Aanleg woonwagencentrum aan Klerksweg is gestart Hoog bezoek Domeinenloop Wethouder Van Gastel bepleit zuinigheid FNV en CNV Schouwen-Duiveland met zorgelijk tekort aan kader OPEL LENTE-SHOW AKKERDAAS DE ZIERIKZEESCHE COURANT ;#)T HET bij AUTOBEDRIJF NOORDGOUWE Zie advertentie op pagina 6 3 A 4, ^hSC. H$n C Z1ERIKZE NIEUWSBODE Waterschap Het waterschap gaat de boer op met het water kwantiteitsbeheersplan. Er komen inspraak avonden in Zierikzee, Nieuwerkerk en Renes- se. (Pag. 2). Hulpdienst De Brouwse Vrijwillige Hulpdienst is op zoek naar meer deelnemers om gratis burenhulp voor ouderen, alleenstaanden en zieken te kunnen geven. (Pag. 3). Linda en Monique De Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport organiseert zaterdag 5 april een groot§ turngala. Een vooruitblik met Linda en Moni que Slootmaker. (Pag. 5). De Zonnebloem Stuurman Ronald Keikes stuurt voor de derde achtereenvolgende week het motorpassagier- schip De Zonnebloem naar Zierikzee. Een ach tergrondverhaal. (Pag. 11). Te grote zuinigheid maakt meer slachtoffers dan de ver kwisting. Vauvenargues Aanlegkosten geraamd op een miljoen gulden met een rijksbijdrage van 600.000 gulden Nieuw model PHILIPS KLEUREN T.V.! 66 cm afstandsbediening Teletekst - grijze kast Philips prijs 2299.00 Bij Frank 1999.00 UONDEEDAG 3 APRIL 1986 142ste jaargang Nr. 23907 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Advertentie ZIERIKZEE - In zijn functie van voorzitter van de commissie sport van de gemeente Zierikzee had wet houder L. J. van Gastel aan het slot van de vergadering van deze commis sie nog een welgemeende oproep aan de van het Zierikzeese sportpark Bannink gebruikmakende sportver enigingen. ,,Ik zou aan de besturen van de sportverenigingen willen vra gen of zij in de gaten willen houden wat daar allemaal gebeurt", argu menteerde Van Gastel. „Ik heb ge constateerd, dat de jeugd bij herha ling over de pas ingezaaide velden banjert. Daar word ik echt kriegel van. Als raad draaien we ieder dub beltje vier keer om, voordat we het uitgeven en dan worden er dergelijke zaken door de jeugd gedaan. Dat kan niet. Wc moeten met z'n allen zuinig zijn. Het kost massa's geld". De welgemeende oproep van wet houder Van Gastel was eigenlijk het enige memorabele aspect van de vlot- verlopen vergadering. Als eerste be langrijke punt kwam de verkoop van de kantine en de bestuurskamer op sportpark Bannink aan, en het aan gaan van een erfpachtsovereenkomst voor de daaronderliggende grond met hockeyvereniging HSD aan de orde. Na geruime tijd onderhandeld te hebben met het bestuur van HSD bereikten gemeente en vereniging uiteindelijk overeenstemming over de verkoopprijs, die op 68.000,- kk werd gesteld. Ook over de erfpachts overeenkomst zijn beide partijen het eens. Alle commissieleden konden zich vinden in het voorstel, zoals het er ligt. Voorzitter Van Gastel felici teerde HSD met de overeenkomst. Doordot de hockeyvereniging nu (na het definitieve ja-woord van de Zie rikzeese raad op 14 april) kan verhui zen, kan ook atletiekvereniging Del ta Sport de werkzaamheden in het huidige clubgebouw van HSD opstar ten. Dat zal nog een fikse beurt moe ten ondergaan vooraleer de atletiek- aecommodatie op 6 septemoer officieel in gebruik wordt genomen, nadat een week eerder reeds meer kampkampioenschappen zijn afge werkt als generale repetitie. Ten aanzien van een brief van hand balvereniging Delta Sport, waarin de vereniging het college uitnodigt om een aantal uitspraken te doen met be trekking tot de mogelijkheden om op sportpark Bannink een eigen clubac commodatie te realiseren en een tweede verhard handbalveld aan te leggen, werd door de commissieleden wat gemijmerd, maar concrete we tenswaardigheden kwamen er niet uit. Wel liet voorzitter Van Gastel we ten. dat het college vooruitlopend op de brief reeds toestemming had ver leend om een semi-permanente club accommodatie te plaatsen. De hand balvereniging wil daar evenwel niet op ingaan en eerst afwachten wat er met de accommodatie van de LTC Zie rikzee gaat gebeuren, wanneer het huurcontract afloopt. ..Daar is nu nog niets van te zeggen", onderkende Van Gastel. ,,Het is wel zinvol om niet tot 1988 te wachten met de ge sprekken daaromtrent", meende CDA-er C. Legemaate. „Zowel de ten nisclub als de handbalvereniging moeten ruimschoots op tijd weten waar ze aan rijn". Aangaande het moge., gebruiken van de op sport park Bannink staande lichtmasten waren de commissieleden unaniem aceoord. „Ze zijn, zoals ze er nu staan nutteloos. Dan