NIEUmBOLE Zierikzee en Taxandria delen in waterballet de punten (1-1), maar zijn nog niet veilig Bruse Boys door onderschatting bijna de boot in tegen hardwerkend Kogelvangers: 2-1 Gelijkspel DFS bij SNS 'duis(t)er(e>' zaak: 1-1 Zonnemaire te laat wakker in Zierikzee Zierikzee en Bruse Boys oefenen tegen elkaar Snelle tijden voor Jan Konijnenburg Ouwerkerk voelt zich door arbiter bestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag: 21 april 198li Nr. 23917 STAD AAN 'T HARINGVLIET - Op zich oogt een 1-1 gelijkspel bij het op eigen bodem moeilijk te kloppen SNS verdienstelijk, maar DFS-trainer Kees Rijnberg was allerminst tevreden. „Na rust hebben we gewoon tegen twaalf man lopen spelen", mopperde hij. „Toen we eenmaal op voorsprong waren heeft scheidsrechter Duiser alles gedaan om SNS toch maar minstens een ge lijkspel te bezorgen. Via een zeer dubieuze strafschop werd het zes minuten voor tijd ook gelijk. Dat iets dergelijks zou gebeuren was evenwel opgelegd pandoer". DFS moest het in Stad aan 't Ha- ringvliet stellen zonder Marcel van Grunsven, terwijl op het laatste mo ment ook Daan Blom nog vanwege een in de warming up terugkerende blessure moest afhaken. Hierdoor moesten te elfder ure nog wat omzet tingen worden doorgevoerd. Leo Bom werd vervanger op het middenveld, terwijl Marco Jonker de plaats van Marcel van Grunsven innam als cen traal middenvelder. Leo Rijnberg bleef voorstop per met Clement Rijn berg als laatste man.1 In de eerste helft werd door de ploeg uit Burgh- Haamstede keihard gewerkt om een zo goed mogelijk resultaat uit het vuur te slepen. Gezien de krachtsver houdingen in de vierde klas, waarin op twee ronden van het einde nog tien van de twaalf ploegen in aanmerking komen voor degradatie, is ieder punt van het grootste belang. Door de om zettingen acteerde de defensie enigs zins onzeker, zonder dat daar overi gens ernstige gevolgen door ontston den. ZIERIKZEE - Zondag twee de klasser Zierikzee en zater dag derde klasser Bruse Boys spelen morgen - dinsdag 22 april - op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok een oefenduel tegen elkaar. De wedstrijd begint om zeven uur. De ontmoeting betekent voor Bruse Boys een aardige test case voor de belangrijke com petitiewedstrijd van aanstaan de zaterdag. De ploeg van trainer Jan Kostense trekt dan naar Terneuzen om daar de plaatselijke Boys te bekam pen. Winst betekent dat Bruse Boys definitief beslag legt op de tweede plaats, hetgeen recht geeft op een.extra promotiedu el tegen de nummer twee van de derde klas B. Zierikzee heeft het komende weekeinde vrij, maar inmiddels werd be kend, dat de ploeg van trainer Jack Schipper op 30 april om vijf uur tegen NOAD '67 speelt in de vierde ronde van het toer nooi om de KNVB-beker. Het begin van de wedstrijd, die in Sint-Philipsland wordt ge speeld, wordt mogelijk op ver zoek van Zierikzee verlaat naar half zeven. SNS kreeg in die eerste 45 minuten welgeteld een scoringskans, maar ook daar hoefde doelman Eric Schot niet echt bij in actie te komen. Hij werd daarbij voortreffelijk terzijde gestaan door de deklat. In de tweede helft trok DFS parmantig in het of fensief, maar meer en meer ontpopte scheidsrechter Duiser zich als een 'duis(t)er' leidsman, waardoor het voor de bezoekers min of meer vech ten tegen de bierkaai werd. Nadat DFS in de eerste helft nog een doelpunt van Marco Jonker op aangeven van Jack van Rees om on begrijpelijke redenen zag afgekeurd, had Van Rees in de 22e minuut van het tweede bedrijf meer succes. Uit een vrije trap van Jacob den Engels man kreeg hij het leer voorbij de Flakkeese slotman. Inmiddels had SNS zich opgeworpen als een ploeg, die drommels goed weet wat het be grip 'schoffelen' in de voetballerij in houdt. Clement Rijnberg en Jack van Rees werden bij