streeknieuws Vier enthousiaste Westerschouwse motorfreaken gaan Afrikaanse tocht van 8500 kilometer maken Popfestival Big S met Helloïse en Time Bandits van hoog niveau ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 april 1986 Nr. 23919 9 De werkplaats van Kees Bom fungeerde gedurende vele maanden als de Kees de Feiter, de man die financieel een steentje bijdroeg, Ab van Donger plaats waar de voorbereidingen werden gemaakt. Links op de foto Kees Kees Reinhoud en Jos Geluk. Bom, de initiatiefnemer van de tocht en vervolgens van links naar rechts BURGH-HAAMSTEDE - Vier Westerschouwse motorfreaken vertrekken aanstaan- Bom ïs ™or Ballast~Nci?arn werk- jij nyft. zaam in Guinee-Bissau. Ook hij zou de zondag- 27 april om tien uur s morgens vanuit Noordwelle voor een tocht van 8500 zijn vakantie aan de trip opofferen, kilometer door een gedeelte van Afrika. Hoofdmoot van de tocht is een traject door dïnigUveeinorgaSisatorische probil- gedeelten van de Sahara - de Oostelijke Grote Erg, de Erg er Raoui en de Oasen van men, dat zijn deel van de tocht kwam Z, T te vervallen. Kees Bom bouwde voor Touat. Kees Bom, Ab van Dongen, Kees Reinhoud en Jos Geluk zijn, wanneer er geen zijn broer een voor de zware tocht ca- al te gekke dingen gebeuren, op uiterlijk 3 juni weer terug, „want dan moeten we weer Sla^GuTnirBiSu^waamee Mj werken", gekscheert Kees Reinhoud tijdens een van de laatste bijeenkomsten van de dan naar namanrasset zou rijden om u j i j. j de uit Nederland komende maats te vier, voordat serieus wordt begonnen aan de monstertocht, die de vier rijders in eerste ontmoeten en vervolgens verder de instantie naar Genua voert. Hiervandaan wordt overgestoken naar Tunis, waar het tocht te vervolgen.Nude,aanyanke- lijke ontmoeting niet doorgaat, heb- Afrikaanse avontuur serieus start. ben we de tocht enigszins veranderd, maar zeker niet verkort", vertelt Jos De oorsprong van het idee voor de doeling, dat de tocht vergezeld zou gar. Daar zouden de vier Addie Bom Geluk. De meest zuidelijke plaatsen tocht ligt al weer een paar jaar gele- gaan van een ontmoeting nabij Ta- ontmoeten om dan samen terug te ko- worden nu - als het goed is en wij het den. Aanvankelijk lag het in de be- manrasset in het Massief van Ahag- men naar Burgh-Haamstede. Addie spoor niet bijster worden - Aïn Salah Verkoping De dameskrans Tryféna van de Oud Gereformeerde Gemeente in Zie- rikzee houdt zaterdag 26 april een verkoping van zelfgemaakte artike len, zoals gehaakte, gebreide en ge borduurde handwerken, poppen in klederdracht en beschilderde voor werpen. Een en ander gebeurt in de zaal naast de kerk van de Oud Gere formeerde Gemeente. De opbrengt van de verkoping komt ten goede aan de interkerkelijk stichting Adullam, die zich bezighoudt met gehandicap tenzorg. De bazar begint om 13.30 uur en duurt tot 16.30 uur. Wees een zegen De Hervormde vrouwengroep Wees een zegen in Zierikzee komt vandaag, donderdag 24 april, bijeen in het Her vormd Verenigingsgebouw. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. RENESSE Rommelmarkt In Renesse wordt zaterdag 26 april een tweede ophaalronde gehouden ten bate van de rommelmarkt van de Renessedag. De organisatie is zeer te vreden over het resultaat van de eer ste ophaalronde op 5 april, zodat mo menteel al een aardige hoeveelheid bruikbare artikelen beschikbaar is. Collecte De collecte ten bate van de Neder landse Hartstichting heeft in Renesse 1582,55 gulden opgebracht. Glasactie In het kader van de actie Hulpbrug haalt de CJV De Schakel in Renesse zaterdag 26 april vanaf 08.30 uur weer glas op. Van het geld, dat mo menteel in de kas zit gaat de organi satie de eventueel overgebleven loten van de loterij tijdens de Renessedag opkopen tot een maximaal bedrag van 100 gulden. SCHARENDIJKE e.o. Collecte Hartstichting De collecte ten bate van de Neder landse Hartstichting heeft 1154.05 opgebracht. Gevers en collectanten worden hartelijk bedankt. ZONNEMAIRE Sakor-collecte De Sakor-collecte ten bate van de kinderbescherming heeft in Zonne- maire 270,50 opgebracht. Gevers en collectanten worden hartelijk be dankt. Collecte Hartstichting De collecte ten bate van de Neder landse Hartstichting heeft 364,85 opgebracht. Gevers en collectanten worden hartelijk