Sandra de Keijzer beloond met Bruse sportbeker 1985 Francis Klink winnares tijdens titelstrijd B-selectie Delta Sport Jan Konijnenburg* scoort uitstekend op 800 meter Tweede team Mevo '80 promoveert Ruime zege damesteam Brouwershaven Herenploeg Brouwershaven verliest Diana Monshouwer met Umona M-winnaar f- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 1 mei 1986 Nr. 23923 9 BRUINISSE - De veer tienjarige turnster San dra de Keijzer werd door de Bruse commissie sport uitverkoren tot winnares van de sport beker over 1985. Zij ver diende het kleinood voor haar activiteiten in de turnsport in het alge meen, maar speciaal toch vooral vanwege de nationale titel, die zij het afgelopen jaar be haalde. Sandra de Keijzer werd op 7 no vember 1981 lid van de Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport, nadat zij aanvankelijk haar intrede had gemaakt bij het plaatselijke Kwiek. Door haar aangeboren aanleg voor de turn sport belandde zij snel bij Delta Sport, omdat daar de mogelijkhe den om het verder te schoppen aanzienlijk groter zijn. Vrij snel ontwikkelde Sandra de Keijzer zich tot een talentrijk turnster, na een wat moeilijker seizoen kwam in het seizoen 1984/1985 de defini tieve doorbraak, hetgeen uitein delijk uitmondde in het Neder lands kampioenschap in haar klasse. Sandra de Keijzer ontving de sportbeker uit handen van bur gemeester T. C. Hekman, die haar namens de burgerij van het vis sersdorp nog veel succes toe wenste. Inmiddels heeft de Bruse turnster al nadrukkelijk haar vi sitekaartje afgegeven voor het nieuwe seizoen door in de twee gym grand prix-toernooien, waar in zij startte als winnares uit de bus te komen. De penning van verdienste ging voor 1985 verdiend - daar is onte genzeggelijk iedereen het over eens - naar Neeltje Kok. Al meer dan dertig jaar geeft zij ononder broken leiding aan de Scouting groep Prinses Margriet uit Brui- nisse. Op bijgaande archieffoto uit 1959 is zij reeds als leidster te zien. .Geheel in je eentje heb je de club bloeiend en actief gehouden", stel de burgemeester Hekman, voor dat hij de penning overhandigde aan de breeduit lachende Neeltje Kok. Eenvoud en naastenliefde typeren je. Je houdt een groot aan tal kinderen op verantwoorde wij ze bezig. Je voorziet in een stukje jeugdwerk". Vanwege hun uitstekende pres tatie in de Nederland Kikkerland televisieshow kreeg het school team van de Meerpaal uit handen van burgemeester Hekman een herinneringsmedaille. Alle der tien leerlingen en de leiders Els de Zeeuw en Ad Fluyt waren content over de waardering. ,,Het was een stukje promotie voor Bruinisse waar we trots op mogen zijn", constateerde burgemeester Hek man. Op bijgaande foto een terug blik op het gebeuren. ZIER1KZEE - De Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport hield weer de jaarlijkse clubkampioenschappen voor de recreatieve tak van de vereni ging, waarbij ook de B-selectie. Deze categorie leverde een overwinning op voor Francis Klink. Zij bleef Sandra Schimmelpennink driekwart punt voor. Bij de jongens werd Daniël Everaarts met minimaal verschil op Paco Collig- non kampioen. Lenie Schiettekatte pakte de titel bij de dames en Rita de Haan werd kampioene bij de oudste meisjes. GEERVLIET - In dc derde klas van de NeVoBo-competitie bij de heren bleef het tot en met de laatste ronde bijzonder spannend aangaande het kampioenschap. Voor