NIEUWSBODE DFS laat tegen Mevo een punt glippen, maar ploeg is toch tevreden met 2-2 gelijke score Zierikzee komt zwakke start niet meer te boven bij Dosko en verliest afgetekend: 4-2 Bruse Boys in slappe we strijd naar simpele triomf op Wemeldinge Renesse met moeite voorbij stugge opponent: 0-1 TOTO ZSC blijft steken bij 1-1 tegen Heinkenszand WIK in twee dagen twee keer naar nederlaag 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag li april iststi Nr. 23913 5 Mart Koopman van Mevo zet in, maar de bal zal naast het doel van Eric Schot (rechts) gaan. DFS-laatste man Clement Rijnberg komt te laat. BERGEN OP ZOOM - „Het is nu echt voorbij", stelde Zierikzee-oefenmeester Jack Schipper na afloop van het duel tegen Dosko op het Bergen op Zoomse sportpark Meilust. Zijn ploeg had juist tevoren genoegen moeten nemen met een 4-2 nederlaag, waardoor het er op begint te lijken, dat collega Jos -Haneveer andermaal met een kampioenschap zou kunnen vertrekken bij een Westbra bantse equipe. Enkele jaren geleden loodste de in Roo sendaal woonachtige Bredanaar Halsteren uit kansloos geachte positie naar een kampioenschap. Op papier lijkt hij nu over een sterker team te beschikken, maar het is voor een trainer altijd een fikse klus om die kwaliteit ook naar buiten gebracht te krijgen. BURGH-HAAMSTEDE - De tweede confrontatie tus sen DFS uit Burgh-Haamstede en het Zierikzeese Mevo in de gestaag naar het eind snellende competitie was on tegenzeggelijk het aanzien veel meer waard dan het eer ste onderlinge treffen op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. Weliswaar was de ontmoeting niet echt hoog staand, maar het veel te geringe aantal kijkers kreeg toch een leuke partij voetbal met een aantrekkelijk sco reverloop voorgeschoteld. Via een 2-1 ruststand in Burgh-Haamsteeds voordeel slaagde Mevo er toch nog in om een punt mee terug te nemen. De ploeg van trainer Peter Goedegebuure mocht daarmee niet mopperen, maar aan de andere kant slaagde DFS er niet in om het geringe veldoverwicht ook in de cijfers tot uitdrukking te brengen, waardoor er toch een voor beide ploegen be vredigende stand uit de bus kwam. Die bevredigende score werd nog meer bewaarheid, toen de overige uit slagen in de vierde klas bekend wer den. Alle laag geklasseerde ploegen roerden zich weer, waardoor de rang schikking nog meer in elkaar werd gedrukt dan tevoren al het geval was geweest. VCK hield in Koudekerke NOAD '67 op 1-1, maar omdat hek- kesluiter Wolphaartsdijk erin slaag de om Nieuwland met een 1-0 neder laag naar huis te sturen en Klundert bovendien bij Krabbendijke niet ver der kwam dan 2-2 was het kampioen schap alsnog een feit voor trainer Ko Stoutjesdijk en zijn mannen. Door al deze resultaten - SNS won op de koop toe met 3-1 van Tholense Boys - ko men tien van de twaalf ploegen in theorie nog steeds in aanmerking voor degradatie. Na het onderlinge 2- 2 gelijkspel staan Mevo en DFS in verliespunten gelijk, maar de ploeg HANSWEERT - Het op promotie azende Renesse omzeilde het afgelo pen weekeinde een lastige klip door met 0-1 moeizaam te winnen bij Hansweertse Boys II. Door de zege bleef de ploeg van trainer Kees van Dijk twee punten voor op Cortgene. Aanstaande zondag moet Renesse op bezoek bij de enige belager, die de Westhoek-ploeg nog van promotie af kan houden. „Ik had er min of meer op gere kend, dat we het bij Hansweertse Boys niet gemakkelijk zouden krij gen", stelde Kees van