Rapport voor b en w over reconstructie van centrum Zierikzee Leerlingen basisscholen vierden bevrijdingsfeest Rode Kruiscolonne Bruinisse eerste bij provinciale wedstrijd in Scheldekwartier Vlissingen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Chauffeur van ongeluks-camper meldt zich Insluiping verijdeld WflT HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Jubileum Winkelerf Klaverjassen Juniorenbekers In de Hervormde kerk van Bruinisse verzorgde De middenstanders toonden zich overwegend De jaarlijkse klaverjascompetitie van Zierikzee Alle in actie komende Schouwen-Duivelandse Laus Deo een jubileumuitvoering in samen- positief over het Molwinkelerf in Zierikzee. Min- werd besloten met de prijsuitreiking. Het indivi- juniorenploegen werden in de kwartfinales om werking met de Nachtegalen van Middelhar- der gelukkig waren ze met het tijdstip van aan- dueel kampioenschap ging naar Jan Maten, de Zeeuwse beker uitgeschakeld door Wal- nis. (Pag. 3). leg. (Pag. 4). (Pag 9). cherse leeftijdgenoten. (Pag. 9). DINSDAG 6 MEI 1986 142ste jaargang Nr. 23926 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Vrijheid is een weelde, die niet iedereen zich kan veroor loven. Otto Bismarck ZOC gaf opdracht aan Kort Verton om mogelijkheden te onderzoeken De succesvolle Bruse ploeg, die in Vlissingen eerste werd hij de provinciale wedstrijden. In het midden de vier deelne mers (met beker) Peter Beie, Marian Maaskant, Annemieke Zwiers en Jaap Molenaar. Verder op de foto uiterst links A. Salemink (verpleegkundige) en daarnaast Hanna Klappa (reserve-ploeglid), tussen Peter en Marian W'im Kool mees (ook reserve), zittend Bettie Salemink (slachtoffer) en rechts instructeur Bontekoe. Ook beste bij de commandanten ZIERIKZEE - De leerlingen van al le groepen van de J. L. de Jonge school aan het Vrije en die van de J. W. van den Doelschool aan de Kabhc- laarsbank hebben zich maandagoch tend vermaakt met allerhande spel- De kleuters van de J. L. de Jongeschool hielden zich hij de bevrijdingsdag spelletjes onder andere bezig met het bouwen van zandkastelen. letjes en andere activiteiten in het kader van bevrijdingsdag. De leer lingen van de eerstgenoemde school vermaakten zich met een speurtocht, spelletjes op het schoolplein (ringrij- den op de fiets, ballonwerpen, lang- zaamfietsen, hocpelrace, waterdra- gen, hockey en schijven gooien) en met een filmvoorstelling. De kleu ters werden beziggehouden met pleintekcnen, zandkastelen bouwen, spelletjes en een filmvoorstelling. Om de organisatie goed te laten ver lopen waren de kinderen verdeeld in groepjes, terwijl leerkrachten en ou ders voor de leiding zorgden. Ook bij de J. W. van den Doelschool werd het bevrijdingsfeest volop ge vierd. Voor de leerlingen van de bo venbouw stond een speurtocht, een film over het koninklijk huis en de tweede wereldoorlog, pleintekenen en bingo op het programma. Deze leerlingen opereerden daarbij in klei ne groepjes, begeleid door leerkrach ten en ouders. De leerlingen van de onderbouw, tot en met groep vier, waren qua leeftijd gemixed in meerdere groepen en wer den beziggehouden met allerlei vor men van handvaardigheid, dramati sche expressie en poppenkast. Mede dankzij het mooie weer kun nen leerlingen en leerkrachten terug zien op een gezellig feest. BRUINISSE-VLISSINGEN - De Rode Kruiscolonne van Bruinisse is zaterdag tijdens de provinciale wed strijden in Vlissingen eerste geworden. Er deden totaal zestien ploegen uit heel Zeeland aan mee. De ploeg die met de hoogste eer ging strijken bestond uit: Peter Beie (commandant), Jaap Molenaar, Annemieke Zwiers en Marian Maaskant. Peter Beie was ook de beste bij de be oordeling van de commandanten, waarmee het Bruse succes compleet was. De wedstrijden werden in het Scheldekwartier gehouden. Omdat de Bruse ploeg pas rond het middag uur aan de beurt was ging het kwar tet pas na aanvang van de wedstrij den naar Vlissingen, omdat ze toch niets van de verrichtingen