Sportbekers uitgereikt Hotel Apollo in Renesse ook voor niet-hotelgasten open Tot de nok gevulde Concertzaal tijdens geslaagd balletfestijn Bouwactiviteiten Brouwse Nieuwstad 24 0% ISTA AUSTIN ROVER m)O^8C) -A-C MsmC DE ZIERIKZEESCHE COURANT sloot gereden Met auto in Geldkistje verdwenen Auto opengebroken PZEM- bedrijfswagen gestolen Na fietstocht in de cel Verfspuiters gepakt WflT HET Veiligheid Er is een folder verschenen ten behoeve van de schippers van het vaarwater in de Zeeuwse Delta. In de folder een groot aantal handige tips. (Pag. 2). Wandeltocht De AVRO vertoonde een filmpje in het kader van de serie 'Ontdek je Plekje' over Zierikzee. Zaterdagmiddag konden wandelaars de plek jes echt ontdekken. (Pag. 3). Snelle achterstand Zierikzee kwam in de belangrijke wedstrijd te gen Dosko een snel opgelopen 2-0 achter stand niet meer te boven en verloor afgetekend met 4-2. (Pag. 5). Ruime score Na een aantal teleurstellende resultaten liet tweede klasser Brouwershaven zien, dat de ploeg het scoren nog niet helemaal verleerd is. (Pag. 6). financiE tegen rente OOSTERLAND mnd. financiering tegen Eis geen luide waardering} Zorg wat te kunnen, en men zal u kennen. (JVJSE B IBL/q ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE Voorlopige schorsing besluit b en w door Raad van State WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) MAANDAG 14 APRIL 1986 142ste jaargang Nr. 23913 ZIERIKZEE - In het Zierikzeese stadhuis werden weer de jaarlijkse sportbekers cn de Sportraadpenning uitgereikt. De hele klus werd dit keer verricht door wethouder van sportzaken L. Jvan Gastel. De individuele sportbeker werd voor de derde keer gewonnen door surfster Liesheth Kort. De verenigingsbeker ging naar de A-selectie van gymnas tiekvereniging Delta Sport en de penningyvan verdienste ging naar volleybalpromotor Jan Alofsen. Op de foto bekij ken Delta Sport-turnsters de beker VOORSCHOTEN Buitenlandse toeristen hebben in 1985 minder in Nederland uitgegeven. Weliswaar zijn de bestedingen van deze toe risten met 1,2 procent gestegen, maar de inflatie bedroeg 2,3 procent. ..Dat betekent een kleine afname van de werkgelegenheid, gelet op de opge treden stijging van de arbeidspro- duktiviteit". Tbleurstellend, zo vindt dr. M. C. Tideman, economisch advi seur van toerisme cn horeca. ZIERIKZEE - Onbekendheid met de door haar bereden auto. na het pas behalen van hef rijbewijs, zorgde er voor dat de uit Hansweert afkom stige C. J zaterdagavond in een sloot terecht kwam. Het gebeurde op de provinciale weg Do Vol-Zeelandbrug. De automobiliste had kennelijk nog nooit van stuurbekrachtiging ge hoord en kwam daardoor in de pro blemen. Ze werd niet gewond, maar de auto liep aanzienlijke schade op. RENESSE - De eigenaar van het Renesser Hotel Apol lo, O. Poll, mag zijn zaak (in ieder geval voorlopig) als een openbare horecagelegenheid exploiteren. De Raad van State heeft vrijdag het besluit van het Wester- schouwse college van b en w geschorst, dat alleen het verstrekken van maaltijden aan pensiongasten toeliet. Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer wenste zaterdagmiddag geen commentaar te geven op dit plotse linge besluit van het hoogste rechtsorgaan. Zij beperkte zich tot „dat is de rechtsgang". maar de burgemeester gaf al eerder te kennen geen problemen met het bijvoegsel hotel te hebben. Niet alleen de gemeente acht een openbare gelegenheid ontoelaatbaar, ook een zestal plaatselijke hoteliers restaurateurs heeft eerder dit jaar al haar bezwaren bij de gemeente ken baar gemaakt, hetgeen resulteerde in een duidelijke brief van b en vv aan Poll. Laatstgenoemde is dit inperken de besluit gaan aanvechten bij de Raad van State, die nu een schorsing van het collegebesluit heeft opgelegd tot 30 dagen nadat b en w hebben beslist op het bezwaarschi-ift van de hoteleigenaar, dat dateert van 19 maart. De problemen tussen Hotel Apollo en de gemeente Westerschouwen lo pen al geruime tijd. B en w hebben Poll geen toestemming gegeven een openbare horecagelegenheid te run nen, omdat in de kern Renesse mo menteel een horeca-stop geldt. Ook staat het hotel in de bestemmings