WêïÈ 'n Dorp bewaart geheimen De Scheldevallei voer weer uit met Schouwse passagiers kerkberichten berichten Traditionele Zonnebloem-boottocht Personeel KMS stelt ultimatum Auto tegen boom: twee doden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag l mei 1986 «Nr. 23923 Onder vrolijke klanken van draaiorgel Alanti vond de oiitscheping plaats van de 190 passagiers, die de reis met het zonnebloemschip meemaakten. ZIERIKZEE - Het Zonnebloemschip De Scheldevallei maakte dinsdag weer een dagtocht met honderdnegentig ouderen, zieken en gehandicapten van Schouwen- Duiveland. Kapitein J. Buschgers liet dit keer koers zet ten naar Veere, hetgeen een fraaie vaarreis over Ooster- schelde en Veerse Meer betekende. De belangstelling om aan deze tra ditionele Zonnebloem-dagvaartocht deel te nemen groeit nog steeds. Me vrouw T. Kouijzer-Been, woord voerster namens de Zonnebloem-af deling liet desgevraagd weten, dat ze - als de capaciteit toereikend was ge weest - wel tweehonderdvijftig gas ten had kunnen boeken. Met de honderdnegentig die thans echter werden ingeschreven, zit men volgens haar echter wel aan het maxi mum. Veere vormde al eerder het reisdoel van De Scheldevallei in de afgelopen jaren, dat de Zonnebloem op Schouwen-Duiveland deze vaartocht jaarlijks organiseert. Eén keer vorm de de mist echter de grote spelbreker en kon pas anderhalf uur later dan was gepland, echt worden vertrok ken. Dat was dinsdagochtend niet het geval. Het zonnetje liet dan wel op zich wachten, maar het bleef droog en de zee was kalm. Afvaart Tben de honderdnegentig 2ich dan ook tussen acht en negen uur hadden ingescheept, konden de trossen wor den losgesmeten en kon de vaartocht starten. De reis werd meegemaakt door de arts mevrouw Van Zanten en door geestelijk leider ds. A. Baas. Me vrouw L. de Kok trad op als hoofd van de verpleging en de algehele lei ding was in handen van de dames Kouijzer-Been en M. Bruel. Natuurlijk werd er tijdens deze dag ook aan de inwendige mens ge dacht. 's Öchtends was er koffie met een appelcarré; voor het eten een ge zellig borreluurtje met mosselen en stukjes kaas; de lunch bestond uit: een slaatje, tomatensoep, sandwi ches en gemengd fruit. Ten slotte ver zorgde mevrouw E. Vleugel Schut- ter-Spit, die dit keer de reis als gaste meemaakte, voor een tractatie bij de thee. Ook voor de ontspanning aan boord was gezorgd. Mevrouw T. Verkerke-van 't Leven had de leiding in handen van het programma, dat ze samen met Anneke Leij dekker had opgesteld. Het programma voorzag onder meer in een pittige rebus, waar drie goede invullers een prijsje voor in ontvangst mochten nemen. Jarige Eén der passagiers, mevrouw Bogerd-Wandel uit Ouwerkerk vierde haar tachtigste verjaardag aan boord van De Scheldevallei. Uiteraard werd er voor haar gezongen en mocht ze een bloemetje in ontvangst nemen. Voor twee echtparen, van wie één der partners in de Corneliastichting wordt verpleegd, betekende de vaar tocht een dagje fijn samen zijn en voor vele andere passagiers stond de ze dag weer borg voor vele prettige ontmoetingen met vrienden en be kenden uit de regio. Die dingen tellen ongetwijfeld veel meer dan de be zienswaardigheden, zoals Zeeland- brug en silhouet van Veere, die men van boord af kan aanschouwen. Voor het eerst dit jaar werd er on der de passagiers ook een enquête ge houden om eens te peilen welke wen sen er ten aanzien van de Zonne- bloemtocht leven. Seringen bie de bèstie 'k Zou mé wi's op mot' ouwe mit m'n seriengen in m'n bèstie. 