Gotcha in Zierikzee iliy®§i ©neon keikberichten mai'KL berichten stukken Mart Meeuwsen opent caravanbedrijf Bru Nieuwe damesmodezaak van De Vlijt in Goes ERIC DE NOORMAN 4 Schaftkeet vernield Diefstal uit auto Eenzijdig ongeluk Brommer gestolen Inbraak Schuddebeurs MIDDEN MIDDENSTAND Het wolvenjong ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 april 1986 Nr. 23907 9 Seriengen bie de bèstie III Achteraf bekéke was. dat veraeltjes vertèlle zö gek nog nie! Vooraol die veraeltjes ,,uut 't vuusje"; t'r plekke- bedocht, in uut 't leven gegrépe. Mit stikjes in beetjes wier je biegebrocht, wat 't leven aomae vö je in petto ad. In figuurlijke zin kwam je d'r achter, dat de se riengen nie aoltied bloeide"! Nae de maete, dat je ouwer wier, krége de veraelen vö joe meer inoud, om dat je meer van d'achtergronden ging begriepe. Ma, zö vérre bï m'n nog nie! M'n laege nog ma in de bèstie..de seriengen bloeide nog...! Wat spreekt 'r in dien tied meer ap, as, kwaejon- gesstreken!? Zö was t'r 'n ventje, die was in 't rijke bezit van 'n meccanodööze. Dat was 'n dööze mit iesere constructie-onderdêèlen. Dae kö je van aolles van in mekaore prutse; tenminste, as j'r genog van ad. Mit êêne dööze kwam je nie vérre. Dat ventje noe, kon 'r 'n ijskraene mee bouwe. Ie woonde in 'n söörtgeliek uusje as ikke, zodoende kon'k m'n eige 't tenêêl, wae 't z'n eige aomae op afspeelde, duudelijk vö de gêêst brienge. Ie speelde mit z'n spul op zolder. Noe was zö'n zolder tegeliekertied 't plafonnetje van de woon- kaemer. Laet 'r noe in 'n zolderplanke 'n mooi rond gat zitte. Dae ad vroeger, dienk 'k, 'n gasbuize deuge- zéte. Je kon deu zö'n gat dus trek in de kaemer kieke. Van dat kieken kreeg je wé 'n traenööge. Dat tochtte nie zö'n bitje. Ma, de nieuwsgierigheid wint 't mêêsta van 't ongemak, dat mag bekend wéze. De uusjes waere daedeu oak èrreg g'öörig. Je kon bekant ver- stae, wat benéé gezeid wier. Dat ei vee biegebrocht tot leerienge in vermaek, za'k je vertélle. Dat ventje z'n moeder ad op die naemiddag vesite gekrege van 'n vrouwe, die t'n a 's meer ad gezie. 't Waxinelichje op 't schienkblad liet de thee an d'r trekken" komme, in de busse mit lange beschuutjes stong bedriefsklaer om de naemiddag angenaem deu te briengen...Laet dat mens noe precies onder dat gaetje zitte...!' 't Ventje ad 'n wondertje van techniek in mekaore ge knutseld. 't Kraentje kon draoie in, ijsse natuurlijk, 'n Stèrrek, zwart gaerendraedje was de ijskaebel, wae 'n keurig aekje an zat vö de op te ijsen materiao- len. Ma, dat ad 'n a dikkels gedae. Anêêns was t'r 'n spannend element biegekomme: ie zou z'n aekje op 't ööd van de bezoekster laete lande... 't Aekje zakte weg deu 't gaetje, langzaem in daelde, zonder ontdekt te worren, zachjes op 't ööd van de beschuutknau- wende .tante". Tot zövèrre gieng aolles goed. 't Was wi opijssen geblaeze. Je mot bezig bluuve, niewaer? Ma noe gebeurde 't onwaerschienlijke! Ie lichtte, nae t'n docht, dat mens d'r schedel....! Wat dee 'r naeme- lijk op! 't Goeie mens droeg 'n pruuke...! Mit 'n dun aernétje wier de ..aerdos" op z'n plekke g'ouwe... Dat netje was te vee van 't goeie vö 't ijskraenaekje, in zodoende zweefde de pruuke, as 'n vreemdsoortig dier, deu de kaemer... De consternaossie was grööt, êêl gróót!! Z'n moeder, zat van 't êêne op 't andere moment tegen 'n ivoor kleurige schedel an te kieken boven 'n gezicht, ver stard in verbaezing in ongeloaf, venwege de kou we tocht op 't ööd. De mond van 't slachtoffer stong 'n bitje ope, waedeu ze, as 'n goedaerdige draek, be- schuutkrumels nae buute blies... De „kraenmachinist" raekte op slag in paniek, in liet de kraene, de kraene...De pruuke viel, as 'n dööd dieng, terug, in bleef ange an de roeie van de sleeka chel. 