mm WIK-damesformatie met enig fortuin naar halve buit tegen De Meeuwen Christian van de Riet met twee overwinningen uitblinkster ZV Onderdak Alfred Stins wint op vlinderslag Brouwershaven laat kansen liggen en verliest WIK laat winst glippen in Cadzand Duiveland blijft meedoen na 0-3 winst Renesse in slecht duel toch superieur naar winst Zonnemaire kan niet scoren bij Volharding TOTO Dreischor op eigen veld zoekgespeeld door koploper Z1ER1KZEE - Han Berger en Groningen hebben hun nek niet willen uitsteken bij Ajax. Met een tegenstander die niet wenst mee te werken aan de glorie van de Ajacieden, hebben de Amsterdammers het moei lijk. De winst werd tenslotte een kwartier voor tijd vastgelegd door Va nenburg, die Cruijff eigenlijk al naar de kant had willen halen. Ajax speelde zonder de geblesseerde Van Basten. Door de treffer van Vanenburg werd de achterstand van de Amsterdammers op de aanstaan de kampioen ten minste niet nog verder vergroot. PSV won in En schede, na een achterstand van 0-1, gladjes met 3-1. Sinds 1967 haalde PSV slechts twee keer in het Diekman-stadion de volle winst. Zondag startte Twente voor een nieuwe stunt Het werd 1-0 door de Fin Lipponen. Na Valke's gelijk maker speelde de koploper gerou tineerd naar de winst via Gullit en McDonald. In de acht wedstrijden van de eredivisie - NEC-Feijenoord werd afgelast - viel weinig te genieten. Drie wedstrijden eindigden ip 0-0. Sparta-AZ, Utrecht-Eagles en Haarlem-Roda JC. Bij Sparta was doelman Van Noortwijk vervan gen door De Goey. De aanval werd daar niet productiever door. AZ sprokkelde zo weer een puntje mee. Bij Utrecht-Eagles speelden niet de slechtste elftallen van de eredivisie een van de slechtste wedstrijden. Bij Haarlem-Roda JC botsten twee geesten. Het pu bliek was ontevreden, de trainers tevreden. FC Den Bosch deed de beste zaken voor de vierde plaats op de ranglijst. Deze positie geeft recht op Europees voetbal als PSV kampioen wordt en Ajax de beker wint. Scholten (2), Kaiser en Van Nielen deden Den Bosch de flater van vorige week tegen VVV verge ten. Excelsior greep de kans aan de gradatie te ontkomen door MVV met 1-0 te verslaan. De Limburger Raeven maakte het gouden doel punt tegen de negatief spelende Maastrichtenaren. Fortuna S speelde zaerdagavond tegen VVV de laatste Limburgse derby en bleef in de complete reeks tegen provinciegenoten ongeslagen. Thuis tegen VW werd het een ma gere 1-1. Hoyer zorgde voor 1-0, Van Rosmalen maakte gelijk. Er werd bij de acht wedstrijden spor tief gespeeld: slechts vier gele kaarten. De publieke belangstel ling was op zes plaatsen zeer klein. In totaal kwamen 51.150 toeschouwers. Daarvan zaten er 18.500 bij Ajax-FC Groningen en 10.000 bij FC Twente-PSV. Excelsior-MVV 1-0; Sparta- AZ'67 0-0; FC Twente-PSV 1-3; Ajax-FC Groningen 1-0; Fortuna S-FC VVV 1-1; FC Den Bosch- Heracles 4-0; Haarlem-Roda JC 0- 0; FC Utrecht-Go Ahead Eagles 0- 0; NEC-Feijenoord afg. PSV 22 19 2 1 40 67-13 Ajax 23 18 1 4 37 89-23 Feyenoord 21 15 2 4 32 50-27 Den Bosch 23 11 6 6 28 39-22 Fortuna S 22 9 7 6 25 33-30 Roda JC 23 10 5 8 25 50-36 Groningen 23 10 4 9 24 32-30 Utrecht 22 9 5 8 23 29-29 Sparta 22 6 9 7 21 30-42 AZ'67 23 7 7 9 21 27-44 GA Eagles 23 8 4 11 20 29-41 Haarlem 21 7 5 9 19 33-35 VVV 22 8 3 11 19 28-41 FC Twente 22 6 6 10 18 23-43 Excelsior 23 6 3 14 15 24-38 MVV 23 4 6 13 14 26-46 NEC 21 4 3 14 11 19-46 Heracles 23 3 4 16 10 21-63 Eerste divisie Emmen-RBC 0-0; FC Den Haag- DS'79 3-3; PEC Zwolle-Vitesse 6-1; SC Cambuur-Telstar 1-3; Willem II-RKC 2-2; Helmond Sport-Hee- renveen 1-1; Eindhoven-De Graaf schap 0-1; Veendam-SVV 3-1; Vo- lendam-NAC 2-0. Den Haag 21 16 5 0 37 52-19 PEC Zwolle 