Goede generale van Kwiek-heren voor beslissende wedstrijden tegen Geervliet en Kangoeroes Vier overwinningen turnsters Delta Sport tijdens eerste gym grand prix-toernooi Cuijk NIEUWSBODE Joop Koster erelid WSV Brouwershaven Car el van de Burg wint laatste bondswedstrijd De Bru-Tèn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Doiulmlug 17 april 1981» Nr. 23915 13 Video-avond voor jeugdtrainers en -leiders gaat niet door SCHOUWEN-DUIVELAND De video-avond .Jeugdvoetbal van doel tot doel" in de kantine van v.v. Bruse Boys gaat op woensdag 23 april niet door omdat er op die avond voor de pupillen een volledig competitiepro gramma is gepland. Als nieuwe datum is vastgesteld dinsdag 13 mei. aanvang 19.30 uur in de kantine van v.v. Bruse Boys. De or ganiserende regiocommissie doet een beroep op alle verenigingen om deze avond met zoveel mogelijk jeugdtrai ners en -leiders te bezoeken. BRUINISSE - De standaardteams van tennisvereniging De Bru-Tèn uit Bruinisse zijn de competitie begon nen met goede overwinningen. De dames van de Bruse club wonnen met 2-4 bij Schelde in Vlissingen, terwijl de heren aan het langste eind trok ken bij Kruiningen. Ook hier was de eindstand 2-4. Het Bruse damesteam haalde drie punten uit de enkelspelen, terwijl het beslissende vierde punt uit het eerste dubbelspel werd gehaald. Corrie de Waal, Barbara Heezen en Adrie de Looff wonnen de enkelspelen, terwijl Wies van der Doe aan het kortste eind trok. Corrie de Waal en Adrie de Looff bezorgden het Bruse team uit eindelijk de 2-4 zege. De Bruse herenploeg ontmoette in poule B van de hoofdklasse in Krui- ningen een oude rivaal. In de en kelspelen trokken Willem Vonk en Rinus Geense aan het langste eind, terwijl Sjaak van Opstal en Thom van Gelder hun meerdere moesten er kennen in de Kruiningse opponenten. De dubbels Van Opstal/Geense en Van Gelder/Vonk wonnen beide. Het tweede Bruse herenteam, bestaande uit Erik Korstanje, Aart de Looff, Jan Minnaard en Helmuth Meyer verloor de thuiswedstrijd tegen TSI uit Goes met 0-6. NUMANSDORP/ZIERIKZEE - De herenploeg van volleybalvereniging Kwiek staat voor een beslissend weekeinde in de competitie. Vanavond - don derdag - speelt de ploeg van coach Tonie van Breda in Bruinisse tegen het op de derde plaats staande Geervliet en twee dagen later - zaterdag 19 april - komt Kangoeroes uit Oostvoorne op bezoek in het knusse, maar voor hoogstaand volleybal te kleine sportzaaltje De Dreef. In Numansdorp speel de de Kwiek-ploeg de generale voor deze twee uiterst belangrijke wedstrij den. Apollo moest er met 0-3 aan geloven. De dames van Kwiek kwamen in Zierikzee magertjes voor de dag door tegen TOP niet verder te komen dan 2-2. Apollo is een tegenstander, die qua speltype redelijk in het Kwiek- straatje past. De ploeg uit Numans dorp kwam in de eerste set met 5-0 aan de leiding, maar na een time-out kwam Kwiek steeds beter in de wed strijd. Bij een 7-7 stand greep de coach van de tegenstander in door de achterveldverdediging van Apollo te reorganiseren. Voor Kwiek was het toen weer zoeken geblazen naar hoe er gescoord moest worden. Apollo, dat in de rangschikking in de staart bongeit, rook zijn kans op winst in de BROUWERSHAVEN - De leden van watersportvereniging Brouwers haven kozen tijdens de jaarlijkse algemene jaarvergadering spontaan het aftredend bestuurslid Joop Koster tot erelid, waarmee hij deze ere titel als eerste in het twintigjarige bestaan van de vereniging kreeg. ,,Joop Koster heeft aan de wieg gestaan van de vereniging. Hij is al twintig jaar lid en zat sinds 1974 tot nu in het bestuur. Hij nam al tijd de zorg voor de organisatie van de wedstrijden op zich", aldus voorzitter Dick Knoester van de watersportvereniging. De 70 aan wezige leden kozen Ella Klompe de Jonge