'n Dorp bewaart geheimen CJV 'Samen Verder' bracht zeer gevarieerd jaarfeest BEZORG(ST)ER 4 FNV-pamflet Voor de zesennegentigste maal De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de briel schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Het FNV-pamflet, vermeldende het te voeren beleid 1986-1990, geeft aan leiding tot kritische kanttekeningen. De FNV is namelijk geen politieke partij, Als zij stellen, dat er een an der beleid gevoerd moet worden, dient zij dit aan de politieke partijen over te laten. De huidige regering doet alles wat in haar vermogen ligt, de werkloosheid terug te dringen door allerhande maatregelen. Investeringen in sommige bedrij ven is er één van. Immers zonder geld is het niet mogelijk de bestaande be drijven uit te breiden of nieuwe te vestigen. Het is nou eenmaal een voldongen feit. dat werk niet zomaar uit de lucht komt vallen. Daarvoor moeten maatregelen worden getroffen die men liever niet treft. We mogen de be lastingmaatregelen en aanpassing van premies voor sociale hervorming niet bagatelliseren. Vooral de laagst betaalden en uitkeringstrekkers pro fiteren daar over het algemeen het meest van. Gaat uzelf maar na wat het scheelt. Wie denkt aan de rege ringsperiode van het kabinet Lubbers-Van Aardenne, zal tot de con clusie komen dat het thans veel beter gaat dan vier jaar geleden. Louter kritiek op hun beleid is derhalve niet eerlijk en ook niet opbouwend. De export van goederen en diensten ziet er momenteel veel rooskleuriger uit. Als de FNV stelt, dat de werkloos heid in 1990 teruggebracht dient te worden tot 500.000, dient zij daarbij wel te beseffen, dat zulks zonder overheidssteun niet mogelijk zal zijn en ook de inspanning van de werkers in den lande zullen hieraan hun steun moeten verlenen. Het is deze over heid die er thans hard aan werkt om de werkgelegenheid te bevorderen. Boven alles staat echter vast, dat het niet zal gaan zonder ons aller inspan ning. Door stakingen e.d. in de be drijven komen we niet tot gewenste resulaten. Deze kosten alleen maar zeer veel geld. Een ander aspect is de koopkracht der bevolking in al haar geledingen. Om deze te kunnen handhaven of ver hogen zal men moeten bedenken, dat zulks alleen mogelijk is indien we de produktie handhaven en waar moge lijk nog verhogen. Het nationaal in komen is bepalend voor de welvaart alsmede de overheidsuitgaven. Hand having van koopkracht is alleen mo gelijk als de inkomsten en uitgaven op elkaar zijn afgestemd. Hier ligt niet alleen verantwoordelijkheid voor de regering. Korter werken lijkt een oplossing te bieden voor het pro bleem van werkloosheid. We zullen echter moeten bedenken, dat korter werken als regel leidt tot daling van de produktiviteit. Indien we de werk week van 40 naar 32 uur zouden ver minderen, zou dat tot gevolg hebben, dat de lonen bijgesteld zouden moe ten worden omdat wij de koopkracht niet willen aantasten. Het aantal uitkerings-gerechtigden zou stijgen. Automatising van sommige bedrij ven en gebruikmaking van de moder ne technologie kan wel enig soelaas bieden maar of daarmee de structure le werkloosheid voldoende bestreden kan worden lijkt vooralsnog een be denkelijke zaak. Toch zullen wij ons moeten inspan nen om bij te blijven om daardoor te kunnen concurreren op de buiten landse markt. In het FNV-pamflet word een groot aantal zaken opge somd die niet tot haar werkterrein behoort. Schoenmaker blijft bij uw leest, wil ik maar opmerken. Het hui dige kabinet spant zich terdege in om verbeteringen aan te brengen daar waar die nodig zijn. Medewerking hieraan behoort ook tot de taak van de vakbeweging. Laten