Meisjesteam Scaldina kampioen 'Theo'ren Boys pakt beker in aantrekkelijke finale via 7-5 overwinning op De Steeg Herenvolleybalteam Mevo '80 laat zich van beste kant zien NIEUWSBODE Parbo ruim voorbij De Ster in kampioenschap van Zeeland Bekerwedstrijd Zierikzee Invitatie- toernooi driebanden A. Komijn winnaar van gezamenlijk concours Damesformatie blijft steken bij 2-2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 «pril 1986 Nr. 23914 11 IriMUiW MiWif-.l.l.t f - i utau'uf <4|K i - rr*wn-• aiw' - v ?*-; ZIERIKZEE-De Z ierikzeese tafeltennisvereniging Scaldina nam de afgelopen competitie voor het eerst met een volledig meisjesteam deel aan de competitie. Caroline Brandenbarg. Danielle Castel en Saskia van Po- pering deden dat meteen uitstekend door het kampioenschap op te eisen. Via een 9-1 zege op Sïagvast was het zaterdag zo ver. Het meisjestrio leed gedurende de competitie een nederlaag en speelde een keer gelijk. HULSï - In sporthal Den Dullaert in Hulst werd de derde wedstrijd in de competitie om het Zeeuws zaal voetbalkampioenschap gespeeld. De kampioen van Zèeuws-Vlaanderen, De Ster, ontving de kampioen van Walcheren/Beveland, Parbo. De 3-6 zege, die Parbo behaalde, betekent dat de Goese formatie nu weer op ge lijke hoogte is gekomen met Country Club, de kampioen van Schouwen- Duiveland. Parbo en Country Club ontmoeten elkaar morgen - woensdag - in de Zie- rikzeese sporthal Onderdak voor de tweede onderlinge confrontatie. Het eerste duel in de Goese sporthal ein digde na een aardige wedstrijd in 2-2, zodat er voor de tweede confrontatie aardig wat verwacht kan worden. Een eventuele winnaar mag zich vrij wel zeker ook kampioen van Zeeland noemen, ondanks het feit dat zowel Parbo als Country Club nog een keer tegen De Ster moet spelen. De wed strijd in Onderdak begint woensdag avond om tien voor half negen. De stand in het Zeeuws kampioen schap ziet er nu als volgt uit: Country Club Parbo De Ster ZIERIKZEE - Op sportpark Den Hogen Blok wordt vanavond - dins dag - de bekerwedstrijd tussen zon dag tweede klasser Zierikzee en za terdag eerste klasser Oostkapelle gespeeld. De ontmoeting wordt ge leid door de Goese arbiter De Bruijn. Het eerste fluitsignaal wordt om half zeven gegeven. NOORDGOUWE - Biljartvereni ging KVL uit Noordgouwe organi seert in het weekeinde van vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 april voor de tweede keer een invitatie- toernooi driebanden in hotel-café- restaurant Van der Weijde in Noord- gouwe. Acht spelers komen daarbij in actie in partijen, die worden ver speeld met een lengte van dertig ca ramboles. Winnaar van het eerste toernooi werd Leo de Munnik van biljartvereniging Bommenede uit Zonnemaire. Hij is van de partij om mogelijk zijn zege van het vorig jaar te herhalen. Biljartvereniging Bommenede heeft in Noordgouwe de grootste af vaardiging, Naast Leode Munnik spelen ook Rinus Lems én Wim Han- se mee. De organiserende vereniging KVL komt met twee spelers aan de tafels. Jan de Bruine en Rinus Pan- kow moeten de eer hoog houden van de 'thuisclub'. Beiden zijn woonach tig in Zierikzee. Biljartvereniging DOS uit Nieuwerkerk treedt even eens met twee spelers aan. Met Ger Monster en Adrie Geelhoed heeft de ze club een sterke inbreng. Het octet spelers wordt gecompleteerd door Ben Wittenberg van bv The Country uit Renesse. De KVL-organisatie wordt overigens terzijde gestaan door zustervereniging Windenburg uit Dreischor, die bij Van der Weijde haar domicilie heeft. De ploeg van Toren Boys die door een 7-5 zege bekerwinnaar van Schouwen-Duiveland werd. ZIERIKZEE - Door de aanhouden de koude was de deelname aan het gezamenlijke concours vanuit Strombeek over 86 kilometer niet groot. Door 31 liefhebbers werden 246 duiven ingekorfd. De snelste duif had voor de tocht 67 minuten nodig. Na gelost te zijn om half tien arriveerde hij om zeven over half elf. Van iedere liefhebber wer den de twee snelste duiven geteld voor het zogenaamde