Volle kas in Dreischor Financieel voordeel sluiten van dammen Stormvloedkering Weer zomerpostzegels voor het goede doel Bezwaar Westerschouwen begroting Beatrixschool Westerschouwse commissie financiën bijeen Nationale Boomfeestdag Westerschouwen Van 68,8 naar 62,5 miljoen gulden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 april 1988 Nr. 23910 3 ste oorzaak van de vernielingen zag Hekman het tekort aan politie, waar door preventief toezicht op dit soort objecten vrijwel onmogelijk wordt. Voorzitter van het bestuur van de Beatrixschool, wethouder J. Groen van Zierikzee, sloot zich aan bij de heren Den Boer en Hekman en meen de eveneens, dat de vertegenwoordi ger van Westerschouwen zich destijds niet pertinent tegen het opvoeren van deze post had verklaard. Het bestuur besloot vervolgens genoemde begro tingsstukken conform de voorstellen vast te stellen. Wethouder De Feiter van Westerschouwen was overigens, met kennisgeving, afwezig tijdens deze vergadering. Terloops werd tijdens deze verga dering ook nog even vermeld, dat van het ministerie van onderwijs nog steeds geen definitieve goedkeuring is ontvangen betreffende de verbou wing van het pand De Kanterlaan 1 voor 175.000,—. Groen heeft er, op grond van mondelinge toezeggingen, echter alle vertrouwen in, dat die goedkeuring er uiteindelijk wel zal komen. De vergadering besloot verder tot handhaving van.de twee verdeelsleu tels voor de kosten, die voor rekening van de deelnemende gemeenten blij ven. In het ontwerp voor de herziene tekst van de gemeenschappelijke re geling inzake de Beatrixschool werd aanvankelijk uitgegaan van een ver deelsleutel op basis van het aantal in woners, maar het bestuur toonde voorkeur voor handhaving van twee verdeelsleutels, te weten op basis van het aantal inwoners en qp basis van het aantal leerlingen, afkomstig uit elke deelnemende gemeente. Discussie Een opmerking van bestuurslid mevrouw S. Loschacoff-de Kanter le verde in dit verband een korte discus sie met directeur J. de Jong op. Me vrouw Loschacoff gaf de voorkeur aan beide verdeelsleutels, te meer daar zij van mening was, dat in Zie rikzee wat gemakkelijker besloten zou kunnen worden leerlingen voor de Beatrixschool aan te wijzen. De Jong maakte daarop echter de kanttekening, dat dichter bij de school wonen niet van invloed dient te zijn op het eerder in aanmerking komen voor buitengewoon onder wijs. Dat was Loschacoff met hem eens. Zij achtte in dit verband echter ook het nieuwe basisonderwijs van belang, dat immers gericht is op het langer in de eigen omgeving houden van de leerlingen. Bovendien wees zij op het vervoersaspect, dat een rol kan spelen voor leerlingen in de regio gemeenten. De Jong op zijn beurt voerde toen weer aan, dat het ontbreken van het vervoersaspect voor zijn collega's in Zierikzee geen reden mag zijn de leer lingen wat gemakkelijker naar de Beatrixschool te laten gaan. Met an dere woorden: De Jong wilde duide lijk gesteld zien, dat kansen en moge lijkheden van het buitengewoon on derwijs op Schouwen-Duiveland voor iedereen gelijk zijn. Dat waren allé bestuursleden volkomen met hem eens. SKOA In Zeeland is sinds enige tijd werk zaam het Samenwerkingsverband voor keuze-begeleiding en onderwijs- arbeidscontacten, afgekort SKOA. Directeur De Jong adviseerde aan het SKOA te vragen nadere inlichtingen te verstrekken omtrent een inventari satie. met betrekking tot de school verlaters van de afdeling praktische vorming. Hij wilde graag een offi cieel tintje aan een dergelijk verzoek geven om eens te zien hoe zo'n vraag door deze dienst zal worden opge pakt. De aanvraag werd, volgens woordvoerder H. Kappers, van harte ondersteund door de medezeggen schapsraad en het bestuur besloot tot indienen van het desbetreffend ver zoek. Verder werd besloten een onder zoek te laten instellen naar de moge lijkheden van toepassing van ener giebesparende maatregelen in de permanente gebouwen van de Bea trixschool. Voorgesteld werd dit on derzoek voor een bedrag van 5.600,— te laten uitvoeren door Raadgevend Ingenieursbureau Bra- venboer en Scheers bv te Terneuzen. Hekman wees op de mogelijkhe den, die de PZEM in dit opzicht te bieden heeft. Voorzitter Groen zegde toe dit in eerste instantie te zullen be zien. Mocht dat onderzoek echter van te beperkte omvang zijn, dan zal eerstgenoemd onderzoek worden uit gevoerd. Mevrouw Loschacoff kreeg desgevraagd te horen, dat de energie kosten voor het gebouw aan de Grachtweg vorig jaar 3.558,70 be droegen. Het bestuur besloot verder door de dienst gemeentewerken te Zierikzee een onderzoek te laten verrichten met betrekking