Zomer-evenementenlijst van VVV-Brouwershaven Koninklijke onderscheiding voor Johan Bokelaar 'Historische' fles wijn voor leden Stuurgroep Brouwershaven 700 jaar Brouwenaar 50 jaar werkzaam in de landbouw Koninginnedag in Noordwelle Schoolplein Serooskerke centraal bij Koninginnedag Koninginnedag in Noordgouwe Uitbundig feest in Dreischor Koninginnedag in Zonnemaire ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 april 1986 Nr. 23922 3 BROUWERSHAVEN - „Je 50-jarig ambtsjubileum vo rig jaar toonde aan dat je liefde had voor je vak en het werk goed deed, anders was je nooit aan een zo groot aantal dienstjaren bij een bedrijf gekomen". Het deed burgemeester C. Slabbekoorn duidelijk genoegen om maandagmorgen, bij koninklijk besluit, aan de Brouwe naar Johan Bokelaar de eremedaille in zilver, behorende hii de Orde van Oranje Nassau te kunnen uitreiken voor de toewijding en trouw waarmee hij 50 jaar lang werk zaam was bij het Brouwse loondorsbedrijf J. R. van der Wekken. Bokelaar die maandag 65 jaar werd, ontving de onderscheiding in huiselijke kring in het bijzijn van zijn werkgever, vele familieleden en vertegenwoordigers van de gemeente. Burgemeester Slabbekoorn speldt de zilveren ere-medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau op. Johan Bokelaar (links) wordt gefeliciteerd doorzijn werkgever Nico van der Wekken. BROUWERSHAVEN - De evenementencommissie van de VVV-Brouwershaven heeft voor het komend seizoen de evenementenlijst samengesteld. Onder voorbehoud van eventuele wijzigingen, volgt hieronder integraal de volledige lijst zoals die recentelijk werd opgesteld. NOORDWELLE - De viering van Koninginnedag in Noordwelle be gint woensdag 30 april om 09.30 uur met het hijsen van de vlag. Hierna volgt een rondgang met de kinderen van de basisschool, die zelf voor de muziek zorgen. Voor diezelfde kinderen wordt er tussen 10.00-11.30 uur in het dorps huis een spelletjescircuit gehouden. Om 14.30 uur is het verzamelen bij het dorpshuis en om 16.30 uur begint op het sportveld een sport en spel- middag voor jong en oud. Na een ver moeiende dag staat de deelnemers een gezamenlijke broodmaaltijd te wachten in het dorpshuis, waar vanaf 19.00 uur een quiz wordt gehouden. SEROOSKERKE - De viering van Koninginnedag in Serooskerke speelt zich af op en rond het school plein, maar begint om 09.00 uur met een optocht van verklede kinderen door het dorp. Om 09.20 uur wordt de vlag gehesen bij de school en het Wil helmus gezongen. Van 09.40 tot 11.30 uur staan de spelletjes centraal, waarbij het the ma Tijd van vroeger is gekozen. Peter van Splunter heeft met Janny Blom voor het middagprogramma een le vend Ganzebord in elkaar geknut seld. Het startpunt is het schoolplein, waar deelnemers zich vanaf 13.30 uur kunnen opgeven. De instructies ko men van de 'Ganzebordexperts', maar pen of potlood brengen de spellief- hebbers zelf mee. In de route staat een pannekoekenkraampje opge steld. NOORDGOUWE - De bewoners van Noordgouwe hebben een dezer dagen het bescheiden programma voor de viering van Koninginnedag in de bus gekregen. Een feest, dat in Noordgouwe begint met het hijsen van de vlag aan de ring van het dorp. Een en ander begint om 10.00 uur en wordt gevolgd door het uitreiken van de prijzen van de ballonnen wedstrijd. Om 14.30 uur wordt een oriëntatie- rit