NIEUWSBODE Ronald van Oeveren in hoofdrol tijdens sensationeel verlopen duel Zierikzee-Middelburg: 4-4 Mevo springt in tweede helft nauwkeuriger met kansen om en zet 0-1 om in 5-2 winst SKNWK-in-opbouw lijdt voor derde keer op rij kleine 0-1 nederlaag 4 Opnieuw zwaar verlies voor staartploeg 4-1 bij Apollo ZIERIKZEE - Ondanks een karrevracht aan defensieve blunders en aanvallende onmacht van zowel Zierikzee als Middelburg werd het ruim vierhonderdkoppige pu bliek de grote winnaar van het duel, terwijl beide ploe gen door het verlies van een punt zichzelf als verliezers aanmerkten. Een eventuele winnaar zou theoretisch nog uitzichten hebben kunnen behouden op een hoofdrol in de slotfase van de competitie in de tweede klas van de zondagse KNVB-competitie. Na het 4-4 gelijkspel lijken de ploegen van Ronnie Schrier en Jack Schipper defini tief uit de race, al is er nog piepklein kansje voor Middel burg door het achterstallige duel van de hoofdstedelin gen. Ronald van Oeveren en in mindere mate doelman Johan Dijkhuizen speelden een hoofdrol in het qua kijkspel attractieve duel. Beide hoofdrolvertolkers mochten na afloop arbiter Van Alebeek uit Rosmalen bedanken voor zijn tole rantie bij grove overtredingen. Zowel Dijkhuizen als Ronald van Oeveren kwamen er met een boeking vanaf, maar ongetwijfeld zouden beiden bij een wat adequater reagerende arbiter vroegtijdig zijn weggestuurd. Dijk huizen ging reeds na twintig minuten in de eerste helft in de fout, toen hij zijn gram haalde op Jan-Leen Boot door te trachten hem in plaats van de bal van zijn doel vandaan te schop pen bij een dieptepass van Kees Ver- kaart, waarop Boot doorging. De re vanchegedachte was ontstaan, doordat Boot zeven minuten eerder fiks doorging op de Middelburg-doel man, hem daarbij blesseerde, maar wel scoorde. De pass kwam in dit ge val van Leen Koster, die andermaal een prima duel afleverde en regelma tig gevaarlijk opdook aan de zijkant van het Middelburg-strafschopge bied. Ronald van Oeveren beging zijn onbezonnen daad onder de ogen van arbiter Van Alebeek. Van Oeveren maakte een fikse schopbeweging naar Middelburg-aanvoerder Jimmy Pentury, maar het was de Rosmalen- se arbiter mogelijk niet ontgaan dat de kleine Pentury bij herhaling aan Van Oeveren liep te sjorren, tot het moment, dat de Zierikzeese nummer 16 het beu was en uithaalde. Ook hier bleef de 'schade' beperkt tot een boe king, maar Van Oeverenmocht de handen dichtknijpen. Gelijkmaker Ronald van Oeveren leverde naast de negatieve actie tal van positieve zaken af, die er in belangrijke mate toe bijdroegen, dat hij zeker gezien mag worden als de redder van het ene punt voor Zierikzee. Na de ope ningstreffer van Boot tekende hij kort na het vergrijp van doelman Dijkhuizen aan het adres van Jan- Leen Boot voor 2-0. In een poging ook hem te omzeilen ging Leynse vervolgens fraai gestrekt over het uitgestoken been van Zierik- zees laatste man en resteerde arbiter Van Alebeek niets anders dan de bal op de fatale stip te leggen. De boom lange rommelaar Jan de Rijke velde het vonnis: 3-4. ,,Het is onvoorstel baar, dat we die voorsprong in de slotminuten toch nog verspeelden", spetterde Schrier. „Daar heb ik geen goed woord voor over. We hebben een punt weggegeven. Als er gewoon con sequent was geruimd, dan was er niks meer gebeurd, maar nee, er moet zonodig toch gepingeld worden. Stom, stom, stom". Ronald van Oeve ren en Jan-Leen Boot fungeerden als scherprechter en bezorgden Zierikzee alsnog het nauwelijks verdiende punt. ,,We mogen inderdaad niet mop peren, maar hoe vaak is het niet an dersom", stelde Zierikzee-aanvoerder Kees Verkaart simpeltjes vast. Jan-Leen Boot glijdt in op doelman Johan Dijkhuizen en toucheert de bal nog net voldoende om hem in het doel te laten caramboleren. In eerste instantie kopte hij een vrije trap van Kees Verkaart in, maar Dijkhuizen redde. Boot kreeg de bal voor de