aanvang van die ronde leidde het tweede team van Mevo '80 met een punt voorsprong op Hollemare en twee punten op Vovero, zodat de uitwedstrijd bij Geervliet gewonnen diende te worden om aan alle onzekerheid een einde te maken. De Zierikzeese ploeg niet niets aan het toeval over en won met 0-3, waar door de reserves van Mevo '80 nu op hetzelfde niveau komen als Kwiek uit Bruinisse, dat de promotie naar de eerste klas net miste. De zenuwen speelden de Zierikzee se ploeg parten. De ploeg speelde evenwel direct na het eerste fluitsig naal van scheidsrechter Van Driel su- pergemotiveerd. Met degelijk volley bal werd Geervliet kansloos geklopt. Goede set-ups van Jos Goos en Peter Daver werden voortdurend goed af gewerkt. Meteen bleek al, dat Geer vliet weinig had in te brengen. Via 3- 10 werd de eerste set snel met 5-15 ge wonnen. De tweede set ving aan met snel en gevarieerd aanvalsspel van Mevo '80- kant. Gerard Mol en Gert-Jan Meeu- wes zorgden aan het net voor veel punten. De middenaanval van Geer vliet smoorde voortdurend in het sterke Zierikzeese blok. Coach Ge rard Janse bracht Cor Juffermans binnen de lijnen. De ruime 5-10 voor sprong groeide gestaag tot een 8-15 ze ge. In de derde set liet Mevo '80 zien hoe een kampioensploeg behoort te volleyballen. Binnen tien minuten kwam er een 0-15 score op het bord. Na afloop werden de spelers door voorzitter Lambertus Nederhoed in de bloemetjes gezet. Later op de avond werd afscheid genomen van spelverdeler Jos Goos. HUIZEN - Ds. C. van den Bergh te Barneveld is benoemd tot voorzitter van de Gereformeerde Bond in do Ne derlandse Hervormde Kerk. Hij was al enige tijd tweede voorzitter. Dit meldt ,,De Waarheidsvriend", het of ficiële orgaan van de Gereformeerde bond. DEN HAAG - De werkgeverscentra les VNO en NCW ondersteunen van harte de vaststelling van de Neder- landsche Bank dat de winsten van de bedrijven in ons land verder omhoog moeten. Dat is nodig om de investe ringen fors te doen groeien, aldus de werkgevers in hun reacties op het jaarverslag van de bank. DEN HAAG - De onderzoekorgani satie TNO denkt dat het probleem van de mestoverschotten op korte ter mijn, mogelijk binnen vijfjaar, opge lost kan worden door de mest in cen trale installaties te verwerken tot verkoopbare en milieu onschadelijke produkten. BROUWERSHAVEN - Het da mesteam van tennisvereniging Brou wershaven boekte in de vierde com petitiewedstrijd een ruime 4-0 zege op het viertal van Tebo uit Heinkcns- zand. Jopie Meuldijk en Jeannette Beek wonnen hun partij in drie sets met 6- 4, 6-7 en 4-6. De overige drie partijen gingen in twee sets. Ona Steutel en Lies Hanse wonnen met 6-0, 6-1, Jopie Meuldijk won met Ona Steutel met 6- 3, 6-3 en Jeannette Beek en Lies Han se trokken met 6-1, 7-5 aan het langste eind. BROUWERSHAVEN - De heren- ploeg van tennisvereniging Brou wershaven leed op de eigen banen een 2-4 nederlaag tegen Yerseke, waardoor de leidende positie van de Brouwse equipe in gevaar is geko men. Brouwershaven leidt nog met vijftien punten en heeft een punt meer dan Yerseke. Goes is derde met twaalf punten, maar moet nog een wedstrijd inhalen tegen hekkeslui- ter TSI, waardoor waarschijnlijk de kop wordt overgenomen. Dave Clarke won tegen het via 'in vallers' versterkte Yerseke voor de vierde keer op rij zijn enkelspel. Bol werd met 6-3, 6-3 teruggewezen. Mar cel Poots moest opnieuw drie