streek nieuws agenda Plattelandsvrouwen vierden jubileum WATERSTANDEN Verdeeld advies subsidie Jacht een nacht in moeilijkheden EHBO -examens in Nieuwerkerk Goede vangst oude bekenden Fraude affaire voor rechtbank Middelburg Pax Christi en IKV contra Woensdrecht 2 BRUINISSE Meer dan veertien uren heeft een Belgisch jacht in moeilijkheden gezeten op de Kram mer slikken voordat het jacht en z'n bemanning werden opgemerkt en uit hun benarde positie werden bevrijd. Noodsignalen over de marifoon en in de nachtelijke uren afgeschoten vuurpijlen werden niet gehoord of opgemerkt. Pas zondagochtend om zeven uur werden de vuurpijlen op gemerkt door het binnenvaartschip Sabine die direct alarm sloeg waarop de RP 5, gestationeerd in Bruinisse, het jacht te hulp snelde. Het motor-sailerjacht, de Kingfis her of Felixstowe uit Antwerpen was zaterdagochtend vertrokken uit Stel lendam en was op weg naar de haven van Kats. Het kreeg rond vijf uur za terdagmiddag ter hoogte van de Phi- lipsdam motorpech. Pogingen van de eigenaar, die samen met z'n zoon aan boord was, om de motor te repareren mislukten. Nadat een poging om te ankeren eveneens mislukte, verlagèr- de het jacht door de harde en soms stormachtige zuid-zuidwesten wind op de Krammer slikken. Daar heb ben vader en zoon een angstige nacht doorgebracht zonder te worden opge merkt. Vlot getrokken De inmiddels gealarmeerde sleep/bergingsboot Furie 3 van het bergingsbedrijf van Geert Theunis- sen uit Dintelsas heeft het vaartuig omstreeks half negen zondagochtend vlot getrokken en de werkhaven van de Philipsdam binnengesleept. Het vaartuig (niet verzekerd) liep geen noemenswaardige schade op. NIEUWERKERK - De EHBO cur sisten van de afdeling Duiveland be wezen donderdag en vrijdag hun ge neeskundige vaardigheden bij het examen ter afsluiting van het cursus jaar. Ditmaal slaagden alle leden van de door de arts I. J. van der Zande en de kaderinstructrice A. J. Kooman-den Boer gehouden cursus. „Het peil van dit examen is uitstekend, jullie heb ben er een hele hoop voor gedaan" al dus arts-examinator J. W. F. Loubert, die samen met kaderinstructrice K. Uil-Verhage het examen afnam. Hij ging ook in op de noodzaak en de vol doening van de EHBO-ers, „je hebt echt de dag van je leven als je iemand van Magere Heins' schep af houdt". Bij dit examen werd medewerking verleend door enkele leden van de Lo- tusgroep Zeeland, l.vanBelzen en E! van Langeraad-Wijsman. De geslaag den zijn: L. Brouwer-Reijngoudt.'N: L. van Driel-van der Wielen, N. C. J. Dorst-Sulkers, L. Dorst-Sulkers, S. Flikweert, C. Folmer, J. de Glopper, M. J. Ista-van Poperingen, E. C. Jan sen, -C. S. Kik-Verlare, J. J. Kik, P. Kik-de Bonte, J. Kip, L. Koetsier, Y. M. Koolmees-Schenk, D. A. Lode- wijk, K. J. Lodewijk, L. M. P. Maaskant-van der Hulle, P. van der Werf, N. van Westenbrugge-Kik, H. A. J. M. van Zeeland, A. M. van der Zwet-Verdijk. Na afloop kregen de medewerkers van zowel de cursus als het examen een bosje bloemen of een flesje namens de tevreden gediplo meerden. Z1ERIKZEE NCVB De afdeling Zierikzee van do NCVB kwam vorige week in vergadering bijeen. Met het zingen van psalm 34 de verzen 1 en 2 werd de bijeenkomst geopend. Presidente Tuitman-Van dei- Maas ging voor in gebed en hield de meditatie getiteld Debora naar aan- leidng van de schriftlezing uit Richte- ren 5. De vrouw, werkzaam in de kerk. Dit onderwerp werd op boeien de wijze behandeld door de gast spreekster mevrouw Van den Heuvel uit Middelburg. Zij stelde dat het niet zo belangrijk is wat je doet. Of je nu sokken breit voor de zending of ambtsdraagster bent. Het is belang rijk dat je als vrouw bezig bent bin nen de kerkelijke gemeenschap. Men moet duidelijk onder ogen zien dat er binnen de ene kerk meer ruimte is voor de vrouw dan binnen de andere. In het verleden was er geen enkele ruimte voor de vrouw. Het kerke- werk was mannenwerk. Na Calvijn veranderde er weinig. De vrouw mocht wat praktisch werk binnen de gemeente verrichten. Zo kwamen ook de eerste diaconessen. De echte door braak kwam na de Tweede Wereld oorlog. In de N.H. en Gereformeerde kerk kon de vrouw tot het ambt ge roepen worden. Binnen de N.H.