Dijk vast. Hansweertse Boys won onlangs bij Zonnemaire, terwijl Cortgene op 1-1 werd gehouden. Dat betekenden sig nalen, dat deze tegenstander bepaald niet onderschat mocht worden. „Er zat ook nauwelijks meer in dan deze kleine, maar zeer nuttige zege", on derkende de in Sirjanslond woonach tige oefenmeester. De winnende tref fer kwam halverwege de eerste helft tot stand, toen voorstopper Robert Kraaijenbrink een pass verzond, die over de hele opgerukte Hansweertse defensie dwarrelde. Jaap Boerma snelde achter de bal aan, daarmee de buitenspelval om zeilend. Via een gave lob passeerde hij de doelman van de thuisploeg. In de tweede helft waren Leen Radema ker en Bert van Keulen nog dicht bij een tweede treffer, maar daarmee is de koek dan ook op. In de laatste tien minuten kwam Hansweertse Boys zelfs nog gevaarlijk opzetten, maar gescoord werd er niet. Renesse kan zich na de winst opmaken voor het zeer belangrijke treffen tegen Cortge ne. De Cortgeense ploeg zal ongetwij feld gebrand zijn op een revanche voor de in Renesse geleden 6-1 neder laag eerder in het seizoen. van trainer Kees Rijnberg moet eerst nog het achterstallige duel tegen VCK winnen om ook inderdaad vijf punten weg te zijn van staartploeg Wolphaartsdijk. Verlies tegen VCK houdt de marge ten opzichte van Wol phaartsdijk op drie punten, terwijl VCK op gelijke hoogte komt met DFS, hetgeen weer de nodige proble men oplevert. Het komende weekein de staat DFS voor de moeilijke opga ve om zonder aanvoerder/spelmaker Marcel van Grunsven een positief re sultaat te scoren bij SNS in Stad aan 't Haringvliet. Onmisbare spil Ook tegen Mevo bleek Marcel van Grunsven weer een onmisbare spil, waar DFS omheen draaide, als kan de voor de gelegenheid in het blauw spelende ploeg niet anders meer. Van Grunsven drukt op de DFS-equipe een stempel, zoals dat maar weinig andere spelers in andere ploegen doen. Vrijwel iedere opbouwende ac tie begint bij hem of wordt door hem uitgedacht. Verdedigend is hij dé rots in de DFS-branding. Behalve voor Marcel van Grunsven was er dit keer ook een hoofdrol weg gelegd voor Marco Jonker aan DFS- zijde, terwijl Marco Bijdevaate bij Mevo terdege van zich deed spreken. Bij de Zierikzeese ploeg ontbraken wegens lichte blessures Olivier Ver west en Peter van de Linde, hetgeen aanvallend een behoorlijke aderla ting betekende. Bij DFS kregen de nog niet helemaal van een hersen schudding herstelde Daan Blom en Johnny van der Have een plaats op de bank, waar zij ook tot het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Ver meulen zouden blijven. DFS opende sterk, want na amper twee minuten lag de bal reeds achter doelman Ed dy ten Klooster. Uit een hoekschop van Clement Rijnberg bleef de bal in de doelmond hangen waar Marcel van Grunsven er als de kippen bij was om het leer het laatste tikje te geven. Hiermee was de verrassende positie van de DFS-aanvoerder met een flink beloond. Marcel van Grunsven begon het duel anders dan door Mevo- oefenmeester Goedegebuure ver wacht op de spitspositie in plaats van op het middenveld. Hierdoor moest Marco Bijdevaate zich aanvankelijk zeer ver terug laten zakken, waar door er een overmacht aan oranje spe lers vlak voor de veste van doelman Ten Klooster ontstond, hetgeen indi rect her gevolg was van de ope ningstreffer. In de melee van spelers bleef de door Clement Rijnberg inge zette bal hangen. In de achtste mi nuut leek DFS al door te stoten, toen Peter