NIEUWSBODE Duiveland pakt afgetekende revanche op Kats (4-0), maar laat legio kansen liggen Brouwershaven-trainer Kommer na 0-4 afgang: „Ploeg zal het met z'n elven moeten doen" Koploper Bruse Boys met fortuin via dubieuze strafschop voorbij SKNWK DFS verspeelt tien seconden voor tijd halve buit RSVP Luctor organiseert vijfde Internationale Domeinenloop Doek valt vrijwel definitief voor Dreischor 6 OOSTERLAND - In de tweede klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal doet Duiveland nog steeds terdege mee in de race naar een van de twee bovenste plaatsen, die recht geven op promotie naar de eerste klas. De Ooster- landse ploeg kwam weer een stapje dichter bij dit doel door op eigen veld een afgetekende 4-0 overwinning te behalen op Kats, hetgeen tevens een goede revanche be tekende voor de uiterst verrassende en zeker niet inge calculeerde 3-0 nederlaag eerder in Kats. Ondanks de ruime zege gaf de score geenszins de krachtsverhoudin gen weer, want in dat geval had de score zeker de dubbele waarde moeten hebben. V# Duiveland-middenvelder Jaap Brekelmans ontwijkt een tackle van een van de Kats-spelers. Hij zou vooral voor gevaar zorgen via afstandschoten. Op slag van rust scoorde Brekelmans 2-0. Duiveland liet op het zonovergoten Oostersportpark vooral in de afwer king nogal wat steekjes vallen. Wan neer met name Hans en René van de Werf secuurder met de mogelijkhe den zouden hebben omgesprongen, dan zou Kats ontegenzeggelijk geen monsternederlaag onthouden zijn. Nu hoefden de bezoekers in beide helften slechts twee tegentreffers te incasseren. In de vijfde minuut was Jaap Brekelmans dicht bij de ope ningstreffer, maar hij vond de Katse doelman op zijn weg. Enkele minuten later knalde Hans Rotte van ver over het doel en tussen de tiende en twin tigste minuut waren de jnogelijkhe- den niet van de lucht. Jan-Kees de Jonge knalde op de lat, een kopstoot van Hans van de Werf werd van de doellijn gekopt door een verdediger en een inzet van René van de Werf smoorde in de melee van verdedigers benen. Ondanks een enorm over wicht slaagde Duiveland er niet in om de score open te breken. Doelman Sjaak Verhoek kreeg nauwelijks werk op te knappen, vooral ook om dat de achterste lijn René Le Comte, Adrie Bal en Bert van de Bos de Kat se aanvallers ver van het doel hiel den. Strafschop In de 25e minuut plotseling toch een uitgelezen mogelijkheid om de score te openen. Hans van de Werf werd in de hoek van het strafschopge bied volkomen onschuldig omver ge duwd. De centrumspits liet zich thea traal vallen en kreeg prompt wat hij wilde: een strafschop. Aanvoerder Jan-Kees de Jonge liet zich het bui tenkansje niet ontnemen: 1-0. ,,Ik ben natuurlijk blij met die voorsprong, maar dat was beslist geen strafschop", onderkende Duiveland:trainer Ed van Lent. Voor het meeste gevaar zorgden Adrie de Jonge en Jaap Brekelmans. De Jonge droeg zijn steentjes bij als vleu gelspits, terwijl Brekelmans voorna melijk met schoten van afstand voor de nodige gevaarlijke situaties zorg de. Het grote probleem bleef evenwel de afwikkeling in het zestien meter- gebied. Op slag van rust had Jaap Brekelmans met een van zijn onver wachte schoten succes. Het leer dwarrelde buiten bereik van de Kat se doelman vlak naast de paal in de touwen, waarmee de ruststand op 2-0 werd bepaald, een score die gezien het vertoonde spel meer dan ver diend was voor de thuisploeg. In de tweede helft was het Ooster- landse overwicht zo mogelijkheid nog groter. In de vijfde minuut raakte Hans van de Werf de bal niet goed, toen de doelman een inzet van Jaap Brekelmans had losgelaten en twee minuten later miste René van de Werf voor open doel op aangeven van Hans van de Werf. Een. schitterende actie van Adrie de Jonge resulteerde in een fraaie voorzet tot bij de tweede paal, waar Adrie Bal kon inkoppen. Hij vatte de taak iets te laconiek op door