Provinciale VVV-directeur pleit voor goede samenwerking op alle lokale niveau's Even een straatje om Westerschouwse WD hekelt inspraaktermijn streekplan 24 0% ISTA Raad akkoord met plan reconstructie Stolpweg 7> AM, A-C, HsiiC DE ZIERIKZEESCHE COURANT Alleen de bundeling van alle krachten kan leiden tot optimaal gebruik van de beschikbare mogelijkheden1''' Wel instemming met provinciaal plan AUSTIN ROVER WAT Burgemeester opent Kerkwerfse Koninginnedag Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 29 APRIL 1986 142ste jaargang Nr. 23922 Eremedaille Zangavond Genezing Clubkampioen Johan Bokelaar uit Brouwershaven was vijftig In de Hervormde kerk van Renesse werd een Tien jaar geleden stichtte de nu 72-jarige Bru- Michel Holm eiste verrassend het clubkampi- jaar werkzaam in de landbouw. Burgemeester geslaagde zangavond gehouden, waaraan on- no Mertens Tidorp. „We kunnen hier alles ge- oenschap van tafeltennisvereniging Scaldina C. Slabbekoorn spelde hem de eremedaille in dermeer medewerking werd verleend door ne- nezen, hier hoeft niemand 2iek te zijn", stelt hij. op door in de finale van favoreit Ton ten Hove zilver op. (Pag. 3). gerzanger Henry Blackman. (Pag. 4). (Pag. 9). te winnen. (Pag. 11). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wat regionale VVV? We zijn nog niets eens in staat om sa men ratten te vangen! A. P. den Reijer NOORDWELLE - Onder opmerkelijk grote belangstelling vertrokken vier Schouwen-Duivelandse motorrijders voor een tocht van om en nabij vijf we ken door de Afrikaanse landen Tunesië, Alge rije en Marokko. Wanneer het al lemaal loopt, zoals het door Kees Bom, Jos Geluk, Kees Reinhoud en Ab van Dongen is gepland en het kwartet niet al te veel vèrdaalt in de onmetelijke Sahara, hebben zij bij terugkeer ongeveer 8500 kilometer afgelegd. Na een maandenlange voorbereiding was het viertal nu zo ver. Uitgezwaaid door vrienden en bekenden ging het kwartet in Noordwelle van start. Na een om metje rondom de plaatselijke kerk werd de tocht officieel ingezet. Op of na bij 3 juni zijn ze weer op het thuishonk terug ■w-k ITTVTTT J ZIERIKZEE - „De essentie van de nieuwe structuur van de provinciale VVV is dat deze organisatie is veran derd van een consumentenorganisatie in een producen tenorganisatie. Het bedrijfsleven en de Provinciale VVV moeten gaan samenwerken om consumenten te werven." Deze woorden sprak de nieuwe directeur van de provin ciale Zeeuwse VVV, de heer A. C. Bontenbal, tot de op de voorjaarsvergadering van de Zierikzeese VVV aanwezi ge leden. Hij maakte gebruik van de uitnodiging van het bestuur van de plaatselijke VVV om de nieuwe struc tuur, die de provinciale VVV sinds enkele maanden heeft, op deze vergadering nader toe te lichten. In zijn betoog maakte Bontenbal de aanwezigen duidelijk dat het pro vinciale standpunt er vanuit gaat dat een goed functioneren van de provin ciale VVV voor iedere betrokkene in de provincie van groot belang is. Dat deed hij door nader in te gaan op de vier hoofdtaken van zijn organisatie: marketing/promotie, dienstencoör dinatie, beleidsadvisering en het creëren van een goed distributienet voor de consumentenwerving. Ten aanzien van de marketing en promotie benadrukte Bontenbal dat hierbij de zorg voor een goede ver koop van Zeeland als één geheel pro- dukt op het gebied van recreatie voorop staat. ,,Het gaat hierbij niet om de pro vincie in haar geheel als een soort eenheidsworst naar buiten te verko pen, maar om alle factoren, die Zee land tot een recreatieprovincie bij uitstek maken, te bundelen tot één geheel waarbij de grote gevarieerd heid duidelijk tot uiting komt." Bontenbal signaleerde ten aanzien van de uitvoering daarvan echter wel een groot probleem, namelijk het feit dat de provincie Zeeland is te verde len in zes verschillende eiland regio's, alsmede het feit dat er rela tief een klein budget beschikbaar is bij de lokale VVV's en bij het be drijfsleven. Afstemming- noodzakelijk Bontenbal noemde het welslagen van de eerstgenoemde hoofdtaak een voorwaarde voor het goed vervullen van de tweede: de dienstencoördina tie. Hij prees zich gelukkig dat in middels een professionele promotie medewerker bij de provinciale VW BURGH-HAAMSTEDE - De WD-fractie van de Wes terschouwse gemeenteraad kan weinig respect opbren gen voor het feit, dat het voorontwerp Streekplan Zee land niet tijdens een eerdere raadsvergadering ter sprake is gekomen. „De fractie van de VVD had ver wacht en mogen verwachten, dat een extra raadsverga dering zou worden besteed aan de behandeling van dit voorontwerp Streekplan Zeeland, daar het van doorslag gevend belang is voor de te maken bestemmingsplan nen", aldus de liberalen. WD-cr dr. H. J. van Zuijlen had eerder al om uitstel van de bespre king gevraagd, maar tevergeefs, want de sluitingstermijn is door de provin cie vastgesteld op 2 mei. Daarom wordt de specifieke reactie van het college, waarin de reacties van de fracties verweven zijn, vandaag, dins dag 29 april, behandeld tijdens de in stallatievergadering van de nieuwe raadsleden en wethouders. De kri tiek vanuit de liberale hoek heeft hen echter niet weerhouden van een reac tie op het plan. 