strea k C:>xl> üieuw dit biedt de beeldbuis 'n Dorp bewaart geheimen The Breakfast Club Geslaagde mini-play back wedstrijd in De Lichtboei Versierde erebogen en rackets voor bruidspaar Lezing Marjan Berk over vrouwen in de literatuur 4 Eerste prijs voor Anneke Minnaard ZIERIKZEE - De mini-play back wedstrijd in buurt- en clubhuis De Lichtboei woensdagmiddag trok een groot en gevarieerd aantal deelnemers, die het publiek, dat eveneens in ruime mate blijk van belangstelling gaf, pri ma wisten te amuseren. De kinderjury, aangevuld met de leidinggevenden van De Lichtboei, kwam tot de conclusie, dat zich onder de deelnemers, veel kandidaten be vonden, die voor een hoog punten- aantal in aanmerking kwamen. De deelnemers varieerden in leef tijd van zes tot twaalf jaar. Winnares Winnares werd Anneke Minnaard met 989 punten voor de play backuit voering van het bekende 'Tbmorrow' uit de film Anny. De tweede prijs was voor Bianka de Lang en Gwenny van Asperen in hun creatie van Madonna. De derde prijs werd door de jury toe gekend aan de jongedames: Pascal, Cindy, Sandra, llonka en Sylvia, sa men de Dolly Dots vormend. Onder de deelnemers bleek verder veel voorkeur te bestaan voor het play backen van de liedjes op de langspeelplaten van Kinderen voor Kinderen. De organisatie van deze mini-play back wedstrijd was in handen van de in De Lichtboei werkzame stagiaires Patricia Vroegop en Corine van der Wekken. Inmiddels bestaan er ook reeds plannen in De Lichtboei een jo-jo wedstrijd te organiseren, maar een definitieve datum moet daar nog voor worden geprikt. 1 SCHOUWEN-DUIVELAND Oppashuizen gezocht De Fiom (stichting tot hulpverle ning bij zwangerschap en alleen staand ouderschap) zoekt in Zeeland zogenaamde oppashuizen. Mensen, die in de zomermaanden enige tijd op vakantie gaan kunnen kosteloos of tegen een geringe vergoeding op hun huis laten passen door er iemand tij delijk in te laten wonen. De planten krijgen water en de huisdieren wor den verzorgd. Jan Hetsen van de Fi om weet er alles van (078-142155). ZIERIKZEE Jaarvergadering FNV De FNV op Schouwen-Duiveland houdt vanavond, donderdag 10 april, haar jaarvergadering in het Huis van Nassau te Zierikzee. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en het bestuur roept in het bijzonder jongeren op om de vergadering bij te wonen. Onder deel van de jaarvergadering is een in leiding door districtsbestuurder T. Strous, die gaat spreken over Kiezen voor nieuwe kansen; dit aan de hand van een videofilm. Rode Kruis De afdeling Zierikzee van- het Ne derlandse Rode Kruis houdt dinsdag 6 mei om 19.30 uur haar algemene le denvergadering in de Driehoek te Zierikzee. Centraal staat een be stuursverkiezing, waarbij mr. H. van Pij keren en P. W. J. Alofsen- Hillebrand zich respectievelijk kan didaat stellen voor het vice-voorzit- terschap en het secretariaat. Aftre dend en herkiesbaar zijn M. J. van der Houten en J. K. Joppe. Ouderavond In de protestants christelijke basis school Jan Wouter van den Doel te Zierikzee wordt donderdag 17 en vrij dag 18 april de jaarlijkse feest- ouderavond gehouden. De bijeen komst wordt opgevrolijkt met zang, spel en de kindermusical Medisch in teressant, dat verzorgd wordt door de leerlingen van groep 7 en het school- koor. De ouderavond begint om 19.30 uur. Brogum Jeugdsoos Brogum heeft een uitge breid disco-programma samenge steld. De liefhebbers van zang en dans zijn welkom op vrijdag 11, zater dag 12, zondag 13, zaterdag 19 en zon dag 20 april. Vrijdag 18 april draait de film Mad max met Tina Turner en Mel Gibson. Koninginnedag, 30 april, staat Brogum in het teken van de rock and roll met Jump Dickie Jump. Zang Het district Dordrecht van de Bond van Christelijke Gereformeerde