dit biedt de beeldbuis 'n Dorp bewaart geheimen Gedragscode tussen justitie, fiscus en leden belastingorde noodzakelijk De verkeersonveiligheid kost miljarden per jaar The show must go on Gereformeerde synode Lunteren Vroom Amerika Duitsers voorstander euthanasie 4 Flexibeler dun wettelijke regeling verschoningsrecht AMSTELVEEN - Er moet een gedragscode komen waarin de verhouding tussen fiscus, justitie en leden van de Nederlandse orde van belastingadvi seurs is geregeld in geval er sprake is van huiszoeking of beslaglegging bij een cliënt van de belastingadviseur. Zo'n gedragscode is flexibeler dan een wette lijke regeling van het verschoningsrecht, het recht van de adviseur op ge heimhouding van vertrouwelijke informatie. Zo'n wettelijke regeling ont breekt overigens ook. Dat schrijft de Bredase advocaat en belastingadviseur mr. J. J. M. Hertoghs in een verschenen pre-advies voor de algemene ledenver gadering van de NOB op 2 mei in Den Haag. Met zo'n gedragscode wil Hertoghs de controle- en opsporingsactivitei ten regelen waarbij de belastingadvi seurs betrokken raken, bijvoorbeeld bij invallen in bedrijven naar aanlei ding van het vermoeden dat daar fraude is gepleegd. De adviseurs moeten het volgens de Bredase be lastingadviseur nogal eens ontgel den, nu illegale belastingontduiking en legale belastingvermindering zon der onderscheid als fraude worden bestempeld. En voor de finale van onze specta culaire Ken uw Komponisten Kwis stellen wij u voor: Bep en Frank van Zanten. Dag Bep (smak-smak), dag Frank! We gaan snel beginnen want de klok draait door. Hier komt jullie eerste vraag: Wie schreef de Vijfde van Beethoven? ,,Ja, die weet ik: BeethovenSchitterend geant woord. Wat doen jullie? Kiezen jullie de prijs of ga je door naar de volgen de ronde? Jullie gaan door! Wat was de prijs geweest als jullie die geko zen hadden! (Nu verschijnen twee dames met blote benen). .Nooit meer hoeft u vragen te stellen, want alle informa tie over muziek vindt u in deze schit- te-ren-de Algemene Muziek Encyclo pedie in tien fraai geïllustreerde de len(Applaus). We gaan door met de tweede ronde. Hier komt jullie vraag. Wil-de zaal niet voorzeggen? Wie was de vader van de componist Jan Pieterszoon Sweelinck? ..O, dat weet ik niet!" Natuurlijk weet je dat. Luister goed: Wie was de vader van Jan PIETERszoon Sweelinck? PIETEROngelofelijk geant woord! Wat doen jullie? Kiezen jullie de prijs of ga je door naar de volgen de ronde? Natuurlijk gaan jullie door. Wat was de prijs geweest als je die gekozen had? (Wederom verschij nen twee dames met blote benen) Romantische uren aan de Donau. Een volledig verzorgd long-weekend naar de stad van de wals: Wenen met een onvergetelijk bezoek aan de Weense Opera". (Applaus). We gaan snel door naar de derde ronde want de klok tikt door. Let op, want dit is een hele moeilijke vraag. Wie was de beroemde organist van de Sainte Clotilde? ,,Wat een vraag. Dat weet ik niet. Weet jij het. Frank? Uitste kend geantwoord! Het was inder daad de bekende componist César Franck die leefde van 1822-1890. Wat doen jullie, kiezen jullie de prijs of ga je door naar de volgende ronde? We gaan door. Sportief! Wat was de prijs geweest als je die gekozen had? (Vier blote benen)Nooit meer hoeft u zich te vervelen met dit aller nieuwste electronische keyboard, hét muzikale speelgoed van de jaren negentig. Compleet met de aller nieuwste snufjes op geluidsgebied (Applaus). We gaan snel door naar de volgende ronde. Hier komt de vol gende vraag. Het Residentie-orkest komt uit Den Haag. Uit welke stad komt het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest en uit welke stad komt het Concertgebouw-orkest? Kom