GASPRIJS OMLAAG MET NEGEN CENT Schouwen-Duiveland krijgt dit seizoen al zomerwachtmeesters Druk begin rondvaarten rondom info-centrum van Neeltje Jans kfflT kfORDT HET WEER. 24 0% ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT PvdA-er Renden wethouder Middenschouwen MITSUBISHI AUSTIN ROVER AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer 3AH (c|q<3C,Cj4c| A-C ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE Uitdiepen Gouden feest Nieuw stelsel Schoolvoetbal Het plan om te komen tot het uitdiepen van de De Kerkwerfse veehandelaren vader L. C. Hart Staatssecretaris De Graat verdedigt vanaf 9 Op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok Westerschelde lijkt van de baan. Dit is ontstaan en zoon C. J. Hart vieren op 12 april het feit, dat april in de Tweede Kamer zeven wetsvoorstel- werd het traditionele schoolvoetbaltoernooi af- omdat het aantal grote schepen is afgenomen. het door C. Hart gestichte bedrijf vijftig jaar be- len om te komen tot een nieuw stelsel sociale gewerkt. De titels gingen naar Op Dreef en 't (Pag. 2). staat. (Pag. 4). zekerheid. (Pag. 5). kofschip. (Pag. 9). VRIJDAG 4 APRIL 1986 142ste jaargang Nr. 23908 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De kunst van de politie bestaat hierin, niet te zien, wat nutteloos is, dat zij ziet. Napoleon Korps ziet grote voordelen boven 1oudedetachering MIDDELBURG - De Rijkspolitie op Schouwen- Duiveland krijgt met ingang van het komende seizoen versterking van een nog onbekend aantal parttime politie-beambten. Deze nieuwe vorm van politiële bijstand tijdens hoogtijdagen heeft verschillende voor delen boven de oudere ondersteuningsmogelijkheden als detachering en de inzet van reserve-rijkspolitie. Over ge heel Zeeland (de knelpunten Schouwen-Duiveland, Kort- gene, Veere, Valkenisse en West-Zeeuws-Vlaanderen) worden naar alle waarschijnlijkheid zo'n vijfentwintig parttimers ingezet. Het gebeurt al jaren, dat in de zo mermaanden wachtmeesters van de rp worden gedetacheerd op plaatsen, waar in de regel grote seizoensdrukte heerst. Er is dan grote behoefte aan extra manschappen om zaken als ver keersknelpunten, alcoholgebruik, vandalisme en de gebruikelijke dienstverlening aan te kunnen. In te genstelling tot de grote behoefte, is de aanwezigheid van personeel in deze tijd, mede door vakanties, juist mini maal. Tekort Om het personeelstekort in de zo mermaanden op te vangen maakte de rijkspolitie tot voor kort alleen ge bruik van de detacheringsmogelijk heid van het korps. Dat gebeurde via het principe, dat korpsen uit een rustige streek enkele ambtenaren uitleenden aan een toeristenplaats. Daaraan Kleven echter de nadelen, dat het leverende onderdeel in de zo mermaanden aan sterkte inboet; de detachering hoge kosten met zich meebrengt; er overdag een leegloop ontstaat en gedetacheerden vaak minder goed op de hoogte zijn van hun 'gastplaats'. Op detachering zijn vier alterna tieven mogelijk, die alle door de vak bonden en de minister van justitie zijn bezien. De reserve-politie kan niet die bijstand verlenen, die van wachtmeesters eerste klas kan wor den verwacht. Een betere bedrijfs voering kan ook de voornoemde piekbelasting niet opvangen en de verdergaande deeltijdarbeid ten ba te van bepaalde perioden kan dat niet geheel volgens de spelregels. Het vierde en gekozen alternatief is het instituut zomerwachtmeester. De gemeentepolitie Zandvoort heeft er varing opgedaan met de zomeragent, die op parttime basis werkzaam is, maar waarbij de werktijd hoofdzake lijk in de zomermaanden ligt. Van een zomeragent/wachtmeester is sprake wanneer iemand op deeltijd- SCHARENDIJKE - De grootste partij van de gemeente Midden- schouwen, de VVD, heeft een ak koord bereikt met de PvdA om geza menlijk een coalitie te vormen. W. G. Renden is kandidaat-wethouder voor de PvdA geworden, terwijl L. C. Hart de liberalen wenst te blijven vertegenwoordigen