Kwijtscheldingsbeleid reinigingsdienst opnieuw aan de orde in Zierikzee Koninklijke onderscheiding voor H. A. van der Werf 24 0% ISTA Wegversmallingsschijven A -C ,4^ DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUSTIN ROVER Eerbetoon tijdens repetitiepauze Zangvereniging VZOS Raad Zierikzee neemt afscheid van twee raadsleden WAT Vjordt HET WEHR. I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zoetwater Schoorvoetend Operette Bekerwinnaar De problematiek over zoet- en zoutwater blijft De gemeenteraad van Brouwershaven ging De Hoofdstadoperette verzorgde in de Zierik- Een aantrekkelijke finale leverde uiteindelijk de gemoederen bezig houden. Iedere gele- schoorvoetend akkoord met een andere verde- zeese Concertzaal een opvoering van 'Der een overwinning op voor Toren Boys. De Steeg genheid wordt aangegrepen om er over te pra- ling van de nieuwbouw in de diverse kernen Graf von Luxemburg'. Een uitvoerige impressie zag de zaalvoetbalbeker aan de neus voorbij ten. (Pag. 3). van de gemeente. (Pag. 4). hierover. (Pag. 6 en 7). gaan. (Pag. 11). DINSDAG 15 APRIL 1986 142ste jaargang Nr. 23.914 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het leven is een voortdurend afscheid nemen. Elise von Heyking Fractie PvdA vraagt weer naar standpuntbepaling van gemeentelijke vertegenwoordigers bij stemming ZIERIKZEE - Vormt, zonder een hoofdelijke stem ming, een in een raadsvergadering algemeen geuite posi tieve instelling ten opzichte van een gewenste ontwikke ling binnen een gemeenschappelijke regeling nu wel of niet een bindend mandaat voor gemeentelijke vertegen woordigers, wanneer binnen deze gemeenschappelijke regeling over die ontwikkeling gestemd gaat worden. Deze ingewikkelde vraag kwam maandagavond tijdens de raadsvergadering van de gemeente Zierikzee min of meer als hamvraag naar voren tijdens een extra agenda punt dat op verzoek van de heer D. van der Wekken na mens de PvdA-fractie aan de agenda was toegevoegd. Door middel van een schriftelijke vraag had Van der Wekken gevraagd om uitbreiding van de agenda met het punt: Standpuntbepaling verte genwoordigers gemeente Zierikzee in het algemeen bestuur van de Rei nigingsdienst Schouwen-Duiveland met betrekking tot het individuali serend kwijtscheldingsbeleid ten aanzien van de reinigingsrechten". Al eerder, in de raadsvergadering van 17 maart, had Van der Wekken na mens zijn fractie een schriftelijke vraag ingediend voor de rondvraag met betrekking tot de gang van zaken rond het verzoek aan het bestuur van de reinigingsdienst tot het ontwikke len van een dergelijk kwijtschel dingsbeleid. Daarbij stond de PvdA- fractie voor ogen om in de raad van gedachten te wisselen over het stem gedrag van de vertegenwoordigers van de gemeente Zierikzee in de ver gadering van het algemeen bestuur van de dienst op 27 februari. Een'der gelijke gedachtenwisseling vond in de vorige raadsvergadering echter niet plaats; in plaats daarvan kreeg de fractie op strikt formele gronden slechts een antwoord op de toen ge stelde vraag. Een gedachtenwisseling vond toen niet plaats. penbaard, tijdens dit soort stemmin gen tot uiting brengen. Pas dan wordt er recht gedaan aan de wensen en ver wachtingen van de raad." Van der Wekken zag nu nog twee mogelijkheden voor de raad. De eer ste mogelijkheid was te berusten in de zaak, terwijl als tweede mogelijk heid een nieuwe afweging van de fei ten werd genoemd. Volgens Van der Wekken was de fractie van de PvdA een voorstander van de tweede moge lijkheid én hij bracht dat verzoek dan ook "bij dezen" aan het college over. Veel omhaal van woorden Burgemeester Th. H. de Meester was echter een andere rriening toege daan. Naar zijn mening moet een ver tegenwoordiger van de gemeente de vervolg pagina 3 