't Stuitje, dat 't leven d'r zó rozig uutziet is ma van êêl korte duur, bin'k achter gekomme. Irr dan bion d'r nog 'n êêle boel die 't nooit beléve. 'n Eê- le boel, vö wie de seriengen nooit gebloeid" èbbe... k Mot anêêns dienke an 't Noorderlicht: 'n indruk wekkend natuurverschiensel. Dat èb'k nae die keer nooit mi gezie of. 'k éb'r gin èrreg in g'ad. 'k Was zö'n jaar of tiene, twaolleve, dienk 'k. 't Was a laete op d'n aevend toen'k wakker wier gemaekt: ,,'k Most 'r ma 's uut komme: d'r déé wat op!" Deudat 'r niet trek biegezeif wier, wat 'r dan eigenlijk opdéé, onweer of zó, was t'r anêêns 'n benauwde spanning; d'r klonk oak in dat wekken meschien 'n bitje verslaegenheid deu; net, of't om iets ongriepbaers gieng... D'r waere êêl wat ménsen op straete. De mééste indruk maekte, dat ze zó stil waere. Eêl schèrrep, tekende de dikke toren z'n ei ge af te gen 'n onnatuurleke, róód-gelen émel. 'n Oneilspel- lend licht dwaelde deu de straete over ménsen, die'k moeilijk terugkende. De vrouwen, die d'r aer over dag op 'n dotte droege, stonge noe mit losangende ae- ren over d'r schoere - waere 't èksen - verstêênd te staeren nae 't westen, wae, mit gróóte. angstanjae- gende majesteit, de rossige gloed van 't Noorderlicht, êên van de geheimenissen tussen èmel in aerde pries 6af- Dat lieken nie aomae wè 'n bitje overdrove ma, in dien tied maekte zó'n natuurverschiensel toch wè in druk. Onwetendeid kan de bron wéze van aollerlei schrikbaerende veraelen. Noe óóre m'n van aollerlei vreemde zaeken, ma, die maeke evenvéé indruk as, dat 'r vroeger 'n koeie gekaollefd ad. And ih and mit dat onbegrip gieng 'n véé gróóter gevoel vó 't bovennatuurlijke. Noe m'n langzaeme- rand overa achter komme, binnen m'n nie mi zó gauw verschrokke. M'n uure noe 'n vliegtuug om de komeet van Halley te kunnen bekieken, terwiel de vorige keer, dat 'n verscheen, d'r mensen waere, die d'r eige d'r vö om zêêpe brochte. 'k Stong naest de buurman. Die was 'n bitje wies- gêêrig angeleid èb'k m'n laeter laete vertèlle. Die be- naederde de diengen van aolle dag op 'n andere ma- niere dan Jan in Aolleman. Ie ad meschien véé geléze, in daedeu wist 'n wat meer dan rechtuut. 't Liep toen tegen 't einde van de jaeren dertig. D'r waere steeds meer geruchten, dat 'r 'n oorlog op til was. In tegenstelling tot noe leerde j'r in dien tied mé 's 'n enkel nieuw woordje bie. Zö'n nieuw woordje was toe: progrom... Dat ad iets êêl oneilspellends. De weareld rond je kreeg daedeu iets böózigs, ma, 'k wist nie, wat dat noe eigelijk precies inieuw. Dae bin'k laeter, tot m'n spiet, achter gekomme. Die buurman noe, die lei verband tussen dat vreemde émellicht in 't gebeuren in de weareld. M'n wiste natuurlek ma overè wat van...! Je kreeg t'r g'n toelichting bic van 'n Ilterman of Achter 't nieuws. De tiende Meië was dan oak 'n êêle verrassing....! ,,Dat rooie licht", zei buurman, ,,is 'n teken en den émel, dat 'r bloed over ons komt, vanwege 'n oorlog, zöès m'n nooit gekend èbbe". Wat dien oorlog betreft eit 'n gliek g'ad, jammer genog. 'k Stong 'n jaertje laeter op 't stoepje, toen 'n be- graeve wier. Ie was êêl ziek geweest. z'Adde zand in de straete gestrooid toen 'n zó ziek lag. Dat dempte 't geluud van de karren in boerewaegcns. M'n waere toe nog 'n bitje „zacht" vö mekaore. 't Paeretje vó de liekkoesse stong wat ongeduldig te krauwen over de klienkers; of 'n acst ad 't vrachje weg te briengen. 't Was voorjaer. Op de kiste lag 'n bos witte serien gen. Die konnen nie van de buurvrouwe wéze. vol gens mien. Je ziet 't, d'r zit 'n wat teerértig staeretjc an m'n veraeltje. 