we voort ook eens denken aan de steeds toenemen de agressie, baldadigheid, terrorisme enz. die ons van alle kanten bedreigt en die de mensen in angst doen leven omdat men niet weet waar en wan neer het noodlot zal toeslaan. Een besluiteloze houding tegenover dergelijke lieden zal hen slechts aan moedigen. Het veroordelen van het optreden der Verenigde Staten heeft tot gevolg, dat er een w;ig wordt ge dreven tussen de NAVO-lidstaten en de Verenigde Staten van Amerika. Een eensgezinde houding tenopzichte van terrorisme zal hen hopelijk af schrikken. Als alle andere middelen zonder effect blijven is een gewapen de afschrikking het enige middel om daarmee het terrorisme te bestrijden. Nederland zal als lid van de NAVO thans geen twijfelachtige houding dienen aan te nemen doch slechts doen wat in de gegeven omstandighe den noodzakelijk moet worden ge acht. Met dank voor plaatsing en vrien delijke groet, de Bruse schaduwraad, tel. 01113-2290. G. v. d. Weele, Ten Anker 18 Bruinisse IWZ-dienst De Interkerkelijke Werkgroep Zie- rikzee heeft zondag 27 april weer een kerkdienst in de Gasthuiskerk, aan vang 17.00 uur. Het thema voor deze vredesdienst is ,,Bouw-stenen voor vrede". Voorgangers zijn ds. P. Blok land en ds. C. L. de Rooij. Het orgel wordt bespeeld door Mar van der Veer. Verdere medewerkers zijn het interkerkelijk koor Adonai onder lei ding van Liesbeth Franken en de kin deren van het Vrijzinnig Hervormd Zondagsuur. De collecte is bestemd voor de Stichting Oeucumenische Hulp ten bate van vluchtelingen van Midden Amerika en voor hun ver volgde helpers in de Verenigde Sta ten. Voor kinderen tot 5 jaar is er crèche in De Lichtboei. Namens de IWZ, J. P. M. MAASSEN, secretaris De jongste groep jongens en meisjes van zes en zeven jaar onder leiding van mevrouw Nel Schot bracht, in een zeer goed verzorgde omlijsting, het verhaal over de Ark van Noach. ZIERIKZEE - „We zijn niet bang voor de toekomst, want de toekomst is aan ons en we maken hem net zo po sitief als we zelf willen". Die overtuigende mededeling hadden de jongens en meisjes van de Vijftien Plus groep van de CJV 'Samen Verder' vrijdagavond in petto tijdens de viering van het zesennegentigste jaarfeest in het Her vormd Verenigingsgebouw. Dat vertrouwen in de toekomst verwoordde ook CJV-voorzitter Henk Loois in zijn welkomstwoord. Hij wees op de zeven goed draaiende clubs en de gestage groei van het aan tal jeugdleden. Verder noemde hij het CJV-initiatief: de soos op de zaterdagavond, waar na een beschei den start, prima belangstelling voor blijkt te bestaan ook van vele niet- CJV leden. Een probleem vormt echter wel het gebrek aan jeugdleiding. Loois deed dan ook een beroep op de mensen, die zich daadwerkelijk daarvoor zouden willen inzetten. Verder bestaat de wens ook het CJV-bestuur wat uit te breiden. Hoogtepunten Terugblikkend op het afgelopen seizoen noemde de voorzitter twee hoogtepunten, die er in het bijzonder uitsprongen, te weten: de inrichting en ingebruikneming van het nieuwe onderkomen in 'De Driehoek' en de feestavond, tijdens welke de heer B. D. Schot tot ere-voorzitter van CJV 'Samen Verder' werd benoemd. De voorzitter wees erop, dat het huidig seizoen op zondag 1 juni zal worden afgesloten met een gezamen lijke gezinsdienst in samenwerking met Ned. Hervormde en Gerefor meerde Kerk. Hij wees in dit verband op het belang van de C in de naam van deze jongerenvereniging, die haar leden meer wil geven dan alleen aardse zaken. Loois verwees verder naar de acti viteiten op het zomerkamp in Renes- se, dat reeds van 1 maart tot eind ok tober is verhuurd. Desalniettemin wordt er van 