NIEUWSBODE Zierikzee verpest verjaardag oefenmeester Jack Schipper via 2-1 nederlaag bij Sluiskil Plotselinge kampioenskansen voor Bruse Boys na eigen zege en fikse misstap Serooskerke SKNWK mist in tweede helft de kracht om terug te komen: 0-3 Mevo mist mentaliteit en verliest tegen negental kampioen NOAD '67 (3-2) Nog steeds degradatiezorgen voor roodzwarte ploeg Tweede plaats Pierre Raas in klassieker DFS kan wil niet meer opbrengen om eigen publiek te boeien Duiveland naar 1-0 zege op Cadzand SLUISKIL - Het wordt allemaal nog zeer problema tisch voor Zierikzee. De zondag tweede klasser verloor het voorlaatste competitieduel bij het op de voorlaatste plaats staande Sluiskil met 2-1 en omdat Wilhelmina Boys naar verwachting een punt wegkaapte bij koploper Dosko, is de ploeg van trainer Jack Schipper nog steeds achterhaalbaar door de ploegen uit Best en Sluiskil. Slecht is verder ook de positie van Breskens, dat na het 1-0 verlies bij NOAD de voorlaatste plaats deelt met Wil helmina Boys. In de laatste ronde krijgt Zierikzee be zoek van kampioenskandidaat WSC, terwijl koploper Dosko op bezoek gaat bij Middelburg, dat met een gelijk aantal punten als Zierikzee al evenmin helemaal veilig is. Het verlies van Zierikzee bij Sluiskil zorgde ervoor, dat Schippers verjaardag bepaald niet werd wat hij er van had gehoopt. Slechte instelling onbegrijpelijk..", is de mening van Zierikzee- oefenmeester Jack Schipper, die een verjaardagscadeau aan zijn neus voorbij zag gaan. SINT PHILIPSLAND - Na een aantal goede prestaties via met karakter af gewerkte wedstrijden leverde de Zierikzeese vierde klasser Mevo afgelopen zaterdag een wanprestatie af bij kampioen NOAD '67 in Sint Philipsland. Halverwege leidde NOAD '67 nog wel met 2-1, maar toen kwam Mevo naast zij. Negen Fliplanders waren toen de Zierikzeese ploeg nog te machtig: 3-2. ,,Het is verontrustend, dat de ploeg het blijkbaar in een dergelijk belang rijke wedstrijd niet op kan brengen om een maximale inzet aan de dag te leggen", stelde de teleurgestelde Sou- burgse oefenmeester. „Hopenlijk wordt daar komende zondag toch een beetje anders tegenaan gekeken. Zo niet dan kan het best nog eens heel raar uitpakken. Vast staat, dat we het er niet op aan mogen laten komen. Verlies betekent vrijwel zeker, dat er aangetreden moet gaan worden voor een nacompetitie. Ik hoop, dat ieder een zich daar terdege van bewust is. In dat oogpunt is het ook van belang, dat we kunnen starten met sterke wisselspelers op de bank. In het be lang van de vereniging moeten be paalde zaken maar eens opzij worden gezet. Het zou toch te gek zijn als Zie rikzee met het aanwezige materiaal zou moeten degraderen. Als het ge beurt dan ligt het Jouter en alleen aan de instelling van een aantal mensen. Voetbaltechnisch kunnen we met de beste ploegen mee". Schipper was zeer ontevreden over de prestatie van zijn ploeg in Sluiskil. Reeds in de vijfde minuut keken de bezoekers te gen een achterstand aan. Uit een voorzet van Paul van der Hooft pas seerde Ludwig Jurriëns doelman Pe ter Noordijke koppend: 1-0. Kleine kansjes „Op dat moment waren we al een paar keer goed weg gekomen, maar na de openingstreffer konden we toch iets meer gelijkop gaan met Sluiskil. We creëerden zelfs een paar kleine kansjes, maar ook niet meer dan dat", onderkende Jack Schipper. In aanvallend opzicht kwam op nieuw Ronald van Oeveren als meest waardevolle uit de bus. Rini Stout- jesdijk kon geen moment