„Provinciaal beleidsplan promotie VW-gebeuren is een hoopvolle zaak" Te koop mm Slabbekoorn pleit voor eigen gemeenschappelijke regelingen 24 0% ISTA Opknapbeurt voor Joods monument aan de Graehtweg 4; DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUSTIN ROVER WAT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ambitieus Historisch Jonge boeren Sportvrouw De gemeente Westerschouwen krijgt per 1 De koninginnedag in Brouwershaven kreeg De afgelopen dagen werden protestborden Ter gelegenheid van het eerste lustrum van het augustus een nieuwe ambitieuze gemeente- een historisch accent, omdat de dag gold als langs de weg geplaatst ter ondersteuning van recreatie tafeltennisevenement voor toeristen secretaris in de persoon van jonkheer mr Al- eerste evenement in het kader van het 700- een Zeeuwse actie van jonge boeren tegen komt Nederlands sportvrouw Bettine Vriese- berda van Ekenstein. (Pag. 2). jarig bestaan. (Pag. 3). ..ziekmakende" politiek. (Pag 4). koop in Brouwershaven. (Pag. 9). VRIJDAG 2 MEI 1986 142ste jaargang Nr. 23924 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Hoop is op zichzelf een soort van geluk, en misschien het grootste geluk dat de wereld biedt. Dr Johnson Mr. W. H. Klaassenvoorzitter van de VVV Zierikzee ziet met vertrouwen VW-toekomst tegemoet: Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZIERIKZEE - „Het te verwachten beleidsplan van de provinciale VVV van Zeeland met betrekking tot de pro motie van de regio's zal naar alle waarschijnlijkheid een taakverschuiving bewerkstelligen in de richting van de provinciale VVV. Met grote belangstelling zien wij het nieuwe plan en de uitwerking daarvan tegemoet." Deze positieve woorden sprak de Zierikzeese VVV-voorzitter mr. W. H. Klaassen tijdens de jaarlijkse ledenvergade ring in restaurant Mondragon. Klaassen hield in zijn openings woord de zeer mager bezochte verga dering voor dat het genoemde be leidsplan structuur zal moeten aanbrengen in de promotie van de verschillende regio's, waarbij gelet wordt op het financiële draagvlak van elke regio. De taakverschuiving zal volgens hem inhouden dat de ont wikkeling van dergelijke activitei ten sterker dan voorheen vanuit de provinciale VVV ontwikkeld zal gaan worden. In dat verband meldde Klaassen ook een onderzoek dat door de Ka mer van Koophandel is gedaan naar mogelijke samenwerkingsvormen tussen bedrijfsleven en VW, voorzo ver de belangen van deze partijen pa rallel lopen. Vanuit ondernemers kring is geopperd om te komen tot een krachtenbundeling met name op het gebied van promotie. Kostbaar Met betrekking tot de situatie in Zierikzee moest Klaassen echter con cluderen dat een actiever promotie beleid bijzonder kostbaar is en dat het financiële draagvermogen van de VVV Zierikzee vooralsnog geen uit breiding van het personeelsbestand met een promotie-medewerker, al dan niet in deeltijd-functie of gecom bineerd met een ondernemersorgani satie toelaat. De Kamer van Koophandel heeft inmiddels toegezegd een nader on derzoek in te zullen stellen naar de doelgroepen voor die promotie en naar de noodzakelijke inhoud van de promotie-activiteiten. .Onderstreept wordt de wenselijkheid van de coör dinatie van een en ander met de pro vinciale VW. Hierover heeft de Ka mer van Koophandel contact opgeno men met de directeur van de provin ciale VW, de heer A. Bontenbal", al dus Klaassen. Hij sprak voorts de hoop uit dat in de nieuwe opzet van de provinciale Advertentie financie tegen rente OOSTERLAND mnd. financiering tegen BROUWERSHAVEN - De Brouwse molen De Haan, die gebouwd op de vroegere stadswal, al vanaf 1724 mede het silhouet van de smalstad bepaalt is te koop. Het monument dat van het type grondzeiler is werd tot circa 1960 gebruikt als korenmolen en daarna verkocht aan de nu 70- jarige architect H. A. Hoogervorst uit Bodegraven die een groot molen liefhebber is. Hij liet De Haan restaureren en verbouwen om hem in ge bruik te nemen als tweede woning. Omdat van dit laatste eigenlijk nooit zoveel is gekomen en de heer Hoogervorst een dagje ouder wordt wil hij het monument graag verkopen aan iemand die