Fooy Marco Jonker door de bui tenspelval loodste. Jonker speelde de bal onmiddellijk in de diepte op de fel doorsprintende Jack van Rees. Deze slaagde er echter niet in om de uit zijn doel komende Eddy ten Klooster te omspelen, waarmee een fraaie kans verloren ging. Halverwe ge de eerste helft moest Ruud Ver- cruysse een vrije trap van Marcel van Grunsven van de doellijn halen en een minuut later was het plotseling aan de andere kant raak uit een van de eerste Mevo-mogelijkheden. De DFS-defensie ruimde zwak op, waar van Rein de Vries attent profiteerde: 1-1. Uitval De fase, die op de gelijkmaker volg de, was vrijwel volledig voor Mevo. Het leek alsof de thuisploeg ge schrokken was van de plotselinge ommekeer. Mart Koopman kreeg een goede kans op aangeven van Martin Quist en Rein de Vries reageerde bij na snel genoeg bij een te zachte te rugspeelbal. Even later kopte hij nog naast uit een vrije trap van René Ver wijs en onder druk van doelman Eric Schot. Precies zoals Mevo er plotseling was met een tegentreffer, zo prikte DFS luttele minuten voor het wisse len van speelhelft ook 2-1 binnen. Vanuit de eigen verdediging stuurde Marcel van Grunsven Clement Rijn berg weg. Deze lanceerde onmiddel lijk Marco Jonker. Met een listige be weging zette Jonker Doelman Ten Klooster op het verkeerde been en de hernieuwde voorsprong was een feit. De openingsfase van de tweede helft was voor Mevo, maar al gauw slaag de DFS erin om weer wat meer grip op de wedstrijd te krijgen. Juist toen dit zijn beslag leek te hebben gekre gen was de tweede Mevo-treffer een feit. René Verwijs prikte de bal in de doelmond. Doelman Eric Schot en Marcel van Grunsven kwamen met elkaar in botsing en Mart Koopman kon met een omhaal scoren. Het be tekende de eerste seizoentreffer voor de voormalige Smerdiek-speler. Het zou ook een nuttige treffer worden, die Mevo een punt zou opleveren. Im mers, DFS trok dan wel het meest in de aanval, maar de echte dadendrang bleef te gering om voor de derde keer en mogelijk definitief op voorsprong te komen. Alles bijeen was de 2-2 sco re de juiste weergave van een aardig duel, al mocht DFS zichzelf verwij ten wat te lacniek met de kansen te zijn omgesprongen. „We hebben de wedstrijd in de eer ste twintig minuten verloren", stelde Schipper vast. „Daarna is er keihard geknokt om terug te komen en het scheelde niet eens zoveel of het was nog gelukt ook. Een van de vele du bieuze beslissingen van de zeer zwak ke scheidsrechter verhinderde een en ander echter". Vijf minuten nadat Zierikzee een 3-0 achterstand had om gebogen in een 3-2 stand liet de Val- kenswaardse fluitist Vreijsen de Ber gen op Zoomse plaaggeest Corné van Dord in buitenspelpositie doorgaan. Vlaggenist Jaap de Bruine stak on middellijk zijn vlag in de hoogte, om dat hij met zijn neus op de situatie stond, maar Vreijsen reageerde niet en Van Dord gebruikte de buitenkans onmiddellijk door de bal over de uit zijn doel gekomen Peter Noordijke in de touwen te prikken: 4-2. Op dat mo ment was er nog ruim tien minuten te spelen, maar Zierikzee geloofde er toen niet echt meer in. Wel bleef de ploeg flink sjouwen, maar de overtui ging in een goede afloop ontbrak van af dat teleurstellende moment. Openingsfase Dosko kreeg de eerste kans reeds na twee minuten, maar Peter Vrins en Paul Fransen kwamen niet tot een schot, toen de bal voor de veste van Peter Noordijke bleef hangen. In de zesde minuut maakte arbiter Vreij