21 14 4 3 32 46-15 Willem II 22 12 6 4 30 49-33 RKC 21 11 6 4 28 40-26 Telstar 22 9 7 6 25 29-30 Volendam 21 9 6 6 24 38-34 Graafschap 22 8 8 6 24 42-36 Veendam 20 9 5 6 23 30-21 NAC 20 8 6 6 22 36-31 Helm. Sp. 22 8 5 9 21 34-32 SVV 22 6 7 9 19 36-44 Wageningen 20 7 4 9 18 29-34 Vitesse 22 5 7 10 17 25-43 RBC 21 4 7 10 15 25-33 Emmen 21 4 7 10 15 16-27 Eindhoven 21 6 3 12 15 21-39 Heerenveen 21 3 7 11 13 22-37 Cambuur 21 1 10 10 12 17-34 DS'79 19 2 6 11 10 21-40 FC Den Haag eerste periodekam pioen, Willem II tweede periode kampioen. Conny van de Velde komt een fractie te laat. De keeper van De Meeuwen grijpt in, terwijl aanvoer ster/uitblinkster Ella Davidse de zaak gade slaat. KERKWERVE - In de eerste klas van de damesvoetbalcompetitie kwamen de formaties van WIK en De Meeuwen op sportpark De Vospit in Kerkwerve een 1-1 gelijkspel overeen. Met dit resultaat mocht zeker de ploeg van trai ner/coach Danny de Vos niet ontevreden zijn, omdat de gelijkmaker van de Kerkwerfse dames werd gescoord met een zeer duidelijk buitenspelluchtje eraan klevend. De ploeg verdiende de puntendeling evenwel, omdat met de moed der wanhoop werd gewerkt aan de totstandkoming van dit aardige re sultaat. Door het verdiende competitiepunt steeg de Kerkwerfse ploeg naar de op twee na onderste plaats. Het Axelse AZVV moet zich inmiddels defini tief met de staartpositie tevreden stellen, maar ook Nieuwdorp neemt nu een positie in beneden WIK. KAPELLE - In zwembad Groenewoud in Kapelle werd de vierde competi tiewedstrijd voor niet-startvergunninghouders afgewerkt. Hieraan werd door een aantal leden van zwemsportvereniging Onderdak deelgenomen met zeer wisselend succes. Bij de meisjes tot veertien jaar boekte Christian van de Riet twee overwinningen, terwijl Alfred Stins bij de jongens tot twaalf jaar een zege boekte, hetgeen overigens de enige drie Onderdak-overwinnin gen betekenden. Magertjes is zeker het gegeven, dat maar liefst negentien Onderdak-starts na de finish een diskwalificatie opleverden. Naast de over winningen van Christian van de Riet en Alfred Stins was er slechts een hand jevol aardige resultaten. WAARDE - De competitie zit er waar het Brouwershaven betreft de finitief op na de teleurstellende 3-1 nederlaag bij Waarde. Het betekende de vijfde nederlaag in de eerste vijf tien wedstrijden van de competitie, een aantal waarmee zeker niemand rekening had gehouden. Na de nipt gemiste promotie van het vorige sei zoen gold Brouwershaven dit seizoen als een van de voornaamste kandida ten voor een van de eerste twee plaat sen, maar die favorietenrol kon de ploeg van trainer Kees Kommer van af het prille begin van de competitie niet waarmaken. De ploeg scoorde nog wel aardig en produceerde met veertig treffers het dubbele aantal doelpunten van Dui- veland, maar verdedigend sprong de ploeg niet al te zorgvuldig om met de degelijkheid. Met 28 tegendoelpun ten doet de ploeg nauwelijks onder voor de staartploegen Borssele, Cad- zand en Spui. Belangrijk in dat laat ste gegeven is zeker het afhaken van voorstopper Leo Nou wen, waardoor de organisatie in verdedigend opzicht een fikse knauw kreeg. In aanvallend opzicht is het wegvallen van Flip Bo- kelaar een fikse handicap. Wanneer de ploeg in dezelfde hoeveelheid ge scoord zou hebben als het vorig jaar het geval was geweest, dan zouden de 28 tegentreffers beslist niet hebben kunnen deren, maar ook daar liet Brouwershaven het afweten. De ploeg groeide dit seizoen uit tot 'kampioen-kansen missen' en dat was bij Waarde ook weer het geval. In de goedgespeelde eerste helft was Brou wershaven de tegenstander ruim schoots de baas. In de eerste twintig minuten kwam René