liefde heeft voor het monument zodat het in goede handen is. De molen is in goede staat, de wieken kunnen draaien en een gedeelte van het maalwerk is nog in tact. Informatie over de prijs kan worden verkregen bij Hanse bv in Brouwershaven die de verkoop regelt. VVV de promotie van Zierikzee kan worden verbeterd. Zijns inziens zal hierdoor de motivatie van alle be trokkenen bij het VVV-gebeuren in Zierikzee verhoogd worden tot nut van 't algemeen. Nieuwe structuren lossen op zich niets op, maar zouden wel behulpzaam kunnen zijn bij ver betering van het functioneren. De er varing en de inzet van de nieuwe di recteur en de nieuwe promotie-mede werker van de provinciale VVV geven alle aanleiding te mogen vertrouwen dat de VVV's een goede toekomst wacht", zo betoogde Klaassen hoop vol. Verbreding- draagvlak Klaassen vervolgde zijn toespraak met- een aantal mededelingen ten aanzien van het reilen en zeilen van de VVV Zierikzee. Zo zal de exploita tie van de Dikke Toren op een iets an dere leest geschoeid worden; een eer ste aanzet is gegeven tot een wat commerciëlere exploitatie, in overleg met de ondernemers in de naaste om trek. De reden daarvan is een poging om het financiële draagvlak te ver bloeden. Om dezelfde reden wordt momen-: teel onderzocht om in overleg met een aantal ondernemers een pakket van arrangementen aan te kunnen bieden via het VVV-kantoor. Uitbreiding - van het assortimentjnoet een verst e viging van het draagvlak betekenen. Ten aanzien van het ledenbestand kon worden gemeld dat een inventa risatie is gehouden en dat nu meerde re ondernemers worden benaderd met het verzoek lid te worden van de VW. Klaassen pleitte overigens voor een grotere inbreng in het VVV- gebeuren vanuit het ledenbestand: „Motivatie voor de bestuursleden moet gestimuleerd worden door een efficiënte werkwijze en door impul sen vanuit het ledenbestand. Een kritische instelling van de leden wordt op prijs gesteld, maar wan neer deze instelling echter gepaard gaat met het uitblijven van enige daadwerkelijke inbreng in het VVV- gebeuren, dan wordt kritiek scham per." Gezien het feit dat slechts een handjevol leden de vergadering bij woonde, lijkt deze opmerking van de VVV-voorzitter niet onterecht. Bij de behandeling van de jaarreke ning over 1985 en de begroting voor vervolg pagina 4 hfORDT HET n ZIERIKZEE/NIEUWERKERK - Het Joods monument aan de Graehtweg te Zierikzee heeft vorige week en begin deze week een opknapbeurt ondergaan. Daartoe werd het monument door Timmerman Natuursteen b.v. te Nieuwer- kerk van zijn sokkel gelicht en met een vrachtwagen naar het bedrijf ver voerd. Bedrijfsleider M. Timmerman licht toe dat het aanvankelijk in de bedoe ling lag dat de opknapbeurt ter plaatse zou worden uitgevoerd. Het monu ment bestaat namelijk uit drie marmeren platen, die aan elkaar zijn be vestigd. Al spoedig bleek echter dat het demonteren van het monument, dat van binnen gevuld is met beton, niet mogelijk was zonder beschadigingen. Toen heeft men het in zijn geheel meegenomen naar Nieuwerkerk. Het monu ment, dat aan het eind van de jaren vijftig werd geplaatst, is opgeschuurd. Er werd daarna een nieuwe polijstlaag aangebracht en de letters werden op nieuw gelakt. De verwijdering van het monument is overigens niet onopgemerkt geble ven. Al op de eerste dag werd de dienst gemeentewerken opgebeld door een verontruste inwoner van Zierikzee, die dacht dat er sprake was van een actie van Libische terroristen. De ware oorzaak van de verwijdering is gelukkig heel wat onschuldiger. Op foto is men bezig met het herplaatsen van het monument. