 2 geen uitzending Zondag 11 mei Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 11.00 uur Omroepparochie. Eucha ristieviering vanuit Amersfoort. 14.15 uur Ni Hao, Chinese taal en cul tuur. Les 13. (herh). 15.00 uur Klussen iri huis. Les 7 (herh.). 15.30 uur Modeschetsen. Sweatstof, de mode-trens voor jong en oud. 15.45 uur De ridder van Essex, avon turenfilm van Micheal Curtiz. De in woners van Essex laten hun geliefde koningin achter om de strijden tegen de rebellen in Ierland. 17.30 uur Journaal 17.35 uur Brandpunt Zondageditie, met actualiteiten, achtergrondinfor matie en sport. 18.25 uur Ik woon in....Een film over de 14-jarige Nikos Kalogeropoulos, die in Griekenland in een dorpje in de Peleponesos woont. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Journaal. 19.05 uur Tekenfilmfestival, 19.20 uur Battlestar Galactica, science-fictionserie. Afl.; The man with the nine lives. 20.10 uur Jane Eyre, Engelse serie. Aü,£, Een nieuwe betrekking. Jane aanvaardt een betrekking als gouver nante op Thornfield Hall. 21.10 uur Brandpunt verkiezingen, een uitzending met het oog op de ko mende verkiezingen met als gast: Ruud Lubbers. 22.10 uur In het holst van de nacht, Amerikaanse politieserie met inspec teur Kevin 'O Brien en zijn collega Giambone. 23.00 uur Ver van m'n bed show, praatprogramma met Han ver der Meer over Derde (en andere) wereld zaken. 23.50 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 11.00 uur Medelanders Nederlanders. Programma voor Turken. Afl. 5 11.30 uur Open Universiteit. Onder nemingsfinanciering. (Cursus Onder nemingsfinanciering). herh. 12.00 uur Het Capitool, directe uit zending waarin belangrijk binnen- en buitenlands nieuws wordt geana lyseerd en toegelicht. 12.45 uur Het masker van Katinka, uitzending van het Nederlands Ast ma Fonds. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.30 uur Met andere ogen. Afl. 4: Stadsbeeld. De visie van Nederland se kunstenaars op het stadsbeeld. 18.00 uur Werken aan Werk: De de tailhandel. Afl. 6. 18.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Sprekershoek, programma waarin kijkers zelf aan het woord ko men. 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Trekking van de Lottoge tallen. 20.00 uur Journaal 20.10 uur Geef je ouders maar weer de schuld, serie van Aart Staartjes. Vandaag: Post-natale expressie en an dere ongemakken in het moderne ge- zin. 20.37 uur Gouden Bergen,<het VPRO- geldprogramma met interviews, re portages en gesprekken. - Deze maand: Politici in geldzaken. 21.18 uur Spitting Image, actueel sati risch programma uit Engeland. 21.43 uur De Spaanse Burgeroorlog, documentaire serie over de gruwelij ke Spaanse burgeroorlog tussen de Republikeinen en de opstandige Na tionalisten onder leiding van Franco. Afl. 4: Franco en de Nationalisten. 22.35 uur Post 's Gravenhage, yideo- brief met impressies uit politiek Den Haag. Vandaag brief nummer 5. 23.02 uur Deelder spreekt, eerste deel van de theatershow van J. A. Deelder, auteur en nouveau riche van de va derlandse literatuur. Regie: Jop Pan- nekoek. 23.54 uur Journaal BRT 1 10.00 uur Eucharistieviering vanuit de O.L.V, Bijstandparochiekerk te Beveren-Melsele. 11.00 uur Confrontatie: Ieder zijn waarheid. 12.00 uur Babel, migrantenmagazine. Onderwerpen 1. De Marokkaanse for matie Djil Djillala, muziek met poli tiek geladen teksten. 2. Sterren van de Turkse muziek in Vorst National. 3. Jelane Kovavic beheerst samen met haar Vlaa,mse man het Arbote- tum in Kalmhoüt. 4. Zelf moussaka bereiden. 15.00 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etienne Cocquyt. Vandaag: Kruidendranken, (herh). 15.20 uur De avonturen van Noeki, Russische jeugdfilrh van Ostashenko. (herh). 