Roon twee keer alleen voor de vijandelijke doelman, maar in beide gevallen miste hij na de slotman omspeeld te hebben, zijn doel. Waarde deed het dienaangaande beter. Twee keer omzeilden de voor- waartsen de niet dichtklappende bui- tenspelval en beide keren was het raak, zodat het scorebord na 27 minu ten 2-0 aanwees. In de eerste minuut van de tweede helft leek Brouwershaven zichzelf toch nog mogelijkheden te scheppen, toen Martin Quist doelpuntte, maar vijf minuten later was de wedstrijd gespeeld, toen Waarde de marge weer op twee bracht: 3-1. Brouwershaven bleef het betere van het spel houden, maar doelpunten zaten er niet meer in. ,,Het seizoen is nu echt helemaal voorbij. We gaan maar wat werken aan het volgende seizoen en mis schien is er nog wat te doen in het be kertoernooi", verzuchtte Kees Kom mer na de teleurstellende 3-1 nederlaag. CADZAND - Opnieuw moest het Kerkwerfse WIK in de tweede klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal een nederlaag incasseren. Door met 2-1 te verliezen bij het Zeeuwsvlaam- se Cadzand is de ploeg zelfs in degra datiegevaar beland, al is er nog vol doende respijt om zich in veiligheid te spelen, maar dan zullen Kees Ber- revoets en de zijnen wel van tijd tot tijd wat puntjes moeten pakken, iets wat de ploeg verleerd lijkt te zijn. ,,We hebben in Cadzand de winst la ten glippen", erkende de WIK-trainer. ,,We speelden in de eerste helft tegen wind in een goede partij, maar de ploeg zakte in de tweede helft te leurstellend ver terug. Dat is onbe grijpelijk, zeker omdat we op dat mo ment nog voor stonden". WIK kreeg al direct na het beginsignaal puike mogelijkheden. Uit een vrije trap van Leen Post kreeg Joost Rotte in ideale positie het leer verkeerd op de pantoffel en even later trok hij de bal voor het Cadzandse doel langs. In de twintigste minuut stond hij aan de basis van de openingstreffer. Nu nam hij de vrije trap en Han van de Sande rondde knap af: 0-1. Verder dan de fraaie treffer van Van de Sande kwam de ploeg in het eerste bedrijf niet, maar doordat in de tweede helft met de felle wind in de rug gespeeld mocht worden, was de mening gerechtvaardigd dat met een positief resultaat kon worden af gesloten. Niets was echter minder waar. De ploeg zakte ontstellend weg en kreeg niet een echte kans meer. Cadzand profiteerde gretig. In de ne gende minuut profiteerde de thuis ploeg van een enorm misverstand in de Kerkwerfse defensie en tien minu ten voor tijd was een ongelukkig mo ment van doelman Leo van den Ou den de oorzaak van het uiteindelijke verlies. Van den Ouden trapte bij een doeltrap in de grond, waarbij de bal precies in de voeten van een Cadzand- speler belandde. Deze bedacht zich geen moment en prikte de bal met een lob over de WIK-doelman in de touwen: 2-1. De groenwitte brigade had niet meer de kracht om iets terug te doen. HOUTEN - Ongeveer de helft van de circa 5000 werknemers van parti culiere beveiligingsbedrijven krijgt als gevolg van een verbetering van de salarisstructuur loonsverhogingen van 10 tot 15 procent. Dit is volgens de unie BLHP het belangrijkste re sultaat van de onlangs afgesloten nieuwe landelijke CAO voor beveili gingsbedrijven. De loonsverbetering is een gevolg van de honorering van betere opleidingseisen in het beveili gingsbedrijf. WOENSDRECHT - Onbekenden hebben vrijdagochtend vroeg onge veer vijftig meter van het hekwerk rond de vliegbasis Woensdrecht gron dig vernield. Negentien ijzeren palen werden net boven de grond afgezaagd aan de noordzijde van het militaire terrein. De schade wordt op enkele duizenden guldens geraamd, zo liet een woordvoerster van de vliegbasis weten. In de eerste helft