't Einde van 't verael laet z'n eige raeie. 't Ventje wier gedöödvèrrefd as 'n stuk ongeluk, dat de gek oudt mit 't gebrek van 'n ander. De vesite ad d'r laoste beschuutje gegéte bie z'n moeder. Over 't gaetje wier 'n planke gespiekerd... D'n andere ochend most 'k toch 's kieke, of t'r bie ons tuus 'n gasbuize deu de zolder ad gezéte.... ARJAON DEN HAAG - Boetes variërend van 175.000 gulden tot 10.000 gulden, alle maal wegens valsheid in geschrifte. Daartoe zijn zeven op de makreelvis- serij gerichte bv's donderdag door de Haagse rechtbank veroordeeld. De achtste verdachte bv werd vrijgespro ken, omdat de dagvaaarding fout was. AMSTERDAM - De kabinetsplan nen voor de Nieuwe Werkloosheids wet (NWW) pakken zo nadelig uit voor mensen die hun brood verdienen in het filmvak, dat vele talentvolle en vakbekwame cineasten een ander be roep zullen moeten zoeken. De overi gen zullen waarschijnlijk noodge dwongen hun werkterrein naar het buitenland moeten verleggen. HAARLEM - De luchthaven Schip hol hoeft vooralsnog geen extra pol deromslag te betalen en zeker niet het zevenvoudige bedrag dat de pro vincie Noord-Holland voor ogen stond. Gedeputeerde staten hebben hun voorstel daartoe ingetrokken na protesten van de luchthaven Schip hol. HILVERSUM - CDA-minister De Koning (sociale zaken) denkt dat mensen zich miskend zullen voelen door de kritiek die PvdA-fractievoor- zittcr Den Uyl zondag heeft geleverd op christenen. De Koning meent dat het heel verstandig zou zijn als Den Uyl op zijn kritiek terug komt. De bewindsman zei dit donderdag voor de AVRO-radio. WESTERSCHOUWEN - De op de Kampweg staande schaftkeet van ei genaar ACZ Marine Contractors Gor- kum, werd in de nacht van 1 op 2 april vernield. De keet werd waar schijnlijk door baldadige jongelui op z'n kant gezet, waardoor ernstige schade aan de inventaris ontstond. Bovendien werd de flank vernield en een kromme as geconstateerd. De to tale schade is aanzienlijk. HAAMSTEDE - De uit het Belgi sche Essen afkomstige H. de K. deed bij de politie aangifte van een in braak met diefstal uit zijn auto. Het gebeurde in de middag van 2 april terwijl de auto geparkeerd stond aan de Strandweg. Een ruit van de auto werd ingeslagen. Verdwenen zijn de radio-cassetterecorder en een bruine leren tas met een geld bedrag er in. De tas lag onder de vloermat van de voorstoelen, het geijkte plekje... De totale schade bedraagt 1200,—. HAAMSTEDE - In de avond van 2 april gebeurde er op de Hogezoom te Haamstede een eenzijdig ongeluk. A. A. de M. uit Rotterdam reed met een VW-bestelbus op de Hogezoom en raakte door nog niet opgehelderde oorzaak tegen een lichtmast. Licht mast en bus liepen aanzienlijke scha de op. De PZEM was ter plaatse we gens de bloot liggende kabels. RENESSE - L. de G. uit Seroosker- ke deed dinsdag aangifte van de dief stal van zijn brommer. Het voertuig stond op de Hogezoom in Renesse, goed afgesloten. Het betreft een zwarte Puch met het verzeke ringsplaatje SJW-260. SCHUDDEBEURS - M. W. van K. wonende aan de Kloosterweg 30 te Schuddebeurs, deed aangifte van in braak met diefstal uit voornoemde woning. Na het forceren van een ruit werd toegang verschaft tot het pand. Er verdwenen huishoudelijke artike len met een nog onbekende waarde. ROTTERDAM - Volker Stevin Off shore BV, dochteronderneming van het bouwconcern Volker Stevin, heeft technische en produktie-onderdelen