in het college. Hart toont zich uitermate tevreden met het resultaat. ,,Onze achterban zag het meeste in een overeenkomst met de PvdA", aldus Hart, die desge vraagd wel zegt een prettige be stuurstijd met het CDA te hebben ge had. De afgelopen vier jaar zat Hart namelijk samen met de christen-de mocraat I. C. Padmos in het college. Die nam afscheid en P. W. Berrevoets- Ringelberg had een mogelijk op volgstervan hem geworden. Het over leg wees anders uit. Advertentie Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 4457 basis van 50 procent van de volledige werktijd gerekend over het gehele jaar werkzaam is. De arbeidstijd ligt in hoofdzaak in drie opeenvolgende maanden in het zomerseizoen en de rest van het jaar werkt de zomer agent ongeveer dertien uur per week. De nadruk van de zomerwacht meester ligt op de drukke zomer maanden juni, juli en augustus. Ter ontlasting van de werkdruk van de politie-ambtenaar in de drukke groe pen (kustgroepen) en ter afbouwing van de grote detacheringsdruk ligt de nadruk van de taak van de zomer wachtmeester in die periode. De politie zoekt naar gegadigden binnen de eigen gelederen en de Ko ninklijke Marechaussee. In hoeverre er vanuit deze groep belangstelling is valt volgens het korps vooralsnog niet te overzien. In de tweede plaats denkt de organisatie aan de werving van ex-politie-agcnten en leden van de marechaussee. Het korps rijkspolitie in Middel burg ziet naast het wegvallen van de nadelen bij detachering ook nog het voordeel, dat de kwaliteit van de po litiedienst in de zomermaanden wordt gewaarborgd door vast perso neel van de eigen landgroep. Hoewel aan het nieuwe systeem volgens de politie „natuurlijk" nog nadelen kle ven, is er toch al een erkenning van de minister en de korpsleiding. Voor naamste taak is nu het inhoud geven aan het instituut. Politievoorlichter T. Muller zegt, dat nog niet valt in te schatten hoe veel zomerwachtmeesters precies naar Zeeland en dus Schouwen- Duiveland zullen komen. Dit is af hankelijk van het aantal kandidaten dat zich aanmeldt. Ook de controle op illegaal kamperen moet juist in de zomermaanden worden verscherpt. Advertentie mnd. financiering tegen rente OOSTERLAND Met Pasen al 2000 mensen ontvangen op Christiaan B BURGHSLUIS - Rederij Den Breejen heeft tijdens de Paasdagen zo'n 2000 mensen ontvangen'voor een rond vaart met de nieuwe aanwinst Christiaan B. Hiermee is voor werkeiland Neeltje Jans officieel een aanvang ge maakt met de rondvaarten, die door de rederij verzorgd gaan worden. Het schip blijft voorlopig tot 3 oktober in de vaart en belangstellenden kunnen dagelijks mee. Een woordvoerster van het infocen trum van Neeltje Jans toont zich te vreden over de eerste opkomst tij dens de paasdagen. De tocht voert de De Christiaan B afgemeerd bij het info-centrum van Neeltje Jatis. Na twee maanden onderhandelen GRONINGEN - De gasprijs voor huishoudens gaat met ingang van 1 juli met negen cent omlaag. Over die prijs verlaging hebben de Gasunie en de VEGIN overeenstem ming bereikt. Dat is donderdag meegedeeld door de Gas unie. De adviesprijs voor het gas voor kleinverbruikers wordt met ingang van 1 juli 59,6 cent per kubieke meter (prijs inclusief btw). Het akkoord dat de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (VEGIN) en de Gasunie donderdag na bijna twee maanden onderhandelen hebben bereikt geldt voor de komende twee jaar. Geduren de die periode zal de gasprijs voor kleinverbruikers gekoppeld zijn aan de ontwikkeling van de gasolieprijs. De tarieven zullen twee keer per jaar. op 1 januari en op 1 juli, worden bij gesteld. Interim-akkoord Volgens een woordvoerder van de VEGIN. die donderdag sprak van een interim-akkoord, handhaven VEGIN en Gasunie overigens hun eigen standpunten over de prijsstelling van aardgas voor kleinverbruikers. Dc Gasunie vindt dat die prijs gekop- vervolg pagina 2 Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 EaJ Dit nummer bestaat uit 14 pagina's passagiers langs tal van bezienswaar dige plaatsen rond de Stormvloedke ring. Een van de trekpleisters hierbij is de Roggeplaat, waar steevast zee honden te zien zijn. Niet alleen bij laag water, maar ook bij hogere wa terstanden laten de dieren zich zien. Rondvaart De rondvaart geeft de bezoekers van Neeltje Jans (vorig jaar zo'n 280.000) een veel beter beeld van de werkzaamheden en de schipper geeft zijn klanten tijdens de vaart volop in formatie, om hen wegwijs te maken in het technisch hoogstandje. Nu de Christiaan B over de Oosterschelde vaart is een einde gekomen aan de be geleiding van de bussen door het info-personeelDe busreizigers gaan nu zonder Neeltje Jans-begeleiding het eiland op en moeten het doen met de deskundigheid van de eigen reisleider. De beperkende maatregel betekent een grote lastenverlichting voor het personeel. Astrid en Teun den Breejen zijn al lesbehalve onbekenden in het Schouwen-Duivelandsc rondvaart- wereldje. Met het eerste schip Stad Zierikzee heeft het echtpaar al velen over de Zeeuwse wateren vervoerd. Nu Den Breejen eerder besloot de rondvaarten van Neeltje Jans op zich te nemen schafte hij zich de Christi aan B aan. Het schip met een capaciteit van 1000 man heeft de laatste maanden een ware gedaanteverwisseling on dergaan. Niet alleen de buitenkant heeft een nieuwe verflaag gekregen, maar ook de binnenkant is opge knapt. Eindelijk is er op Neeltje Jans een consumptieruimte te vinden en wel op het schip, dat ook nog tafels en stoeltjes heeft gekregen in een frisse blauwe kleur. Winter Tijdens de wintermaanden liggen beide schepen afgemeerd aan de Val, maar zover is het nog lang niet, want de rondvaartboot Christiaan B gaat voorlopig dagelijks om 10.45 uur en 15.45 uur aan de vaart beginnen. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond; Overwegend droog Wisselend bewolkt en overwegend droog. Middagtemperatuur 7 graden. Een zwakke tot matige noordenwind, kracht 3 a 4 Beaufort. Minimumtem peratuur komende riacht 2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 8 april: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag; 20%. Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: noordoost 4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.; 2 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: oost 6 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 5 april Zon op 07.06, onder 20.20 Maan op 06.24, onder 15.52 6 april Zon op 07.04, onder 20.21 Maan op 06.38 onder 17.10 7 april Zon op 07.01, onder 20.23 Maan op 06.49, onder 18.26 Nieuwe Maan: 9 april (08.08) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De veranderingen in het weer zijn nog niet groot. Vanavond zullen in het binnenland enkele bui en voorkomen, de komende nacht daalt de temperatuur tot om het vriespunt en moet met mistbanken rekening worden gehouden. Morgen zullen er perioden met zon zijn, maar is de kans op een bui toch ook nog niet te verwaarlozen. In de hogere luchtlagen wordt nog steeds zeer koude lucht aangevoerd. Zodra de temperatuur een waarde van zeven a acht graden bereikt ko men er stapelwolken tot ontwikke ling. De komende dagen wordt het weer stabieler. Een hogedrukgebied boven het noorden van de Oceaan zal zich naar Scandinavië uitbreiden. Door deze ontwikkeling draait de wind van noord naar noordoost tot oost. Hiermee zal lucht uit Scandinavië en het Oostzeegebied worden aange voerd en die is beslist niet warm. ARNHEM - Hoewel het water jn de Rijn en andere grote rivieren sinds enkele dagen fors stijgt, verwacht Rijkswaterstaat in het Gelders ri- viergebied voorlopig geen proble men. Volgens een woordvoerder staan hier en daar uiterwaarden on der water, maar overstromingen zoals op verscheidene plaatsen in Duits land worden vooralsnog niet ver wacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1