Ouderen moeten bezien of beloften worden gehouden Ondernemers Mol-Melkmarkt gaan actief Pasen tegemoet Zuidhoekmedewerkers kregen verkeersvoorlichting van VVN Paasviering Brouwse bejaardensoos ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Voorjaarsvergadering ANBO-Zierikzee Bijeenkomst NBvP Putmeet Scharendijke ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 maart 1986 Nr. 23904 3 Eigen vereniging opgericht Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar f 152,50; losse nummers f OflO. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW. winkels aanschaft kan - ongeacht het koopbedrag - deelnemen aan een lote rij en kansmaken op een fles wijn. Vertrouwen De kersverse voorzitter, mevrouw A. E. M. van der Klooster van de Bouwmarkt in Mol, heeft alle ver trouwen in het welslagen van de nieu we vereniging. Ze vertelt zelf, dat soortgelijke organisaties in andere straten van Zierikzee niet altijd best uit de verf kwamen, maar ziet geen reden waarom haar vereniging het zelfde lot beschoren zou zijn. „Natuurlijk kan het enthousiasme zakken, maar dat is voorlopig niet het geval. Nu zijn al 24 van de 27 on dernemers lid en ik heb er alle ver trouwen in, dat de laatste drie ook nog overstag gaan" legt ze uit. Van der Klooster benadrukt, dat het niet de bedoeling is de activiteiten van de ZOC te overlappen. Volgens haar past een 'actieve straat' binnen het ZOC-beleid, dat bijvoorbeeld tijdens de Toeristendagen inbreng van de winkeliers vroeg. Tijdens de eerste bijeenkomst, zo'n veertien dagen geleden, werden al tal van ideeën geopperd, maar de voor zitter acht het te vroeg om daarover nu al naar buiten te treden. reformeerde Gemeenten wordt zater dag 29 maart vanaf 09.30 uur in Nieu- werkerk oud papier opgehaald. De inzamelaars vragen het papier ge bundeld aan de straat te zetten. Play back De vereniging van vogelliefhebbers Kolibrie houdt zaterdag 29 maart een play back wedstrijd in het dorpshuis te Nieuwerkerk. Vanaf 19.00 uur strijden de deelnemers om de eerste plaats. Hetzelfde staat op het pro gramma voor zaterdag 19 april, waar na de winnaars van beide wedstrij den naar de finale kunnen, die voor zaterdag 17 mei op de agenda staat. Drive In Show Atlantis verleent mu zikale medewerking tijdens de drie feestelijke competities. OOSTERLAND Simavi De collecte voor Simavi heeft in Oosterland 639,25 opgebracht. De geldinzameling werd gehouden van 17 tot en met 23 maart. GOES Lesbisch De werkgroep voor lesbische vrou wen in Zeeland, Prima Donna, houdt vrijdag 4 april een ontmoetingsavond in vrouwenontmoetingscentrum Jet te Goes. De bijeenkomst duurt van 20.00-24.00 uur. Prima Donna houdt in de maanden april, mei en juni op elke eerste en elke vierde vrijdag van de maand een soortgelijke café avond. Expositie Nepal Van 11 april tot 2 mei staat de expo sitie Nepal, waar de goden onder de mensen leven opgesteld in de Grote- of Maria Magdalenakerk te Goes. De tentoonstelling is ingericht door Unicef-Nederland. Burgemeester van Goes mr. W. Blanken opent vrijdag 11 april de expositie om 17.00 uur. ZIERIKZEE - „De politieke partijen toonden veel be grip voor de problemen waar veel ouderen mee kampen. Maar nu moeten we in de gaten houden wat er van de be loften terecht komt". Dit advies klonk tijdens de voor jaarsvergadering van de ANBO-Zierikzee uit de mond van ANBO-hoofdbestuurslid de heer D. Boogerd uit Mid delburg. De heer Asma gaf een overzicht van de activiteiten, die thans de leden worden geboden, te weten: de koffie- donderdagen, het belbusje (vervoer naar en van de binnenstad op don derdag), themamiddagen, een verte genwoordiging door mevrouw J. A. van Kooten in het dagelijks bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen en regio-vergaderingen met de afde lingsbesturen op Schouwen-Duive- land. SCHARENDIJKE - In de Putmeet te Scharendijke werd een bijeen komst gehouden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Noordwelle en omstreken. De door 35 dames bijgewoonde bijeen komst werd geopend door presidente N. de Hamer-de Jager. Er was vervol gens een applaus voor de handwerk- club van de