overgenomen van Platypus North Sea in Aberdeen (Schotland). Zij zijn ondergebracht in de onlangs opge richte Volker Stevin Offshore UK Ltd. Blijkens de mededeling van Vol ker Stevin van donderdag hebben de ze activiteiten betrekking op repara tie en onderhoud van platforms voor de winning van olie en gas op de Noordzee. Acmaea 9-4 te Nossi bee verw., Maassluis 2-4 van st. Croix naar Reci fe Nedlloyd Amersfoort 2-4 920 w Santi ago naar Papeete Nedlloyd Dejima 3-4 te Jeddan Nedlloyd Delft 2-4 te Gothenburg Nedlloyd Hollandia 2-4 te PTO Cortes Nedlloyd Houtman 3-4 te Singapore Gotcha! (Hebbes) is een spel dat door een paar studenten op de cam pus wordt gespeeld: ze besluipen el kaar en proberen elkaar af te schie ten met een verfpatroon. Wie „neergeschoten" wordt, is een suk kel, wie telkens mist ook. Jonathan is heel goed in dat spel. Tijdens de vakantie wil hij naar Eu- Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te Apeldoorn: Th. H. G. Hulst te Waddinxveen (deelgem. Im- manuëlkerk) te 's-Graveland en An keveen dr. W. Balke te Den Haag (Ov.). Aangenomen naar Poortvliet: A. Egas, kand. te Vriezenveen naar 's- Grevelduin-Capelle en Vrijhoeve- Capelle J. C. de Groot, kand. te Rid derkerk, die bedankte voor Blauwkapel-Groenekan en voor Goudszwaard. Gereformeerde Kerken Begroepen te Veenwoudsterwal drs. J. Verschoof, legerpredikant, wonen de te Amersfoort. Aangenomen naar Scheveningen dr. N. Schelhaas te Apeldoorn naar Delft-Abtswoude dr. G. C. van de Kamp te Wassenaar- Zuid. Nederlands Gereformeerde Kerken Bedankt voor Kampen F. van Deur- sen te Apeldoorn. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Bunschoten H. R. H. A. de Boer te Eemdijk. Bedankt voor London (ont. can.) (Free Ref. Church) A. van de Weerd te Uric. Tweetal te Dordrecht: P. Beekhuis te Rotterdam- Kralingen en A. van Heteren te Wer kendam. Gereformeerde Gemeente Beroepen te Vlaardingen J. J. van Ec- keveld te Zeist, te Krimpen aan de IJssel A. Bac te Bodegraven. Bedankt voor Haarlem: A. Elshout te Zoeter- meer. Tweetal te Dirksland: M. Mon- dria te Waardenburg en N. W. Schreu- der te Goes. ropa, vooral naar Parijs en naar Pam plona - achter de meiden aan. Jona than mag dan wel een gezonde Amerikaanse boy zijn, hij heeft ,het' nog nooit gedaan en daar maakt hij zich nogal zorgen over. Ondanks de bezwaren van zijn vader („Het kost pakken met geld"!) zet hij uiteinde lijk toch voet aan de grond in Parijs. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Alphen aan den Rijn: A. Jonkman te Musselkanaal; te Zetten-Andelst: J. Maas, kand. te Hendrik Ido Ambacht. Bedankt voor Zwolle: L. Westland, predikant voor buitengewone werk zaamheden, wonende te Amersfoort. Beroepbaar: per 20 april, drs. J. E. de Groot, Twaalfmorgen 17, 2811 ND Reeuwijk. Gereformeerde Kerken Beroepen te Rijsoord: drs. A. v. d. Beid te Rinsumageest, die dit beroep heeft aangenomen; te Oldebroek: drs. N. H. Heiner te Drachten. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Enschede-noord (2e predikantsplaats): P. J. Trimp te Be- dum. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Elspeet: J. Karens te Opheusden. Bedankt voor Hilversum: J. J. van Eckeveld te Zeist; voor Beekbergen: N. W. Schreuder te Goes. Beursbericht Markt Goes dinsdag 1 april 1986 Aardappelen Bintje, veldsgewas, directe leve ring, op auto geleverd 6-10 cent per kg. Voeraardappelen 41/2-5i/2 cent per kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 31 maart 1986: Bintje 35-50 mm 5-5Vfe cent per kg; Bintje, 50 mm opwaarts, 131/2-14 cent per kg. Uien Zaaiuien, directe levering, op auto geleverd, 5-10 cent per kg. Zaaiuien, 40 mm opwaarts, directe levering, tot 11 cent per kg. Exclusief B.T.W. Vlas Ongerepeld, op auto geleverd, 25-33 cent per kg. Afwijkende partijen 15- 24 cent. Exclusief B.T.W. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen per 100 kg en exclusief B.T.W.: Tarwe, basis 16%, uit opslag handel en coöp. 47,25 - 48,75; tar we, basis 16%, uit eigen opslag 49,75; brouwgerst 51,00; voergerst 43,50; haver, basis 16%, 39,00 - 40,00; erwten, kleine groene 75,00 - 83,—; Capucijners 78,00 - 83,00; bruine bonen, vrij van grond en hal ve, basis 18%, tot 130,00; Karwij, boerenschoon 200,00 - 282,50; Kar wij, prima doorsneekwaliteit 295,00; Blauwmaanzaad, boeren schoon 110,00-/ 125,00; Blauwmaan zaad, prima doorsneekwaliteit 152,50. Hooi en stro Alle prijzen per 1000 kg, op auto ge leverd en exclusief B.T.W.: Weidehooi, le snede, 335,— - 350,—; weide hooi, 2e snede, 270,295,dijk- hooi 245,— - 270,—; lucernehooi 400,425,—; veldbeemd 250, 280,—; roodzwenk 160,210, raaigrassen 160,230,—; gerste stro 205,— - 215,—; tarwestro 200,220,—; erwtenstro 185, 210,—; bruine bonenstro 175,- 200,haverstro 185,200,—. Eierveiling Eiveba b.v. BARNEVELD, 2-4. Aanvoer 2.035.800 stuks. Stemming: prijshou dend. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 8,90; 55-56 gram 9,30;; van 60-61 gram 10,50 én 65-66 gram 11,60-/ 11,75. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn Women's Aglow Fellowship - Zeeland De Women's Aglow Fellowship-Zee- land hoopt op woensdag 9 april sa men te komen voor een morgen, waarbij gebed en lofprijzing een be langrijke plaats zullen innemen. De ze interkerkelijke samenkomsten voor vrouwen hebben een charisma tisch karakter en bedoelen vrouwen te leiden tot een vollere kennis van Jezus Christus, bij te dragen tot de geestelijke eenheid onder allen die in Jezus geloven en vrouwen aan te moe digen actief lid te zijn van een plaat selijke kerkelijke gemeente. De spreekster die ochtend zal Lien Grasmeijer zijn, die jarenlang lid is geweest van het nationale bestuur van Aglow-Nederland. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel Tbrminus, F. den Hollanderlaan 34 te Goes (bij station NS). De aan vang is 9.45 uur en om uiterlijk 11.45 uur wordt er gesloten. Kinderoppas is aanwezig en vanaf 9.45 uur staat de koffie klaar. Inlichtingen: mw. R. Mulder, tele foon 01100-20552; mw. H. Ekkebus, te lefoon 01180-29928. BRUIN IS SE - In verband met de verminderde werkzaamheden bij de Oosterscheldewerken, is Mart Meeuwsen een nieuwe 'poot' van zijn be drijf begonnen: zaterdag opende hij Caravanbedrijf Bruinisse aan de Dorpsweg nummer 40. Meeuwsen hield zich tot dan alleen bezig met het gelijknamig aannemings- en grondverzetbedrijf en caravan- en bootstalling. Mart Meeuwsen vertelt een paar dagen na de officiële opening, met eigenlijk een doorlopende recep tie gedurende de hele dag, dat hij het nieuwe bedrijf is begonnen met het oog op behoud van werk gelegenheid. Meeuwsen had nogal wat werk op Neeltje Jans, van daar. Omkijkend naar ander em plooi, stuitte hij op de loods van machinefabriek Maaskant aan de Dorpsweg, en wist die loods te ko pen. Dealerschappen Meeuwsen:,.Aanvankelijk wilde ik deze loods als bedrijfsruimte verhuren maar zag daar toch van af. Door de caravanstalling kwam ik in aanraking met deze markt en besloot exclusieve dealerschappen te verwerven om zelf een caravan bedrijf te beginnen". Dat is hem gelukt: de merken Fendt, La Bo hème, Sterkeman en Detleffs ver leenden hem het dealerschap voor de Zuidhollandse- en