Bep en Frank, dat weten jullie best. Het Rotterdamse Philharmonisch Orkest komt uit.... Rotterdam!" Goed zo, en het Concertgebouw-orkest komt uit.... er is vast nog wel een hele grote stad in Nederland te bedenkenAm sterdam/" Hoe komen jullie erop. Het is helemaal te gek. Wat doen jul lie, kiezen jullie de prijs of gaan julie door naar de volgende ronde? Na tuurlijk, we zullen doorgaan. Maar wat heb je als prijs gemist? ,,Wat een sensatie om elke avond te genieten van de nieuwste vindingen op audio- gebied. Een geweldige installatie compleet met cassetterecorder en compact-disc. Daarbij een keuze aan banden en platen ter waarde van dui zend gulden!" (Applaus). Snel men sen. De één na laatste vraag. Carl Philip Emanuel Bach was de zoon uit het eerste huwelijk van J. S. Bach. Let op de vraag. Is Bach één of twee maal getrouwd geweest. ..Tweemaal! "Fantastisch geantwoord. Nu moet je beslissen. Kies je de prijs of ga je door tot het bittere einde? Tot het bittere einde. Ik had niets anders verwacht. Wat heb je nu niet als prijs? (Weer die benen) Een week lang er helemaal uit zijn in de stad van licht en muziek. Parijs. Volledig verzorgd voor twee personen. (Ap plaus). Nu komt de laatste vraag. Maar eerst: Wat is de hoofdprijs? (Nog één keer: benen) Een droomreis. Een muzikale cruise naar de Indone sische Archipel. Vier weken in een paradijselijk schip!" (Applaus). Snel snel. In welke Zeeuwse krant staat een Musiccolumn? ,,De Middelburgse NieuwsbodeNee! „De Vlissingse Nieuwsbode" Nee. Snel. Ik help. De Zie...." „De Zierikzeesche...' TRR- RING! De Bel. Helaas de tijd is voor bij. Niet huilen. Het was maar een spelletje. We hebben toch een leuke avond gehad. Champagne! Je kunt alles terugzien op een videoband. Dag kijkers tot de volgende keer. Nog even je tranen inhouden en dan snel.... de benen nemen Marzas De orde heeft met name behoefte aan een gedragscode wanneer blijkt dat in afwachting van een uitspraak van de Hoge Raad over verschonings recht justitie niet dezelfde twijfels heeft en een onderzoek op volle kracht voortzet. De inbeslagname van de dossiers van de belastingadvi seur is niet te verhinderen en vervol gens evenmin het gebruik daarvan door justitie. De schending van de ge heimen kan niet worden terugge draaid, terwijl achteraf het aldus ver kregen bewijs" onrechtmatig kan blijken te zijn. Hertoghs meent dat daardoor het vertrouwen in de be roepsgeheimhouding van de belastin gadviseur blijvend is geschokt. Open Mr. Hertoghs zegt open te staan voor een nadere wettelijke regeling van het verschoningsrecht voor NOB- leden. De bestaande bepalingen ge ven weinig houvast en laten veel te raden. Rechterlijke toepassingen ge ven weliswaar enig houvast, maar geen zekerheid vooraf, zo schrijft hij in zijn pre-advies. Men lijkt er voor de belastingadvi seur bij voorbaat vanuit te gaan dat zijn verschoningsrecht geen betrek king kan hebben op de hem door zijn cliënt toevertrouwde administratieve bescheiden, zegt Hertoghs. Hij wijst erop dat voorzover deze stukken het voorwerp van strafbare feiten uitma ken of tot het begaan ervan hebben gediend, deze opvatting steun in de wet vindt. Maar in het algemeen kan Hertoghs die opvatting niet delen. De wetgever zou voor meer duidelijk heid kunnen zorgen, zo zegt hij. Adviseur Dat kan door de kring van verscho ningsgerechtigden nader te benoe men (bijvoorbeeld niet iedereen die zich adviseur noemt), beperkingen van de omvang van het recht op ver schoning te omschrijven en met waar borgen omringen en een zodanige rechtsgang te creëren dat niet voor uitlopend op een rechterlijke beslis sing de geheimen behoeven te worden geopenbaard. Toch moet het