'Be VVD noemt het plan als geheel 'minder dirigistisch' en daarom past het beter in de thans levende gedach- tengang van autoriteiten en burgers. De fractie heeft problemen met de wijze waarop het college reageert op het plan, namelijk uitgaande van de eerder door de raad vastgestelde structuurschets. De gegevens voor die structuurschets zijn al meer dan vijf jaar oud en „sedertdien zijn inzichten veranderd en situaties gewijzigd en het zou dus van verstandig beleid ge tuigen als was nagegaan of ten aan zien van het gemeentelijk beleid in het voorontwerp streekplan niet is aangesteld in de persoon van de heer A. Kilsdonk, die maandagavond ook bij de vergadering in de foyer van restaurant Mondragon aanwezig was. Daarnaast zag hij echter de aanstel ling van een dienstencoördinator als noodzaak om de tweede hoofdtaak naar behoren te kunnen uitvoeren. De bedoeling is dat deze functionaris tot taak krijgt om een kwaliteitsver betering van het VVV-gebeuren op lo kaal en streekniveau te bewerkstelli gen. Daarbij noemde hij een goede af stemming onderling tussen deze ni veau's een noodzaak, zeker op infor matief gebied. Hij pleitte in dit verband voor een optimaler gebruik door de verschillende VVV's,van el- kaars documentatie. Hij noemde het dan ook een goede zaak dat de Zeeuwse provinciale VVV van het Nederlands Bureau voor Toerisme toestemming heeft gekregen voor het opzetten van een regionaal docu mentatiesysteem. „Veel evenementen van de verschil lende verenigingen vallen op provin ciaal niveau nog te veel uit de boot. We moeten elkaar in dat verband een goede agendaservice bieden op pro vinciaal niveau, zodat het niet meer kan voorkomen dat in de provincie op één en dezelfde dag op twee plaat sen een grootschalig evenement wordt georganiseerd", aldus Bonten bal. Anderzijds zag hij ook een moge lijkheid om elkaar op die manier pas sief ten dienste te zijn, met name door het op elkaar afstemmen van de kleinere evenementen om zodoende toch grootschaliger bezig te kunnen zijn zonder veel extra inspanning. Hij noemde deze ontwikkeling pas send in een modern promotiebeleid. Blijkens zijn mededelingen ligt het in de bedoeling om vanaf 1987 met een dergelijke provinciale evenementen- lijst van start te gaan. Beleidsadvisering Een derde taak van de provinciale VVV moet een adviserende worden. Volgens Bontenbal moet een provin ciale VVV het provinciebestuur steeds ten dienste kunnen staan met Advertentie financie tegen mnd. financiering tegen OOSTERLAND betrekking tot het geven van advies inzake plannen, die ontwikkeld moe ten worden of die reeds in een fase van ontwikkeling zijn, teneinde een optimale uitbouw van de mogelijk heden te bewerkstelligen, voor een deel zou dat tevens op landelijk ni veau opgeld kunnen doen. De vierde taak tenslotte moet wor den gezocht op het gebied van het creëren van een goed distributienet over het gehele land met betrekking tot voorlichtings- en wervingsmateri aal over de mogelijkheden die Zee land als recreatieprovincie te bieden heeft. „Deze laatste poot is voor een deel een levensvoorwaarde voor een geleide instandhouding en uitbouw van de recreatieve ontwikkeling in Zeeland", zo lichtte Bontenbal toe. In dat verband kon hij melden dat op landelijk niveau de plannen om te komen tot een landelijke reorganisa tie op VVV- en promotiegebied klaar liggen. Daarbij zullen de twaalf pro vinciale VVV's en de VVV's van de drie grote steden een grote rol gaan spelen De bedoeling achter deze opzet is om een optimaal gebruik te gaan ma ken van alle mogelijkheden die plaatselijke, regionale en provinciale VW's kunnen bieden. Daarbij wordt er vanuit gegaan dat ook het be drijfsleven haar steentje bijdraagt: Vervolg pagina 5 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Pleidooi overleg met bewoners DUIVEL AND - Het verhogen van de verkeersveilig heid gold voor de Duivelandse gemeenteraad als belang rijkste argument om unaniem akkoord te gaan met het duurste plan 207,793,62) voor de reconstructie van de Stolpweg in Nieuwerkerk. Bij het scheiden van de markt (c.q. raad) kon derhalve nog een belangrijke wens op het