stukken kerkberichten 'ti Dorp bewaart geheimen lu Sfeervolle uitvoering van Oratorium Vereniging in Zierikzeese Willibrorduskerk Strenge winters nadelig voor vangst mosselzaad 'Vaders en Zonen' Sportvisserij op zijn retour ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maand»,. >i «,aa.i hihii Nr. ïum 3 Uit op Schouwen-Duin-tand ZIERIKZEE - Beetje gênant eigen lijk om met zo'n handjevol mensen (nog geen zestig) zaterdagavond in de Coneertzaal te Zierikzee het publiek te vormen. Uit op Schouwen- Duivelaitd zal voor 'Vaders en Zonen' door toneelgroep 'Theater' geen uit verkocht huis hebben verwacht. De Russische auteur Iwan Toergenjew en de toneelbewerking van zijn boek 'Vaders en Zonen' door Ingeborg Gampert spreken nou eenmaal geen echt breed publiek aan. Desalniette min was de opkomst in Zierikzee wel zeer teleurstellend. Jammer, want als de bereidheid zou bestaan je intensief in tekst en spel te verdiepen, beleef je een boei ende avond. Tbergenjew heeft zichzelf destijds niet zeer populair gemaakt bij het jonge Russische publiek met zijn ni hilistische Bazarow, de hoofdpersoon in het boek e.q. toneelstuk. Die ro buuste, ruwe, dominerende, a- culturele en vaak krenkende jonge kerel wekt vrijwel voortdurend irri tatie op. Niets is goed in die aristocra tische Russische maatschappij; alles moet stuk voor er iets nieuws kan worden opgebouwd. Bazarow's ka rakterloze vriend Ai-kadi volgt hem kritiekloos in die visie. Generaties Twee generaties botsen als Arkadi zijn vriend meeneemt naar het land goed van zijn vader Nicolaj en zijn oom Pawel. Vooral laatstgenoemde toont zich gegriefd en voelt zich blijk baar bedreigd door het door Bazarow gepredikt nihilisme. Zijn broer is veel beter in staat tot relativeren; de relatie met zijn moeder memorerend, komt hij tot de conclusie: ,,Het is zo als het was" en de genegenheid tus sen hem en zijn zoon blijft bestaan. Bazarow zaait onrust in zijn omge ving met zijn theorieën; zijn daden zijn echter niet dienovereenkomstig. Hij laat zich immers de bewondering van Pjotr, de bediende, rustig aanleu nen. Hij bespot immer ook Jew- doxija, een zelfstandige jonge vrouw. Onze nihilist reikt niet verder dan een dromende hervormer, tot de on dergang gedoemd. Zwakheid Zijn zwakheid komt tot uiting in zijn liefde voor Anna. Een zwakheid, die hij zelf niet wil accepteren en een liefde waar hij dan ook voor op de vlucht slaat. Vijf jaar later keert Ba zarow terug op het landgoed Marino. Zijn verontrustende invloed van wel eer steekt wel direct de kop weer op, maar....heeft tussentijds geen daad werkelijke veranderingen te weeg kunnen brengen. Alles op Marino bleef immers bij het oude. Anna is inmiddels getrouwd met Arkadi, die blijkbaar ook snel de ni hilistische theorieën van zijn vriend liet voor wat ze waren en in het gareel van alledag ging lopen. Fascinerend De rol van Bazarow werd op fasci nerende wijze vertolkt door Peter Bolhuis. Wellicht herinneren sommi gen nog zijn rollen in bijvoorbeeld 'De Wisselwachters' en in 'De Broei kas', destijds ook in de Concertzaal. In vergelijking daarmee mag ge constateerd worden, dat hij zijn ta lenten op bijzondere wijze heeft ont plooid. Helmert Woudenberg bleek zeer overtuigend in zijn vertolking van oom Pawel: aangrijpend zelfs in zijn persoonlijke strijd ten behoeve van de aristocratie. Prima rollen werden verder onder andere vertolkt door Margreet Blanken (de charmante An na) en door Metta Gramberg (de be diende en latere bruid Fenetsjka). Hein van der Heijden bleef wat vlak, maar was zeker geloofwaardig als de slappa Arkadi. De rol van va der Nicolaj werd gespeeld door Huib