verschoningsrecht niet al te strak worden geregeld, ge zien de veranderlijke maatschappe lijke standpunten en ontwikkelin gen. Er moet ruimte blijven voor een flexibele toepassing van het verscho ningsrecht, waartoe de rechter vol gens mr. Hertoghs ongetwijfeld beter in staat is dan de wetgever. Maar meer flexibiliteit dan een moeizaam tot stand te brengen en nog moeiza mer te wijzigen wettelijke regeling biedt volgens hem de gedragscode met fiscus en justitie. AMSTERDAM - Het Fonds voor de Nederlandse Film heeft regisseur Jurrien Rood opdracht verleend voor de verfilming van zijn scenario ,,De Orion-nevel". Het filmfonds, dat dit dinsdag naar buiten bracht, verleent normaal slechts financiële bijdragen op aanvraag. LUNTEREN - de Gereformeerde synode heeft maandag in Lunteren besloten aan predikanten en studen ten uit blanke Zuidafrikaanse ker ken die zich in Nederland beroep baar willen stellen, geen strengere eisen te stellen dan aan andere bui tenlandse predikanten en studenten. De synode acht het onjuist voorwaar den voor beroepbaarstelling te stel len die niet voor iedereen gelijk zijn. Verder is het volgens de synode ,,in het algemeen" ongewenst instem ming met de onderdelen van de belij denis als aparte voorwaarde voor be roepbaarstelling in de kerk worden op te nemen. Een voorstel van domi nee B. W. J. Schelhaas (Den Helder) die in de kerkorde een aparte rege ling wilde voor predikanten en stu denten uit kerken die de apartheid niet afwijzen, werd met slechts acht stemmen voor verworpen. Naar schatting zijn er in Nederland ongeveer vijf blanke Zuidafrikaanse dominees als Gereformeerd predi kant actief. ROME - De autoriteiten in Italië hebben maandag nog eens drie men sen aangehouden in het zich steeds verder uitbreidende wijnschandaal waarbij tot nog toe al 17 personen het leven hebben verloren. Dit heeft de politie maandag bekendgemaakt. DANBURY - Het Amerikaanse che mische concern Union Carbide gaat 1.200 werknemers naar huis sturen en voor een miljard dollar aan bezittin gen verkopen, zo heeft het bedrijf maandag meegedeeld. NEW YORK - Het Joods wereldcon gres gaf maandag documenten vrij, waaruit moet blijken dat de militaire inlichtingendienst, waartoe Wald- heim tijdens de Tweede Wereldoorlog behoorde, berichten had ontvangen over deportaties van Griekse Joden. HILVERSUM - De Consumenten bond gaat staatssecretaris Van der Reijden (volksgezondheid) vragen de introductie van het „Tbday" sponsje, een nieuw anti-conceptiemiddel, in Nederland tegen te houden. Woensdag 9 april Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur VARA-Filmclub: kinder films. 14.49 uur Zeg 'ns AAA, comedy-serie. Dokter Lydie heeft een aankoop ge daan op de veiling, die volgens haai de hele kamer een ander aanzien zal geven. 15.14 uur Super-Oma, Engelse kin derserie naar de boeken van Forrest Wilson. Afl.: Super-Oma uitgeteld. 15.43 uur La chartreuse de Parnia, se rie naar het werk van Stendhal. Afl. 3: Fabrizio keert opnieuw terug naar Parma. Hij heeft vele avontuurtjes, maar één daarvan heeft ernstige ge volgen. 16.35 uur Dieren onder de zon, na tuurserie. Afl.: De Kalahari woestijn. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Büch, boekenprogramma. 18.25 uur Engels in het basisonder wijs. Les 4. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Snorkels, tekenfilmserie. Afl.: Walvis - één en al vis. 2. Als je toet, toeter dan goed. 19.23 uur VARA's filmnieuws. Pre sentatie: Dieuwertje Blok. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Bouwen aan een toekomst. Nationale collecte kinderbescher ming. 20.35 uur Zeg 'ns AAA. Herhaling van 's middags. 21.00 uur Sonja op woensdag, discus sieprogramma gepresenteerd door Sonja Barend. 