doorbraken genade loos onderuit gehaald binnen het strafschopgebied, maar arbiter Dui ser bleek de thuisploeg erg verge vensgezind en legde in beide gevallen het leer buiten de gevarenzone. Meer dan een simpele vrije trap bleef der halve niet over voor DFS. In de tweede helft kreeg DFS nog een nieuwe tegenslag te verwerken. Kilometervreter Peter Fooy moest zich met een liesblessure laten ver vangen door Johnny van der Have. In middels bleef DFS wel het gebeuren dicteren, maar duidelijk was ook, dat de thuisploeg hoe dan ook nog een helpend handje zou gaan krijgen. Na dat Leo Rijnberg via de paal in de handen van de doelman-had gescho ten en ook Marco Jonker nog een kansje om zeep had geholpen, kwam het leer zes minuten voor tijd op de elf meterstip te liggen. „Niemand had ook maar enig vermoeden wat er gebeurd was, maar uiteindelijk bleek dan, dat Leo Rijnberg de bal tegen de schouder zou hebben gekregen. Dat zou dusdanig zijn gebeurd, dat hij de bal zou hebben gecontroleerd", stelde Kees Rijnberg vast. De jarige Arie de Boet liet zich het buitenkansje niet ontgaan: 1-1. „Het is doodzonde", on derkende, de aan het eind van het sei zoen vertrekkende DFS-oefenmees- ter, „Bij winst van ons en verlies van SNS zou de Flakkeese ploeg er slecht voor zijn komen te staan. Nu moeten de laatste wedstrijden nog uitsluitsel brengen over de degradatie. DFS speelt aanstaande zaterdag een in haalwedstrijd tegen het eveneens in ernstige zorgen verkerende VCK. Een week later krijgt de Koudekerkse ploeg bezoek van SNS. Eventuele de gradatie van de Flakkeese ploeg zou inhouden, dat afdelings eerste klas ser ZSC niet zou degraderen als num mer voorlaatst. ZIERIKZEE Zonnemaire is er niet in geslaagd om Zierikzee III voor de tweede keer één, laat staan twee punten te ontfutselen. Na het 1- 1 gelijkspel eerder in het seizoen in Zonnemaire, werd het nu op sport park Den Hogen Blok in Zierikzee 4- 1, nadat het scorebord halverwege reeds 3-0 had aangewezen. Via deze zege plaatste Zierikzee III zich defi nitief bij de bovenste drie in de derde klas A. Dit geeft de ploeg het recht om met de beste reserveteams uit de klassen 3B, 3C en 3D in een nacompe- titie te spelen voor twee of drie plaatsen in de tweede klas B. Zonnemaire speelde in Zierikzee een matige eerste helft, waarbij de ploeg van trainer Jaap van Huizen voortdurend achter de Zierikzeese feiten aanliep. Hierdoor konden Frans Tromper, Peter van de Hulle en Dick Hart in dat eerste bedrijf de sco re simpel opvoeren naar 3-0, zonder dat Zonnemaire daar ook maar iets tegenover had kunnen stellen. In de tweede helft leek deze ten dens zich aanvankelijk voort te zet ten, ondanks het feit, dat Zonnemai re toch wel iets slagvaardiger te werk ging. Pas nadat Frans Tromper na een klein kwartier voor 4-0 had ge zorgd kreeg Zonnemaire echt grip op de wedstrijd, ook omdat Zierikzee de teugels enigszins liet vieren. Na een foutje van laatste man Peter Goede- gebuure kon Wim Fonteine doelman Adrie Stoutjesdijk met een lob ver rassen voor 4-1. „Het is jammer, dat Zonnemaire in de eerste helft niet zo slagvaardig was als in de tweede helft, dan was deze grote nederlaag er zeker niet gekomen", stelde Jaap van Huizen vast. „Zierikzee heeft de kansen gewoon uitstekend benut en dan win je als ploeg". VELDHOVEN/SPIJKENISSE - Delta Sport-atleet Jan Konijnenburg opende het baanseizoen op de kunststof baan in "Veldhoven met uit stekende prestaties op de 100 en 200 meter. Hij liep op de dubbele sprint een 23,3 sec., waarmee hij op de rang lijst aller tijden van Delta Sport de vijfde plaats inneemt. Op de 100 me ter noteerde Konijnenburg 12,0 sec. Konijnenburg heeft de laatste maanden behoorlijk op snelheid ge traind om zo zijn basissnelheid voor de 800 meter groter te maken. De Del ta Sport-atleet, die in Maastricht