loskomen van zijn directe bewaker en Jan-Leen Boot won zeer incidenteel een kopdu el. Toch zou Zierikzee nog voor rust op gelijke hoogte komen. Een inzet belandde tegen de Zeeuwsvlaamse doelman en rolde voor de voeten van Jan-Leen Boot, die scoorde: 1-1. De treffer kwam op een strategisch ge zien zeer gunstig ogenblik, althans zo leek het, maar dan had Zierikzee in de tweede helft wel door moeten drukken. Het omgekeerde gebeurde. In de zevende minuut draaide Pa trick de Broekert verkeerd van zijn tegenstander Mark de Kunder weg, waardoor deze de ruimte kreeg om vrij in te schieten. ,,Ik had gehoopt, dat Zierikzee in de tweede helft vol uit zou gaan spelen, maar dat ge beurde niet. Sluiskil overtroefde ons op inzet ruimschoots en dat mag je op z'n zachtst gezegd vreemd noe men. Tenslotte moet je er vanuit gaan, dat iedereen terdege op de hoogte was van hoe de zaken er voor stonden en zouden komen te staan bij een nederlaag", onderkende Jack Schipper. Na de tweede Sluiskilse treffer zocht Zierikzee met de moed der wan hoop de aanval, maar echt overtui gend was het allemaal niet. De bal werd bij herhaling in het vijandelijke strafschopgebied gespeeld, maar kansen kwamen er nauwelijks uit voort. Twintig minuten voor tijd of ferde Schipper een middenvelder op voor een vierde aanvaller. Marco van Oeveren ruimde het veld voor Marco Does, maar ook deze wissel zette geen zoden aan de dijk. Doelman Pa trick Wauters kreeg nauwelijks meer dan een paar slappe schoten vanuit de tweede lijn te verwerken, overi- gehs eens te meer een vingerwijzing aan het adres van de al vele weken schutterende voorhoede. Zierikzee gaf geen moment de indruk op gelij ke hoogte te kunnen, of zelfs te wil len, komen. Tien minuten voor tijd was het zelfs aan de andere kant nog bijna raak, toen Frank van Doeselaar buiten bereik van Peter Noordijke op de lat kogelde. Niet afwachten „In de laatste wedstrijd krijgen we bezoek van WSC. We zullen in die wedstrijd niet mogen afwachten, maar gewoon moeten gaan jagen op de winst hoe jammer dat misschien ook voor WSC is. We mogen beslist geen cadeau weggeven. Dat is waar schijnlijk tegen Sluiskil ook niet ge daan, maar het resultaat kan wel eens zeer nare gevolgen hebben, als we niet verschrikkelijk opletten", analyseerde Jack Schipper. Zierikzee werd in de uitwedstrijd bij de Waalwijkse ploeg in de eerste helft volledig zoek gespeeld. „We wa ren toen niet wakker en kwamen met 1-0 achter. Toen we in de tweede helft beter bij de les waren en WSC onze wil oplegden, was er geen doorko men meer aan en bleef het zoals het was", stelde de Zierikzee-oefenmees- ter. „Uit die wedstrijd moeten we le ring hebben getrokken. WSC is een uitstekende ploeg, die naar Zierik zee komt om de laatste kans óp pro motie te pakken. Daar moeten we bo ven staan en gewoon minimaal een punt, voor onszelf reserveren. Dan pas zijn we echt veilig en hoeven we niet met spanning naar de telefoon te hollen om te horen hoe de concurren tie het heeft gedaan. Een ploeg met zoveel kwaliteit als Zierikzee moet niet afhankelijk hoeven te zijn van andere ploegen. Dat moet gewoon op eigen kracht gebeuren". RIJSSEN - Rob Harmeling heeft zaterdag de 35e Ronde van Overijs sel, een a-klassieker voor amateurs, gewonnen. De 21-jarige renner uit de ploeg van Herman Krott was in Rijs- sen de snelste in de kopgroep van twaalf. Pierre Raas, een volle neef van ploegleider Jan, werd tweede en Fons Schootman derde. Het stralende lenteweer