-kerk werd de Hervormde Vrouwen Dienst actief. Van den Heuvel schetste ook haar functioneren als ld van de syno de van de N.H.-kerk. Zij besloot haar toespraak als volgt: We kunnen niet allemaal zendeling worden, ook als je de borden wast voor een zieke buur vrouw doe je de wil van God en volg je Jezus na. Vice-presidente De Raad- Berkelaar besloot de bijeenkorpst met een gedicht en gebed. Koffiebar YFC In verband met Goede Vrijdag wordt de koffiebar van Youth for Christ deze keer gehouden op donder dag. Op deze avond treedt het welbe kende kleintheaterteam Op Vrije Voeten op. Dit team bestaat uit een aantal jongelui dat een jaar lang voor de YFC wil werken om op scholen, in koffiebare e.d. door middel van dra matische expressie duidelijk te ma ken waar het leven eigenlijk om gaat. De jongelui hebben voor deze optre dens gedurende één jaar een oplei ding gevolgd. Er worden geen kant en klare antwoorden geleverd, maar hun optreden levert wellicht wel vragen op. Vandaag (maandag) en morgen (dinsdag) treden ze in Zierikzee op in middelbare scholen, en donderdag dus in 't Stekkie van YFC. Het Stek kie is te vinden in het Visslop 5, aan vang 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Klein concert In de aula van RSG Prof. Zeeman tfoydtrop dinsdag 25 maart (20.00 uur) een kléin concert gegeven door eind- examencandidaten van Havo-5. Het zelf musiceren is een onderdeel van het schoolonderzoek muziek Havo 1986. Naast de examenleerlingen wer ken ook andere leerlingen mee aan deze muziekavond, onder leiding van L. Heesters. Ook is Kunst en Eer pre sent om haar partijtje mee te blazen. Aan het eind van het programma mag ook het publiek een active muzikale bijdrage leveren. Belangstellenden ook van buiten de school zijn van har te welkom. Spoiler vernield Do auto van H. 1'. uit Bruinisse word in het wookoindo dools ontdaan van zijn dak spoiler. Do wagen stond op hot parkeerterrein Mosselboom gaard. Bij hot vernielen werd ook het koffordeksel beschadigd. DEN OSSE Eerste surfers Het eerste voorjaarezonnetje heeft de eerste surfers weer op het water gelokt en dat bleef niet zonder gevol gen. Door het nog ijskoude water en de harde wind kwam zondagmiddag bij de Brouwersdam een surfer in moeilijkheden. De gewaarschuwde politieboot hoefde niet uit te varen omdat het sportvisserevaartuig „Sjair" van Hoogerwerf uit Bruinis se de sterk onderkoelde surfer in Den Osse aan wal bracht. BROUWERSHAVEN Inbraak caravan De Luxemburger A. M. deed in het weekeinde aangifte van inbraak met diefstal in zijn caravan op De Bulke te Brouwerehaven. Er verdwenen een schilderij en diverse huishoudelijke apparatuur, ter waarde van 2100,—. ZONNEMAIRE Rommelmarkt Zaterdag 29 maart komen de leden van de voetbalvereniging Zonnemai- re weer bij de inwoners van Zonne- maire langs, om spulletjes op te halen voor de rommelmarkt die gehouden wordt op zaterdag 17 mei. Als zij u niet thuis aantreffen en u heeft wat spulletjes, neemt u dan contact op met Stoffel Duinhouwer tel. 1678 of met Piet Stouten tel. 2007. KERKWERVE NCVB-vergadering De Kerkwerfse afdeling van de Ne derlandse Christenvrouwenbond hoopt op woensdag 