21.50 uur Achter het nieuws, actuali teitenprogramma 22.25 uur De speurder, Duitse politie serie. Afl: Een onbesliste race. Beleg gingsadviseur Hollek houdt zich naast zijn gewone werk bezig met de illegale geldhandel. De volledige boekhouding staat op diskette die in de handen komt van een computer freak... 23.15 uur Carmiggelt leest voor uit eigen werk. De ketting uit de bundel: Drie in één. 23.30 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 09.00 uur Leve de lente. Afl. 2: Weg met de winterjassen! 10.00 uur Ik zoek, ik zoek een kinder boek. Afl. 6: En dan ben ik de grote held. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Plafond over de vloer, serie van Wim T. Schippers. Afl.: In de soep. 15.51 uur Blikskaters, kinderen ma ken hun eigen reportages over onder werpen die hen na aan het hart lig gen. 16.08 uur Max Laadvermogen (Beter weter), informatieve serie. Afl. 5: Vlees. 16.22 uur Thomas Geluk, kinderfilm. Kort na de geboorte van Thomas wordt in een kleine stad een enorme klomp goud gevonden. Zal Thomas dit geluk gebracht hebben? WASHINGTON - Ruim de helft (54 procent) van de Ame rikanen gaat elke zondag naar de kerk, terwijl 92 procent dit af en toe doet. Bijna alle Ame rikanen (95 procent) geloven in God. Dit blijkt uit een opinieon derzoek, waarvan de Washing ton Post de resultaten publi ceerde. Voor 84 procent van de Amerikanen is de bijbel het woord Gods. De baptisten hou den in meerderheid (60 pro cent) vast aan een letterlijke uitleg van de bijbel, drie van de tien Lutheranen en twee van de tien rooms-katholieken doen dit ook. Hoewel steeds meer tv- predikanten in een andere rich ting gaan - Pat Robertson over weegt zelfs zich kandidaat te stellen voor het predikant schap - willen de meeste Ame rikanen geloof en politiek ge scheiden houden. Naar de mening van 51 procent moeten predikanten zich buiten de po litieke discussie houden, zelfs als ze over bepaalde zaken zeer uitgesproken meningen heb ben. BONN - Een meerderheid van de Westduitse bevolking is voorstander van ,,dood op verzoek" bij mensen die ongeneeslijk ziek zijn. Dit blijkt uit een opiniepeiling waarvan de uit komsten gepubliceerd zijn. Het onderzoeksbureau Allensbach, dat de peiling heeft uitgevoerd, meld de dat 64 procent van de 2000 geën quêteerde Westduitsers van mening is dat een patiënt het recht heeft, zelf het moment van zijn overlijden te be palen. In de Westduitse media bestaat veel belangstelling voor de afloop van een proces tegen Julius Hacketal, een dokter die twee jaar geleden heeft toegegeven dat hij een stervende kan kerpatiënt een dodelijke dosis cyani- devergif had toegediend. Hij staat te recht wegens moord. Het bureau meent dat de publieke opinie in ruime mate begrip heeft voor het optreden van Hacketal. Hij is scherp gekritiseerd door kerkelij ke leiders en oudere collega's uit de medische stand. 16.49 uur Laurel Hardy, een film van de dikke en de dunne uit 1930. Afl.: Berth Marks. Stan eh Ollie, op weg naar een optreden, reizen per trein en dat zullen de anderre passa giers niet gauw vergeten. 17.09 uur De grote dikke beer vertelt, tekenfilm. 17.23 uur Kikker en pad, verhaaltje geschreven en getekend door Arnold Lobel. Afl.: Lente. 17.40 uur TEMA: Blank en bruin in Nederland. Deel 2. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Uitzending van de Politieke Partijen: Politieke Partij Radikalen (PPR.) 19.22 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 20.10 uur Nederland C, cultureel ma gazine. 21.25 uur Colin McPhee: de lokstem van de Aziatische muziek. Filmpor tret van deze Amerikaanse compo nist (1900-1964). 22.30 uur Journaal. 