Ver trouwen in TROUWEN 01T lÊÊyWi)! ©HKqDII fli VVV Renesse en Burgh-Haamstede tevreden over De Schouwse Kust stukken berichten Ledengroei ANWB is prima start 1986 Schwarzenegger-film Concertzaal Zierikzee BEZORG(ST)ER UW GIFT HELPT ECHT! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 17 april l!18(i Nr. 23915 11 Advertentie STEUTEL HERENMODE LANGE KERKSTRAAT 41.COES.TEL.OIKX>-I64IS Seriengen bie de bèstie IV De waerde van 'n vast patroon, zeker in 'n kinderle ventje, mö je nie onderschatte. Onbewust, kunne ménsen in diengen, d'r steentje biedraege an 'n gevoel van veiligeid. Want, dienk t'r wel om: je kom gauw genog tot de ontdekking, dat de bèstie in omstreken weinig van doen eit init de wea- reld daebuute Je bin 'n gelukkig kind, as de wea- reld nie aol te rauw vö je is! 'k Ad 'n buurman, die ad 'n fiets, dae liep d'achter as 'n eindje van deu. Zodoende ad'n 'n stepje om op z'n fiets te kommen, 't Is totnogtoe d'n êênigsten ge weest, die 'k op zö'n maniere 'n fiets zie bestijge. Ie pakte 't stuur beet, zette z'n rechtervoet op de uutste- kende pinne, in stepte dat 'n aerd ad, totdat 'n zövée vaert ad, dat 'n kon neerzeigè op z'n ard, blienkend zaedel. Zö'n uutgebreide vertööning kö je toentertied op je gemak uutaele. D'r kwam g'n auto, lae stae 'n brommer, die je in de wielen kon rieë. J'ad 't vrouwtje mit de mèllek. lederen ochend kwam ze mit d'r blienkende kopere kannen op 'n kar retje an de deure. Tiedens 't inschienken in 't gesie- perde, grieze emmertje van m'n moeder (mit 'n toe- maetje!) wier 't laoste nieuws verteld: wie t'r ziek of dööd was, wie t'r om èrtesoep gieng bie de soepkoke- rie, over d'èrremoe in 't algeméén in over 't weer (toen in 't biezonder. Die praette êêl wat, in verzweeg êêl wat; die kwam an èlleke deure - in wist mêêsta, wat 'r achter zat 'n Bitje kleurriek figuur vond 'k de beuzeman. Die kwam aoltied wat luudruchtig an de deure, mit naem in toenaem. In de grond van de zaek was z'n bóoschap 'n sombere angelégenheid Ma, nêêë Die drie cent vö 't begraefenisfons wier ge wonnen - of soms nie-as gold 't 'n spaerfons vö 'n reize nae Benidorm inplaes van 'n ritje enkele reis ,,de poorte uut Noe gae m'n fantasie wè wat te vérre, want m'n wiste toentertied g'nêêns wat Benidorm was. Je most a moeite doe in spaere om in de speeltuun op Schod- debozze terecht te kommen; loapers Da's andere koeke Tuus, natuurlek, moeder: ,,Geef ons heden ons dae- gelijks brööd Bidde in danke wier eigelijk zö véé mogelijk op z'n ..Ollans" gedae. Dat zè wè uut eerbied geweest èbbe, dienk 'k. 'k Ontdekke, terwiel 'k dit sehrieve, dat 't wè 's „voer vö dialectologen" kan wéze! Afijn ze zoek 't ma uut. In ieder geval wè eerbied vö 't brööd. 't Wier ge- snééje tegen de schorte an; dikke snééën, dat schol butter in beleg! Brööd dae rook 't êêle uuskae- mertje nae As 'n klompe goud stong de klute boe- rebutter te pronken; bovenop was t'r 'n figuurtje in gedrukt, waerop 't zout lag te smelten. Bie tied in wiele, gieng je mee, mit je vaoder, nae de scheerwienkel. Dat was 'n aventuur op z'n eige. 