gaven De Meeu wen en WIK elkaar ogenschijnlijk niet zo erg veel toe, al had de Zoute- landse equipe in grote lijnen zicht baar wat meer ervaring in te bren gen. Met name laatste man Ella Davidse domineerde nadrukkelijk in de bezoekende equipe. Met afstand bleek zij over de meeste kwaliteiten op voetbalgebied te beschikken. Geen wonder, dat zij reeds geruime tijd deel uitmaakt van de Zeeuwse damesploeg. In de achtste minuut moest keepster Loes Kotoun goed in grijpen op een inzet van Elvira Wattel en na twintig minuten ontstond de enige Kerkwerfse mogelijkheid, toen Jos van Langeraad op de Zoutelandse keepster schoot. Het leer carambo leerde het veld weer in voor de voeten van Inge Hubregtse, die de bal even wel niet goed ondercontrole kon krij gen. Vijf minuten voor het rustsig- naal kreeg Conny van de Velde nog een kansje en twee minuten later prikte Monique Berrevoets een inzet nipt naast. Op slag van rust kwam De Meeuwen alsnog verrassend op voor sprong, toen Elvira Wattel keeper IxDes Kotoun verraste. In de tweede helft ontketende De Meeuwen aanvankelijk een nog gro ter offensief, maar de Zoutelandse ploeg slaagde er niet in om de Kerk werfse defensie met laatste man Christel Meerdink en de twee van het Nieuwerkerkse SKNWK overgeko men speelsters Saar Tbrensma en Maaike 't Mannetje te verschalken. Acht minuten voor het laatste fluit signaal kwam WIK uit een van de spaarzame tegenacties, die voorna melijk geleid werden door de zeer ij verige Conny van de Velde, naastzij. Jos van Langeraad nam een hoek schop, die volkomen leek te misluk ken, maar alsnog bij Nel Bevelander terechtkwam. Zij gooide het leer in een keer in de doelmond, waar Moni que Berrevoets in een keer verlengde. Zij stond bij haar actie evenwel me ters buitenspel. In de slotminuten zette De Meeuwen alles op alles om alsnog de volle buit te pakken, maar WIK stond dat niet meer toe en sleep te het 1-1 gelijke spel over de meet. AMSTERDAM - Een 31-jarige man heeft vrijdagmiddag in het stedelijk museum in Amsterdam met een stan- leymes een schilderij van Barnet- Newman beschadigd. De politie, die dit later meedeelde, arresteerde de man, die eerst was overmeesterd door een suppoost. AMSTERDAM - De bankwerkge- vers hebben vrijdagavond met de bij de vakcentrale MHP aangesloten unie BLHP en VKBV (de Vereniging van Hoger Personeel bij de Banken) een akkoord bereikt over een nieuwe CAO. Het bankbedrijf telt ongeveer 1000.000 werknemers. MIDDELBURG - Op liet terrein aan de Middelburgse Kruitmolen- laan is Dauwendaelc er niet in geslaagd om Duiveland de derde opeenvolgende nederlaag te bezor gen. Na het verlies tegen SVD en Kats hervond de ploeg van trainer Ed van Lent zich door met 0-3 te win nen en daardooi^alsnog in de race te blijven voor promotie naar de eerste klas van de zaterdagse afdelings competitie. Met Wissenkerke en GPC moet Duiveland daarvoor in de slot fase van de competitie knokken. Twee ploegen mogen de overstap ma ken. In een redelijke wedstrijd kwam Duiveland na twintig minuten op voorsprong, toen bij een aanval over links Kees Stouten binnen het vijan delijke zestien metergebied werd vastgehouden en hijzelf vanaf elf me ter mocht aanleggen. De Middelburg se doelman moest het antwoord schuldig blijven: 0-1. Na de ope ningstreffer verzuimde Duiveland door te drukken, maar ging de ploeg daarentegen over tot het consolideren van de kleine voorsprong. Hierdoor kon Dauwendaele min of meer het initiatief overnemen, zonder daarbij evenwel gevaarlijk te worden. In de tweede helft pakte Duiveland de zaken wat fanatieker aan. Na acht tien minuten had dit fanatisme suc ces. Een enigszins fortuinlijk mo ment leverde de