sen de éerste fikse beoordelingsfout ten nadele van Zierikzee. Een on schuldige scharge op de mee opko mende Jos van Hees bestrafte de flui tist ten onrechte met een vrije trap op de rand van het zestien meter gebied. Jos van Hees, een van de jongeren in de formatie van Jos Haneveer, plaatste zich zelf achter de bal en prikte het leer loepzuiver op het hoofd van de reeds knikkende Chris Mous: 1-0. Met de centrale midden velder is meteen de belangrijkste pi on in de Dosko-ploeg genoemd. In het eerste duel tussen Zierikzee en Dosko moest Chris Mous halverwege in de kleedkamer achterblijven, het geen zijn uitwerking niet miste. Or ganisatorisch stortte Dosko toen compleet in, waardoor Zierikzee als nog een 0-2 achterstand kon omzet ten in 3-2 winst. „Dat was het crucia le moment in die wedstrijd. Laten we hopen dat het nu anders loopt en dat Mous in de ploeg kan blijven. Met Pe ter Vrins brengt Chris Mous een fiks stuk routine in de over het algemeen jonge ploeg", legde Jos Haneveer uit. De nu nog bij Dosko in dienst zijnde oefenmeester treedt het volgende sei zoen in dienst bij VES '35 uit Ouden bosch, terwijl Bredanaar Chris Rijn- ders Dosko onder zijn hoede neemt. In de twintigste minuut was Dosko opnieuw succesvol, nadat er over en weer een paar kleine kansjes waren geweest. Indirect werd een van de zeer weinige foutjes van Zierikzee- uitblinker Leen Koster de aanleiding van de treffer. Hij verkoos in plaats van een terugspeelbal op Peter Noor dijke een pass in de voeten van een te genstander. Peter Vrins bediende on middellijk Paul Fransen, die keihard afdrukte: 2-0. Het tweede doelpunt betekende voor Zierikzee het sein er een flink schepje bovenop te gooien. Er kwamen ook kansjes, maar opval lend was, dat het gevaar opnieuw zo als zo vaak eerder vanuit de tweede lijn moest komen. De frontlinie met Marco Does, Jan-Leen Boot en Ro nald van Oeveren had, ondanks de ij ver die aan de dag gelegd werd, niet veel- in te brengen tegen de hechte Dosko-defensie. De Bergen op Zoom se verdediging hoefde nog slechts twaalf competitietreffers toe te staan en was daarmee de minst gepasseer de van alle tweede klassers in heel Nederland. Tweede helft In de slotfase van de eerste helft had Zierikzee pech bij een inzet van Wim Overweel, die via de hand van een van de Dosko-verdedigers tegen de paal caramboleerde. Ook nu was de fluitist Zierikzee niet gunstig ge zind door het duidelijke handsgeval over het hoofd te zien. Even later spatte een poeier van Wim Overweel uiteen op het achterste van Gaby Nie- mantsverdriet, die zich overigens lou ter beperkte tot het letterlijk en fi guurlijk lam leggen van Ronald van Oeveren. Kort voor het rustsignaal kwam hem die aanpak op een boe king te staan. De tweede helft begon voor Zierik- WEMELDINGE - Het moet wel heel gek gaan wil Wemeldinge zich nog kun nen handhaven in de derde klas van het zaterdagvoetbal. Dat mag gerust ge steld worden na de alleszeggende 0-5 nederlaag van de Wemeldingse equipe tegen een niet eens groots spelend Bruse Boys. De ploeg van trainer/coach Jan Kostense kon zich veroorloven met de slappe bedoening van de thuisploeg mee te doen, waardoor de uitslag niet nog groter uitviel dan nu het geval was. Een op volle toeren draaiende Bruse formatie had de stand naar de dubbele cijfers kunnen tillen. Boys waren bar slecht. Then scoorde Bert van de Berge op aangeven van de ver opgerukte Leen van der Bijl 1-0 en toen het kort