afdeling, waarvan de le den vele prijzen en eervolle vermeldingen behaalden op de hand- werkwedstrijd tijdens de provinciale vergadering op 20 maart in Goes. Na het zakelijk gedeelte was het woord aan mevrouw Padmos-Prince. Els Legemaate verzorgde een de monstratie pedicurewerk en verving daarmee de op de convocatie aange kondigde mevrouw A. G. Steendijk, die wegens ziekte verstek moest laten gaan. Voetreflex Mevrouw Padmos legde uit wat be doeld wordt met vootreflexzonne- massage. Zij maakte hierbij gebruik van een voetscelet en posters en de monstreerde haar werkwijze. Deze massages behoren tot de natuurge neeswijzen en kunnen door iedereen worden toegepast bij veelal lichte klachten, o.a. vermoeiheid, hoofdpijn en ook kiespijn. Voor meer ernstige aandoeningen blijft een bezoek aan de dokter de aangewezen weg. In de pauze bestond de gelegenheid het meegebrachte materiaal te bekij ken. Tevens kon men toekijken hoe mej. Legemaate een pedicure behan deling uitvoerde. Na de pauze de monstreerde mevrouw Padmos de Ismakogie, een vorm van gymnastiek waarbij alle lichaamspieren gebruikt worden. Door de aanwezige dames werd hieraan meegedaan. Het geboden programma op deze avond sloeg uitstekend aan. Me vrouw De Hamer dankte de beide da mes aan het slot voor de boeiende avond en bood hen een attentie aan. Hij blikte terug op het actie-comité 'Ouderen doen mee', dat voorafgaand aan de gemeenteraadsverkiezingen de hele provincie is doorgetrokken. Tijdens de belegde bijeenkomsten bleek een behoorlijke belangstelling te bestaan van zowel de afdelings besturen als van dc politieke partij en. De heer Boogerd benadrukte, dat thans de plaatselijke belangen aan de orde waren geweest, maar dat het straks in mei bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer om de pure belangenbehartiging gaat. ,,Wij oude ren hebben het sociale verzeke ringsstelsel helpen opbouwen, het geen nu wordt afgebrokkeld. Elke politieke partij zegt, dat de minima niet achteruit mogen gaan, maar hun achterstand wordt ook niet inge haald", aldus Boogerd. Inspraak Hij vestigde verder de aandacht op de verkiezingen voor de Provinciale Staten en op het feit. dat vele zaken door de provincie worden geregeld. Het afdwingen van inspraakmoge lijkheden achtte hij dan ook van be lang. Boogerd zag in deze een belang rijke taak voor het Gewestbestuur van de ANBO en wees op de behoefte aan goede vertegenwoordigers, die namens een sterke bond kunnen pra ten. ..Hoe groter het aantal leden, hoe meer macht we zullen hebben. Dit woord macht is geen vies woord, mits men het maar positief gebruikt", al dus het hoofdbestuurslid. Voorzitter van de ANBO-Zierikzee de heer H. Asma had in zijn ope ningswoord reeds gewezen op de be langenbehartiging, die ook op plaat selijk niveau kan worden verricht en hij riep de leden dan ook op het ken baar te maken als een lid problemen heeft. Een probleem, dat tijdens deze bij eenkomt direct aan de orde werd ge steld, betrof het tarief der Reini gingsrechten. Gepleit werd daar voor ouderen en alleenstaanden iets aan te doen. Dat lijkt echter niet haalbaar, daar het rijk een speciaal bejaarden- tarief verbiedt. Subsidie Geïnformeerd werd of inmiddels de 500,— werd aangevraagd, die het bejaardencomité destijds van de ge meente ontving. Dat bleek niet het geval, daar inmiddels een subsidie aanvraag ten behoeve van de ANBO werd ingediend, daar de afdeling voor hoge uitgiften staat mede in ver band met de eigen huisvesting in de Paternosterstraat. Op verzoek van één der leden werd toegezegd, dat in het volgend jaar verslag een overzicht van de fluctua ties in het ledenbestand zal worden verstrekt. Verder bestaan er plannen tot oprichting van een zangkoortje en voor de organisatie van toneelmidda gen. Het bestuur deed ook een oproep ten behoeve van de huisbezoekcom missie. Een oproep, waar direct tij dens deze vergadering response op kwam. Vanuit de vergadering werd waar dering uitgesproken aan het adres van het bestuur voor het actieve be leid. Met name de themamiddag over belastingen was zeer instructief ge bleken. Geïnformeerd werd of er niet iemand