verreden voor fietsers, die aan de ring begint. De finish is bij het dorps huis. De festiviteiten worden om 18.00 uur afgesloten met de prijsuit reiking in het dorpshuis. ,,Ik reik deze wijn uit aan een stel actieve mensen, want als er geen groep als jullie was zou er DREISCHOR - De inwoners van Dreischor staat een uitbundig Ko- ninginnefeest te wachten, dat 's mor gens om 09.00 uur begint met klokge lui. Muziekvereniging Crescendo brengt vervolgens de scholieren van het scholencomplex de Klimop naar de Ring. Om 10.00 gaat de vlag in top bij het grasveld van de Nederlands Her vormde Kerk. De kinderen worden een kwartier later aangenaam bezig gehouden met kinderspelen aan de Ring. Het middagprogramma begint om 13.00 uur met een feestelijke 'Crescendo' rondgang; aangevuld met versierde voertuigen. Een uur later is er een tekenwedstrijd voor het dorps huis. Voor de sportievelingen in Drei schor is er vanaf 15.00 uur een hard loopwedstrijd over 3,5 kilometer. De parcourskaartjes kunnen vanaf 14.00 uur bij startpunt het dorpshuis wor den afgehaald. Tbrwijl ongetwijfeld velen zich aan het hardlopen wagen kunnen de liefhebbers van het zoge naamde paraplu-hangen zich om 15.30 uur van de beste kant laten zien. Een wedstrijd touwtrekken (16.00 uur) en eieren vangen (16.30 uur) slui ten het middagprogramma af. Van 19.00-20.00 uur wordt een da mesvoetbalwedstrijd gehouden op sportveld de Mol. Om 20.30 uur is de prijsuitreiking aan de winnaars van de middagspelen, terwijl om 21.00 uur een dansavond in het dorpshuis begint, waarmee het Koninginnefeest wordt afgesloten. ZONNEMAIRE - De Brouwse bur gemeester C. Slabbekoorn leidt woensdag 30 april om 09.00 uur op het schoolplein de viering van Ko ninginnedag in Zonnemaire in. De plechtigheid wordt gevolgd door een verklede optocht door het dorp met muzikale medewerking van Nut en Uitspanning. Nadat bij de gymzaal ballonnen zijn opgelaten kan om 10.30 uur de Oranjemarkt in de I. M. van de Bijlstraat beginnen. Daar kunnen de bezoekers de tijd onder meer door brengen met een schiettent, een bar becue, een rad van avontuur, een koek en zopie, een ballengooi-tent en een ijskarretje. Op het schoolplein wor den kinderspelen gehouden voor be langstellenden tot twaalf jaar. Na de middagpauze, om 13.00 uur, geeft circus Rijn en Trijn een voor stelling, waarbij het duo zelf de rol vervult van de wilde dieren, acroba weinig gebeuren in dit historische jaar", aldus Steef van 't Hof die, evenals zijn vrouw Lia, was ge- ten en jongleurs. Een uur later is er voor de kinderen een fiets-hindernis- baan opgesteld op het schoolplein en om 15.00 uur begint de intocht van old-timers uit Voorne-Putten. Voor dat de Oranjemarkt om 17.00 uur wordt opgebroken is er om 15.30 uur nog een film van Billie Turf in de school. Om 19.30 uur is er in het Vereni gingsgebouw een prijsuitreiking van de Oranjemarkt, waarna daar om 20.00 uur tijd is voor 'een plaatje, een praatje en een dansje 29 april: Herdenkingssamenkomst in de St. Nicolaaskerk te Brouwers haven i.v.m. de viering Brouwersha ven 700 jaar, georganiseerd door de plaatselijke kerken m.m.v. Willie Bil, organiste, Hermien Schneider, trom- pettiste en de Brassband Apollo. Aanvang 19.15 uur. 30 april: Koninginnedagviering on der het thema Brouwershaven 700 jaar. Aanvang programma 9.00 uur. 8, 9 en 10 mei: Zeilwedstrijden op het Grevelingenmeer. Open Neder landse kampioenschappen Cadet klasse en Nederlandse Kampioen schappen Loper klasse. 