Broos. Hij gaf volledig gestalte aan die rustige broer, die in vrijwel alles de mindere van Pawel bleek te zijn. Tal van emoties lijken grotendeels ook aan hem voorbij te gaan. Taal Hoewel bij 'Vaders en Zonen' ener zijds vaak bijzonder genoten kan worden van fraai taalgebruik, lijkt ook voortdurend de dreiging aanwe zig te vervallen in bombastische ge zwollenheid. Hoewel het verhaal zich in Rusland afspeelt en het generatieconflict van ruim honderd jaar terug dateert, valt er heel veel actueels te herkennen in 'Vaders en Zonen'. Over de keus van een dergelijk stuk, kun je van me ning verschillen. Wie de vereiste in spanning bij het aanschouwen er voor weet op te brengen, wordt in elk geval beloond. A. P. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn builen verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief- schrl|ver. waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn Patiëntenvereniging ziekte van Crohn De afdeling Zeeland/West Noord- Brabant van de Crohn Vereniging Ne derland gaat op 3 april een praat avond organiseren in de lounge van het Ignatius Ziekenhuis te Breda. De ze praatavond begint om 19.30 uur. De Crohn Vereniging Nederland is een patiëntenvereniging voor mensen met ziekte van Crohn of colitis ulce rosa. Onder deze patiënten blijkt gro te behoefte te bestaan om met elkaar en met familieleden te praten over al lerlei problemen betreffende hun ziekte. Dit is het afdelingsbestuur duidelijk geworden na een praatbij- Cijfers inosselaanvoer r~ De Zierikzeesche Oratorium Vereniging in actie in de sfeervolle Willibrorduskerk te Zierikzee. ZIERIKZEE - De Willibrorduskerk te Zierikzee wordt regelmatig gebruikt voor kooruitvoeringen. Zelden zal deze kerk een passender omgeving zijn geweest dan za terdag bij de uitvoering van De zeven kruiswoorden van Joseph Haydn door de Zierikzeesche Oratoriumvereni ging. Staande onder de beeltenis van Christus aan het kruis zong het koor deze kruiswoorden, alsmede een vrije beschouwing, een parafrase na elk kruiswoord. Op uiterst sobere wijze werd dit concert gegeven, een con cert in de paastijd met een zorgvuldig uitgevoerd pro gramma in de juiste (paarse) kleur. Het siert het koor dat men bij een jubileumconcert niet het koor, maar de mu ziek centraal stelt. Vanwege de ernst van de muziek was er ook niet het gebruikelijke applaus na afloop, maar al leen een moment van stilte. Die sieben Worte des Erlösers was oorspronkelijk een orkestwerk. He laas was er zaterdag geen orkest aan wezig. Een orkest is onbetaalbaar. Marjan Timmer had als pianiste de moeilijke taak om dit orkest te ver vangen. Bovendien speelde zij de in leiding tot dit werk waardoor de luisteraar in de juiste sfeer gebracht moet worden om het gebeuren mee te beleven. Zij deed dat op muzikale wijze en zelf voelde ik me, ondanks het ontbreken van een orkest toch door de muziek 'meegenomen'. Dat gebeurde echter tijdens het he le concert en ik kan het koor dan ook geen groter compliment geven dan dat deze avond echt een gebeurtenis was waarbij elke bezoeker wel ge merkt moet hebben dat dit meer was dan het zomaar uitvoeren van wat muziek. eenkomst op 12 december van het vo rig jaar. Er is toen een bijzonder groot aantal mensen aanwezig geweest. De ziekte van Crohn en colitis ulce rosa zijn steeds weer terugkerende darmontstekingen waarvan de oorza ken nog onbekend zijn. De klachten zijn soms jarenlang in meer of minde re mate aanwezig. Deze klachten zijn vooral moeheid, buikpijn, diarree, koorts en vermagering. De ziekten zijn niet kwaadaardig of levensbe dreigend. De grootste groep patiën ten met ziekte van Crohn of colitis ul cerosa