16.30 uur Rail, korté Engelse docu mentaire van Geoffrey Jones over de overgang van stroomtractie naar elektrische- en dieseltractie. 16.40 uur Juke Box 16.50 uur Muziek voor moeder, mu ziekprogramma n.a.v, Moederkens- dag uitgevoerd door het BRT- omroeporkest o.l.v. Vic Nees. 17.00 uur Transport, serie over het le ven van vrachtwagenchauffeurs. Met Thom Hoffman, Nick Pancras, Sylvia Millecam e.a. Alf. De beginner. Henk haalt zijn rijbewijs en kan nu werk gaan zoeken als vrachtwagenchauf feur. Maar hij ondervindt al snel dat de transportwereld zeden en gewoon tes kent die je op school niet leert. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kleuterserie. 18.05 uur Liegebeest, kinderpro gramma. 18.20 uur Leven....en laten leven, natuur- en milieuprogramma. Pre sentatie: Gil Glaes. 19.40 uur Mededelingen en program- ma-overzicht:: 19.45 uur Nieuws. 20.05 uur Sportweekend. 20.35 uur James Last at Tralee, show programma waarin het orkest van Ja mes Last uitsluitend Ierse melodiën vertolkt. 21.10 uur Permeke, filmreportage van Henri Storck en Patrick Conrad over Permeke en het Vlaamse expressio nisme 22.40 uur Nieuws, aansl. Coda: Poë zie is een vorm van Dirk Christiaans. BRT 2 15.10 uur Rechtstreekse reportage van de Grote Prijs van Monaco voor Formule 1. Commentaar: Dirk de Weert. - Maandag 12 mei Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur Sons and daughters, Australische serie. 15.45 uur Rosco leest voor, kinderpró? gramma. 16.05 uur Flappie, kinderserie over de clown Flappie. 16.22 uur Calimero, tekenfilm. 16.35 uur Dr. Who, science-fiction se rie. Afl. Slangendans. Tijdens zijns bezoek aan de planeet Deva Loka, hadden Dr. Who en zijn begeleiders grote moeite met Mara, een slechte geest. 17.00 uur TROS Sport 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Plankzeilen met Stephan van den Berg, informatieve serie. Afl. 5: Free style. 18.15 uur Dierenmanieren, program ma over huisdieren gepresenteerd door Martin Gaus. 18.25 uur Personal Computer 1. Les 13. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur The fall guy, Amerikaanse serie. Afl. De motorbende. Colt en Howie gaan op zoek naar Randy Soa- mes, die heel wat op zijn geweten heeft en ervandoor is, sinds er een grote borgsom voor hem betaald is. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Zendtijd Politieke Partij en: G.P.V. 20.38 uur Derrick, Duitse politiese rie. Afl. Bloemen voor een dode. De student, Alfonds Kohier, wordt voor zijn woning doodgeschoten. Waar schijnlijk uit wraak, hij zou de dood van een scholiere op zijn geweten hebben. 21.40 uur TROS aktua, actualiteiten magazine. 22.10 uur Het meisje in de gouden kooi, Amerikaanse tv-film. De rijke krantenmagnaat Hearst ontmoette Marion Davies toen zij 18 was, zij droomde van een filmcarrière. Hij gaf haar een studio, Hollywood op een presenteerblad]e en een villa. Al les behalve een huwelijk... 23.40 uur TROS Sport. Speedway Olypic Stadium Opening Gala, sa menvatting van de eerste grote wed strijd in het Olympisch stadion. 00.10 uur Journaal Nedèrland 2 10.00 uur Ttel- en taal verhaal Twee -4 10.30 uur Leer de wereld kennen-5 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Wat doe je daar? - 10 14.15 uur Kinderen van overleden ou ders. Afl. I. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden., 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Kwartslag magazine. 19.27 uur Olympische sport in 12 pro vincies. Reportage van de Provincia le Jeugd Olympische Dagen. 20.15 uur Cheers, Amerikaanse come dyserie. Carla wil naar een feest avond van haar vroegere dansschool en uiteindelijk belooft Sam met haar mee te gaan. Dan verschijnt ook haar ex-man ten tonele. 