Eremedaille in goud voor afzwaaiende directrice Losgeraakte aanhanger raakt twee voetgangers 24 0% ISTA Zomertijd vanaf le paasdag 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Wijiverhuizen Uw in&uj] sQs AUSTIN ROVER DE ZIERIKZEESCHE COURANT HET Borrendamme nam afscheid van mevrouw L. de Kok Gewond bij ongeval uw Honda-dealer voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 LftJ JJatfonale en internationale verhuizingen t Emigratieverpakkingen Opslag boedels Overzeese verhuizingen ZIERIKZEE - Afscheidnemend directrice van verzor gingstehuis Borrendamme mevrouw L. de Kok werd donderdagmiddag Koninklijk onderscheiden met de ere medaille in goud behorend bij de orde van Oranje Nas sau. Mevrouw De Kok toonde zich emotioneel verrast met deze huldeblijk, waarvan burgemeester Th. H. de Meester haar tijdens een besloten receptie de versierse len opspeldde. Voorafgaand aan dit hoogtepunt zette de voorzitter van het bestuur de heer C. Bij de Vaate de vertrekkend directrice in het zonnetje. Hij deed dat met zeer weloverwo gen woorden, wetend dat mevrouw De Kok zelf geen liefhebster is van dit soort bijeenkomsten. Bij de Vaate zei deze dag met gemengde gevoelens tegemoet te hebben gezien. Het in gaan van de derde levensfase vervult, zo schetste hij, de een met vreugde, de ander ziet er tegenop. Hij wenste me vrouw De Kók in die derde levensfase in de allereerste plaats een goede ge zondheid toe. Loopbaan Vervolgens schetste hij een groot deel van haar loopbaan als hoofd van de operatiekamer in het Gasthuis te Middelburg en vanaf 1 september 1971 als directrice van Borrendamme. Spreker benadrukte de uitstekende relatie, die mevrouw De Kok had we ten op te bouwen met het bestuur, maar vooral ook met personeel en be woners. Vertrouwen en wederzijds begrip zag Bij de Vaate als onmisbare elementen daarin. Hij sprak de hoop uit, dat de ver trekkend directrice in haar nieuwe levensfase evenveel voldoening zal er varen als in haar actieve dienstjaren. Het afscheidscadeau, dat Bij de Vaate namens het bestuur aanbood, be stond uit: vier tuinstoelen, een tafel en een parasol. Advertentie mnd. financiering tegen rente OOSTERLAND CITROEN Auto Louis Goedbloed Zierikzee - 4951 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 28 MAART 1986 142ste jaargang Nr. 23905 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Dorpsplan Het dorpsplan Sirjansland, dat indertijd samen met de bewoners werd samengesteld, is thans vrijwel in zijn geheel gerealiseerd. (Pag. 2). Afscheid De gemeenteraad van Bruinisse nam tijdens de raadsvergadering van donderdagavond al vast afscheid van een drietal niet terugkerende leden. (Pag. 3). Groot feest Het eind van het schooljaar is voor de eindexa menkandidaten van de Zierikzeese Rijksscho lengemeenschap steeds aanleiding voor een groot feest. (Pag. 4). Bridgeclub De Westhoek heeft sinds enkele dagen ook een bridgeclub, die onder de vlag van de Ne derlandse Bridgebond vaart: Bridgeclub Schouwen. (Pag. 9). De tijd, met al zijn snelheid, gaat langzaam voort voor hem, die niets anders te doen heeft dan op het verlopen van de tijd te letten. Dr. Johnson Dit nummer bestaat uit 14 pagina's m WORO'f WEHP. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Stormachtige wind Vannacht toenemende bewolking en morgenochtend regen. Daarna weer opklaringen. Harde en morgen middag stormachtige wind uit zuid tot zuidwest. Minimumtemperatuur komende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 1 april: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90%. Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 6 Maapdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: west 5 Dinsdag: Wisselend bewolkt Kans or* neerslag: 70% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 29 mrt. Zon op 06.22, onder 19.08 Maan op onder 7.36 30 mrt. Zon op 07.20, onder 20.09 Maan op 01.19 onder 9.20 31 mrt. Zon op 07.18, onder 20.11 Maan op 02.48, onder 9.38 1 apr. Zon op 08.15, onder 21.13 Maan op 05.04, onder 11.32 Laatste Kwartier: 1 april (22.30) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het blijft het gehele weekeinde wisselvallig en koel met een middagtemperatuur van 9 a 10 graden. Van tijd tot tijd regent het en vooral tweede paasdag is ook een sneeuwbui niet uitgesloten. Morgen, en ook zondag is er veel wind. Dit alles wijst erop, dat de depressie-activiteit groot is. Tot mid den volgende week blijft dat zo. De computerprognoses geven aan, dat er tot dan een flinke hoeveelheid hemelwater naar beneden komt, zo'n 25 millimeter. Morgen en zondag is er niet veel zon te verwachten, 's Nachts ligt de mini mumtemperatuur rond 4 graden. Er valt af en toe een bui, en zondag zal het vooral in het zuiden van het land ge ruime tijd kunnen regenen. De wind komt uit het zuidwesten en hij is vrij krachtig maar aan de kust en op het IJsselmeer hard, komende nacht zelfs af en toe stormachtig. Advertentie Advertentie Burgemeester De Meester sprak over het vertrek van mevrouw De Kok als over een treurig gebeuren. Hij roemde met nadruk de uitsteken de sfeer, die de directrice steeds weer had weten te scheppen in Borren damme. Zo zei hij uitstekende per soonlijke herinneringen te bewaren Vervolg pagina 5 ZIERIKZEE - Het jaarlijkse paas feest gaat in 1986 gepaard met de in trede van de zomertijd. In de nacht van zaterdag 29 maart op zondag 30 maart wordt de klok om twee uur plotseling één uur vooruitgezet. Een en ander betekent, dat de nacht van de eerste paasdag een uurtje korter is, maar het hpudt tevens in, dat de avonden een uur langer worden. Tot om en nabij half tien 's avonds is het nog licht op eerste paasdag. Met assistentie van een zeventien tal turnsters van gymnastiekvereni ging Delta Sport proberen we de overgang van wintertijd naar zomer tijd in beeld te brengen. Op de bo venste foto regeert Koning Winter nog symbolisch, op de onderste foto zorgen bloemetjes van Marco de Rij ke voor een zomers tafereeltje. Burgemeester Th. H. de Meester speldt mevrouw L. de Kok de eremedaille in goud op. RENESSE - Donderdagmiddag kregen twee Duitse voetgangers in Renesse de schrik van hun leven toen een aanhangwagentje plotseling op hen afraas- de. Naast een flinke schrik leverde het voorval beide voetgangers ook nog ver wondingen op. B. de R. uit Renesse reed omstreeks 15.30 uur met zijn personenauto over de Laone. Nader onderzoek heeft uit gewezen, dat zijn aanhanger niet vol doende geborgd was, waardoor het losschoot en al zig-zaggend op de twee voetgangers afschoot. Afrastering hanger. R. liep verwondingen op en ook zijn dochter moest behandeld worden door dokter J. Flach uit Re nesse. Het meisje liep bovendien een shock op. Na de EHBO moesten beide voetgangers naar het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee waar zij na enige tijd weer wegmochten. De Duitser J. R. uit Stolberg en diens dochtèr K. R. konden niet ont komen, mede vanwege de hoge af rastering en de snelheid van de aan- Advertentie ZIERIKZEE - De bromfietser M. van der M. uit Burgh-Haamstede is donderdagmorgen omstreeks 11.45 uur licht gewond geraakt bij een on geval op de kruising Lammermarkt- Varremarkt te Zierikzee. I. V. J. uit Noordgouwe reed vanuit de Varre- markt links de Lammermarkt op, waarbij de bromfietser van links na derde. Een botsing bleef niet uit. De auto van J. heeft enige schade. Rondell Dit model is er nu ook in uw lievelingskleur. Op zoek naar uw lievelingskeuken in uw lievelingskleur? Bij uw Keukenvakman hoeft u niet lang te zoeken. Want daar vindt u de Rondell uit 't Colordesign Keuken-programma Verkrijgbaar in maar liefst 150 kleuren! Ook in uw lievelingskleur Bij uw Keukenvakman kunt u zetfs uw eigen Rondell samenstellen. Meer weten? Kom gerust kijken. Uw Keukenvakman staat u graag te woord Uw Keukenvakman doet méér voor u! De Spirt B.V. [MiBJ Kromme-Elleboog 3-5 Zierikzee Tel. 01110-2531 Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1