de bal geen vaart mee te geven, waar door de doelman alsnog kon ingrij pen. Vier minuten later was het als nog raak. Opnieuw stond Adrie de Jonge aan de basis van een goede aanvallende actie. Dit keer reageerde Hans van de Werf wel attent en was 3- 0 een feit. Een kwartier voor tijd ver ging Ed van Dent ftené van ,de Werf ,pog voor Kees Stoutep- In de laatste tien minuten nog wel tWeé wapenfei ten met in' 'beide gevallen Adrie de Jonge in een hoofdrol. Eerst mócht hij alleen op de Katse doelman afste venen, toen hij door de buitenspel val glipte, maar hij werd te veel naar bui ten gedreven door de doelman, waar door zijn inzet voorlangs suisde. Vijf minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd bediende Adrie de Jonge andermaal Hans van de Werf met een voorzet vanaf de zijkant. De centrumspits dook evenwel onder de bal door, hetgeen door een verdediger niet verwacht werd. Via zijn lichaam caramboleerde de bal voorbij de ei gen doelman, waarmee de 4-0 vast lag. AMSTERDAM - De leegstand on der corporatiewoningen valt mee. Dat is de conclusie van het onderzoek „Leegstand onder corporatiewonin gen" van het Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid (EIB) dat za terdag is uitgebracht. BURGH-HAAMSTEDE - Voor het paasweekcinde met een tweetal thuiswedstrijden voor zijn ploeg had Kees Rijnberg het aardig berekend: één punt uit het duel met hoogge plaatste Nieuwland en de volle buit uit het treffen met VCK, dat na het ene punt tegen Nieuwland op gelijke hoogte zou staan. Na afloop van het duel tegen Nieuwland was het beoog de doel een feit, maar toen werd dui delijk, dat er door de DFS-coach te laag was gecalculeerd. Nieuwland was immers te pakken geweest door de Burgh-Haamsteedse vierde klas- ser, ware het niet, dat de thuisploeg te laconiek met de mogelijkheden was omgesprongen. Hierdoor kon den de bezoekers alsnog tien secon den voor tijd een 1-1 eindstand op de borden brengen. DFS kwam vroeg in de wedstrijd op voorsprong via Johnny van der Have. "Iben was er pas zeven minuten gespeeld. In de eerste helft kreeg DFS nog diverse scoringsmogelijkhe- den vooral door de verre uittrappen van doelman Eric Schot. Clement Rijnberg schoot uit een van die uit trappen tegen de Nieuwlandse doel man en ook Marco Jonker hielp een kans om zeep. Het duel was overigens in de eerste helft uiterst matig. In het tweede bedrijf was het niveau wat be ter, maar opvallend was zeker, dat de DFS-voorwaartsen opnieuw erg non chalant met de kansen omsprongen. Uit een van de kansen kopte Cle ment Rijnberg over het doel en doel puntenmaker Johnny van der Have verscheen nog een keer oog in oog met de Nieuwlandse doelman, waar bij hij als verliezer uit de strijd kwam. Marcel van Grunsven kreeg ook nog een kansje, maar hij kopte te zacht in. Aan de andere kant waren er nauwelijks mogelijkheden voor de bezoekers. „In de tweede helft kre gen zij misschien anderhalve kans, maar dat was wel genoeg voor de ge lijkmaker", stelde Kees Rijnberg vast. Vijf minuten voor het laatste fluitsignaal redde Eric Schot uitste kend op een goede kans en in de slot minuut werd een halve kans de ge lijkmaker. Uit een scrimmage kwam de gelijkmaker op het bord. „Het is jammer, maar we hebben te veel kan sen laten liggen. Aan de andere kant ben ik echter tevreden, want er werd nu in ieder geval hard gewerkt door de ploeg". ZIERIKZEE - Het district Middel burg vaii de rijkspolitiesportvereni- ging Luctor organiseert op woensdag 2 april voor de vijfde maal de Inter nationale Domeinenloop op het be kende bosparcours in Westenschou- wen. De loop is opengesteld voor personeelsleden van het Korps Rijkspolitie, de Gemeentepolitie en de Koninklijke Marechaussee, die bij de Nederlandse Politie Sportbond zijn aangesloten. Daarnaast is er een prestatieloop voor overige politie mensen en gezinsleden. Om twee uur wordt het programma geopend met