als nieuw bestuurslid, terwijl Dirk van de Graaf in de wedstrijdcommissie de taak van Koster gaat overnemen. Penning meester Hanse werd herkozen. Licht tekort Hoewel de financiële conse quenties van het wedstrijdpro gramma van 1985 er debet aan wa ren, dat voor het eerst sinds jaren de resultatenrekening een licht te kort vertoonde, heeft de vereni ging ook voor 1986 een ruime wedstrijd- en evenementenkalen der. ,,We hebben jarenlang een fi nancieel overschot op de resulta tenrekening gehad", constateerde Knoester. „Hierdoor hoeven we niet over te gaan tot een contribu tieverhoging. Wel gaan de start- gelden voor de wedstrijden waar schijnlijk iets omhoog". Hoogte punt in het wedstrijdprogramma voor 1986 is het Benelux-kam- pioenschap in de 470-, de Laser- en de 420-klasse. WSV Brouwersha ven organiseert dit kampioen schap al meer dan tien jaar in sa menwerking met De Kaag en de Royal Yacht Club Belgique op 9 en 10 augustus. Op 3 en 4 mei wordt het open Belgisch kampioenschap in de Optimist-klasse afgewerkt en ge durende het volgende weekeinde staan gedurende drie dagen de open Nederlandse kampioen schappen in de Cadet- en de Fly ing Junior-klasse. Op 14 en 15 juni wordt het eerste NKK Grevelin- gen-weekeinde afgewerkt. De tweede editie is op 6 en 7 septem ber. Per weekeinde wordt de C. en J. Koster-wisselbeker uitgereikt. De Grevelingenprijs wordt over beide weekeinden uitgereikt. Van 31 juli tot en met 3 augustus is het open Nederlands kampioenschap in de Contender-klasse en op 16 en 17 augustus komen de Cadetten, de Optimisten en de Europe- klassers op het Grevelingenwater bij Brouwershaven in het kader van het kampioenschap der Lage Landen. Tegelijk met het klasse evenement Yngling en Efsix staat op 30 augustus een watersportdag in het kader van de viering van 700 jaar Brouwershaven op de ka lender. 's Avonds wordt de traditi onele verlichte gondelvaart afge werkt, eveneens in het Brouwse feestprogramma. Aan de wa tersportdag nemen twintig plat bodems deel. Joop Koster, hier in zijn element op zijn jacht, werd door de algemene ledenvergadering benoemd tot erelid van watersportvereniging Brou wershaven. eerste set, maar de ploeg ging iets te gretig in op de aanwezige kansen. Een moment van overmoed in aanval lend opzicht zorgde ervoor, dat de verdedigende taken werden vergeten, hetgeen door Kwiek goed werd af gestraft. Enkele pijnlijk nauwkeuri ge ballen op de midachterplaats had den succes. Ook een tweede time-out kon de Apollo-coach niet meer red den en een iets leper Kwiek haalde de set met 12-15 binnen. Wisselvallig De tweede set verliep, zeker in het begin, identiek aan de eerste set. De Bruse stop werd echter wat wissel valliger. Tot een 13-11 stand in het voordeel van Apollo zag het er voor Kwiek nog niet echt rooskleurig uit. Een time-out door Kwiek aange vraagd bracht de ommekeer in het vlagerige spel van de Bruse ploeg. Plotseling draaide de ploeg weer een stuk beter en nu kwamen de kwaliteiten van de spelers ook na drukkelijker op de voorgrond. Van 13-11 werd de stand omgebogen in 13- 15 en was Apollo andermaal een illu sie armer. In de derde set overklaste Kwiek de Numansdorpse thuisploeg. Het werd een prima generale voor de zware thuiswedstrijden van het ko mende weekeinde. Spelverdeler Ed dy van der Sluys groeide uit tot de beste man van het veld. Hij leverde prima set-ups af, waardoor de Kwiek-aanvallers alle kans hadden om met vernietigende smashes te scoren. Onder leiding van de prima fluitende scheidsrechtster Dubbeld won Kwiek deze set met 3-15. Het duel van vanavond tegen Geervliet begint om negen uur, Kwiek en Kan goeroes starten zaterdag om vier uur. De 2-2 uitslag van de wedstrijd tus sen middenmoter Kwiek en het met slechts vier punten onderaan staande TOP