Juniorenploegen Duiveland en ZSC kampioen Vier ploegen Schouwen- Duiveland in jeugdbekers Stella Boys pakt ook eerste punten A Monsterfusie in nationale handbal wereld t ZIER1KZEE - Ook in de diverse juni orenklassen loopt de competitie op z'n eind. In drie van de zes klassen, waar in Schouwen-Duivelandse junioren- ploegen van de partij zijn, is de kam pioen inmiddels bekend. Nadat het Souburgse RCS twee weken geleden reeds de titel pakte in de B-junioren- hoofdklas, werden het afgelopen weekeinde de B-juniorenploeg van Duiveland en de C-juniorenformatie van ZSC uit Scharendijke kampioen. Duiveland pakte de titel in eei> recht streekse confrontatie met de enige overgebleven opponent DFS, die met 3-0 werd gewonnen. ZSC klopte Zie- rikzee II in groep C2 met 4-0 en ver overde zo de titel, die eigenlijk al een week eerder werd verwacht. Kampi oenskansen heeft ook nog de A- juniorenploeg van Bruse Boys, die met 2-0 won van Renesse. In de interregionale klas bij de A-junioren kwam koploper Middelburg niet in actie, maar de hoofdste delingen raakten een van de voornaamste concurren ten Tferneuzen definitief kwijt. De Terneuzense toe komst verloor verrassend met 3-1 bij Clinge. Winst was er wel voor RCS uit Souburg. Na de 7-1 zege op Patrijzen komt RCS naast Middelburg in punten met nog een ronde te gaan. Na de 6-0 overwinning bij Se- rooskerke heeft ook Goes nog kampioenskansen, maar dan moeten Middelburg en RCS in de laatste ronde minstens een punt verspelen, terwijl Goes zelf moet winnen. De kans hierop lijkt zeker aanwezig, maar ook niet meer dan dat, omdat RCS en Middel burg elkaar in Souburg ontmoeten, terwijl Goes HVV '24 uit Hulst ontvangt. Een hoge klassering is er ook voor Zierikzee na de sensationeel tot stand geko men 7-4 zege op Arnemuiden. De roodzwarte brigade komt evenwel uiteindelijk een paar punten tekort voor een mogelijk kampioenschap. Zierikzee besluit de competitie met een uitwedstrijd naar Clinge. Sensationeel Ronduit sensationeel was het scoreverloop van het overigens matige duel tussen de A-ploegen van Zie rikzee en Arnemuiden, een duel dat vandaag - maan dag 5 mei - een reprise beleeft, maar dan in Arnemui den. In het kader van de kwartfinales om de A-juniorenbeker ontmoeten de twee teams elkaar daar. Na een aftastingsperiode van enkele minuten opende Werner Kafoe voor Zierikzee de score (1-0). Hierna trok Arnemuiden meer en meer in de aanval en een tegentreffer kon eigenlijk nauwelijks uitblij ven. Toen Zierikzee evenwel het beleg gedurende een kwartier overleefde leek het gevaar geweken, maar plotseling was de tegentreffer er toch nog. Mike Set- tels rondde een gave aanval doeltreffend af. Na ruim een half uur toch weer een Zierikzeese voorsprong, maar nu fungeerde arbiter Bertus Bleyi terecht als sta-in-de-weg. Aanvoerder Peter van Vossen slalom de door de hele Arnemuiden-defensie en zette ver volgens in. Om aan alle onzekerheid een einde te ma- .ken bezorgde Kees Verwest de bal nog een laatste tikje, maar dat mocht juist niet. Doordat de Arnemuiden-doelman ver uit zijn doel was geko men, stond Kees Verwest buitenspel. In de laatste zeven minuten van'de eerste helft toch nog vrij onverwacht drie treffers, die de aandacht na drukkelijk aan het duel bonden. Eerst deponeerde Bertus Bleyi na enig gesjor aan een vijandelijk shirt de bal op de elf meterstip binnen het Zierikzees straf schopgebied, een buitenkansje dat adequaat werd af gerond door Jacco de Ridder en vervolgens was Mike Settels er weer als de kippen bij om een gave Arne- muidense aanval af te ronden (1-3). Op slag van rust kreeg Kees Verwest toch nog zijn treffer. Een op maat gegeven voorzet van Werner Kafoe werd door Peter van Vossen met het hoofd verlengd en vervolgens door Verwest ingeschoten. Hiermee leek de spanning terug, maar die bleek in de tweede helft aanvanke lijk niet aanwezig. Doordat over en weer bijzonder veel onzuivere passes vertrokken