Dreischor bezorgt Skol Boys promotie via sensationele 1-0 zege op Van de Ven Lijsten Dames basketball vereniging Mevo '80 kunnen het net niet redden tegen Volharding Jeugd Scaldina scoort weer Heren Mevo '80 behalen verdienstelijk gelijkspel tegen sterk Van Winden 7 Parbo Goes naar Zeeuwse titel ZSC houdt clubkampioen- schappen badminton Oefenduel afgelast Marathon Rotterdam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 april 1989 Nr. 23918 ROTTERDAM - Aan de marathon van Rotterdam namen in totaal ruim 4100 lopers en loopsters deel. Van hen liep ongeveer 83 procent de 42.195 meter uit. Ruim zevenhonderd had den teveel aan de loop of kwamen buiten de limiet van vijf uur binnen. De overwinning ging na 2.09.08 uur naar de Ethiopiër Abebe Mekkonen, die zijn landgenoot Belanyeh Densi- mo een seconde voorbleef. Beste Ne derlander was Cor Lambregts. Hij fi nishte na 2.12.27 uur. Aan de marathon namen ook drie Delta Sporters deel. Dorus Breiden- bach zorgde voor de beste prestatie door zijn tweede marathon te voltooi en in 2.54.36 uur, hetgeen een enorme verbetering van zijn persoonlijk re cord betekende. Hij eindigde als 415e. Ook twee veteranen liepen de ruim 42 kilometer uit. Ad Bouwens noteerde 3.20.57 uur (1574e). Jan Kloet had 3.59.56 uur (2951e) nodig. ZIERIKZEE - Nadat het debuterende meisjesteam van Scaldina het kampioenschap had binnengehaald, boekte andermaal een jeugdteam van de Zierikzeese vereniging succes. Dit keer eisten Marco Hanse, Jorg Bleijenbergh en Ronald Lampert (op de foto van links naar rechts) de titel voor zich op na een klinkende 9-1 overwinning op Reinaert. Teamleider van de kampioensploeg is Jan Kik. eerste team van Mevo '80 uit Zierikzee lieten tegen Van Winden uit Berkel en Rodenrijs uitstekend volleybal zien. Na reële mogelijkheden op een 0-3 over winning tegen de nummer twee in de competitie, werden uiteindelijk de pun ten gedeeld. Het tweede herenteam behaalde in de thuiswedstrijd tegen Yum een 3-0 overwinning. Minstens zo belangrijk was evenwel het duel tussen Vo- vero en Hollemare. Zij speelden tegen elkaar gelijk, waardoor de reserves van Mevo '80 nu alleen aan de leiding zijn gekomen. Met nog een wedstrijd voor de boeg - een uitwedstrijd tegen Geervliet - kan Mevo '80 het nu zelf bekijken. Winst betekent het kampioenschap en promotie naar de tweede klas. ZIERIKZEE - Op de slotavond van de zaalvoetbalcom petitie zat het venijn echt in de staart, venijn dat overi gens voor Skol Boys bijzonder prettige bijverschijnselen had. Dreischor ontmoette voor de tweede keer in twaalf dagen Van de Ven Lijsten, waarbij voor de ploeg van Jan van de Ven de tweede plaats de inzet was. Op woensdag 9 april was evenwel al gebleken hoe lastig Dreischor kon zijn voor Van de Ven Lijsten. De promotiekandidaat won ternauwernood met 2-1 en trad met de nodige angst de re turn tegemoet. Na veertig minuten bleek die angst te recht, want de groenen verloren met 1-0 en zagen zo als nog Skol Boys, dat eerder nipt met 4-3 won van Country Club II, passeren en promoveren. Orilla» 15 14 0 Skol Boys II** 16 11 2 Coen Honig II 16 10 1 5 Mevo II 15 7 2 6 PZEM 16 7 2 7 Zeelandia II 16 3 5 9 Stella Boys II 16 5 1 10 Ouwerkerk 16 2 6 8 Renesse 16 2 1 13 1 112-26 26 3 59-48 24 5 44-26 21 6 41-42 16 7 60-51 16 43-61 11 26-53 11 44-72 10 33-83 5 Het tweede duel tussen Dreischor en Van de Ven Lijsten werd te elfder ure toegevoegd aan het programma, omdat het op 20 november 1985 niet gespeelde duel van