streeknieuws Prijzen uitgereikt van PTT-slagzinwedstrijd Verbouw scholen Zonnemaire kan bijna beginnen Reünie, Deel Twee... Brouwershaven aangewezen plaats voor experimenteel bejaarden-verzorgingstehuis Prinses Julianaschool: Storm op Schouwen Weer inbraak De Nobelpoort Inbraak PZEM Commissie Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 maart 198G Nr. 23903 3 DEN HAAG - Over 1985 krijgen 515.400 zogenoemde meerjarige echte minima een eenmalige uitkering om hun koopkracht te verheft r^sn. 128.700 aanvragen voor de-uitkering zijn afgewezen. Over '84 ontvingen in totaal 658.000 huishoudens een derge lijke uitkering. Dit heeft een woord voerder van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in Heerlen maandag meegedeeld. „Het gebouw was hoognodig aan ver nieuwing toe, zowel ten behoeve van de klanten als ten aanzien van de be veiliging en de vergroting van de wer kruimte voor het personeel. Gewoon lijk duurt het zeven tot tien jaar, voordat een dergelijke aanvraag wordt gehonoreerd. We mogen dus erg blij zijn met het feit dat we het binnen drie jaar hebben kunnen rea liseren." In dat verband noemde hij het erg jammer dat de eveneens noodzakelij ke verbouwing van het bijkantoor in Bruinisse waarschijnlijk nog wel een aantal jaren op zich zal laten wach ten. Automatisering Karremans deelde vervolgens mee dat de verbouwing nog niet geheel is voltooid. Vanaf 1 april 1987 zullen al le lokethandelingen in het Zierikzee- se postkantoor worden geautomati seerd. Dat betekent dat er nog het een ander dient te worden aangepast in verband met de apparatuur. Zierik- zee is in het postdistrict Middelburg het tweede kantoor, na dat van Goes, dat geautomatiseerd gaat worden. Er staat overigens nog een verande ring voor de deur; een verandering die de Schouwen-Duivelandse PTT- ers niet zonder zorgen tegemoet zien. Het betreft de plannen tot het be stuurlijk samenvoegen van Schou- wen-Duiveland met het rayon Goes. „Doordat er dan één bestuurscen trum gevormd zal gaan worden, zit de kans erin dat er arbeidsplaatsen verhuizen naar Goes. Wij draaien nu nog geheel autonoom, inaar straks zullen de grootste bevoegdheden naar Goes gaan. De dienstcommissie (ondernemingsraad bij de PTT - red.) houdt echter de ontwikkelingen goed in de gaten", aldus Karremans. Goede service Bij het uitreiken van de prijzen constateerde Karremans dat verre weg de meeste inzendingen betrek king hadden op de goede service van de PTT. Dat was ook het geval bij de drie winnende slagzinnen. Mevrouw Priemus won de eerste prijs met: „Postkantoor, PTT-post en Postbank: een oud gezicht met een nieuwe klank." Tweede-prijswinnaar Scheele bedacht: „PTT staat steeds paraat als het om uw post of spaar- plan gaat." De derde prijs werd toege kend aan de slagzin van Bouwman: Privatisering of niet: het is allemaal service wat PTT u biedt." Stadsvernieuwing door Beter Wonen ZIERIKZEE - Woningbouwvereni ging Beter Wonen is maandag gestart met de bouw van negen huurwonin gen in de Lange Sint Janstraat in Zierikzee. Beter Wonen vervolgt daarmee haar activiteiten op het gebied van de stadsvernieuwing, die in 1976 begon nen met woningbouw in de Ven kelstraat en daarna leidden tot het vullen van gaten in de bebouwing in vele straten in Zierkzee, zoals de Mo lenstraat, Lange Groendal, Sint Do- musstraat, Wevershoek, Gat van West Noord-westen, Ravestraat, Regen boogstraat, Schuttershofstraat, Ba- gijnestraat, Breedstraat en Hoofd poortstraat. Het project in de Lange Sint Jan straat bestaat uit twee bejaardenwo ningen en zeven eengezinswoningen. Alle woningen hebben drie kamers. Het ontwerp is gemaakt door Archi- tectenburo Leo de Jonge uit Rotter dam en de woningen worden ge bouwd door Bouwbedrijf Prince uit Burgh-Haamstede. De huur van de woningen wordt gemiddeld 485,— per maand. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40.00; per jaar f 152,50; losse nummers 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW. Opzeggingen dienen een maand, voor hel einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW Gemeenteraad Brouwershaven stelt krediet van 417.500ter beschikking BROUWERSHAVEN - Na goedkeuring- door het be stuur van de bijzondere basisschool Zonnemaire, de in specteur van het onderwijs en een positief advies van de commissie onderwijs, heeft ook de gemeenteraad van Brouwershaven goedkeuring gegeven voor de verbou wingsplannen die de twee voormalige lagere-schoolge- bouwen te Zonnemaire tot een basisschoolgebouw gaan omvormen. Na de toestemming van het provin ciaal bestuur kan men aan de slag met de 417.500 gulden die de gemeen teraad tijdens zijn vergadering maandagavond voor dit doel be schikbaar stelde. 75.000 gulden hier van wordt door het rijk betaald. Hoewel de blijdschap over het feit dat het nu bijna zover is duidelijk werd geuit, plaatsten enkele raadsle den ook kanttekeningen. J. K. Goe- mans (VVD) vroeg zich af of de leerlingen-prognoses voor 1988 wel voldoende waren om de school ook dan te kunnen behouden, terwijl C. J. de Munnik (PvdA) betwijfelde of het wel juist is dat alle financiële reser ves, opgebouwd voor onderhoud, naar een school gaan. Wethouder S. Loschacot'f-de Kan ter verzekerde hem dat de reserve was bedoeld voor de twee voormali ge scholen in Zonnemaire en nu dus toch wordt gebruikt in hetzelfde ge bouw. Wat de leerlingen-prognoses betreft zei ze door de steeds verande rende voorschriften die vanuit het ministerie worden ontvangen niet eens zeker te zijn van de norm die volgend jaar zal gelden. Niettemin had ze wel de indruk dat landelijk wordt geprobeerd om in el ke kern een onderwijsvoorziening te houden. „De laatste school uit een kern weghalen? Ik hoop en denk niet dat het zover hoeft te komen". Voor de kleuterschool die straks leeg komt is nog geen bestemming gevonden. Alle suggesties die raadsleden en burgers hierover willen doen zijn welkom bij het college. Verbouwing Tijdens de verbouwings-werkzaam- heden zal een doorgang gemaakt wor den in de muur die nu nog de schei ding vormt tussen beide voormalige lagere scholen die in spiegelbeeld te gen elkaar aangebouwd zijn. De hui dige ruimtes in het middengedeelte van het gebouw worden omgebouwd tot een personeelsruimte, een klei nere) CV-ruimte en een pantry waar bij ruimte wordt gecreëerd voor een grote centrale hal en een nieuwe cen traal gelegen entree. Bij de verbou wingsplannen zijn verder inbegre pen: het aanpassen van de CV-instal- latie, het aanbrengen van spouw muur- en plafondisolatie, vernieu wing van het sanitair, verlichting en enkele interieuronderdelen terwijl ook verschillende raampartijen wor den aangepast. De verbouwings werkzaamheden zullen naar ver wachting voor de herfstvakantie zijn gerealiseerd. BROUWERSHAVEN Collecte De collecte voor Simavi die de afge lopen week in de kern Brouwersha ven werd gehouden bracht 332,— op. De organisatie was in handen van mevrouw C. A. Katsman en vijf col- Iectantyes haalden het geld op. Zij en alle gevers en geefsters worden harte lijk bedankt voor hun medewerking. Brouwershaven achter op gebied van bejaardenvoorzieningen BROUWERSHAVEN - „We moeten alles op alles zetten om de bestaande toestand voor bejaarden in deze ge meente te verbeteren want we lopen wat dat betreft ach ter bij de rest van Nederland en zelfs van Schouwen- Duiveland". CDA-raadslid