Binnen de Veste verhuist naar Raamstraat-school Storm in Zeeland Twijfels over invoering van rolemmer binnenstad Zierikzee Raad Bruinisse gaat criteria vaststellen sociaal noodfonds 24 0% ISTA Optreden Duivelands Mannenkoor AUSTIN ROVER DE ZIERIKZEESCHE COURANT Eindelijk is het zover HET de ochtenduren afscheid genomen van de buren: de bewoners van ver zorgingstehuis De Wieken. De kinderen van de groepen één en twee van de onderbouw overhandig den alle ouderen daar een fraaie paastekening en zongen enkele lied jes over eieren en haa sjes. Adjunct-directrice van Binnen de Veste mevrouw M. Speelman-Nooijen sprak dankwoorden tot de bewoners van De Wieken voor de prettige con tacten, die tussen jeugd en ouderen als buren werden onderhouden. Zij hoopte dat die eontacten met Vervolg pagina 2 Advertentie financie legen mnd. financiering tegen OOSTERLAND ZIERIKZEE - Het Duivelands Mannenkoor hield een dezer dagen haar Paaszangdienst in een goed bezette Gasthuis- kerk. Ouderling I. de Waal opende deze avond met gebed en het lezen van Psalm 98, waarover hij een korte meditatie hield. Het gastkoor deze avond was het gemengd Sebakoor uit Krimpen a/d IJssel onder leiding van G. C. v. d. Zij den, welke o.a. Psalm 128, bewerking Cl. Goudimel en My Lord, what a morning, bewerking J. Kolvers ten gehore bracht. Het Duivelands Mannenkoor onder leiding van H. Weekhout zong onder meer. Morgenzang, bewerking A. Zwijssuig en 't Is middernacht, bewerking M. Egberts. Tenslotte zongen de gezamenlijke koren Psalm 146 in een be werking van John M. Basley. Aan het einde van deze avond sprak voorzitter van het Duivelands Mannenkoor J. Brou wer een dankwoord, waarna ouderling De Waal de avond besloot met dankgebed. Organist deze avond was Adrie van As. Teriiggezien mag worden op een geslaagde zangavond. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 25 MAART 1986 112ste jaargang Nr. 23903 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Tentoonstelling Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee opende een tentoonstelling in het kader van ..Zeeland helpt Nepal" in de Vierschaar. (Pag. 2). Aangewezen plaats De voltallige gemeenteraad van Brouwersha ven is van mening, dat de Smalstad de aange wezen plaats is voor een bejaarden-verzor gingstehuis. (Pag. 3). Grafisch werk In de Bewaerschole in Burgh-Haamstede ex poseert de kunstenaar Frank Oudshoorn nog tot en met zaterdag 5 april grafisch werk. (Pag. 4). Tweede zege In de serie bowlingtoernooien in bowlingcen trum Renesse boekte Jacob Stoel voor de tweede keer op rij een fraaie overwinning. (Pag. 11). Door onderlinge hulp kan nood de nood verdrijven, gelijk een koude hand een and're warm kan wrijven. Rückert Dit nummer bestaat uit 12 pagina's m WORDT WEBR. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Opklaringen Opklaringen en eerst een enkele bui. In de middag droog. De westen wind is meest 5 Beaufort, aanhou-' dend fris. Minimumtemperatuur ko mende nacht 2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 29 maart: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuid 6 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 6 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 907r Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 26 mrt. Zon op 06.29, onder 19.02 Maan op 19.45, onder 6.50 27 mrt. Zon op 06.27, onder 19.04 Maan op 21.14, onder 7.03 Volle Maan: 26 maart (04.02) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het veranderlijke weer, waarin regen, hagel- en sneeuwbuien worden afgewisseld door korte maar felle opklaringen, duurt ook morgen voort. Vannacht kan. tijdens die op klaringen, een minimumtempera tuur van even boven het vriespunt worden bereikt. Aan de grond zal het plaatselijk vriezen. Morgen overdag lopen de thermo meters op tot een maximumwaarde van een graad of acht. Er is nog steeds behoorlijk wat wind. Hij komt uit west tot zuidwest, en hij is matig tot vrij krachtig, langs de kust en op het IJsselmeer krachtig tot hard. Het gezegde „maart roert zijn staart" is dit jaar zeker van toepas sing. Het weer blijft tot en met Eerste Paasdag wisselvallig en winderig, met maartse buien en donderdag waarschijnlijk opnieuw een wat gro ter regengebied. ZIERIKZEE - Ze waren best een beetje zenuwachtig maandagmiddag; zelfs de cavia sprong nerveus door zijn kooi; ze zouden hem toch niet vergeten mee te nemen? De vierjarige Eva had 's ochtends in haar bed al een eigen verzonnen lied gezongen: „Juffrouw....ik heb geen stoeltje meer". Eindelijk is het zover: openbare basisschool Binnen de Veste verhuist naar het vernieuwde schoolgebouw in de Raamstraat. Eindelijk is het zover: Binnen de Veste verhuist naar de vernieuwde school in de Raamstraat. De kinderen van de onderbouw verhuisden dapper mee en droegen zelf hun stoeltjes de auto's in. Maandagmiddag verhuisde de on derbouw uit het gebouw van de voor malige Nutskleuterschool. De leer- lingetjes zelf werden intensief betrokken bij deze voor hen ingrij pende gebeurtenis. Tijdens de verbouwing van de school in de Raamstraat waren ze