23.45 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 23.00 uur Studio Sport 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 15.15 uur Wielrennen: Gent-Wcvel- gem. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma, (herh.). 18.10 uur Zeppelin, informatief kin dermagazine. Presentatie: Felix. 18.35 uur Xenon, jeugdserie in 10 af leveringen. Afl. 6. Met Johan van As- sche, Eugeen Bervoets, Mirei Bonte e.a. (herh). (Ondertiteld via tele tekst 19.00 uur Juke Box. 19.10 uur De Rwandese uitdaging: overleven, documentaire over runder selectie, anti-erosietechnieken en het winnen van methaangas uit het Ki- vumeer in Rwanda. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Namen noemen, spelpro- gramma. Presentatie: Kurt van Eeg- hem. 20.55 uur Kijk uit! Verkeerstips. Van daag: Verkeers- en arbeidsveiligheid. 21.00 uur Allemaal beestjes, natuur serie. Vandaag: Texel voor mensen en vogels. 21.30 uur Bill Cosby Show, Ameri kaanse serie met Bill Cosby, Phylicia Ayers-Allen, Lisa Bonet e.a. Afl.: Het huwelijksfeest.' 21.55 uur Eiland, kunstmagazine ge presenteerd door Johan Thielemans. 22.55 uur Journaal, Lotto en paarde koersen en aansl. Coda: Bron van Dirk Christians. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-serie. 19.25 uur Uit je doppen, informatieve Dit is de conclusie van het onder zoek „Naar een slagvaardiger ver keers veiligheidsbeleid", dat in op dracht van staatssecretaris Scherpen- huizen (verkeer en waterstaat) en de voorzitter van de Raad voor de Ver keersveiligheid, mr. Pieter van Vol lenhoven werd verricht door het ad viesbureau McKinsey and Company. Een samenvatting van het onder zoek is inmiddels aaangeboden aan de voorzitters van de Eerste en Twee de Kamer. Volgens het onderzoek is 12 Maar de volgende morgen stond Jaspers in eigen persoon bij Katrien in de winkel. Ze schrok, toen ze hem zag, maar ze wist toch meteen een houding te ge ven. „Kom je om me te vertellen, dat va der vrij is?" vroeg ze. Hij keek van haar weg, de winkel door. Hij liep naar de toonbank waar hij bleef staan met zijn handen steu nend op het blad. Toen keek hij haar pas aan. Katrien las de onheilsboodschap in zijn ogen. „Zeg het maar," snauwde ze. „Zeg het, dat je hem weggebracht hebt. Hij is naar een concentratiekamp, hè? Zeg het, zeg het!" riep ze. „Als hij het niet overleeft, is het jouw schuld. Hij was toch al niet zo goed. Zeg op. waar is hij?" Met gebalde vuisten stond ze voor hem. Maar ineens viel de spanning uit haar weg. Hij kwam een onheils boodschap brengen, het had geen zin meer hem aan te blaffen. Dat had ze beter eerder kunnen doen. Dat zou meer geholpen hebben dan wat ze nu had gedaan. Jaspers schraapte zijn keel. „Het is inderdaad niet goed met je vader. Katrien, maar ze hadden hem al vrij gelaten. Hij is meteen naar een dokter gegaan. Daar is hij in elkaar gezakt. Hij moet allang een zwak hart hebben gehad." „Dood, dus." zei ze. „Hij is dus dood." herhaalde ze toonloos. serie. Vandaag: Technicus met gradu aatsdiploma. 19.42 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht. 1*9.45 uur Journaal. 20.10 uur Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur Pickpocket, Franse speel film uit 1959 met Martin Lassalle, Pierre Etaix, Marika Green e.a. Re gie: Robert Bresson. De jonge intel lectueel Michel meent dat hij het recht heeft ongestraft diefstallen te plegen. Anderen denken daar anders over. 21.35 uur Euskadi, een staat buiten de staat, Franse documentaire uit 1984 van Arthur McCaig over het ver zet van de Basken tegen het centraal gezag vanaf de Spanse Burgeroorlog tot heden. Donderdag 10 april Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Mag ik eens met je praten, praatprogramma. 