't Vaol oak nie mee, as je prille, onbezurreg- de jeugd, mee wor begraeve... ARJAON DEN HAAG - Het kabinet vindt verlewnging van de wet op de niet- CAO-iiikomens, die eind dit jaar af loopt, onnodig en ongewenst. Minis ter De Koning van sociale zaken en werkgelegenheid heeft dat de Tweede Kamer laten weten. ROTTERDAM - Met de aanhouding van vijf personen denkt de Rotter damse politie enkele centrale figuren uit criminele kringen in de Rotter damse haven te pakken te hebben. De politie nam ook voor 850.000 gulden aan gestolen sigaretten in beslag. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Assen (toez.) en te Nij- verdal: J. Seton te Ridderkerk. Aangenomen naar Grootegast en Doezum: B. Prakke te Gouda; naar Hayelte: M. Zuiderama te Hooge- zand-Sappemeer-Korpswolde. Gereformeerde Kerken Beroepen te Biddinghuizen (Herv. Geref. Samen op Weg): G. C. Hovingh te Deventer. Aangenomen naar Oosterbeek (wijk Doorwerth-Heveadorp): drs. J, Broer te Ter Aar. Bedankt voor Minnertsga: drs. R. H. Stutvoet te Brouwershaven/Zon- nemaire. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Steenwijk: R. Heida te Valkenburg en Katwijk; te Utrecht- Noord/West: Jt. Janssen te Lopper- sum en Westeremden; te Leens: W. M. van Wijk te Ferwerd in combinatie met Hallum. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Apeldoorn: L. Blok te Nunspeet. Er kwamen zeer vele positieve reac ties binnen, waaronder hele lieve ge dichtjes. Maar er was ook een klacht: het is altijd zo druk bij de toi letten. Traditiegetrouw werd er 's middags ook weer een verloting gehouden en het aardige daarbij was, dat sommige gasten zelfgemaakte prijsjes daar voor hadden meegebracht. Bijdrage De eigen bijdrage voor deelname aan deze Zonnebloemboottocht be draagt nog steeds 25,—. Elders in het land is die eigen bijdrage vaak al opgeschroefd tot 27,50 of 30,—, maar de afdeling van de Zonnebloem op Schouwen-Duiveland wil daar vooralsnog niet aan. Dankzij het feit, dat de opbrengst van de jaarlijkse collecte volledig voor de bootreis be steed mag worden, is het thans nog steeds mogelijk gebleken niet boven die 25,— eigèn bijdrage uit te moe ten. De Zonnebloemafdeling doet uiter aard ook moeite om mensen van Schouwen-Duiveland eens geplaatst te krijgen op het grote Zonnebloem schip voor een vaarvakantie gedu rende een week. In juni kunnen daar weer nieuwe opgaven voor worden gedaan. Mevrouw Kouijzer moet ech ter erkennen, dat met geen mogelijk heid te zeggen is, wanneer een even tuele toezegging dan te verwachten is, want ook voor het grote Zonne bloemschip is de belangstelling ont zettend groot. Omstreeks vijf uur dinsdagmiddag voer De Scheldevallei weer de haven van Zierikzee binnen onder de wel komstklanken van draaiorgel Alanti van de familie Gieskes. Bij het zien van de Zeelandbrug hadden sommi gen reeds de jassen gepakt, maar dat bleek wat vroeg, want vanaf dat mo ment is het nog wel een klein uurtje varen voordat je kunt aanleggen in Zierikzee. Beursbericht Markt Goes dinsdag 29 april 1986 Aardappelen Bintje, veldsgewas, directe leve ring, op auto geleverd 11-14V2 cent per kg. Voeraardappelen 6-7 cent per kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 28 april 1986: Bintje 35-50 mm 8-8Vi cent per kg; Bintje, 50 mm opwaarts, 20-22 cent per kg. Uien Zaaiuien, directe levering, op auto geleverd, tot 15 cent per kg. Zaaiuien, 40 mm opwaarts, directe levering, tot 18 cent per kg. Exclusief B.T.W. Vlas Ongerepeld, op auto geleverd, 25-33 cent per kg. Afwijkende partijen 15- 24 cent. Exclusief B.T.W. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen per 100 kg en exclusief B.T.W.: Tbr we, basis 16%, uit opslag handel en coöp. 47,50 - 49,tar we, basis 16%, uit eigen opslag 50,— brouwgerst 51,00; voergerst 43,50; haver, basis 16%, 39,00 - 40,00; erwten, kleine groene 75,00 - 83,-; Capucijners 77,00 - 81,00; bruine bonen, vrij van grond en hal ve, basis 18%, tot 125,00; Karwij, boerenschoon 200,00 - 282,00; Kar wij, prima doorsneekwaliteit 295,00; Blauwmaanzaad, boeren schoon 107,50-/ 122,50; Blauwmaan zaad, prima doorsneekwaliteit 150,-. Hooi en stro Alle prijzen per 1000 kg, op auto ge leverd en exclusief B.T.W.: Weidehooi, le snede, 335,— - 350,—; weide hooi, 2e snede, 270,295,—; dijk- hooi 245,— - 270,—; lucernehooi 400,- - 425,—; veldbeemd 225,— - 250,—; roodzwenk 160,— - 210,—; raaigrassen 160,230,—; gerste stro 205,— - 215,—; tarwestro 200,220,—; erwtenstro 185, 210,—; bruine bonenstro 175,— - 200,—; haverstro 185,200,—. Vrijdag 2 mei Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.30 uur Die Schwarzwald-kliniek, Duitse serie. Afl. 6: De ontvoering. Tijdens een bankoverval raakt een van de gangsters ernstig gewond door een politiekogel. Dr. Brinkmann zal hem moeten opereren. 15.15 uur AVRO's Service, amuse ment en informatie. 16.05 uur AVRO's Tele-Keuken, met Henk Molenberg. 16.15 uur Ik zag twee beren, kleuter programma. 16.30 uur AVRO's danstest voor de regio Oost-Nederland. 17.00 uur De Bennie Bang Show, ge varieerd kinderprogramma. 17.15 uur Ontdek je plekje, serie filmpjes over de schoonheid van stad en land. Afl.: Zwolle. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias. 18.15 uur AVRO cursus bridge. Les 11c. 18.25 uur De moestuin. Les 3. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Wordt vervolgd, tekenfilm magazine. 19.25 uur AVRO's Toppop. Presenta tie: Kas van Iersel. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Zendtijd Politieke Partij en: C.D.A. 20.38 uur De Peetvader II, Ameri kaanse speelfilm uit 1974. Regie: Francis Ford Coppola. Michael Corle- one (Al Pacino) keert in gedachten te rug naar de periode toen zijn vader (Robert de Niro) als jongen uit Sicilië vluchtte nadat zijn moeder was ver moord door Don Ciccio. Michael Cor- leone is vastbesloten om de zaken van zijn vader te legaliseren, (ca. 22.10- 22.15 uur pauze. 00.00 uur Journaal Nederland 2 10.00 uur Skoale-telebord; Titus Brandsma in it ferset (herh). 11.00 uur School TV-weekjournaal. Afl. 28. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.00 uur Vloedlijn. Thema: vijfdeli ge serie over de problemen waarmee mensen die lange tijd geestelijk of li chamelijk buiten de samenleving gestaan hebben, te maken kunnen krijgen. Afl. 1: Droog en dan...(ex- alcohol verslaafden). 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Hints, spelprogramma ge presenteerd door Frank Kramer. 19.40 uur Nederlands baggerwerk: een wereldzaak. Filmimpressie over een Nederlands baggerbedrijf. Opna men gemaakt in Nederland, Singapo re, Duitsland en Australië. 20.10 uur Europa Cup II Finale, recht streekse reportage vanuit Lyon. Com mentaar: Kees Jansma. In de rusts. 21.00 uur Praten met de minister-I president. 22.00 uur The best from the west, country westernsongs met Saskia Serge. 22.20 uur Zendtijd Politieke Partij en: P.A.B./Partij Algemeen Belang. 22.30 uur Journaal 22.50 uur Kenmerk Special. Thema van vanavond: Dak- en thuislozen. 23.33 uur Een bericht van de Wilde Ganzen. 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.40 uur Zandy's bruid, Amerikaan se speelfilm uit 1974 van Jan Troeli gebaseerd op The Stranger, van Lilli an Bos Ross. Een ruwe veehouder in Californië denkt zijn, via een contact advertentie gevonden vrouw te bezit ten. De vrouw denkt daar echter heel anders over. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.). 18.10 uur Prikballon, kleutermagazi ne over het maken van allerlei voor werpen en een tekenfilm. Presenta tie: Francis Verdoodt, (herh.). 18.25 uur Knappe koppen (The mis fits of science), Amerikaanse serie over twee jonge wetenschappers die een „krimpserum" ontdekken. Met Dean-Paul Martin, Kevin Peter Hall, Mark Thomas Miller e.a. Afl. 3: De sprekendse dolfijn. 19.15 uur Uitzending door derden: programma van de Socialistische Omroepvereniging. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Het einde van een imperi um, Britse serie over de tanende Brit se invloed in overzeese gebieden. Afl. 2: India, de moslimkaart. 21.05 uur Goede vrienden. (Just good friends). Engelse 14-delige serie van Ray Butter met Jan Francis, Paul Ni cholas, Sylia Kay e.a. Afl. 11. 21.35 uur Première. Filmnieuws met Jo Röpcke. 22.25 uur Concert: Moessorgsky schreef naar schilderijen van zijn vriend Hartmann, Moessorgsky schreef deze cyclus voor piano, in een orkestratie van Ravel. M.m.v. het Fil harmonisch Orkest van de BRT o.l.v. Fernand Terby. 23.05 uur Journaal met aansl. Coda: Staren door het raam, van Jan Hen drik Leopold. BRT 2 .19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie met Pat McDonald, Rowe- na Wallace, Alexandra Fowler e.a. 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.38 uur Juke Box 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Voetbal: finale Beker der Bekerwinnaars vanuit Lyon.' (moge lijk verleningen). VLISSINGEN - De werknemers bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen hebben de di rectie van het bedrijf een ultimatum gesteld dat deze week nog afloopt om te gaan onderhandelen met de vak bonden over een eigen metaal-CAO bij de KMS. Wordt niet op deze eis in gegaan, dan zal het personeel bij De Schelde in staking gaan. Dit heeft de bedrijfsledengroep van de KMS dins dagavond te Vlissingen tijdens een besloten vergadering beslist. Van de aanwezigen stemde 92 procent voor het stellen van het ultimatum en bij afwijzing daarvan voor staking. Vol gens W. Waumans, districtsbestuur der van de FNV afdeling Zeeland, is deze overweldigende meerderheid van stemmen een geweldige steun in de rug van de bonden. Bij de Konink lijke maatschappij De Schelde wer ken 3.000 mensen van wie 1.500 bij de FNV zijn aangesloten. LEIDSCHENDAM - Dit en het vol gende weekeinde komen in totaal on geveer 600.000 buitenlandse toeristen naar Nederland. De eerste golf wordt donderdag al verwacht, aldus het Ne derlands Bureau voor Tberisme (NBT). In het algemeen wordt bijzon dere belangstelling geconstateerd voor de bollenvelden. SAS VAN GENT - Door een ver keersongeval in Sas van Gent zijn twee jeugdige inwoners uit Terneu- zen om het leven gekomen. De 19- jarige P. van Driel bestuurde een per sonenauto en raakte op de provincia le weg door onbekende oorzaak met zijn auto van de weg en knalde tegen een boom. Zijn medepassagier, de 22- jarige W. de Regt, werd uit het voer tuig geslingerd. De personenauto werd geheel vernield. Dit deelde de rijkspolitie woensdag mee. 25 Tilly zat op een bank in de gang, vlakbij Everts kamer. Ze had een be huild gezicht en zei: „Hij is gelukkig niet zo erg gewond, maar hij is zo van de kook. Hij heeft iets kalmerends gehad. De dokter zegt, dat we hem zo veel mogelijk met rust moeten laten, maar u mag wel even naar hem toe, moeder." Evert lag met zijn gespalkte been