tweede Oosterlandse treffer op van de voet van Jan-Kees de Jonge. Duiveland kon nu aanzien lijk vrijer gaan voetballen. Na 25 mi nuten moest Kees Stouten zich laten vervangen door Hans van de Werf, die na tien minuten prompt de derde treffer voor zijn rekening nam (0-3). ,,We hebben de kans om te promove ren nog in eigen hand", erkende Ed van Lent. „Weliswaar staan we drie punten achter op GPC, maar relatief staan we er beter voor, omdat we twee keer minder speelden". In de nog komende acht wedstrijden speelt Duiveland zes keer thuis, terwijl GPC en Spui nog moeten worden be zocht. Met name de uitwedstrijd te gen GPC is van het grootste belang, maar ook de ontmoeting Wissenker- ke-GPC moet nog worden afgewerkt, zodat nog van alles mogelijk is. RENESSE - Renesse staat na de 4-0 overwinning op Middelburg V met een been in de tweede klas. De ploeg van trainer/coach Kees van Dijk heeft nu vijf punten meer dan het nietspelende Cortgene, dat welis waar een keer minder speelde dan Renesse, maar dit duel dan nog wel in winst moet omzetten vooraleer wat van de achterstand kan worden afgeknabbeld. Normaal gesproken moet Renesse in staat geacht worden om de positieve marge over de finish te brengen. Middelburg V bood Renesse weinig mogelijkheden om er een aardig duel van te maken. De hoofdstedelingen beperkten zich tot het zo laag moge lijk houden van de nederlaag. Bijna consequent bleven de Middelburgers massaal voor de eigen veste hangen en werden er nauwelijks pogingen ondernomen om iets positiefs in op bouwend opzicht te verrichten. Een groot deel van de tweede helft wei gerde Renesse daarom dan ook om de aanval te zoeken, waardoor het pu bliek totaal niets meer te zien kreeg. Voordat het zover was scoorde de thuisploeg evenwel reeds vier keer en was de buit ruimschoots binnen. In de twintigste minuut opende eilande- lijk topscorer Leen Rademaker de score en tien minuten later verdub belde Marco de Feiter met een fraaie treffer de marge. Vlak voor rust had andermaal Leen Rademaker succes en in de beginfase van het tweede be drijf doelpuntte Ico Mees voor de vierde keer, waarna beide ploegen de wedstrijd op slot draaiden en er to taal niets meer te zien was wat op eni ger wijze met voetbal te maken had. De twaalfde Renesser zege van het seizoen kwam geen moment in ge vaar. OVEZANDE - Zonnemaire slaagde er zondagmiddag niet in om met de volle buit terug te keren van de uit wedstrijd bij Volharding II. De ploeg van trainer Jaap van Huizen was ge durende 98% van de tijd in de aanval, maar was niet bij machte om de Ove- zandse doelman ook maar een keer te passeren. Omdat de thuisploeg dat ook niet deed, eindigde het duel zo als het begon: 0-0. In de eerste helft speelde Zonne maire met de felle wind in de rug, maar de ploeg kwam niet verder dan een paar kleine kansjes, omdat er bij zonder veel balverlies werd geleden. Na een half uur moest Stoffel Duin- houwc het veld verlaten, toen hij pre cies in de baan van een door zijn ploeggenoot Niek van Putten gelost schot verscheen en het leer in het ge zicht kreeg. Rien Visser kwam voor hem in het veld. Volharding kreeg een goede kans, toen Wim Brouwer te zacht te rugspeelde, maar de Ovezandse aan val verprutste de mogelijkheid. In de tweede helft domineerden de bezoe kers voortdurend. De thuisploeg kwam nog slechts een keer over de middenlijn, maar hoefde desondanks geen treffers toe te staan. Ondanks hard werken, leverde veelal te gefor ceerd aanvalsspel geen scores op. In de 35e minuut moest Piet Stouten zich nog geblesseerd laten vervangen door Jan Kaspers, hetgeen in feite het enige memorabele Zonnemaire-feit werd Op de 50 meter rugslag in de leef