en ook de interesse ogenschijnlijk meer en meer wegebde was er gedu rende het eerste half uur nauwelijks iets te genieten. Toen scoorde Arnemuiden evenwel voor de vierde keer en dat bleek het sein waarop Zierikzee blijk baar gewacht had. Ronnie van Belzen profiteerde van hopeloos gerommel binnen het Zierikzeese zestien metergebied om laconiek in te tikken: 2-4. Negatieve marge Drie minuten later - er was toen nog twaalf minu ten te gaan - was de negatieve marge voor Zierikzee weer gehalveerd. Een vrije trap van Werner Kafoe be landde bij Marcel Altena, die bij de tweede paal zo vrij als een vogeltje kon aannemen en intikken: 3-4. Wat zich vervolgens allemaal afspeelde was nauwe lijks bij te houden, feit was, dat Arnemuiden defen sief volkomen zoek werd gespeeld. Eerst brak Peter van Vossen door, maar werd hem de kans op succes ontnomen doordat de Arnemui- dense keeper hem neerlegde en vervolgens stond an dermaal Werner Kafoe aan de basis van een treffer. Zijn voorzet bereikte Jeroen Wijsman en de gelijk maker was een feit. Drie minuten hierna alsnog de strafschop, die Van Vossen eerder niet kreeg. Hij werd diepgestuurd door Marcel Altena, scoorde ook, maar hoorde terwijl de bal onderweg was naar het net het fluitsignaal van arbiter Bleyi. Vasthouden van de Zierikzee-aanvoerder was goed voor een elf metertrap, een taak waarmee hij zichzelf met succes belastte: 5-4. Nog was de koek niet op. Een voorzet van Peter van Vossen werd door Marcel Przygoda uit een onmogelijke hoek achter de Arnemuidense slot man gewerkt, waarna Van Vossen zelf nog een solo succesvol bekroonde: 7-4. Toen was het mooi ge weest. In groep A2 speelden de oudste junioren van Bruse Boys hun laatste competitiewedstrijd van het sei zoen. Op eigen veld werd Renesse na een aardige eer ste, maar doodvervelende tweede helft met 2-0 ge klopt. Beide treffers kwamen in de eerste helft op naam van Jaco Kastelein, die hiermee zijn seizoento taal op twintig treffers bracht. Kastelein had al na amper honderd seconden succes en scoorde vijf minu ten voor het rustsignaal van arbiter Arjan Bolle voor de tweede keer. Kort ervoor had Bruse Boys-doelman Jacob Muller enig geluk bij een van de weinige Renesse-aanvallen. De inzet belandde fortuinlijk op zijn been. In de tweede helft beperkte de thuisploeg zich tot het consolideren van de 2-0 voorsprong, het geen probleemloos lukte. Ondanks de aanvallende ideeën van de weer in de ploeg teruggekeerde Henk Capelle bleef de Bruse produktie verder achterwege. Het uitgespeelde Bruse Boys heeft nu twee punten voorsprong op Kloetinge II, dat echter nog een keer moet spelen. Op eigen bodem won de Kloetingse ploeg nu met 3-0 van Wemeldinge, het aanstaande weekeinde spelen beide ploegen andermaal tegen el kaar, dan in Wemeldinge. Bij nieuwe winst voor Kloetinge volgt in groep A2 nog een extraatje. Bruse Boys en Kloetinge II gaan dan op neutraal terrein uitmaken wie zich kampioen mag noemen en even tueel naar de interregionale klas promoveert. Nacompetitie In een nacompetitie spelen de kampioenen van de groepen A2, A4, A5 en A6 om een plaats in de interre gionale klas. Dit aantal is gereduceerd tot één, omdat zowel Vlissingen als Kloetinge uit de landelijke klas degraderen. Overigens is Bruse Boys al wel zeker van deelname aan deze competitie, omdat opponent Kloetinge II als niet-standaardteam niet in aanmer king komt. In de hoofdklas bij de B-junioren boekten de twee Schouwen-Duivelandse vertegenwoordigers beiden Jacco Kastelein snelt voorbij de Renesser doelman. Hij scoorde beide treffers in het met 2-0 gewonnen duel tegen de Westhoek-ploeg, maar het staat nog niet vast dat de Bruse toekomst ook kampioen wordt. Een beslissingsduel met Kloetinge II zal vrijwel zeker daarover beslissen. een overwinning. Zierikzee won overigens moei zaam en in een matige wedstrijd slechts met 1-2 bij hekkesluiter Goes. Nadat de Goesenaren vlak voor rust op