voet, maar kon zich niet voldoende vrijdraaien, waarna Ronald van Oeveren alsnog kon sco ren: 2-0. Twee minuten na zijn boe king reageerde Van Oeveren zich af door een feilloze pass van Kees Ver kaart om te zetten in 3-3 en vier mi nuten voor het laatste fluitsignaal van arbiter Van Alebeek prikte hij de bal loepzuiver in de voeten van Jan-Leen Boot, die met een diagona le inzet de foutief reagerende Johan Dijkhuizen passeerde en zo 4-4 vast legde, waarmee Zierikzee rijkelijk werd beloond voor een wedstrijd, waarin een aanvankelijk overwicht Via defensief falen werd kwijt ge speeld. „Toen we met 2-0 voorkwamen zag ik iets moois ontstaan", ageerde Jack Schipper na afloop. „Dat wordt zo maar 5-0 prentte ik mezelf in, maar dat bleek een schromelijke vergis sing. De ontmoeting groeide uit tot een happening van de eerste orde, aantrekkelijk voor het publiek, maar niet best voor een trainershart. Zo iets heb ik nog maar zelden gezien. Als het zou zijn ontstaan door flonke rend aanvalsspel, dan had ik geen en kel bezwaar, maar Middelburg kwam op bedenkelijke wijze op voor sprong". De Zierikzee-defensie stond na de 2-0 voorsprong op een ontstel lende manier te schutteren. Peter Noordijke ging in de fout bij een hoge voorzet, die toen door Paul Schipper en John Livramento in eendrachtige samenwerking simpel kon worden binnen getikt en vervolgens speelde Ronald van Oeveren (ook nu!) te zacht terug, waardoor Wim Dekker - nog immer levensgevaarlijk - simpel kon scoren. Op slag van rust stond de hele Zierikzee-defensie toe te kijken hoe Paul Schipper een pass van Edwin Leynse laconiek inkopte en daarmee de ruststand op 2-3 bepaalde. Doelkansen In het eerste kwartier van de twee de helft had Middelburg het duel kunnen beslissen. De Zierikzee- defensie had alles weg van een le- vensgrote gatenkaas, waar de Mid delburgse muizen frank en vrij door heen glipten. Kees van de Sluis en Wim Dekker kwamen binnen een mi- AALSMEER - In april en mei orga niseert de bloemenveiling Aalsmeer speciale middagveilingen waarop tuinplanten geveild zullen worden. Volgens de veiling is dat een „unieke maatregel" die genomen is om „deze kansrijke produktiegroep" extra aandacht te geven. De tuinplanten zouden anders wel eens ten onder kunnen gaan in de toenemende aan voer van planten voor de veilingklok- ken in de drukke voorjaarsmaanden. De aanvangstijd van de veiling van snijbloemen en kaperplanten blijft in april en mei gewoon half zeven 's morgens. Boot wordt door zijn medespelers gefeliciteerd met het succes, dat 1-0 ople verde. Doelman Dijkhuizen blijft geblesseerd liggen. CAPELLE AAN DE 1JSSEL - De hertelling van de stemmen die woens dag bij de gemeenteraadsverkiezin gen in Capelle aan den IJssel zijn uit gebracht heeft er niet toe geleid dat links Capelle alsnog een zetel in de raad krijgt. De partij kreeg zelfs nog een stem minder dan bij de eerste tel ling: ze ging van 809 naar 808 stem men. 's-GRAVENPOLDER - Voor de tweede week op rij leed de Scharen- dijkse eerste klasser ZSC een ruime 4-1 nederlaag in een belangrijk vier puntenduel. Toch was er een duide lijk verschil tussen de twee ontmoe tingen. Leverde de ploeg van trainer Ko Willemse op eigen bodem een slappe vertoning af tegen 's-Heer Arendskerke, bij Apollo in 's- Gravenpolder werd vol overgave en met open vizier voor een zo goed mo gelijk resultaat gevochten. Het eer ste duel leverde 'slechts' 4-1 verlies op, dit keer was'de identieke score veel te ruim. De ploeg raakte er even wel weer wat dieper mee in de pro blemen, al stapte met name trainer Willemse positiever gestemd van het veld. „De vorige week gaf ik er door de matte instelling eigenlijk nog nauwe lijks een cent voor, dat we het nog zouden kunnen redden", liet hij we ten. „Nu de ploeg evenwel heeft laten zien nog wel degelijk voor een goede score en klassebehoud te willen vech ten, heb ik er nog vertrouwen in, dat we alsnog redden. Deze