26 maart de le denvergadering te houden in de zaal van de Hervormde kerk aan de Ring, aanvang 19.45 uur. Er is een paas- liturgie en de heer Kesteloo zal dia's vertonen over Israël. Diefstal uit auto De Kerkwervenaar T. de J. deed aangifte van inbraak met diefstal uit zijn auto. Vermoedelijk met een valse sleutel werd toegang tot het voertuig verschaft en werd de cassetterecorder met toebehoren meegenomen, ter waarde van 900,—. BRUINISSE Aanrijding Bij het achteruitrijden keek J. A. B. uit Zierikzee zondagmiddag onvol doende uit en botste met zijn auto te gen de brommer met P. van L. uit Bruinisse aan het stuur. Het gebeur de bij jachthaven' Bru. Van L. werd met hand- en beenwonden overge bracht naar het ziekenhuis in Zierik zee en kon na behandeling weer naar huis. Zowel brommer als auto liepen schade op. Vervolg van pagina 1 op nieuwe ontwikkelingen en ook zij noemde als voorbeeld de vorming op het gebied van informatica. Verwij zend naar de provinciale handwerk- tentoonstelling, die donderdag in Goes werd gehouden, stelde zij vast, dat de schitterende werkstukken, die daar te zien waren, echt uitsteken bo ven het niveau van een eenvoudig ba bypakje. Mevrouw Van Bommel kon in dit verband mededelen, dat binnen de Duivelandse afdeling een leuk suc cesje werd behaald tijdens die hand- werktentoonstelling. Mevrouw Scherpbier sleepte twee eerste prij zen in de wacht en één bekroond werkstuk (een karakterpop) zal ook meedingen op de landelijke tentoon stelling. Felicitaties namens de zustervere nigingen op Schouwen-Duiveland werden verwoord door mevrouw N. Constanse-Doret, presidente van de afdeling Brouwershaven. Zij ging na der in op de vernieuwde doelstelling van de plattelandsvrouwenbond. Zij wenste tot lot de afdeling Duiveland nog vele gezellige bijeenkomsten toe en een 'op naar het volgend jubileum'. Namens de zusterafdelingen bood mevrouw Constanse een bedrag on der couvert aan. Feestprogramma De avond werd voortgezet met een gevarieerd feestprogramma, dat door de eigen leden werd verzorgd. Zo brachten de dames Van der Zwet, Kesteloo, Radewalt en De Ruiter een vrolijk feestlied ten gehore, waarbij ze zich in boerenkledij hadden gesto ken. Mevrouw N. v. d. Bruinhorst, ge niet reeds lange tijd regionale be kendheid met haar declamaties. Als lid van de plattelandsvrouwenbond gaf zij daar vrijdagavond ook een fraai staaltje van ten beste. Zij decla meerde enkele gedichten gewijd aan het voorjaar en een paar stukjes mooie poëzie betreffende vrouwen, zoals: 'Land, waar vrouwen willen wonen' van wijlen Joke Smit. De pia nobegeleiding werd verzorgd door mevrouw De Jong-Regter. Tijden en standen volgens getijdctafel Deltadienst. Zierikzee Oosterscheldemond Bruinisse Wemeldinge Springtij: 28 maart Actuele informatie over afwijkingen: 01110-7056 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 25 maart 3.25 119 9.55 138 15.50 134 22.15 115 25 maart 1.25 143 7.50 144 13.40 164 20.10 125 25 maart 3.55 143 10.10 155 16.25 158 22.30 132 25 maart 3.35 137 9.55 150 15.50 153 22.10 127 De dames Beije, Zeijler en Zwart zongen vervolgens een vrolijk lied over drie boerinnen van toen, die naar die grote stad Rotterdam togen en daar wat merkwaardige ervarin gen opdeden. Mevrouw Veltman-Hack had spe ciaal voor deze avond een canon ge componeerd, waar het publiek inten sief bij werd betrokken. Zij vertelde de talrijke toeschouwers wat van hen werd verwacht. Aanvankelijk leek dat wat moeilijk, maar het eindresul taat bleek zeer verrassend. Een verrassing wachtte de leden bij het uitbrengen van een toast op de ju bilerende afdeling. De wijn werd voor deze gelegenheid geserveerd in een