tot mogelijke reconstruc tie tuin en speelplaats van het schobl- terrein aan de Grachtweg. Tijdens de rondvraag werd gewezen op de bijeenkomst, die de medezeg genschapsraad op maandag 12 mei zal wijden aan de formatieregeling voor de Beatrixschool. LEEUWARDEN - Muiden Chemie bv is formeel een hinderwetvergun ning geweigerd voor de bouw van een kruitfabriek in de Kollumerwaard. Dit heeft woordvoerder J. G. de Jong van het bedrijf maandag meegedeeld. BURGH-HAAMSTEDE - De com missie financiën van de gemeente Westerschouwen vergadert donder dag 10 april in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. De bijeenkomst, die om 16.30 uur begint, omvat onder meer de aankoop van aanvullend meubilair, conversie leningen, subsi die Zeeuwse Sportraad en de exploi tatiebegrotingen van de verschillen de dorpshuizen. Herstel vernielingen voormalige Theo Thijssenschool ZIERIKZEE - De gemeente Westerschouwen maakt be zwaar tegen het opnemen van een bedrag in de begroting van de Beatrixschool voor herstel van vernielingen aan het gebouw aan de De Kanterlaan 1 (voormalige Theo Thijssenschool), voordat dit gebouw door de afdeling voor voortgezet onderwijs van de Beatrixschool in ge bruik werd genomen. De bj-ief waarin Westerschouwen dit kenbaar maakt, kwam maandag middag aan de orde tijdens een open bare bestuursvergadering van de Beatrixschool. Het college van Westerschouwen zegt in dat schrijven van mening te zijn, dat de betreffende vernielingen werden gepleegd in een periode, dat het gebouw nog niet bij het bestuur van de Beatrixschool in gebruik was. Het college maakt niet alleen be zwaar tegen de desbetreffende wijzi ging op de begroting 1985, maar ook tegen de ontwerp-begroting 1986 en de eerste wijziging daarop, omdat - zo beoordelen b en vv van Westerschou wen - de kosten voor dit herstel ook doorwerken in de begrotingen voor de komende jaren. Bestuurslid van de Beatrixschool burgemeester W. den Boer liet tijdens de bestuursvergadering weten, on aangenaam getroffen te zijn door dit bezwaar van Westerschouwen. Hij memoreerde, dat de vertegenwoordi ger van deze gemeente - wethouder J. C. de Feiter - in een voorgaande ver gadering welliswaar wat bezwaren had laten horen ten aanzien van deze post, maar geen 'onaanvaardbaar' had laten vastleggen. Den Boer had verwacht, dat de gemeente Wester schouwen zich aan het voorstel zou conformeren en benadrukte, dat in het verleden toch was bepaald, dat de kosten van deze huisvesting geza menlijk gedragen zouden worden. Bestuurslid burgemeester T. C. Hekman zei het volledig eens te zijn met deze woorden van Den Boer. Ook hij meende, dat niet de gemeente Zie rikzee met deze kostenpost opgeza deld dient te worden. Als belangrijk- ZIERIKZEE - Het sluiten van de Oesterdam en de Philipsdam gaat naar al le waarschijnlijkheid 'maar' 62,5 miljoen gulden kosten in tegenstelling tot de eerdere uitbesteding voor 68,8 miljoen gulden. Rijkswaterstaat heeft de la gere prijs kunnen bedingen na uitvoerig overleg met alle inschrijvers. Naast het sluiten van de dammen worden nu ook de overgebleven natte werken van de compartimenteringswerken uitgevoerd. WESTERSCHOUWEN - De Natio nale Boomfeestdag wordt in de ge meente Westerschouwen gehouden op woensdag 9 april, als de school jeugd weer bomen en heesters gaat planten op een aantal locaties. De leerlingen van de meewerkende scho len hebben lesmateriaal gekregen ter voorbereiding van deze dag. Om 9.00 uur wordt er gestart met het planten van 25 zwarte populieren op het parkeerterrein Rotonde te Westenschouwen door de school De Kirreweie. Een half uur later gaat nog zo'n aantal populieren de grond in op dezelfde locatie door Onder de Wieken. Diverse soorten bomen wor den geplant op het Oranjehof door leerlingen van 't Staepel'of uit Renes- se, om 10.00 uur. De Stove uit Noord- welle plant twaalf essen langs de Zuidwelleweg (10.30 uur) en een half uur later komen leerlingen van De Schelphoek in actie voor hun aan deel: 180 heesters langs de Dijkweg te Serooskerke. Na afloop krijgen alle deelnemers een herinnering aan deze dag uitgereikt. Het project gaat uitgevoerd worden door een speciaal voor de gelegen heid gevoi-mde aannemzngseombina- tie Zandsluitingen Oosterschelde. Die bestaat uit: De eerste uitvoerders Amsterdamse bagger Ballast en Zanen-Verstoep en de nieuwe betrok kenen Boskalis-Oisterwijk bv; Rot terdam; ACZ Marinecontractors, Go- rinchem; Ballast en Grond Amstel veen; wegenbouwmaatschappij J. Heijmans bv Rosmalen; baggermaat- schappij Holland bv Hardinxveld- Giessendam; aannemingsbedrijf Van Oord-Utrecht bv Odijk; aannemers- en