20.40 uur Opzet of ongeluk, tv- thriller naar de éénakter The Patient, van .Aga,tha Christie. Regie: Frits, Butzelaar. Door èeh onbegrijpelijke val van het balkon is Jenny Greveling totaal verlamd in het ziekenhuis op genomen. Op het moment van het on geluk was een aantal mensen aanwe zig. Was het wel een ongeluk? 21.25 uur Rondom Tien. Gespreksprogramma van Henk Mo- chel. Thema: Met huid en haar (huisproblemen). 22.20 uur Uitzending van de Demo craten '66 (D'66), 22.30 uur Journaal 22.50 uur Den Haag vandaag 23.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma. 18.10 uur Merlina, kinderserie. Afl. Zeven koninginnen voor Ambrass. 18.35 uur TKKG, Duitse kinderserie. Alf. Het lege graf. 19.00 uur Uitzending door derden: Programma van Het Vrije Woord. 19.40 uur Belgische Paardekoersen, mededelingen en programma-over zicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Christoffel Columbus, zes delige Italiaanse serie met Gabriël Byrne, Raf Vallone, Massimo Girotti Afl. 4: Columbus laat 39 mannen ach ter in de stichting La Navidat en vaart uit om in de oude wereld over zijn ontdekkingen te berichten. On derweg ontmoet hij de Pinta van Pin- zon. 21.00 uur Paul Daniels, Engelse serie rond de illusionist Paul Daniels. Met als gasten: Hans Moretti en Johnny Paul. 21.40 uur Horizon, wetenschappelijk magazine. 22.30 uur Journaal en Paardekoer sen. Aansl. Coda: Vrouwen van Lizzy Sara May. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-serie. Met: Rowena Wallace, Alexander Fowler, Peter Phelps e.a. 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.38 uur Juke Box 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Videomatch, spelprogram- ma met Marleen Gordts. 20.20 uur Blikvanger, modemagazine gepresenteerd door Chislaine Nuyt- ten. Met als thema: Bad- en strand- mode. 21.05 uur Dossier: Ich war neunzehn, Duitse film van Konrad Wolf. Met: Jeacki Schwarz, Wassili Liwonow, Alwei Fjboshenko e.a. Gregor Hecker is als jongen van 8 met zijn ouders uit Nazi-Duitsland naar de Sovjet-Unie geëmigeerd. Nu, april '45 keert hij als 19-jarige luitenant van het Rode Le ger terug naar Duitsland. Met aan sluitend om 22.45 uur: Discussie met ■vals, onderwerp: 'Duitsland na Pots dam'. Concentratie radioactiviteit van groot belang ZIERIKZEE - De ramp met de kerncentrale in de Oekraïne heeft opnieuw de aan dacht gevestigd op de enorme gevaren van verhoogde radioactieve straling voor mens, dier en plant. Door het soort ongeluk dat zich in Tsjernobyl heeft voorgedaan kan op twee manieren radioactieve besmetting optreden, namelijk door direct contact met een ontsnapte radioactieve wolk of door inademing van radioactieve deeltjes. Radioac tieve neerslag kan het voedsel en het drinkwater besmetten. De ernst van de besmetting hangt af van de dosis straling waaraan men wordt blootgesteld. De invloeden van radioactieve straling worden weerge geven met eenheden rem, de afkor ting van het Engelse 'radiation equi valent man'. In 1975 is besloten de rem, vroeger rad genoemd, met in gang van 1 januari 1986 te vervangen door de in het internationale stelsel van eenheden passende sievert (100 rem 1 sievert). Het begrip rem wordt echter nog steeds gebruikt en eventueel in millirems aangegeven. Iedereen staat bloot aan een zekere hoeveelheid natuurlijke straling, te onderscheiden in kosmische straling en radioactieve straling van de bo dem. Deze natuurlijke achtergrond straling varieert van land tot land. In Nederland is deze gemiddeld 150 tot 200 millirem per jaar en elders, bij voorbeeld in India en China bedraagt de radiostraling het vier- tot vijfvou dige van die in ons land. Volgens des kundigen is deze natuurlijke straling betrekkelijk ongevaarlijk en zou men zich pas zorgen