glas, voorzien van het eigen bondsvignet en als aandenken mocht dat glas bovendien worden meegeno- Gedicht In een vrolijk gedicht vertelde me vrouw Zwart het een en ander over hetgeen er kan gebeuren in huis, als 'moeder naar deplattelandsvrouwen gaat' en vader heel eventjes de zorg van het huishouden op zijn nek krijgt. Bijzonder veel plezier beleefde het publiek ook aan het toneeloptreden van de dames Zeijler, Beije, Dale bout, Van der Werf cn Zwart. Het ver haal draaide om oma Jans, die zo'n last had van slapeloosheid. Op aanra den van een koopvrouw kocht zij in het jaar 1886 een zeer speciaal drank je, vervaardigd door de indianen. Eén lepeltje zou voldoende zijn voor de zo begeerde nachtrust. Maar....het drankje van de Indianen was zeer smakelijk en oma Jans nam dras tische maatregelen en dronk de hele fles leeg. Het resultaat was een pitti ge slaap van dik honderd jaar. Er wachtc oma Jans bij het ontwa ken geen prins, maar een geheel nieuwe wereld, waarin zich vele ver anderingen hadden voltrokken. Oma zelf was echter jong van geest geble ven en kon het na het bekomen van de eerste verbazing, allemaal best aan. Het Schouws Volkslied vormde laat op de avond een waardige afslui ting van de viering van dit veertigja rig bestaan van de Duivelandse plat telandsvrouwenbond. ZIERIKZEE - Met de aanhouding van de twee inbrekers, die woensdag avond bij garage De Nobelpoort had den ingebroken, blijkt de politie een goede vangst te hebben gedaan van twee 'oude bekenden' van diverse po litiekorpsen in den lande. Na ver hoor in Zierikzee, kwam echter vast te staan dat het voor wat Zeeland be treft, bij genoemde inbraak is geble ven. De twee verdachten, G. Z. (18 jaar) en H. R. B. (22 jaar) beiden afkomstig uit Alkmaar, werden als reeds ge meld klem gereden bij de Schelp- hoek. Dat kwam onder meer door hun gebrekkige geografische kennis van de provincie: bij Zijpe dachten ze al bij Amsterdam te zitten Op het bureau werd de inbraak vlot bekend, evenals andere delicten buiten Zee land. Het duo is nu op reis langs de diverse politiebureaus, te beginnen in Heerenveen voor inbraken en over vallen, Joure voor hetzelfde, Schagen voor een kluiskraak en vervolgens voor overvallen en inbraken in Hen drik Ido Ambacht, Alkmaar en De Lier. Vervolg van pagina 1 ken zijn. Volgens haar was hier geen sprake van een ad hoc-beslissing, maar van een weloverwogen besluit. Ze wees erop, dat immers de werk groep volwasseneneducatie zich zeer positief had uitgesproken over een mogelijke start van het Vrouwenleer jaar. Haar verdere argumenten voor subsidiëring waren het voor Zierik zee nog beschikbare bedrag van 8.000,— in de emancipatiepot en het feit, dat met het Vrouwenleerjaar reeds veel ervaring met volwassenen educatie opgedaan zou kunnen wor den. Principe De heer J. J. Geleijnse erkende, dat het hem hier om een principekwestie ging. Hij achtte het niet juist deze aanvraag uit het totale pakket vol wasseneneducatie te halen en pleitte er wel voor dat pakket zo snel moge lijk af te ronden. Over dat laatste was, zoals gezegd, de gehele commis sie het echter wel eens. Verschil in standpunt bleek verder nog te bestaan tussen wethouder Groen en de heer J. Lagendijk (amb tenaar welzijn). Eerstgenoemde was van mening, dat de provinciale bij drage specifiek voor het Vrouwen- leerjaar wordt verstrekt. Lagendijk vreesde echter, dat de 10.000,van de provincie in dat geval niet meer het overige deel van de volwassenen educatie ten goede zal komen. De heer B. van der Lelie voerde daarop aan, dat het totaalplan nog wel geruime tijd op zich zal laten wachten en dat de bijdrage van de provincie volgend jaar misschien niet