gordijnstoffen? E2 ploegstoffen natuurlijk! Initiatief tot oprichting Beurs 'Landbouw en Handel' Bonienstichting wil eilandelijk kostbare bomen inventariseren 0% ISTA Schouwen-Duiveland doet goed mee in actie voor de computer-tomograaf DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE AUSTIN ROVER 24 Om contacten te verstevigen WAT Eerste zwaluw zierikzeesche nieuwsbode VRIJDAG 18 APRIL 1986 142stc jaargang Nr. 23916 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ouderavond Zure regen Gehandicapten Bekerstrijd De Christelijke Jan Wouter van den Doelschool De Jeugd Natuur- en Vogelwacht speelt In op De Stichting Sport Gehandicapten Schou- Zierikzee is opnieuw door de derde bekerron- presenteerde zich tijdens de eerste traditionele de derde zure regenweek, die van 19 tot en met wen-Duiveland staat sinds enkele dagen op ei- de geraakt. Nadat eerst Serooskerke werd ge- ouderavond met een gevarieerd programma. 24 april wordt gehouden onder een speciaal gen benen, al houdt de Zeeuwse Sportraad klopt moest nu ook Oostkapelle aan het kortste (Pag. 3). motto. (Pag. 4). nog wel voeling. (Pag. 5). eind trekken. (Pag. 15). Een zwaluw maakt nog geen lente. Spreekwoord tomograaf voor Zeeland kunnen gestort worden op gironummer 14 13 4 0, ton name van Stichting Kanker Preventie Zeeland. Voor de regio Schou wen-Duiveland is bovendien een speciaal banknummer geopend: fifi.64.64. Advertentie uw Honda-dealer voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g 1585 of 1385 Ml financi€ tegen mnd. financiering tegen OOSTERLAND De Westerschouwse ambtenaar S. L. de Feiter (links) en Harry Verkaart voor een oude kastanje bij Slot Haamstede. Organisatie doet beroep op bevolking Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Zonnige perioden Aanhoudend fris. De komende nacht veel bewolking en enige lichte regen. Morgen overwegend droog met zonnige perioden. De noordelijke wind is meest 3 tot 4 Beaufort. Mini mumtemperatuur komende nacht 4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 22 april: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidwest 5 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 19 april Zon op 06.35, onder 20.44 Maan op 14.00, onder 05.13 20 april Zon op 06.33, onder 20.45 Maan op 15.22 onder 05.30 21 april Zon op 06.31, onder 20.47 Maan op 16.46, onder 05.43 Volle Maan: 24 april (14.46) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Morgen krijgen we tijde lijk wat beter weer. Vannacht kan er nog hier en daar een bui vallen en er bestaat ook nog steeds een kleine kans op onweer. Er is weinig wind en daardoor kan er boven de natte vel den mist ontstaan. De minimumtem peratuur wordt een graad of drie. Morgen overdag neemt dc neerslag kans sterk af. Er komt ook af en toe zon. De thermometer bereikt 's mid dags een maximale waarde van om streeks elf graden. Er staat een mati ge westelijke wind. Ook zondag kan de dag nog beginnen met wat zon, vooral in het oosten van het land. In de loop van de dag komt er vanuit het westen een regenzone boven Ne derland aan. De middagtemperatuur wordt zondag ongeveer 14 graden, in het zuidoosten wellicht nog wat ho ger. Advertentie HORDT HET ZIERIKZEE - Er zullen donderdagavond 1 mei in de benedenzaal van het Huis van Nassau vast geen witte en bruine bonen aan te pas komen om te stemmen over wie er wel en wie niet toegelaten zullen worden op de nieuw te starten beurs 'Landbouw en Handel'. Vroeger op de ge lijknamige sociëteit gebeurde dat wel weet voorzitter K. A. van Langeraad zich nog te herinneren. De witte bonen dienden voor 'ja' de bruine voor 'nee' bij het balloteren van nieuwe leden. Maar de tijden zijn veranderd en de C. J. van Damme, J. van der Slikke en initiatiefnemers van een landbouw- J. J. Stols. Zij hebben - met medewer- beurs in Zierikzee zijn helemaal niet king van ZLM en CBTB - hun schou- van plan de eventuele deelnemers te ders gezet onder het nieuw leven in gaan balloteren. Zij hopen juist op blazen van de landbouwbeurs in een zo groot mogelijke opkomst en Zierikzee, zij het op andere leest ge- daarmee op de mogelijkheid van het schoeid dan vroeger, leggen van contacten tussen de regio- nale agrarische sector en de handel. Ondersteuning' Die initiatiefnemers zijn de heren Deze drie jonge agrarische onder- zogenaamde nabeurs van de grote we kelijkse beurs, die eerst in het toen malig hotel Juliana in de Lange No- belstraat en daarna in de Graanbeurs werd gehouden. Van Langeraad laat weten, dat het bij deze groepering echt niet in de eerste plaats om de gezelligheid ging, maar om het leggen van contacten en het onderling oveileg over actuele landbouwzaken, in 1978 hield de so ciëteit op daadwerkelijk te bestaan. Dit in verband met de wens van fami lie Ligtendag om de bovenruimte van het Huis van Nassau zelf te gaan be nutten. De