16.10 uur Daktari, serie. Afl.: De wraak van het luipaard. Daktari neemt Toni Stevenson, een rijke da me, mee op een tocht door het oer woud. Zij is vastbesloten een lui paard neer te schieten. Alles moet daarvoor wijken... 16.50 uur Kinderkrant, kinderpro gramma gepresenteerd door Lanny van Rhee en Wim de Knijff. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Tijdsein-Buitenland, actua liteitenprogramma. 18.25 uur Grafische technieken. Les 9. (herh.). 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Familie Robinson, teken filmserie. Afl.: Lief en leed. Soms loopt alles anders dan je denkt. 19.25 uur Aartsvaders, religieus pro gramma. Afl.: Ontmoetingen. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Spelregel, spelprogramma. Presentatie: Rob v. d. Spek en Petra Blokhuis. 21.20 uur Ars Musica, muziekpro gramma met de 13-jarige pianiste Maya Weltmann. 21.50 uur Brood en banket, gespreks programma. 22.05 uur Tijdsein, actualiteitenma gazine. 22.35 uur 50 jaar DC 3, film van de Dutch Dakota Association over de ge schiedenis van het vliegtuig DC 3. 23.20 uur Journaal 23.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 9.00 uur Ik zoek, ik zoek een kinder boek. Afl. 6: En dan ben ik de grote held. 9.30 uur De Middeleeuwen. Afl. 1: Boeren en edelen. 10.00 uur Leve de lente. Afl. 2: Weg met de winterjassen. 10.30 uur Alfabetisering. Afl. 1. 11.00 uur Toen waren ze nog geen 20. Afl. 1: Het begin. 11.30 uur Hier en nu voor de scholen. Afl. 11. in ons land nog grote winst te beha len op het gebied van de verkeersvei ligheid. Dat bleek uit een vergelij king met andere landen, waarbij rekening werd gehouden met de ver schillen in autobezit en mobiliteit. Verkeersdeelnemers Het rapport geeft ook wegen aan om tot een verbetering van deze ver keersveiligheid te komen. Voor een aantal categorieën verkeersdeelne mers zijn gerichte maatregelen ont- „Ik heb mijn woord gehouden," zei hij. „Hij was vrij." „Ja. ja, je woord gehouden," krijste ze. „Mooi hoor, maar wat heb je eerst gedaan? De ouwe man opgejaagd, hè? Dat hij al een zoon verloren had aan jullie ellendige oorlog, dat telde je niet." Jaspers nam zijn handen van de toonbank, hij rechtte zich. „Ik heb mijn plicht gedaan en hij was in overtreding," zei hij. „Hij is goed behandeld." „Jij en je plicht," gilde ze. „Weet je wat jou plicht is Haar woordenvloed werd afgebro ken doordat Bertus, die op het stem- menrumoer uit de werkplaats was komen aanlopen, haar de hand op de mond legde. „Kom mee," zei Bertus. Jaspers draaide zich om en verliet de winkel. Bertus schudde de nog steeds krij sende Katrien door elkaar. „Kind, kom tot jezelf." zei hij „Je brengt ons allemaal in gevaar. Wat is er gebeurd? Waarom kwam Jaspers hier°" Ze hield op met krijsen. „Vader is dood. Dat vertelde hij." Een gevoel van onmacht doortrok haar. nu ze plotseling stil was gewor den. Ze werd duizelig, de winkel draaide om haar heen. Bertus ving haar op in zijn armen. Dat Krftrien er weer zo gauw boven op kwam en haar werk kon hervat- 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Turken 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Olympische sportkwis '86. Als voorloper op de Provinciale Jeugd Olympische Dagen in mei ko men 12 jeugdteams tegen elkaar uit. Presentatie: Dick Passchier. 20.20 uur (S) Sleight of hand, mu- ziekspecial rondom de groep Flairck. Gaste: Maggie Reilly. 20.45 uur Olympische sportkwis, ver volg. 21.40 uur Getijden. Muziek en gasten uit de bonte wereld van geloof en sa menleving. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma. De papegaai, (herh.). 