Zangverenigingen houdt woensdag 16, april in de Christelijk Gereformeerde kerk te Zierikzee een districtszang avond. Vanaf 20.00 uur geven de vol gende koren acte de présence: Inter nos (Middelburg), Sonore(Dordrecht), Sjaloom (Zierikzee), de Lofstem (Zie rikzee). Kledingbeurs Ook dit jaar wordt in de basis school 't Kofschip in Zierikzee weer een voorjaarskledingbeurs gehou den. Zaterdag 18 april staan de deu ren open en kunnen belangstellenden een kijkje komen nemen bij de sport- Juf Hildegard en haar echtgenoot Amr onder de erehaag van versierde bogen en tennisrackets. Huwelijksfeest in nieuwe school ZIERIKZEE - Met vrolijk versierde erebogen en ten nisrackets wachtten de kleuters van de groepen één en twee van openbare basisschool Binnen de Veste woens dagochtend juf Hildegard van Leen op, toen zij de man kwam voorstellen met wie zij vrijdag in het huwelijk was getreden. Dit huwelijk van juf Hildegard en haar Egyptische echtgenoot Amr Tawfik was voor de eerste twee groe pen van de onderbouw aanleiding voor een tweede feest deze week. Dinsdagmiddag immers was ook reeds het feit gevierd van de inge bruikname van het vernieuwde schoolgebouw in de Raamstraat. regen en nachtkleding, laarzen en schoenen enzovoort. Wie nog spullen heeft liggen kan dat vrijdagavond de achttiende tussen 19.30-21.30 uur inle veren, waarbij 10 procent van de afre- king wordt ingehouden. Kleding dat geen nieuwe eigenaar vindt komt ten goede aan een instelling. Voor infor matie: Saskia Lubbers (01110-2969) en 'Rian Duinhouwer (01110-5244). De nieuwe huisvesting van Binnen de Veste werd ingewijd met een geva rieerde spelletjesmiddag, waar alle leerlingen, verdeeld in heterogene leeftijdsgroepen, aan deelnamen. Woensdagochtend echter werd er ter ere van het bruidspaar een spe ciaal feestje voor en door de kleuters op touw gezet. De versierde rackets bij de ontvangst hadden te maken "met het feit, dat de bruidegom zich één van de beste tennisspelers van Egyptemag noemen. Die sport bracht hem ook naar een tennistoer nooi in Middelburg. Ware juf Hilde gard daar toen niet geweest, dan had den de kleuters wellicht ook geen feest gevierd, maar.....dan zouden ze haar aan het einde van dit schooljaar ook geen vaarwel behoeven te zeggen. Nu moet dat wel, want het jonge echt paar gaat zich in Egypte vestigen. Vrijdag 11 april Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.30 uur Chips die je niet kunt eten, serie over computers. 14.45 uur Die Schwarzwald-kliniek, Duitse serie. Regie: Alfred Vohrer. Afl. 3: Max Ocker, een wegens moord tot levenslang veroordeelde, wordt met een ernstige darmaandoening binnen gebracht. 15.30 uur AVRO's Service, amuse ment en informatie. 16.35 uur AVRO's Tele-Keuken, met Henk Molenberg. 16.45 uur Ik zag twee beren, kleuter programma. 17.00 uur De Bennie Bang Show, ge varieerd kinderprogramma. 17.15 uur Ontdek je plekje, serie filmpjes over de schoonheid van stad en land. Afl.: Zierikzee. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias. 18.15 uur AVRO cursus bridge. Les 10C. 18.25 uur Biotechnologie. Les 12. (herh.). 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Wordt vervolgd, tekenfilm magazine. 19.25 uur AVRO's Toppop. Presenta tie: Kas van Iersel. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur In de Hoofdrol. Mies Bouw man confronteert een bekende Neder lander met personen uit zijn of haar leven. 21.30 uur ,,S"pionnen, serie naar de boeken van Anthony Prince. Afl. Een alamut hinderlaag. Tijdens de begra fenis van een medewerker van Dr. Da vid Audley wordt een hooggeplaatste B.Z.-medewerker neergeschoten. 22.20 uur AVRO's actualiteiten - In de wandelgangen, politiek program ma vanuit sociëteit de Witte in Den Haag. Vast onderdeel: Het gesprek met de minister-president. 