bedankt. NOORDGOUWE Concert In de Hervormde kerk te Noord- gouwe wordt zaterdag 10 mei een con cert gegeven door de gitaristen Dick de Koning en Erik Wilbrink en de or ganist Anton den Boer. Het muzikale gebeuren begint om 20.00 uur. De op zet van het programma is dat de mu ziek wordt gespeeld op verschillende instrumenten, maar geschreven in de zelfde muzikale vorm. Den Boer stu deerde bij Theo Faber en Folkert Grondsma; De Koning aan het Rot terdams Conservatorium en Wilbrink krijgt daar momenteel nog zijn les sen. NIEUWERKERK Oud papier-actie Tbn bate van de zending van de Ge reformeerde Gemeente wordt op za terdag 26 april vanaf 9.30 uur oud pa pier opgehaald. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Woord en Daad De Reformatorische hulpgroep Woord en Daad houdt vrijdag 25 april een dia- en voorlichtingsavond in het Nederlands Hervormd Verenigings gebouw te Bruinisse. J. 't Lam spreekt over het werk van Woord en Daad in ontwikkelingslanden. Tij dens de pauze van de bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, worden tal van zaken verkocht ten bate van die landen. en Reggan. Dit zijn overigens memo rabele plaatsen, want juist tussen de ze punten liggen zo op het oog de grootste problemen". Wegmotors De vier rijders hebben allen gewo ne wegmotors tot hun beschikking. Kees Bom uit Burgh-Haamstede gaat de tocht aan met een BMW 900, ter wijl de overige drie slechts 500 cc tot hun beschikking hebben. Noordwel- lenaar Ab van Dongen en Kees Rein houd uit Serooskerke vertrekken op een Yamaha, Jos Geluk uit Noord- welle heeft een Honda tot zijn be schikking. Het motorrijden in recreatief en groepsverband is het kwartet zeker niet niet vreemd. Traditioneel gaat een clubje van ongeveer tien rijders uit Burgh-Haamstede jaarlijks op Hemelvaartsdag naar de Belgische Ardennen voor een lang weekeindje. Dit jaar st^at de zevende editie op het programma, maar de vier voor Afrika zijn er vanzelfsprekend dit keer niet bij. Zij zijn dan inmiddels bezig aan hun immense tocht door het noordelijkste deel van Afrika. Van Tunis af wordt koers gezet naar El Golea. Daar wordt gestart voor de etappe naar Aïn Salah dwars door het Plateau du Tademaït. Dit traject kwam tijdens de laatste Parijs- Dakar-rallye in het nieuws, doordat de Nederlandse motorrijder Arjan Brouwer er dagenlang zoek was. Van Aïn Salah naar Reggan hebben de rijders af te rekenen met een tra ject, waarvoor op welke kaart ook geen wegen staan aangegeven. Er zal hier dan ook voornamelijk door zan derige sporen worden gereden. Van Reggan wordt koersgezet naar het noorden waar Figuig op de grens van Algerije en Marokko als volgende tussenstation fungeert. ,,In Figuig beslissen we of we rechtstreeks naar het noorden naar Melilla rijden, of dat we nog een ommetje maken via Marrakech naar Thnger. Vanuit Melil la of Thnger steken we over naar Spanje", legt Kees Reinhoud uit. „Ik ben er de afgelopen week achter ge komen, dat ergens in de buurt van Marrakech een Bruenaar woont, waar we even op de koffie kunnen", voegt Kees Bom snel toe ter onder steuning van zijn visie, dat dat 'om metje' richting Marrakech er hoe dan ook moet komen. Inclusief omweg is de tocht, die de vier motorrijders uit Westerschouwen gaan maken om en nabij 8500 kilometer lang. „We zullen grote stukken aardig door kunnen rijden, omdat er redelijke wegen zijn, maar er komen vast en zeker ook tra jecten voor waar we op kompas zul len moeten rijden. Mogelijk kunnen we daar in convooi met een aantal an dere motorrijders doorgaan", stelt Ab van Dongen. Volgens de berekenin gen van Kees Bom kan er gemiddeld 300 kilometer per dag worden afge legd. De tanks van de motors hebben een inhoud van 40 liter, hetgeen ge middeld garant staat voor een actie radius tussen de 400 en 500 kilometer. Daarnaast heeft iedere motorrijder 20 liter water en een fikse bepakking tot zijn beschikking. „Water zullen we waarschijnlijk wel kunnen krij gen, maar of de verkrijgbaarheid van benzine er ook is, wordt een andere vraag", onderkent Kees Reinhoud. Vriendentrip Wat er ook vast staat en wat niet is niet helemaal onder een noemer te vatten, feit is wel dat het een echte vriendentrip gaat worden. Eventueel voorkomende problemen worden ie ders problemen, ondanks het gegeven