was er za terdag de oorzaak van dat de 35e Ron- dé van Overijssel, met 223 kilometer de langste klassieker in het seizoen, weinig schermutselingen kende. Pas in de slotfase raakten de renners op dreef en waren er talrijke ontsnap pingspogingen. Uit een ervan ont stond op initiatief van Gerard Schip per een groep van twaalf, die weg bleef. Drie kilometer voor het einde probeerde Schipper het in zijn eentje, maar zijn solo werd gesmoord. In de sprint behaalde Harmeling zijn eer ste overwinning in een klassieker plus de eerste zege voor zijn ploeg. BURGH-HAAMSTEDE Het Burgh-Haamsteedse DFS bakte er in de laatste thuiswedstrijd van het sei zoen niet veel meer van. De oranje brigade slaagde er dan ook niet in om de scheidende trainer Kees Rijn berg in het'slotduel op eigen bodem nog een overwinning aan te bieden. Het al evenmin imponerende Smer- diek won derhalve dankzij een doffe dreun met 0-1. DFS begon het duel zonder de we gens werkzaamheden afwezige John ny van der Have en Jacob den Engels man. Peter Fooy, Wim Boogerd en Johnny Quaak haakten al eerder af,, zodat er een min of meer experimen tele ploeg aan het vertrek verscheen. Vaak hoeft dit zeker geen garantie te zijn voor een matige prestatie, maar nu slaagde de ploeg er niet in om de motivatie op te brengen er een fraai gebeuren van te maken. Met uitzon dering van een paar goede momenten zag het Burgh-Haamsteedse publiek weinig of niets. „Slechts een paar spelers haalden een voldoende", erkende Kees Rijn berg. „Er zat nauwelijks beweging in de ploeg om over goede combinaties maar niet te spreken". Omdat ook Smerdiek er niet zo erg veel van bak te werd het een voortkabbelend ge beuren. De Thoolse equipe had even wel de noodzaak om in ieder geval niet te verliezen. Om niet onverhoopt nog in degradatieproblemen te ko men moest minimaal een twintigste punt worden binnengehaald. Twintig minuten voor het eindsignaal moest doelman Eric Schot capituleren voor een inzet van dichtbij. Een betere ver dedigende reactie/had de treffer pro bleemloos kunnen,voorkomen. DFS had niet meer de macht om terug'te komen in de wedstrijd. NIEUWERKERK - Het Nieuwerkerkse SKNWK slaagde er niet in om de tweede zege op rij uit het vuur te slepen en verloor zaterdagmiddag dan ook kansloos van het Kamper- landse Bevelanders. Nadat de bezoekers vlak voor rust op voorsprong waren gekomen, bouwden zij in de tweede helft de marge probleemloos uit naar 0-3. Ondanks de kansloze ne derlaag was er toch nog een beetje blijdschap binnen de Nieuwerkerkse gelede ren. Naaste Jbuur ZSC was er niet in geslaagd om win nend uit het duel met Ril- landia te komen, waardoor voor SKNWK het behoud van het eerste klasser- schap vast staat. de rand van het zestien metergebied afgebroken. Bovendien bleek doel man Steef van de Velde in goede doen. Via incidentele uitvallen kreeg Bruse Boys zelfs nog de betere kan sen, maar ook de Bruse equipe kwam niet meer tot scoren. „Het was na tuurlijk nogal wat, toen we achteraf hoorden, dat Serooskerke zich zo ver schrikkelijk in had laten pakken. Reken er maar op, dat ik de komende week niks hoef te doen om de zaak op te peppen", onderkende Jan Kosten- se. Ondanks het feit, dat Bruse Boys in de tweede helft een doorlopende be legering moest doormaken, stapten de Bruse spelers uiterst laconiek van het veld. „Het was een gemakkelijke overwinning" en „We zijn niet in ge vaar" waren veel gehoorde uitdruk kingen. „Dat is typisch Bruse Boys, want