plannen als een pension te boek, ZIERIKZEE - Bij het afhaal-loket van De Zeeuwse Herberghe aan de Visstraat verdween zaterdagavond een geldkistje met ongeveer 200,— als inhoud. K. Y. uit Zierikzee deed aangifte, hij miste het kistje na het helpen van een klant. RENESSE - De auto van J. R. uit Zonnemaire werd in het weekeinde opengebroken en van een deel van de inhoud ontdaan. De wagen stond in Renesse geparkeerd op de Oude Moolweg. Behalve het inslaan van het rechter portierruitje verdween een walkman en een zonnebril. De to tale schade bedraagt 600,—. Deze woningen waren voorheen ei gendom van de Nederlands Hervorm de Diaconie in de gemeente. Het be heer is door de vele overheidsbepa- lingen echter een vak apart geworden en bovendien werkt Beter Wonen als non-profit instelling. Hierdoor is voor de kerk de noodzaak om de wo ningen zelf te verhuren komen te ver vallen. De woningen aan de Nieuw- stad worden zo ingrijpend veranderd, dat alleen het karkas blijft staan en de rest wordt vernieuwd. Na voltooiing van de nieuw bouw/renovatie ontstaan vier bejaar- dengeschikte woningen, waarvan twee bestemd voor de voormalige huurders. Het plan is in overleg met de oorspronkelijke huurders tot stand gekomen. Er komen twee drie- kamerpanden en twee tweekamerwo ningen. Het werk wordt uitgevoerd door Bouwbedrijf Boogert uit Oos- terland en de maandhuur is berekend op ongeveer 360 gulden. gemeente Westerschouwen of de zes voornoemde plaatselijke onderne mers zich tegen een eventueel voor Poll positief uitvallend besluit pro beren te verzetten. ZIERIKZEE - Een Ford-Transit, ei gendom van de PZEM en dienover eenkomstig beschilderd, werd in de loop van zaterdag gestolen vanaf het parkeerterrein Steenbank. Het slot moet geforceerd zijn, want zowel de sleutels van de chauffeur als de reserve-sleutels op kantoor zijn nog aanwezig. Het kenteken van de Ford is BN-43-XC. Omstreeks 14.00 uur werd de auto nog op zijn plaats gesig naleerd. Een buurtonderzoek heeft uitgewezen dat de wagen vermoede lijk in de late avonduren is verdwe nen. Vandaar dat de politie eventuele getuigen vraagt zich te melden, met name degenen die 's avonds laat hun honden uitlaten. De oudste pupillen in actie op de planken van de Concertzaal. Geen commentaar Poll zelf wilde desgevraagd geen commentaar op de voor hem gunstige beslissing geven en verwees naar diens advocaat mr. A. A. den Hollan der, die zaterdag echter niet bereik- b.- ar was. Datzelfde geldt Voor een woordvoerder namens de zes pro testerende ondernemers uit Renesse, waarvoor het besluit ook vrij onver wacht uit de lucht is komen vallen. Die horecamensen zien in Hotel Apollo een bedreigihg voor de in komsten en achten een en ander in strijd met de afgekondigde horeca- stop. Het is in dit stadium nog niet duidelijk welke eindbeslissing de Raad van State gaat nemen en of de Jong en "'oud'' geeft staaltje van kunnen BROUWERSHAVEN - Woningbouwvereniging Beter Wonen is begonnen met de renovatie van vier woningen aan de Nieuwstad te Brouwershaven. Het betreft de percelen 15, 17, 19 en 21. De gemeente Brouwershaven heeft 85.000 gulden bijgedragen uit het stadsvernieuwingsfonds, omdat de woningen beeldbepalend zijn voor de omgeving. ZIERIKZEE - Een praktisch tot de nok gevulde Con certzaal met voornamelijk ouders, gewapend met een fo totoestel in de aanslag. Zo kan in één zin het beeld ge schetst worden de uitvoering van Balletschool Kramer, waarvoor de vele leerlingen zaterdagavond naar Zierik zee waren afgereisd. Eens in de twee jaar treden de pu pillen van lerares W. Kramer uit Scharendijke massaal naar buiten en geven een staaltje van hun kunnen. volgens-Beter Wonen - lijkt dat het niet gemakkelijk was om binnen de geldende regelgeving deze renovatie tot stand te brengen. Het spits moest afgebeten worden door de allerkleinsten van vijf, zes en zeven jaar. Ingrediënten voor het op treden waren een toverfee, elfjes en ondeugende kaboutertjes. Dat een en ander nog niet helemaal gelijk ging weerhield het publiek niet van een fors applaus, dat eigenlijk alle onder delen wel ten deel viel. Ook Jessica en Ingrid, die een Spaanse dans uit