Succesvolle Boomfeestdag kernen van Westerschouwen Zilveren speld Wim Ooms VVV-unit biedt ook onderdak aan jeugdsoos in Ouwerkerk 24 0% ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZoVt 125 kinderen, en 261 bomen en struiken geplant Mogelijk nieuw bedrijf in Schelphoek Benoeming directeur De Wieken Auto total-loss na botsing boom Jaarvergadering VVV-Duiveland HET AUSTIN ROVER CjH&C, --e^Wd NIEUWSBODE Etnische jongeren Door een grote spreiding is de opvang van etnische jongeren in het Zeeuwse onderwijs bestel niet eenvoudig, aldus gedeputeerde drs. R. E. C. Barbé. (Pag. 2). Corneliastichting De bouw van de Corneliastichting in het be stemmingsplan Kaaskenswater verloopt voor spoedig. Een tussen-analyse met directeur A. Schouw. (Pag.3). Bouwplannen De voorzitter van de Commissie van Beheer van de Gereformeerde Kerk Haamstede, H. J. Klalter, is teleurgesteld over bouwplannen ho tel. (Pag. 5).. Kampioen Nadat Zeelandia maandagavond promotie af dwong naar de eerste klas eiste de ploeg nu ook het kampioenschap op na een 4-1 zege op ZZ'72. (Pag. 9). DONDERDAG 10 APRIL 1986 142ste jaargang Nr. 23911 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men moet de verdiensten van een mens niet beoordelen naar zijn grote gaven, doch naar het gebruik dat hij ervan weet te maken. La Rouchefoucauld BURGH-HAAMSTEDE - De Boomfeestdag in de ge meente Westerschouwen mag ondanks het trieste, maar droge weer succesvol genoemd worden. In totaal 125 leer lingen van vijf basisscholen plantten woensdagmorgen in de verschillende kernen hun aandeel in de boomplant- dag. De gemeente is 261 bomen en heesters rijker en de scholieren hebben weer eens de waarde van het natuur lijk schoon voorgeschoteld gekregen. ZIERIKZEE - In de kantine van sportpark Den Hogen Blok speldde KNVB-afdelingsvoorzitter Kees Blommaard gedurende de voorjaarsvergadering van de regiocommissie Schouwen-Duiveland Wim Ooms uit Kerkwerve de zilve ren speld van verdienste op. Ooms fungeerde in het verleden als mede-oprichter van de voetbalverenigingen Wol- phaartsdijk en WIK in Kerkwerve. Ooms had verder zitting in de tuchtcommissie en kwam daarna in functie als districts-consul. Deze taak verrichtte hij ongeveer tien jaar. Nu de Kerkwervenaar de pensioengerechtigde leeftijd nadert vindt hij het tijd worden zijn plaats in te ruimen voor een jeugdiger opvolger. In zijn dankwoord stelde Ooms vast aanvankelijk niet op de uitnodiging in te hebben willen gaan. ,,Ik kon wel zo ongeveer vermoeden wat er zou gaar gebeurenconcludeerde hij. Afsluitend sprak hij de wens uit, dat het het Zeeuwse voetbal in de toekomst weer bet jr zal gaan, ,,want", zo stelde hij, momenteel is het maar magertjes gesteld. Er komen echter vast betere tijden". 's Morgens om 09.00 uur stond bur gemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer met enkele van haar ambte naren al paraat nabij de rotonde van Westenschouwen om de 36 scholieren van de basisschool de Kirreweie uit Haamstede de helpende hand te bie den. Vijfentwintig zwarte populieren moesten een plaats in de aarde krij gen. Enige tijd later liet ook wethou der A. J. Padmos zich zien en korte tijd later naderden de leerlingen van Onder de Wieken om een gelijk aan tal populieren in de grond te zetten. Schoppen Hoewel de grote schoppen voor sommige kleinere pupillen iets te groot uitgevallen waren leverde het planten met hulp van de groteren toch niet veel problemen op. Datzelf de gold eigenlijk ook voor activitei ten in het Oranjehof, waór 23 leerlin gen van 't Staepel'of uit Renesse acte de présence gaven. Zij hadden de op dracht negentien diverse bomen een plaats te geven en met succes. Eén van de voornaamste doelstel lingen van de boomplantdag, die lan delijk pas vandaag wordt gehouden, is het bewust maken van de jeugd, dat bomen leven en daarom be schermd ipoeten worden. Jaarlijks blijkt, dat scholieren na dergelijke festiviteiten zorgvuldiger met de na tuur omgaan en dat is nu net datgene dat de organisatie nastreeft. De scholen hadden eigenlijk al eer der aan de slag gegaan, maar door de strenge vorstperiode moest de orga nisatie verstek laten gaan. Alleen rif» gemeente Zierikzee heeft - zoals 1 kend - niet kunnen wachten en had de landelijke primeur van de Boom feestdag in haar zak gestoken. Maar nu was het dus zover en ook twintig leerlingen van de Stove uit Noord- welle lieten zich van hun beste kant zien. Twaalf essen moesten er