vanaf de bank zie je dergelijke zaken toch wel een beetje anders", meende Kostense. Desondanks was het uiterst verrassende verloop van de 21e competitieronde reden te over om alvast een voorzichtige optie te nemen op een stukje festiviteit. „Na tuurlijk is iedereen in de ban van de spectaculaire ontwikkeling, maar we hebben het allemaal niet in eigen hand. Desondanks moeten we er alles aan doen om te winnen. Serooskerke kan misschien wel eens een mentale dreun gehad hebben", besluit Kosten se Mevo kwam na vier minuten reeds op voorsprong. Een dieptepass van Marco Bijdevaate op Peter van de Linde werd door Wim Verhage onder schept, maar verkeerd afgerond. Een 'aardige' lob passeerde doelman Huib van Westen: 0-1. Na een kwartier was de stand weer gelijk toen Jos van Splunter een door Ard Burckens ge nomen vrije trap voorbij doelman Eddy ten Klooster plaatste. In de 25e minuut legde André Kort aanvoerder Joop Quist neer, nadat hij was gepas seerd. Bram Filius benutte de toege kende strafschop. Vlak voor het ver strijken van de eerste helft raakte N<^>AD '67 de eerste speler kwijt. Dim Verwijs trapte Dick Lunenburg onder OOSTERLAND - Duiveland is er weer eens in geslaagd om een wed strijd winnend af te sluiten. Cadzand werd op het plaatselijke Oostersport park met 1-0 teruggewezen. De twee ploegen maakten er een uiterst povere wedstrijd van. Aan bei de kanten bleek de motivatie zeer ge ring. De wedstrijd bleek voor zowel Duiveland als Cadzand een 'verplicht nummer'. Twintig minuten voor tijd viel het enige noemenswaardige mo ment te noteren. Kees Stouten scoor de en dat leverde meteen de eind stand op: 1-0. „Ik had er een beetje op gerekend, dat het fout zou gaan", stelde Bram Coomans na de 0-3 nederlaag van zijn ploeg. „Na twee jaar begin je je pap penheimers een beetje te kennen. De ploeg heeft er moeite mee om twee keer na elkaar tot een krachtsexplo sie te komen. Het vorige seizoen kost te ons dat een toppositie, omdat we niet steeds voluit konden gaan, nu kunnen we ternauwernood de degra- datiedans ontsnappen om dezelfde reden". Opmerkelijk was, dat SKNWK voor de tweede keer op rij met identiek dezelfde basis-elf start te, iets wat in het op zijn eind lopende seizoen nog nauwelijks gebeurde. In de eerste periode kon nog aardig ge lijke tred gehouden worden met de Kamperlandse opponent, maar toen het kort voor rust 0-1 werd leek de verwachte nederlaag zich toch na drukkelijk aan te bieden. In de tweede helft was het bij de thuisploeg huilen met de pet. „Enke le spelers lieten het toen finaal afwe ten. Op dit niveau kun je je niet per- de ogen van de man-in-het-zwart na en mocht vertrekken. Na een kwartier in de tweede helft trok Mevo de score weer gelijk, rein de Vries zorgde voor de voorberei ding en Olivier Verwest rondde af. Toen sloeg het noodlot toe voor de ploeg van trainer Ko Stoutjesdijk. Nadat kort na rust Ard Burckens al geblesseerd vervangen moest wor den, verdwenen kort na elkaar ook doelman Huib van Westen en Frans Quist van het veld, de laatste zelfs per brancard. Bram Filius nam de plaats tussen de palen in, maar er mocht slechts één nieuwe speler bin nen de lijnen, zodat NOAD '67 het duel moest afmaken met negen spe lers. Een kwartier voor tijd slaagde de hardwerkende Fliplandse equipe er toch nog in om de volle winst te pakken. Op de grond liggen toonde Anton Melchers zich allerter dan doelman Eddy ten Klooster en André Kort door alsnog in te tikken. Sjaak Koolaard