22.50 uur Mash, serie. Afl. Privé fi nanciering. Een Zuid-Koreaanse vrouw legt Klinger's beweegredenen verkeerd uit, wanneer hij haar doch ter financiële hulp biedt. 23.15 uur Karei v.d. Graaf, discussie programma. 23.50 uur AVRO's Sportpanorama. Presentatie: Jos Kuijer. 00.10 uur Journaal Nederland 2 09.30 uur Nieuws uit de natuur. Afl. 18. 10.30 uur Engelse literatuur. Afl. 1: Emilly Brönte - Wuthering heigths. 11.00 uur School TV-weekjournaal. Afl. 25. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.00 uur Vloedlijn. Thema: Eet- verslaving. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur De eerste de beste, pro gramma waarin mensen trachten de records in het Guiness Book of Re cords te verbeteren. Presentatie: Wal ter Tiemessen en Tbm Blom. 20.15 uur The fall Guy (1), Ameri kaanse detective-serie. Wanner een jongen aangereden wordt en later sterft wordt de verdachte na de beta ling van een borgsom door Colt's ei gen opdrachtgeefster weer vrijgela ten. Colt gaat op onderzoek uit. 21.45 uur Wordt u al geholpen? Engel se comedy-serie. Afl.: Goklust. De staf van de afdeling Herenkleding en Damesondergoed komt in grote ver leiding de pas aangestelde monitoren voor de veiligheid voor andere doel einden te gebruiken. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Het kruis en de hamer, do cumentaire serie over de ingewikkel de verstandhouding tussen Christen dom en Communisme. Afl. 2: Polen: Kerk als tegenmacht. 23.28 uur Een bericht van de Wilde Ganzen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.35 uur Vogelvrij, Amerikaanse tv- film uit 1977 van Jack Starrett. Joe Faber is door de Maffia vogelvrij ver klaard nadat hij toegestemd heeft te zullen getuigen. Er wordt een aantal aanslagen op hem gepleegd en Faber realiseert zich dat ook zijn vrouw en zoon in gevaar zijn. BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.). 18.10 uur Prikballon, kleutermagazi ne over het maken van allerlei voor werpen en een tekenfilm. Presenta tie: Francis Verdoodt, (herh.). 18.25 uur Star Trek, Amerikaanse science-fictionserie over de belevenis sen van de USS Enterprise. Met: Leo nard Nimoy, William Shatner, Defo rest Kelley e.a. Afl. Het volmaakte ras. 19.15 uur Uitzending door derden: programma van de Christen democratische Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Als een wereld zo groot, waar uw vlag staat geplant. Afl. 8. De Kongolezen. De familiestructu ren, leefgewoonten en de mentaliteit van de Kongolese volkeren voor en na de kolonisatie. 21.15 uur Goede vrienden. (Just good friends). Engelse 14-delige serie van Ray Butter met Jan Francis, Paul Ni cholas, Sylia Kay e.a. Afl. 8. 21.45 uur So What? Het Anthony Braxton Trio. 22.25 uur Journaal met aansl. Coda: Nachtwake van Wang An Shih. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Videomatch, spelprogram- ma met Marleen Gordts. 20.25 uur Première extra, filminfor matie met Jo Röpcke. 21.15 uur De man met de dodelijke lens, Amerikaanse speelfilm uit 1982 met Sean Connery. Katherine Ross, John Saxon e.a. Regie: ichard Brooks. Patrick Hale, journalist bij de Amerikaanse TV, raakt betrokken bij ingewikkelde gebeurtenissen in een oliestaatje in het Midden-Oosten. In De Driehoek ZIERIKZEE - De schrijfster/cabaretière Marjan Berk spreekt op uitnodiging van het Vrouwenontmoetingscen trum woensdagavond 16 april in Zierikzee over de plaats van vrouwen in de literatuur. De bijeenkomst vindt plaats in De Driehoek en begint om 20.30 uur. baretière en heeft zich de laatste ja ren meer op het schrijven toegelegd. Tijdens de lezing in De Driehoek zal zij aandacht besteden aan leeser varingen, geschiedenis van vrouwen literatuur, genres