seriespel. A. Romijn werd winnaar met J. Kaaiste- ker op de tweede plaats en Jacco Bol le als derde. M. Matthijsse eindigde als vierde, C. Gieskes als vijfde en M. K. Krijger als zesde. L. J. de Bruijne klasseerde zich als zevende, A. de Jonge als achtste, J. van IJsseldijke als negende en W. Blom pakte met zijn duiven de tiende positie. ZIERIKZEE - Voor de tweede keer in de nog' prille ge schiedenis van het toernooi om de Schouwen-Duiveland- se zaalvoetbalbeker is een degradant uit de eerste klas gaan slepen met het kleinood. Nadat FC Kerkwerve voor deze aardige surprise zorgde, was het nu de beurt aan To ren Boys om als degradant de zaalvoetbalbeker voor zieh op te eisen. In een aantrekkelijke finale toonde de ploeg van de jarige Theo Wittenberg zich net iets slagvaardiger dan De Steeg. De verliezende finalist liet zich met name gedurende de eerste helft te veel het spelpatroon van To ren Boys opleggen. Toen De Steeg nadrukkelijker in zichzelf ging geloven wenste de opponent niet meer te ca pituleren en kwam de beker toch verdiend bij 'Torentje' terecht. Reeds voor de wedstrijd had De Steeg een lichte psychologische ach terstand, omdat de ploeg te veel op keek tegen Toren Boys. Ondanks het feit, dat Toren Boys degradeerde mag het team zich beroemen op de aanwe zigheid van een aantal uitstekende zaalvoetballers, zoals Theo Witten berg, Kees Stoutjesdijk, Eric van de Sande en Bert Nuyens. De formatie had de sportieve stap terug voorna melijk te danken aan een enorme blessurelijst gedurende de tweede fa se van de competitie. Bij herhaling kwam de ploeg zeer onvolledig of zelfs helemaal niet op, hetgeen in de tweede seizoenhelft resulteerde in een steeds verdergaande stap terug met uiteindelijk degradatie als nega tief slot. 't Visslop, dat nagenoeg de hele competitie onder de fatale streep stond, profiteerde van de tegenslag van Toren Boys en handhaafde zich alsnog in de eerste klas. Tegen het einde van de competitie kwam Toren Boys weer meer en meer in goede en complete doen en toen het lot de for matie een paar keer niet ongunstig gezind was kroop de degradant naar de finale. In de kwart- en halve finale moest Toren Boys afrekenen met ach tereenvolgens het tweede en het eer ste team van Zeelandia. Ironisch ge noeg nam Zeelandia inmiddels de plaats van Toren Boys in de eerste klas in als kampioen van de tweede klas. leek de wedstrijd weer helemaal open. De positieve score voor De Steeg was evenwel slechts van korte duur, want even later bood Eric van de Sande de volkomen vrijstaande Johan Overweel een niet te missen kans en kort voor het rustsignaal van scheidsrechter Gerard Olijhoek stond Van de Sande ook aan de basis van 4-2, dit keer voorbij Jubo Sladic gewerkt door Bert Nuyens. Schoten van Peter van Vossen en Eric van de Sande besloten het eerste bedrijf van het aantrekkelijke duel, dat vooral opviel door de snelheid waarmee gespeeld werd. In de tweede helft werd die snelheid alleen nog maar hoger en het scoreverloop zorg de ervoor, dat het duel tot en met het allerlaatste fluitsignaal bleef boeien. Kees Stoutjesdijk, die pas vlak voor rust vooj; het eerst binnen de lijnen kwam, tekende na vijf minuten voor 5-2. Theo Wittenberg kreeg vervol gens een aantal fraaie kansen om het duel definitief te beslissen, maar hij miste evenzoveel keren oog in oog met doelman Sladic. Opmerkelijk was overigens het feit, dat bij De Steeg bij herhaling de beste spelers tegelijk op de bank zaten, terwijl bij Toren Boys de spelbepalers nagenoeg doorlopend binnen de lijnen bleven. Na een kwartier in de tweede helft mocht Kees van Vossen twee minuten gaan uitrusten na herhaalde overtre- dinkjes, maar Toren Boys slaagde er niet in om de manmeersituatie uit te buiten, waardoor De Steeg toch nog uitzicht bleef houden op een positief resultaat. Slotfase De. slotfase van het duel bracht al les wat een zaalvoetbalwedstrijd aan trekkelijk maakt. Het talrijke pu bliek kreeg daarom dan ook juist