voerden. Evenals de overige groepen viel bij hen de tot in de puntjes ver zorgde out-fit op. Na een strijd van Assepoester tegen de klok volgde La Valse; het eerste optreden van de oudere leerlingen, die naast een gezonde dosis enthou siasme ook kwaliteiten in huis ble ken te hebben. Dat is noodzaak, want zoals dansschoolhoudster W. Kramer het publiek uitlegde, nemen de fana tieke leerlingen graag deel aan een Engpls examen van The Royal Acade my of Dancing. Dansen Dat dansen voor de examenklassen kent verschillende Grades. Niet al leen is hierbij de dansstijl van groot belang, maar ook de mimiek, zoals die werd getoond door Dunja, die in haar optreden een pop liet vallen en hierover haar verdriet kenbaar maakte. De examens worden voor Kramer in juni afgenomen en de aan wezigen kregen met de vier getoonde Grades en een senior Grade van Ilon- ka een aardig beeld van de moeilijk heidsgraad. ,,De kleinsten leer je iets aan, terwijl je een week later moet concluderen, dat ze het al weer verge ten zijn", vertelde Kramer. Voordat een pauze zorgde voor een rustpuntje werd nog een uitvoering verzorgd door een aantal vrolijke heksen. De lerares onderhield het publiek ook nog even met een ballet- alphabet van Maike Kappers. De avond kon voor de danseressen niet meer stuk en ook een menuet, Pier- ro's, Ballet sur les points, Pierro's, Ballet sur les points pour six, Gold en silver en het poezenverhaal kre gen veel bijval, alsook het slot. Hoewel niet ieder optreden bol stond van de kwaliteit (maar wie ver wacht dat van de allerkleinsten) straalde de avond in zijn geheel toch professionaliteit uit; niet in de laat ste plaats wat de organisatie ervan betreft. ZIERIKZEE - Twee Gooilanders, B. G. uit Hilversum en J. G. uit Laren, bezig met een fietstocht en van plan een tijdje op Schouwen te verblijven, belandden meteen de eerste nacht in een Zierikzeese politiecel. In de Ge kroonde Suikerbiet namen ze zoveel alcohol tot zich en zorgden daarna voor.zoveel problemen, dat de politie ze kwam ophalen en ter ontnuchte ring in de cel opsloot. Vanochtend (maandag) waren ze nog niet bij hun positieven voor een verhoor. Besprekingen De eerste besprekingen over dit plan dateren al van 1977, waaruit - Advertentie ZIERIKZEE - Drie 16-jarige Brouwse verfspuiters werden zater dag in de Korte Nobelstraat gesigna leerd, toen ze bezig waren enkele rui ten te 'versieren' met oranje-rode verf. Een oplettende getuige kon een bruikbaar signalement geven waar door de politie het drietal op de Heu- velsweg staande kon houden. Ze wer den voor verhoor meegenomen naar het politiebureau en later bij hun ou ders thuis afgeleverd. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's VyfORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Af en toe regen Ook morgen veel bewolking en af en toe regen. De temperatuur gaat en kele graden omhoog. Matige zuiden wind. Minimumtemperatuur komen de nacht 4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 15 april: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidoost 4 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 11' graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 15 april Zon op 06.44, onder 20.37 Maan op 09.22 onder 02.50 Eerste Kwartier: 17 april (12.35) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Do komende dagen wor den middagtemperaturen verwacht die niet veel meer verschillen met wat normaal is voor deze tijd van het jaar, normaal is 13 graden. Voor deze week worden waarden van zo'n 11 graden verwacht. De lucht met de hogere temperatu ren worden aangevoerd in een zuid oostelijke stroming. Deze stroming wordt op gang gebracht door een de pressie boven de Britse Eilanden De nabijheid van dit lagedrukgebied be tekent wel dat het weer een onbesten dig karakter krijgt. Morgen is het wisselend bewolkt en er vallen enke le buien. Ook de rest van de week is het half tot zwaar bewolkt cn volt er af en toe regen. Doordat de depressie boven Engeland nog in activiteit toeneemt is de zuidoostenwind morgen aan de kust af en toe krachtig, boven land is hij matig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1