HATFIELD-EREBURGERS TERUG Jantien Kuiper over Nepal Eerste overtreders verbod alcoholgebruik in Renesse door kantonrechter beboet Kroon stelt WAT Wester- schouwen WEEI?- 0% ISTA AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer AUSTIN ROVER 24 2> O^H8C/ CjM^>A~e/ 4<S"Hc DE ZIERIKZEESCHE COURANT %'Z uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Nadat de gemeenteraad van Hat field het ereburgerschap instelde werd er tot het bezoek van het Zierik- zeese gezelschap nog geen gebruik van gemaakt. Vanwege de omvang van het gezelschap werd de speciale gemeenteraadszitting verplaatst naar het gerechtsgebouw van Hat field. Na het officiële gedeelte werd mr Bill Salmon als eerste naar voren geroepen. Hij kreeg het ereburger schap vanwege zijn grote verdien sten, die hij voor Hatfield had en nog heeft. Vervolgens was het de beurt Advertentie mnd. financiering tegen OOSTERLAND Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 4457 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 11 APRIL 1986' 142ste jaargang Nr. 23912 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is even moeilijk ongelijk te krijgen tegenover zichzelf als gelijk tegenover anderen. Lemesle Eeuwfeest Op Koninginnedag 1986 wordt in Brouwersha ven het eerste deel afgewerkt van de festivitei ten ter gelegenheid van het zevende eeuw feest. (Pag. 4). Alcoholgebruik Een óp dinsdag 18 maart in de Zierikzeesche Nieuwsbode gepubliceerd verhaal over alco holmisbruik in de sportkantines hield een ver gadering bezig. (Pag. 7). Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Renovatie Doordat er diverse verzakkingen optreden in de velden van sportpark De Vospit in Kerkwer- ve stelt het college van Middenschouwen reno vatie voor. (Pag. 3). Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Wolkenvelden Na een rug van hogedruk volgt een zwakke storing. Toenemende bewol king maar geen neerslag van beteke nis. Morgen overdag wolkenvelden en vandaag zwakke tot matig afnemen de wind draaiend naar zuidwest. Middagtemperatuur 6 graden. Mini mumtemperatuur komende nacht 0 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/ni dinsdag 15 april: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: -1 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 1 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuid 5 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 807o Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuid 5 ZON- EN MAANSTANDEN 12 april Zon op 06.50, onder 20.32 Maan np 07.50, onder 13 april Zon op 06.48, onder 20.33 Maan op 08.11 onder 00.35 14 april Zon op 06.46, onder 20.35 Maan op 08.41, onder 01.46 Eerste Kwartier: 17 april (12.35) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Ook morgen stroomt er nog lucht naar Nederland, die uit de poolstreken afkomstig is. Komende nacht kan het weer licht vriezen, bij een minimumtemperatuur van circa min 1 graad. Morgenmiddag wordt het niet warmer dan rond 7 graden. Deze temperaturen zijn normaal voor eind februari, midden april hoort de middagtemperatuur bij der tien graden te liggen. Het is morgen wisselend bewolkt en een enkele regen- of sneeuwbui is niet uitgeslo ten. De wind is matig, kracht 3 a 4 en hij waait meest uit het noordwesten. Ook zondag is het koud. De kans op regen neemt dan toe. Terecht stonden vier jongelui uit een groepje van vijf, dat zich op 19 ju ni '85 had schuldig gemaakt aan ge melde overtreding. Eén van hen kon niet ter zitting verschijnen en één kreeg vrijspraak omdat hij niet in het bezit van alcohol was. Alle vier bekenden overigens vlot tussen de twintig en dertig pilsjes te hebben ge dronken op die avond hetgeen mr Van Solinge de vraag ontlokte ,,Waar laat je ze...!" Reuze rotzooi Mr van Solinge hield het viertal voor dat het in Renesse een reuze rot zooi was voor het instellen van het al coholverbod, waar gedronken werd en wordt tot heil van de middenstand en tot vaak ergernis van de bewoners Er diende paal en perk gesteld te worden aan het alcoholgebruik op straat, vandaar de verordening, in goed overleg tot stand gekomen. Dc eerste verdachte, B. H. S. zei in reactie hierop het maar een domme verordening te vinden, aangevuld door nummer vier, M. P. W. O. die de verordening ook niet adekwaat vond. ,,Gccn bier meer op straat zou geen rotzooi betekenen? Dan moet u maar eens gaan kijken als alles tege lijk dicht gaat. Het enige wat mijns inziens zou helpen is helemaal geen sluitingsuur vaststellen, dan komt ook niet tegelijk alles op straat". Officier Stein zei met name dat het hem ernst is met de verordening, hoe wel sommige recreanten het maar on zin vonden en zelfs een proces tracht ten uit te lokken