beproefde ook nog een keer het houtwerk. „Het is een kwestie van mentaliteit en gemis van menta liteit", onderkende Mevo-trainer Pe ter Goedegebuure. NOAD '67 werkte hard en wij keken toe AMSTERDAM - Henk Abercrom- bie van voetbalclub HBOK uit Zun- derdorp zal het duel van zaterdag te gen VVGA in de vierde klasse C van het district west 1 niet licht vergeten. Hij scoorde liefst dertien keer en bracht met de monsterproduktie zijn seizoentotaal op 38 doelpunten. HBOK won met 17-0 van het arme WGA, dat de thuiswedstrijd naast het Ajax-station afwerkt. mitteren om met maar zeven man te voetballen. Dan red je het gegaran deerd niet. Dat moet echt met z'n el ven gebeuren", stelde de SKNWK- oefenmeester vast. Waren er in de eer ste helft nog kansen geweest voor Adrie Matthijsse, Jan Tierie en Arie Kristalijn in de tweede helft was het aantal mogelijkheden voor de thuis ploeg nagenoeg nihil. Na een kwar tier leverde een foutje van Leo Wan del de tweede Kamperlandse treffer op en tien minuten later was het op nieuw raak, toen de rode frontlinie te veel ruimte kreeg binnen de gevaren zone van de Nieuwerkerkers. Inmid dels bracht Coomans nog Bram Roks in" voor Sam Flikweert, terwijl bij 0-3 Chris van Oudheusden in de ploeg kwam voor Paul Schiettekatte. Baten mocht het allemaal niet meer. De rui me nederlaag was een feit. De mee valler kwam pas bij het bekendwor- den van de 3-3 score van ZSC tegen Rillandia. Een week eerder speelde SKNWK zich nagenoeg veilig door met 1-2 te winnen bij Rillandia. SINT ANNALAND - Een week nadat Bruse Boys zich verzekerde van een promotiewedstrijd tegen de nummer twee uit de derde klas B, zijn er plotseling nog heel ande re mogelijkheden ontstaan om eventueel naar de tweede klas te stappen. De formatie van trainer Jan Kostense klopte in Sint Annaland WHS met 1-2, terwijl Seroos kerke bij hekkesluiter Wemeldinge tegen een uiterst ver rassende nederlaag aanliep. Hierdoor is er tussen de twee koplopers nog een marge van een punt in het voor deel van Serooskerke met nog een ronde te gaan. Seroos kerke besluit de competitie op eigen veld tegen Kloetin- ge, terwijl Bruse Boys bezoek krijgt van Yerseke. „Het is jammer, dat we in de laatste wedstrijd tegen Yerseke moeten", on derkende Jan Kostense. „Dit zijn al tijd wedstrijden met een paar extra facetten. Iedere wedstrijd tussen de ploegen van de twee vissersdorpen heeft wel weer iets aparts, maar het zal wel weer de nodige sfeer met zich meebrengen". Bruse Boys kwam reeds na twee minuten op voor sprong. Tbnnie van de Berge ver stuurde een pass vanaf het midden veld door het hart van de defensie. Het leer kwam bij Theun de Ronde, die vanaf dertien meter vernietigend uithaalde. Vijf minuten later was het alweer gelijk. Johan van de Repe rondde vanaf de rand van het straf schopgebied een goede aanval af: 1-1. Strafschop Na een klein kwartier kreeg de man aan het scorebord andermaal werk. Klaas Verspoor werd in het zestien metergebied gepakt. Tbnnie van de Berge verzilverde de elf meter- trap: 1-2. Hierna ontwikkelde zich een gelijkopgaand duel met de betere kansen voor Bruse Boys, maar Tbnnie van de Berge, Theun de Ronde en Ja cob van de Berge misten. In de tweede helft kwam Bruse Boys in het stuk niet meer voor. WHS domineerde voortdurend, maar de Thoolse aanvallen werden steeds aan Sam Flikweert in duel in de door SKNWK met 0-3 verloren wedstrijd tegen Bevelanders.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6