,,Voor mij is dit een Vrolijke UitTocht" Zilveren erepenning voor L. Tieleman en J. Janse bij afscheid gemeenteraad Kledingbeurs succes 24 0% ISTA Nieuwe gemeente secretaris Westerschouwen AUSTIN ROVER DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEE - „In uw loopbaan hebt u telkens weer de geschiktheid voor de door u beklede functies bewezen. Vakbekwaamheid is een voorwaarde voor dat succes ge weest, maar zeer zeker ook de puur menselijke eigen schappen, die in relatie tot anderen doorslaggevend zijn voor het scheppen en consolideren van vertrouwen. Die kwaliteit in combinatie met vakbekwaamheid leidde tot een zeer goed administratief en financieel beheer, waar voor wij u uitdrukkelijk en van harte danken." BURGH-HAAMSTEDE - De gemeenteraad van Wester schouwen heeft maandag avond unaniem Jhr. mr. J. O. R. Albeda-van Ekenstein be noemd tot opvolger van ge meentesecretaris J. W. de Jon ge. De nieuwe secretaris vangt met ingang van 1 augustus aanstaande zijn werkzaamhe den aan. Albeda-van Ekenstein is 35 jaar en woont met zijn gezin momenteel in Dwingeloo (Drenthe), waar hij nu nog ge meentesecretaris is. ha de be noeming bedankte hij de raad voor het in hem gestelde ver trouwen en zei met alle plezier naar Westerschouwen te willen afreizen. Na afloop van der vergadering werd hem door de vele aanwezigen de hand ge drukt. Bovenstaande woorden sprak de heer C. Bij de Vaate, voorzitter van de Vereniging tot Bevordering van het Christelijk Onderwijs te Zierik- zee, vrijdagmiddag tot de scheidende administrateur van de vereniging, de heer J. C. van Beveren. In verband met het feit dat Van Beveren met in gang van 1 mei gebruik gaat inaken van de VUT-regeling werd hem door de vereniging, waarbij hij 15 V? jaar in dienst is geweest, een afscheidsre ceptie aangeboden in één van de za len van de Chr. Gereformeerde kerk te Zierikzee. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik om door mid del van hun aanwezigheid afscheid te nemen van de scheidende admi nistrateur. Als eerste in de rij van tien spre kers werd het woord gevoerd door de bestuursvoorzitter. Hij roemde in zijn toespraak de vele grote verdien sten van Van Beveren voor het christelijk onderwijs in Zierikzee. ,,U hebt gedurende uw loopbaan veel veranderingen meegemaakt binnen het onderwijs en daarvoor veel werk verricht. U kunt nu echter gaan oogsten van een bijzonder werkzaam leven. Wij wensen u dan ook van har te een gezegende en gezonde toe komst tegemoet." Namens de Christelijke Scholenge meenschap en de beide 'christelijke basisscholen in Zierikzee werd het woord gevoerd door de heer P. van Donk, de adjunct-directeur van de scholengemeenschap. Hij stelde dat Van Beveren in zijn functie steeds heeft gefungeerd als loods voor velen, waarbij zijn advie zen vaak blindelings werden opge volgd. Ook vroeg hij zichzelf reto risch af hoe groot de slagvaardigheid geweest zou zijn van vele bestuursle den, wanneer zij niet hadden kunnen terugvallen op een man als Van Beve ren. Na de toespraak door de opvolger van de heer Van Beveren, de heer C. van Klinken, die de scheidende admi nistrateur dankte voor de uitermate deskundige en prettige inwerkperio- de vanaf 1 september vorig jaar, was het woord aan de voormalige voorzit ter van het bestuur van de vereni ging, de heer C. A. van Oort. Hij stak niet onder stoelen of banken dat hij blij was dat Van Beveren administra teur was in de periode dat hijzelf de voorzittershamer hanteerde. „Om uw inbreng draaide eigenlijk alles: u was een beetje voorzitter, een beetje secre taris en een beetje penningmeester. U zocht zichzelf niet, maar u was ie mand die dient: een goeie vent en een gelovig christen."' Leermeester Een korte toelichting op de begin periode van administrateur Van Be veren werd gegeven door zijn voor ganger en leermeester S. de Vlieger. Deze hield hem voor dat hij zich als administrateur onmisbaar heeft ge maakt voor de vereniging. ,,Ik ben je nog steeds dankbaar dat je destijds deze functie op je hebt willen ne men", zo luidde het compliment. Een andere spreker, die vanuit de herinnering een toespraak hield, was de voormalige directeur van de scho lengemeenschap, de heer P. van Splunder. Hij hield zijn vroegere ad ministrateur en zijn vrouw voor dat zij erg dankbaar moesten zijn dat nu een zeer arbeidszame periode afge sloten kon worden en dat zij samen konden gaan genieten van een meer dan verdiende rust. Tfen aanzien van het werk van Van Beveren stelde Van Splunder dat Van Beveren ,,het pro fiel is van dé administrateur van een schoolvereniging." Het gebeurt niet vaak dat op offi ciële afscheidsrecepties vanuit zeer nauwe banden een scheidende func tionaris wordt toegesproken. Vrij dagmiddag was dat echter wel het geval. Eén van de sprekers was name- vervolg pagina 2 Advertentie mnd. financiering tegen financie tegen rente OOSTERLAND Administrateur J. C. van Beveren neemt afscheid van Vereniging voor Christelijk Onderwijs: Minder winst Voor een belangrijk deel door een tariefsverla ging voor elektriciteit en gas is de winst van de PZEM over 1985 fiks lager uitgevallen. Pag 2). Zwembaden Nog steeds blijft het nieuwe Apollo hotel in Re- nesse de gemoederen bezig houden. Tijdens de gemeenteraadsvergadering kwam de