de wedstrijdloop voor dames over twee kilometer en de prestatieloop voor dames en jeugd, die niet bij de bond zijn aangesloten. Een half uur later start de wedstrijd- loop voor A- en B-klassers en vetera nen over zeven kilometer. Favoriet is weer Aart Stigter, die onlangs als der de eindigde bij het nationaal veld loopkampioenschap en die het afge lopen paasweekeinde nog winnaar werd over twintig kilometer in Vaes- sen. Om kwart over drie start de prestatieloop, eveneens over zeven ki lometer. De start van alle lopen vindt plaats bij de hoofdingang van de dominiale bossen van Westenschouwen. Alle deelnemers aan deze (jubileum)-loop ontvangen een fraaie blijvende herin nering. Voor de eerstaankomenden zijn er tevens ereprijzen. Om onge veer kwart over vier verricht de alge meen inspecteur van het Korps Rijkspolitie, W. F. K. J. F. Frackers, de prijsuitreiking. De wedstrijdlei ding wordt gevormd door Gerard Ver hulst uit Vlissingen en het Zierikzee- se duo Adrie Gerards en Hans van Elzelingen. BROUWERSHAVEN - Bij het begin van de competitie gold Brouwershaven al of niet terecht als een van de voornaamste kandidaten voor een van de twee promotie plaatsen naar de eerste klas. Die favorietenrol was de formatie van trainer/coach Kees Kommer opgeplakt, omdat de ploeg in de vorige competitie de promotie toch enigszins onfortuinlijk aan de neus voorbij zag gaan. Geen moment kon Brouwershaven in de nu gestaag naar zijn eind lopende competitie die favorietenrol waarma ken. Met name de voorbije weken bereikte de prestatie curve van de witzwarten een absoluut dieptepunt. Na de 3-1 nederlaag bij Waarde verloren Kees Kommer en de zijnen afgelopen weekeinde op het eigen sportpark On der de Molen kansloos met 0-4 van Dauwendaele, num mer voorlaatst in de tweede klas. „We hebben tegen Dauwendaele een slechte partij gevoetbald", erken de Kees Kommer na afloop. „Het loopt gewoon niet. Met name de voor hoede laat de mooiste kansen liggen. We zijn constant in de aanval geweest, maar via een paar tegenstoten scoort Dauwendaele. Het lijkt wel alsof de ploeg nog voor het kampioenschap voetbalt. Door de fikse kritiek, die zich reeds wekenlang over de ploeg ontlaadt, wordt er onder een enorme druk gespeeld. Het staat echter bui ten kijf, dat iedere speler met de pest in het lijf bezig is, omdat het niet wil vlotten". Brouwershaven was voort durend in de aanval, maar de ploeg slaagde er niet in om het Dauwcndaele-doel serieus te bedrei gen. In de 22e en 30e minuut van de eerste helft resulteerden counters in tegendoelpunten. in het eerste geval kwam de Dauwendaele-aanval alleen tegenover doelman Jacco de Jonge te staan, die toen kansloos was en bij de tweede treffer slaagde Sjaak van de Weele er niet in om een overtal van aanvallers te stoppen. In feite was de beslissing reeds voor een belangrijk deel gevallen, toen de twede helft begon. Wel pro beerde Brouwershaven er nog van ales aan te doen om de score een beter aanzicht te geven, maar opnieuw kwam er een averechts resultaat. Rond de dertigste minuut scoorde Dauwendaele twee keer, waarmee de fikse 0-4 nederlaag een feit was. „We hebben het op allerlei manie ren bekeken, maar we komen er met z'n allen niet uit waar het in feite aan schort", erkende Kees Kommer. „Het spclersmateriaal is ontegenzeggelijk aanwezig om een aardige ploeg te formeren. Individueel is het een aar dig clubje spelers". Inderdaad zou de stelling zoals Kommer die ventileert best waar kunnen zijn, maar het staat ook als een paal boven water, dat het hij elf voetballers niet werkt als bij een optelsom, maar dat lijkt Kommer zich ook te realiseren. „Ze zullen het echt met z'n elven moeten doen. Als er een paar verzaken, dan stokt het al, om maar niet te spreken over wanneer iedereen verzaakt, zo als dat tegen Dauwendaele het geval SKNWK-junior Robin Vrij probeert zich een weg te banen tussen twee