't Was wachte geblaeze, ma, dat kon nie scheele. De barbier most zö noe in dan 's wat uutlegge in dan zwaoid'n mit z'n scheermes, a was t'n dirigeerstok. In die scheerwienkel kwam je de weareld tegen! Dae óörde je van diengen, die spannend waere, totaol onbekend, in van zaeken, die je angstig mieke; veraelen over drank in vrouwen, (die niks mit je moeder van doen adde), die je oak nie begreep; over de èrremoe in over de poletiek D'r is eigelijk nie zö vée veranderd: m'n èbbe noe 'n kasse in uus, dae kunne m'n aol die diengen op zie, m'n kunne ze óore, m'n kunrien d'r leerienge uut trek- ke ma, van dat laoste kom nie vée, dienk. ARJAON Ook voor lengte en breedtematen. in een kostuum van Steutel Herenmode Goes Doorgaan en activiteiten uitbreiden RENESSE - Het nieuwe samenwerkingsverband op promotioneel vlak tussen de VVV's van Renesse, Burgh- Haamstede en Scharendijke, De Schouwse Kust, heeft in haar eerste jaar haar nut bewezen. Zowel de voorzitter van de Renesser VVV, J. Janse, als die van Burgh- Haamstede, dr. H. J. van Zuijlen lieten zich tijdens de al gemene voorjaarsvergadering van de VVV in Renesse „bijzonder tevreden" uit. „We hebben als bestuur de laatste jaren op een ruimere leest willen werken en de commissie blijkt nu prima te functioneren", aldus Janse. De voorzitter zei in De Zeeuwse Stromen te Renesse dezelfde gelui den te hebben vernomen vanuit Burgh-Haamstede, waarop Van Zuij len zijn mening gaf. „Omdat de le denvergadering nog bijeen moet ko men, kan ik alleen namens ons bestuur spreken en dat is bijzonder tevreden" reageerde Van Zuijlen. Ook VW-bestuurder in Renesse, L. Lemsom, die nauw betrokken is bij De Schouwse Kust, liet zich op de zelfde manier uit. ,,Het eerste seizoen is wel iets moei lijk geweest, omdat we een onbekend te besteden budget hadden. De pro vincie had ons 5000 gulden toegezegd, maar van de participerende WV's wisten we het nog niet. Ik ben blij, dat onze VW nu geld heeft vrijge maakt en ik hoop, dat de andere twee dat ook snel zullen doen", vertelde Lemsom. Hij deed een en ander uit de doeken over de eerste gezamenlijke activiteiten als het bezoeken van Tijdens de vergadering deelde ïr. J. Barkhof, directeur van de ANWB n.a.v. de vraag over een eventuele vestiging van een bijkantoor op Beve land, mee, dat uitbreiding van de bij kantoren een kostbare zaak is maar dat er bestudeerd wordt of kleinscha lige uitbreiding misschien mogelijk is. Inzake de keuring van ouderen, voor het rijbewijs, beloofde Barkhof er bij de regering op aan te dringen, dat de eigen huisarts de keuring zou moeten uitvoeren. Op de vraag waarom vanuit Goes de richting Rotterdam niet via de snelweg wordt aangegeven maar via een route met tweebaanswegen en een toibrug is het antwoord dat de wegbeheerder dit bepaalt en niet de ANWB. beurzen in onder meer Maastricht en Düsseldorf en zei als commissie zeker nog meer in petto te hebben. Vruchten Eén van de vruchten van De Schouwse Kust is een frisse folder, waarin de recreant kort maar krach tig verteld wordt, dat de Westhóek veel te bieden heeft. Voorzitter Janse, die de aanwezigen nog enkele sug gesties vroeg kreeg van C. Veerhoek het idee voorgeschoteld om te denken over een nauwere samenwerking tus sen de promotionele commissie en de evenementencommissie. Als voor beeld gaf hij de Elfstedentocht, die Friesland de nodige publiciteit heeft opgeleverd. De VVV heeft een uitvoerige evene- mentenlijst aangenomen en daaruit blijkt, dat de plaatselijke afdeling bloeit als nooit te voren. Janse me- Subsidies