stu deert, volgde onder deskundige lei ding twee maal per week krachttrai ning, die nu waarschijnlijk al de vruchten begint af te werpen. In Spijkenisse kwam namens Delta Sport C-junior Werner Lodewijk in actie. Hij stootte de vier kilo-kogel 10.06 meter weg, hetgeen goed was voor de vijfde plaats. Bij het speer werpen noteerde-hij 31.28 meter, goed voor de zevende plaats. Beide presta ties betekenden persoonlijke records. De 100 meter voltooide hij in een be scheiden 14,1 sec. Marco Does op de hielen gezeten door Jac. van Velthuizen in het duel tussen Zierikzee en Taxandria. Does liet in de slotfase een unieke kans liggen om Zierikzee naar een 2-1 zege te schieten. ZIERIKZEE - In de voortdurend neergutsende regen verdienden zondag tweede klasser Zierikzee en het be zoekende Taxandria uit Oisterwijk op sportpark Den Hogen Blok ieder een punt. Treffers van Twan Smetsers en Ronald van Oeveren stonden garant voor het uiteinde lijke 1-1 gelijke spel. De twee treffers betekenden overi gens ook de enige twee wapenfeiten in een triest en ver regend duel. Beide ploegen lijken redelijk in veiligheid, maar een of twee punten uit het eerstvolgende duel zou beide toch zeker nog niet ongelegen zijn. In de tweede klas van het zondag voetbal lijkt Internos uit Etten-Leur definitief het kind van de degradatie rekening. Taxandria kan het pleit beslechten door zondag de inhaal wedstrijd bij Internos in winst om te zetten, maar dan nog resteert een tweede degradant, die in dat geval moet komen uit het trio Breskens, Wilhelmina Boys en Sluiskil. Bres kens heeft van die drie nog een wed strijd achterstand, die ook in het aan staande inhaalweekeinde wordt goedgemaakt. Op Zeeuwsvlaamse bodem krijgt de ploeg bezoek van het Tilburgse NOAD. Middelburg kan zich ook definitief veilig spelen, maar moet dan wel winnen van WSC, eveneens in een inhaalduel. De drie inhaalwedstrijden van komende zon dag staan zeven dagen later weer op het programma, maar dan in omge keerde volgorde. In die 21e ronde gaat Zierikzee op bezoek bij het ernstig bedreigde Sluiskil en de ploeg van trainer Jack Schipper besluit de com petitie met een thuiswedstrijd tegen WSC, dat dan mogelijk nog strijdt om het kampioenschap. Gevaarlijk Taxandria was in het duel op Den Hogen Blok in de eerste helft de aan merkelijk betere ploeg. De Braban ders speelden goed gegroepeerd voet bal en de Zierikzeese verdediging had de handen vol aan het gevaarlij ke aanvallende driemanschap Hel mus Damen, Rob Schepens en Rob van de Heuvel. Toch leek de thuisploeg de eerste 45 minuten zonder noemenswaardige kleerscheuren door te komen. Rob Schepens was wel een paar keer ge vaarlijk dicht bij doelman Peter Noordijke, maar door het glibberige veld kon ook de getruckte cen trumspits niets verzinnen om doel treffend af te ronden. Belangrijk in de opzetten van de Oisterwijkse aan vallen was het werk van vleugelspits Helmus Damen. Vrijwel alles liep over hem, maar door het uitstekende werk van het centrale verdedigings duo Patrick de Broekert en Leen Koster bleven echte kansen uit tot de 38e minuut. Toen stond Damen aan de basis van de openingstreffer. Hij bediende Rob Schepens, die in schoot. Zijn schot werd echter ge keerd door Patrick de Broekert, maar de bal sprong voor de voeten van de ongedekt staande Twan Smet sers, die alsnog afrondde: 0-1. In de tweede helft leek Taxandria het initiatief te behouden. Een voor bereidende actie van Helmus Damen werd door Rob Schepens via Peter Noordijke naastgeschoten en in de twaalfde minuut was het plotseling raak voor Zierikzee. Eerst kreeg Rini Stoutjesdijk uit een hoekschop van Marco van Oeveren een goede kans, die hij verloren liet gaan, maar uit de volgende hoekschop was het alsnog raak. Kees Verkaart bracht de bal op enkele meters van de doellijn