zaak andermaal aan de orde. (Pag 3). Verkeerslessen Het Zeeuwse bestuur van de Rijschool branche-organisatie BOVAG-COA speelt se rieus met gedachte om te starten met uitge breide verkeerslessen op scholen. (Pag. 5). Ontknoping De tweede klas van de SchouwenDuivelandse zaalvoetbalcompetitie beleefde een sensatio nele ontknoping. Skol Boys was de lachende winnaar. (Pag. 7). De eer is het schoonste gevoel voor rechtvaardigheid, dat de menselijke geest kan vormen. Wordsworth DINSDAG 22 APRIL 1986 142ste jaargang Nr. 23918 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's M kTORDT HET WEER, Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Opklaringen Een lagedrukgebied boven Enge land ligt zo goed als stil en zorgt voor een zuidelijke stroming. Opklarin gen en in de middag en avond kans op een bui, tot matig afnemende zuid tot zuidoostelijke wind. Minimumtem peratuur komende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 26 april: Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuid 3 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidoost 3 Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 23 april Zon op 06.26, onder 20.51 Maan op 19.40 onder 06.08 24 april Zon op 06.24, onder 20.52 Maan op 21.13 onder 06.21 Volle Maan: 24 april (14.46) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Er zijn aanwijzingen dat de temperatuur de komende da gen eindelijk wat hoger kan worden. Wel blijft de kans op een regen- of on weersbui bestaan. Vooral morgen kunnen er buien vallen. Dat geldt zeker voor de ooste lijke helft van ons land. Bij een zui delijke wind loopt de temperatuur morgen op tot een graad of 14. De depressie die morgen de buien veroorzaakt en die met zijn centrum boven de Britse eilanden ligt verliest in de loop van de week zijn activiteit. De wind blijft voorlopig zuidelijk of zuidoostelijk en dat betekent dat we de invloed van het nog koude zee water voorlopig kwijt zijn. Nieuwe gemeenteraad Middenschouwen MIDDENSCHOUWEN - Dinsdag avond 29 april om half acht wordt in het gemeentehuis te Scharendijke een openbare raadsvergadering ge houden. Op de agenda staan beëdi ging nieuwe raadsleden, verkiezing wethouders en de rondvraag. Janse deed op 3 september 1974 zijn intrede in de raad. ,,U heeft zich in de afgelopen twaalf jaar een bekwaam raadslid getoond, die zijn mening duidelijk naar voren bracht en oog had voor velerlei facetten van de sa menleving", aldus de burgemeester. Zij memoreerde dat vooral de toe ristische activiteiten alle aandacht van Janse hebben gehad. Zestien jaar Tieleman, die op 1 september 1970 de raad voor het CDA kwam verster ken had er maandagavond zestien jaar opzitten. In die periode heeft de dank voor haar inzet". vervolg pagina 2 BURGH-HAAMSTEDE - De scheidende raadsleden L. Tieleman (CDA) en J. Janse (VVD) hebben tijdens hun laatste zitting in de raad van Westerschouwen van burge meester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer de zilveren ere penning van deze gemeente overhandigd gekregen. Dit uit blijk van waardering en erkentelijkheid wegens uit zonderlijke verdiensten voor de gemeenschap gedurende een groot aantal jaren. Het afscheid nemend raadslid A. C. van der Klooster-van Sonsbeek, die slechts enkele maanden de gemeenteraad voor de PvdA had versterkt werd door de eerste burger met een bock verrast „als Namens het bestuur van de Vereniging tot Bevordering van het Christelijk Schoolonderwijs te Zierikzee overhandig de voorzitter C. Bij de Vaate een elektrische schrijfmachine aan de scheidende administrateur J. C. van Beveren. Spitten tussen de tweede handskleding het succes lijkt verzekerd. ZIERIKZEE - De tiende voorjaarskledingbeurs - deze maal voor de eerste keer in 't Kofschip te Zierikzee - is een groot succes geworden. Zo'n 95 mensen leverden vrijdagavond kleding in, waar zo'n 110 personen het afgelopen weekeinde hun voordeel mee konden doen. Ter gelegenheid van het jubi leumjaar werd eveneens een verloting gehouden, waarbij het resultaat er als volgt uitziet: een waardebon van 25 gulden op lotnummer 151, een bon van 20 gulden op nummer 64 en 15 gulden op nummer 125. De winnaars kunnen con tact opnemen met Rian Duinhouwer (01110-5244). Ook de vrijwilligers van het eerste uur stond zaterdag een bloemetje en een waardebon te wachten. De organisatie heeft 10 procent van de omzet gekregen en dat is omgerekend dan 360 gulden. Volgens Rian Duinhouwer een resultaat, waarmee de organisatie diktevreden is. De kleding, die niet werd verkocht en ook niet opgehaald gaat naar een project in Polen „en het is leuk te constateren, dat steeds min der mensen om de kleding komendat komt immers ten goede aan het goede doel". Zij liet zich ook tevreden uit over het feit, dat 't Kofschip dit jaar als locatie is gekozen. „We waren uiteraard ook blij met de vorige plaats, maar 't Kofschip levert minder praktische bezwaren op". A. C. van der Klooster-van Sonsbeek verliet de raad, maar blijft voor de gemeenschap actief. L. Tieleman kreeg de zilveren ere penning van de burgemeester over handigd. Ook scheidend raadslid J. Janse kreeg de erepenning uitgereikt voor zijn verdiensten voor de gemeen schap. Laatste raad Westerschouwen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1