Bruse spelers in het duel, dat door een benutte strafschop in de laatste minuut werd gewonnen door Bruse Boys. NIEUWERKERK - In groep A2 van de Zeeuwse juniorencompetitie voor A- junioren is de ploeg van Bruse Boys op jacht naar het kampioenschap om via dat kampioenschap doorstroming naar de interregionale poule te verkrijgen. Zoals de zaken er nu voorstaan is het tweede team van Kloetinge de enige nog overgebleven concurrent, die de Bruse equipe van het beoogde doel kan hou den. Na twaalf ontmoetingen leidde Bruse Boys met negentien punten, ter wijl Kloetinge II op achttien punten stond. In de dertiende ronde behaalde Bruse Boys het afgelopen weekeinde een zwaarbevochten 0-1 overwinning op middenmoter SKNWK, een overwinning, die pas in de slotseconden tot stand kwam via een dubieuze strafschop. Brouwershaven-trainer Kees Kom mer: ,,We gaan het het volgend jaar weer gewoon opnieuw proberen was. Juist de spelers, die de meeste aanleg hebben, laten het reeds gerui me tijd fiks afweten. De mindere go den steken er reeds weken door hun inzet bovenuit". Kees Kommer stelt vast, dat het niet reëel is om het falen consequent te blijven wijten aan de langdurige afwezigheid van voorstopper Leo Nouwen en aanvalsleider Flip Boke- laar. „Natuurlijk, het heeft best in vloed, omdat je toch moet gaan schui ven binnen de ploeg, maar op een gegeven moment moet dat gemis toch opgevangen kunnen zijn", meent de oefenmeester. De ploeg zit er naar het zeggen van Kees Kommer best mee, dat de prestaties niet zijn wat er van verwacht werd. „Er wordt volop over gepraat en aan gewerkt. Samen heb ben we een aanpak uitgestippeld en iedereen is tevreden over de gang van zaken. Dat neemt niet weg, dat ieder een baalt over het feit. dat er ogen schijnlijk wordt gefaald. Aan de an dere kant vindt iedereen ook, dat het geen doodzonde is, dat het niet wil lukken. Straks gaan we vol vertrou wen aan een nieuw seizoen beginnen. Misschien loopt het dan allemaal wel", besluit Kommer. In de eerste helft van het duel tus sen SKNWK en Bruse Boys ontston den er over en weer slechts spora disch kansen. Het betere van het spel was zelfs voor de thuisploeg, voorna melijk omdat SKNWK het midden veld domineerde. De eerste serieuze Bruse kans kwam er na 25 minuten, toen Jacco Kastelein op de Nieuwer- kerkse doelman knalde op aangeven van Rien Padmos. Het betekende ook nagenoeg het enige serieuze wapen feit uit die eerste periode. „De ploeg heeft het de laatste tijd bijzonder moeilijk met scoren", erkende Bruse Boys-oefenmeester Piet Roks. „Ik denk, dat dat veroorzaakt wordt door de situatie, waarin de ploeg is be land. Het kampioen willen worden speelt zeker daarin mee". In de tweede helft werd de druk op de Nieuwerkerkse veste wat groter, maar echt uitgespeelde kansen kwa men er toch ook nu niet. In de derde minuut schoot Henk Capelle van ver op de Nieuwerkerkse doelman en even later knalde André Weber op de paal. In de vijfde minuut was Robin Vrij aan de andere kant dicht bij een treffer, maar hij knalde in het zijnet. Na ruim een kwartier werd een diep tepass van Rien Padmos door Henk Capelle verlengd naar Jacco Kaste lein, die evenwel opnieuw de Nieu werkerkse sluitpost op zijn weg vond. Een cruciaal moment in de wedstrijd ontstond in de 21e minuut. Henk Capelle werd in het strafschop gebied van achter gevloerd, maar ar biter Arjan Bolle weigerde pertinent om de bal op de witte stip op elf me ter van de Nieuwerkerkse veste te leggen. Capelle protesteerde zo he vig, dat hij prompt vijf minuten mocht gaan rusten. Twee minuten na de vermeende strafschop scoorde An dré Weber op aangeven van Marcel van de Oude, maar nu bleek er bui tenspel in het geding. OVEZANDE - Het doek lijkt defi nitief gevallen voor zondag tweede klasser Dreischor. Doordat de ploeg van trainer Wim Kommer bij naaste rivaal Volharding een 2-1 nederlaag aan de broek kreeg