behoeven te maken als de straling twintig tot dertig keer zo hoog wordt als normaal. Er bestaan twee soorten straling: ioniserende en niet-ioniserende. De ioniserende straling baart de meeste zorg omdat die biologisch belang rijke moleculen kan doen uiteenval len in biologisch waardeloze frag menten. Als een belangrijk molecuul in een lichaamscel door straling wordt beschadigd raakt de cel als het ware ontspoord. Gebeurt dat in te veel cellen dan raken het weefsel en het orgaan en tenslotte ook het li chaam volkomen 'in de war'. De scha de door radioactieve straling varieert van de ongevaarlijke dood van een paar vervangbare cellen, ongeveer zo als bij verbranding door dc zon of een voortijdige veroudering, tot kanker of een vrijwel onmiddellijke dood. Doses van 500 rem of meer zijn vrij wel altijd dodelijk. Een eenmalige doses van 100 rem kan over het hele lichaam bloedarmoede, bloedingen, infecties en misselijkheid veroorza ken. Uit proeven met dieren is geble- Schematische weergave van mogelijke blootstellingswegen aan straling via ken dat hoeveelheden van 5 rem bij lozingen van radio-activiteit in lucht en water (bron: MER van Centrale Orga- een vrouw in het begin van haar nisatie voor Radioactief Afval. COVRA). zwangerschap de kans op misvormin gen van het skelet en het zenuwstel sel van de vrucht sterk kan verhogen. Doses van meer dan 50 rem kunnen bij foetussen (onvoldragen vruchten) leiden tot de geboorte van kinderen die klein van gestalte zijn en /of ach terblijven in geestelijke ontwikke ling. Doses van 0,2 tot 2 rem vergro ten de kans op jeugdkanker. Als de voortplantingscellen van volwasse nen aan straling - hoeveel is niet be kend - worden blootgesteld kan dit afwijkingen veroorzaken bij kinde ren en/of het verdere nageslacht. Straling kan ook kanker bij volwas senen veroorzaken. Bekend is dat grote hoeveelheden dit doen, maar het risico is niet uitgesloten dat ook lage doses straling, zij het na lange tijd, soms wel tien jaar, ziekten zoals leukemie kunnen veroorzaken. DEN HAAG - Het eten van verse spinazie wordt ten sterkste ontraden. Spinazie zal door telers nog wel op de veilingen mogen worden aangevoerd, maar zal daar tegen ,,de normale prij zen" worden doorgedraaid. MIDDELBURG - Mode en beelden de kunst zijn twee nieuwe onderde len van de .braderie die op 19,20 en 21 juni in de Zeeuwse hoofdstad wordt gehouden. Evenals voorgaande jaren zullen echter muziek, variété en fol klore niet in het programma ontbre ken. Het thema „Middelburg Folklo- restad" van dit jaarlijkse evenement wordt daarmee recht gedaan. De Markt zal tijdens de braderieda- gen als „modecentrum" fungeren. Er wordt daar een groot overdekt po dium opgesteld, waarop vele malen per dag modeshows worden gelopen. Tussendoor vinden (folkloristische) optredens plaats. Het geheel wordt omgeven voor presentaties van de deelnemende modezaken en onderne mers met aanverwante zaken. Daar bij kan men denken aan bijouteriën, kledingmakers, visagistes, coiffeurs, schoenen, lederwaren e.d. De organi serende commissie verwacht verder een aantal horeca-bedrijven bereid te vinden daarbij de nodige terrassen in te richten. Zo ontstaat een sfeervol „hart van de stad". Muziek, variété en beeldende kunsten zullen hoofdza kelijk aan de „koppen" van de stra ten in het braderiegebied te vinden zijn. Op zaterdag is er dan nog de kin derbraderie op de Markt. En vanzelf sprekend kan het publiek rekenen op een groot en gevarieerd aanbod van artikelen in de kramen van de deel nemers aan „Middelburg Folklo- restad" 1986. 