Hoge bomen vangen soms teveel wind V(f SHOW Herbestrating Hoge Zoom nog voor zomerseizoen afgemaakt Werk aan de winkel in de Bruse havens ANBO bepleit subsidies en m gemeente-bijdrage belbus W0H>T Nieuwe abri in Sir ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer witgoedshow Q lievansa AUSTIN ROVER Welzijnscommissie Zierikzee HET 1 A ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Onzorgvuldig Vijftig jaar Doleantie Eerste stap Natuurgeneeskundige mevrouw De Groot- Kees Deurloo uit Bruinisse viert een opmerke- Streekarchivaris H. Uil besluit in onze editie De Schouwen-Duivelandse zaalvoetbalkampi- Mukhina liet in Brouwershaven weten dat on- lijk jubileum. Hij herdenkt dat hij als metselaar van vandaag zijn vijfdelige serie over Schou- oen Country Club zette de eerste stap in de zorgvuldig gebruik van homeopathische mid- vijftig jaar tussen de stenen zit. (Pag. 4). wen-Duiveland en de doleantie. (Pag. 6). richting van de Zeeuwse titel via een 8-1 zege. delen schadelijk kan zijn. (Pag. 3). (Pag. n). VRIJDAG 21 MAART 1986 I42slc jaargang Nr. 23901 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De lente van het jaar, de lente der jeugd, ze gaan spoedig voorbij; doch de lente van het hart duurt altijd voort. uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 Mf] b.g.g. 1585 of 1385 MfcJ Dit weekend zie elders dit blad TECHNISCH INSTALLATIE BURO NATI'MI «O 8 •«•AwOl II4IT88 '«wmnOt M»r«M hij aanvankelijk totaal geen verband zag tussen de opgevoerde kosten in twee verschillende jaren. Vervolg p.-igin.j I Advertentie van 13 t/m 24 maart bij autobedrijf St. Joostdijk 41 - Oosterland Telefoon 01114-1495 ZONNEMAIRE - Er gaat niets boven landschappelijk schoon, tenzij de ge neugten des natuur op je dak dreigen te vallen. Daar leek het een dezer dagen even op bij een vrijstaand huis aan de Zuidweg in Zonnemaire. Door de jaren heen was de bomenrij in de ogen van de huiseigenaar iets te veel van het goe de spontaan schuin gaan staan. Ingenieursbureau Oranjewoud bv uit Burgh- Haamstede en de Provinciale Waterstaat moesten eraan te pas komen om de bomen te 'corrigeren'. Na een uitgebreide zaagactie door enkele medewerkers kon aan het gevaar, dat vooral tijdens storm aanzienlijk had kunnen zijn, een einde worden gemaakt. ,,Aan een boom zo vol geladen, mist men vijf, zes pruimpjes niet (Van Alphen)". BUROH-H AAMSTEDE - Bestratingsbedrijf L. C. van der Singel uit Nieuwerkerk is momenteel druk bezig met de reconstructie van de Hoge Zoom tussen Rencsse en Burgh-H aamstede. Dooreen ernstige verzakking heeft de weg ja renlang in een slechte situatie verkeerd. Door het beschikbaar stellen van 680.000 gulden door de gemeente, waarvan de provincie een deel subsidieertkan nu voor het zomerseizoen een einde gemaakt worden aan de slechte staat van de weq. Die is lange tijd eigendom van het Waterschap Schouwen-Duiveland geweest en toen Westersehouwen haar overnam werd door de provincie de voorwaarde gesteld, dat de gemeente tot reconstructie zou overgaan. Dat gebeurt nu. Alle stenen worden losgehaald en er wordt een zogenaamde puinfundering tegen het verzakken aangebracht. De laatste fase is dan het herbestraten, waarbij 3900 vierkante meter nieuw bestraat wordt en voor 5720 vierkante meter met de oude stenen belegd ivordt. Hielbanden moeten het verrijdenvan de Hoge Zoom voorkomen, zodat de weg na reconstructie weer voor (zeer) lange tijd in orde is; ongetwijfeld tot vreugde van de omwonenden. Dit nummer bestaat uit 18 pagina's BRUINISSE - Krakend reden de sleeën over de rails. De lieren ratelden ter wijl de kotter zich tergend langzaam in beweging zette, op de terugweg naar z'n element. Een vertrouwd beeld in het hele Bruse havengebeuren, actie op de werf Van Duivendijk. Het was bij het hoogwatertij de Bru 34 van de fa. Van Kooten-Jumelet-Otte die te water ging. Deze kotter werd bij Van Duivendijk omgebouwd voor het lossen met waterdruk. Het werd daartoe van een beun voorzien, dubbele zijkanten en een dubbele dodem. Ook kreeg de kotter kop- besturing. Bij Padmos machinefabriek wordt volop gewerkt aan de afbouw van de twee nieuwe Eurokotters