belang was ge worden voor de bezetting van de tweede plaats. Dreischor kwam op die avond niet op en werd daarvoor beboet met twee punten aftrek, maar dat nam niet weg, dat daarmee het treffen van de baan zou zijn. Feit was wel, dat de twee onderlinge wedstrij den nu helemaal aan het eind van de competitie kwamen. Voor Van de Ven Lijsten waren het zelfs de twee laat ste wedstrijden. Daarnaast beteken de het ook, dat Dreischor op de laat ste speelavond een mini-toernooi kreeg af te werken. Eerst moest Coen Honig Optiek worden bestreden en later moest de blauwe equipe nog binnen de lijnen voor de belangrijke partij tegen Van de Ven Lijsten. Drei schor bleek zich terdege bewust van het feit, dat verwacht werd dat vol daan zou worden aan de sportieve plicht. De formatie liet er geen gras over groeien en drukte Van de Ven Lijsten vanaf het allereerste fluitsig naal van arbiter John Pantekoek te rug op eigen helft. Doelpunt Weliswaar slaagde Van de Ven Lijs ten er bij herhaling in om zich los te werken uit om omstrengeling, maar dat was steeds slechts voor zeer kort. Dreischor bleef de druk op de ketel houden en kreeg zelfs de betere sco ringskansen. Leo van den Ouden be waakte zijn doel evenwel uitstekend, terwijl collega Henk Wesdorp aan de andere kant nauwelijks serieus werk kreeg op te knappen. De doelpunten bleken uiterst duur en dus schaars. Het redelijk talrijke. GOES - De Zeeuwse titel zaalvoet bal is vergeven. Het Goese Parbo be haalde een 7-5 overwining op De Ster in het vierde optreden cn werd daar door verder onbereikbaar voor de Schouwen-Duivelandse kampioen Country Club. Country Club hoeft na deze uitslag de uitwedstrijd tegen De Ster niet meer te spelen. De eerste ontmoeting tussen de Zeeuwsvlaamse en Schouwen-Duivelandse kampioen eindigde in Zierikzee in een 7-2 over winning voor Country Club, maar daarna begon de opmars van Parbo. In Goes kwamen de ploegen van Ar- mand Doesburg en Cees in 't Veld 2-2 overeen en vervolgens bleef Parbo on geslagen: 3-6 in Hulst tegen De Ster. 3-4 in Zierikzee tegen Country Club en nu 7-5 in Goes tegen De Ster, waar door de ploeg onbereikbaar werd. voornamelijk uit Skol Boys-aanhang bestaand publiek, roerde zich ge ducht, maar moest uiteindelijk wachten tot de 28e minuut van de wedstrijd vooraleer een van de twee nullen kon worden weggehaald. Een schitterende actie van Luc Heijboer verraste Leo van den Ouden en Van de Ven Lijsten stond voor de zware opgave twee keer te moeten scoren. Even leek de groene ploeg daar se rieus aanstalten toe te gaan maken, maar na een paar vergeefse pogingen ebde de echte overtuiging toch weg en kon Dreischor het initiatief zon der problemen weer overnemen. De ploeg kreeg daarbij nog een paar aar dige kansen, maar met name Leo van den Ouden maakte geen fout. Al met al ging met de kleine neder laag een uitstekend seizoen voor Van de Ven Lijsten de mist in. De ploeg stond geruime tijd aan de leiding in de tweede klas, maar moest eerst Zeelandia al voorbij laten gaan. Toen de 'bakkers' het kampioenschap op zak hadden leek Van de Ven Lijsten alsnog met de tweede promotieplaats te gaan strijken, zeker toen Skol Boys op een punt achterstand kwam te staan. Op de slotavond ging het evenwel alsnog fout, zij het slechts minimaal, omdat Skol Boys eerder op de avond ook alle moeite van de wereld had met Country Club II, maar uiteindelijk net met 4-3 won. Country Club II verzamelde evenveel punten als ZZ '72, maar blijft door een beter