raadsverlanglijstje met deze besluitvorming worden af gerond. hfORDT HET WEER. nieuwe aandachtspunten naar voren worden gebracht, waardoor voor de gemeente meer toekomstige moge lijkheden ontstaan dan in de struc tuurschets - vier jaar geleden - zijn vastgelegd". De fractie wil de ruimere mogelijk heden in het streekplan handhaven, zodat eventuele knelpunten later als nog kunnen worden opgelost. De door het college gevraagde beperkin gen voor het streekplan wijst de VVD van de hand, omdat „liet uitein delijk resultaat van de plannen ten aanzien van de recreatieve ontwikke ling van bestaande bedrijven wcl- eens tot zodanige onbillijkheden kunnen leiden, dat bijstellingen no dig zullen zijn". De partij wil instemmen met het streekplan en slechts die gewenste aanvullingen kenbaar maken, waar over nu al volledige instemming is bereikt. Ook laat de fractie het niet na haar teleurstelling uit te spreken over het ontbreken van „elke visie op de gevolgen van de openstelling van do weg over dc Oosterscheldewer- kcn". Alle fracties bleken het erover eens, dat met het derde alternatief (het genoemde duurste plan) de be oogde verhoging der verkeersveilig heid zou worden bereikt. PvdA-fractievoorzitter de heer C. J. Hillebrand maakte de kanttekening de oversteekplaats in dat betreffende plan toch wel wat summier uitge voerd te vinden. Verder wilde hij we ten of vooraf overleg was gevoerd met de bewoners van de Merellaan, die door het dempen van de sloot en de aanleg van een voetpad een stukje privacy zien aangetast. Hillebrand wilde weten of er alles aan gedaan was met deze mensen tot overeen stemming te komen, daar hij het zo betreuren als er achteraf bezwaren zouden worden ingediend. Aan voorbij gegaan SGP-fractievoorzitter A. van Klin- ken bleek het in dezen eens met zijn PvdA-raadscollega. Hij erkende, dat zijn fractie in de desbetreffende com missievergadering aan de betreffen de privébelangen van betrokken be woners was voorbij gegaan. Van Klinkens fractiegenoot K. Hendrikse was het daar echter niet mee eens en voerde even later aan, dat juist heel terdege werd bezien en geconcludeerd, dat het hier bestem- mingsplanmatig beschouwd juist handelen betrof. VVD-woordvoerder W. P. Stouten achtte het verhogen van de verkeers veiligheid op de Stolpweg van zeer groot belang en kon dan ook volledig instemmen met het door b en w ge da- KERKWERVE - De Middcn- schouwse burgemeester, W. den Boer, opent woensdag 30 april om 09.40 uur de feestelijkheden rond Koninginne dag in Kerkwerve. Twintig minuten later beginnen aan dc Ring de kin derspelen, waarmee tevens het och tendprogramma wordt afgesloten. Vanaf 13.00 uur is er een optocht van verklede kinderen en versierde fietsen en karren. Con Amore ver leent haar muzikale medewerking aan de stoet. Om 14.15 uur beginnen de marathonspelen aan de Ring, waar ook het ringsteken voor brom fietsen met duopassagier bijhoort. Vanaf 18.00 uur kunnen belangstel lenden zich inschrijven bij het Vereni gingsgebouw voor een auto-puzzelrit, die om 18.30 uur van start gaat. Met de uitreiking van de prijzen en een oranjebal in het Verenigingsgebouw (21.00 uur) worden dc festiviteiten af gesloten. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Mooie dag Koninginnedag belooft een mooie dag te worden. Na het optrekken van de ochtendmist volgen zonnige perio den. Het kwik stijgt daarbij naar 16 graden. De wind is zwak en verander lijk. Minimumtemperatuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 3 mei: Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: variabel 3 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: oost 3 vervolg pagina 2 Zaterdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 30 april Zon op 06.12, onder 21.02 Maan op 03.41 onder 10.51 1 mei Zon op 06.10, onder 21.04 Maan op 04.12 onder 12.16 Laatste Kwartier: 1 mei (05.22) Nieuwe Maan: 9 mei (00.10) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen is het zonnig en droog. De middagtempera- tuur kan daarbij op diverse plaatsen oplopen tot rond twintig graden Nadat dinsdag een wolkengebied via ons land naar het oosten wegtrok, drong drogere lucht ons land binnen. Daardoor nemen de mistkansen de komende dagen sterk af. Inmiddels blijft de luchtdruk in onze omgeving stijgen. Hierdoor komt er een hoge- drukgebied in onze omgeving tot ont wikkeling. Dit beheerst de eerstko mende dagen het weer bij ons. Ook op langere termijn mag op zon nig en droog weer gerekend worden. De middagtemperatuur blijft tot en met zondag in het binnenland rond de twintig graden liggen. Aan zee blijft het iets koeler.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1