lijn zal dan echter doorgetrokken moeten wor den". Er resteren ZSC zes duels om een marge van drie punten te over bruggen, een moeilijke, maar zeker niet onmogelijke opgave. Nadat de eerste twintig minuten waren beheerst door Apollo, kwam ZSC meer in de wedstrijd. In de 29e minuut kwam de roodwitte brigade zelfs op voorsprong, toen Sjaak Dor reman vanaf twintig meter in de kruising knalde. Hierna ging de ploeg wat gemakkelijker voetballen. Enkele minuten na de openingstref fer kreeg Dick Wittenberg op aange ven van René Flohil een fraaie kans, maar hij slaagde erin van drie meter voor het doel de bal over de lat te wer ken. Kort voor rust kwam de niet meer verwachte gelijkmaker, toen na een aanval over rechts het leer ge jaagd door de wind bij de tweede paal in de touwen plofte: 1-1. De tweede helft begon ogenschijn lijk goed voor ZSC. René Flohil kon slechts ten koste van een strafschop worden afgestopt, maar Kien van den Hoek miste de ideale mogelijkheid. Hierop volgde een terugslag. ZSC kreeg nog slechts een paar kleine kansjes, maar Apollo raakte inmid dels op drift. In de twaalfde minuut leverde een ZSC-verdedigingsfout de tweede treffer op en in de 25e minuut stond de Scharendijkse muur bij een vrije trap niet goed opgesteld. Nadat René Flohil na een goede actie had verzuimd af te ronden, leverde slecht opruimen zelfs nog de vierde Scha rendijkse treffer op: 4-1. „We ver speelden vandaag twee punten, maar op een punt boekten we winst: er was weer veel inzet", stelde Ko Willemse vast. NIEUWERKERK - Voor de derde keer op rij leed de Nieuwerkerkse eerste klasser SKNWK het afgelopen weekeinde een kleine 0-1 nederlaag. Door deze serie is de ploeg van trainer Bram Coomans in de onderste regionen van de klas beland, maar acuut degradatiegevaar is zeker nog niet aanwezig, omdat ZSC en Hoedekenskerke nog op veilige afstand geposteerd staan. „Er is ei genlijk niets bijzonders aan de hand", zegt Coomans verontschuldigend. „We zijn de laatste weken wat wijzigingen in de samenstelling van de ploeg aan het doorvoeren. Hierbij wordt vooral de nadruk gelegd op een verjonging van de ploeg. Hierdoor ontbreekt op diverse plaatsen wat ervaring. Een foutje is steeds fataal, omdat we aanvallend niet erg veel potten kunnen breken". Joop Wandel glipt tussen twee Middelburgers door en wordt daarbij gehaakt. Arie Kristalijn maakt er de arbiter attent op. Na de uitwedstrijd tegen koploper Colijnsplaatse Boys van een week te rug, moest SKNWK het nu opnemen tegen Middelburg, door velen getipt als de voornaamste kandidaat voor het kampioenschap. „Bij Co lijnsplaatse Boys hadden wij grote delen van de wedstrijd het betere van het spel en nu was SKNWK voortdu rend gelijkwaardig aan de opponent, maar het gebrek aan ervaring brak ons andermaal op", erkende Coo mans, die ook het volgende seizoen als oefenmeester bij de Nieuwerkerk se formatie werkzaam zal zijn en daarom sinds enkele weken reeds meer bezig is met dat nieuwe seizoen, dan met de nu op zijn eind lopende competitie, waarin toch niets meer te halen was voor de blauwzwarte bri gade. Door het wegvallen van spits John ter Riet haalde Coomans Chris van Oudheusden als centrumaanval ler in de ploeg. Ook laatste man Bram Roks haakte af en zijn plaats werd verbazingwekkend goed inge nomen door Leo Wandel. Sam Flik- weert kreeg definitief een vaste plaats in de hoofdmacht voor Jan Brasser, ook al zo'n oude getrouwe kracht. In de frontlinie had Adrie Matthijsse al eerder een vaste plaats, maar ook bij hem is een gebrek aan routine duidelijk waarneembaar. „De ploeg scoort nog erg moeilijk en dat is natuurlijk niet zo raar. Het nieuwe SKNWK is nog in opbouw. We hebben daar in de nog resterende wedstrijden van deze competitie nog alle tijd voor zonder dat we daar na delige gevolgen van ondervinden", concludeert Coomans nog. De Nieu werkerkse ploeg kreeg tegen Middel burg een aantal kansjes, maar