Hsyc Koninklijke onderscheiding en ereburgerschap Duiveland voor wethouder A. L. Bakker Bouw van 32 servicewoningen in Zierikzee vordert gestaag Iwijiverhuizen Uw m&uÈ 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 24 0% ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Afscheid van vijf raadsleden AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer AUSTIN ROVER Kamerbreed tapijt TUINMAN WAT HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verrast Sport Overdag In actie Koninginnedag Het in Bruinisse op bezoek zijnde koor van de In de Zierikzeese sporthal Onderdak wordt we- Het Anti Bont Comité is in actie gekomen tegen Op woensdag 30 april wordt in alle kernen, Poolse Nachtegalen is verrast over de warme kelijks gedurende anderhalf uur Sport Overdag de plannen om in Nieuwerkerk te starten met groot en klein, van Schouwen-Duiveland weer ontvangst in het vissersdorp aan de Grevelin- gegeven door Delta Sportster Esther Goed- een pelsdierenfokkerij. Het hoe en waarom. Koninginnedag gevierd. Ook Zierikzee heeft gen. (Pag. 3). hart. (Pag. 7). (Pag. 11). een ruim programma. (Pag. 13). VRIJDAG 25 APRIL 1986 142ste jaargang Nr. 23920 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een vriendelijk woord is al een lentedag. Russisch spreekwoord Dit nummer bestaat uit 14 pagina's DUIVELAND - Scheidend PvdA-wethouder A. L. Bak ker van de gemeente Duiveland kreeg donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering in het gemeente huis te Nieuwerkerk de gouden eremedaille in de orde van Oranje Nassau opgespeld en werd tevens henoemd tot ereburger van de gemeente Duiveland. Een dubbel eerbetoon, dat hem ten deel viel voor de wijze waarop hij zich gedurende zevenentwintig jaar voor de gemeentepo litiek heeft ingezet en voor het vele werk binnen het ver enigingsleven zowel op sociaal als kerkelijk en sportief vlak. De bouw van de servicewoningen aan ket Jannewekken vordert gestaag. Dat de bouw in meerdere woonlagen ook ten aanzien van de daarbij benodigde machines de nodige aanpassingen vereist bleek dinsdagavond, toen een reus achtige hijskraan moest worden afgevoerd. Het Jannewekken moest 's avonds enige uren worden afgesloten om de kraan op een dieplader te kunnen manoeuvreren. Burgemeester J. van Bommel schetste zijn vertrekkend college collega als een bekwaam bestuurder met veel politiek gevoel; met een ei gen mening, maar collegiaal en coö peratief ingesteld. Hij benadrukte Bakkers inzet ten aanzien van de in tegratie van de vier Duivelandse dor pen tdt één gemeente en meende dat de wethouder met trots op zijn werk mag terugzien. De benoeming van wethouder Bak ker tot ereburger en het opspelden van de Koninklijke onderscheiding, In juni actief benaderen potentiële huurders ZIERIKZEE - De Stichting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden op Schouwen-Duiveland (SWWB) gaat in de maand juni van dit jaar beginnen met de ac tieve verhuur van de 32 service-woningen aan het Jannewekken te Zierikzee. De bouw vordert gestaag en naar het zich laat aanzien kan het gebouw tussen januari en maart 1987 worden opgeleverd. Volgens Beter Wonen-directeur ing Ph. H. van Doorne hebben zich nu al 100 gegadigden aangemeld „maar of die allemaal als serieuze huurders ge zien moeten worden betwijfel ik". Hij is over de optimale verhuur van de servicewo ningen in ieder geval zeer optimistisch. Het opbouwen van het gebouw met behulp van een betonskelet gaat zien- Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 nV] b.g.g. 1585 of 1385 MBm derogen vooruit. Maar de bouw van de woningen bevindt zich nog in de zogenaamde ruwbouwfase. ,,Het is niet zo, dat de woningen nu binnen enkele maanden opgeleverd kunnen worden. Rekening houdend met enig regenverlet (we werken nog niet on der de kap) en mogelijk een wat vroe ge winter, hoop ik, dat de woningen tussen januari en maart kunnen wor den opgeleverd", aldus de directeur. Volgens hem voltrekt de bouw zich uitstekend en vallen er geen bijzon derheden te melden. Daarom kan al in juni begonnen worden met het ver huren van de woningen. ,,Dan pas hebben we ook een goed zicht op de definitieve huurprijzen en kunnen we gedetailleerd de verschillende wo ningtypen presenteren. Bij de 32 wo ningen zijn zeker 20 verschillende woontypen te tellen". De huurprijs schommelt volgens Advertentie iNafibnale en 'internationale verhuizingen j Emigratieverpakkingen Opslagboed.els Overzeese verhuizingen Van Doorne tussen de 1200-1400 gul den „waarbij enkele woningen mis schien wat duurder uitvallen, maar wel binnen de toelaatbare marge blij ven". Het valt volgens hem moeilijk te zeggen hoeveel mensen nu al met zekerheid weten, dat ze een woning willen. „Dat is afhankelijk van hun vraag en ons aanbod, de huurprijs en de bouwmarkt. Het zijn veelal men sen, die eerst een eigen woning willen verkopen en daarom speelt de dan geldende woonmarkt terdege mee", legt de directeur uit. De VVWB wil juist al in juni met het verhuren gaan beginnen, omdat er tussen het tekenen van het huurcon tract en de oplevering van de wonin gen nog een overlegfase met de toe komstige bewoners komt. Van Doorne zegt van hen straks graag te vernemen, welke specifieke wensen de mensen nog hebben. Dat kan in de individuele sfeer zijn, maar