meer wordt verleend. Hij zag die 10.000,— dan ook nu graag ten goe de komen aan het Vrouwenleerjaar. De langdurige discussie bracht geen eensgezindheid binnen de wel- zijnscommissie en het uiteindelijke advies was verdeeld in vier stemmen voor en vier stemmen tegen subsidie voor het Vrouwenleerjaar. MIDDELBURG - Tegen de 35- jarige C. H. uit Terneuzen eiste de of ficier twee jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De man is onder meer bij alle diefstallen betrokken geweest en bij het vervalsen van de facturen. De derde verdachte de 24- jarige J. V. uit Axel hoorde een jaar en acht maanden tegen zich eisen we gens diefstal van onder meer de goe deren. Uit de verhoren is gebleken dat de misdaadorganisatie bij het opzetten van hun malversaties adviezen heb ben gehad van juristen. Deze omstan digheid was voor de officier van justi tie directe aanleiding om extra gewicht toe te kennen aan de ernst van de criminele activiteiten. Het onderzoek in deze fraude affaire is nog niet afgerond, al noem de de officier de drie mannen die vrij dag terechtstonden toch wel de hoofd verdachten in deze zaak. De uitspraak is 4 april. UTRECHT - Voor de Raad van Sta te dient 27 maart een verzoek van Pax Christi en het Interkerkelijk Vredes beraad (IKV) tot schorsing van het koninklijk besluit rond de kruisra- kettenbasis te Woensdrecht. Het ko ninklijk besluit, dat van 31 januari 1986 dateert, maakt het het ministe rie van Defensie mogelijk een deel van de basis te bouwen zonder ver gunning van het college van b en w van Woensdrecht. Naar verwachting wordt kort na Pasen met de eerste bouwactiviteiten begonnen. Als Pax Christi en het IKV echter in het gelijk worden gesteld dan wordt het begin van de bouw met enkele maanden vertraagd. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Tevens bureau voor rechtshulp. UVV-gebouw. Seniorensoos voor da mes van 13.30-16.30 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Borrendamme. Volksdansen voor ou deren. 10.30-11.30 uur. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Duinoord. Volksdansen voor oude ren. 14.00-15.00 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Oosterland Verenigingsgebouw Oosterhof. Meer bewegen voor ouderen. 14.00-15.00 uur. Bruinisse Strip-O-Theek. 18.30-19.30 uur. Oude Raadhuis. Teken en schilder club „De Tekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Raamstraat. Klassiek ballet. 13.00- 16.00 uur. UVV-gebouw. Seniorensoos voor da mes en heren van 13.30-16.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. LTS. Sport voor minder-validen. 19.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Burgh-Haamstede Rusthuis Duinoord. Bejaardensoos om 14.30 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Dameskoor. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Ons Dorpshuis. Volksdansen voor ou deren. 10.00-11.00 uur. Dorpshuis. Bejaardensoos. 14.30 uur. Bruinisse Bibliotheek. 14.00-15.30 en 19.00-20.15 uur. Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Paternoster-zaaltje (Paternoster straat). ANBO-dag open van 9.30- 15.00 uur (ook voor niet-leden). Voor vervoer tel. 01110-5381. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling nieuwsmagazine, 10.00-11.30 uur. Verzoekplatenprogramma, 20.15- 21.45 uur. R.S.G. Prof. Zeeman. Aangepaste gymnastiek voor ex-hartpatiënten van 20.00 tot 21.00 uur. Nadere inlich tingen tel. 01110-4304. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Renesse Sportzaal De Moerbei. Conditietrai ning dames en heren. 20.00-22.00 uur. Scharendijke Rayonbureau rijkspolitie. Spreekuur van 18.00 tot 21.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Kinderkoor. 