worden ze weer nuttig gebruikt", meenden allen. Het is de bedoeling, dat de lichtmasten bij het nieuwe verharde handbalveld ko men. „Allemaal goed en wel, maar de club moet ze wel zelf verplaatsen", was PvdA-commissielid H. Asma er als de kippen bij. Bij de bespreking van de middel lange termijnplanning voor de jaren 1987 tot en met 1990 kon commissielid vervolg pagina 3 lage huurprijs. „We moeten er daar bij vanuit gaan dat de meeste gebrui kers van het centrum een minimum inkomen genieten, terwijl zij boven dien de lasten van de afschrijving van hun woonwagen hebben te dra gen." De kost°noverschrijding van de aanleg vaa het centrum zal, volgens De Leeuw, geen consequenties heb ben voor de bijdrage van de deelne mende gemeenten. „Volgens de norm betaalt het rijk 95% van de kosten en de gemeenten samen 5%. Dat laatste komt neer op een jaarlijkse bijdrage per inwoner per gemeente van ruim een gulden. In dat bedrag is de komende kostenover- schrijding al verrekend." Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Het is een gegeven, dat slechtere (economische) tijden een negatieve invloed hebben op de belangstelling vervolg pagina 3 Advertentie hfORDT WEHI^ Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Droog en zonnig Een in betekenis toenemend hoge- drukgebied boven IJsland en Schot land heeft een uitloper boven de om geving. Hierdoor is het droog en zonnig, maar de temperatuur blijft nog steeds aan de te lage kant. Zwak ke tot matige noord tot noordoostelij ke wind. Minimumtemperatuur ko mende nacht 2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 7 april: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: noordoost 4 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: noordoost 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 4 april Zon op 07.08, onder 20.18 Maan op 06.06, onder 14.29 Nieuwe Maan: 9 april (08.08) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - In een stroming uit noord tot noordoost stroomt het ko mende etmaal tamelijk koude lucht naar oas land. Deze lucht is afkom stig van het zuidelijke noordzeege- bied en de Deense wateren. In ver band met de afgelopen zeer koude februarimaand is het zeewater in die gebieden momenteel nog kouder dan het normaal in deze tijd van jaar is. De watertemperaturen in het noord- zeegedeelte tussen onze Wadden eilanden en de Deense westkust meet momenteel niet meer dan zo'n graad of 3. Op de Waddeneilanden en langs onze westkust wordt het op vrijdag dan ook niet warmer dan zo'n graad of 6. Maar landinwaarts kunnen tem peraturen van rond 9 graden worden bereikt. In het Middellandse zeege bied blijft de luchtdruk de komende dagen laag. Hiermee samenhangende bcwolkingsgebieden drijven in de ho gere niveaus via Duitsland ook af en toe naar onze omgeving. Regen van betekenis wordt daar niet verwacht. WESTENSCHOUWEN - De Rijkspolitie-sportvereniging Luctor Middelburg organiseerde voor de vijfde keer de In ternationale Domeinenloop üi het schitterende natuurgebied van Westenschouwen voor bij de Nederlandse Politie Sportbond aangesloten leden. Ter gelegenheid van de lustrumviering van het internationale evenement kwam de al gemeen inspecteur van het Korps Rijkspolitie, generaal W. F. K. J. F. Frackers een kijkje nemen. Hij (tweede van links) reikte na afloop ook de prijzen int. Op bovenstaande foto is Frackers in gesprek met kapitein G. J. Helmendach (links), voorzitter van de organiserende sportvereniging. Geheel rechts de 82-jarige adjudant buiten dienst F. Souer, die veertig jaar geleden de Rijkspolitie-sportvereniging Luctor oprichtte. Luctor bestaat uit drie 'poten': Luctor Mid delburg, Luctor Dordrecht en Luctor Den Haag. Souer is ere-voorzitter van 'groot' Luctor. Een verslag van de Domei nenloop op de sportpagina. Toch geen grootscheepse werving jonge bestuurders ZIERIKZEE - De secretaris van de FNV op Schouwen- Duiveland, D. Jeroense, heeft in het jaarverslag- van de regionale vakbeweging zijn bezorgdheid uitgesproken over de tanende belangstelling voor kaderfuncties bin nen de organisatie. Ook de voorzitter van de eilandelijke CNV, A. C. Landman, kan niet anders reageren, dan dat het zorgelijk gesteld is met de bestuursopbouw. Het is een tendens, die zich nu al twee jaar staande houdt, maar beide bestuurders niet van hun optimistische kijk, dat het allemaal wel weer goed komt kan afhelpen. Zowel de FNV als het CNV zijn overkoepelende organen voor ver schillende vakbonden. In tijden van economische recessie, daalt de be langstelling voor