12 tot en met 19 juli het eigen CJV-zomerkamp gehouden, waar ook niet-CJV-ers aan kunnen deelnemen. Hij sprak tot slot een dankwoord tot de middenstand voor het beschik baar stellen van de vele prijzen voor de verloting tijdens dit jaarfeest. Een tussengevoegde mini- plechtigheid vormde vervolgens de aanbieding van het naambord 'De Driehoek' door wethouder P. de Rij ke aan de drie gebruikers van het ge bouw. Geen debat De Rijke meende, dat over die naamgeving van de voormalige Bak- kersschool al genoeg te doen is ge weest en hij besloot dan ook er nu geen debat meer aan te wijden. Hij gaf de gebruikers van 'De Driehoek' te kennen, dat het naambord gratis door de dienst gemeentewerken be vestigd zal worden, waarna hij over ging tot aanbieding van het bord. De heer Loois nam het namens de CJV in ontvangst en jeugdwerkleider Gabri de Groot deed dat namens de Stich ting Jeugd. Het Rode Kruis, de derde gebruiker van 'De Driehoek', was niet vertegenwoordigd. Tussen de kieren van het toneel gordijn hadden oplettende toeschou wers inmiddels twee opmerkelijke gedaanten ontdekt. Het bleken de CJV-huisgeestjes, die zich leuk had den uitgedost, maar die met het func tioneren als spreekstalmeesters iets meer moeite hadden. De vocabulaire bleek wat beperkt („Ja, Kindje") en de stembanden niet helemaal toerei kend om alle geestuitroepen goed verstaanbaar te maken. Voor het jaarfeestprogramma goed van start ging, werd nog heel eventjes een klein feestje gebouwd voor de ja rige Marco Stenis, die de hele zaal 'Lang zal hij leven' voor zich hoorde zingen en die een lekker uitziend taartje cadeau kreeg. Ark van Noach Heel goed verzorgd programma onderdeel bleek dat van de jongste groep jongens en meisjes van zes en zeven jaar. Met op de achtergrond het dichtbevolkte» schip vertelde Nel Schot het verhaal van de Ark van No ach met medewerking van de kinde ren. Ook de fraai gekleurde regen boog, die wederom de hoop in de toekomst symboliseerde, ontbrak niet. De jongens en meisjes uit de groep van acht- en negenjarigen ontketen den vervolgens een actie tegen het dragen van bontjassen. In een vrolij ke mengeling van play-back en live zang werd het 'Kinderen voor Kinde ren-lied: 'Een tweedehands jas' ten gehore gebracht. Vrolijke sketch met amusante ver wikkelingen bracht daarna de meis- jesgroep van tien en elf jarigen onder de titel 'Pension voor dames'. Een ouwe kraker, die het altijd goed blijft doen, is het bekende ver haal van Catootje, die naar de boter markt gaat. Met gitaarbegeleiding en zang van Hans Lindhout gaf de jon- gensgroep van tien- en elfjarigen er een prima vertolking van. De jeugd De jeugd anno 1986 werd in beeld gebracht door de jongens en meisjes van twaalf tot veertien jaar. Zij de den dat met enkele puik uitgevoerde dansen. Leuke afsluiter voor de pauze werd het 'Cabaret 15 waarin relaties werden gelegd tussen helden uit de historie en de tegenwoordige tijd. Verder werd in dit onderdeel, zoals gezegd, een positieve instelling ten opzichte van de toekomst benadrukt. De overvolle prijzcntafel droeg er ongetwijfeld toe bij, dat de lootjes zeer gretig aftrek vonden. Het finan ciële resultaat van die lotenverkoop bedroeg 982,90. Wij vragen op korte termijn een voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" in een ge deelte van RENESSE. Aanmelden „Zierikzeesche Nieuwsbode", Jannewekken 11, Zierik- zee, tel. 01110-6551 t.a.v. de heer J. van Loon. „Het verwenste lot", was de titel van het blijspel in twee bedrijven, dat een groepje CJV-ers na de pauze opvoerde. Het betrof één van de vele stukken van auteur Hans van Wijn gaarden, die het in de