Honderden mensen kwamen zaterdag graag in de kas mm Brouwershaven stemt woonplan op gevolgen Oosterschelde af 24 0% ISTA Van de wal in de sloot AUSTIN ROVER Van der Velde en Algemeen Belang samen CjS&C, ~C i tysri/£ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Net vernield HET financic tegen mnd. financiering tegen OOSTERLAND BRUINISSE - Dc Brusc par tijen Van der Velde en Alge meen Belang willen samen een college vormen in dc komende vier jaar. Als dc wethouders- verkiezing van 25 april gelijk gestemd is, moet liet CDA het de komende vier jaar zonder wethouder aidlen. Welke personen voor Van der Velde en Algemeen Belang het wethoudersschap op zich wil len gaan nemen is vooralsnog onbekend. Het CDA heeft een slechte verkiezing achter de rug. waaraan het conflict met oud-wethouder en raadslid H. Schot als middelpunt, ook de bet is geweest. Diens vervan ger, M. Meeuwsen, is ook niet in staat geweest het imago van de partij in korte tijd op te vij zelen. Naar het zich laat aanzien komt de CDA-wethouder M. Meeuwsen niet meer in het col lege van Bruinisse terug. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Middelpunt Het Twentse Ootmarsum was het afgelopen weekeinde plotseling het middelpunt van de Europese politiek. Er werd over koersen ge sproken. (Pag. 2). Kwart miljoen B en w Zierikzee willen kwart miljoen geven aan woningbouwvereniging Beter Wonen voor aankoop van het oude pand van de Cornelia- stichting. (Pag. 3). Maximale buit De vier Schouwen-Duivelandse KNVB- ploegen Zierikzee, Bruse Boys, Mevo en DFS haalden het afgelopen weekeinde de maxima le buit binnen. (Pag. 5). Turngala In de Zierikzeese sporthal Onderdak organi seerde gymnastiekvereniging Delta Sport een groots turngala met vier eigen klasse overwinningen. (Pag. 7). De kleine ongelukken verzuren het karakter, de grote on gelukken verzachten het. BRUINISSE - Een ongeluk ligt in een klein hoekje en kan grote gevolgen hebben. Dat werd vrij dagochtend weer eens bewaar heid. toen het jacht van A. Maas kant uit Bruinisse in de haven van W.S.V. Bru uit de takels schoot. Bij het afhellingen slipte een draad door nog onbekende oorzaak en het jacht kwam on zachtzinnig deels in het water en deels op de kant terecht. In zijn val werd een deel van het hek werk vernield. Uiteindelijk viel de schade mee, zo te zien, want zo wel havenmeester als penning meester en voorzitter van de wa tersportvereniging vonden de belangstelling voor het ongeluk maar niks en deden er verder het zwijgen toe. Zelfs de foto mocht niet gemaakt worden, omdat de voorzitter dat geen reclame vond... Het jacht, de Ariezon, liep schade op aan de schroef, het roer en de inboedel werd door elkaar geschud. In de middaguren ver plaatste een kraanwagen het jacht uit z'n benarde positie. WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) MAANDAG 142ste jaargang Gastvrije glastuinbouw zette kasdeuren open Dit nummer bestaat uit 10 pagina's APRIL 1986 Nr. 23909 ZIERIKZEE - Een redelijk duur net dat gebruikt wordt om over dc zand bak te leggen om het honden- en kat tenbezoek tegen te gaan van de Dc Jongeschool in Zierikzee, werd half vorige week gestolen. De waarde be draagt 2500,—. Vrijdag kon de poli tie vier kinderen tor verantwoording op het bureau roepen: het viertal had het net meegenomen om mee te gaan spelen. Omdat het te zwaar was om in z'n geheel mee te nemen, werd het in stukken gesneden. Met de stukken werden allerhande 'spelletjes' ge daan, zo bekende het viertal. De ou ders zijn aansprakelijk gesteld voor de schade. kfORDT WEER. Gekiekt tussen twee flinke planten in.... In Brouwershaven zes woningen en in Zonnemaire twee BROUWERSHAVEN - Het Brouwse college van b en w gaat, tijdens de gemeenteraadsvergadering die maandag 14 april wordt gehouden, aan de raad voorstellen om in 1986 twee huurwoningen te bouwen aan de Beatrixstraat te Zonnemaire en zes aan de Lei te Brouwershaven. Met dit voorstel wijkt het college af van de planningslijst Nieuwbouw voor volkshuisvesting waarin voor 1986 de bouw was voorzien van twee huurwoningen in Dreischor en zes in Zonnemaire. Het dalen van het tekort aan huur woningen in de gemeente met 20% en het aflopen van de Oosterscheldewerken (waardoor een aantal woningen leeg komt) vormen de grondslag voor de andere manier waarop het college het toegewezen contingent van 8 wo ningwetwoningen wil verdelen. Men gaat hierbij uit van een onder- nieuwbouwbehoefte door de leegko- zoek dat door de Rijksuniversiteit mende huurwoningen in een progno- Utrecht werd gedaan naar de effecten se voor de gemeente Brouwershaven, van de bouw van de stormvloedke- waaruit bleek dat bij realisatie van ring. De woningbouwvereniging Be- de oorspronkelijke plannen (voor de ter