voorsprong waren gekomen, benutte Danny Magito halverwege de tweede helft kort na elkaar twee van de vele mogelijkheden en mocht Zierikzee alsnog beide punten meenemen. Doordat Kloetinge met 1-2 verloor van kampioen RCS neemt Zierikzee nu alleen de tweede plaats in. Vanavond - maandag 5 mei - spelen Zierikzee en RCS op sportpark Den Hogen Blok in de kwartfinale om de Zeeuwse junio renbeker tegen elkaar. Het duel begint om zeven uur. Op datzelfde tijdstip spelen op het Oostersportpark in Oosterland ook Duiveland en Middelburg tegen elkaar. Hoofdklasser Middelburg verloor zaterdag op het Niêuwerkerkse sportpark Het Springer met 1-0 van SKNWK, dat zich hiermee nog nadrukkelijk opwerkt tot subtopper. Desondanks komen de Nieu- werkerkers het volgende seizoen niet meer terug in de Zeeuwse hoofdklas. Het ontbreekt SKNWK aan spelers. Middelburg moet het vanavond in Oosterland op nemen tegen de kersverse kampioen in groep B5. Duiveland veroverde de titel na een 3-0 overwinning op rivaal DFS, dat bij eigen winst ook nog kam pioenskansen zou hebben gehad. Geplaagd door kampioenszenuwen speelde ook Duiveland niet de beste wedstrijd van het seizoen, maar ook bij DFS wilde het niet allemaal echt vlotten. De Burgh- Haamsteedse equipe keek reeds na twee minuten te gen een achterstand aan. Jacco de Jonge rukte ver op en prikte de bal in de doelmond waar Emiel Dorst in een melée van spelers het beslissende tikje in huis had. Na acht minuten mocht DFS niet mopperen, toen een inzet van Rinus Roks nog van de doellijn ge haald kon worden, maar na een kwartier was het toch weer raak. Jacco de Jonge was sneller bij een dieptepass dan de voortreffelijke doelman Edwin van de Zande en scoorde: 2-0. Aanvallend kwam DFS niet daverend voor de dag, met name omdat cen trumspits Kees-Jan van Nieuwenhuizen niet zijn beste dag had en hij bovendien aardig in bedwang werd gehoudèn door Sjaak van de Maas. Kort voor het einde van de wedstrijd bepaalde aanvoer der/laatste man Jacco de Bruine voor de definitieve beslissing door uit een omhaal te scoren. Na de 1-5 ne derlaag op eigen veld moest DFS voor de tweede keer de meerdere erkennen in Duiveland. Verliespunten Het waren de enige verliespunten in de lopende competitie. Duiveland zelf verspeelde een punt via een 3-3 gelijkspel tegen Mevo. Vanavond speelt de ploeg weer, dan in de kwartfinale om de Zeeuwse be ker met Middelburg als tegenstander. Ook in Ooster land wordt om zeven uur begonnen. In de C-junioren-regioklas had koploper Middel burg een gouden dag. Zelf wonnen de hoofdstedelin gen met 0-1 bij Zierikzee, terwijl de enige nog overge bleven concurrenten - Apollo en Zierikzee - beide verloren. Middelburg heeft in de resterende twee wedstrijden nog een punt nodig voor het kampioen schap. Zierikzee resteert niet meer dan in het gunstigste geval een gedeelde tweede plaats met RCS en Apollo en succes in het bekergebeuren. In de kwartfinales om de Zeeuwse beker speelt Zierikzee vanavond - maandag 5 mei - in en tegen Heinkens- zand. Deze regioklas-middenmoter klopte Zierikzee enkele weken geleden verrassend met 1-0 in competi tieverband. Het Burgh-Haamsteedse DFS verlaat de laatste plaats na een 1-1 gelijkspel tegen Vlissingen. Het Goese SSV neemt de rode lantaarn over. In Scha rendijke was er eindelijk het lang verwachte kam pioenschap van ZSC in groeg C2. Een week tevoren konden de kampioensbloemen nog worden opgebor gen, omdat toen hekkesluiter DFS II verrassend een 0-0 score uit het vuur sleepte. Nu was Zierikzee II de tegenstander en verliep de wedstrijd beter. Halver wege leidde ZSC reeds met 1-0 na een overigens voor namelijk door Zierikzee gedomineerde speelhelft, maar in de tweede helft poetste ZSC de titel wat na drukkelijker op door door te stoten naar 4-0. Niels van de Moezel scoorde drie keer en Toon van de Tak maakte het kwartet vol. Voorzitter Piet van der Horst kon de kampioensbloemen met een opgelucht