van collega-ploegen mochten zien. Met de Bruse afvaardiging ging ook een ge zelschap supporters mee. G.O.R. De oefening stond in het teken van G.O.R. (Gewonden Onder Rampom standigheden), kortweg de gor- oefeningen genaamd. Dit met het oog op het overnemen van BB-taken in de toekomst door het Rode Kruis. Ma rian Maaskant vertelde dat de oefe ning in feite niet moeilijker was dan het voorgaande jaar, toen Bruinisse voor het eerst meedeed, (en derde werd) maar het was 'rommeliger'. Op een kleine oppervlakte van twee bij drie meter lagen drie gewonden, waar dan nogeens de vier Rode Kruismensen bijkwamen. Opzich al een moeilijkheidsfactor. Bruinisse kent nog geen speciale gor-cursussen, maar had wel goed getraind op dit onderdeel, en met succes bleek later. Drie LOTUS-slachtoffers werkten ZIERIKZEE - Een inbraak/inslui ping werd zondag verijdeld door snel optreden van een van de bewoners van een pand in Zierikzee. Het ge beurde zondagmiddag 17.45 uur door twee vrouwen, terwijl een man en een derde vrouw in de auto bleven wachten. Tbrwijl de vrouwen in de woning waren kwamen de bewoners thuis. De zoon zette zijn auto snel op de oprit, zodat het de andere auto niet mogelijk was weg te rijden, en waarschuwde de politie. De politie kon het viertal aanhouden op verden king van inbraak/insluiping. Het zijn M. R. (34). M. R. (30), N. S. (29) en B. P. (39) allen afkomstig uit Le lystad. Het viertal werd voor verhoor meegenomen naar het politiebureau en werd in de loop van maandagmid dag met een proces-verbaal weer op vrije voeten gesteld. aan de wedstrijden mee. Eén met een hoofdwond en in bewusteloze toe stand, één met een heupfractuur en een dreigende shock en één met een open botbreuk en brandwonden aan hand en armen. Van deze drie moest er één vervoers-klaar worden ge maakt, naar keuze van de deelne mers. De Bruse ploeg bleek een rustige ploeg, goed op elkaar ingespeeld, waardoor het in de kleine ruimte niet gebeurde dat de gewonden extra kwetsuren opliepen. Er werd niet (ex tra) gekreund tijdens het werk van Bruinisse. Het is bij dergelijke oefe ningen gebruikelijk, dat drie deelne mers zich toeleggen op het verzorgen van de gewonden terwijl de comman dant erop toeziet dat alles verloopt zoals het moet verlopen en bijspringt waar nodig. Goede keus Het slachtoffer in bijna-shock toe stand werd door de ploeg uit Bruinis se gekozen om vervoersklaar te wor den gemaakt, en het bleek een goede keuze volgens het juryrapport, dat la ter op de middag werd verduidelijkt door mevrouw W. Boone, regionaal verpleegkundige. Binnen twintig minuten, dus ook binnen de tijd leverde de Bruse ploeg hun wedstrijdaandeel, waarna nog twee ploegen 'in de ring' verschenen. Na de pauze en de toelichting van me vrouw Boone volgde een demonstra tie van de jeugd-ehbo-ers uit Vlissin gen en werden vervolgens de prijzen bekend gemaakt. Uitslag Bruinisse kreeg als eerste prijswin naar een beker en een wisselbeker, voor elke deelnemer een herinne ringstegeltje en een penning voor de ploeg. Ook zal Bruinisse nu gaan deelnemen aan de landelijke wed strijden in het najaar, waarschijnlijk in de provincie Limburg. De juiste uitslag is alsvolgt: 1 Bruinisse, 2 Hulst II, 3 Middelburg, 4 Zuid Beve land II, 5 Kruiningen, 6 Sluiskil, 7 Hulst I, 8 Souburg I, 9 Walcheren en Amemuiden, 10 Middelburg II, 11 Hulst I, 12 Vlissingen, 13 Zierikzee, 14 West Capelle, 15 Valkenisse en hek- kesluiter werd de ploeg van Souburg II. ZIERIKZEE - „Dit plan geeft blijk van een goede geest binnen de Zierikzee- se middenstand. Al hoewel het een denkstuk is, waar over met alle betrokkenen moet worden gepraat, zijn we duidelijk op de goede weg als burgers op deze manier willen meedenken over en meewerken aan het vinden van oplossingen." Met deze woorden nam burgemeester Th. H. de Meester vanochtend (dins dag) in het bijzijn van het bijna voltallige college van b en w een rapport van de ZOC in ontvangst, dat han delt over de reconstructie