fietsroutes Het stopzetten van subsidies van net ministerie van landbouw en visserij voor het onderhoud van toeristische fietsroutes, alleen de aanleg van nieuwe routes wordt nog gesubsi dieerd, is de oorzaak dat het onder houd van de routes terugloopt. De ANWB gaat nu uit eigen middelen een halt toeroepen aan dit verval. De Wegenwacht is met een onder zoek bezig om het uniform van de We genwacht aan te passen aan deze tijd maar ook met het oog op een verbe terde verkeersveiligheid van het uni form. Dit n.a.v. een vraag na het zien van de film Met het verkeer mee van de Wegenwacht, die na afloop van de vergadering werd vertoond. moreerde hieraan in 2ijn openings woord, waarin het 75-jarig jubileum van de afdeling centraal stond. Uit de woorden van de voorzitter bleek wel, dat het de VVV ook kort na de oprichting in 1911 niet altijd van een leien dakje is gegaan. Tot de finan ciële problemen van vorig jaar had de vereniging al vaker hard geld no dig. Dat de gemeente Westerschou- wen juist in dit jubleumjaar extra subsidie gaat geven komt de VVV on getwijfeld goed uit. De bespreking van de verschillende financiële verslagen, de begroting en het1 jaarverslag van de secretaris ver liep vrij snel, omdat nauwelijks vra gen vanuit het publiek werden ge steld. Wel geluiden kwamen er vanuit de rondvraag. Zo opperde één van de aanwezigen, dat promotiewerk pri ma is, maar dat enkele ondernemers toch nog steeds een gulden rekenen voor een Duitse Mark, terwijl deze muntéénheid schommelt rond 1,12 gulden. „Gewoon diefstal" en „zoiets komt de reclame vanuit de "Westhoek zeker niet ten goede" waren enkele gehoor de opmerkingen. Janse deed naar aanleiding hiervan nogeens een ap pèl op de ondernemers in Renesse om de gewone koers te hanteren. Het wis selen van geld riep ook de vraag op om de banken om beter aansluitende openingstijden te verzoeken voor de middenstanders en horeca-exploitan- ten. Hiervoor zegde Janse toe de ban ken over deze wens vanuit de WV aan te schrijven. ZWN Ook gaat er een brief naar de ZWN - de busmaatschappij - waarin om een subsidie wordt verzocht. De ZWN geeft jaarlijks 500 gulden aan de pro vinciale WV, die het op haar beurt kan verdelen over de afdelingen. De 'afdeling Renesse - maar ook die in Burgh-Haamstede - verstrekken in het zomerseizoen aan de recreanten veel informatie over de ZWN- diensten. Daarvoor zien de VVV's graag een vergoeding. Bestuurslid en vice-voorzitter J. W. de Jonge noemde de beperkte subsidie van de ZWN een weg van de minste weerstand. Een laatste punt, dat de rondvraag passeerde was een kritiek op het in gebreke blijven van Duitstalige voorlichting op Nceltje Jans. Vol gens enkele aanwezige VVV-lcden komen hierover in het zomerseizoen nogal eens klachten binnen. Janse stelde voor een brief te laten uitgaan naar het infocentrum van Neeltjc Jans. EINDHOVEN - FNV bestuurder J. Cuperus is woensdagmorgen tijdens een actie van zijn bond in een fabriek van Philips in Eindhoven aangehou den. Dat gebeurde door een functio naris van de Philips bewakings dienst. Cuperus is vervolgens overgedragen aan de Eindhovense ge meentepolitie, die proces verbaal heeft opgemaakt wegens huisvrede breuk. Een woordvoerder van de po litie heeft dat woensdag bevestigd. Acmaea 16-4 van Reunion naar Mina al Fahal Alnati 