doelsaldo in de tweede klas, terwijl Coen Honig Optiek met ZZ '72 een stapje terug doet. In de tweede klas is de eindstand als volgt: kampioen en gepromoveerd, tevens twee punten in mindering; gepro moveerd). De prijzen van de competitie 1985/1986 worden uitgereikt tijdens de algemene ledenvergadering op maandag 26 mei in restaurant Marktzicht in Zierikzee. De vergade ring begint om half acht. Naast de prijsuitreiking van de normale prij zen wordt ook weer de sportivi- teitsprijs uitgereikt. Ongetwijfeld verdient ook deze prijs de nodige aandacht, want met de sportiviteit wordt nog wel eens een loopje geno men. HEESCH - Tijdens een eerste wed strijd in het groenseizoen boekte Su zanne Haeck met haar pony Lady Ashley een aardig resultaat in de L- dressiiur. In het Brabantse Heesch eindigde zij in haar debuutoptreden in de L- klasse als derde met een score van 131 punten. SCHARENDIJKE - De Scharen- dijkse sportvereniging ZSC organi seert op zaterdag 26 april de finale wedstrijden in de strijd om de clübkampioenschappen badminton. De finales worden afgewerkt in de plaatselijke sportzaal De Putmeet. De wedstrijden beginnen 's mor gens om half negen al. Er wordt dan begonnen met het enkelspel voor se nioren. 's Middags spelen de pupillen en junioren om de eerste en tweede plaats. Natuurlijk zijn de toeschou wers weer van harte welkom. De prijsuitreiking is omstreeks zes uur. De Mevo '80-hoofdmacht startte fu rieus tegen Van Winden in de Sterren hal in Berkel en Rodenrijs. Coach Wim van de Zande had zijn mannen opdracht gegeven om snel en vooral gevarieerd te spelen. Dit werd zo per fect uitgevoerd, dat het hooggeklas- seerde Van Winden geen enkel ver weer had. Daarnaast sloot het Mevo '80-blok bijzonder goed en was de aanvalsdekking van de gastheren be neden niveau. In deze wedstrijd moest Mevo '80 spelverdeler Herbert Swartz missen vanwege een blessure. Als gevolg hiervan fungeerden Ad Hagesteijn en Gerrit van Splunder als spelverdelers. De thuisploeg speelde in deze fase te mat om te voorkomen, dat Mevo '80 in een keer doorstoomde naar 7-15 setwinst. Buitenaanval De tweede set gaf geen moment ver slapping te zien. Koos Vrolijk, bezig aan één van zijn laatste wedstrijden voor Mevo '80, liet goed blokwerk zien en Eddy de Looff scoorde hon derd procent. Verder maakte Kees van de Linde het de tegenstander erg moeilijk met de hoge buitenaanval. Collectief speelde Mevo '80 ook erg sterk. Bij de stand 6-12 was de Van Winden-coach genoodzaakt om een time-out aan te vragen. Dit bracht evenwel geen ommekeer in de wed strijd. Talrijke spelerswisselingen hadden geen resultaat. Met enkele fabelachtige éénhandige set-ups, die goed ingesmasht werden gaf het sco rebord een 8-15 stand te zien. De 0-2 voorsprong van Mevo '80 was voor coach Wim van de Zande aanleiding om op een ander systeem over te schakelen. Een spelverdeler en vijf aanvallers moesten proberen een 0-3 setwinst binnen te halen. Mevo '80 had evenwel moeite om over te scha kelen. Een gelijkopgaande strijd resul teerde in een 13-13 gelijke stand. Er was inmiddels teveel onrust geslopen in de Mevo '80-ploeg. Van Winden pro fiteerde hier gretig van. De levensge vaarlijke middenaanvallen met een groot bereik, leidden tot 15-13 set winst. In de noodzakelijke vierde set hervond de thuisploeg zich volledig. De switch naar het vertrouwde twee/vier-systeem had niet het ge wenste resultaat. Ondanks vrij matig spel van de kant van Van Winden zag Mevo '80 geen