voor de re derij Brinkman uit Stellendam. In zowel de SL 42 ..Hendrika Cornelia" als de SL 6 ,,Dina Cornelia" wordt een Mitsubishi van 300 pk geplaatst. Op de Bru 68 van W. Okkerse wordt een nieuwe stuurhut en een lier ge bouwd. De Bru 19 kreeg een nieuwe uitklaplier. De Cornells Gerrit" van de fa. De Keyzer maakte met z'n nieu we kleurenradar een geslaagde proef vaart op de Oosterschelde. Padmos bouwde daartoe een klapmast. In de reparatiehaven liep ook binnen de Noordzeekotter TH 10 van P. Baay uit Tholen. Deze kotter had flinke scha de opgelopen na een aanvaring met een zeeboot op de Noordzee. Dokbeurt De Bru 8 „Comelis" van de fa. Pad mos krijgt bij Maaskant machinefa briek een nieuwe motor, een Deutz van 560 pk die op 320 pk wordt af gesteld, waarachter een Reintjes keerkoppeling wordt geplaatst. De Bru 8 kreeg daartoe eerst een dok beurt in Stellendam waar onder an dere de komkoeling werd aangepast en de schroef werd gewisseld. Om de nieuwe motor wordt een geluidsarme kast gebouwd waar Maaskant al twee jaar succes mee heeft. De Bru 23 „Matheüs" van I. Jume- let kreeg een nieuwe hulpmotor Ford van 130 pk voor de lieraandrijving en een nieuwe hydraulische unit voor de stuurmachine. De ZZ 6 van de fa. Koudijzer lag voor inbouw van een Maaskantlier. Een volledige aanpas sing aan S.I. voor het buitenom va ren onderging de YE 157 van de fa. Nieuwenhuizen. De grootste klus krijgt Maaskant de komende maanden aan de grote Noordierse purse-seiner ,,Quo Vadis" uit Belfast die gisteravond de haven opliep. Dit schip wordt 3'A meter ver lengd en krijgt daardoor twee vistanks extra. De stuurhut wordt 2.40 meter omhoog gebracht zodat daaronder plaats komt voor een kapi teinshut. Verder voor de voortstu wing een nieuwe Deutz hoofdmotor van 1800 pk, een nieuwe straalbuis met verstelbare schroef. Metamorfose Er wordt een buiskap op gebouwd om de vissers die aan dek werken te gen overkomende zeeën te bescher men. Ook het nettenruim wordt ver hoogd voor meer capaciteit. Aan dek wordt een drie-tons hydraulische kraan geplaatst om de vangst te los sen. De metamorfose wordt compleet als het schip wordt gestraald en ge schilderd. De dekken worden voor zien van een anfi-sliplaag- Bij Van Duivendijk dc werf, kreeg de Bru 90 van St. dc Waal een nieuwe mast, compleet met koker en leuters. Tbvens heeft de werf deel aan dc repa ratie van de TH 10. Advertentie Advertentie De stratenmakers uil Nieuwerkerk in actie met de herbestrating van de Hoge Zoom. Advertentie De voorzitter besloot met het plei dooi met een gemeentelijke subsidie het de ANBO mogelijk te maken een stukje van het flankerend beleid ten uitvoer te kunnen brengen. Personenauto's Bestelauto's Personen vervoer Zierikzee - 4951 Auto Louis Goedbloed De voorzitter gaf een uitgebreide toelichting op het functioneren van de afdeling Zierikzee van de ANBO en op het gebruik van de belbus, dat in de toekomst wellicht verder uitge breid zal kunnen worden. Asma wees op het belang van de eigen ruimte in de Paternosterstraat en op het feit, dat ouderen hier donderdags vaak bijeenkomen uitsluitend voor de so ciale contacten onderling. Hij wees verder op het feit, dat de bovenver dieping van dit zaaltje in de nabije toekomst ook nog een flinke opknap beurt dient te ondergaan. Iets, wat volgens wethouder Groen, in goed on derling overleg met de gemeente, best tot stand zal kunnen komen. Asma wees verder op het organise ren van de wekelijkse koffie-ochten- den en de maandelijke themabijeen komsten, tijdens welke een gastspre ker in gaat op een onderwerp, dat vooral ouderen aanspreekt. Zo werd reeds aandacht besteed aan thema's als notariële zaken, belastingen en problematiek rond het ouder wor den. Al die zaken kosten geld en de voorzitter benadrukte, dat de ANBO-begroting voor de beschik king over de eigen accommodatie al niet sluitend was. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een nieuwe Oceaande pressie gaat zaterdag ons weer bepa len. Voor het zover is passeren in de nacht eerst nog enkele opklaringen ons land. De temperatuur daalt dan tot rond 2 graden. Bij de grond kan dan hier en daar wat vorst voorko men. Samenhangend met de Oceaande pressie neemt de bewolking overdag toe vanuit het westen gevolgd door re gen. De wind wakkert dan weer aan: in het binnenland tot krachtig en aan zee tot hard: mogelijks zelfs tot storm achtig. Tijdelijk stroomt dan zachtere lucht naar onze omgeving. Deze lucht wordt echter door het Noordzeewater, dat momenteel niet warmer dan 2 a 3 graden meet, in de onderste lagen af gekoeld. Aan het strand is het op zater dag dan ook niet warmer dan zo'n graad of 5: meer landinwaarts loopt de temperatuurindeloop van de dag ech ter tot 8 a 10 graden op. ZIERIKZEE - De Algemene Ned. Bond voor Ouderen afdeling Zierikzee heeft de gemeente een subsidie van in totaal 4.873,gevraagd. Het betreft bijdragen in de kosten van het gebouw Paternosterstraat, de belbus, de koffie-ochtenden op donderdag en diverse themamidda gen. De welzijnscommissie werd donderdagavond tij dens een openbare vergadering gevraagd advies uit te brengen over dit verzoek. Commissievoorzitter wethouder J. Groen liet voorafgaand reeds weten, dat het college een bedrag van 1.000,— wilde verstrekken ten be hoeve van die zogenaamde belbus en een huursubsidie van 2.373,wilde verlenen. De belbus betreft een enke le maanden geleden opgezette voor ziening om ouderen op de donderdag se marktdag op aanvraag met een busje naar de binnenstad en/of het ANBO-gebouw in de Paternoster- straat te vervoeren. De passagiers zelf betalen daar één gulden per en kele rit voor. De commissieleden bleken vrij eensgezind positief over het college voorstel. Mevrouw M. R. de Jong-van Loo zei wel te voelen voor een huur subsidie en een bijdrage van 1.000,— ten behoeve van de belbus. Ten aanzieh van de koffie-ochtenden en de themamiddagen had zij graag wat meer informatie over de wijze waarop men de kosten had opge bouwd. Ook commissielid J. de Kreuk bleek behoefte te hebben aan meer informatie over de financiën, daar Voor de commissie tot een advies kwam, hield ANBO-voorzitter H. Asma, vanaf de publieke tribune, een krachtig pleidooi ten behoeve van zijn bond voor ouderen. Het moest hem van het hart, dat de behandeling van dit subsidieverzoek wat lang - ne gen maanden- op zich had laten wach ten. ,,Een schrijnende zaak", vond Asma, als hij bedacht dat de verlich ting voor de ijsbaan, die 32.000,— vergde, in enkele weken tot stand kwam. Toelichting... WEER. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Regen Eerst droog met opklaringen. Latei- morgenochtend vanuit het westen re gen. De zuidwestenwind is eerst 2 tot 3 Beaufort, maar neemt in de ochtend toe tot 6 a 7 Beaufort. Minimumtem peratuur komende nacht 2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 25 maart: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 7 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 7 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 22 mrt. Zon op 06.38, onder 18.56 Maan op 14.05, onder 5.50 23 mrt. Zon op 06.36, onder 18.57 Maan op 15.28 onder 6.09 24 mrt. Zon op 06.34, onder 18.59 Maan op 16.52, onder 6.24 Volle Maan; 26 maart (04.02) SIRJANSLAND - In het rustige en rustieke Sirjansland wordt nog de kunst verstaan om blij te zijn met eenvoudige voorziening. Donderdagmiddag werd officieel stil gestaan bij de voor Sir zo belangrijke abri, een heus wachtlokaal bij de pas verplaatste bushalte van de buurtbus. De burgemeester was er zelfs voor uit zijn gemeentehuis gekomen om dienstleider M. de Rijke per soonlijk geluk te wensen met de nieuwe aanwinst. Van Bommel toonde zich zeer ingenomen met dit stukje dorpsvernieuwing dat zeker in een behoefte zal voorzien. Hij prees ook de inzet van de vrijwilligers die elke dag toch maar weer de buurtbus laten rijden. M. de Rijke op zijn beurt was eveneens verheugd met de aanwinst voor het dorp, waardoor wachten in onaangenaam weer (zoals donderdagmiddag bijvoorbeeldtot het verleden behoort. Hij stelde voor een driewerf hoera aan te heffen als vreugde-uiting. Zowel burge meester Van Bommel als chauffeur Piet Willemse kregen een fraaie bos bloe men van het buurtbus-comité

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1