Burgemeester sluit De Pul in Bruinisse De „kop" zit erop! Wethouder Groen opent expositie in Eenhoorn Unieke tentoonstelling in De Meerpaal te Bruinisse 0% ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijding bij de Blauwe Keet WflT Diefstal uit auto Aanrijding op rotonde Muzikaal jubileum Bruinisse AUSTIN ROVER 24 Soldaat uit Burgh-Haamstede zwaar gewond bij oefening ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Open dag Geslaagde happening Promotiewedstrijd Vijfmaal goud Een open dag van scouting Zierikzee stemde De eerste regionale ontmoeting tussen ama- Bruse Boys heeft zich verzekerd van een pro- Tijdens de tweede Gym-Grand-Prix in Alkmaar de Mr. Bakkergroep tot tevredenheid. Een aan- teurtoneelspelers werd vrijdagavond een motiewedstrijd na een ruime zege op Terneu- behaalden de turnsters van Delta Sport maar tal nieuwe leden meldde zich aan. (Pag. 2)... geslaagde happening. (Pag. 3). zense Boys (Pag 4). liefst vijf gouden medailles (Pag. 6). MAANDAG 28 APRIL 1986 142ste jaargang Nr. 23921 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Weeteloos zijn zij. die hun wil tot wet maken. Shakespeare Burgemeester T. C. Hekman: „We zitten niet te wachten op Amsterdamse toestanden'" Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BRUINISSE - Op last van burgemeester T. C. Hekman is vrijdagavond van de Bruse jeugdsoos De Pul de deur voorlopig op slot gegaan. Aanleiding daartoe was een vechtpartij, die een groepje relschoppers uitlokte na een aantal ongeregeldheden. De ongeregeldheden, waarbij bier glazen werden kapotgegooid, waren voor de leiding van de soos aanlei ding om politie-assistentie te vra gen. De noodzakelijk geachte ontrui ming veroorzaakte vervolgens duw en vechtpartijen. Daarbij liep D. S. uit Bruinisse klappen op, evenals S. v. d. B. uit Bruinisse. De laatste moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Er werden enkele proces sen-verbaal opgemaakt ter zake van vernieling en mishandeling. ZIERIKZEE - Twee kraanwagens zijn vrijdagmiddag en een deel van de avond bezig geweest met het plaatsen van de kap op molen Den Haas op het Bolwerk. Na veel passen en meten heeft molen Den Haas weer veel zijn oude luister herkregen. De restauratie zal vermoedelijk in juli worden afgesloten, waarna de molen weer maalvaardig is. OOSTERLAND - Op rijksweg 18 bij de Blauwe Keet gebeurde zater dagochtend een aanrijding met zware schade tot gevolg. Uit de richting Bruinisse reed C. B. M. uit Nuth, die bij de Blauwe Keet wilde gaan tak ken. Daartoe verliet hij de rijksweg en zag daarbij niet dat over de paral lelweg D. A. K. uit Middelburg na derde. K. kreeg geen voorrang waar door de aanrijding een feit was. De auto van K. was total-loss. Geopend tot en met 3 mei ZIERIKZEE - „Het werk in een buurthuis gebeurt gro tendeels achter de schermen. Het is dan ook een goede zaak dat er af en toe naar buiten wordt getreden door middel van een expositie. Het is heel erg leuk om de werkstukken eens te bekijken. Ik hoop dan ook dat veel mensen dat de komende dagen zullen doen." Met deze woorden opende wethouder J. Groen zaterdagmiddag een expositie in de Eenhoorn. bank, is geopend tot en met 3 mei; de openingstijden zijn van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. De ongeregeldheden noopten de rijkspolitie er vrijdagavond toe om burgemeester Hekman op de hoogte te stellen teneinde de eindbeslissing te nemen. „Toen ik arriveerde was er een zeer gespannen en geladen sfeer, waarbij sprake was van een zekere agressiviteit. In overleg met de poli tie en het voorlopig bestuur heb ik besloten om de soos voor bepaalde tijd te sluiten", aldus Hekman. Zater dagochtend werd in een extra b en w- beraad toelichting op de gebeurtenis sen gegeven, ^aarbij ook het soos- bestuur was uitgenodigd. Triest De burgemeester noemt de ontwik keling van vrijdagavond een trieste zaak: „Het grootste gedeelte van de jongeren is zeer welwillend. Het