in het centrum van het zestien metergebied waar Ronald van Oeveren boven ie dereen uittorende en in de kruising kopte. Hiermee boekte Van Oeveren zijn revanche voor de eerste helft, toen hij volledig uit de wedstrijd werd gespeeld door Jan van de Ven. Enkele minuten later was hij weer dicht bij een score, maar nu raakte hij de bal slecht. Ook broer Marco van Oeveren kreeg een kansje, terwijl aan de andere kant Jan van de Ven een listige inswinger net doel zag missen. Halverwege de tweede helft kwam Aart van de Linde in de ploeg voor de wat tegenvallende Rini Stoutjesdijk, terwijl aan de andere kant om onver klaarbare redenen de twee vleu gelspitsen Rob van de Heuvel en Hel mus Damen werden 'geruild' voor Hans Verhoeven en Ton Bakkeren. Hierdoor ebde het gevaar vanuit de Brabantse ploeg totaal weg. Tien mi nuten voor tijd leek Twan Smetsers zijn ploeg toch nog op fluweel te brengen, maar hij schoot oog in oog met de Zierikzeese doelman in han den van de slotman. Direct uit de daaropvolgende uittrap belandde de bal bij Marco Does, die in een keer uithaalde en de lat raakte. Op zich is dit feit opmerkelijk, omdat 'in een keer vernietigend uithalen' niet of nauwelijks voorkomt in het Zierik- zee-voetbalwoordenboek, terwijl er toch diverse spelers in de ploeg rond lopen met een vernietigend schot in de voeten. De 1-1 eindstand was, ge zien het vertoonde spelbeeld, de enig juiste. BRUINISSE - Na een tweetal uitstekende uitwedstrij den tegen Wemeldinge en Kapelle, waarin Bruse Boys het doelsaldo fiks oppoetste door achtereenvolgens met 1-5 en 0-4 te winnen, ging de ploeg van trainer/coach Jan Kostense afgelopen zaterdag op eigen veld bijna de boot in door een fikse portie onderschatting. Kogelvangers uit Willemstad, dat de punten nog behoorlijk nodig had, werkte met al zijn technische beperkingen keihard en dat was juist waaraan het bij Bruse Boys weer eens ont brak. De thuisploeg dacht freewheelend de punten te pakken, maar mocht uiteindelijk diktevreden zijn met de kleine 2-1 zege. Het werd overigens een Phyrrus- overwinning, want wanneer scheids rechter Hettema en de tuchtcommis- sie snel werken mag Leen van de Bijl aanstaande zaterdag het belangrijke inhaalduel bij Tbrneuzense Boys van af de zijlijn bekijken. Van de Bijl werd dertien minuten voor tijd door scheidsrechter Hettema uit het veld gestuurd na een botsing met Kogelvangers-uitblinker Henk Bunt. Een korte confrontatie tussen de kemphanen leverde Van de Bijl een boeking op en toen hij nog na bleef sputteren mocht hij vroegtijdig gaan douchen. Even tevoren had Kogelvan gers geprofiteerd van de chaos in de Bruse ploeg door uit een vrije trap te gen te scoren. Wim van Dijke haakte Kees de Krijg en Leo van der Hooft schoot via de muur raak. Het voorval leverde Wim van Dijke overigens een boeking op. Dat gevoegd bij de veld- verwijzing van Leen van de Bijl en dc boeking van Abby Duinhouwer, die met dit laatste geval gepaard ging, betekent wel een fikse tol voor een wedstrijdje vakantie vieren. Openingstreffer Het duel begon overigens hoopvol. Bruse Boys bestookte het Wil lemstadse doel direct vanaf de aftrap. De derde hoekschop van Leen van de Bijl werd in de tweede minuut door Abby Duinhouwcr ingekopt. Ook in de fase die volgde bleef Bruse Boys de wedstrijd controleren, maar ge scoord werd er vooralsnog niet. Een schot van Tonnie van dc Berge vloog rakelings naast en na een lange solo werd hij op de rand van het zestien metergebied aangetikt door Kees Driesprong. Na een kwartier te kende deze middenvelder voor het eerste aanvallende wapenfeit van Kogelvangers. Steef van de Velde moest zich rekken om dc spetter van 25 meter over het doel te tikken. Vijf minuten later kwam Kogelvangers opnieuw goed opzetten. Een poging van Henk Bunt belandde fortuinlijk in de handen