doet het ergste vermoeden. Daar waar gedurende een flinke periode de nodige punten bij elkaar werden gesprokkeld met de inzet van de over-, gebleven eerste team speelsters en het enthousiasme van invalsters uit het tweede team en de jeugd, valt nu een berusting te bespeuren binnen het inmiddels bijna complete team. Uiteraard liet alle tegenslag van dit seizoen door vele ziektes en blessures zijn sporen na, een forse trainings- achterstaqd van diverse speelsters en het geruime tijd niet meer compleet gespeeld hebben is niet zo maar een- twee-drie ingelopen. Toch mag een en ander niet alleen de oorzaak zijn van het wel zeer wisselvallig optreden van de Kwiek-damès. De eerste set begon en eindigde dramatisch. In minder dan geen tijd liep TOP via een goede opslagbeurt, die door de Kwiek-defensie niet gestopt kon wor den, uit naar 1-8. Tegen het einde van de set pakte Kwiek na een time-out nog wel een paar punten, maar ver der dan 3-15 kwamen de Bruse dames toch niet. In de tweede set stond er evenwel plotseling een herboren Kwiek-team binnen de lijnen. Vertrouwen De twee time-outs, die de tegen stander bij 8-2 en 14-3 nog opwierp waren voor Kwiek geen enkel pro bleem. Een 15-4 eindstand was het ge volg. Vol vertrouwen werd aan de derde set begonnen, maar opnieuw liep het allemaal niet gesmeerd in de Bruse equipe. Daarbij gevoegd een in grote lijnen falende scheidsrechter en het ogenschijnlijke gelijkopgaande gebeuren lijkt verklaard. TOP liep andermaal licht weg bij de Kwiek-dames. Bij 6-8 werd een eerste time-out in het strijdperk ge gooid. Rendement had de minuut pep-talk niet, maar dat veranderde bij de tweede stop. Bij de terugkeer bij 8-11 was Kwiek weer zichzelf, met een prima opslagbeurt, goed werk van de spelverdeelsters, uit een uit stekende stop werden de aanvalsters op hun wenken bediend. De twee time-outs van TOP-zijde konden de Brielse dames niet meer helpen. Via 11-13 en 14-13 won Kwiek met 15-13. De vierde set was het tegenoverge stelde van de derde. Een goedspelend Kwiek overklaste de dames van TOP. Helaas was het goede spel slechts van korte duur. Halverwege sloeg de onrust toe binnen de Bruse gelederen en stoomde TOP simpel via 6-8 en 8- 11 naar een 8-15 setzege. Onnodig ging weer een punt verloren voor Kwiek, dat zich overigens inmiddels ontpopt heeft als de kampioen van de gelijke spelen. ZIERIKZEE - Onder een goede belangstelling werd in de Zierikzeese sport hal Onderdak de laatste bondswedstrijd handboogschieten in district zestien verschoten. In diverse klassen kwamen zestig schutters aan de start. In de eerste klas behield Carel van de Burg de eerste plaats. Joop Ribbens en Jan- Bert Eggink moesten zich met de volgende plaatsen tevreden stellen. Van de Burg hield uiteindelijk een voorsprong van vier punten vast. Hij kwam uit op 1373 punten. De strijd tussen Jan-Bert Eggink en Joop Rib bens bleef tot het einde toe spannend. Door een dramatisch schot verspeel de Eggink de tweede plaats aan Rib bens. De marge bedroeg vijf punten. Ook in de tweede klas was er een 'grimmige' strijd: het verschil tussen de zes besten bedroeg slechts vier punten. Chris Schooneman en R. Beukema kwamen na een spannende strijd op exact evenveel punten: 1337. Schooneman had evenwel 48 rozen te genover 46 voor Beukema, hetgeen hem de eerste plaats opleverde. In de derde klas bij de dames werd onderlinge strijd geleverd door Betti- ne van Doorne en Jo Veerhoek. De laatste eindigde met een minieme voorsprong van drie punten op de eer ste plaats. Zij scoorde 1189 punten. Bij de zestallen kwam St. Sebastiaan uit op 7966 punten in de ere-klasse. ïn de A-klasse scoorde Zodiac 7884 pun ten en St. Jan kwam uit op 7656 pun ten. In de B-klasse noteerde St. Se bastiaan II als beste 7418 punten, terwijl