gaat in feite slechts om een klein groepje jongeren van rond de dertig jaar, die steeds weer de rust verstoort en zich niet aan de voorschriften wil hop- den. Daardoor wordt de zaak verpest voor iedereen omdat zij de soos als een kroeg beschouwen. Maar we zul len de zaak wel de kop indrukken. Die gasten horen daar niet; uiteinde lijk zitten we hier niet op Amster damse toestanden te wachten zoals bij voetbalwedstrijden vaak het ge val is." Volgens Hekman was de ontwikke ling bij De Pul de laatste tijd een heel eind op de goede weg, waarbij 90% van de soosbezoekers zich voor de goede zaak wil inzetten. Er was een goed overleg tussen ouders en gebrui kers, onder leiding van de Stichting Jeugd. Er is zelfs weer een voorlopig soosbestuur gevormd waarmee goed kan worden gewerkt. Daarom ook vindt Hekman de ontsporing van vrijdagavond een trieste zaak. De expositie is opgezet door leer lingen van de cursus poppen maken en van de cursus tekenen en schilde ren, die gegeven worden in het club huis De Lichtboei aan de Poststraat. De cursus poppen maken is nog niet zo lang geleden van start gegaan en wordt gegeven door Sara van Roon. Er worden verschillende technieken behandeld, zoals stofpopjes, karak terpoppen, kinderpoppen van klei en droomfiguren. Door de verschillende persoonlijke stijlen in afwerking en aankleding is in de Eenhoorn een zeer afwisselende collectie poppen te zien. De leerlingen van de cursus teke nen en schilderen, die onder leiding staan van Anneke Leydekkers, expo seren met werkjes in verschillende technieken. Zo hangen er potloodstu dies, werken in plakkaatverf, aqua rellen en olieverfstukjes. Clubhuisleider Rudy Prager toon de zich zaterdag zeer tevreden over het tentoongestelde: „De activitei ten van de cursussen is gegroeid van niets tot iets heel moois. Dat is met name wel bewezen door het feit dat dit voor de cursisten tekenen en schilderen alweer de vierde expositie is. We hopen in de nabije toekomst op meer terreinen iets dergelijks te ver wezenlijken." De expositie in de Eenhoorn, aan het Havenpark naast de Nutsspaar- Een van dc potloodstudies passelijk is in deze krant ran de expositie in De Eenhoorn, die wel heel toe- Volop aandacht voor het milieu kfORDT HET Wethouder en Anneke J. Groen in gesprek met de beide cursusleidsters Sara van Roon Leydekkers. BRUINISSE - Deze week beleeft de openbare basis school de Meerpaal in Bruinisse een Zeeuwse primeur: binnen de schoolmuren zal een unieke expositie te zien zijn afkomstig van, en samengesteld door het RIVM (Rijks Instituut Voor Milieuhygiëne) uit Bilthoven. De expositie handelt over het her-gebruik van afvalstoffen, en is niet alleen voorbehouden aan leerlingen en ouders van de school. Ook andere belangstellenden zijn van har te welkom en wel op dinsdagavond 29 april, van 19.00 tot 20.00 uur in de school. Eigen werk Toch heeft hij volop hoop op een goede oplossing. Op dinsdag 13 mei is er een bijeenkomst belegd tussen het voorlopig bestuur, de ouders en de gebruikers van de soos. Daar zul len alle partijen goede richtlijnen opstellen, die door iedereen bekrach tigd en onderschreven zullen worden. Op die manier moet worden voorko men dat door een klein groepje alle jeugd het moet bezuren. Hekman ziet een verantwoorde en gezellige soos voor ogen met een goe de ouderraad en barcommissie. „Er moet een structurele oplossing wor den gevonden met medewerking van de Stichting Jeugd, zodat er een ge zellige soos komt voor de jeugd in de leeftijd rond de 20 jaar", aldus de bui-- gemeester. BROUWERSHAVEN - Het niet af sluiten van zijn auto kwam K. R. uit Bruinisse duur te staan. Zondagmid dag had hij zijn wagen in Brouw ge parkeerd en bemerkte bij terugkomst dat zijn portemonnee met 200,— en een bankpasje was gestolen. ZIERIKZEE - Op de Zierikzeese ro tonde was het zondagmiddag weer raak. Uit Bruinisse naderde C. G. M. B. uit Stampersgat de rotonde en zou daarbij geen voorrang