gezocht kon worden, die in de BROUWERSHAVEN - In het Ver enigingsgebouw te Brouwershaven kwamen ongeveer vijftig ouderen bijeen voor de paasviering van de be jaardensociëteit. Centraal bij de vie ring stond het Joodse paasfeest, dc Pésach, waarover ds. R. Stutvoet door middel van dia's uitleg gaf. De bijeenkomst werd veraer opge luisterd door het dameskoor onder leiding van M. H. Priem-van der Klooster; op het orgel begeleid door toekomst die belastingzaken voor de leden, die er behoefte aan hebben, te regelen. In antwoord daarop werd verwezen naar de hulpverlening, die FNV en belastingkantoor reeds bie den. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden de dames Van Beveren en Van Kooten herkozen. Het bestuur van de ANBO- Zierikzee is thans als volgt samenge steld: H. Asma (voorzitter), mevrouw R. v. d. Noord (secretaresse), J. Snij ders (penningmeester), B. van der Le lie (vice-voorzitter) en de dames Ver- tregt, Van Beveren en Van Kooten. Tijdens deze bijeenkomst werd af scheid genomen van bestuurslid me vrouw Den Haan, die zich bereid ver klaarde toch voor de ANBO te blijven inzetten. Rondvraag Tijdens de rondvraag werd geïnfor meerd of het afdelingsbestuur ook iets zal ondernemen in verband met het Provinciaal Plan Bejaardenoor den. In het Gewestbestuur zal dit na der worden besproken. Verder werd de toezegging gedaan dat traditiege trouw weer een voorjaarsreisje zal worden gemaakt. De voorjaarsvergadering werd af gerond met het spelen van een partij tje bingo. mevrouw A. W. van 't Veer uit Zonne- maire. De dominee verzorgde het ge bed en de schriftlezing Lukas 23 56b tot 24 12 cn de paasviering werd ver der ingevuld met samenzang door de aanwezigen. In samenwerking met de ANBO wordt de soosmiddag van 8 april gebruikt om informatie te ge ven over meer bewegen voor ouderen, terwijl er voor 6 mei een reisje op het programma staat. De soosmiddagen zijn om de twee weken op dinsdag middag in het Brouwse Verenigings gebouw aan de Nieuwstad. Martin Pieterman achter de tafel, tijdens de verkeersvoorlichting in De Zuidhoek. ZIERIKZEE - Sinds twee weken kent Zierikzee een nieuwe ondernemersvereniging, die onder de naam Mol- Melkmarkt door het leven gaat. De 24 deelnemende le den/ondernemers zijn allen lid van de Zierikzeese On dernemers Centrale, maar willen met de nieuwe vereni ging, die eind april bij de notaris 'van kracht' moet gaan, de winkels in Mol en de Melkmarkt extra onder de aan dacht brengen bij het publiek. Dat gebeurt vandaag, donderdag, en vrijdag en zaterdag met een zoge naamde paasactie, waarbij maar liefst 600 flessen wijn worden verloot onder het winkelend publiek. Wie zich iets in één van de deelnemende ZIERIKZEE Ska Sinds enkele maanden kent jeugd soos Brogum in Zierikzee een eigen huisband, die zaterdag 29 maart een optreden verzorgt. Maandelijks kiest de band een thema en dat is deze keer ska. De muzikale avond begint om 21.30 uur. UW Ook vorig jaar is weer een aantal vrijwilligers van de UVV-Zierikzee betrokken geweest bij de verkoop van de kinderpostzegels. De totale verkoop bedroeg 7913,25 gulden (dat is 5476,95 gulden voor de zegels en 2436,30 gulden voor de kaartenver- koop). Een en ander staat te lezen in het jaarverslag van de UVV-afdeling, dat geen bijzonderheden meldt. Alles lijkt naar wens te verlopen. Secreta resse M. van der Bijl-Salomé spreekt in het verslag van een druk jaar. EHBO De afdeling Zierikzee van het Ne derlandse Rode Kruis heeft weer een cursus EHBO afgerond. Woensdag namen J. W. F. Loubert (arts) en A. J. Kooman-den Boer de examens af. Geslaagd zijn: C. H. Muriel-de los Rios-Kouwenoord, P. M. van Nieu- wenhuize, J. M. de Bruin, G. M. F. der Weduwen-Bos, J. K. T. den Boer, Kaaysteker, M. Brouwer-Abcouwer, N. van Iersel-Bouwman, C. E. Koster, M: J. W. Berghs-Gerritze, B. O. Tim mer, M. J. J. van Mourik-de Keyzer, C. M. Krello, M. E. Vermeule, M. H. Meerse, H. J. Hillebrand en W. F. M. Westveer. Twaalf personen hebben zich aangemeld bij de colonne. BURGH-HAAMSTEDE EHBO Leerlingen van de Christelijk Na tionale School Onder de Wieken be haalden een dezer dagen het