kans het spel naar zich toe te trekken. Een time-out hielp niet. Via 10-4 won de nummer twee van de ranglijst met 15-6. Een ge lijkspel mag gezien worden als een verdienstelijk resultaat van de kant van Mevo '80. Een 0-3 winst behoorde evenwel lang tot de mogelijkheden. Aanstaande zaterdag sspeelt Mevo '80 de laatste wedstrijd tegen Alexan dria op eigen veld. Bij winst klas seert Mevo '80 zich in de subtop van de eerste klas. Tweede team Het tweede team van volleybalver eniging Mevo '80 moest in een thuis wedstrijd aantreden tegen Yum uit Poortugaal. Omdat Mevo '80 nog alle kans had op een kampioenschap moest er gewonnen worden. In de eer ste set kon de thuisploeg voldoende aanvalskracht leveren om Yum onder druk te zetten. Een 15-11 setwinst was het resultaat. De hierop volgende set had Mevo '80 het beste van het spel. Aanval lend kwam de ploeg beter in het rit me, terwijl er verdedigend werd ge knokt. Het onvermogen van Yum leidde tot een vrij gemakkelijke 15-7 winst. De derde set gaf een lichte te rugval te zien. Toch kon Yum niet profiteren. De Mevo '80-opslag maakte het de gasten erg moeilijk. Met een 15-10 setwinst boekte Mevö '80 een 3-0 overwinning. Doordat de belangrijke wedstrijd tussen de twee concurrenten Hollemare en Vovero in een puntendeling eindigde werd Me vo '80 alleen leider met nog een duel te gaan. De ontknoping van de com petitie valt zaterdag in Geervliet te gen de gelijknamige ploeg. Het duel begint 's avonds om zeven uur. Zeelandia* Skol Boys*' Van de Ven Die Gouwe Dreischor** Bijmakelaardij 16 Country Club II16 ZZ '72**** 16 Coen Honig****16 16 14 1 16 11 2 16 10 3 16 8 3 16 8 1 4 1 65- 25 29 3 83- 33 24 3 53- 28 23 5 48- 41 19 7 60- 37 15 8 39- 60 12 4 1 11 52- 68 9 4 1 11 40- 68 9 1 0 15 25-105 2 kampioen en gepromoveerd; ge promoveerd; twee punten in min dering; gedegradeerd). In de derde klas was ongeveer de zelfde situatie als in de tweede klas. Ook hier ging op 20 november 1985 een wedstrijd niet door, omdat een ploeg niet kwam'opdagen. Orilla kreeg daarvoor twee punten in min dering, maar dat mocht de Renesser equipe uiteindelijk niet deren. Veer tien overwinningen in de resterende vijftien wedstrijden waren toerei kend voor kampioenschap en promo tie. Het duel tegen Mevo II werd niet eens meer opnieuw vastgesteld. Ook in deze klas eindigde een Skol Boys team op de op promotie rechtgevende tweede plaats. Skol Boys II eiste pro motie op in de onderlinge confronta tie met Coen Honig Optiek II, een duel dat met 2-1 werd gewonnen, waarmee de tweede positie veilig was. Op de slotavond won Coen Ho nig Optiek II nog wel met 7-2 van Ouwerkerk, maar dat mocht niet meer baten. ZIERIKZEE - Eigenlijk had het tweede bekerduel tus sen de damesploegen van basketballvereniging Mevo '80 uit Zierikzee en Volharding uit Goes niets concreets meer om het lijf. Daarvoor was de uitgangspositie te dui delijk. Een dag eerder wonnen de Goese dames in eigen hal met 93-47, waardoor er geen vuiltje meer aan de lucht was. Mevo '80 wilde in de Zierikzeese sporthal evenwel minimaal een revanche bevechten, maar slaagde ook nu niet. Na halverwege nog te hebben voorgestaan verloor de Zierikzeese ploeg nipt met 47-51. Ook in de herencon frontatie was er geen revanche. In Goes won Volharding met 112-65, nu werd het 79-85 voor de Bevelandse heren. Het duel tussen de damesploegen werd gekenmerkt door een vooral na drukkelijk aanwezig zijn van de club arbiters Sjef Koks en Kees Verkerke. Aanvankelijk