van doelman Van de Velde. De Brabanders drukten in de fase die volgde door, maar Dick van Rijswijk en Henk Bunt wisten zich met dc kansen veelal geen raad. Met nog twintig minuten te gaan heroverde Bruse Boys het initiatief. Een schot van Tbnnie van de Berge werd door doelman Henk van de Heuvel moeilijk gekeerd. De te rugspringende bal werd door de zoals immer gretig spelende Jacob van de Berge teruggelegd en Klaas Verspoor was er als de kippen bij om de score naar 2-0 te tillen. In het resterende kwartier kreeg de thuisploeg nog le gio kansen om de marge te verhogen, maar de afwerking faalde in tegen stelling tot de voorgaande wedstrij den grandioos. Vlak voor rust moest Steef van de Velde nog al zijn klasse tonen op een vrije trap van Kees de Krijg. Ook in de tweede helft leek er aanvankelijk geen vuiltje aan de lucht, zeker niet toen de scoringskan sen elkaar in sneltreinvaart opvolg den. Jacob van de Berge, Willem We ber en Jaap van de Berge misten evenwel hopeloos. Door dat collectie ve falen veranderde het spel van de thuisploeg meer en meer in een par tijtje zomeravondvoetbal, waaruit Kogelvangers moed putte. Het gebeu ren verplaatste zich naar de andere helft en de Bruse irritatie leverde achtereenvolgens een tegentreffer, een veldverwijzing en nog twee boe kingen op. De winst werd evenwel, zij het met enig kunst- en vliegwerk, vastgehouden. SLUIS - Normaliter is Ouwerkerk- oefenmeester Piet Vreeke de rust zel ve en moet het echt serieus de spuiga ten uitlopen wil hij zich dusdanig op winden, dat hij gedurende een voetbalwedstrijd het veld inloopt. In Sluis ging het de Ouwerkerkse trai ner evenwel allemaal net iets te ver toen arbiter Ivens reeds vijf minuten langer had laten spelen dan een nor male wedstrijd pleegt te duren. Toen Sluis in de 95e minuut ook nog naast zij (2-2) kwam, was Vreeke echt boos. „We zijn hier gewoon bestolen", stelde hij pertinent vast. „Het is te gek dat dit allemaal kan". Arbiter Ivens haalde zich al eerder de woede van Vreeke op de hals, omdat hij niet optrad tegen de bikkelharde charges van de thuisploeg, die in de op zijn eind lopende competitie niets meer te winnen of te verliezen heeft. „Eric Bleyi leek in de 23e minuut tegen een regelrechte moordaanslag op te lo pen, toen hij werd weggestuurd door Jeroen Manni, maar hij revancheerde zich door keurig te scoren", vertelde Vreeke glunderend. Na vijf minuten in-de eerste helft had Bleyi ook voor 0-1 gezorgd. Na een gelijkopgaand duel leek Ouwerkerk de beide punten mee terug naar Schouwen-Duiveland te zullen nemen, totdat de laatste mi nuten aanbraken. In de openingsfase van de tweede helft liet Nico Bolijn een goede kans lopen, maar in de 23e minuut was het toch voor de tweede keer raak. Na de tweede treffer begon Sluis nog har der en gemener in te grijpen. „Er hadden zeker enkele boekingen moe ten vallen en zelfs zou een veldver wijzing gerechtvaardigd zijn ge weest", mopperde Vreeke. Met nog vier minuten te gaan kon de thuis ploeg in het kielzog komen, toen een hoekschop werd ingeschoten, maar nog leek er niets aan de hand, totdat scheidsrechter Ivens besloot zo lang te laten doorspelen tot Sluis naastzij was. Opnieuw was een hoekschop de inleiding. Doelman Ad Remeeus maakte zijn enige foutje van de wed strijd door onder de bal door te lo pen, waarna het leer bij de tweede paal werd ingetikt: 2-2. Tben viel het laatste fluitsignaal en was Ouwer kerk een punt ontstolen. Curieus moment uit de ontmoeting tussen Bruse Boys en Kogelvangers. L)oor ongelukkig caramboleren van de bal slaagt Willem Weber er niet in om van dichtbij te scoren. Zelf belandt hij evenwel in de touwen. Lxiatste man Arie van de Linde van Kogelvangers helpt een handje in de reddingvan de vleu gelspits. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5