omhoog, zijn ogen hield hij gesloten. „Evcrt," zei Katrien zacht. Hij sloeg zijn ogen op. „Het gaat best met me," zei hij. „Die poot zal wel weer goedkomen en mijn ribbenkast ook. Dat is het alle maal niet." „Wat is het dan wel?" Hij sloot zijn ogen weer. „Ik ben laf genoeg om het gemak kelijk te vinden, dat ik het u zo ver tellen kan. Onder deze omstandighe den zal het wat zachter aankomen." „Wat is er dan?" vroeg ze; het angst gevoel nam nu zo sterk bezit van haar. dat het haar dreigde te over spoelen. Er was toch iets verschrikke lijks gebeurd; ze had immers dat voorgevoel gehad. „Zeg hei dan," zei ze. „Is er soms iets met een aanbesteding fout ge gaan9 Als het een geldkwestie is. zal er toch wel iets aan te doen zijn." Hij wilde zuchten, maar het bleef bij een poging; zijn gezicht vertrok van pijn. „Het is niet iets bepaalds, niet een geval. Het is alles. We boeren achter uit. Er zijn opdrachten niet doorge gaan en er zijn er te weinig in het zicht. Ik kan het niet, ik kan niets zonder vader." Er wurgde een snik uit zijn keel wat weer pijn veroorzaakte. Everts verhaal was geen nieuws voor Katrien. Tben Bertus nog leefde was ze al van het hele bedrijf op de hoogte geweest, na zijn dood had ze de zaken met verscherpte interesse gevolgd. Ze wist van Everts falen, maar dat hij zich zijn tekortkomin gen zo aantrok was nieuw voor haar. „Luister," zei ze. „je hoeft me dit niet allemaal te vertellen, ik wist het al. Het is toch ook geen wonder, dat de boel niet zo goed meer loopt. Met vader is immers een enorm belang rijke werkkracht voor het bedrijf weggevallen. Daar zit het probleem. Ik kijk al een poos uit naar een oplos sing. En maak je niet ongerust meer, ik ben al een heel eind met die oplos sing. Als je wat opgeknapt bent en minder pijn hebt, praten we er samen over." Tfcrwijl ze zich door Jantien naar huis liet rijden, dacht ze: Ik wilde dat het waar was. ik wilde dat ik een oplossing had. Wc moeten uitkijken naar een goeie kracht, had de boek houdergezegd, maar hij zal veel wil len verdienen. Hoe eerder of je hem neemt, hoe meer kans er is. dat hij zichzelf gauw zal terugverdienen. En als hij niet komt, dacht Katrien terwijl ze de kale bomen en struiken door NEL VAN DER ZEE in het landschap aan zich voorbij zag trekken, dan zal het bergaf gaan. Er is geen keus. Ik zal er vandaag nog werk van maken. Het was maar goed, dat het bedrijf nog niet in tweeën gesplitst was. Jantien de winkel en Evert het werk op het industrieter rein. Stel eens, dat Evert het niet rooide en dat het Jantien voor de wind ging. Dat mocht niet. Evert moest eerst meer zelfstandigheid krijgen, voor ze hem losliet. „Wat bent u stil." zei Jantien. „Bent u nou nog zo verdrietig? Het gaat toch aardig goed met hem?" „Ja, natuurlijk," beaamde ze Ze wilde niet met Jantien over Evert praten. Ik moet het ene kind niet met het andere bespreken, dacht ze. Als ze thuiskwam zou ze meteen naar het industrieterrein gaan. Ze moest daar maatregelen nemen, nu Evcrt er niet was. Ze had een drukke tijd voor de boeg. Ze vond het geen onplezierig vooruitzicht. Ze was de laatste dagen wat tobberig; hard wer ken zou de zinnen verzetten. Ze liet Jantien de auto houden voor eventuele spoedgevallen, ze nam zelf de fiets. Onderweg flitste het haar door het hoofd, dat Bosch, de nieuwe uitvoerder van een bedrijf kwam dat gelikwideerd werd. Ze had de be drijfsleider aan de telefoon gehad, toen ze inlichtingen over Bosch in won. Ze had gevraagd of het waar was, dat het bedrijf ophield te be staan. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5