al eens een kijkje wezen nemen in hun toekomstige huisvesting. Het zag er naar uit, dat ze daar weldra hun in trek konden nemen. Door de vorstpe riode moest de verhuizing echter toch nog even worden uitgesteld, maar nu is dan toch het moment daar. Dat de verhuizing in aantocht was, bleek overigens al uit het steeds kaler wor den van de anders zo sfeervolle loka len van juffrouw Maijke en juffrouw Hildegard. Afscheid Voordat de 'onderbouwertjes' maandagmiddag zelf hun stoel naar de verhuisauto's droegen, werd er in Burgers stellen hun vragen tijdens info-avond in Graanbeurs ZIERIKZEE - Wie zijn oor te luister heeft gelegd bij de informatieve avond van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland in verband met de invoering van de rolemmer in het centrum van Zierikzee, heeft nogal wat twijfel en afkeuring kunnen bespeuren. De Zierikzeese binnenstad stond volgens bestuurder P. de Rijke al te boek als moge lijk het meest problematisch gebied, waarbij vooral het ontbreken van achteruitgangen debet zijn aan de proble men. In tegenstelling tot eerdere infor matiebijeenkomsten bleven vragen over de kosten deze keer achterwege. Het was vooral de kleine 120 liter rol emmer, die bij het dertigtal bezoe kers van de avond in de Graanbeurs te Zierikzee nogal in de smaak leek te vallen. Verschillende vragenstellers zagen zichzelf nog niet met de grote emmer (240 liter) door de huiskamer naar het trottoir gaan om van het vuil af te komen. Bekend „Uw probleem is ons bekend. We 'nemen het mee en u hoort nog van ons", was het meest gegeven ant woord door de bestuurders van de Reinigingsdienst W. den Boer (voor zitter), P. de Rijke en directeur J. Landman. Dat zat enkele aanwezigen niet lekker en die maakten dan ook duidelijk meer een concrete oplos sing verwacht te hebben. „On2e pro blemen waren toch bekend. De video filmpjes vind ik aardig, maar daar kom ik niet voor", aldus een spreker. Evenals voorgaande bijeenkom sten kwamen ook de mogelijke be zwaren voor bejaarden aan de orde. Is een ouder iemand nog wel in staat om met een grote rolemmer overweg te gaan? De Rijke zei daar alle ver trouwen in te hebben en wees op de mogelijkheid van de kleine rolem mer, die volgens hem alleen in uiter ste gevallen gegeven moet worden. Landman legde uit, dat de kleine niet in het systeem past en een extra belasting van het personeel bete kent. Een typisch Zierikzees binnenstad probleem was het aanzicht van de grauwe bakken langs de huizen. Een vragensteller wilde aandacht voor zijn aversie tegen het plaatsen van rolemmers tegen zogenaamde blinde muren. Ook het plaatsen van ge meenschappelijke containers, met of zonder cocon, riep enige twijfel op. Vanavond, dinsdag 25 maart, wordt weer in de Graanbeurs een gelijke bijeenkomst gehouden voor de inwo ners van de Zierikzeese binnenstad. Evenals bij de maandagavond toege hoorde bewoners, zal vanavond ook geen concreet antwoord op tafel wor den gelegd. ZIERIKZEE - Maandagmiddag zijn in Zeeland diverse caravans gesneuveld in de straffe zuidwester storm, die volgens het KNMI in Vlissingen uitschie ters bereikte van 61 knopen vergelijkbaar met een ruime windkracht 11). In Biggekcrke (Walcheren) veroorzaakte een uit de koers geraakte caravan een kettingbotsing, waarbij enkele personenauto's betrokken waren en een vrachtauto die in de sloot belandde. In de open vlakte naar de Zeelandbrug moesten ook diverse caravans het ont gelden. Ze werden zwaar beschadigd en konden niet verder rijden. Het scheepvaartverkeer op de Westerschelde en de rede van Vlissingen had ook problemen met de harde loind. Sleepboten wisten op drift geraakte schepen weer zonder schade naar hun plaats terug te brengen. Raadsvergadering donderdag 27 maart De raad wordt gevraagd in te stem men met een verlenging van huur overeenkomst van een gedeelte van BRUINISSE - De Bruse raadsheren zullen zich komen de donderdagavond buigen over de vaststelling criteria voor toepassing sociaal noodfonds. In het fonds (na goed keuring van gs) een bedrag van 5.000,dat de nood van enkele burgers zal kunnen lenigen. De voorgestelde verordening stelt dat in principe elke inwoner in aan merking kan komen voor een uitke ring van het fonds. De bijdrage is er op gericht de persoon in kwestie in staat te stellen zelfstandig in zijn of haar bestaan te voorzien. Om in aan merking te komen voor een bijdrage zullen alle financiële omstandighe den worden doorgenomen en moge lijk voorwaarden worden gesteld. De aanvragen worden ingediend bij bur gemeester en wethouders of bij de ISD. het haventerrein aan Industrie- Coating Zeeland bv, met twee jaar a raison van 500,— per jaar. Ter verkrijging van een bijdrage uit het provinciaal fonds stads- en dorps vernieuwing, dient een meerjaren programma te worden ingediend, waaruit blijkt welke activiteiten de komende vijf jaar voornemens zijn, plus een raming van kosten en op brengsten. Dit programma wordt ter goedkeuring voorgelegd. Daaruit valt op te maken dat onder meer de Vervolg pagina 2 j K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1