22 mei: Opvoering van het histori sche toneelstuk „Johan Cato Kamer ling, een schijngestalte", door de to neelgroep van de Culturele Vereniging „De Roode Lelie". Aan vang 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar bij de VW Brouwershaven. 23 mei: Om 19.00 uur opening van het Museum „De Vergulde Garnaal" op de Markt te Brouwershaven door mr. J. P. Boersma, lid gs van Zeeland en oud-burgemeester Van Brouwers haven. Om 20.00 uur jubileum-opvoering van het historische toneelstuk „Jo han Cato Kamerling, een schijn gestalte" door de toneelgroep van de Culturele Vereniging „De Roode Le lie" in het Tbnnenmagazijn. Kaarten verkrijgbaar bij VW Brouwersha ven. 24 mei: Viering in het kader van Brouwershaven 700 jaar. 9.00-16.00 uur. Grote rommelmarkt op de Markt te Brouwershaven. Veiling om 14.00 uur. 15.00-16.30 uur. Historische speurwandeltocht door Brouwersha ven voor alle leeftijden. Aanmelden bij VVV-kantoor. 20.00-22.00 uur. Ge zellige avond met zang, volksdansen, play-back en toneelstuk (éénacter), georganiseerd door de Plattelands vrouwen. 31 mei en 1 juni: Regionale kam pioenschappen handboogschieten in de loodsen van Jachtwinterberging Fa. Gebr. van Ast aan de Oude Schouwsedijk van 10.00-16.00 uur. UTRECHT - De Utrechtse politie heeft dit weekeinde ongeveer hon derd injectiespuiten gevonden in de buurt van een kinderboerderij bij het Griftpark. Dat gebeurde nadat drie kinderen zich aan de naalden hadden geprikt en hun ouders alarm hadden geslagen. UTRECHT - Naar schatting 2.000 mensen hebben zaterdag in Utrecht deelgenomen aan een demonstratie tegen het fascisme. Aanleiding was de verkiezing van een lid van de Cen trumpartij in de Utrechtse gemeente raad. SCHIPHOL - Een tweemotorig sportvliegtuig heeft zondagmiddag voor nogal wat consternatie gezorgd op en rond rijksweg A-58 nabij het Noordbrabantse Etten-Leur. Het vliegtuigje scheerde over de snelweg, verloor daarbij een tank die in de middenberm in brand vloog en kwam vervolgens zelf vlak naast de weg tot stilstand. Zelf de zoon van een landarbeider, zei Slabbekoorn zich goed te kunnen inleven in de jeugd- en beginnende arbeidsjaren van Johan Bokelaar die in 1935, een tijd van grote werkloos heid, als veertienjarige landarbeider van Van der Wekken kwam werken. „Ik heb me vroeger vaak geërgerd aan de lage plaats die de samenleving aan een landarbeider toekende. Aan mijn vader zag ik met hoeveel zorg en toewijding hij bezig was. Hij hield van zijn werk en van de natuur. Voor mij was hij een prima vakman en ik ben van mening dat dit ook voor u geldt", aldus Slabbekoorn die blij was dat men indertijd tot de ontdek king kwam hoe belangrijk die land arbeider was voor de voedselvoorzie ning. Hij ging in op de loopbaan van Bokelaar die de opkomst van de me chanisatie in de landbouw intensief Tussen 13.00 en 15;00 uur is er voor het publiek gelegenheid zelf te schie ten. 7 juni: Watersportbeurs in het club huis van de WSV Brouwershaven, Haven Noordzijde 38, aanvang 15.00 uur. 7 en 8 juni: Regionale kampioen schappen handboogschieten in de loodsen van Jachtwinterberging Fa. Gebr. van Ast aan de Oude Schouwse dijk van 10.00-16.00 uur. Tussen 13.00 en 15.00 uur is er voor het publiek ge legenheid zelf te schieten. 