18.30 tot 19.15 uur. Tbnnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Nieuwerkerk Bibliotheek Rehoboth. Uitlenen van boeken van 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Bruinisse N.H. verenigingsgebouw. Volksdan sen voor ouderen. Van 09.00-10.00 uur. Rayonbureau rijkspolitie. Spreekuur van 18.00 tot 21.00 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompctitie. 19.00 tot 23.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. 22 maart tot en met 5 april Burgh-Haamstede De Bewaerechole. Expositie grafisch werk van Frank Oudshoorn, maan dag t/m zaterdag 13.30-16.30 uur. 27 maart t/m 14 april Iedere maandag, donderdag en zaterdag Burgh-Haamstede Atelier 'T Oute 'Uus, J. J. Boeijesweg 6. Expositie aquarellen- en schilder werk, karakterpoppen en brooddeeg- figuren door Addie van der Vlugt. Maandag en donderdag geopend van 12.00-18.00 uur, zaterdag de gehele dag. Maandag 24 maart Zierikzee Huis van Nassau. Voorlichtingsavond Reinigingsdienst, rolemmere. 20.00 uur. Brouwershaven Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Algemene leden vergadering IJsvereniging Zonne maire. 20.00 uur. Dinsdag 25 maart Zierikzee De Driehoek. Reanimatie-herha- lingsoefeningen Rode Kruis, 14.00- 14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Huis van Nassau, Graanbeure. Voor lichtingsavond Reinigingsdienst over invoering rolemmere in binnenstad Zierikzee. 20.00 uur. Chr. Gereformeerde kerk. Ledenver gadering CFO-afdeling Schouwen- Oost. 20.00 uur. Aula RSG. Muziekavond. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Verzorgingstehuis Duinoord. In spraakbijeenkomst Provinciaal con cept-plan voor de bejaardenoorden. 14.30 uur. Woensdag 26 maart Zierikzee Visstraat 5. Thema-avond Vrouwen ontmoetingscentrum: Vrouwen en Wonen. 20.30 uur. Kerkwerve Bij familie Der Weduwen, Mosselee- weg 6. Paaseieren zoeken. 13.30 uur. Bruinisse NH-verenigingsgebouw. Verkoping door Sticht, v. verst, gehandicapten. 14.00 tot 20.30 uur. Verzorgingstehuis In 't Opper. In spraakbijeenkomst Provinciaal con cept-plan voor de bejaardenoorden. 14.30 uur. Donderdag 27 maart Zierikzee Recreatiezaal Borrendamme. Af scheidsreceptie directrice L. de Kok. 16.30-18.00 uur. Koffiebar YFC, Visstraat 5. Optreden van Op Vrije Voeten. 20.00 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Gemeenteraadsverga dering Duiveland. 20.00 uur. Zaterdag 29 maart Zierikzee Jeugdsoos Brogum. Brogumhouse- band over ska. 21.30 uur. Zonnemaire Inzameling spullen door voetbalver eniging voor rommelmarkt. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Playbackwedstrijd door vogelvereniging De Kolibrie 19.00 uur. Dinsdag 1 april Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensocië teit. 14.30 uur. Woensdag 2 april Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw aan Het Vrije. Bejaardenmiddag NCVB. 14.30 uur. Maandag 7 april Zierikzee Beatrixschool. Bestuursvergadering. 14.30 uur. Kerkwerve Excursie naar bedrijf van de heer J. Rentmeester, Kerkweg 30, Witlof Stu dieclub Schouwen-Duiveland. 19.30 Dinsdag 8 april Haamstede De Schutse. Inbraakpreventie NVvH. 14.00 uur. Donderdag 10 april Zierikzee De Driehoek. Cursus voor jeugdsoos- bestuurders. 19.30-22.00 uur. Huis van Nassau. Jaarvergadering FNV Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. Vrijdag 11 april Zierikzee Graanbeure Huis van Nassau. Dans avond met Hollywood Combo uit Antwerpen. 20.30 uur. Zaterdag 12 april Goes Prins van Oranje. Vergadering FNV Zeeland. 10.15 uur. Dinsdag 15 april Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensocië teit. 14.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 2