tijdsgroep tot veertien jaar werd Christian van de Riet winnares in 37,5 sec.waarmee zij clubgenote Kim van den Hoek ruimschoots voorbleef, maarzij eindigde in 41,4 sec. als twee de. Andrea Klap noteerde in 42,9 sec. Haarlem-Roda JC X Fortuna S-FC VVV X Ajax-Groningen X FC Twente-PSV X Sparta-AZ'67 X Excelsior-MVV X NEC-Feijenoord X Utrecht-GA Eagles X Volendam-NAC X Eindhoven-Graaf sch. X Willem II-RKC X Emmen-RBC X Toto De juist ingevulde kolom in de sporttoto ziet er als volgt uit: 3 - 3 - 1 -2-3-1-2-3-1-2-3-3. Deelnemers: 40.205. Inleg: 182.043,-. Prijzengeld: 86.471,- Toto-gelijk De winnende wedstrijden in toto- gelijk zijn: 5-8-14-15-22. Toege voegde wedstrijd: 4. Deelnemers: 4379. Inleg: 19.694,-. Prijzenbedrag: 14.766,-. Lotto De winnende getallen in de lotto zijn: 8 - 9 - 11 - 13 - 35 - 38. Reservege tal: 26. Deelnemers: 550.242. Inleg: 2.523.822,-. Prijzengeld: 1.258.410,-. Cijferspel De uitslag van het cijferspel is: 645781. Deelnemers: 243.638. Inleg: 365.457,-. Vaste prijzen. DREISCHOR - Het begint er steeds problematischer uit te zien voor het in de tweede klas van het zondagse afdelingsvoetbal debuterende Drei schor. Na de fikse 1-7 afstraffing op sportpark De Mol tegen koploper Tbrhole neemt de ploeg van trai ner/coach Wim Kommer de laatste plaats in met schamele vijf punten uit vijftien ontmoetingen. In de laat ste zeven ontmoetingen moet de for matie uit Dreischor een gat van mini maal zes punten dichten om zeker te zijn van handhaving en dan mag mikpunt Groede geen punten meer pakken. Er is een mogelijkheid om met min der winst te ontsnappen. In dat geval zal KNVB-vierde klasser Lewedorpse Boys zich ten koste van het Sint Wil- lebrordse SVW '67 moeten handha ven. Dan immers degraderen er slechts twee afdelings tweede klas- sers in plaats van de drie, waarmee vooralsnog rekening wordt gehou den. In dat geval hoeft Dreischor zich louter voorbij Volharding en Ouwer- kerk, die beide drie punten meer ver zamelden, te worstelen. Ook dan ech ter staat de ploeg een fikse klus te wachten, maar vooralsnog gelooft Kommer, die ook het volgende sei zoen bij Dreischor blijft werken, zo als zondagmiddag werd medege deeld, dat het mogelijk moet zijn om een geslaagde greep naar klassebe- houd te doen. De afstraffing, die Dreischor van Terhole te verwerken kreeg geeft de ze mening overigens weinig grond om te geloven. Dreischor leverde een bar slechte partij af. „Het loopt niet, vooral aanvallend niet. We hebben vooral in de beginfase van de compe titie te veel aan kracht moeten inboe ten. Allereerst het vertrek van Wer ner Kafoe naar Zierikzee en later de langdurige blessures van Piet de Jong en Iman Wesdorp", stelde Kom mer vast. Na een korte terugkeer lijkt het seizoen voor De Jong voor bij, terwijl Iman Wesdorp na zijn come back nog niet optimaal functio neert. Door het aanvallende falen komt de defensie voortdurend onder zware druk. die op een gegeven mo ment te zwaar wordt, waarna de te genpartij doordrukt. Terhole had de scorende draai snel te pakken, waar na de ploeg met de regelmaat van de klok de score opvoerde. Via 0-3 bij rust werd het in de tweede helft 0-7. vooraleer Chris Tbttero zeven minu ten voor tijd de spreekwoordelijke eer kon redden. de vierde plaats en Kristen van Ber- chem eindigde nog net binnen de eer ste tien in 46,4 sec. Marieke Zwart, Mieke Bouwman en Jolanda Jonkers eindigden lager. De tweede zege van Christian van de Riet noteerde zij op de 50 meter vrije slag, die zij voltooi de in 33,8 sec. Kim van den Hoek ein digde in 36,4 sec. als vijfde, Kristen van Berchem in 37,5 sec. als zesde, Marieke Zwart in 37,6 sec. als achtste en Andrea Klap in 38,1 sec. als