14 en 15 juni: Zeilwedstrijden op het Grevelingenmeer. Ie Grevelingen NKK week-end. 14 juni: Grote historische optocht in het kader van Brouwershaven 700 jaar met als thema spreekwoorden en gezegden. Aanvang 13.00 uur. Grote koor- en orgelavond in de St. Nicolaaskerk te Brouwershaven in het kader van Brouwershaven 700 jaar m.m.v. alle koren op Schouwen- Duiveland en Brassband Apollo. Aanvang 19.30 uur. 21 en 22 juni: Onderlinge zeil wedstrijden op het Grevelingenmeer. 28 juni: Kinderkoren Songfestival in het Tonnenmagazijn te Brouwers haven. Aanvang 19.00 uur. 5 juli: Viering le Lustrum Majoret- tenpeloton „Apollonia". Optreden van Apollonia op de markt te Brou wershaven o.l.v. Brigitte Horstink m.m.v. de drumbands Apollo, Cre scendo, Con Amore en Nut en Uit spanning. Aanvang 13.30 uur. 12 juli: Brouwse Dag, Braderie op de markt te Brouwershaven vanaf 10.30 uur tot 21.00 uur. Muziek-Play- In voor amateurmuzikanten, aan vang 11.00 uur. Activiteiten voor het Waaggebouw met heksenweegschaal, schandpaal en uitgifte poortersbe- wijzen. 15 juli: Bezichtiging van het histori sche stadhuis van Brouwershaven van tussen 18.30 en 21.00 uur Vrij en tree. 26 t/m 29 juli: Kermis op de Markt te Brouwershaven. 30 juli: Thfeltennisrecreatietoer- nooi in de hallen van Jachtwinterber ging Fa. Gebr. van Ast aan de Oude Schouwsedijk. Aanvang 10.00 uur. In formatie bij de campings en VVV kantoren op Schouwen-Duiveland. 31 juli t/m 3 augustus: Zeilwedstrij den op het Grevelingenmeer. Open Nederlandse Kampioenschappen Contender klasse. 9 en 10 augustus: Zeilwedstrijden op het Grevelingenmeer; Benelux- kampioenschappen in de 470, Laser en 420 klassen. 10 augustus: Dreischor, 't oude vlas dorp. Vanaf 10.00 activiteiten op de Ring welke te maken hebben met de teelt en bewerking van vlas. 14 augustus: Bezichtiging van het historische stadhuis van Brouwers haven tussen 18.30 en 21.00 uur. Vrij entree. 16 augustus: Tussen 9.00 én 12.00 uur kindermarkt op het Marktplein te Brouwershaven. (Bij slecht weer in de loodsen van Jachtwinterberging Fa. Gebr. van Ast op de nieuwe jacht haven!). 16 en 17 augustus: Zeilwedstrijden op het Grevelingenmeer. Kampioen schappen der lage landen in de Cadet, Optimist en Europe klassen. 23 augustus: Tussen 9.00 en 12.00 meemaakte en zich ontwikkelde tot een vakbekwame onderhoudsman van de grote landbouwmachines de schrepel, riek, kar en paard van wel eer hebben vervangen. Goud „Ik denk dat je voor velen goud waard was en nog steeds bent", aldus Slabbekoorn bij het opspelden van de onderscheiding. Hij trok ook me vrouw Bokelaar in de huldiging. „Want het jubileum van de man is het jubileum van de vrouw". De heer N. van der Wekken, de eige naar van het loondorsbedrijf waar Bokelaar werkte, sloot zich bij de woorden van de burgemeester aan en wenste de jubilaris en zijn familie nog veel jaren in goede gezondheid. Bokelaar zelf toonde zich verrast en overdonderd door gebeurtenis waar van hij vooraf niet op de hoogte was gesteld. „Hier had ik geheel niet op gerekend. Ik heb er geen woorden voor", aldus de 65-jarige die aan alle aanwezigen en in het bijzonder de fir ma Van der Wekken zijn dank uit sprak. uur kindermarkt op het Marktplein te Brouwershaven. (Bij slecht weer in de loodsen van Jachtwinterberging Fa. Gebr. van Ast op de nieuwe jacht haven!)