louter in rommelsituaties voor de hoofdste delijke doelman. Echte uitgespeelde kansen, waaruit een mogelijk doel treffend schot gelost zou kunnen wor den, bleven uit. Een enkele keer werd het van ver geprobeerd, ondermeer door Arie Folmer, maar daar bleef het bij. Tot het wisselen van speel- helft kon ook Middelburg in be dwang worden gehouden, zodat de dubbelblanke ruststand dikverdiend was. In de derde minuut van de tweede helft kwam evenwel toch een treffer tot stand, toen Joop Wandel in de de fensie een verre bal verkeerd ver werkte, waardoor een twee-tegen- een-situatie ontstond, waar ook doel man Toon Wandel niet meer uit kwam: 0-1. Verder kwam daarna Mid delburg niet meer, maar ook SKNWK ontbrak de kracht om de zaak weer gelijk te trekken. Halverwege de tweede helft moest SKNWK een te genvaller incasseren, toen Jeroen Kesteloo een fikse schouderblessure opliep, die hem waarschijnlijk tot het eind van de competitie buitenspel zet. „Dat komt door de smalle basis, waarmee we als vereniging moeten werken, erg slecht uit, maar het is niet anders. Ik zal waarschijnlijk nu toch weer terug moeten vallen op een dertiger", stelde de SKNWK- oefenmeester vast. Al met al slaagde de Nieuwerkerkse ploeg er ander maal niet in om een puntje te pakken in een duel, waarin de ploeg dat ge zien de geleverde prestatie zeker ver diende. nuut beiden alleen voor doelman Noordijke, maar zij reageerden niet alert genoeg, waardoor Han van de Sande en Noordijke zelf erger kon den voorkomen. „Dat hadden natuurlijk doelpun ten moeten zijn", mopperde Ronnie Schrier geïrriteerd. „Dergelijke er varen spelers mogen niet zo noncha lant omspringen met de kansen. Wor den beide mogelijkheden benut dan is Zierikzee nergens meer". Het zou allemaal nog erger worden voor de getergde Middelburg-oefenmeester. Nadat Ronald van Oeveren door de Brabantse fluitist van een vervroeg de afgang was bespaard en Zierik- zee-coach Jack Schipper tegelijker tijd twee extra aanvallers inbracht met Marco Does en Aart van der Lin de (voor Kees Stoutjesdijk en Han van de Sande) mocht Kees Verkaart plotseling vrij oprukken. Zijn pass belandde een fractie later via Ronald van Oeveren in de touwen. „Dat is lekker zo", meende Schipper. „Twee minuten na de dubbele wissel met een succes boeken is natuurlijk het mooiste wat je je kunt wensen. Over igens werkte de wisseltruck met Ver kaart en Boot ook uitstekend". Ver kaart begon het duel als centrumspits, terwijl Boot als opko mende middenvelder binnenkwam. Het changement bracht met name voorstopper Gijs Baan fiks in ver warring. Direct waren de eerste twee treffers van Zierikzee daar een ge volg van. Bij 3-3 was er nog een klein half uur te gaan en gezien het eerste uur was er bepaald nog wel wat te verwachten en dat bleek juist. Nadat Middelburg de kater van de gelijkmaker weer wat te boven was, trok de ploeg opnieuw schuchter in de aanval, daarbij voor namelijk de weg gewezen door Edwin Leynse. De vleugelspits leverde knap werk af en het was maar goed voor Zierikzee, dat met name Marco van Oeveren een attente partij speelde. Tbch ontsnapte Leynse hem in de 28e minuut een keer. De Middelburger gleed het zestien metergebied in en ontmoette toen Patrick de Broekert. ZIERIKZEE - De Zierikzeese vierde klasser Mevo lijkt voorlopig weer degradatiekandidaat af, nadat het twee de vierpuntenduel op rij in een overtuigende overwin ning werd omgezet. Na met 1-2 gewonnen te hebben bij Wolphaartsdijk klopte de ploeg van trainer Peter Goede- gebuure het afgelopen weekeinde op sportpark Den Ho gen Blok Krabbendijke met 5-2. De ruime zege kwam overigens pas in de tweede helft tot stand, want halver wege leidde de equipe van trainer André Wurth nog met 0-1 door een doelpunt van goaltjesdief Ronald Hoekman. In de' tweede helft sprong de oranje brigade evenwel zorgvuldiger met de mogelijkheden om, hetgeen de ga rantie betekende voor de ruime