negen de. Mieke Bouwman en Jolanda Jon-- kers vielen buiten de top-tien. Op de 50 meter schoolslag voor meisjes tot twaalf jaar eindigde Mi randa Bakker namens Onderdak op de zesde plaats in 48,8 sec., terwijl Li sa Ippel als tiende uit de bus kwam. Zij scoorde 51,1 sec. Annechien Punt, Miranda Kloek en Harriëtte van de Linde noteerden matige tijden. Op de 50 meter vlinderslag in dezelfde cate gorie noteerde Miranda Bakker een keurige tijd, maar evenals Miranda Flock en Harriëtte van de Linde werd zij gediskwalificeerd. Bij de meisjes boven veertien jaar startte voor On derdak alleen Ellen van Dijke. Op de 50 meter vlinderslag reikte zij in 43,9 sec. naar de zevende plaats, terwijl zij op de schoolslag diskwalificatie ach ter haar naam kreeg. Bij de meisjes tot tien jaar eindigde Jacqueline Stoel als negende op de 25 meter rugslag in 26,5 sec. Minke Stamperius en Silvia Schot kwamen op de twaalfde en veertiende plaats. Op de 25 meter vlinderslag werd het drietal gediskwalificeerd. In de jongste leef tijdsgroep tot acht jaar werd Janika van der Kloot zesde op de 25 meter vlinderslag in 35,0 sec., terwijl ook zij een diskwalificatie kreeg op de 25 meter rugslag. Christian van de Riet: twee overwin ningen... Bij de jongens tot acht jaar was er een tweede plaats voor René Heyboer in 27,9 sec., Maarten Doeleman klas seerde zich als zesde in 31,9 sec. en Thijs van den Hoek werd gediskwali ficeerd. Op de 25 meter rugslag ein digde Maarten Doeleman als vierde in 38,2 sec. Thijs van den Hoek en Re né Heyboer waren beiden ruim zeven seconden sneller, maar zij deden bei den iets wat diskwalificatie oplever de. Bij de jongens tot tien jaar eindig de Sebastiaan Raaijen als beste Onderdak-vertegenwoordiger in 26,5 sec. Hans Doeleman werd twaalfde in 27,2 sec. en Vincent van Marion, Ard Mulder en Marcel Derks bezetten respectievelijk de achttiende, twin tigste en 21e plaats. Op de 25 meter vlinderslag werd alleen Hans Doele man geklasseerd. Hij werd achtste in 31,4 sec. en was daarmee langzamer dan Sebastiaan Raaijen, Ard Mulder en Marcel Derks, maar zij kregen een diskwalificatie aan dc zwembroek. Bij jongens tot twaalf jaar ook al een relatief groot aantal diskwalificaties. Goed kwam Alfred Stins voor de dag. Hij werd eerste op de 50 meter vlin derslag in 51,1 sec. en tweede op de 50 meter schoolslag in 51,6 sec. Michael Raaymakers werd hier tiende in 53.8 sec. Hij werd op de vlinderslag gedis kwalificeerd, hetgeen bij Sander Duinhouwer op beide onderdelen ge beurde. Bij de jongens tot veertien jaar eindigde Marco Boshoven als ze vende op de 50 meter vlinderslag in 36,2 sec. en als achtste op de 50 meter rugslag in 44,9 sec. DEN HAAG - Minister Schoo (Ont wikkelingssamenwerking) heeft een bedrag van 40,5 miljoen gulden be schikbaar gesteld voor het „Centre for development policy manage ment dat in Maastricht zal komen. Zij wil hiermee het belang van dit in stituut voor het ontwikkelingsmana- gement onderstrepen, dit heeft Ont wikkelingssamenwerking bekendge maakt. UTRECHT Minister Deetman (Onderwijs) denkt dat verdere bezui nigingen op de onderwijsbegroting vermoedelijk niet zijn te ontlopen. Algemene maatregelen voor het hele onderwijs acht de minister niet meer mogelijk zonder dc kwaliteit ernstig te schaden. Daarom is het volgens hem nodig taken en middelen scher per tegen elkaar af te zetten om zo te kunnen beslissen welke activiteiten niet langer door de overheid kunnen worden bekostigd. Het is een politiek kwetsbare benadering, maar wel de enig juiste omdat op die manier de fi nanciële problemen echt opgelost kunnen worden, aldus Deetman.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6