ook in het kader van de service. Een ding blijft ook tijdens die gesprekken cen traal staan en dat is de zelfstandig heid van de bewoners. Die zelfstandigheid wordt gecom bineerd met veiligheid en zekerheid „zonder dat de bewoners betutteld worden". Daarom verwacht Van Doorne dat het overleg zich op zeer praktische zaken gaat richten als de koffiebar en dergelijke. Het service pakket is voorgekozen en zal waar schijnlijk geen grote wijzigingen on dergaan. Advertentie iinancie tegen mnd. financiering tegen OOSTERLAND vormden de hoogtepunten van een langdurige officiële afscheidsbijeen komst, tijdens welke een groot aantal sprekers het woord voerde. Beetje weemoed, relativering, begrip, waar dering en dank vormden de belang rijkste ingrediënten van dit druk be zochte samenzijn in de raadzaal. Beetje van streek Wethouder Bakker gaf te kennen een beetje van streek te zijn door dit onverwachte dubbele eerbetoon, waar hij zich zeer dankbaar voor toonde. Hij wilde daar ook graag zijn echtgenote in betrekken, door wie hij zich immer gesteund heeft geweten. Bakker zei ten aanzien van zijn functioneren als wethouder 'een prachttijd' te hebben gehad, vooral omdat de onderlinge harmonie steeds heerste en hij sprak de hoop uit dat dit in de toekomst zo zal blijven. Afscheid Niet alleen van wethouder Bakker moest binnen de Duivelandse raad afscheid worden genomen. Ook de raadsleden P. Kuin (WD), J. van der Maas (CDA), J. A. Schiettekatte (CDA) en A. C. Hogendoorn-Herkens (PvdA) werden uitgewuifd. Ook burgemeester Van Bommel ging in zijn toespraak tot hen in op die kenmerkende goede verstandhou ding in de Duivelandse gemeente raad. Mevrouw Hogendoorn-Herfkens maakte sinds 1978 deel uit van de Duivelandse raad; de heer Kuin sinds 1978; de heer Schiettekatte sinds 1978 en de heer Van der Maas sinds 1974. Burgemeester Van Bommel richtte zich in zijn dankwoord tot allen per soonlijk en noemde in het kort de za ken, die hun speciale inzet hadden ge kregen. Als dank voor hetgeen allen ten dienste van de gemeente verrichtten bood de burgemeester de scheidende raadsleden een fraai wandbord met de gemeentewapens aan. Namens de (blijvende) raadsleden werden de afscheidnemenden toe gesproken door de heer A. van Klin ken. Hij feliciteerde wethouder Bak ker met de door hem toegekende on derscheidingen. Waardering uitte hij verder ten Advertentie wol/arcyl berber grijs f 195,- wol/acryl berber 159,- Wol Frisé f 220,- Nylon berber f 110,- Hoogpolig slaapk. tapijt f 129,- Laagpolig 69,- Nylon Bouclé 79,- Alles uit voorraad bij: INTERIEURVERZORGING Advertentie Personenauto's Bestelauto's Personen vervoer V per uur, per dag, per week, per maand, per.... Zierikzee - 4951 Auto Louis Goedbloed WORDT WEER. aanzien van Van der Maas voor diens inbreng als gemeentebestuurder op technisch vlak. Mevrouw Hogendoorn had, volgens Van Klinken, haar taken als tweede vrouwelijke raadslid in Duiveland immer met veel elan verricht. Een en kel politiek aanvarinkje tussen haar en zijn (SGP)-fractie was, volgens Van Klinken, toch weer soepel opge lost. Zowel mevrouw Hoogendoorn, als de heer Kuin, die beiden recent te ma ken kregen met gezondheidsproble men, wenste Van Klinken spoedig al geheel herstel toe. Ten aanzien van Kuin wees de spre ker op de invloed, die het meemaken van de ramp in 1953 als niet Zeeuw bij hem moet hebben gehad. Hard Dat het politiek bedrijf ook wei- vervolg pagina 4 Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Rustig weer Rustig weer en weinig wind. Waar schijnlijk is er wat meer bewolking en in demiddag >serkans opeen bui. Mi nimumtemperatuur komende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 29 april: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: west 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp 7 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 26 april Zon op 06.20, onder 20.56 Maan op onder 07.01 27 april Zon op 06.18, onder 20.57 Maan op 00.24 onder 07.34 28 april Zon op 06.16, onder 20.59 Maan op 01.49, onder 08.22 Laatste Kwartier: 1 mei (05.22) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen is er veel bewol king waaruit het van tijd tot tijd re gent. Het regenachtige weer hangt samen met een depressie, die boven Frank rijk tot ontwikkeling komt. In de zui delijke stroming, die zich nu al een tijdlang op grotere hoogten in de at mosfeer handhaaft, trekt dit lage drukgebied in onze richting. Voordat de bewolking vannacht binnendrijft kan de temperatuur nog dalen tot on geveer 6 graden. Morgenmiddag be reikt de middagtemperatuur waar den zo rond 14 graden. De wind is matig, waait eerst uit het oosten, maar door het verder naar het noor den trekken van de depressie draait hij naar het westen. Het ziet er naar uit dat de zuidstro ming zich de komende dagen nog handhaaft. Dat betekent dat er naast perioden met zon ook nu en dan een bui kan vallen. Op woensdag, 30 april a.s. (Ko ninginnedag) zal het kantoor van de „Zierikzeeschc Nieuws bode" gesloten zijn. Advertenties voor de editie van donderdag 1 mei dienen uiterlijk dinsdag, 29 april vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn. Burgemeester J. van Bommel speldt wethouder A. L. Bakker de gouden eremedaille op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1