en rolpatronen. Van haar hand verschenen onder meer de boeken: „Nooit meer slank" en „Blonde Rat". Deze thema-avond van het Vrou wenontmoetingscentrum vindt te vens plaats in het kader van de cursus Vrouw en Literatuur, die reeds sinds januari draait. Tijdens deze cursus wordt onder meer aandacht besteed aan historische vrouwenboeken en aan de ontwikkeling daarin. Marjan Berk verwierf aanvanke lijk veel bekendheid als actrice en ca- BURGH-HAAMSTEDE Expositie 't Oute Uus In de Bewaerschole exposeren de leerlingen van de tekenclub 't Oute Uus hun werk, gedurende de periode van 12 tot en met 26 april. De club be staat uit twintig leerlingen van 6 tot 12 jaar, die in het voorjaar van '85 startten met als hoofddoel: zo vrij mogelijk werken met verschillende technieken. Het belangrijkste daar bij is inzet, vandaar dat er hard wordt gewerkt op de dinsdag- en woensdagmiddagen. Hetgeen in de afgelopen maanden werd gepresteerd is nu in de Bewaerschole te bewonde ren. De expositie wordt op vrijdag 11 april geopend door Co de Voogd, aan vang 19.00 uur. NOORDGOUWE Bijeenkomst agrarische vrouwen In café J. v.d. Weijde te Noordgouwe komen op 21 april jonge agrarische vrouwen bijeen voor de derde regio nale studie-avond. Het onderwerp is landbouworganisatie. P. de Koeijer zal over dit onderwerp een inleiding houden. De aanvang is 20.00 uur. Ver dere informatie en opgave via tele foon 01112-1491. J BRUINISSE Collecte Hartstichting Ook in Bruinisse zal er volgende week worden gecollecteerd voor de Nederlandse Hartstichting. De strijd tegen hart- en vaatziekten is een zaak die per slot van rekening iederéén aangaat. Iedereen kan meehelpen om volksvijand nummer één verder te rug te dringen, onder meer door deze collecte te steunen. Door het hart te laten spreken, bijvoorbeeld. Poolse Nachtegalen Zoals we reeds in onze Extra-editie van woensdag 9 april konden melden, komt het Poolse jeugdkoor de Nach tegalen van Potznan op 23 april naar Bruinisse voor een concert in de Her vormde kerk. In het betreffend arti kel stond vermeld dat de kaarten voor dit concert bij de VVV zijn te verkrijgen. De'VVV had dit ook toe gezegd, maar er even niet aan gedacht dat het kantoor nog gesloten is. De fa. Braber aan de Korte Ring neemt nu de honneurs waar. De kaarten zijn al hier te bestellen of telefonisch: 01113- 1395. Feestprogramma Na de kleurrijke ontvangst wachtte de eregasten een gevarieerd feestpro gramma met liedjes, muziek, een lin- tendans en een grappig ABC op rijm dat door de kleuters werd opgezegd. Uiteraard ontbrak de tractatie van het bruidspaar niet tijdens deze fees telijke ochtend. Aan het einde van het programma werd de ouders de gele genheid geboden juf Hildegard en haar echtgenoot te feliciteren. CARMEL - Twee acteurs met succes in de politiek hebben grollen met el kaar uitgewisseld toen president Reagan Clint Eastwood feliciteerde met zijn overwinning waardoor hij burgemeester wordt van Carmel in California. ZIERIKZEE - 'Eén ontmoeting was genoeg om hun levens voorgoed te ver anderen'. Met deze zin kenmerken de filmmakers van The Breakfast Club hun rolprent. De film draait zondag 13 april in de Concertzaal te Zierikzee. Lief hebbers van alle leeftijden kunnen om 14.30 uur en 20.00 uur terecht. Vijf leerlingen worden voor straf ondergebracht in een bibliotheek en brengen daar gedwongen de dag door. Vijf totaal verschillende jongeren. De enige overeenkomst is, dat alle vijf een hekel hebben aan de school en dat resulteert in een hechte band, waar de groep als één tegenover de betreffende leraar komt te staan. Marjan Berk vertelt woensdagavond 16 april iets over haar ervaringen met vrouwenliteratuur. 