- 29, 30 en 31 augustus: Vlootbezoek dér Koninklijke Marine i.v.m.' de vie ring. Brouwershaven 700 jaar. (Drie patrouillevaartuigen en een havën- duikvaartuig). 30 augustus: Viering in het kader van Brouwershaven 700 jaar. Van 9.00-15.30 uur. Boerenboeldag op de Markt. Om 12.30 uur publieke veiling met afslager. Om 15.45 uur: historisch duel met ponjaard en rapier op de Markt bij het Waaggebouw. Om 16.00 uur: Waterspel in de oude haven door de zeeverkenners van Scouting Brou wershaven. Van 16.00-19.00 uur: Ge zellige volksmosselmaaltijd op de Markt. Om 19.30 uur lampionoptocht voor kinderen. Lampionnen worden beschikbaar gesteld door de WSV Brouwershaven. Vanaf 19.30 uur af halen bij het VW kantoor. Van 19.00- 21.00 uur: Optreden van alle muziek korpsen op de Markt te Brouwersha ven. Om 21.30 uur: Vertrek van mu ziek en lampionoptocht naar de nieuwe jachthaven voor de feestelijke verlichte gondel vaart. 6 en 7 september: Zeilwedstrijden op het Grevelingenmeer. 2e Grevelin gen NKK week-end. 13 en 14 september: Zeilwedstrijden op het Grevelingenmeer. Open Belgi sche Kampioenschappen Europe klasse. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 40.00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% 8.T.W. De Stuurgroep Brouwershaven 700 jaar met de 'historische' fles wijn die hun werd aangeboden door het echtpaar Van 't Hof. Van links naar rechts Lia van 't Hof. Coks Boom-van de Burg, Rinus Hanse. Heieen van de Mark-de Bruin, Peter van der Meide, Thijs van Vulpen. Debbie Verbeek en Steef van 't Hof. BROUWERSHAVEN - Aan de vooravond van de evenementen in het kader van het 700-jarig bestaan van Brouwershaven hebben Steef en Lia van 't Hof maandagavond in hun zaak aan de Brouwse Markt een 'historische' fles wijn en een herdenkingslepel tje uitgereikt aan zes van de zeven leden van de Stuurgroep Brouwershaven 700 jaar. Het voor Brou wershaven historische jaar 1986 en de daarop geënte feestelijkheden waren voor het echtpaar aanleiding tot de inkoop van een voorraad wijn met een spe ciaal etiket dat betrekking heeft op 700 jaar Brou wershaven en die, evenals het herdenkitlgslepeltje, gedurende een jaar verkocht zal worden in hun le vensmiddelenzaak. kleed in historische kostuum. De flessen bevatten uit Frankrijk af komstige tafelwijn, Rode Medoc of witte Loire. Het etiket dat werd ontworpen door het echtpaar Van 't Hof, draagt het wapen van Brou- wershven en een silhouet van de smalstad in de middeleeuwen. Het zwaar verzilverde lepeltje draagt eveneens het wapen van Brouwershaven terwijl in de lepel het historische jaartal is gegra veerd. kwaliteit bevorderend Namens de Stuurgroep sprak vice-voorzitter Peter van de Meide zijn dank uit voor het initiatief, dat naar zijn mening de kwalteit en diepgang van het feest bevor dert. De Stuurgroepleden waren tevens van mening dat de wijn en het lepeltje heel geschikt zijn om als passend cadeau te gebruiken in 1986. Dat was ook de bedoeling van Steef Van 't Hof. ,,"Tk heb een flinke voorraad ingekocht en het is niet de bedoeling dat die nog 700 jaar blijft liggen". De evene menten rondom het 700-jarig be staan van Brouwershaven worden vanavond geopend met een herdenkings-samenkomst in de Sint Nicolaaskerk die om 19.15 uur begint. 1 h

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3