slaagden beiden er nog in om de zo noodzakelijke neutrali teit vast te houden, maar naar gelang het duel vorderde werd de gekleurd heid van de bril steeds nadrukkelij ker. Koks zag louter nog de fouten aan Zierikzeese zijde, waarop Kees Verkerke prompt het spelletje ging meespelen en specifiek de Volharding-zaken ging 'betrappen'. Zodoende trokken uiteindelijk de beide arbiters voornamelijk de aan dacht, terwijl het eigenlijk duel op het tweede plan kwam. Desondanks probeerden de Zierikzeese dames vol overgave om de zege binnen te halen, hetgeen overigens niets af zou doen aan de uitschakeling. Mevo '80 begon aan de wedstrijd met twintig punten voorsprong vanwege het niveauver schil in de competitie. Gelijkop In de eerste helft hoefde Mevo '80 niet veel in te leveren van de twintig bonuspunten. Veel minder goed ging het aangaande de persoonlijke fou ten. Na tien minuten droeg Mevo '80 reeds negen pee's met zich mee, ter wijl Volharding het gedurende de he le eerste helft van twintig minuten zuivere speeltijd niet verder bracht dan één. Met name Karin Peute grossierde weer ijverig in persoonlijke fouten, vooral door haar spontane spel, dat ogenschijnlijk geen ruimte krijgt binnen de spelregels van de basket- ballsport. Bij het verstrijken van de eerste helft gaven vier kruisjes ach ter haar naam, dat de tweede periode zeker geen twintig minuten zou gaan duren. Bij het wisselen van speel- helft leidde Mevo '80 nog met 35-22, hetgeen impliceert, dat Volharding toen pas zeven punten afsnoepte van het voordeel, dat de thuisploeg regle mentair kreeg. In de eerste twintig minuten scoorden voor Mevo '80 Ger- da Kloet en Karin Peute vijf punten, Desiree Hoogmoed nam drie punten voor haar rekening en Hetty Mol te kende voor de eerste twee punten. In de tweede helft duurde het bij zonder lang vooraleer Mevo '80 tot scoren kwam. Op dat moment waren er reeds negen minuten gespeeld en was Volharding inmiddels dichterbij gekropen tot 35-29. Tben was ook Ka rin Peute reeds tegen haar vijfde per soonlijke fout aangelopen. Kort na de treffer van Ellen Dreijer in de negen de minuut volgde reeds de tweede Mevo '80-uitschakeling. Petra Dale bout maakte in de tweede helft haast met de completering van de vijf pee's. Door de twee permanent gestraften werd het arsenaal aan speelsters wel uiterst smal, maar de overgebleven zes maakten het Volharding nog bij na te moeilijk om de volle buit te pakken. Toen de klok nog een minuut zuivere speeltijd aangaf hielden de partijen elkaar nog in evenwicht, maar twee breaks in de slotseconden betekenden alsnog de 47-51 winst voor de dames van Volharding. In de tweede helft scoorde Ellen Dreijer vier punten, Desiree Hoogmoed drie, Gerda Kloet en Hetty Mol ieder twee en Corien van Rijn benutte een vrije worp. Aan Goese zijde was Monique Brueren met 23 punten over de hele wedstrijd topscoorster. Inge Fokke scoorde 13 punten. Moment uit de dameswedstrijd tussen Mevo '80 en Volharding. De Goese dames zouden het duel nipt winnen, nadat zij een dag eerder de basis hadden gelegd voor de totaalzege in de bekerdubbel. ZIERIKZEE - Het in onze editie van maandag 21 april aangekondig de oefenduel tussen Zierikzee en Bruse Boys, dat vanavond - dinsdag 22 april - op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee zou worden ge- speeld gaat door omstandigheden niet door. BERKEL EN RÜDENRIJS/ZIERIKZEE - De heren volleyballers van het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7