toen waar voor zijn geld. Met nog ze ven minuten te gaan verraste Peter van Vossen doelman Koster en even later kroop Tbren Boys door het oog van de naald, toen Wim van den Hoek van dichtbij op de paal schoot. Vrijwel uit de rebound kreeg Toren Boys weer meer lucht, toen De Stteeg via een counter werd verrast. Door dat De Steeg massaal moest aanval len om de achterstand weg. te wer-,,. ken, verschenen bij herhaling diverse Toren Boys-spelers oog in oog met Jubo Sladic, hetgeen wel doel punten moest opleveren. Vier minu ten voor het einde had Theo Witten berg voor de derde keer succes, toen hij een eentwee met Bert Nuyens af rondde, maar nog wenste De Steeg niet te capituleren. Een tegen de lat belandende vrije trap van Peter van Vossen werd door broer Kees inge tikt: 6-4. Vanaf de aftrap zorgden Jo han Overweel en Bert Nuyens even wel onmiddellijk weer voor een d^ie doelpuntenmarge, maar nog was de koek niet op. Peter van Vossen vond andermaal zijn voortdurend diep op gestelde broer Kees en andermaal ook was André Koster geklopt.'En kele tellen later had Kees van Vossen de spanning helemaal naar een hoog tepunt kunnen brengen, maar nu raakte hij op een meter van de doel lijn de bal ongelukkig en bleef de 7-5 stand staan. Een schot van Wim Ra- via, dat via André Koster op de paal caramboleerde was het laatste wa penfeit van een levendige finale met een verdiende winnaar. Toren Boys vertegenwoordigt Schouwen- Duiveland nu in het toernooi om de Zeeuwse voetbalbeker. Nadat Peter van Vossen een eerste aardige kans voor De Steeg had laten lopen door op doelman André Koster te schieten eiste Theo Wittenberg aan de andere kant een hoofdrol op door twee keer te scoren. Eerst rondde de 'jarige Job' een solo fraai af en ver volgens prikte hij een voorzet van Bert Nuyens achter doelman Jubo Sladic. Toren Boys domineerde het eerste kwartier nadrukkelijk, maar De Steeg kwam toch beetje bij beetje meer in de wedstrijd. Een formida bel doelpunt van Johan Jongejan luidde de voorzichtige ommekeer in en toen twee minuten later Kees van Vossen de gelijkmaker binnenkopte ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van volleybalvereniging Mevo '80 liet tegen het Oudbeijerlandse DVO zien, dat de ploeg nog wel degelijk weet hoe het moet. Tegen DVO werd voor ieder punt keihard geknokt. Gelegenheids- coach Wim van de Zande loodste de herenformatie naar een overigens zwaar bevochten 3-1 overwinning. Het damesteam van trainer/coach Roel Kok stak zeker niet in de beste vorm en kwam niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen het zwakke VC Goeree. Een 2-2 puntendeling was er ook voor het tweede he- renteam. Na een enerverende wedstrijd tegen Vovero heeft de Zierikzeese ploeg nog steeds goede kansen op het kampioenschap en de daarbij horende promotie. GRONINGEN - De schoonmaak van een ernstig vervuild terrein aan de Bloemsingel in Groningen gaat twintig miljoen gulden kosten. der geval een punt binnen, waardoor Mevo '80 zich ook verzekerd wist van handhaving van de toppositie in de klas. De thuisploeg vocht bij de 0-2 tussenstand fanatiek terug om niet helemaal met lege handen te blijven en Vovero had succes. Via 15-9 en 15-5 kwam de halve buit bij de Rozenbur gers terecht. Mevo '80 II deelt de bo venste plaats nu met Hollemare, ter wijl Vovero op twee punten is gemanoeuvreerd. Vovero en Hollema re ontmoeten elkaar het komende weekeinde. De damesploeg van Mevo '80 moest het opnemen tegen het laagge plaatste VC Goeree, maar in feite knokte de ploeg nog meer tegen zich zelf, vanwege de grote blessurelast, waarmee het team van trainer/coach Roel Kok nog steeds kampt. Mieke van der Post, Dieneke Bolle en Lieske van de Velde kunnen nog steeds om uiteenlopende redenen niet spelen, waardoor voortdurend een beroep gedaan moet worden op speelsters uit lagere teams, hetgeen het spel zeker niet ten goede komt. Door de voortdurende changementen in de ploeg is er van een vast ritme geen