sets spelen, maar trok dit keer aan het kortste eind tegen Bol: 7-5, 5-7 en 2-6. Verlies was er ook voor Meivin Atoon en Ger van Katwijk. Beiden gingen in twee sets ten onder. Brouwershaven stond al met al na de enkelspelen met 1-3 achter, zodat .de dubbelspelen moesten beslissen over de afloop van de wedstrijd. Bei de dubbels werden driesetters. Dave Clarke en Marcel Poots wonnen wel iswaar de eerste set met 6-4, maar zij moesten toen nadrukkelijk hun meerdere erkennen in de tegenstan ders van Yerseke: 0-6, 3-6. Beter ver ging het Meivin Atoon en Ger van Katwijk. Zij pakten de eerste e derde set met respectievelijk 7-5 en 6-3 en verloren de middelste met 5-7. De 2-4 nederlaag was desondanks een feit. RENESSE - Ruitervereniging Re- nesse organiseerde een dressuur- wedstrijd, die in de M-klasse een dubbele zege opleverde voor Diana Monshouwer en haar paard Umona. Voor de lichte M-proef kreeg de com binatie 120 punten, hetgeen nog net een winstpunt opleverde. Diana Monshouwer en Umona ver overden ook de tweede prijs met een zware M-proef. Hiervoor had de jury evenwel slechts 118 punten in petto. Monique Moeliker en Rebecca, even als de dubbel winnende combinatie lid van de organiserende vereniging, eindigde als derde met 115 punten en de vierde plaats was eveneens voor een RV Renesse-combinatie. Sylvia Schlink en Santana kwamen uit op 113 punten. In de Z-klasse ging het oranje rozet naar Anita Vlas met Ridon van de Bossehoeve Ruiters. Deze combinatie scoorde 123 punten. Een winstpunt was er ook nog voor de zware Z-proef van Marjan Hoogenboom en Mr Char ley. Voor de lichte Z-proef kreeg deze RV Rockanje-combinatie slechts 118 punten. RV Renesse-amazone Inge van den Berg kwam met haar paard Sinclair uit op 113 punten en een vier de plaats. Nellie Breel kwam met Velasquez als enige uit de bus met een score, die twee winstpunten opleverde. Zij haalde daarmee de zege binnen in de L10-rubriek. Drie RV Renesse- combinaties werden naar het tweede plan verwezen: Sylvia van Tilborg en Silvia scoorden 121 punten, Mary Da lebout en Tbrzan 119 punten en Ger- maine van Wijnen en Gina waren goed voor 112 punten. In de L13- rubriek werd Jolanda Visser met Mo- ny winnaar met 124 punten. Nellie Breel werd hier met Velasquez twee de, maar ook zij haalde nog een winstpunt binnen met 120 punten. In de B-klasse kwamen drie combi naties twee keer in actie. Liesbeth van Oosten werd met Hefra's Aros winnaar met 120 punten. Dc Lickebaert-combinatie behaalde eveneens de tweede prijs met 118 pun ten. Opvallend is, dat ook hier de zware proef hoger scoorde dan de lichte. Margreet van Duin noteerde met Piraat respectievelijk 101 en 99 punten en Anja van Bommel kwam met Riska met twee keer 86 punten uit de bus. Deze twee combinaties vertegenwoordigen de RV Renesse. Francis Klink toonde zich de sterkste van de B-selectie, een kam pioenschap waaraan zestien meisjes deelnamen. Zij kreeg de hoogste waardering op drie van de vier onder delen. Alleen de balkoefening ging naar Sandra Schimmelpennink met een voorsprong van tweetiende punt. Achter het leidende duo klasseerde Karin Geleijnse zich als derde en de vierde plaats was voor Marjolein Schimmelpennink. Annegien Quist, Chantal Kooman, Angeli van de Lin de, Petra Bodbijl, Corine van Dienst en Daniëlle Jumelet completeren de eerste tien. De verschillen tussen de diverse turnsters waren van