gevoel uitreiken. WW* 3 Na de 4-0 overwinning op Zierikzee II was het kampioenschap voor de C-junioren van ZSC eindelijk een feit. De B-juniorenploeg van Duiveland, die na een 3-0 zege op DFS kampioen werd. ZIERIKZEE - In de toernooien om de Zeeuwse junioren-voetbalbekcrs worden vanavond - maandag 5 mei de kwartfinales afgewerkt. In de elf wedstrijden die in totaal worden ge speeld treden vier Schouwen- Duivelandse ploegen aan. Alle wed strijden beginnen om zeven uur. Bij de A-junioren is de ploeg van Serooskerke al doorgedrongen tot de laatste vier. In Arnemuiden ontmoet de gelijknamige ploeg Zierikze en verder staan Zaamslag-Middelburg en Axel-Aardenburg op het program ma. In de kwartfinales van de B- juniorenbeker spelen nog twee eilan- delijke ploegen. In Zierikzee speelt Zierikzee tegen Zeeuws kampioen RCS en in Oosterland ontvangt Dui veland hoofdklasser Middelburg. Verder worden Sluiskil-Kloetinge en 'HW '24-Terneuzense Boys gespeeld. In het toernooi van de C-junioren tenslotte ook een Zierikzee- vertegenwoordiging. De ploeg van coach Kees Hagesteijn moet op be zoek bij Heinkenszand. De Meeuwen ontvangt Kloetinge, Middelburg en RCS spelen tegen elkaar en Terneu zense Boys en Axel kruisen de degens met elkaar. Mogelijk kunnen te elf der ure tijdswijzigingen zijn doorge voerd in onderling overleg. SEROOSKERKE - Stella Boys heeft zich als derde winnend uit dc eerste competitieronde van dc zo meravondvoetbalcompetitie ge werkt. De roodwitte brigade won in Serooskerke met 2-0 van Velocitas na een 1-0 ruststand. Ondanks het feit, dat Stella Boys zeker niet in de sterkste opstelling kon aantreden toonde de ploeg zich toch gedurende het grootste deel van de wedstrijd de meerdere. Kort voor het wisselen van speelhelft tekende Leo Kostense voor de openingstreffer en halverwege de tweede helft was Bert de Vos de maker van het tweede Stella Boys-doelpunt. Behalve Stella Boys kwamen ook WIK en de PZEM- ploeg winnend uit de openingsronde. Vanavond - maandag 5 mei - wordt op sportpark De Vospit in Kerkwerve de eerste wedstrijd uit de tweede ron de afgewerkt. WIK en de Zierikzee Veteranen spelen onder leiding van Arjan Bolle tegen elkaar. Er wordt begonnen om zeven uur. Morgen avond - dinsdag 6 mei - wordt om ze ven uur in Noordgouwe begonnen aan de wedstrijd PZEM-Velocitas on der leiding van Leo Inkelaar en Peter van Splunter is scheidsrechter bij de wedstrijd Stella Boys-Zeelandia, die woensdagavond 7 mei op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee wordt afgewerkt. Ook hier wordt om zeven uur begonnen. AMSTERDAM - Ookmeer, de Ne derlandse handbalkampioen en be kerwinnaar bij dc dames, gaat de krachten bundelen met Slotervaart. Als dc leden van beide clubs akkoord gaan, krijgt de fusie op 28 mei zijn beslag. De nieuwe club, Ookmeer Slotervaart Combinatie heeft 400 le den. De fusie is ingegeven door de nood zaak de basis te verbreden en het handbal betaalbaar te houden. Ookmeercoach Frans van Iersel ver klaarde na de zege in de finale om de NHV-beker (17-12 tegen Vlug en Le nig) ook op langere termijn de status als topclub te willen handhaven. Door de vooral in Amsterdam ster ke verhoging van de huur van de speelhallen (dit jaar 44 procent) kun nen beide clubs financieel nauwe lijks de touwtjes aan elkaar knopen. De fusie-club gaat spelen in dc Van Hogendorphal. Ideaal op langere ter mijn is een eigen hal. De nieuwe combinatie heeft het volgend seizoen damesploegen in ere-, eerste en tweede divisie. In de Nederlandse handbalgeschiedenis is dat nog niet eerder voorgekomen. Slotervaart zocht al enige jaren naar een fusie-partner. Bij beide clubs is het verloop aan jeugdleden groot. De club brengt bij de combinatie 150 le den in. Ookmeer telt momenteel 250 leden. De technische leiding zal bij de dames in handen zijn van Frans van Iersel, herentrainer wordt Jean Pau- lussen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 8