handelsbedrijf Van Oord Werken dam bv Werkendam; Volker Stevin baggermaatschappij Nederland bv Rotterdam en Zincon bv Papen- drecht. Voornoemde bedrijven waren bij het inschrijven voor de aanbesteding te hoog uitgevallen en misten daar door de boot. Nu heeft Rijkswa terstaat echter kunnen regelen, dat alle ondernemingen deelnemen, waardoor een lagere prijs bedongen kon worden. Ook is in de werkzaam heden wijziging opgetreden. Oesterdam In de Oesterdam tussen Tholen en Zuid-Beveland moet het Tholensche Gat worden gedicht, evenals twee sluitgaten tussen Sint-Philipsland en de Grevelingendam (in de Philips dam). Totaal zal in de werken onge veer 11,5 miljoen kubieke meter zand, 400.000 ton steenachtige materialen en 200.000 kubieke meter rijshouten zinkstukken verwerkt worden. BURGHSLUIS - De stormvloedkering over de Oosterschelde gaat steeds de finitievere vormen aannemen. Momenteel worden de dorpelbalken geplaatst en eind mei kunnen de bovenbalken en de overige laatste elementen ver werkt zijn in het gigantische bouwwerk. Dan rest alleennog de afbouw, waaronder het leggen van stenen en dergelij ke. De weg over de stormvloedkering zal pas in de tweede helft van 1987 vol tooid zijn, omdat aan weerzijden van de verkeerskoker nog een verbreding met vijf meter moet worden aangebracht. Wie nu over de kering wandelt krijgt wellicht de indruk, dat het een smalle weg blijft. De verkeerskoker is nu 10 meter, zodat de tweestrooks autoweg straks een to tale lengte van 20 meter heeft. Parallel aan de weg komt een baan voor lang zaam (en werk) verkeer. De hulpbrug wordt in augustus van 1987 wegge haald. DREISCHOR - Zoals we maandag reeds meldden was de actie Kom in de kas een grandioos succes. Hier nog een opname in de orchideeënicas van de familie Klompe, die met vijf man druk werk had om alle vra gen te beantwoorden en de bezoekers veelal van een veel gevraagde orchidee te voorzien. Zo togen velen met meer kennis over deze bijzonder fraaie teelt huiswaarts met voor thuis een kers-verse aandenken aan een zon-overgoten en leerzame middag. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 40.00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag. donderdag en vrijdag Advertentietarieven: ZIERIKZEE - Het plaatselijk comité voor de zomer postzegels is vandaag, dinsdag, in het postkantoor te Zierikzee begonnen met de verkoop van postzegels en briefkaarten. In het hele land zijn de werkgroepen actief in de weer voor een goed doel. Kees Nieuwenhuijzen is dit jaar verantwoordelijk voor het ontwerp van de zegels en de tekenaar heeft ge kozen voor de antieke meetinstru menten. Zo kent de zegelserie de ba lans (50 20 cent), het uurwerk (60 25 cent), de barometer (65 25 cent) en de Jacobstaaf (70 30 cent). Het postzegelboekje met daarin twee ze gels van 50 20 cent (briefkaart) en twee zegels van 70 30 cent (brief) is handig in tas of portemonnee mee te dragen. De verkoop van de zomerpostzegels heeft in Zierikzee enige tijd stil gele gen en de activiteit staat dit jaar weer voor de tweede keer op het pro gramma van het plaatselijk comité. Dit jaar is ook voor een nieuwe ver deelsleutel gekozen. Zo mag het co mité eenvierde deel zelf houden van de verkoop van bij-artikelen, wan neer zij meer dan 500 gulden ver koopt. Bij de omzet van 1000 gulden en meer mag eenderde deel besteed worden aan een 'eigen' project in de regio. Zo droeg het comité vorig jaar bij aan de kinderboerderij. Geld Het geld van de zegels komt in een landelijke pot en komt ten goede aan sociaal/culturele organisaties. Daar voor is veel geld nodig, vandaar dat de vrijwilligere van de plaatselijke comités zich zo enthousiast inzetten voor de doelstelling van hun organi satie. De verkoop is vandaag begonnen en duurt tot en met 24 april. Op werk dagen is de stand te bezoeken van 09- 12.00 uur en 13.30-16.30 uur. Comité-medewerkers D. van Vessem-Dijkman en L. de Jonge-van 't Hoff v.l.n.rhelpen een klant. 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW De sluiting wordt niet als eerder gepland met steen gedicht, maar er is gekozen voor het goedkopere zand. ZIERIKZEE - Op de Oude Haven- ZZ, ter hoogte van de Nieuwe Haven gebeurde maandag een kop-staart aanrijding met alleen materiële scha de tot gevolg. L. van L. uit Rotterdam reed op de Oude Haven en stopte om verkeer van rechts de vrije doorgang te verlenen. Achter hem reed J. de Z.- V. uit Zierikzee, die niet tijdig op merkte dat haar voorganger stopte en botste met haar personenauto op die van Van L. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor; Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3