eerste plaats moeten hebben van typetjes en niet zozeer van het verhaal op zich. Opvallende types in 'Het verwenste lot' bleken de waarzegster Madame Ksiwatsksi (Marianne Glerum) en de Chinese bediende Weng Li (Bert Loois). Zij zorgden voor enkele leuke scènes, zoals de thee-séance en de spraakles, waarin Li de r moest leren zeggen. Het stuk vertelde over de broers Otto en Wim van Holten. Otto diende haastig van zijn vakantie in Drenthe te worden teruggeroepen toen bleek dat hij in het bezit was van het lot, waar nou juist een auto op was ge wonnen. Wim en zijn verloofde Lyda besloten een radiobericht uit te zen den om Otto op te sporen. Ze dachten er echter niet bij na, dat daardoor Pa en Ma Holten ook weieens ongerust zouden kunnen worden. De ouders van Otto en Wim snelden derhalve naar het pension van hun zoons, maar konden snel gerust ge steld worden. Voor echter het hele ge zelschap gerust kon zijn over het bo ven water komen van het lot, moesten nog wat verwikkelingen worden doorgemaakt. Het spel werd verder op de planken gezet door Frans Bolier, Arian van der Ven, Anne-Marie Loois, Heidi Deurloo, Toos Loois, Co de Feyter en Monique de Vlieger. Zonder de ande ren te kort te doen, kan vermeld wor den dat vooral Toos Loois opviel door het prettig getypeerde spel in de rol van de hospita mevrouw Schot. De regie was in handen van Nel Schot en Mieke Bolier; de grime werd aangebracht door Els Legemaate en de kapsels werden verzorgd door El- ma van Dam- Aankleding Aan decor en verdere aankleding bleek veel zorg te zijn besteed. Overi gens kon tijdens de gehele avond ge constateerd worden, dat de CJV-ers met veel inzet aan het programma van dit zesennegentigste jaarfeest hebben gewerkt. Dinsdag 22 april Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur De Carsons, Australische serie. Tommy is in de ban geraakt van Amanda Ainsley, een bijzonder aan trekkelijke vrouwelijke autocoureur. 15.15 uur De smaakmakers, serie over de toepassing van kruiden en specerijen. Afl: Saffraan. 15.40 uur 'n Dik uur Dick, gevarieerd programma. Presentatie: Dick Pas- schier. 10.40 uur Vrouwtje theelepel, teken filmserie. 16.55 uur Stel je voor...De bange clown, tv-bewerking van de jeugd theatervoorstelling Clowns van de theatergroep Rats. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Popsjop-TV, Presentatie: Jaap de Groot. 18.25 uur Klussen in huis. Les 5. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur The Cosby Show, Ameri kaanse comedyserie. Rudy doet mee in het pupillenteam van de football- club. Pa Huxtable is reuzetrots en Ma overbezorgd. 19.25 uur De zonen van de roze pan ter, tekenfilmserie. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Uitzending Politieke Par tijen. 20.38 uur De helemaal in je eentje show, spelprogramma. Presentatie: Frank Masmeijer. 21.45 uur Hier en nu, actualiteiten. 22.20 uur Mediatief moment, korte overdenking door ds. Ype Schaaf. 22.25 uur Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Furillo en Da niels moeten getuigen in een rechts zaak tgen de mafia. Voor het gerechtsgebouw wordt Furillo neer geschoten. 23.10 uur Cheers, Amerikaanse come dyserie. Als er een veiling georgani seerd wordt voor het goede doel, stelt Sam zijn oude honkbalshirt ter be schikking. 23.35 uur Meditatief moment, een kort intermezzo met geestelijke mu ziek. 23.45 uur Journaal. 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.00 uur Jonge dieren en hun ouders. Afl. 3. 10.30 uur Leer de wereld kennen. Afl. 3. 11.00 uur De Middeleeuwen. Afl. 3. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.00 uur Een gevoel van eenzaam heid, ervaringen over eenzaam zijn. Afl. 3 17.40 uur Open Universiteit. Mens en werk (Cursus Personeelsbeleid). 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Italianen. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00' uur Journaal. 19.12 uur Streetwise: Opgroeien op straat (3). Documentaireserie over jongeren in de Amerikaanse in dustriestad Seattle. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenma gazine. 20.00 uur Voor niks gaat de zon, pro gramma over consumentenzaken. Afl. 7: Klagen. 20.55 uur Panoramiek, actualiteiten magazine. 21.30 uur Morgen gaat 't beter, docu mentaire serie over het ontstaan en de ontwikkeling van de Nederlandse speelfilm, vanaf 1900 tot heden. Afl. 1: De zwijgende speelfilms (1914-1922). 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma (herh.) 18.10 uur Carolientje en kapitein Snorrebaard, kinderprogramma. Afl.: Het Kokosnoteneiland (herh.). 18.25 uur Goochel mee met Hans Ka zan. Met': Het doorgesneden meisje en de verdwijnende pen. 18.30 uur Er was eens het heelal, tekenfilmserie. Afl.: 15. 19.00 uur De andere Belgen, reporta ge over Belgen die niet in een ééntalig Vlaams gebied wonen. Afl.: Hoe ver is Parijs? Het cultureel leven in Wal lonië. Presentatie: Fred de Waele. (herh). 19.40 uur Lotto, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kunstzaken. 20.25 uur IQ, spelprogramma. Pre sentatie: Herman van Molle. 20.50 uur Labyrint. De magie van het beeld. Afl. 3: Beelden van de nacht. De mens heeft de duisternis overwon nen en heeft ook technieken ontwik keld om buiten het zichtbare licht te kijken. 21.40 uur Uitzending door derden: Programma van de Christen- Democratische Omroep. 22.30 uur Journaal. Aansl. Coda: Pré lude a Limitation de Mr. Forberger van Couperin door Guy Penson (cla- vecimbel). BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Rowena Wallace, Alexandra Fowler, Peter Phelps e.a. 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.38 uur Juke Box 19.42 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Videomatch. Spelprogram ma met Marleen Gordts. 20.25 uur The Bradbury Theatre, Ca nadese serie rond de mysterieuze ver halen van Ray Douglas Bradbury. Met William Shatner, Keith Dutoon, Karel Trotter e.a. Regie: William Frust. Afl.: Het speelplein (The Play ground). 20.50 uur Argus. Jan van Rompaey licht de media door. Gastvrouw: Jes sie de Caluwé. 21.50 uur Nationale Wetenschappelij ke Instellingen, tiendelige serie, afl. 2: Het Koninklijk Museum voor Midden-Afrika. Documentaire over het ontstaan en de geschiedenis van het museum. De rijke verza .lelingen en ook het wetenschappelijk werk dat wordt verricht komen hier aan bod. Aansluitend een discussie over de zin en de problemen rond dit mu- suem. Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te Kolderveen en Dinx- terveen (toez.) H. E. J. van der Laan, kand. te 's Gravenhage, te Grootegast en Doezum B. Prakke te Gouda. Aan genomen naar 's Graveland Dr. W. Balke te Den Ham (Ov.). Gereformeerde Kerken Beroepen te Oosterbeek (wijk Doorwerth-Heveadorp) drs. J. Broor te Ter Aar. Aangenomen naar Westeremden (in tijd. ged. dienst) L. Zwanenburg, em. pred. te Groningen. Gereformeerde kerken vrijgemaakt Beroepen te De Lier i.s.m. Maassluis J. Huijgen, kand. te Kam pen. Tb Almere-Zeewolde Jt. Janssen te Loppersum-Westeremden. AMERSFOORT - De jaarlijkse hulp aan de derde wereld bedraagt ongeveer 40 miljard dollar. Daar staat tegenover dat het westen onder meer door een te lage prijs voor grondstoffen en onredelijk hoge ren tetarieven 150 miljard dollar terug verdient. 