zege. Tien minuten voor het verstrijken van de eerste helft viel de ope ningstreffer aan Mevo-zijde. Krab bendijke mocht een hoekschop no men en zoals zo vaak was goaltjesdief Ronald Hoekman er als de kippen bij om doelman Eddy ten Klooster het nakijken te geven. „Het lijkt wel als of Hoekman juist tegen de Schouwen-Duivelandse ploegen in zijn element is", stelde Gocdegebuure lachend. Na dc treffer van Hoekman kreeg Mevo tot het rustsignaal nog goede mogelijkheden om op gelijke hoogte te komen, maar Dirk van der Slccn, Mevo was in de stromende regen de hele wedstrijd sterker dan de bezoe kers uit Krabbendijke, maar de ploeg van trainer Peter Goedegebuure ver zaakte in de eerste helft in het afma ken van de kansen. „In de eerste pe riode hebben we zeker vijf of zes uitgelezen mogelijkheden gehad, waaruit toch zeker een paar keer ge scoord had moeten worden", meende Peter Goedegebuure. „De spitsen wa ren in die fase evenwel te passief". Mevo speelde ook nu een 4-4-2- systeem. „Ik moet wel, omdat ik niet de beschikking heb over goede vleu gelspitsen. René Verwijs en Jan Hei kamp hadden daarom de opdracht om beurtelings op links en rechts door te komen". Extra handicap was. dat Jan Hcikamp grieperig aan de wedstrijd begon, maar toch wilde spelen. Na een goede twintig minu ten zakte hij evenwel weg en moest hij zich laten vervangen door Rein de Vries. De kans is overigens redelijk aanwezig, dat het vleugelspitsenpro bleem het volgende seizoen gedeelte lijk is opgelost. Het afgelopen week einde meldde de talentrijke ZSC-vleugelspits René Flohil zich bij de Mevo-oefenmeester met de mede deling het volgende seizoen in het oranje van de Zierikzeese vierde klasser te willen spelen, waardoor de Scharendijkse formatie andermaal een fikse aderlating moet ondergaan. „Natuurlijk ben ik blij met zijn komst, maar hij zal zich net als iedci ander moeten bewijzen", stelde Goe degebuure. „Als hij laat zien wat hij kan. zit het echter best goed". René Flohil: het volgende seizoen in Mevo-shirt... Olivier Verwest en Rein dc Vries lie ten kansjes liggen. In de tweede helft pakten met name dc Mevo-spitsen de zaken resoluter aan en dat had reeds na vier minuten succes. Marco Bijdc- vaate zette van ver in op Olivier Ver west, maar de bal ging - gedragen door dc wind - over de Mevo-spits heen. Tot ontzetting van dc Krabbendijke-defensie kreeg het leer evenwel zoveel vaart, dat een fractie later het net bolde: 1-1. „Dat was ogenschijnlijk het sein om er nog een schepje bovenop te gooien, hetgeen werd geëtaleerd in drie tref fers in het volgende kwartier", constateerde dc Zierikzeese oefen- meester. In de tiende minuut knikte Olivier Verwest een door Martin Quist geno men hoekschop binnen en luttele mi nuten later rondde Quist een hoek schop van René Verwijs af. „Ik had gezegd om bij vrije trappen en hoek schoppen 'oorlog' te maken in het strafschopgebied, waardoor er even tueel mogelijkheden zouden komen voor de langere spelers, zoals Olivier Verwest, Dick Lunenburg en Dirk van der Sleen. Door veel te bewegen wisten de Krabbendijke-vcrdcdigers zich nauwelijks raad. Bovendien maakte de doelman een onzekere in druk". Een slechte terugspeelbal werd door Martin Quist onderschept en vervolgens door dc mee opgeko men Olivier Verwest ingetikt: 4-1. Mevo nam hierna wat gas terug, waardoor Krabbendijke van tijd tot tijd iets terug kon doen. Drie minu ten voor tijd werd het zo alsnog 4-2, maar het allerlaatste woord was toch voor Mevo, Uit de zoveelste hoek schop kopte Olivier Verwest in de slotminuut zijn derde en Mcvo's vijf de treffer binnen, daarmee de eind stand bepalend op 5-2. „Over het al gemeen speelden we gezien de omstandigheden een goede wed strijd, maar vooralsnog hoeven we nog geen victorie te kraaien, want een nederlaag kan de hele situatie weer veranderen in de stand", besloot Gocdegebuure.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4