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Kans op onweer Een lagedrukgebied gevuld met on stabiele lucht trekt van Biscaje naar het noorden. Zonnig en droog en nog wat warmer. Tegen de avond bestaat er kans op een onweersbui. Zwakke, zui delijke wind, in de middag zeewind. Minimumtemperatuur komende nacht 10 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 6 mei: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuidoost 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% 'Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: variabel 3 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 3 mei Zon op 06.06, onder 21.07 Maan op 04.47, onder 14.59 4 mei Zon op 06.05, onder 21.09 Maan op 04.59 onder 16.15 5 mei Zon op 06.03, onder 21.11 Maan op 05.09, onder 17.29 Nieuwe Maan: 9 mei (00.10) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De temperatuur loopt nog verder op. In het weekeinde zal in het binnenland de zomerse waarde van 25 graden op de thermometer ko men. Net als in de zomer zal het war me weer afgesloten worden met on weer. Verwacht wordt dat dit zondagavond zal plaatsvinden. Voor dien zal het zaterdag en zondagoch tend zonnig zijn. In de ons omringende landen is het ook warm. Boven Spanje en Zuid- Frankrijk komen onweersstoringen tot ontwikkeling. Deze zullen in het weekeinde naar het noorden komen. Ook in Italië en aan de zuidkant van de Alpen komen onweersbuien voor. In Duitsland is in het weekeinde de kans op onweer nog niet groot. Koele Oceaanlucht dringt in het weekeinde over de Britse Eilanden langzaam op in de richting van het vasteland. Ver wacht wordt dat deze lucht maandag over ons land zal uitstromen. Begin volgende week zal het dan ook 5 tot 8 graden minder warm zijn dan in het weekeinde. Burgemeester voelt niets voor vergroten van de Advertentie regionale verbanden ZIERIKZEE - Ruim honderd mensen hebben donder dagavond tijdens de 1 mei-viering in de Graanbeurs een warm pleidooi voor de eilandelijke gemeenschappelijke regelingen aangehoord van de Brouwse burgemeester, C. Slabbekoorn. Hij zei niets te voelen voor de de discussie over de mogelijke komst van gemeenschappelijke rege lingen, die bijvoorbeeld naast Schouwen-Duiveland ook de Bevelanden en Tholen omvatten. „Wij willen op Schouwen-Duiveland zelf onze zaken regelen, anders worden we een minderheid met alle gevolgen vandien", aldus de socialist. federatievoorzitter H. Asma had kort gesproken over de grote werk loosheid en het in de visie van de PvdA verkeerde overheidsbeleid. vervolg pagina 3 Tijdens hot feestelijk politiek café van de VARA, de FNV en de streek fe deratie van de PvdA ging Slabbe koorn in op de geschiedenis van de gemeenschappelijke regelingen op hot oiland on do voordelen van deze structuur. Hij noemde ondermeer de Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland en Sint- Philipsland (tegen deze samenvoe ging heeft hij niets). Deze gezamenlij ke aanpak van de uitkeringen bete kent volgens hem gelijkheid en ook een efficiëntere werkwijze. Voordelen Maar ook de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland biedt volgens Slabbekoorn veel voordelen. „Ik heb gelezen, dat een CNV-bestuurder had onderzocht, dat onze dienst de duurste op het eiland is. Dat wil ik niet ontkennen, maar het is meer dan een simpel rekensommetje. Je moet ook kijken naar de service van de dienst en de in de reinigingsheffing verwerkte gemeentelijke belastin gen". Voor een particuliere ophaal dienst zei hij - mede in verband met de lange werktijden van haar perso neel - niets te voelen. „Wc hebben voorlopig nog de tijd tot 1990 en het is maar te hopen, dat men dan tot de conclusie komt, dat kleinere samenwerkingsverbanden als die wij kennen, prima kunnen functioneren", besloot dc burge meester. Voordat hij het woord kreeg was er eerst een declamatie van me vrouw Jo van Kootcn en een optre den van het Rode Vrouwenkoor. Ook CITROËN Auto Louis Goedbloed Zierikzee 4951 LE1DSCHENDAM - Nederlanders die vragen hebben naar aanleiding van het ongeluk met de kerncentrale in Tsjernobyl kunnen sinds donder dagavond contact opnemen met een informatiecentrum van de betrokken Nederlandse ministeries. Het cen trum - in Leidschendam - is dagelijks tussen 09.00 en 23.00 uur bereikbaar op nummer 070-209325. Advertentie Socialist J. Groen kreeg bijval in zijn speech, waarin hij zich kantte tegen partijgenoten, die in 'gevoelige' func ties instemmen met kernenergie. ..Dan kun je beter opstappen", aldus de Zierikzeese wethouder. uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 PB1 bg.g. 1585 of 1385

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1