d'Eendracht 7398 punten tota liseerde. TOG werd winnaar in de C- klasse met 7132 punten, Zodiac II kwam uit op 7026 punten en St. Jan II verzamelde 6480 punten. Alle voornaamste uitslagen op rij: Heren: le klas: 1. C. van de Burg 1373 pnt.; 2. J. Ribbens 1369 pnt.; 3. J. B. Eggink 1364 pnt.; 2e klas: 1. C. Schooneman 1337 pnt.; 2. R. Beuke ma 1337 pnt.; 3. L. Veerhoek 1327 pnt.; 3e klas: 1. L. de Koeyer 1288 pnt.; 2. H. Dirix 1284 pnt.; 3. J. Hollestelle 1282 pnt.; 4e klas: 1. R. Kriekaart 1262 pnt.; 2. A. Wisse 1235 pnt.; 3. W. van Oeveren 1200 pnt. Dames: le klas: 1. C. Klaassen 1274 pnt.; 2. M. van der Straaten 1264 pnt.; 2e klas: 1. R. Hart 1244 pnt.; 2. W. Zwart 1195 pnt.; 3e klas: 1. J. Veer hoek 1189 pnt.; 2. B. van Doorne 1186 pnt.; 3. C. Grootenboer 1036 pnt.; 4e klas: 1. J. de Graag 1041 pnt.; 2. H. Stam 953 pnt.; 3. E. Zwart 850 pnt. Senioren; 2e klas: A. Jongmans 1233 pnt.; 2. J. de Koeyer 1216 pnt.; 3. C. D. Raas 1208 pnt.; 4e klas: 1. R. Roggeband 1013 pnt.; 2. P. Korsten- broek 809 pnt.; 3. D. Viergever 733 pnt. Jeugd: 3e klas; 1. Eric Veerhoek 1120 pnt. Een aantal schutters wordt geselec teerd voor de regionale kampioen schappen, die in Brouwershaven wor den verschoten op 31 mei/1 juni en in het weekeinde van 7 en 8 juni. Aan de ze wedstrijden nemen schutters uit West-Brabant, Zeeland en Zuid- Holland deel. Deze wedstrijden val len in de periode, dat Brouwershaven de 700ste verjaardag viert. Ze krijgen dientengevolge ook een feestelijk tintje. CUIJK - In sporthal De Kwel in Cuijk organiseerde sportvereniging Olympia het eerste officiële gym grand prix-toernooi van het jaar. Via een aantal van deze toer nooien kunnen de turnsters zich plaatsen voor de natio nale finale, die op 30 en 31 mei en 1 juni worden gehou den in Kampen. De selectie van de Zierikzeese gymnas tiekvereniging Delta Sport, die het afgelopen weekeinde de verenigingssportbeker van Zierikzee kreeg uitgereikt door wethouder van sportzaken L. J. van Gastel, kwam in Cuijk voortreffelijk voor de dag met vier overwinnin gen. Klassezeges waren er voor Vera van den Beemt, San dra de Keijzer, Monique Slootmaker en Mireille Lemaire. Hiermee ondermeer onderstreepte de ploeg van hoofd- trainster Jossie van den Beemt, andermaal hoge ogen te willen aoien wanneer het mettertijd om de nationale ti tels g; t. tricia Wongsodikromo van Thor, ter wijl de jarige Wendy van der Velde als derde uit de bus kwam. De Bruse turnster leverde een constante vier kamp af, die haar 25,25 punten ople verde. Vooral op balk presteerde zij verrassend goed via een tweede best gewaardeerde oefening. Linda Slootmaker miste de klasse zege op een haar. Met Mirjam Rush van RKDOS was de Nieuwerkerkse een klasse apart. Zij noteerden respectievelijk 27,20 en 27,10 punten en bleven daarmee ruim vier punten voor op de rest van het veld. Linda Slootmaker overtroefde haar oppo- nente vooral aan de brug, maar kreeg ook een hogere score op sprong. Mir jam Rush scoorde aanzienlijk hoger op de balk en een fractie meer op de vrije oefening, overigens een be twistbare score. In klasse I1IA ein digden Cindy Buijs en Ernani de Boer respectievelijk als vierde en zesde. Irene Palm van Odin Heems kerk werd winnares met 19,15 pun ten. De onderlinge verschillen in de klas waren minimaal. Cindy Buijs hoefde slechts een half punt toe te ge ven op de eerste plaats, terwijl Erna ni de Boer vooral door een matige brugoefening 1,70 punten moest inle veren. Zij compenseerde die lage sco re overigens door de allerbeste vrije oefening te laten zien. In klasse IVA kwamen maar liefst 56 turnsters aan de toestellen. Ook hier kwam een overtuigende Delta Sport-zege uit de bus. Monique Sloot maker bleef met haar score van 19,90 punten bijna anderhalve punt voor op Michelle Frijstein