verleend heb ben aan de van rechts komende J. B. uit Ouwerkerk. De schade was ge ring. BRUINISSE - Dc Christelijke Ge mengde Zangvereniging Laus Deo bestaat 25 jaar en in verband daar mee geeft het koor een jubileumcon cert op zaterdag 3 mei in dc Neder lands Hervormde kerk. De aanvang is half acht. Medewerkenden aan deze jubi leumuitvoering, weereen hoogtepunt in dc kwart eeuw dat het koor be staat, zijn het Prins Mauritskoor van de Chistclijke Scholengemeenschap uit Middelharnis onder leiding van Mar van der Veer, dominee W. F. Tbe- kens, oud-predikant van Bruinisse, Hendrik Hoogerheide aan het orgel terwijl de algehele leiding in handen is van Kees den Braber, de dirigent van Laus Deo. Het bestuur heeft een aantrekkelijk programma samenge steld met samenzang en afwisselend dc beide koren. De opening geschiedt door dominee Tcekcns en de aanwezi gen worden welkom geheten door de voorzitter van Laus Deo, M. Bodbijl- v. d. Have. Bovendien, zoals gebrui kelijk bij een jubileum, staat er een huldiging op het programma. Het be stuur houdt na de uitvoering een re ceptie in het NH-verenigingsgcbouw. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Zon na mist In de ochtend wolkenvelden en plaatselijk mist. 's Middags perioden met zon. Middagtemperatuur 13 gra den. Een zwakke tot matige weste lijke wind. Minimumtemperatuur komende nacht 7 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 2 mei: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: variabel 3 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: variabel 3 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp. 8 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 29 april Zon op 06.14, onder 21.01 Maan op 02.56 onder 09.30 Laatste Kwartier: 1 mei (05.22) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vanavond en vannacht is er nog kans op een buimorgen wordt die kans aanmerkelijk gereduceerd. Het is dan half tot zwaar bewolkt en op de meeste plaatsen droog. Vannacht daalt de thermometer tot een minimumwaarde van rond de ze ven graden. Morgenmiddag zal, door een wind die van zee komt, de tempe ratuur in het land flink uiteenlopen. Langs de kust wordt het niej veel warmer dan elf of twaalf graden. Maar landinwaarts kan het kwik oplopen tot een graad of zestien. Er staat een matige wind die door gaans uit het noordwesten komt. Woensdag, Koninginnedag, komt Ne derland terecht onder de as van een langgerekt hogedrukgebied van de Azoren tot Skandinavic. Er zijn dan vooral in het binnenland flinke zon nige perioden te verwachten en de temperatuur gaat daar nog wat om hoog. Advertentie mnd. financiering tegen financie tegen rente OOSTERLAND De expositie kwam er, omdat de school bezig is met een project over ons milieu. Han Viergever raakte in contact met genoemd instituut, op zoek naar lesmateriaal. Toen bleek, dat het RIVM beschikte over een com plete tentoonstelling, die nu voor het eerst in Zeeland te zien zal zijn. De expositie is niet het enige wat er in de school te zien zal zijn op dins dagavond de bevindingen van do vcrvoig pagina 3 BURGH-HAAMSTEDE De twin tigjarige M. A. uit Burgh-Haamslcdc is zondagmiddag bij een parachu tesprong in het Wcstduitse Blomberg levensgevaarlijk gewond geraakt. De in Duitsland gelegerde soldaat is met spoed overgebracht naar een zie kenhuis in Detmold. A. was na een parachutesprong be land in een vijfentwintig meter hoge boom. Dc ter plaatse gekomen brand weer is bijna twee uur tevergeefs be zig geweest de man uit de boom te ha len. maar niet één ladder had dc gewenste lengte. Daarna werd de hulp ingeroepen van een reddingshc likopter. die A. een rcddingslijn toespeelde. Vermoeidheid Waarschijnlijk door zijn vermoeid hcid was de soldaat niet in staat zich aan de lijn vast te houden, waarna hij van een hoogte van 25 meter naar be neden viel. Hij raakte hierbij zeer ernstig gewond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1