geplant worden langs de Zuidwelleweg in Noord well e. Namens de gemeente Westerschouwen was wethouder Pad mos weer aanwezig, die overigens al le verzamelpunten heeft bezocht. SEROOSKERKE - Het dage lijks bestuur van de Stuur groep Oosterschelde kan in stemmen met de komst van een reparatie-bouwloods voor multihulls bij de haven Schelphoek te Serooskerke. Burgemeester en wethouders van de gemeente Westerschou wen hebben belangstelling voor de onderneming getoond en vragen de provinciale stuurgroep nu een advies te ge ven. De Stuurgroep Oosterschel de dient zich nog over de komst van de loods annex reparatie ruimte te buigen, maar heeft van het dagelijks bestuur te horen gekregen, dat deze geen bezwaren ziet. Als voorwaarde stelt het dagelijks bestuur wel, dat de gemeente handelt bin nen de destijds gestelde rand voorwaarden voor de inrich ting van de Schelphoek. Functies In het kader van de recreatie ve inrichting kunnen in ver schillende delen van het gebied de volgende functies worden gerealiseerd. Havenplateau: beperkte verblijfsrecreatie, een voorlichtingscentrum, een botenloods, een werkplaats, een horecavoorziening, een trailerhelling en parkeervoor zieningen. In het beleidsplan Oosterschelde van de provincie staat verder vermeld, dat de havenkom in principe geschikt is voor twintig passantenplaat sen, terwijl het oostelijk deel een strandje met oeverrecrea- tie/plankzeilen toelaat. 1987 ,,Tbt begin 1987 vinden in de werkhaven van de Schelphoek nog activiteiten plaats in het kader van de voltooiing van de Stormvloedkering. Daarna komt het gebied beschikbaar voor eventuele nieuwe func ties", zo staat in het be leidsplan geschreven. Of dat betekent, dat de eventuele vestiging van de loods ook moet wachten is nog onduide lijk. Ook de omvang van het be drijf en de precieze doelstellin genvan de onderneming zijn vooralsnog onduidelijk. Direckteur gemeentewerken J. van Meerten zegt al enige tijd niets vernomen te hebben van de nieuwe ondernemer en kon derhalve niet veel nieuws melden. ZIERIKZEE - Door het bestuur van de Hervormde Stichting Bejaarden huisvesting en -Verzorging Zierikzee is benoemd tot directeur van het Her vormd Bejaardencentrum De Wieken in Zierikzee P. D. Markesteijn uit Dordrecht, momenteel hoofd admi nistratie van een aantal verzor gingstehuizen aldaar. Markesteijn vangt 2 juni zijn werk zaamheden in Zierikzee aan. HAAMSTEDE - In de vroege och tend van woensdag (02.30 uur) vond een éénzijdig ongeval plaats. De auto van H. K. uit Haamstede werd door de bestuurder met grote snelheid te gen een boom gezet, waarna de auto als verloren moet worden be schouwd. Toen de politie ter plaatse was, bleek de bestuurder elders te vertoeven. Later meldde hij zich in het ziekenhuis met een gebroken sleutelbeen en oog-letsel. Volgens zijn latere verklaring week de man uit voor een op de Vroonweg staand hert, met alle gevolgen vandien. fh- kelbedrijf De Keizer sleepte het wrak weg. Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer biedt enkele leerlingen de helpende hand bij de rotonde van Westen- schouwen. OUWERKERK - Als het bestuur van de VVV afdeling Duiveland en de jeugdsoos op Ouwerkerk het eens kun nen worden over de voorwaarden zal het nieuwe VVV- informatiekantoor tijdens het winterseizoen onderdak bieden aan de bijeenkomsten van de jongerengroepering op Ouwerkerk. Dat VVV-kantoor - een voormalige unit van Dosbouw - zal volgende week worden geplaatst in de Hubrecht Kosterstraat te Ouwerkerk. Eén en ander kwam dinsdagavond aan de orde tijdens een zeer matig be zochte jaarvergadering van de VVV- Duiveland in de kantine van camping 't Sluitgat. VVV-voorzitter M. Overbecke. gaf een uitgebreide toelichting op het be sluit een eigen informatiekantoor te verwerven, waar de gemeente Duive land inmiddels een eenmalige bij drage van 6.000,— voor heeft toege zegd in de kosten van aanschaf 2.000,—) en plaatsing 1.000,—) Dc VVV-Duiveland heeft geduren de twee seizoenen gebruik kunnen maken van een kantoorruimte in het pand Ring 45, dat werd gehuurd van mevrouw H. M. Cool, die tevens op trad als informatrice van de VW. Nu mevrouw Cool echter te kennen had gegeven de betreffende ruimte niet meer te kunnen verhuren, was het be stuur genoodzaakt om uit te zien naar een andere mogelijkheid om de toeristische informatie, waar duide lijk behoefte aan bleek te bestaan, te verstrekken. Ovcrbeeke liet weten, dat de voor keur uitging