van RKDOS Kampen, terwijl Sonja Visser, even eens van de Kampense vereniging an dermaal ruim een volle punt toegaf. Monique Slootmaker nam bij de sprong en aan de brug meteen een grote voorsprong. Voor haar spron gen noteerde zij 5,10 punten, terwijl de brugoefening zelfs 5,40 punten opleverde. Tijdens de balkoefening moest zij drie keer naar de grond, hetgeen niet verhinderde dat zij toch nog als een van de besten uit de bus kwam. Op de vrije oefening tenslotte hoefde Monique Slootmaker slechts een fractie in te leveren ten opzichte van de twee RKDOS-turnsters. In de pré-olympisehe klasse ten slotte kwam Nynke Botterweg als uitstekende derde uit de bus. Zij moest Simone Veldman van Bato Winschoten en Miranda Pluk van de organiserende vereniging voor laten gaan. De Zierikzeese had pech, dat zij bij haar eerste paardsprong een lich te voetblessure opliep, waardoor zij slechts een sprong afleverde. De score van 7,90 punten leverde haar een fik se achterstand op op haar voor naamste concurrenten, die beiden bo ven de negen punten uitkwamen. De brugoefening leverde Nynke Botter weg 6,85 punten op, hetgeen slechts een minimaal verschil betekende, ter wijl zij op de balk en de vrije oefening-vloer voortreffelijk pres teerde en gelijkop ging met Simone Veldman en Miranda Pluk. Nynke Botterweg scoorde over de vierkamp 31,25 punten. In de olympische klasse werd Miranda van de Borst winnares met 35,15 punten, waarmee de Veerkracht-turnster een ruim punt voorbleef op Wendy Tol van KV Op meer. Het KVR-trio Diana Smit, Mo nique Heemskerk en Jacqueline Houttuin werd nipt teruggewezen. Brugoefening Vera van den Beemt werd winnares in de juniorklasse met nagenoeg een punt voorsprong op Monique Thoo- nen van De Hazenkamp. Vera van den Beemt scoorde aan de brug maar liefst 9,25 punten, een score die door niet een turnster werd benaderd. Mo nique Thoonen schoot uit haar slof op de vrije oefening met een score van 9,15 punten. Vera van den Beemt scoorde ook prima waarderingen op de balk en tijdens de vrije oefening. De balk oefening leverde 8,50 punten op en dc vrije oefening kwam uit op 8.30 pun ten. Voor haar twee sprongen noteer de Vera van den Beemt 8,20 punten. Ook Irene Buijs presteerde zeer goed. Zij behaalde een vijfde plaats in een veld van achttien turnsters. Zij liet vooral aan de brug zeer goed werk zien. Op de balk kwam zij niet optimaal uit de verf, al waren de 7,00 punten, die de jury haar gaf slechts een fractie minder dan wat Monique Thoonen liet aantekenen. Op de vrije oefening deed Irene Buijs niet onder voor Vera van den Beemt. Ook zij kreeg 8,30 punten. In klasse IB was Sandra de Keijzer een klasse apart. Zij scoorde 32,75 punten en bleef daarmee twee volle punten voor op Claudia Vinke van RKDOS uit Kampen. Sandra de Keij zer scoorde op de eerste twee toestel len maar liefst 17,80 punten: 9,00 pun ten voor de vrije oefening en 8,80 punten voor sprong. Hiermee was de concurrentie meteen op een fikse ach terstand gemanoeuvreerd. Ook aan de brug draaide Sandra de Keijzer prima. Zij noteerde 7,40 punten en hoefde daarmee slechts Esther Hof- enk voor te laten gaan. Na haar bles sure van twee weken tevoren leverde Monique Raaijmakers eveneens een zeer acceptabele vierkamp af. In een veld van 25 turnsters eindigde zij als vijfde. Evenals Sandra de Keijzer liet ook zij wat steekjes vallen op de balk. Op sprong en op de vloer scoor de zij uitstekend. In klasse IA scoor de Mireille Lemaire op alle onderde len hoger dan acht. In dc totaaluit slag liep zij maar liefst vijf volle pun ten weg van Lia Diender, die als twee de eindigde. Jarig Klasse IIB leverde een overwinning op voor Silvia Groen van RKDOS. Zij had een geringe voorsprong op Pa-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 13