daarna 2-0 werd, was de wedstrijd in feite reeds beslist. Wil lem Weber zette voor met de bedoe ling Theun de Ronde een kopdoel punt aan te bieden, maar de Bruenaar kwam zover niet, want een Wemeldingse verdediger was hem voor. Door de ruime zege en de verras send grote 5-2 nederlaag van Zaamslag is de positie van Bruse Boys ten opzichte van de tweede plaats weer verbeterd, maar Jan Kostense houdt nog een fikse slag om de arm waar het gaat om concrete voorspellingen omtrent de competi tie-afloop. „Als we de komende week de inhaalwedstrijd tegen Kapelle en de competitiewedstrijd tegen Kogel vangers in winst kunnen omzetten, gaat het er inderdaad lekker uitzien", stelt Kostense vast. „Maar laten we dat eerst eens afwachten vooraleer we ons gaan wagen aan mooie ideeën". In tegenstelling tot eerdere berichten gaat Bruse Boys toch in na genoeg optimale samenstelling naar Kapelle, dat na de 1-0 nederlaag tegen Serooskerke stellig de draad weer wil oppakken. Theun de Ronde en Bert van de Berge ontbreken wegens werkzaamheden, maar Jeroen Hoep lijkt weer nagenoeg speelklaar. ter wijl A-junior Jacco Kastelein capabel lijkt om in de hoofdmacht aan te tre den. Doelman Steef van de Velde is er in Kapelle in ieder geval wel bij. „Wanneer we beide wedstrijden win nen kunnen we tegen een stootje We hoeven dan niet persé te winnen bij Tbrneuzense Boys. om maar eens iets te noemen", onderkent Jan Kostense. De eerste twintig minuten van het duel tussen Wemeldinge en Bruse VVV-PSV X Heracles-AZ'67 X Roda JC-MVV X GA Eagles-Excelsior X Feijenoord-Sparta X Utrecht-FC Twente X Haarlem-Ajax X Den Bosch-Fortuna S X Groningen-NEC X NAC-Den Haag X Wageningen-PECZwolle X Veendam-Willcm II X Hierna zakte het spelpeil weer fors terug en gebeurde er niets noemens waardigs meer tot het rustsignaal. De eerste tien minuten na rust werd er door de Bruse ploeg weer goed ge speeld. De bal werd snel rond gespeeld en de ploeg was fanatiek. Deze korte opleving leverde ook prompt twee doelpunten op. Eerst scoorde Jacob van de Berge uit een vrije trap van Tonny van de Berge en in dc achtste minuut kreeg Theun de Ronde alsnog zijn doelpunt: 4-0. Voordat Jacob van de Berge uit een fraaie actie van neef Tonny in dc 43e minuut de eindstand vastlegde lieten Tbnny van de Berge, Theun dc Ronde en Jacob van de Berge goede kansen liggen om de score verder uit te bou wen. De juist ingevulde kolom in de sporttoto ziet er als volgt uit: 2-3-1 -1-1-3-2-3-1-2-2-1. Deelnemers: 40.294. Inleg: 185.873,-. Prijzengeld: 88.289,- Toto-gclijk De winnende wedstrijden in toto- gelijk zijn: 14 - 18 - 21 - 25 - 27. Tbege- voegde wedstrijd: 17. Deelnemers: 4686. Inleg: 23.184.-. Prijzenbedrag: 24.968.- (incl. jackpot). Lotto De winnende getallen in de lotto zijn: 1 - 5 - 20 - 29 - 34 - 35. Reservege tal: 33. Deelnemers: 574.405. Inleg: 2.576.372,-. Prijzengeld: 1.223.776,-. Cijferspel De yitslag van het cijferspel is: 600080. Deelnemers: 259.607. Inleg: 389.410,-. Vaste prijzen. zee identiek als de eerste. Reeds na drie minuten was het andermaal raak. Chris Mous mocht na een on schuldige overtreding op 25 meter een vrije trap nemen. Zijn inzet be landde op de doelpaal en carambo leerde vervolgens door de enorme vaart, die achter het schot zat alsnog in de touwen: 3-0. „Na die 3-0 kregen we eigenlijk nog volop kans om terug te komen, want Dosko ging toen tac tisch in de fout door meer en meer te ruggetrokken te gaan spelen in plaats