13 En toch waren er soms nog span nende situaties. Op een dag, toen ze met hun zeye- nen aan tafel zaten, Bertus, Katrien en Evert met de vier onderduikers, wandelde een Duitser in uniform bin nen. Hij salueerde. „Gutenmorgen," zei hij gemoede lijk. „Ik moet wat zaagsel en krullen hebben om de worst te roken. Waar zou ik die kunnen krijgen?" Het dorp telde enkele timmermans werkplaatsen waar zaagsel genoeg voorhanden was. maar Bertus en Ka- trien durfden geen adressen te noe men. Wie weet wat ze daar onder het mom van zaagsel en krullen gingen zoeken. „Ik weet het niet," zeiden ze alle bei, maar toen bedacht Bertus zich. „Ik zal proberen wat voor u te krij gen." zei hij. „Waar kan ik het bren- gen?" De Duitser vond het geweldig. Ze zaten in de school, zoals zeker wel be kend was. Hij zou op de goede afloop hier alvast wat worsten achter laten. Terwijl hij dit zei, liet hij zijn blik over de jongens aan tafel dwalerv „Met zoveel hongerige magen kun je heel wat gebruiken." vond hij. Hij liet het gezelschap met witte ge zichten achter. Bertus stond op. „Ik ga hem gauw zijn krullen en zaagsel brengen. Laten we ons niet ongerust maken. Hij lijkt me een doodgoeie huisvader op leeftijd. Hij zal ook liever thuis bij de kachel zit ten dan hier zijn gevangenneming af wachten." Bertus kwam later van de school te rug met een arm vol harde oorlogs broden. Ze waren nog warm. „Je schijnt ze lang te kunnen bewa ren," zei hij tegen Katrien. „Laten we ze nog niet aanspreken. Je kan niet weten wat voor tijden we nog krij gen." Die nacht werden ze opgeschrikt door explosies, die zo duidelijk klon ken, dat ze dichtbij moesten hebben plaatsgevonden. Nu zal het gebeuren, dachten ze. Met moeite hielden ze zich aan het consigne: in de huizen blij ven. als er wat gebeurt. Later bleek, dat de school met vers gebakken bro den, gerookte worsten en andere voe dingsmiddelen opgeblazen was en dat de groep Duitsers vertrokken was. Het dorp deed zich tegoed aan de zwart geblakerde broden, die over al in het rond gevonden werden. Als ze al levensmiddelen gingen vernieti gen, moest de oorlog toch wel echt gauw afgelopen zijn, dacht iedereen. Maar de oorlog duurde toch nog voort. Op een dag kwam er een kleine ma gere oude heer de winkel binnen. Hij vroeg aan Katrien of zij mevrouw De Groot was. Iedere onbekende werd wantrouwend tegemoet getreden, dus hij ook. „Waar komt u voor?" vroeg Ka trien. „Ik ben de vader van Pieter. Pieter door NEL VAN DER ZEE hebben we nu thuis. Dat wil zeggen, hij ligt in het ziekenhuis. Ze hebben daar ontdekt, dat hij een vervelende besmettelijke ziekte heeft. Hij moet die allang gehad hebben. Dat kwam ik u eigenlijk zeggen, ziet u. Mis schien, dat u daar maatregelen voor moet nemen." Dit is weer eens wat anders, d,acht Katrien. Ze had tientallen bezoekers gehad, die op hun voedseltochten de groeten kwamen brengen van men sen, die ze nauwelijks kende. Zo'n be zoek was meestal de aanloop om iets te drinken te krijgen en nog liever iets te eten. „Komt u maar even binnen," zei ze. „Graag," zei Pieters vader. „Tbt uw geruststelling kan ik zeggen dat ik niet besmet ben. Niemand van ons ge zin. Maar die jongens, u weet wel hoe dat gaat. Alle bedden slapen niet even goed op de onderduikadressen en ze ruilen nog wel eens onderling. Als dat hier ook is gebeurd nou, dan heeft het kwalijke gevolgen gehad." „Maar wat heeft Pieter dan?" vroeg Katrien. „Zo erg kan het toch niet zijn geweest. Anders had ik wel wat gemerkt. De dokter zei dat hij geen tbc had." „Gelukkig niet, maar," zei hij, „hij heeft iets waarmee niemand van ons eigenlijk erg vertrouwd is: hij heeft schurft. Een verwaarloosde vorm van schurft. Hij is doodziek van geweest. Ik vond, dat ik u moest waarschu wen." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4