15-4 190 no van Recife naar Rotterdam Nedlloyd Amersfoort 16-4 280 ozo van Somoa naar Surabaja Nedlloyd Dejima 16-4 te Gothenburg Nedlloyd Delft pass 16-4 kp. van Pas sera naar Port Said Rotterdam 16-4 van St. Thomas naar Nassau Het aantal slachtoffers van hart- en vaatziekten neemt gelukkig iets af. Uw giften hebben dus resultaat opgeleverd. Maar de strijd gaat voort. Want jaarlijks worden in ons land nog altijd 40.000 mannen en vrouwen getroffen door een hartin farct en nog eens 20.000 door een herseninfarct. En elk slachtoffer is er een teveel. Alleen als u uw hart laat spreken, kan de Nederlandse Hartstich ting doorgaan met het ondersteunen van het wetenschappelijk onder zoek, het verbeteren van de patiëntenzorg en het geven van voorlichting. Steun deze week de collecte of stort uw bijdrage op giro 300 of bank 70.70.70.600. Bedankt voor uw guHegiftl fndwfandw hartstichting vrienden van de hartsbcfitng Sopluato" >0.25H JU 's-Grovnhap? uur. De rolprent is toegankelijk voor al le leeftijdscategorieën cn handelt over kolonel John Matrix, voormalig leider van een speciaal commando- team, die overal ter wereld waar poli tieke onlusten, aanslagen en onrust hoogtij vierden, zijn sporen bij spe- UTRECHT - De bezuinigingen van de afgelopen jaren hebben de kwali teit van de zorg in zwakzinnigenin richtingen en psychiatrische zieken huizen aangetast en de werkdruk voor het personeel zo vergroot dat het ziekteverzuim toeneemt. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Havelte: M. Zuidersma te Hoogezand-Sappemeer-Kropswol- de; te Zeist: E. K. Tbygeler te Scheve- ningen; te Amersfoort tot predikant voor bijzondere werkzaamheden: dr. J. J. Rebel, g.v. in het Prot. Chr. Zie kenhuis De Lichtenberg, 1.1. Chr. Ge- ref. predikant te Amersfoort. Aangenomen naar Apeldoorn (toez.): Th. H. G. Hulst te Waddinx- veen (deelgemeente Immanuëlkerk). Bedankt voor Zuidhorn: mevr. Y. Slik te Marrum-Westernijkerk. Gereformeerde Kerken Beroepen te Giessendam/Neder- Hardinxveld: S. Boukes te Gees. Aangenomen naar Berkel en Ro- denrijs/Bergschenhoek: drs. H. G. van Viegen, kand. te Amsterdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Langerak in combi natie met Gorinchem: K. Harmanny te Ulrum. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Hendrik-Ido-Am- bacht: W. Verhoeks te Arnemuiden. Nederlands Hervormde Kerk Aangenomen naar Putten (toez.) G. S. A. de Knegt te Huizen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Ommen H. J. Nelles te Oudega (Sm). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Almelo Jt. Janssen te Loppersum-Westeremden. Bedankt voor Groningen-noord H. Mostert te Spakenburg-noord Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Lelystad C. Harinck te Oostkapelle. ciale acties heeft verdiend. Het is een uitgesproken Amerikaanse film, waarbij één held centraal staat. Hoewel hij een rustig leven wil gaan leiden laat het verleden hem niet met rust. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn Tendentieus De aankondiging van het Mozart- Schubert programma van het Amati kwartet is op zijn minst tendentieus-, lijkt me. Waarom is het geen Esscher- Dohnanyi programma? Dat zou net zo dichtbij (of ver af van) de waarheid geweest zijn, alleen: daar komt geen hond op af! Het publiek komt cq. wordt gelokt met, Mozart en Schubert, en mag, als het eenmaal binnen is, ook proberen de andere helft van het gebeuren te verwerken. De mensen die bij het Ned. Kamerkoor op bezoek waren hebben dat ervaren. Ik heb in de Lu therse kerk niemand het woord „mooi" horen noemen, wel „ver schrikkelijk knap", maar daarom niet „verschrikkelijk"! In een regio, waar de muziekbeleving voor 90 of meer procent is geïnvesteerd in fanfare- of harmonie-korpsen en kerkkoren is misschien wel een plaatsje voor Mozart en Schubert, maar (nog?) niet voor de geluidenka kofonie van Esscher, Schoenberg, Dohnanyi e.d. De programma-samenstellers zou den dat toch ook kunnen weten, of moet er koste wat kost (modern) door geëxperimenteerd worden? Met dank voor de plaatsing, J. C. Quartel, Z. Bosweg 7, Noordgouwe Beursbericht Markt Goes dinsdag 15 april 1986 Aardappelen Bintje, veldsgewas, directe leve ring, op auto geleverd 9-14 cent per kg. Voeraardappelen 4'/2-6 cent per kg- Notering Rotterdamse Beurs d.d. 14 april 1986: Bintje 35-50 mm 7-7'/! cent per kg; Bintje. 50 mm opwaarts, 19-20 cent per kg. Uien Zaaiuien, directe levering, op auto geleverd, 6-12 cent per kg. Zaaiuien, 40 mm opwaarts, directe levering, tot 131/2 cent per kg. Exclusief B.T.W. Vlas Ongerepeld, op auto geleverd, 25-33 cent per kg. Afwijkende partijen 15- 24 cent. Exclusief B.T.W. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen per 100 kg en exclusief B.T.W.: Thrwc, basis 16%, uit opslag handel en coöp. 47,50 - 49,—; tar we, basis 16%, uit eigen opslag 50,—; brouwgerst 51,00; voergerst 43,50; haver, basis 16%, 39,00 - 40,00; erwten, kleine groene 75,00 - 83,—; Capucijners 77,00 - 82,00; bruine bonen, vrij van grond en hal ve, basis 18%, tot 127,50; Karwij, boerenschoon 202,50 - 284,50; Kar wij, prima doorsneekwaliteit 297,50; Blauwmaanzaad, boeren schoon 107,50-/ 122,50; Blauwmaan zaad. prima doorsneekwaliteit 150,-. Hooi en stro Alle prijzen per 1000 kg, op auto ge leverd en exclusief B.T.W.: Weidchooi, le snede, 335,— - 350,—; weide- hooi, 2e snede, 270,295,—; dijk- hooi 245,— - 270,—; lucernehooi 400,- - 425,-; vcldbeemd 250,- - 280,—; roodzwenk 160,210,—; raaigrasscn 160,230,—; gerste stro 205,— - 215,—; tarwestro 200,— - 220,—; erwtenstro 185, 210,— bruine bonenstro 175, 200.—; haverstro 185,— - 200,—. Wij vragen op korte termijn een voorde bezorging van de ,,Zierikzeesche Nieuwsbode" in een ge deelte van RENESSE. Aanmelden „Zierikzeesche Nieuwsbode", Jannewekken 11, Zierik- zee, tel. 01110-6551 t a v. de heer J. van Loon. Districtsvergadering Goes GOES - „Qua ledengroei is 1986 voor de ANWB goed begonnen. De netto- ledenaanwas van 20.000 is misschien gelijk aanleiding om de afdelingsverga- deringen meer onder de aandacht te brengen van dc leden en ze door een ande re opzet aantrekkelijker te maken". Dit zei mr. D. F. Vos, lid van het algemeen bestuur van de ANWB, op de ledenvergadering van de afdeling Zeeland in ho tel Terminus in Goes. ZIERIKZEE - 'Waar dan ook, wie dan ook en hoe dan ook...iemand zal boe ten'. Dat is dc uitgangsstelling in de typisch Amerikaanse rolprent Comman do met body builder Arnold Schwarzenegger. Dc film draait zaterdag 19 en zondag 20 april in dc Zicrikzeese Concertzaal en begint beide dagen om 20.00 0 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11