van aan te blijven vallen", meende Jack Schipper. In de elfde minuut had dat optreden het eerste Zierikzeese succes tot gevolg via Marco van Oeveren. Nadat Jack Schipper de alles-of-niets-tactiek had toegepast door Patrick de Broe- kert op te offeren voor Theo Witten berg had Leen Koster in de 25e mi nuut zowaar succes, maar vijf minuten later was het gememoreerde vierde doelpunt een feit, waarmee het doek definitief viel voor Zierik zee. „Het is jammer, maar ik heb het in de ploeg gewaardeerd, dat er hard gewerkt werd, al stond de technische aanpak zeker niet in verhouding. Di verse spelers konden hun draai niet vinden, maar dat is zeker ook een verdienste van Dosko", besloot Schipper. SCHARENDIJKE - ZSC was zater dagmiddag op eigen veld zeer dicht bij de vijfde seizoenzege, maar uit eindelijk kwam de ploeg van Ko Wil- lemse niet verder dan 1-1 in de con frontatie met Heinkenszand. Beide treffers vielen tegen het half uur in de tweede helft. Alles bijeen is het doek voor de Scharendijkse ploeg nog steeds niet gevallen. De Scharen dijkse ploeg trekt komende zaterdag vol vertrouwen naar het Nieuwer- kerkse SKNWK om daar de huid zo duur mogelijk te verkopen. De eerste helft was vrijwel hele maal voor ZSC, maar zoals reeds zo vaak het geval was, bleef ook nu de afwerking achterwege, wanneer de kansen er waren. In de twintigste mi nuut was er een aardige kans voor Harry Linders op aangeven van Jacco Heijboer. De Heinkenszand-doelman reageerde echter goed op de inzet van Linders. Ook in de tweede helft leek de sco re dubbelblank te blijven, totdat Gert-Jan Kunst in de 24e minuut niet goed uitverdedigde. Via de paal be landde de bal in de touwen. Nog geen vijf minuten later stond Gert-Jan Kunst aan de basis van het gelijkspel in zijn jacht de fout van kort tevoren goed te maken. Zijn schot werd van richting veranderd, waarna de bal bij Ko Louwerse belandda Hij faalde niet: 1-1. Tien minuten voor tijd kwam René Flohil in de ploeg voor de uitgebluste Jacco Heijboer, maar ook hij kon er niet voor zorgen, dat ZSC alsnog de volle buit pakte. KERKWERVE - Het lijkt alsof de spelers van het Kerkwerfse WIK na dc overwinning van vorige week op Duiveland het seizoen besloten heb ben. In twee dagen leed dc ploeg van trainer Kees Berrevocts twee neder lagen, die de ploeg in degradatiezor- gen brengt. Eerst ging de gestaakte wedstrijd tegen Waarde verloren en vervolgens moest ook in Dauwendae- le de meerdere worden erkend in ccn normale competitiewedstrijd. In de gestaakte wedstrijd tegen Waarde moest nog een half uur ge speeld worden. WIK begon aan het restant met een 1-0 achterstand en met tien spelers. Twee minuten na de hervatting was het pleit beslecht, toen Waarde een strafschop mocht ne men. In de nog resterende periode werd door de Kerkwervenaren be hoorlijk gewerkt, maar rendement kwam er niet uit, zodat Waarde twee punten mocht bijschrijven. In de wedstrijd tegen Dauwendaele kwam WIK na tien minuten op voor sprong, doordat Joost Rotte een vrije trap van Leen Post over de Middel burgse doelman werkte. Even later was het evenwel gebeurd met de da dendrang van de Kerkwervenaren. De ploeg zakte enorm weg en kon to taal geen vuist meer maken. Vijf mi nuten voor het wisselen van speel- helf' kwam Dauwendaele naastzij en vijf minuten voor tijd betekende een fortuinlijk doelpunt, dat Dauwen daele nog met de hele buit ging strij ken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5