18.10 uur De smurfen, tekenfilm. Afl.: Een knuffel voor Mopper. Gar- gamel staapt in het huwelijksbootje. 18.35 uur Rondomons. Broodzegels, een verhaal over de moeilijke tijd kort na de oorlog. TV-spel door het Speeltheater Gent o.l.v. Eva Bal. Tij dens het avondmaal zit Petra met haar eten te spelen, waardoor zij een draai om haar oren krijgt. Aanlei ding voor moeder om over de honger in oorlogstijd te beginnen. 19.00 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Vandaag: Salamibrood. Presentatie: Etienne Cocquyt. 19.20 uur Uitzending door derden: Programma van Televisie en Onder neming. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunstzaken. 20.20 uur Hoger-Lager, spelprogram ma met speelkaarten. Presentatie: Walter Capiau. 20.55 uur Panorama. 21.45 uur Dallas, Amerikaanse serie. Met Barbara Del Geddes, Linda Gray, Larry Hagman e.a. 22.30 uur Journaal. Aansl.: Concerti no voor 12 instrumenten van Stra vinsky door het Antwerps Kamermu- ziekensemble o.l.v. Louis Gils. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Wayne redt zich uit een benarde situatie. Angela's verloving hangt nog steeds aan een zijden draadje. 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur Het gemaskerd bal (Un Ballo in Maschera), opera van Verdi uitgevoerd door het orkest van de Opera voor Vlaanderen o.l.v. Arthur Pagen m.m.v. solisten. wikkeld, waarbij gebruik werd ge maakt van een kosten-affectiviteits- methode. Deze methode zal verder worden ontwikkeld voor een integra le toepassing. Staatssecretaris Scherpenhuizen ontving tevens het advies van de commissie die het onderzoek heeft begeleid. Ook dit advies werd aan de voorzitter van de Tweede Kamer aangeboden. Er staan zestien aanbe velingen in. Zo wordt ondermeer aanbevolen een systeem van beloningen te intro duceren voor gemeenten, organisa ties, schoolbesturen enz., die zich ac tief bezighouden met de strijd tegen de verkeersonveiligheid. In overleg met zijn ambtgenoten van de betrok ken ministeries bereidt staatssecreta ris Scherpenhuizen een reactie voor op het onderzoek en het advies. Deze reactie zal te zijner tijd aan het parle ment worden aangeboden. door NEL VAN DER ZEE ten, dankte ze vooral aan haar moe der. „Je moet je beheersen, Katrien," zei ze. „Wé moeten in alles verder. We moeten dat wat we moeten doen, zo goed mogelijk zien te doen. Vader en ik hebben er zo vaak over gepraat, dat het riskant was die jongens te verbergen. Hij wist vooruit, dat het verkeerd met hem kon aflopen. En hij is toch nog in vrijheid gestorven. Dat is meer dan van veel anderen ge zegd kan worden." Wat Katrien het meest drukte was het feit, dat haar vader niet erg trots zou zijn geweest, als hij had geweten welke prijs zijn dochter voor zijn kortstondige vrijheid had moeten be talen. Het leven ging eentonig en toch roezig en rommelig voorbij. Er was een eenheid Duits militai ren in het dorp gekomen, verzor gingstroepen. Het waren meest oude re mannen en jongelui met oorlogs verwondingen. Ze behoorden niet tot de gevechtstroepen en dat was hun aan te zien. Ze liepen door het dorp en probeerden een praatje met de dorpelingen te maken. Ze gaven bro den en vers gerookte worsten weg. De Nederlandse politie hing in afwach ting verveeld rond op het distributie kantoor, gemeentehuis en politiebu reau. De onderduikers aten gewoon aan tafel mee. Er werd gezegd dat de oorlog nu echt gauw afgelopen was. (wordt vervolgd) ZIERIKZEE - De jaarlijkse kosten die de onveiligheid van het verkeer met zich meebrengen, zijn erg hoog: 6 tot 8 miljard gulden per jaar. Hierbij is geen rekening gehouden met het menselijk leed, dat samenhangt met de verkeer sonveiligheid. A k, ft k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4