plaats tot plaats zeer gering. Dat was ook het geval bij de meisjes van zes tot ne gen jaar, al scheidden Luciënne Ver- schure en Leonie van de Kasteele zich toch enigszins af van de rest van het veld van 24 turnsters in de dop. Lu ciënne Verschure kwam uit op 24,15 punten en bleef daarmee viertiende punt voor op de naaste rivale. De marge tussen de als tweede eindigen de Leonie van de Kasteele en Caro- lien Klompe bedroeg bijna een vol punt, maar daarna waren de marges steeds klein. Elles van Westen, Eefje Fierens, Joyce Lubbers, Diana Kwaak, Helma Bodbijl, Angela van Noord en Chantal de Vries maakten de eerste tien vol. Jan Konijnenburg eindigde, on danks de uitstekende tijd, achter Gert van de Weele van AV '56 op de tweede plaats. De Goese atleet scoor de 1.54,0 min. Bart van Haeringen van Delta Sport eiste twee eerste plaatsen vóór zich op. Hij won zowel het hoogspringen als het verspringen met afstanden van respectievelijk 1.80 meter en 6.84 meter. Met deze combinatie was Van Haeringen de beste senior van de dag. Robert Bege- mann uit Ouwerkerk liep de 100 me ter in 11,5 sec., waarmee hij tweede werd. Bart van Haeringen kreeg de zelfde tijd, maar werd als derde ge klasseerd. Debuut De twintigjarige nieuwkomer Hans Saman maakte zijn debuut bij de senioren op de 5000 meter. Saman liep gedurende de eerste twee kilo meter nog met de besten mee, maar moest toen wat gas terugnemen. Tbch liet hij nog een keurige tijd in de boe ken brengen. In 17.15,0 min. bleef hij routinier en clubgenoot Adrie Ge- rards tien seconden voor. Hans Sa man lijkt een aardige toekomst tege moet te gaan als atleet. Bij de dames kwam Margreet den Boer in actie bij het verspringen en het speerwerpen. Zij noteerde 4.06 meter en 23.82 meter. Bij de A- junioren eindigde Paul de Bruijn als derde bij het hoogspringen met 1.50 meter en Marcel de Jonge liep de 100 meter in 11,8 sec. Ook bij de A- meisjes twee vertegenwoordigers van het Zierikzeese Delta Sport. Ni- ni Schot overbrugde 1.40 meter bij het hoogspringen en legde dc 100 me ter af in 14,2 sec. Martine Vis stootte de kogel 8.75 meter weg en bereikte met de speer 20.75 meter. Bij de B-jongens noteerde Ray mond van Mourik op de 100 meter een persoonlijk record in 12,4 sec. Verder sprong hij 5.49 meter ver en stootte hij met de kogel 9.69 meter. Kees Jon ker liep op de 800 meter een persoon lijk record in 2.12,0 min. Danny Duin houwer had acht seconden meer nodig en hij sprong 4.15 meter ver. Ook voor Steven Vis was er een per soonlijk record op de 100 meter. Hij finishte in 12,7 sec. Bij het kogelsto ten kwam hij tot 9.69 meter. Bij de B- meisjes scoorde Citty van Aart 1.40 meter bij het hoogspringen. De 100 meter voltooide zij in 15,0 sec. Suzan ne Bergsma liep de 800 meter in 2.46,0 min. en stootte 7.53 meter met de ko- De deelname bij de jongens wordt van jaar tot jaar geringer. Nu kwa men slechts drie turners aan de drie toestellen. Daniël Everaarts verover de de titel met vijfhonderdste punt voorsprong op Paco Collignon. Alwin van Meeteren volgde op weer zestien de punt en Onne Wouters bezette de vierde positie. Bij de meisjes van ne gen tot elf jaar werd de strijd om de titel afgewerkt door de zussen Nicole en Nancy Suyker. In deze volgorde eindigden zij als eerste en tweede. Sylvia Klink eiste op geringe achter stand als derde. Bij de dames bleef Lenie Schiettekatte precies