dat zij het grote avontuur, wat het on tegenzeggelijk is, lachend en dollend tegemoet zien. „Ik heb geen kaarten, hoor. Ik ga dus maar achter jullie aanrijden", prevelt Kees Bom. „Hij zal wel moe ten, want Kees heeft ook geen achter uitkijkspiegels", voegt Jos Geluk snel toe. „Overigens, Kees Bom vindt dat motorrijden helemaal niet zo leuk, maar hij gaat alleen maar mee om te genieten van de cultuur". Met deze constatering onderstreept Ge luk, dat juist Bom de grootste motor freak van de vier is. Hij is ook de sleutelaar van de vier. In zijn schuur annex werkplaats werden ook de vier motoren, die de strijd met de na tuur aan moeten gaan, door hem ge prepareerd. „Kees gaat mee om te sleutelen, Ab voor zijn Frans", constateert Kees Reinhoud. Een be langrijk aspect zal zeker ook de con ditie van de rijders zijn. Jos Geluk en Kees Reinhoud zijn doorwinterde Delta Sport-atleten. „Die andere twee zullen het best nog wel moeilijk krijgen", laten zij dan ook in koor weten. Om gewapend te zijn tegen eventualiteiten verzorgde dokter Jan Flach uit Renesse een medicijnen voorraadje, dat wordt meegenomen. Natuurlijk gaan naar aanleiding van het bezoek aan de Afrikaanse staten de gedachten uit naar heroïne. „We zullen maar wat heroïne meenemen uit Marokko. Al is het alleen maar om een beetje uit de kosten te ko men", stelt Ab van Dongen quasi se rieus. „Nee, dat zullen we juist maar niet doen", onderkent Jos Geluk. „Het is ons bij herhaling op het hart gedrukt, dat we dat nu juist niet moeten doen Kees Reinhoud sleutelt aan de motor van Kees Bom. Zaterdag 3 mei in feesttent uit het buitenland naar Haamstede te halen. Maar dat zal ongetwijfeld me de afhankelijk zijn van het welslagen van het nu op de agenda staande pop concert. Kaarten zijn verkrijgbaar op de voorverkoopadressen in Burgh- Haamstede, Renesse, Zierikzee, Goes en Middelharnis. De tent, die ge plaatst wordt op De Beatrixweide gaat zaterdag 3 mei om 20.00 uur open. Introductie Time Bandits behoeft bij het grote publiek nauwelijks introductie door de vele hitsingles in de afgelopen tijd. De formatie van zanger/gitarist Alides Hidding heeft korte tijd gele den bij het maken van de laatste LP de hulp ingeroepen van Dan Hart man, die het muzikale produkt pro duceerde. I won't steal away is hier van als single getrokken en prijkt momenteel hoog in de hitlijsten. Meer informatie vraagt de hard- rock-formatie Helloïse, die toch ook gerekend mag worden tot het neusje van de Nederlandse popzalin. De Rotterdamse band is in sneltrein vaart opgeklommen tot een topni veau en heeft al veel belangstelling gekregen van de nationale en inter nationale popcritici. Met een platen contract bij WEA duikt de formatie de studio in, maar vergeet daarbij de live-optredens niet. ZIERIKZEE Expositie in De Eenhoorn Wethouder J. Groen verricht zater dagmiddag 26 april om 15.00 uur in galerie De Eenhoorn de officiële ope ning van de expositie Twee in één. Dit is een tentoonstelling van de deel nemers van de cursussen poppenma- ken en tekenen/schilderen, in Buurt en Clubhuis De Lichtboei. Deze expo sitie zal voor het publiek geopend zijn van maandag 28 april t/m zater dag 3 mei, dagelijks van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Jongerencentrum Big S heeft een podium van 100 vierkante meter nodig om de bands Time Bandits en Helloïse zaterdag 3 mei een optreden te laten verzorgen. Een en ander staat te gebeuren in een grote feesttent, waarin zo'n 1000 popminnende toeschou wers een plaats kunnen vinden. Het bestuur van de soos zet alle zeilen bij om de bands optimaal tot hun recht te laten komen, want zowel Time Bandits als Helloïse staan bekend om hun grootse show. De gemeente Westerschouwen heeft al ingestemd met het popconcert en ook de EHBO en de brandweer zijn om medewerking gevraagd. Big S be gon in 197' met Eamstie in rock, dat ondanks r mislukken toch een aan zet vorn. j tot optredens van Nor maal, Urban Heroes, New Adventu res en nu dus Time Bandits en Helloïse. Bij het bestuur van de jeugdsoos bestaat de hoop en de wil om in de toekomst af en toe ook een topband Time Bandits in Burgh-Haamstede. V.l.n r Alides Hidding. Kim Haworth. Alcc Danielsnnen Dick Schutte Nordholt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9