sociëteit kreeg de huur op gezegd en daardoor bestond 'Land- buw en Handel' sinds 1978 alleen nog maar op papier. vervolg pagina 4 Dit nummer bestaat uit 16 pagina's BURGH-HAAMSTEDE - Schouwen-Duiveland telt nog een onbekend aantal waardevolle bomen, maar als het aan de Nederlandse Bomenstichting ligt is nog deze zomer bekend hoeveel dit er precies zijn. Natuurliefheb ber Harry Verkaart uit Nieuwerkerk gaat namens de or ganisatie een inventarisatie maken van de waardevolle bomen en heeft hierbij het enthousiasme gevonden van het Westerschouwse hoofd-plantsoenendienst S. L. de Feiter. Maar hoeveel werk beiden ook kunnen en willen verzetten, de medewerking van de Schouwen-Duiveland- se inwoners is bittere noodzaak. Veel gemeenten hebben een eigen kapverordening of resulteren onder een provinciale regeling, die er borg voor staat, dat iemand in een dolie bui niet zomaar met een bijl aan de slag kan gaan. De bomen - en dus ook de waardevolle - kunnen dus niet zo maar uit het landschap verdwijnen, maar er zit een levensgroot verschil tussen het laten staan van een boom en het met liefde en vakmanschap verzorgen ervan. En juist dat laatste wil de Bomenstichting met haar on langs gepresenteerde inventarisatie bewerkstelligen. Wil de organisatie de waardevolle bomen of bomenobjecten in stand houden, dan dient zij wel op de hoog te te zijn van de hoeveelheid, plaats en mogelijkheden van de bomen. Vandaar dat Verkaart namens de stichting iedereen op Schouwen- Duiveland (en ook een deel van Goeree-Overflakkee en Tholen) oproept om bij hem melding te ma ken van bijzondere bomen. Subjectief De termen 'bijzonder' en 'waarde vol' zijn erg subjectief, want wat de één als niets ongewoons bestempelt, is voor de ander misschien van enor me waarde. ,,Dat is zo. Als je een huis wilt laten afbreken voor de aanleg van een weg, dan kun je het pand BURGH - De eerste boerenzwaluw is gesignaleerd. Dinsdagavond in Burgh zag Ted Sluyter van de Vogel werkgroep Schouwen-Duiveland die zwaluw op dezelfde plek als verleden jaar. Dat verwonderde hem niet, want boerenzwaluwen zijn bijzonder plaatstrouw, vertelt hij. Ook ligt de Kop van Schouwen in de trekbaan van deze zwaluwen, die van zuidelij ker streken naar het noorden gaan om daar te gaan broeden. Deze eerste boerenzwaluw werd tien dagen later dan verleden jaar waargenomen, ten gevolge van het koude weer waarschijnlijk. Maar wie weet voelde deze de eerste tekenen van de lente? Dat er maar vele mogen volgen Advertentie ZIERIKZEE Schouwen-Duive land doet goed mee in dc actie voor de computer-tomograaf in Zeeland, zo kan de heer R. van Ommeren, lid van de werkgroep voor deze regio binnen de Stichting Kankerpreven tie Zeeland (SKPZ) met genoegen constateren. De tussenstand bedraagt thans on geveer 350.000,— terwijl nog steeds dagelijks vele toezeggingen binnen komen. De initiatiefnemers van deze actie hebben dan ook goede hoop, dat het streefbedrag van 1,1 miljoen als nog gehaald zal worden. De werkgroep Schouwen- Duiveland besloot in eerste instantie geen beroep te doen op dc regio gemeenten, maar is uiteraard bijzon der blij met de spontane reacties, die vanuit de gemeenteraden op de actie zijn gekomen. Verder tonen dc leden zich zeer verheugd over de bijdrage - eenvierde deel van de omzet geduren de een bepaalde periode - die door het bedrijf Deurloo herenkleding/sport- kleding wordt geleverd. Bijdragen ten behoeve van de aan schaf van een mobiele computer- Het wekelijks borreluurtje op de donderdag in het Huis van Nassau vormt nog een herinnering aan de Landbouw beurs van weleer. nemers weten zich gesteund door oudere boeren, destijds verenigd in de Sociëteit voor Landbouw en Han del. Die sociëteit, opgericht op 30 au gustus 1840, fungeerde destijds als Advertentie taxeren en je weet een precies be drag", legt De Feiter uit. Maar in de nieuwe kapverordening van de ge meente heeft hij nu ook een soortge- vervolg pagina 4 De oudere generatie boeren weet zich wellicht nog te herinneren dat vroeger met gebruikmaking van witte en bruine bonen werd gestemd over het al of niet toelaten van nieuwe leden van de Sociëteit 'Landbouw en Handel'. Bij de nieuw op te zetten Landbouwbeurs zal het ongetwijfeld anders toegaan. Rondell uit het Colordesign-programma. Dit model Is er nu ook in uw lievelingskleur. Op roek naar uw lievclingskcuken in uw lievelingskleur Bij uw Keukenvakman hoeft u niet tang te zoeken Want daar vindt u dc Rondell uit t Colordesign Keuken-programma Verkrijgbaar in maar bcfsl 150 kleuren' Ook in uw lievelingskleur Bi] uwKeukenvakman kunt u zelfs uw eigen Rondell samenstellen. Meer weten' Kom gerust kijken (Jw Keukenvakman staat u graag te woord Uw Keukenvakman doel méér voor u! De Spirt B.V. Kromme-Elleboog 3-5 Zierikzee Tel 01110-2531

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1