de bonden en daar mee haast vanzelfsprekend de over koepelende instanties. Jeroense doet in ijn verslag een appèl op de bonden, om bestuurders en actieve kaderle den af te leveren. Landman zegt, dat zijn bond potentiële bestuurders per soonlijk gaat peilen op hun be langstelling. Overtuigd Beide bestuurders zijn ervan over tuigd, dat een sterk afgeslankt kader schadelijke gevolgen kan hebben voor de organisatie in het algemeen. Jeroense wijst in dit verband ónder meer op de politieke avond van de FNV, net voor de gemeenteraadsver kiezingen. „Dergelijke activiteiten kunnen toch alleen door de gezamen lijke bonden georganiseerd worden - de FNV dus". Maar het tekort heeft ook gevolgen voor het functioneren van de bonden. Zowel de FNV als het CNV zijn verte genwoordigd in tal van commissies als de ziekenfondsraad, de Zuid- boek, de arbeidsbureaus en de Ka mers van Koophandel en Fabrieken. Wanneer enkele mensen alle taken op zich moeten nemen, dan bestaat de reële kans, dat de aandacht voor verschillende vergaderingen ver slapt of dat de bond helemaal geen afvaardiging in een organisatie heeft. ZIERIKZEE - Vorige week is de eerste 'spade' de grond ingegaan ten behoeve van de aanleg van het nieuwe woonwagencentrum aan de Klerksweg te Zierikzee in opdracht van het Woonwagenschap Midden- en Noord- Zeeland. De aanleg van het centrum zal vermoedelijk nog voor de bouwvakvakantie gerealiseerd zijn, waarna het centrum aan de Val komt te vervallen. Met de bouw zal een bedrag gemoeid zijn van ongeveer een miljoen gulden; het ministerie van vrom betaalt, volgens de norm, daarvan 600.000 gulden. Het resterende bedrag van 400.000 gulden zal, via het woonwagenschap, worden doorberekend aan de deelnemende gemeenten. Volgens de landelijke normen van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening betaalt het rijk per staanplaats een bedrag van 60.000 gulden. Deze norm is vastge legd in de nieuwe regeling voor de aanleg van woonwagencentra, die van kracht werd bij Koninklijk Be sluit van 21 augustus 1980. Volgens de uitvoerder van het project Heide- mij Uitvoering b.v. te Goes, bij mon de van de heer L. Goethart, wordt de totale bouwsom echter geschat op een bedrag van ongeveer een miljoen gulden, zodat de aan de gemeen schappelijke regeling deelnemende gemeenten in Midden- en Noord- Zeeland gezamenlijk nog eens 400.000 gulden op tafel zullen moeten leggen. De oorzaak van deze aanzienlijke normoverschrijding moet, volgens Goethart, worden gezocht in het feit dat het woonwagencentrum in Zie rikzee wordt-aangelegd op een plek, die tamelijk ver van de bebouwde kom ligt. Daardoor moeten nogal wat onkosten worden gemaakt voor de aanleg van nutsvoorzieningen zoals riolering, gas, water en elektriciteit. De genoemde regeling gaat evenwel uit van integratie van woonwagen centra in de bestaande bebouwing, waardoor de kosten voor aanleg van nutsvoorzieningen in dat geval aan zienlijk lager uitvallen. Met de grondaankoop voor het aan te leggen woonwagencentrum is al leen al een bedrag gemoeid van 150.000 gulden, terwijl ook wordt voorzien in een sloopterrein van zo'n 1.500 m2. Het nieuwe woonwagencentrum zal bestaan uit tien staanplaatsen van ie der 100 m2. Iedere staanplaats wordt voorzien van een berging die voor de helft bestaat uit een nat gedeelte, waarin een douche, een toilet en een aansluiting voor een wasmachine wordt aangebracht. De werkzaamheden, die tot nu zijn uitgevoerd, bestaan uit de aanleg van drainage. Vermoedelijk volgende week zal worden begonnen met de aanleg van riolering en de ontsluiting van het terrein ten behoeve van de on- deraannnemer, timmer- en aanne mingsbedrijf Quant b.v. te Zierikzee, die het centrum zal aanleggen. Huurprijs De toekomstige gebruikers van-het nieuwe woonwagencèntrum zullen uiteraard huur moeten betalen voor hun staanplaats en het gebruik van het sloopterrein. Wethouder L. H. de Leeuw van Goes deelt in zijn functie van voorzit ter van het woonwagenschap mee dat per maand voor iedere plaats inclu sief berging een bedrag van 16, per week in rekening zal worden ge bracht, vermeerderd met 12,50 per week voor servicekosten. Onder deze servicekosten vallen zaken zoals wa terschapslasten, reinigingsrechten en dergelijke. Los daarvan zullen de kos ten van water, gas en elektriciteit af zonderlijk moeten worden betaald. De Leeuw stelt desgevraagd dat er niet gesproken kan worden van een Het terrein aan de Klerksweg, waar het woonwagenkamp moet komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1