en eerder Ouwcr- kerk met 3-1 won van Groede is de achterstand van hekkesluiter Drei schor op de dichtstbijzijnde ploegen Ouwerkerk en Volharding reeds vijf punten. Groede verzamelde zes pun ten meer. Bovendien speelde Drei schor een keer inecr dan alle concur renten. „Er moet nu wel een fiks wonder gebeuren willen we het nog kunnen redden", erkende Wim Kommer eer lijkheidshalve. „Dat hebben we sa men vastgesteld na de wat onfortuin lijke verliespartij bij Volharding. Het moeten winnen is nu in de nog resterende zes wedstrijden van secun dair belang. Voorop staat het willen winnen". Trainer en spelers zijn er na het missen van de laatste strohalm van overtuigd, dat de laatste zes com petitiewedstrijden in feite al als voorbereiding voor dc volgende com petitie kunnen gelden. Naast het eventueel meepakken van nog wat puntjes is het daarom vooral zaak om Bruse Boys bleef drukken, maar treffers leken uit te blijven. In de 27e minuut belandde een inzet van Henk Capelle in de handen van de SKNWK- doelman en even later schoot Rien Padmos van dichtbij naast het doel. Op vijf minuten van het einde had ook Marcel van de Oude. geen succes. Zijn schot floot voorlangs. Met nog een kleine minuut te gaan manoeu vreerde Henk Capelle vanaf de zij kant het zestien metergebied binnen op jacht naar de mogelijk allerlaatste mogelijkheid. Capelle werd aange tikt en ging neer. Resoluut besloot scheidsrechter Bolle nu wel voor een strafschop. Rien van Opijnen beslechtte het vonnis: 0-1. Bruse Boys won verdiend, maar de manier was allerminst overtuigend. Door de zege blijft Bruse Boys aan de leiding in groep A2. er zonder kleerscheuren in de vorm van boekingen of anderszins door te rollen. „Het werd in Ovezande weer eens duidelijk, dat het echt mis gaat, wan neer je eenmaal in de hoek zit waar de klappen plegen te vallen. Volhar ding kwam in het eerste half uur aan een 2-0 voorsprong. Beide treffers kwamen eigenlijk met medewerking van Dreischor-spelers tot stand", ver telt Kees Kommer, daarmee het on- fortuin van zijn ploeg etalerend. In de tiende minuut werd een ogenschijn lijk ongevaarlijk schot onfortuinlijk door Rens Conpeer van richting ver anderd. Doelman Hans Hoek lag reeds gestrekt in de hoek waar de bal leek te komen. Een kwartier later an dermaal een niet zo gevaarlijke situa tie. Een inzet caramboleerde nu via Jan Witte het doel in. „Daar sta je dan. In feite waren we niet eens de mindere, want er werd veel harder ge werkt dan tegen Tbrhole. maar even goed sta je wel met 2-0 achter". In de tweede helft speelde Drei schor met de harde wind in de rug, maar nu werd het voetballen bijna onmogelijk gemaakt door een paar enorme hagelbuien. In de vijfde mi nuut knalde Wim van de Linde op de paal. „Gaat die bal er in dan kan het allemaal nog, maar we moesten nu tot de 25e minuut wachten vooraleer de aansluitingstreffer er was. Tben ontbrak de kracht om nog door te gaan". Wim van de Linde tekende voor de tegentreffer. Na dat doelpunt beperkte Volharding zich tot het blind wegtrappen van de bal, waarbij een keer een inzet van de doellijn ge haald moest worden. „De gelijkma ker bleef uit. Vooraf hadden we ons gerealiseerd, dat we geen punt moch ten laten liggen. Het werden er twee. We hebben ons er mee verzoend, dat we het volgend jaar derde klasser zijn. maar we zullen wel onze sportie ve plicht blijven vervullen tegenover iedere ploeg". AMSTERDAM De Anne Frankstichting, het samenwerkend verzet en enkele andere organisaties hebben zondag hun „afschuw" uitge sproken over de verstoring van de vergadering van de Centrumpartij, zaterdagmiddag in het Zuidhollandse Kedichem. WINSCHOTEN - De gemeente Win schoten gaat een schadeclaim indie nen bij een drukkerij in Alphen aan den Rijn die Winschoten verkeerde stembiljetten heeft gestuurd voor de gemeenteraadsverkiezingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6