29 „Ik weet niet of ze het vergeten wil," zei Egbert. „Ik betwijfel, het soms." Jantien dacht er weer aan, dat haar moeder gezegd had; dat mensen, die niets hadden meegemaakt dat niet kunnen beoordelen. Maar ze wilde het niet weer in het midden brengen. Het deed er immers niet toe. „Waarom gaat ze hier niet weg?" vroeg ze. „Je vader zal hier moeten blijven wonen of althans in de buurt, want hij werkt op het gemeentehuis, maar je moeder kan verhuizen." „Dat kan ze," zei Egbert. „Maar ze kan het ook weer niet. Ze kan name lijk niet alleen zijn. En ik wil hier blijven wonen, want ik wil met jouw trouwen. En jouw werk is hier in dit dorp. We kunnen het voorlopig niet missen." „Ja, dat is zo." Egbert wilde met haar trouwen. Het was alsof ze als vanzelf naar dat huwelijk toegleed. Dat drukte haar. „Zal ik Brink eens naar die politie man vragen? Hoe heet hij eigenlijk?" „Hij heet Jaspers," zei Egbert. Hoofdstuk 5 Theo Waanders was al een week in dienst, toen Janticn hem voor het eerst ontmoette. Hij kwam vrijdags om vijf uur de winkel binnen. „Ben jij de dochter," begroette hij haar. „Ik ben Theo, heet jij niet Jan tien? Mooi zo. Later praten we verder. Waar is je moeder? Ik heb het woon huis gebeld, maar ik kreeg geen ge hoor. Ze is in het kantoortje, zeg je? Mag ik dan doorlopen? Ik weet de weg." Als een wervelwind was hij weg gestoven. Hij was al gauw terug in de winkel. Tbrwijl hij naar de deur liep, keek hij. op zijn horloge. „Och verdraaid," zei hij, „dat zou ik bijna vergeten, mijn meisje zou hier opbellen. Wil jij een boodschap overbrengen? Zeg maar vanavond op dezelfde tijd en dezelfde plaats, dan weet ze het wel. Ik heb haast, zie je. Bavo, die heeft laten afweten, be denkt zich waarschijnlijk. Je snapt, dat ik erop zit als een bok op de ha verkist. Groetjes. Prettig weekend." „Dag," zei Jantien en tegen haar moeder, die binnenkwam vervolgde ze: „Ik geloof, dat we een ijverige be drijfsleider hebben." „Dat hebben we zeker," beaamde Kalrien. „Het is alleen de vraag hoe lang we hem houden. Die drie proef- maanden zijn zo voorbij. Hij is ook bij Evert op bezoek geweest. Ze heb ben, geloof ik, een goed gesprek ge had. Evert is tenminste een stuk rustiger. Theo stelt voor, dat Evert zich straks meer toelegt op de acqui sitie. Dat doet hij graag en Theo vindt hem er ook erg geschikt voor. Hij zal die cursus weer gaan volgen, waar mee hij laatst opgehouden is. Theo vindt dat een eerste vereiste voor hem. Het zal hem vormen, zegt hij. Hij zal er meer inzicht in het bedrijf door NEL VAN DER ZEE door krijgen. Hij heeft zelf die cursus ook gedaan. Ik neem aan, dat hij het weten kan." „Hij is niet veel ouder dan Evert," merkte Jantien op. „Hoe oud is hij?" „Negenentwintig," zei Katrien. „In het begin vond ik, dat hij zelfs jonger leek dan Evert." „Dat komt omdat Evert zwaar op de hand is," meende Janticn. „Jam mer voor hem." Ze liep dc klant tege moet, die was binnengekomen. Ze dacht eraan, dat ze haar moeder nog moest zeggen, dat Theo's meisje zou bellen. Een aardige jongen, die Theo. Zo vrolijk met zijn leuke blau we ogen en zijn blonde haar. Geen wonder, dat moeder verguld met hem was. Soms verlangde ze ernaar eens met iemand te lachen en over onbe langrijke dingen te praten. Het heug de haar niet meer, dat ze dat had ge daan. Bij Egbert thuis woog alles even zwaar en hier was het ook niet veel beter. De tijd voor haar vader ziek werd, was zorgeloos. Hij was een opgewekte man geweest. Ze was al tijd met al haar zorgen naar hem toe gegaan. Ze herinnerde zich. dat ze zich jaren geleden eens bij hem be klaagd had omdat ze haar voor vuur toren hadden uitgescholden. Hij had haar tbèn zo stevig teg^n zich aange drukt. dat ze er een beetje bang door was geworden „Je bent toch mijn kleine meisje," had hij gezegd. ..Ik vind. dat je mooi rood haar hebt." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 13