Jeugd- EHBO-diploma. A. G. van Beek-Ver beek nam de leerlingen het examen af, terwijl enkele medewerksters van de plaatselijke Rode Kruis Colonne de lessen verzorgden. Geslaagd zijn: Marcel Kats, Janneke van Beek, Sas- kia van de Broeke, Jacolien Deurloo, Silvia van der Graaf, Esther Jonker, Wendy Nieborg, Saskia Plandsoen, Petra Slaager, Ilse Slager, Corine Spaans, Christy Verton, Marlies van der Wal en Hanneke van der Zande. Collecte Tijdens de Simavi-collecte in Burgh-Haamstede hebben de geldin zamelaars 1508,55 gulden bijeen ver gaard. De 25 collectanten deden dit in de week van 17 tot en met 23 maart. ZONNEMAIRE Aquarellen In het nieuwe Meubelcentrum Paauwe te Zonnemaire exposeert Tbos de Visser uit Brouwershaven een aantal aquarellen. Er zijn zeegezich ten, stillevens, bloemen enzovoort te zien. In het verleden exposeerde ze samen met een Flakkeese studiege noot, Matthijs Mijnders, eerder op Flakkee en Schouwen. Ze rondde des tijds haar opleiding af aan de Acade mie voor Beeldende Vorming te Amersfoort, verwierf een MO-acte en gaf les aan scholen te Bruinisse, Dirksland en Middelharnis. De geëx poseerde aquarellen passen met hun tere pasteltinten goed in een modern interieur maar komen ook in een klassieke inrichting met een passen de lijst goed tot hun recht. Het ligt in de bedoeling om de komende tijd in deze regio meer te exposeren aange zien de exposante meer tijd denkt te kunnen vrijmaken om de bestaande collectie uit te breiden. De expositie duurt vanaf 26 maart tot 29 april. KERKWERVE Collecte Een 'groep van acht collectanten heeft in de week van 17 tot en met 23 maart voor Simavi in Kerkwerve 342,10 gulden bijeen vergaard. NIEUWERKERK Zending Ten bate van de zending van de Ge- Slachtoffers ZIERIKZEE - In het kader van de vormingsmiddagen, die met regelmaat worden gehouden in het werkvoorzie ningsschap De Zuidhoek, werden niet minder dan vijf verkeers-voorlichtingsmiddagen gehouden, waarvan dinsdagmiddag de laatste plaatsvond. Voor de organisa tie tekende Veilig Verkeer Nederland afdeling Schou wen, in samenwerking met de Rijkspolitie groep Schouwen-Duiveland. Het initiatief werd genomen door het kader van De Zuidhoek, in de per soon van mevrouw A. J. Padmos, hoofd personeelszaken. De produkt- ontwikkelaar van WN, Martin Pie terman en de wachtmeesters John van Moort, Erwin Scheers en Rudy Hienstra hebben voor De Zuidhoek een uniek project ontwikkeld. In de voorbereiding werd er onder meer een plaatselijke dia-serie opgeno men, met herkenbare punten met als figuranten medewerkers van De Zuidhoek. Voorts werd naast de dia's veel gebruik gemaakt van visuele hulpmiddelen als verkeersborden en reflectiemateriaal. Zelfs was er een politiebus aanwezig, compleet met toeters en bellen in bedrijf. Zowel bij de VVN als de Rijkspoli tie bestaat de indruk dat de mede werkers van De Zuidhoek zich na de voorlichting veiliger zullen voelen in het verkeer en zich ook veiliger zul len gaan gedragen. Met dit project is bewezen dat de politie niet alleen verbaliserend optreedt. Tot slot maakte Martin Pieterman bekend dat op Koninginnedag op de Beatrixweide te Burgh-Haamstede weer groots uitgepakt wordt door de VVN-afdeling Schouwen, met een zo genaamde 'botssimulator'. Dat is een apparaat waarin men de schok/klap kan ervaren als je van rijden met een snelheid van 10 km/u direct tot stilstand komt door een botsing. De ze activiteit wordt gevoerd in het ka der van de campagne Autogordel Al tijd. Het kernthema van het project was het aantal verkeersslachtoffers. In 1984 bijvoorbeeld vonden 572 voet gangers en wielrijders de dood in het verkeer. Het aantal gewonden be droeg in deze groep weggebruikers 17.489. Zowel voetgangers als wielrij ders blijken derhalve een kwetsbare groep. De wachtmeesters gingen in op de problemen in en rond Zierikzee, met name het loopstratengebied. Aan het eind van de middag werd een test afgelegd op de manier van het theore tisch rij-examen. Een deel van de groep Zuidhoekmedewerkers bij de politiebus, met rechts de twee wachtmeesters en VVN-voorlichter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3