Zeeuwse ei landen. Daarnaast werd Meeuwsen Bovag-lid voor de reparaties aan caravans, verkoopt Herzog voor tenten en Conway vouwwagens. Ook tenten (Trigano) en de bij dit bedrijf horende accessoires zijn aan de Dorpsweg te vinden. Bij de loods hoorde ook een ben zinepomp van het merk Elf, die te vens in exploitatie werd genomen. Een en ander resulteerde alvast, dat één monteur die op non-actief gesteld moest worden, in het cara vanbedrijf aan de slag kan. Goed gegokt Zaterdag was dus de opening en rond die opening heeft Mart Meeuwsen al vier caravans ver kocht. Tweede 'paasdag was hij ook geopend en kon een grote schare belangstellenden begroe ten. „Ik hoop dat ik goed gegokt heb", zegt Mart tot slot, maar ge zien het eerste resultaat lijkt een vrees voor de toekomst ietwat voorbarig. INDE GOES - De Vlijt Mode in Goes is geheel ver nieuwd. Het interieur en het exterieur werd herzien en de modecollectie aangepast aan de eisen van deze tijd. De medewerkers in de nieuwe zaak te Goes. „De Vlijt Mode richt zich met deze collectie nog steeds op de be staande klantenkring waarvoor nu in het interieur wel een uitbrei ding gemaakt is met meer eigen tijdse mode", aldus Steven en Di- ny Witkam-Fierens. Deze collectie bestaat uit veelal combinatiemo de samengesteld uit de merken Apawé, Trendtex, Wahls en Böse- beck. Via deze combinaties bijpas sende blouses en japonnen richt De Vlijt Mode zich nu ook meer op een jonger publiek. „Inhaken op de modetrends" is het motto voor deze groep. Dat gebeurt dit jaar met veel kleur in de kleding. Ap pelgroen, blauw, geel en ook wel oranje. Kleuren bepalen ook de combinatiemode, die luchtig is waarbij je steeds meer ziet dat op vallende kleuren voor blouses en rokken, ook al wijken ze vaak erg af, toch gecombineerd kunnen worden. De Vlijt Mode is zodanig inge richt dat achterin de zaak een spe ciale lingerie-afdeling te bereiken is. Functionele lingerie, destijds al een belangrijk deel uit het as sortiment van de „oude Vlijt" is er nog steeds. Op de lingerie- afdeling is dit nu aangevuld met modische slips, hemdjes en nacht kleding. Kinderkleding Geheel nieuw is de aparte zaak voor kinderkleding. Een zaak met een eigen entree die echter ook binnendoor te bereiken is. Hier wordt kinderkleding gepresen teerd vooralle leeftjden. Vanaf de maat 92 t/m 176. De verbouwing werd gerealiseerd door het Zierik- zee Aannemersbedrijf firma Fierens-Kloet en Van der Weele. ZIERIKZEE - De Amerikaanse film Gotcha (Pik, ik heb je) draait zondag 6 april in de Concertzaal te Zierikzee. De film draait om Jonathan (Anthony Edwards), die smoorverliefd wordt op de spionne Sasha. Iedereen kan naar de film, die om 20.00 uur begint. 111. De troep zeerovers, die ter bewa king bij de schepen achtergebleven zijn, hebben er geen flauw benul van, wat hen boven het hoofd hangt. Tbt er opeens vanuit het woud een schorre krijgskreet klinkt. Ze krabbelen verschrikt overeind en grijpen naar hun wapens, maar op hetzelfde ogenblik stormen Eric en Svein met een aantal krijgers van de ene kant en Ketill met een groep van de andere kant op hen in. De kerels verweren zich als razenden, maar het wordt hen al gauw duidelijk, dat ze tegen een overmacht vechten. En opeens klinkt er een schril fluit je als één man staken de piraten de strijd, en voor dat Eric en zijn mannen begrijpen wat er aan de hand is. hebben de zeerovers zich haastig op de schepen teruggetrokken. „Snel kerels." schreeuwt de Noorman, „laat ze niet met onze mooie schepen ontkomen."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9