een punt voor op Nellie Bakker, die op haar beurt een half punt meer scoorde dan Corrie Kostense. Marga Mes eindigde als vierde. Bij'de meisjes van twaalf tot vijftien jaar veroverde Rita de Haan een ruime voorsprong op haar naaste concurrente Silvia de Romph. Heidi van Meeteren en Jessica de Bruine klasseerden zich als derde en vierde. Als extra omlijsting verzorgden twee groepen meisjes van de jazz- gymnastiek van Jolanda Stoutjes- dijk een demonstratie. Na het och tendprogramma vertoonden de jongsten hun kunnen, na het middag programma kwamen de ouderen aan bod. gel. Edith Gerards had voor de 800 meter 2.50,4 min. nodig. Zij sprong 1.20 meter hoog. Anita Bevelander stootte de kogel 4.96 meter weg en zij liep de 100 meter in 15,7 sec. Opvallend Bij de C-junioren leverde met name Robert van der Vegt een opvallende prestatie bij het speerwerpen. Hij kwam met 39.90 meter net niet voor bij de veertig metergrens. De 100 me ter legde hij af in 12,7 sec. Werner Lo- dewijk kwam met de speer tot 29.50 meter en voltooide de 100 meter in 14,3 sec. Serge Schot kwam bij het hoog springen tot 1.40 meter, maar moest daarmee zijn Scharendijkse clubge noot Serge Verschuur vijf centimeter voor laten gaan. Janco van de Linde voltooide de 800 meter in 2.29,0 min. en Richard Bevelander zorgde voor een persoonlijk record door de 800 meter af te leggen in 2.21,7 min. Bij de C-meisjes kwam Wendy Hartog tot 1.35 meter bij het hoogspringen. Ascha Kikstra overbrugde vijf centi meter minder. Marieke Zwart wierp de speer 13.40 meter ver. Bij de D-meisjes zorgde Patricia Kort voor de beste prestatie. Bij het hoogspringen kwam ze tot 1.35 meter en bij het kogelstoten was zij goed voor een afstand van 9.20 meter. Bei de scores waren goed voor een eerste plaats. Marian de Regt kwam met de kogel tot 5.57 meter en Simone Kie- vits liep de 60 meter in 11,3 sec. Ralph Koper behaalde met een hoogte van 1.40 meter een gedeelde eerste plaats. Op de 80 meter kwam hij tot een tijd van 12,7 sec. Jan Hanse had een halve seconde meer nodig. Tweede jaars A- pupil Ralph Gerards sprong 2.58 me ter ver, stootte de kogel 4.61 meter weg en overbrugde bij het bal werpen 16.00 meter. Mini-pupil Tbnja Gerards kwam tot 2.58 meter ver. Verder liep zij de 40 meter in 8,4 sec. en wierp zij de bal 9.10 meter ver. Broer en zus eindigden beiden als tweede in hun categorie. DEN HAAG - De Sovjet-ambassade in Den Haag heeft de Nederlandse re gering dinsdagavond Iaat een mede deling verstrekt over het ongeluk in de kerncentrale bij Tsjernobyl, zo heeft een woordvoerder van het mini sterie van buitenlandse zaken in Den Haag donderdagmorgen meegedeeld. Francis Klink toonde zich de sterkste van de B-selectie tijdens de recreatie turnkampioenschappen van Delta Sport. GOES - Delta Sport-atleet Jan Konijnenburg zorgde tijdens de jubileum wedstrijden van de Goese atletiekvereniging AV '56 voor de beste prestatie namens zijn vereniging. Op de 800 meter liet hij een tijd aantekenen van 1.55,0 min. Hij verbeterde daarmee zijn persoonlijk record met 1,4 sec. en is nu nog maar 1,2 sec. verwijderd van het Delta Sport-clubrecord, dat nog steeds op naam staat van zijn trainer Kees Verkerke. De verbetering van dit record is gedurende het zojuist begonnen seizoen een van de voornaamste doelstellingen van Konijnenburg en Verkerke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9