heeft weinig last en kan gewoon haar werk doen. Er zijn in Nederland ongeveer 6.000 Crohnpa- tiënten en 14.000 colitis ulcerosa- patiënten. Als reactie op activiteiten van het afdelingsbestuur en op perspublica ties hebben vorig jaar in het afde- lingsgebied meer als 75 mensen zich aangemeld als lid van de vereniging. Er zijn echter nog veel meer mensen die een van deze ziekten hebben. Zij zijn allen van harte welkom op 3 april, alsmede familieleden en overi ge belangstellenden. Deze mensen kunnen ook contact opnemen met het afdelingssecretariaat. Doel van de Crohn Vereniging Ne derland is werkzaam te zijn in het be lang van mensen met ziekte van Crohn of colitis ulcerosa. Deze doel stelling wordt bereikt door het geven van voorlichting, het begeleiden van patiënten en het verschaffen van in formatiemateriaal. Met grote nadruk deelde het bestuur ons mede dat huis- en ziekenhuisbezoek op verzoek mo gelijk is. Regelmatig houdt''de vereniging bijeenkomsten voor haar leden en hun familieleden waar dan specifie ke onderwerpen worden besproken, meestal door artsen, soms ook door andere mensen werkzaam in de ge zondheidszorg. Belangstellenden kunnen contact opnemen met het af delingssecretariaat: 01620-54685, of in Breda: 076-416940. in Tilburg: 013- 433559. Telefoonnummer district Zee land wordt bekend na de oprichtings vergadering van 2 mei. P. M. Bakker-Houtgraaf Ramp weg 16 Renesse Tbl. 01116-1214 DEN HAAG - De visserij op het IJs- selmcer zal in het nieuwe seizoen dat maandag 24 maart begint, nog niet in omvang afnemen. Voorstellen van de vissers zelf heeft staatssecretaris Ploeg vrijwel afgewezen. Bij de eerste akkoorden van het Va: ter, vergib ihnen bleek al dat het koor de laatste jaren een fraaie koorklank heeft ontwikkeld, evenwichtig van opbouw en goed verzorgd. Eveneens verrassend was de samenklank van het vierstemmige kwartet, bestaande uit de solisten Wil Kerpel, sopraan, Liesbeth Franken, alt, Han Wesdorp, tenor en Jan de Kam, bas. Wanneer je gebruik maakt van de vaak beperkte mogelijkheden uit de omgeving is het maar de vraag of bepaalde stemmen ook bij elkaar passen. Ook in combi natie met het koor klonken deze stemmen bijzonder mooi. De sopra nen van het koor verdienen een pluim. Vooral in de eerste delen wer den de vaak hoge tonen mooi zuiver, zonder een hinderlijke vibrato, ge zongen. Het was voor het koor na- menlijk een zwaar programma. Bijna een uur lang moest men zichzelf ge ven, zonder dat er veel rust voor het koor was weggelegd. Na het prachti ge begin kon je je afvragen of men de hoogte en zuiverheid, zorgvuldigheid en concentratie kon blijven volhou den. Niet Een enkele keer lukte dat ook niet maar het moet gezegd worden dat men zich ondanks misschien wat ver moeidheid in stem of concentratie toch weer herstelde. Hetzelfde geldt ook voor de afwerking van bijvoor beeld de woorden. Zodra je dacht; nu gaat het even ongelijk, bleek uit het volgende moment dat onder de des kundige leiding van dirigent Pieter L. Zoomers het werk tot in de puntjes was ingestudeerd. Elk deel van het werk begon met een homofoon gezon gen kruiswoord waarna meer poly foon een beschouwing over de kruis woorden volgde. De rust tussen de verschillende delen had mijns inziens iets groter kunnen zijn. Wellicht lij ken enkele seconden voor uitvoeren den erg lang, voor een luisteraar komt dit toch weer anders over. Wat de muziek zelf betreft heb ik zelf het 'probleem' of de muziek niet te mooi is voor de vaak aangrijpende teksten. Het heeft natuurlijk te ma ken met het klankbeeld van die tijd. In dit verband vind ik het vijfde deel Jesus rufet: Ach, mich dürstet met