R. J. van der Wekken stelde dit tijdens de gemeenteraadsvergadering maandag avond in Brouwershaven. De gehele gemeenteraad ech ter stelde zich en bloc positief op ten opzichte van het col legevoorstel om bij gedeputeerde staten de wens te kennen te geven om voor plaatsing van een verzor gingstehuis te worden aangewezen in het definitieve plan voor bejaardenoorden in de provincie Zeeland. De CDA en de GPV/SGP/RPF- fractie maakten echter wel bezwaar tegen de humanistische signatuur voor het tehuis waarvan in het college-voorstel sprake was. Volgens P. van der Meide (GPV/SGP/RPF) was het veel te vroeg om nu al te suggereren onder welke paraplu een dergelijk tehuis zou moeten worden gesticht omdat dat pas in 1988 bij de inspraakronde aan de orde is. Tévens vestigde hij de aandacht op de laatste enquête van de Stichting Zeeland waarin naar vo ren kwam dat 80% van de bejaarden een christelijke binding heeft en nie mand opgaf humanistisch gebonden te zijn. Evenals CDA-raadslid Van der Wekken drong hij erop aan om de ge wenste signatuur voorlopig niet in het voorstel te noemen maar hiernaar eerst een gedegen onderzoek te ver richten. Grotere kans „Een groot gedeelte van de ouderen in deze regio is buitenkerkelijk en die hebben in de verre omgeving geen mogelijkheid om op terug te vallen", aldus burgemeester C. Slabbekoorn die van mening was dat met een hu manistisch verzorgingstehuis een nog niet vertegenwoordigde signatuur zou worden ingevuld, een aspect dat tevens de kans op toewijzing zou ver groten. Hij schetste verder de tegenwoor dige trent om goedkopere en betere oplossingen te zoeken en was in dit verband van mening dat met een aan tal clusters van ouderen-woningen, bediend door de bestaande ambulan te zorginstanties en personen, stuk ken goedkoper gewerkt kan worden dan met de tot nu toe gebruikelijke bejaardenverzorging. Tevens zouden de burgers meer moeten worden be trokken bij de verzorging van bejaar den op basis van vrijwilligheid. Vol gens Slabbekoorn bestaat de kans dat in Zeeland op dit gebied een ex perimenteel plan ten uitvoer kan worden gebracht dat dient tot toet sing elders. „Het gaat er nu om een zo groot mo gelijke kans te creëren om een verzor gingstehuis hier te krijgen en in stand te houden", aldus de voorzitter, die met de PvdA- en WD-fractie be nadrukte dat de humanistische sig natuur een wens is en geen voorwaar de waarna werd besloten voor.15 april de wéns van het gemeentebestuur bij gs aanhangig te maken. Pleziervaartuigen VVD-raadslid M. C. J. Mol vroeg het college in de Raad van Bestuur voor de Grevelingen opnieuw het in stellen van een toegangsheffing voor pleziervaartuigen op de Grevelingen aan de orde te brengen. PvdA-raadslid C. J. de Munnik drong er bij het college op aan zich in te zetten voor het behoud van de zelfstandigheid van het werkvoorzie ningsschap De Zuidhoek in Zierik zee. Hij zag een samengaan met Goes niet zitten in verband met financiële en personele aspecten. Hoewel de PTT-dienstverlening met een postauto in Schuddebeurs door de PTT is afgewezen, verzekerde De Munnik dat de PvdA zich hierbij niet zal neerleggen. Alarmeringssysteem Hij attendeerde er verder op dat de eigen bijdrage, die bejaarden moeten betalen in het abonnementsgeld voor aansluiting op het alarmsysteem, is verlaagd tot 2 gulden per week zodat er nu geen belemmering tot deelname meer kan zijn. Gemeentesecretaris Padmos vertelde dat de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening alle ouderen in de gemeente via een brief en een persoonlijk bezoek over de mogelijkheden van het systeem gaat informeren. Met een hamerklap besloot de