Burgemeester J. van Bommel speldt de heer H. A. van der Werf de zilveren eremedaille op. Wel of geen mandaat De problemen van de PvdA-fractie richtten zich met name op het toen malige stemgedrag van raadsverte- Advertentie financk tegen rente OOSTERLAND mnd. financiering tegen D. v. d. Wekken (PvdA): bin dend mandaat was niet nodig genwoordiger J. J. Geleijnse (VVD). Hij bracht zijn vijf stemmen uit tegen een individualiserend kwijtschel dingsbeleid. ,,Een grote meerderheid van de gemeenteraad heeft zich des tijds voorstander getoond van de tot standkoming van een individualise rend kwijtscheldingsbeleid. Door de vertegenwoordigers van de gemeente Zierikzee binnen het algemeen be stuur is echter onvoldoende blijk ge geven van deze wens", zo lichtte Van der Wekken toe. Al eerder had de andere Zierikzee- se vertegenwoordiger, wethouder P. de Rijke, te kennen gegeven zich niet gebonden te voelen aan die 'wens'. ,,U heeft in de raad nog nooit ge vraagd om een stemming waaruit een dergelijke positieve instemming zou hebben kunnen blijken. Er was derhalve in het geheel geen sprake van een bindend mandaat. De beide gemeentelijke vertegenwoordigers waren derhalve vrij om op een voor hen verantwoorde manier te stem men." De Rijke was overigens de enige binnen het algemeen bestuur die voor een dergelijk beleid stemde. Volgens Van der Wekken was een dergelijk bindend mandaat echter he lemaal niet nodig: „De vertegenwoor digers moeten de gevoelens van de raad, zoals die duidelijk waren geo- OOSTERLAND - Werd de Oosterlandse Zangvereniging Vooruitgang Zij Ons Stre ven (VZOS) vorig jaar ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan gehuldigd met een Ko ninklijke erepenning, maandagavond was het de beurt aan oud-voorzitter H. A. van der Werf Koninklijk onderscheiden te worden met de zilveren eremedaille in de Orde van Oranje Nassau. Een eerbetoon, dat hem in de eerste plaats te beurt viel wegens de stuwende kracht, die hij gedurende dertig jaar voorzitterschap aan VZOS heeft ge geven. RENESSE - De reconstructieve erken aan de Korte Relce, waarbij de weg aanzienlijk wordt versmald, zijn momenteel in volle gang. Op de foto het reclamebord van één der middenstanders, die op actuele wij ze inhaakte op de reconstructie. ZIERIKZEE - „U hebt beiden uw functie met een grote inzet vervuld in het belang van de gemeen schap van Zierikzee. Daar voor is grote erkentelijk heid op zijn plaats. Ik over handig u dan ook graag als afscheidsgeschenk namens de gemeente Zierikzee het stadszegel van Zierikzee in brons op marmeren voet." Met deze woorden van burgemeester Th. H. de Meester nam de gemeente raad van Zierikzee maan- L. Bécu (VVD):Doe er alles aan om de goede naam van Zierikzee te behouden dagavond afscheid van de heren L. Bécu (VVD) en K. T. de Jonge (RU). In zijn toespraak memoreerde De Meester de 'staat van dienst' van bei de scheidende raadsleden. Bécu dien de de gemeente Zierikzee als raadslid in totaal twaalf jaar: van 1970 tot 1978 en van 1982 tot 1986. De Jonge heeft slechts gedurende één periode zitting in de gemeenteraad gehad: van 1982 tot 1986. De eerste verlaat de gemeen teraad uit vrije wil, terwijl de laatste ten gevolge van de onlangs gehouden gemeenteraadsverkiezingen zijn plaats moet opgeven. In zijn antwoord gaf Bécu te ken nen zijn werk steeds met plezier te hebben gedaan: „Mijn doel was steeds om iets voor de stad Zierikzee of voor de regio te kunnen betekenen. U was een goed college en een goed dagelijks bestuur. Zierikzee heeft een goede naam en dat is veel waard. Doe er alles aan om die goede naam te be houden." Dc Jonge sprak in zijn afscheids woord dank uit voor de geboden mo gelijkheden om zijn taak naar beho ren te kunnen uitvoeren. „Ik ben er echter van overtuigd dat Sprengel- meijer zijn taak als eenmansfractie voor de RU meer dan naar behoren zal uitvoeren. Ik wens u allen Gods onmisbare zegen toe voor al het werk dat in de komende vier jaar moet worden gedaan", zo besloot De Jonge zijn toespraakje. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's K. T. de Jonge (RU):Gods on misbare zegen voor de komende vier jaar H. A. van der Werf: ,,Ik ben dank baar, dat ik zoveel voor de gemeen schap heb mogen doen." De leden van de Oosterlandse zangvereniging toonden zich - met uitzondering van huidig voorzitter 1VI. dc Valk, die van de plechtigheid op de hoogte was - allen zeer verrast toen bij aanvang van de repetitiepau ze in dorpshuis Oosterhof burge meester J. van Bommel en zijn echt genote, wethouder A. L. Bakker cn de kinderen van het echtpaar Van der Werf binnenkwamen. Dc burgemeester liet weten spe ciaal voor de oud-voorzitter in vol or naat naar deze zangrepetitie te zijn gekomen. Hij omschreef Van der Werf als een pijler in de Oosterlandse dorpsgemeenschap, waar het vereni gingsleven op rust. Van Bommel me moreerde, dat Van der Werf in de af gelopen jaren in kerkelijk-, cultureel- en sportleven betrokken is geweest bij dc opzet van allerlei verenigingen en instellingen en daarmee de zo noodzakelijke herkenbare schakel in de dorpsgemeenschap was geworden. Opsomming De burgemeester gaf vervolgens een opsomming van de vele functies, die Van der Werf naast het voorzitter schap van VZOS verrichtte. Naast zijn werk als bedrijfsvoorlichter bij de Gezondheidsdienst voor dieren te Goes, sedert 1 januari 1954, zette hij zich in als ouderling van de Ned. Her vormde Kerk te Oosterland van fe bruari 1965 tot en met december 1973 en van januari 1979 tot en met april vervolg pagina 3 Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Weinig opklaringen Veel bewolking en maar weinig op klaringen. Wel enige regen en enkele buien, maar waarschijnlijk is de hoe veelheid neerslag niet erg groot. Ma tige zuidelijke wind. Minimumtem peratuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 19 april: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuid 3 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: variabel 3 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: noord 4 ZON- EN MAANSTANDEN 16 april Zon op 06.41, onder 20.39 Maan op 10.17, onder 03.42 17 april Zon op 06.39, onder 20.40 Maan op 11.24, onder 04.22 Eerste Kwartier: 17 april (12.35) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Thmelijk zachte maar on stabiele lucht stroomt woensdag met een zuidelijke stroming naar ons land. Deze lucht is afkomstig uit de Golf van Biscaje en vloeit via Noord- Frankrijk en België naar Nederland. In deze lucht komen opklaringen voor. De zon zal zich dus af cn toe la ten zien. Door de nu al hoge zonnestand kan de lucht in de onderste lagen zodanig aangewarmd worden dat de lucht on stabiel van opbouw wordt. Dit wil zeggen dat zich dan gemakkelijk en kele buien kunnen gaan vormen, mo gelijk zelfs met onweer. Het ziet er naar uit dat dc kans op deze buien in de middaguren het grootst is. De tem peratuur loopt na een nacht met een minimum van rond 5 graden weer wat hoger op dan op dinsdag. In het binnenland wordt het een graad of 13, bij zee en op de Waddeneilanden blijft het enkele graden koeler. De wind waait matig uit het zuiden. Een depressie bij de Britse Eilan den bepaalt ons weer. Deze trekt de komende dagen heel langzaam naar onze richting en wordt vrijdag boven ons land verwacht. Tbt dan verandert er weinig aan het bovenbeschreven weertype. Na vrijdag ontwikkeld zich boven onze omgeving een noord oostelijke stroming. Daardoor wordt het tijdens het komende weekeinde weer wat koeler.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1