van het stadscentrum van Zierikzee. Het rapport, dat betrekking heeft op de herinrichting van Havenplein, Havenpark, Kraanplein en Oude Ha ven, is ontwikkeld door het Buro voor Ruimtelijke Ordening Kort en Verton te Zierikzee. De opdracht daarvoor is destijds gegeven door het bestuur van de ZOC teneinde een plan op papier te krijgen waaruit blijkt hoe die herinrichting gereali seerd zou kunnen worden. Binnen de ZOC is daarover op ledenvergaderin gen al uitvoerig van gedachten ge wisseld en werd het plan naar aanlei ding daarvan bijgesteld. ZIERIKZEE - De chauffeur van de ongelukscamper, die in het weekein de voor een ravage zorgde op de Gaanderseweg in Dreischor, maar sindsdien spoorloos was, heeft zich gemeld. Hij was inmiddels in Duits land en bleek slechts licht gewond te zijn. Hij heeft telefonisch opdracht gegeven de schade te regelen. Pleintekenen was één van de onderdelen van de spelletjes, die de J. W. van den Doelschool ter gelegenheid van bevrijdingsdag organiseerde. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WDRDT WEER. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Af en toe regen Wisselend bewolkt en af en toe re gen, mogelijk vergezeld door onweer. De wind is overwegend zuidelijk, meest 3 tot 4 Beaufort. Minimumtcm peratuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 10 mei: Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.tcmp.: 7 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht zuidwest 4 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: west 4 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 7 graden Middagtemp. 14 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 7 mei Zon op 05.59, onder 21.14 Maan op 05.29 onder 19 54 8 mei Zon op 05.57, onder 21.16 Maan op 05.41 onder 21.08 9 mei Zon op 05.56. onder 21.17 Maan op 05.56. onder 22.22 Nieuwe Maan: 9 mei (00.10) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen is het weer nog wisselvallig. Er vallen enkele buien, waarvan sommige met onweer. Ook schijnt af en toe do zon Boven ons land ligt de overgangszo ne van het warme weer boven Oost- Europa, alwaar de middagtempcra- turen oplopen tot omstreeks 23 gra den, en de koele lucht ton westen van ons. Boven de Britse Eilanden wordt het niet veel warmer dan 14 graden. Bij ons ligt de temperatuur morgen middag zo rond 17 graden Vannacht daalt de temperatuur tot omstreeks 7 graden. Er staat een matige zuiden wind, die in stand wordt gehouden door een depressie net ten westen van Ierland. Dit lagedrukgebied trekt de komende dagen naar Noorwegen In de Vierschaar benadrukte ZOC- voorzitter A. P. den Reijer dat het plan moet dienen om te komen tot een goede inrichting van het cen trum, waarmee.iedere betrokkene te vreden kan zijn. Dat laatste werd door De Meester volledig onderschreven. Hij wees er op dat een herinrichting van het cen trum niet alleen een zaak is van de middenstand, maar van de hele bur gerij van Zierikzee. „Iedereen zal over deze plannen dus zijn of haar zegje moeten kunnen doen. Toch is het een goede zaak dat er op deze wij ze wordt samengewerkt tussen het gemeentebestuur en de midden stand." Ten aanzien van het plan zelf merkte hij op dat het door de ZOC in geschakelde bureau bemand wordt door bekwame mensen, die boven dien goed bekend zijn in Zierikzee, hetgeen volgens de burgemeester ze ker voordelen heeft in de uitwerking van het rapport. Geduld Hij waarschuwde overigens wel voor een al te groot optimisme met betrekking tot de uitvoering van de plannen: „Keulen en Aken zijn ook niet op één dag gebouwd. De realisa tie van de Mol en de Schuithaven is inmiddels weliswaar in de uitvoe ringsfase, hetgeen misschien gezien kan worden als een eerste aanzet voor verdere plannen, maar we we ten allemaal hoe uiterst kostbaar de ze zaken zijn." Den Reijer pareerde deze opmerking, onder hilariteit, met de mededeling dat de bekosti- vervolg pagina 2

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1