i'aad aan de heer L. J. van der Wielen te Brouwershaven een stuk gemeentegrond te verkopen dat achter zijn woning aan de Nieuw- straat ligt. N ZIERIKZEE - De storm met uit schieters tot windkracht tien en elf, heeft op Schouwen-Duiveland niet veel schade berokkend. Wel werd maandagmiddag een caravan van de weg geblazen op de provinciale weg bij Scharendijke, eigendom van de Westduitser L. H. H. De caravan raakte total-loss. De Zeelandbrug is gedurende 18.00 uur gisteravond tot dinsdagochtend vroeg afgesloten ge weest voor auto's met caravan. Verder werden in Zierikzee van een woning op het Havenplein enkele pannen van het dak geblazen. ZIERIKZEE - In de afgelopen nacht kreeg garage De Nobelpoort weer on genood en ongewenst bezoek. Via het forceren van een ruit werd onrecht matig toegang verschaft tot de show room, waaruit de showkast van en met autoradio's verdween, plus een kleuren tv plus videorecorder. Eige naar C. van A. schat de schade op on geveer 5.000,—. ZIERIKZEE - Via het verbreken van het hekwerk rond het terrein van de PZEM aan het Grqepeweegje, werd voor een bedrag van 500,— aan ko perdraad en kabelafval gestolen. Een en ander werd op een aanhangwagen van de PZEM vervoerd, de aanhanger is later teruggevonden in de onmid dellijke omgeving. Schade aan het hekwerk: 500,—. PTT-directeur C. Karremans: Keuze was erg moeilijk ZIERIKZEE - De slagzinwedstrijd, die de PTT Schou- wen-Duiveland organiseerde ter gelegenheid van de ope ning van het verbouwde postkantoor aan de Poststraat in Zierikzee heeft 102 inzendingen opgeleverd. De drie prijswinnaars zijn mevrouw M. Priemus-v.d. Welle (250 gulden), de heer D. Scheele (150 gulden) en de heer H. P. Bouwman (100 gulden). De prijsuitreiking vond vrijdag plaats in het postkantoor in Zierikzee. Volgens rayon-directeur C. Karre mans was het voor de drie man ster- ke neutrale jury erg moeilijk om een verantwoorde keuze te maken uit de inzendingen omdat veel inzendingen op hetzelfde onderwerp neerkwa men. Toch is men er in geslaagd om de drie winnaars aan te wijzen. In zijn toespraak tot de aanwezigen noemde Karremans de verbouwing van het postkantoor een goede zaak: ZIERIKZEE - De reünie van de Prinses Julianaschool voor LHNO te Zierik zee beleefde zaterdag in Graanbeurs en Huis van Nassau zijn tweede afleve ring. Deze grootscheepse herontmoeting tussen de huishoudschool-leerlingen van weleer werd op touw gezet in verband met het zestigjarig bestaan van de Prinses Julianaschool. Kwamen vorige week, tijdens de eerste reünie de eer ste klassers uit de jaren 1926 tot en met 1957 bijeen, dit keer was het de beurt aan hen uit de jaren 1958 tot en met 1969. Ook zaterdag bleek de opkomst weer groter dan de verwachte vierhonderd dames. Het bezoeken van de reü nie betekent voor velen het terugzien na vele jaren van vroegere klasgenoot jes en vriendinnen. Onder het genot van koffie met een bolus of een drankje worden heel wat herinneringen opgehaald en foto's van toen bekeken. De volgende twee reünie-bijeenkomsten zullen plaatsvinden op zaterdag 12 en 19 april. BURGH-HAAMSTEDE - De com missi e openbare werken van de ge meente Westerschouwen vergadert donderdag 27 maart in het gemeente huis te Burgh-Haamstede. De bijeen komst, die om 19.30 uur begint, om vat onder meer het instellen van een verkeersmaatregel voor de kruising Hogeweg-J. M. Beijelaan te Burgh en een reservering voor taxi-standplaat sen in Renesse. PTT-directeur C. Karremans (rechts) reikt de prijzen, in de vorm van een spaarbankboekje, uit. V.l.n.r.: de heren D. Scheele en H. P. Bouwman en mevrouw M. Priemus-v.d. Welle.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3