sprake en dat komt het spel weer bepaald niet ten goede. Dat bleek ook weer tegen VC Goeree. Doordat de concentratie niet echt goed kon worden vastgehouden bin nen de Zierikzeese ploeg hadden de Flakkeese dames alle gelegenheid het de thuisploeg danig moeilijk te maken. Mevo '80 won de eerste set nog wel, maar moest toen lijdzaam toezien hoe VC Goeree de twee vol gende sets binnenhaalde. Met name in de tweede set dreigde het volledig fout te gaan bij Mevo '80. Na het on nodige verlies van de derde set - via 12-12 naar 12-15 - herstelde de thuis ploeg zich enigszins en werd via 15-7 alsnog de halve buit binnengehaald: 2-2. Rian van de Velde maakt zich op voor een opslagbeurt tijdens de wed strijd van de Mevo '80-dames tegen het laaggeklasseerde VC Goeree. Lager tempo In de tweede set bereikte Mevo '80 niet het tempo van de voorgaande set. Een lichte voorsprong werd uitge bouwd tot een 12-7 stand. Goed verde digend werk van Eddy de Looff en een zeer moeilijke opslag brachten de gasten in grote problemen. DVO slaagde er nog in om terug te komen. De routine binnen de ploeg was hier debet aan. De veelzijdig heid van de middenaanvaller werd door Mevo te weinig afgestopt. Een herstel van de thuisploeg resulteerde toch nog in een 15-12 setwinst. In de derde set zou het pleit beslecht kunnen worden. Aan de zij kant zag Hans Boot, herstellend van een medische ingreep, de bekende te rugval. Er trad concentratieverlies op bij Mevo '80. DVO profiteerde gre tig. Een time-out bij een 3-10 stand had niet het gewenste resultaat. De derde set ging met 7-15 naar de Oud beijerlandse equipe en de strijd was weer in grote lijnen open. Om beide punten in Zierikzee te houden moest Mevo '80 uit een ander vaatje tappen. Alle schakels werden op elkaar af gestemd. De pass werd goed gegeven, zodat de set-uppers naar hartelust konden variëren. Met een 12-7 voor sprong leek het pleit beslecht te wor den in het voordeel van de thuis ploeg. DVO had hier evenwel heel andere gedachten over. De ploeg kwam terug tot 12-13. Een spelers- wisseling had niet meteen het ver langde succes, maar bij 13-13 maakte Mevo '80 de set en de partij toch uit: 15-13. De Zierikzeese formatie speel de al met al een uitstekende wed strijd met hoofdrollen voor de spel verdelers. Het tweede herenteam speelde in Rozenburg een zeer belangrijke wed strijd tegen Vovero. Mevo '80 II heeft nog grote kansen op het kampioen schap. Coach Gerard Janse begon de wedstrijd in dezelfde opstelling als een week tevoren tegen Hollemare. In de zeer luidruchtige sporthal De Ro zet kwam Vovero met 12-8 aan de lei ding, maar toen keerde het tij. De spanning bleef te snijden, zeker toen de score uitliep naar 14-14. Vijf keer ging de opslag over, maar toen be paalde de vechtersmentaliteit aan Zierikzeese kant de eindstand van de eerste set op 14-16. In de tweede set was er een identiek spelbeeld. Onder leiding van de uitstekende arbiter Driece maakten de twee ploegen er een echte happening van en opnieuw moest er om het allerlaatste punt ge vochten worden bij een 14-14 stand. Andermaal trok Mevo '80 aan het langste eind: 14-16. Hiermee was in ie- Na enkele verliespartijen van de eerste herenformatie moest de Zie rikzeese ploeg van DVO winnen om zich te kunnen handhaven in de mid denmoot. Vanaf het allereerste fluit signaal liet Mevo '80 zien wel degelijk tot grote volleybalhoogte te kunnen reiken. In de eerste set begon Wim van de Zande met Gerrit van Splun- der en Herbert Swartz als spelverde lers. De eerste opslag van DVO werd meteen teniet gedaan. Daarna volgde van Mevo '80-kant een salvo van aan val! em- -waaropr-de gasten geen ant woord hadden. Zeer gevarieerd aan- -^alsspél over drie posities leidde al snel tot een 10-2 voorsprong. DVO kon het hoge tempo niet volgen. Mevo '80 liet zeer degelijk volleybal zien, waarin het goede collectieve spel zich onderscheidde. Het gevolg was een 15-3 setzege.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11