Wonen verwerkte hieruit de cij- bouw van zes woningen in Zonnemai- fers over de consequenties voor re en twee in Dreischor) ernstig reke ning moet worden gehouden met de leegstand en dus huurderving. Het college wil daarom de meeste wonin gen realiseren waar de vraag het grootst is: in de kern Brouwershaven en daarnaast tegemoet komen aan de wens om toch ook in Zonnemaire een paar nieuwbouw-woningen te realise ren, een bouw die bij gebleken be hoefte in 1988 kan worden uitgebreid. Gehandicapt Omdat ook op Schouwen- Duiveland de gehandicaptensport re gelmatig wordt beoefend, ondermeer in het gymnastieklokaal te Drei schor, staat het college positief tegen over een subsidieverzoek van 125 gul den dat de vervoersorganisatie van Gehandicapten Sport Zeeland heeft aangevraagd bij de gemeente om haar werk mogelijk te maken. In de gemeenteraadsvergadering komt ook een wijziging in de vergoedingsrege ling voor dc vrijwillige brandweer aan de orde, die onder meer inhoudt dat alle brandwachten en de onder- Vervolg pagina 9 Advertentie ROERMOND - Voormalig PSP fractievoorzitter in de Tweede Ka mer. F. van der Spek heeft zich terug getrokken als lijsttrekker voor de PSO voor de Tweede-Kamerverkie zingen. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Stijgende temperatuur Morgen nog veel bewolking en af en toe enige neerslag. De temperatuur gaat enkele graden omhoog. Krachti ge tot harde wind uit oostelijke rich ting. Minimumtemperatuur komen de nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 28 maart: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: noordoost 6 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: noordoost 5 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 407c Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 8 graden Windkracht: noord 5 ZON- EN MAANSTANDEN 8 april Zon op 06.59, onder 20.25 Maan op 0.700, onder 19.40 Nieuwe Maan: 9 april (08.08) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Voor morgen worden middagtemperaturen verwacht die ongeveer norma al zijn voor deze tijd van het jaar, zo rond 13 graden. Al leen op de Waddeneilanden, die zijn omgeven door het koude zeewater, ligt de temperatuur op een lager ni veau, zo rond 8 graden. De hogere temperatuur morgen overdag wordt niet veroorzaakt door overvloedige zonneschijn, maar door de aanvoer van warmere lucht uit oostnoordoostelijke gebieden. Mor gen is er veel bewolking, waaruit af en toe regen valt. De noordoostelijke wind is matig, in het Waddengebied eerst nog hard. Het weer wordt dinsdag bepaald door een depressie, die vanuit het zui den langzaam naar het noorden op dringt. Ook woensdag en donderdag is dat lagedrukgebied nog in onze buurt om dan langzaam naar het oos ten weg te trekken. Niet alleen de ouderen toonden belangstelling voor het werk in de kassen van Schouwen-Dinveland. SCHOUWEN-DUIVELAND - De uitnodiging van de NTS (Vereniging' van Nederlandse Tuinbouw Studiegroe pen): Kom in de kas, is zaterdag door honderden mensen ter harte genomen. Op twee van de vijf Schouwen- Duivelandse bedrijven die mee deden aan de actie na men we een kijkje en kregen daar hetzelfde beeld: hon derden belangstellenden per bedrijf. In Dreischor was zelfs soms sprake van filevorming in de orchideeënkas van Klompe. In Bruinisse zetten de gebroeders Kik voor de eerste keer in dit kader hun komkommmer-kasdeuren open. Een van de broers Kik zei gedacht te hebben dat er zo'n vijfentwintig man zouden komen kijken en daarom was men in Bruinisse uiterst verrast dat dit aantal in de honderden liep. Aan getrokken door het redelijk mooi weer trok men er op uit. In de Bruse kas (20.000 m2) was het bijzonder warm en voor velen een verademing om weer buiten te staan. koop is, zonder dat er bij nagedacht wordt wat daar voor komt kijken. Die honderden van zaterdag weten dat nu inmiddels wel en hebben vast en zeker meer respect voor degenen die daarvoor dag en nacht in touw zijn. Ook in die zin is de uitnodiging Kom in de kas zinvol en succesvol ge weest. 's Ochtends al Het begon in feite 's ochtends al, hoewel de actie Kom in de kas pas om 13.00 uur officieel begon. Eenzelfde beeld in Dreischor, waar met vijf man uitleg gegeven werd over het kweken van orchideeën. Zowel in Bruinisse als in Dreischor gingen ve len de kasdeuren weer uit met een produkt van het zojuist met aandacht beziene teelt. De reacties waren over het alge meen die van verbazing, dat er zoveel werk gedaan moet worden en een grote investering gedaan om tot het fraaie resultaat te komen. Het wordt zo vanzelfsprekend aangenomen dat er het hele jaar door sla, komkom mers, chrysanten, anjers, rozen, wit lof, champignons en wat al niet te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1