een inleidende tenorsolo één van de betere delen. Ook het slotdeel Vater, in deine Hande is aangrijpend. De keuze om het werk niet met koor en solisten af te sluiten, maar om door middel van solisten het werk ver stild te laten eindigen is een goede gedachte van de componist geweest. Het deel Vater, in deine Hande was de afsluiting van een uiterst stijlvol en indrukwekkend concert. Helaas kennen we in Zierikzee nauwelijks passiecóncerten. Wellicht is het een idee om een dergelijk concert in de passietijd (met wisselende muziek en wisselende koren) traditioneel te ma ken. Dan blijft het de moeite waard om ook dit werk niet zomaar los te la ten. Het concert mocht zich verheugen in een goede belangstelling, zeker wanneer je bedenkt dat er binnen een straal van enkele honderden meters wel drie culturele manifestaties wer den gehouden. Tegelijkertijd kun je je afvragen of dit bijvoorbeeld door aanmelding bij een of andere stich ting of culturele raad in de toekomst niet voorkomen kan worden. Wan neer een koor al meer dan een jaar be zig is een dergelijk concert voor te be reiden is het niet leuk dat op dezelfde avond ook anderen een beroep doen op de toch al niet grote schare mu ziekliefhebbers die regelmatig con certen en uitvoeringen bezoeken. Zo als gezegd, de traditionele zin 'een staande ovatie en bloemen voor de uitvoerenden' zal dit keer ontbreken. Laten we het dan maar zo doen na af loop van dit jubileumconcert: gefeli citeerd! M. v. d. V. BRU1N1SSE - In de week van woensdag 5 tot en met dinsdag 11 maart werden door de kwekers 10.681 tonnen mosselen aangevoerd, alles van percelen uit Zeeland, om dat de aanvoer uit de Waddenzee nog niet mogelijk was. Woensdag 12 maart arriveerde de H.A. 27 van de Gebr. Junielet Hz als eerste weer met Waddenzee-mosselen en voor deze mosselen werd nog een goede prijs betaald. In die week van woensdag 12 tot en met dinsdag 18 maart was die aan voer 13.303 tonnen maar hierbij wa ren maar enkele partijen van het Wad, omdat daar alle bakens verdwe nen waren en men eerst de percelen weer moet afbakenen eer mag wor den gevist. Met de bakens echter blij ken hier en ook elders nogal wat mos selen verdwenen te zijn. Import Ook uit Duitsland en Denemarken kwam de aanvoer weer op gang en vrijdag 21 maart kon men wel zeven vrachtauto's tellen, met geïmporteer de mosselen en ook in dezelfde week van 21 maart arriveerden dagelijks nog importmosselen. De prijsval was in de afgelopen week groot, ze bedroeg over het alge meen wel 50% van de februari prij zen. Maar op de Zeeuwse percelen zijn nu bijna alle mosselen wel gele verd, de mosselen uit Zeeland hebben een hoog tarrapercentage. Balans opmaken Ook de handelaren gaan de balans SLUISKIL - De directie van de NSM in Sluiskil heeft vrijdag de bouw bekendgemaakt van een nieu we ammoniakfabriek in Sluiskil. Met deze uitbreiding is een investe ring van 380 miljoen gulden gemoeid. NSM is een dochter van het Noorse concern Norsk Hydro, een producent van hoogwaardige stikstof-mest stoffen. Bij het bedrijf in Sluiskil werken 1.170 mensen. Door de bouw van deze nieuwe eenheid zullen veer tig geschoolde produktiewex-kers ex tra worden aangetrokken. BRUÏNISSE - De sportvjsssrij-js op zijn retour. In veel ondernemin gen en zaken profiteert men van de economische opleving, maar de sportvisserij en de omzetten van de handelaren in hengelsportartikelen laten een omgekeerd beeld zien en de verhuurders van visboten delen in die malaise. In de zeventiger jaren en ook nog wel in 1981 en 1982 was de sportvisse rij een tak, waarin grote omzetten werden bereikt, maar het aantal sportvissers daalde van 1,5 