19 Ze streek met een hand, die trilde, haar haar uit haar gezicht. „Ik moet gaan, anders komt hij naar me zoe ken." Hij knikte en glimlachte even. „Jammer," zei hij, „welterusten en tot morgen." „Nee," zei ze dwingend, „je moet weg. Als je nog iets voor het kind wilt doen, kun je dat doen door te ver dwijnen." Terwijl ze naar de werkplaats liep. bedacht ze, dat ze dat ook niet had moeten zeggen. Ik doe alles verkeerd, dacht ze. Alles en alles. Als hij maar niet teruggekomen was. Ik was al zo goed op weg hem te vergeten. Nu zou ze dat niet meer kunnen. Ook al om dat ze iedere trek van zijn gezicht in haar geheugen had gegrift om later te kunnen zien of het kind op hem leek. Hij had haar met een rode gloed en veel sproeten in zijn gezicht. Hij had geen algemeen gezicht, dacht.ze spij tig. Er liepen honderden mensen rond die op elkaar leken, maar ze kende niemand, die op hem leek. Ze moest nu haar gedachten weer probe ren stop te zetten. Als ze in paniek raakte, zou ze zich kunnen verraden. Toen ze de deur van de werkplaats weer heel voorzichtig open en dicht deed, werd ze daardoor zo in beslag genomen, dat ze niet op haar omge ving lette. Het was dan ook of haar hart enkele seconden stilstond, toen ze Bertus aan de trap zag staan. „Kind, waar kom jij vandaan?" zei hij „Schrik je zo van me?" Ze antwoordde niet. Niet omdat ze geen woord kon uitbrengen, maar omdat ze dacht: Alles wat ik zeg kan verkeerd zijn. Niets zeggen is nog het beste. Ze hoorde Bertus zachtjes voor zich heen mompelen: „Katrien, Ka- trien toch, hoe blij ik ook met dit kind ben, zo langzamerhand begin ik toch te geloven, dat het beter niet had kunnen komen." „Och onzin," zei ze, „ik ben wat ze nuwachtig. dat is alles." 7bt haar verwondering viel ze in slaap, zodra ze in bed lag. De volgende dag zocht ze alles op wat ze in huis aan vuil wasgoed kon vinden en liep ermee naar het was hok om een reden te hebben daar be zig te zijn. Ze zag Jaspers de hele dag niet. Hij zal niet durven, dacht ze; het is te druk in de werkplaats. Het was altijd mogelijk, dat een van de knechts of een klant naar de achter kant van het huis zou lopen waar Ber tus later een toegang tot de schuil plaats had gemaakt. Tben ze 's avonds weer een vergeef se tocht naar het washok had ge maakt. zei Bertus: „Ben je nu nog aan het wassen?" „Bemoei je er niet mee," snauwde ze. „Bedaar wat," zei hij verwonderd. „Wat zullen we nou krijgen7" door NEL VAN DER ZEE „Ik heb hoofdpijn," verontschul digde ze zich. „Misschien komt het kind wel gauw. Ze zeggen, dat het een teken is. dat het gauw komt, als je al les gaat wassen." „Ik zou zeggen, dat het een teken is, dat het gauw komt, als je alles gaat wassen." „Ik zou zeggen, was het maar zo, maar het is immers de tijd nog niet." „Nee," zei ze Ze dacht eraan, dat het gewoon een zegep zou zijn. als het wat vroeger kwam. Dan zou het niet kloppen met de tijd, die Jaspers bere kend had. Die avond ging ze nog een keer naar het washok, toen het al laat was en Bertus naar boven ging. Er was geen spoor van Jaspers te bekennen. De volgende dag ging ze de schuil plaats binnen. Op de grond lag een oude deken, die vroeger in het was hok had gelegen. Hij had eronder geslapen, begreep ze. De grond lag bezaaid met sigarettepeukjes, naast de deken lag een knijpkat. Zou hij dit onzalige souvenir expres hebben achtergelaten? „Waar was je?" vroeg Bertus, toen ze in de werkplaats kwam. „Ik zag je nergens, ook niet in het washok. Er is een klant, die je spreken wil." Zij hoopte met alles wat in haar was, dat Jaspers nu niet meer zou te rugkomen Het washok stond te zeer in Bertus' belangstelling. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4