naar een eigen accom modatie, zodat men niet meer afhan kelijk zou zijn van het al of niet ter beschikking staan van een Muurruim te. De exploitatie bleek haalbaar, maar voor de kapitaalsinvestering van 6.000,— bood de financiële si tuatie van de VVV-Duiveland geen ruimte. De voorzitter toonde zich der halve zeer verheugd over het feit, dat met succes een beroep gedaan kon worden op een eenmalige gemeente lijke subsidie. Inrichting Voor de inrichting van de desbetref fende unit van 3 x 6 m bleek het be stuur de hoop te hebben gevestigd op zelfwerkzaamheid van eigen leden. De voorzitter betreurde het derhalve, dat tijdens deze jaarvergadering zo weinig leden aanwezig waren, zodat daarover thans geen spijkers met koppen geslagen konden worden. Hij had echter goede hoop, dat alsnog een beroep op enkele leden gedaan zal kunnen worden voor zaken als schil derwerk. leggen van vloerbedek king. plaatsen sanitair en het aanleg gen van een stoepje Vorder deelde hij. zoals gezegd, mc- Als laatste op het programma stond de Schelphoek uit Serooskerke op het programma. De zeven scholie ren hadden een hele klus aan de 180 heesters, die langs de Dijkweg moes ten worden geplant, maar ook hier kon een en ander met succes worden voltooid. De gemeente bezorgde op iedere school een kist appels voor de dorst en de leerlingen kregen een zo genaamd Boomfeestdag-lineaaltje meer naar ais ter herinnering. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WORDT WEER. de dat inmiddels het voornemen be staat de betreffende ruimte geduren de het winterseizoen aan de jeugd soos in Ouwerkerk te verhuren. Tot nu toe maakte deze groepering ge bruik van de benedenverdieping van het dorpshuis. Tot ongenoegen van velen echter, volgens Overbecke, om dat het punctueel achterlaten van die ruimte vaak 'niet zo lekker liep'. De voorzitter liet weten, dat het VVV- bestuur niet onwelwillend staat te genover het bieden van een onderko men aan de jeugdsoos gedurende de wintermaanden. Er moeten dan ech ter nog wel duidelijke afspraken over het gebruik worden gemaakt, zo stelde de voorzitter. Tijdens deze jaarvergadering kwam ook het voorstel tot benoe ming van de nieuwe VVV- informatrice aan de orde. Overbeeke toonde zich verheugd over het feit, dat in de varaLure ontstaan door het afscheid van mevrouw Cool, weer voorzien zal kunnen worden met dc benoeming van mevrouw C. Steutel uit Ouwerkerk. De voorzitter zei er alle vertrouwen in te hebben, dat zij het werk op dezelfde wijze zal voort zetten. Mevrouw Steutel zelf maakte nog wel even de kanttekening, dat ze tot nu toe slechts haar belangstelling voor deze functie had kenbaar ge maakt en ze meende dat toch nog wel wat nadere afspraken over werk zaamheden en voorwaarden gemaakt dienden te worden. Bestuurslid de vervolg pagina 3 Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Sneeuw Wisseland bewolkt en een enkele regen- of natte sneeuwbui. In de vroe ge ochtend plaatselijk vorst aan de grond. De harde noordelijke wind neemt langzaam af en is morgenmid dag kracht 4 a 3. Minimumtempera tuur komende nacht 2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 14 april: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -1 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordwest 4 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 11 april Zon op 06.52, onder 20.30 Maan op 07.34, onder 23.21 Eerste Kwartier: 17 april (12.35) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Koude, uit de Poolstre ken afkomstige lucht krijgt in Euro pa weer de overhand. Gisteravond be gon de poollucht van het noorden uit ons land binnen te stromen. De lucht is erg droog en de komende nacht kan het daardoor bij een afnemende wind sterk afkoelen. Op veel plaatsen zal het tot lichte vorst komen. Morgen is het erg zonnig, maar meer dan 6 a 7 graden zal het toch niet worden. Het afnemen van de wind heeft te maken met een uitloper van een hogedrukge- bied dat al maar dan een week gele den tot ontwikkeling is gekomen bo ven het zeegebied tussen IJsland en Schotland. In het komend weekend wordt het hogedrukgebied bij IJs land aangetast door een oceaande pressie die uiteindelijk bij ons een zuidwestelijke stroming op gang zal brengen. Dit betekent dat vanaf be gin volgende week de temperatuur weer kan gaan stijgen. Advertentie financit tegen mnd. financiering tegen OOSTERLAND

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1