door met bierflesjes met water op straat te verschijnen. Achtertuin Renesse is de achtertuin van Rot terdam met veel forensen-recreatie. Dat betekent dat als de cafe's in Rot terdam dicht gaan men denkt: Kom, we gaan maar naar Renesse, met ie dere nacht een pot herrie. De mid denstand vindt dat uiteraard prach tig, maar de bevolking ondervindt daar hinder van. Vandaar het alco holverbod. Met permissie gesproken: Renesse is een gat als alles dicht is en dus onaantrekkelijk voor relschop pers. Sta je alcoholgebruik op straat toe, wordt het nooit rustig in Renesse. Inmiddels is bewezen dat er stukken minder herrie is sinds het in werking treden van hot alcoholverbod op Advertentie Acties op til Volgens de Zeeuwse FNV-voorman T. Strous is het niet ondenkbaar dat er binnen afzienbare tijd de nodige acties ontstaan op de werkvloer. (Paq. 2). De vier ereburgers van Hatfield, zoals die tijdens het bezoek van de veertien- koppige Zierikzeese delegatie werden onderscheiden. Links mr. Bill Salmon, die ereburger werd vanioege zijn talloze verdiensten voor Hatfield, rechts van hem Zierikzees burgemeester Th. H. de Meester, mrs. Gurthiè McKee en Zierikzees raadslid H. Asma, die allen ook het ereburgerschap kregen. BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschou- wen is na een periode van bijna acht jaar door de Raad van State in het ge lijk gesteld bij een diep gaand 'meningsverschil' met gedeputeerde staten van Zeeland. Het betreft een probleem over een ge meentelijke bijdrage voor woningaanpassing aan de landschappelijke omge ving in Serooskerke en Noord welle. Met dit voor Westerschouwen be haalde succes is nu voor andere ge meenten een precedent geschapen en bui-gemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer toonde zich donderdagmid dag bijzonder verheugd met de uit spraak. ,,Het is jammer voor gs", rea geerde ze. De gemeenteraad van Westerschou wen besloot in haar vergadering van 23 juni 1978 een krediet te voteren van 60.000 gulden voor de aanpassing van acht woningwetwoningen in Se rooskerke en vier in Noord welle. Dat geld, dat naar woningbouwvereni- vervolg pagina 3 ZIERIKZEE - In januari begon dc actie 'Zeeland helpt Nepal'. In de hele provincie Zeeland wordt geld verzameld voor Nepal. Twee jaar lang Het geld van de actie is bestemd om schooltjes te bouwen. In het Zierikzeese stadhuis werd gedurende enkele weken een tentoonstelling over Nepal gehouden zie foto). Actiecoördinatrice Jantien Kuiper bracht onlangs een bezoek ann Nepal en deed indrukken op bij het Seti-project. Opeen van dr pagina's van onze editie wan vandaag doet zij verslag over haar reis. Inmiddels kim op Schouwen-Duiveland een bedrag van ongeveer f 30.000.- binnen. ZIERIKZEE - Tevreden, maar vermoeid arriveerde een uit veertien personen bestaand Zierikzees gezel schap donderdag op 'het thuishonk van een zes daags bezoek aan Hatfield, de Engelse jumelage-ge- meente van Zierikzee. On der de gezelschap twee kersverse ereburgers van de Engelse gemeente. Im mers, burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee en het PvdA-raadslid H. aan de Zierikzeese burgemeester om de versierselen en de bijbehorende oorkonde in ontvangst te nemen. Burgemeester mr M. Cooper overhan digde hem de oorkonde onder dank zegging voor de inzet die hij in de voorbije vijftien jaar voor de uitwis seling tussen Zierikzee en Hatfield aan de dag legde. Nagenoeg dezelfde bewoordingen waren er voor raadslid vervolg pagina 3 Primeur op zitting kantongerecht: Advertentie Asma werden tijdens een speciale zitting van de ge meenteraad tot hun grote verrassing door burge meester mr M. Cooper als zodanig benoemd, een eer die ook te beurt viel aan mr Bill Salmon en aan mrs Gurthie McKie. De vier werden daarmee de eerste ereburgers van Hatfield, een eretitel die in 1983 werd ingesteld. ZIERIKZEE - Op de zitting van het kantongerecht, donderdagmiddag in Zierikzee, viel een primeur te bele ven: drie jongelui uit Diepeveen werden veroordeeld tot een geldboete van 75,— of twee dagen vervangende hechtenis wegens het overtreden van het befaamd gewor den 'alcoholverbod' in Renesse. Het was het eerste von nis na het in werking treden van het verbod om alcohol 'gebruiksklaar' in bepaalde delen en op bepaalde tijden in Renesse voorhanden te hebben. Zowel officier van justitie mr T. H. W. Stein als kantonrechter mr W. F. van Solinge waren het over de strafmaat eens en wilden dui delijk maken dat het verbod ernstig genomen moet wor den. •'11 m. sTS* i straat. Ik vind het dus een goede ver ordening, die nageleefd moet wor den. Een straf van 75,— acht ik op vervolg pagina 2

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1