miljoen tot plm. 800.000 en de omzetten in sportvisserij-artikelen liepen even eens met 30 tot 40% terug. Vooral de jeugd laat het afweten. Natuurlijk heeft ook het minder gunstige zomerweer in de jaren 1984 en 1985 wel een rol gespeeld. Overbevissing De visserijbiologen wijzen nog an dere ooi*zaken aan. Zij spreken van overbevissing, want 1,6 miljoen hen gelaars, al zijn dat dan niet allemaal zeehengelaars vangen heel wat weg, daarboven komt nog het te dicht langs de kust vissen van sommige kotters. Platvis en kabeljauw willen de sportvissers graag vangen, maar er blijft voor de hengelaars op stran den en pieren weinig van deze vissen over als eerst de kottervloot deze vis in duizenden kilo's aan land heeft ge bracht. ,.Wat had jij dan gedacht?" vroeg hij ongeduldig. „Moeten we hier soms blijven tot ze ons allemaal mee nemen 0 Ik weet ook niet wanneer de Engelsen komen, maar iedere dag, dat we de moffen uit handen blijven telt. Iedere dag brengt ons dichterbij de bevrijding." „Moet je luisteren," zei ze. „Ga jij dan met Evert weg en blijf vandaag weg. Voor één nacht kunnen jullie wel bij tante To slapen. Ik zal zeggen dat jc met de knechts op karwei bent, als ze naar je vragen. Dat komt toch meer voor. Maar als ik óók wegga, dan vragen wc om moeilijkheden. Ie dereen zal erover praten. De werk plaats leeg en de winkel dicht: dat kan niet. Dan kunnen we nooit meer terug. Ik blijf on ik houd de winkel open. Ik moet hun beneden immers ook te eten geven. De po's moeten ge leegd. zc moeten waswater hebben. Ik kan die jongens niet aan hun lot overlaten." „Ja," herinnerde Bertus zich, „ze moeten natuurlijk eten en drinken hebben. Dat is zo. Ik ben wat van de kook, Katrien. neem het me maar niet kwalijk. Het is misschien ver standiger gewoon hier te blijven. Ik kan in de werkplaats het werk afma ken waarmee Tbun bezig is." Maar ze wist hem toch te overreden met Evert weg te gaan. Ze vertelde hem niet dat Jaspers gezegd had, dat hij vandaag nog bij haar langs zou komen. Het had geen zin hem onno dig ongerust te maken. Misschien kwam Jaspers niet. Zo vroeg zich af of haar moeder nl bericht over haar vader had gehad. Morgen zou zc even bij haar langsfietsen. Daar konden ze geen kwaad achter zoeken. Jc mocht toch wel gaan vragen hoe jc moeder het maakte. Terwijl Stijntjc de winkel sopte en dweilde stond Katrien achter de kas sa door de etalageruit te kijken. Schuitoma stond nog altijd aan de overkant. Door de vitrage kon ze hem wel zien maar hij haar niet. Het was vijf uur toen de winkel schoon was cn Stijntjc naar huis ging. Zc bracht gauw brood naar be neden cn vertelde daar dat het te ge vaarlijk was vandaag warm eten voor hen te maken. Ze verwachtte bezoek, zei zc. Ze wilde niet dat andere men sen zagen, dat ze zo veel eten kookte. Ze vertelde hun niets over Jaspers. Het leek haar onmenselijk dat te doen. Vluchten was voor hen op het ogenblik immers toch onmogelijk. Waarom dan nog meer onrust zaaien0 „Pieter hoest steeds." zei Ixo van wie ze vermoedde dat hij de oudste was. „Is dat niet gevaarlijk? Of kun je dat boven niet horen?" „Ik heb er niet op gelet," zei Ka trien. „Ik heb nog hoesttablettcn van Bertus van toen hij een poosje gele den de griep had. Ik geef ze even. Je moet ze maar direct slikken. Jullie opmaken en een berekening maken hoe ze het beste hun op de verwater- percelen staande voorraden voor 18 april 1986 nog kunnen afleveren. Ook daardoor wordt de aanvoer afgeremd en de prijsval in de hand gewerkt. De uit Duitsland geïmporteerde mosselen, gaan voor het merendeel nog naar de conservenfabrieken. In de nu volgende rustperiode voor de kwekers, kunnen deze als de vraag naar mosselen op een laag pitje staat verder gaan met het schoonmaken van de percelen, om die straks weer te kunnen bezaaien met nieuw mos selzaad. Daar gaat echter altijd een verken ning en een afspeuren van de Wad denzee aan vooraf. Ieder wil begin mei weten, waar hij met enige zeker heid een vracht zaad zal kunnen van gen. Een ding staat al vast. Overvloe dig zal die vangst niet zijn, strenge winters met veel ijs, zijn nadelig voor het mosselzaad op de wilde banken. Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te Barneveld (deelgem. Immanuel): M. Schukken te Varse- veld; te Zuidhorn mevrouw ds. Y Slik te Marrum-Westernijkerk. Benoemd als bijstand in de evange lisatie Zorgvliet te Diever. D.C.C. Stap, a.s. em. pred. te Pesse, die deze benoeming heeft aangenomen. Toegel. tot evang. bed. en beroep baar: C. A. van 't Hof, Vondellaan 23, 2332 AA Leiden. 071-764303 E. van Houwelingen, Tammingastraat 55, 9978 PB Hornhuizen, 05958-1209. N. Klink, Lage Engweg 45, 3882 BC Put ten, 03418-58539. Gereformeerde Kerken vrijgemaakt. Beroepen te Almere i.c.m. Zeewol- de R. ter Beek te Nijmegen. Beroepen te Neede-Winterswijk: P. Kurpershoek, kand. te Apeldoorn. Beroepbaarstelling: T. Baron, Eek- schillersdreef 510. 7328 LH Apel doorn, 055-420259. P. Kupershoek, Germanenlaan 148, 7321 JC Apel doorn, 055-558653. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Meeuwen: J. Karens te Opheusden. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Nijkerk: Chr. v. d. Poel te Yerseke, ^lie bedankte voor Gouds waard en Vóoï'Middelharhis; te Krui- ningen en te Rotterdam-West: J. Mijn- ders te Veenendaal, die bedankte voor Poortugaal; te Waarde: J. W. Ver- weij te Ridderkerk; te Kapelle-Bieze- linge: A. Bac te Bodegraven. Kerkdiensten voor dinsdag 25 maart Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 19.00 uur ds. C. L. de Rooij. Burgh: 19.30 uur avondgebed. Gereformeerde Kerken Haamstede: in Burgh, 19.30 uur avondgebed. Kerkdiensten voor woensdag 26 maart Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 19.00 uur ds. C. L. de Rooij. Renesse: 19.30 uur avondgebed. Gereformeerde Kerken Haamstede: in Renesse, 19.30 uur avondgebed. KWMWMWWWWWWWWWWKWWMWWMWWWWW&WC door NEL VAN DER ZEE moeten vandaag zo stil mogelijk zijn." Als antwoord op deze waarschu wing kreeg Pieter een hoestbui, die hij zo veel mogelijk in zijn deken trachtte te smoren. Katrien repte zich naar boven en vond gelukkig direct het doosje hoesttablettcn in dc soepterrine waar zc hun schaarse medicijnen bewaar de. Ze bracht ze vlug naar beneden en deed het luik weer dicht, strooide zaagsel over de naden en legde ver volgens het oude zeil met stukken ge reedschap weer over het luik, deed daarna de kastplanken erboven en maakte toen de kastdeur, waarmee alles aan het oog onttrokken werd weer dicht. De werkplaats lag er zo onschuldig bij, dacht ze, terwijl ze goedkeurend om zich heenkeek. Nu de jongens wat te eten hadden en de tabletten de hoest onderdrukten, voelde ze zich veel veiliger. Ze zou dc verduistering overal nakijken en het oliepitje in de kamer aansteken. Ze zou proberen wat te lezen. Ze wilde nu niet meer gaan kijken of Schuitema nog aan de overkant stond, Het was niet eens ze ker dat hij hun huis in de gaten moest houden. Ze was er bijna zeker van dat bij Vlijm dc bakker ook onderdui kers zaten. Misschien was dat uitge lekt. Had ze hen niet moeten waar schuwen voor Schuitema0 (wordt vervolgd) ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur). 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar f 152.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3